Somogyi Néplap, 1965. április (22. évfolyam, 77-101. szám)

1965-04-27 / 98. szám

••BOGII NÉPLAP 4 Kedd, 1965. április CT. Döntetlenek napja a labdarúgó NB l-ben A hetedik forduló mérkőzé­seit játszották a labdarúgó NB I csapatai. A hét mérkőzés kö­zül ez alkalommal öt döntet­len eredménnyel végződött, s csupán az Ojpesti Dózsának meg a Komlói Bányásznak si­került nyernie. A csatárok tel­jesítménye még most is igen hullámzó. Igaz, tizenhét ízben rezdült meg a háló, de ebből két mérkőzésen esett 10 gól, ötön pedig összesen hét. A forduló legnagyobb érdek • lődéssel várt találkozója a bajnokságra törő Bp Honvéd, s a Benfica ellen készülő Győri Vasas ETO találkozója volt a Népstadionban. Ez a rangadó számba menő mérkőzés való­ban nagyszerű játékot, s amo­lyan «■kupa küzdelmet« ho­zott. Végül pedig igazságos döntetlent. A forduló legnagyobb meg­lepetése is a Népstadionban született. Az idei bajnokságra feljavult Pécsi Dózsa a Fe­rencváros után most a Vasas­tól is pontot rabolt. A pécsiek pontszerzésében oroszlánrésze volt a kitűnően védő Rapp­nak, aki mindinkább valóra váltja a vele kapcsolatos re­ményeket. Igen érdekes mérkőzés vcílt Salgótarjánban, ahol a hazai ! Bányász csapat szinte végig­támadta a mérkőzést. Horváth . Zoltán és társai azonban nem tudták feltörni az MTK vedel- mi reteszét, így pontosztozko- j dás történt. Döntetlenül vég­ződött Dorogon a Dorog—Fe­rencváros találkozó. Itt a még nagyobb meglepetés is a leve­gőben lógott. A dorogiak ugyanis már 2:0-ra vezettek. A Komlói Bányász szurkolói- közül elég kevesen hitték, hogy az idei bajnokságban gyengélkedő csapatuk esetleg nyerni tud a Szeged ellenében. Rónai gólja azonban elég volt ahhoz, hogy a Bányász-együt­tes győztesként vonuljon le a küzdőtérről. Mindent egybevetve elég ér­dekes, izgalmas volt a bajnok­ság hetedik hete. Legjobb lab­darúgóink biztató formában játszottak a soron következő nagy nemzetközi mérkőzések előtt. Győr—Bp. Honvéd 1:1 (0:0) Népstadion, 25 000 néző. V: Ems- berger. G: Korsós, ilL Nagy A. Vasas—Pécsi Dőzsa 1:1 (1:1) Népstadion, 20 000 néző V: Víz­hányó. G: kékesi, ill. Dunai dr. Salgótarján—MTK 0:0 Salgótarján, 8000 néző. V: Hor­váth. Dorog—Ferencváros 2:2 (2:1) Dorog, 10 000 néző. V: Bircsák. G: Csóri (2), ill.. Albert, Rákosi. Komló—Szeged 1:0 (0:0) Komló, 4000 néző. V: Katona. G: Rónai. A labdarugó NB I állása: 1. Bp. Honvéd 7 5 2­17:4 12 2. Ü. Dózsa 7 5­2 19:9 10 3. Győri Vasas ETO b 4 2 2 9:7 10 4. Vasas 8 3 3 2 14:8 9 5. MTK 8 3 3 2 10:8 9 6. Ferencváros < 3 3 1 11:9 9 7. Salgótarján 8 1 6 1 8:7 8 8. Csepel 8 3 2 3 11:12 8 9. Tatabánya 8 2 4 2 7:9 8 10. Pécsi Dózsa 7 2 2 3 6:6 6 11. Szeged 7 2 1 4 6:11 5 12. Dorog 7 1 2 4 6:14 4 13. Ózd 8 1 2 5 8:20 4 14. Komló 8 2­6 5:13 4 Elmaradt mérkőzések: FTC—Ü. Dózsa, Pécs—Bp. Honvéd, Dorog— Szeged. PoníHonyre tett szert az SH fii-ben a K. Honvéd Sima fordulónak ígérkezett a va­sárnapi, aztán jócskán adódtak meglepetések az NB II Nyugati csoportjában. Ki hitte volna pél­dául, hogy az eddig nyeretlen Pé­csi Bányász az egyik bajnokesé­lyesnek kikiáltott csapat, a Pécsi VSK ellenében szerzi meg első győzelmét. A sokáig listavezető Székesfehérvári MÁV Előre is pon­tot vesztett. Az Autóbusz, amely tavaly kiesőjelölt volt, továbbra is ott van az élcsoportban. Ez alka­lommal a K. Honvéd jövő vasár­napi ellenfelét, a Lángot győzte le. Tovább tart az esztergomiak dön­tetlen sorozata. Egyébként áz Esz­tergomi Vasas az egyetlen a Nyu­gati csoportban, amely nem szen­vedett még vereséget. Minthogy azonban a Székesfehérvárral egye­temben e héten pontot vesztett, így a K. Honvédnak most már egy pont előnye is van a bajnoki táb­lázat élén. A forduló legnagyobb meglepeté­sét mégis a K. Kinizsi zalaeger­szegi győzelme jelentette. Megie- petésszámba megy az is, hogy a Mosonmagyaróvári TE, amely igen gyengén rajtolt, most biztos győ­zelmet aratott a Budai Spartacus ellenében. Ez az utóbbi együttes a sikeres kezdeti sorozat után egy­re inkább visszaesik. Ez történt az NB Il-fyen: Szerencsés győzelem K. Honvéd —Zalaegerszegi Dózsa 1:0 (1:0) Kaposvár, »000 néző. V: Karádi. Honvéd: Erdősi — Szekeres, Fenyvesi, Tajti — Bobori, Földi — Köves, Paulicsek, Kincsei, Daka, Dauda. Edző: Tóth József. Z. Dó­zsa: Hamp — Szántai, Varga, Vö­rös I. — Keul, Dervalics — Farkas, Sipos, Halmai, Müller, Koltai. Ed­ző: Molnár Péter. Kölcsönös próbálkozás után az első lövést a 7. percben Koltai eresztette meg. Aztán az ellentá­madás során egy pazar Kincsei- alakításnak tapsolt a kaposvári kö­zönség. Egyre érdekesebb, izgal­masabb lett a játék. Mindkét csa­pat nagy becsvággyal küzdött. A 9. percben Halmai bombáját csak szöglet árán tudta hárítani Erdő­si. A 13. percben Daka labdáját Kincsei lőtte kapásból kapura, Hamp azonban védett. A 14. perc­ben forró pillanatok játszódtak le a zalaegerszegi kapu előtt. Daka három védőn át jutott el a kapuig, már a kapus is verve volt, a tö­mörülő védők azonban a gólvonal­ról kikaparták a labdát. Egy perc múlva ismét csak a szerencse men­tette meg Hamp hálóját. De a ven­dégek sem tétlenkedtek. A 25. percben Keul bombalövését csak nehezen védte Erdősi. Aztán a ki­törő Sipós elől Tajti csak az utol­só pillanatban tudott szögletre menteni. Igen élénk, változatos volt a játék, amely a 44. percben hozott gólt. Jobb oldalon futott a Honvéd támadása, a labda a bal- összekötő helyén lesgyanús hely­zetben levő Pau’icsekhez került, aki lekezelte azt, majd nyugodtan lőtt a hálóba, 1:0. A vendégek lest reklamáltak, a játékvezető azonban hajthatatlan maradt. Szünet után esett a játék szín­vonala. Ebben közrejátszott a gyenge napot kifogó játékvezető is, aki téves ítéleteivel megzavar­ta a csapatokat. A Honvéd beszo­rult. A 11. percben egyenlítési al­kalma nyílt a Z. Dózsának. A ki­törő Sipos két védővel folytatott harcot a labdáért, s az alapvonal közelében elesett. A labda elhagy­ta a játékteret. A zalaegerszegi csatárok szögletet akartak rúgni, s ők is meglepődtek, amikor a já­tékvezető ll-est ítélt. Nagy izgal­mak közepette Varga állt neki á büntetőnek, aztán a jobb kapufa mellé küldte a labdát. Csak per­cekre jött fel a K. Honvéd, amely­nek támadösora ebben az időszak­ban igen szétesően játszott. In­kább a zalaegerszegiek támadtak. Az utolsó negyedórában változott valamelyest a játék képe. A 30. percben Dakának volt egy biztató kitörése de a befaje'’,,'S nem si­került. a ?5. oer'-b^n Farkas nagy­szerű labdái át Miilei jó helyzetből kapu mellé fejelte. A Honvéd lab­datartásra rendezkedett be. Me­zőnyjátékkal ért véget a mérkő zés. A* K. Honvéd első helye a baj­noki táblázaton, valamint a K. Ki­nizsi elleni múlt heti nagyszerű győzelme ismét sok nézőt csalo­gatott ki a Dózsa-pályára. Ezek a szurkolók azt várták, hogy a Hon­véd megismétli múlt heti jó tel­jesítményét. Az első félidőben időnként meg is csillant ennek a reménye. A főleg bal oldalon fu­tott támadások rendre veszélyt je­lentettek a zalaegerszegi kapura. A befejezések is látványosak vol­tak, de eredménytelenek. Igaz, két ízben csak a szerencse mentette meg Hamp kapuját a góltól. A jó formában levő Z. Dózsa szórvá­nyos lefutásai is rendre gólveszélyt jelentettek. Szünet után már jóval kevesebbet nyújtottak a csapatok, főleg a K. Honvéd. Időnként tel­jesen eltűnt a Honvéd csatársora, de a fedezeteknek sem ment úgy, mint az első félidőben. Ekkor bi­zony a kaposváriaknak volt szük­ségük arra, hogy a szerencse se­gítse őket. Fortuna oda állt a jól védő Erdősi és a K. Honvéd mel­lé. Bizony nem kis része volt a szerencsének abban, hogy a Hon­véd végül is győztesként vonult le a küzdőtérről, ahol a látottak alapján a döntetlen inkább meg­felelt volna az igazságnak. Egyénileg Erdősi, Szekeres, Fenyvesi, Tajti, s egv félidőn át Földi és Paulicsek játszott jól a Honvéd csapatában. A vendégek­nél Szántai, -Varga, Vörös, továb­bá Farkas és Halmai jeleskedett. A játékvezető különösen a má­sodik félidőben volt indiszponált. Kovács Sándor A szív diadala K. Kinizsi—Zalaegerszegi TE 3:0 (1:0) Zalaegerszeg, 1500 néző. V: Varga I. K. Kinizsi: Kovács — Balogh, Szigeti, Zag — Bíró, Csaba — Mar­tin, Szabó, Herbei, Göncz, Lacz- kovics. Edző: Váradi Lajos. ZTE: Fábián — Igazi, Balogh I., Czott- ner — Prokisch, Madár II. — Bor­bély, Tóth I., Egyed, Kajtár, Ma­dár I. Edző: Pyber István. Orkánszerű széltől támogatva játszott az első félidőben a kapos­vári csapat, amely a 10. percben Martin sérülése miatt valójában tíz főre olvadt. A szélső ettől kezdve ugyanis végig csak sta­tisztált. A 23. percben értek el gólt a kaposváriak. Laczkovics futott el a bal szélen, mindenki lövésre számított, a csatár azonban jól látta a helyzetet, önzetlenül visz- szagurított Gönczhöz, akinek kö­zelről nem volt nehéz a hálóba juttatni a labdát, 1:0. Szünet után nehéz félóra kö­vetkezett a kaposváriak számára. Ebben az időszakban az erős szél­től támogatott hazai együttes ka­pujához szegezte a Kinizsit. A ka­posvári védelem azonban Kovács­csal az élen állta a rohamokat. A 35. percben eldőlt a mérkőzés sor­sa a kaposváriak javára. Balogh két csel után a jobb szélen vitte fel a labdái, aztán középre ívelt, s a hazai védők csak szöglet árán tudtak menteni. A jobboldali szögletet Laczkovics ívelte be úgy, hogy a labda a léc alá került, Fá­bián ki akarta ütni a pergő lab­dát, de az kezéről a hálóba jutott, 2:0. A hazaiak feladták, a Kinizsi viszont szakított korábbi tömör vé­dekező harcmodorával, támadásba lendült, s ez a 43. percben újabb g/lt eredményezett. Bíró három csel után keresztlabdát adott a jó ütemben érkező Csabának, aki nem hibázott, 3:0. A mérkőzéssel kapcsolatban Vá­radi Lajos, a Kinizsi edzője a kö­vetkezőket mondotta: — Nagyon félő volt, hogy csa­patunk a múlt heti súlyos vereség után lelkileg nem tér • magához. Szerencsére a fiúk szem előtt tar­tották- azt az elvei, hogy minden­kor a soron következő mérkőzés a legfontosabb. Zalaegerszegen az első félidőben a szél hatalmas tá­mogatását jól használták ki a mieink, akik jóformán alig enged­ték szóhoz jutni a kissé talán túl magabiztos hazaiakat. Még az sem Ázsiai egyeduralom az asztalitenisz V B-n Vasárnap Ljubljanában, a Tivoli Sportcsarnokban zsúfolt nézőtér előtt bonyolították le az asztalite­nisz világbajnokság egyéni szá­mainak döntőit. Az első és máso­dik helyért folyó harcban már csak kínai és japán versenyzők voltak érdekelve. Sőt a harmadik helyekre is csaknem mind ázsiai versenyzők kerültek. Schöler, az NSZK versenyzője volt az egyet­len kivétel, ö végül is mint egyet­len európai felléphetett az emel­vény harmadik fokára. A vasárnapi döntők nagyszerű mérkőzéseket hoztak. A tv jóvol­tából látni is lehetett, hogy mi­lyen óriási a különbség az európai és az ázsiai asztalitenisz között. Azokat a villámjátszmákat, ame­lyeket például a férfiak mutattak be, az európaiak nem bírják sem erővel, sem lendülettel. Egyébként a döntőkben három kínai és két japán győzelem született. A világbajnokok: Női egyéni: Fjukazu (japán). Férfi egyéni: Can Ce-tung (kí­nai). Női páros: Lin Hui-csin, Cseng Min-si (kínai). Férfi páros: Can Ge-tung, Su Jin-seng (kínai). Vegyes páros: Kimura, Seki (ja­pán). A ljubljanai asztalitenisz VB egyébként valószínű nevezetes lesz a magyar asztalitenisz sport történetében. Ilyen gyengén még sosem szerepelt a magyar gárda, mint most Jugoszláviában. Az NDK ifjúsági csapata nyerte az UEFA tornát Vasárnap a Német Szövetségi Köztársaságban befejeződtek az UEFA ifjúsági labdarúgó torna döntő küzdelmei. A nagy döntő váratlan eredménnyel végződött. Az NDK együttese legyőzte a nagy esélyesnek kikiáltott Angliát. A 3—4. helyért folyó küzdelemben Csehszlovákia nyert Olaszország ellen. Az 5—6. helyért játszott a magyar ifiválogatott, amely 2:1 arányban alulmaradt az NSZK csapatával szemben. Így ötödik lett az NSZK és hatodik Magyar- ország. Az idei UEFA tornán hu­szonhárom csapat indult. — A totó 13+1 találatos szelvé­nye: XXXX112X111X2 + 1. 13+1 találatos szelvény nem volt. 13 találatot egy fogadó ért el, nye­reménye 646 416 forint. A 12 talá­latos szelvényekre egyenként 16 575, a 11 találatosakra 908, a 10 talála- tosakra 129 forintot fizetnek. A Siófoki Bányász a Délnyugati NB III élén Az első fordulóban elszenvedett kaposvári vereség után sorrend­ben öt győzelmet aratott a Sió­foki Bányász labdarúgócsapata a délnyugati NB IH-ban, s öt győ­zelmével, 10 pontjával, 12:4-es jobb gólarányával az együttes a hato­dik fordulóban a bajnoki táblázat élére ugrott. Tehette ezt azért, mert a Pécsi Ércbányász — a nagy favorit — ezen a héten váratlanul vereséget szenvedett a sereghaj­tók között helyet foglalt Nagymá- nyoki Bányásztok A két vezető csapattal a Nagykanizsai VTE tart még lépést, sőt a vesztett ponto­kat tekintve ez a csapat áll legjob­ban. Középen igen nagy a tö­mörülés. A K. Vasas nyolcadik. Siótok—Keszthelyi Haladás 3:2 (3:11 •• Keszthely, 1000 néző. V: Völgye- si. Siófok: Iszak — Farkas, Fehér, Fejes — Vörös, Kerényi — Erdei, Győrfi, Tóth, Takács, Kovács. Ed­ző: Radnai György. Keszthely: Szántó — Molnár, Kelemen, Fá­bián — Pém, Biczó — Gál, Straub, Pintér, Czelvikker, Kárpáti. Edző: Deményi Zoltán. A változatos, jó iramban kezdő­dő mérkőzésen a 10. percben szög­lethez jutottak a siófokiak. Bal oldalról Kovács ívelt be, és a lab­da érintés nélkül csavarodott a felső sarokba, 1:0. Két percen be­lül egyenlített a Keszthely. Kapu előtti kavarodásból Pém lőtt a há­lóba, 1:1. A 17. percben egy jól gördülő siófoki akció végén Ta­kács bombalövéssel szerezte meg a vezetést, 2:1. Egy perc múlva benn volt a harmadik gól is. Er­dei egyéni akciója során átjátszot­ta az egész védelmet, és a kifutó kapus fölött a hálóba emelt, 3:1. A 28. percben Farkas megsérült, és negyedórás ápolás után már csak a jobb szélre állt statisztálni. Szünet után nagy erővel támadott a Keszthely, és a 25. percben Pin­tér fejesével 3:2-re alakult az ered­mény. öt perc múlva a kitörő Ta­kácsot felvágták a hazai védők, a játékvezető először ll-est ítélt, majd a partjelző meghallgatása után visszavonta. A hátralevő idő­1. Siófok 6 5­1 12:4 10 ben a csonka siófoki csapat terv­2. P. Ércbányász 6 5­1 16:6 10 szerű játékkal tartotta az ered­3. Nagyk. VTE 5 4 1­8:3 9 ményt. 4. Pécsi EAC 6 3 2 1 14:7 8 Nem várt kellemes meglepetés­5. Nagyk. Dózsa 6 3 1 2 10:4 7 sei szolgált a siófoki együttes. A 6. Szeksz. Dózsa 6 3 1 2 6:5 7 mély, sáros talajon igen kemény 7. Domb. VSE 6 3 1 2 13:11 7 küzdelemben harcolta ki értékes 8. K. Vasas 6 3­3 7:8 6 győzelmét. Külön dicséretet érdé­9. Baja 6 2 1 3 6:7 5 melnek a játékosok, amiért a 10. Domb. Spartacus 6 1 3 2 4:6 0 kedvezőtlen körülmények ellené­11. Keszthely 6 2 1 3 7:11 5 re, tíz emberrel is jó játékot nyújt­12. Nagymányok 5 2­3 12:13 4 va elhozták a két pontot. Jók: Fe­13. Mohács 6 2­4 6:8 4 hér, Kerényi, Takács, ill. Pém, 14. Sárbogárd 6 1 1 4 4:14 3 Biczó, Czelvikker. 15. Nagyk. Bányász 6­2 4 6:13 Dr. Üjváry István 16. Lovászi 6 1 ~ 5 6:17 2 Sárbogárd—K. Vasas MTE 3:1 (3:0j Sárbogárd, 800 néző. V: Szélig. Sárbogárd: Hernádi — Németh I., Bayer, Andok — Jászteleki, Orosvári — Szeip, Németh n., Varga, Hosszú, Tatár. Edző: Ki­rály Tivadar. Vasas: Szűcs — Ko­vács, Szili, Csupor — Szentgróti, Gál — Laki, Pammer, Stadler, Nagy, Delineseff. Edző: Zádori László dr. Az erős széllel szemben játszó Vasas ellen tartós fölényt harcolt ki a hazai csapat. A 13. percben Németh II. váratlan lövésével a vezetést is megszerezte a sárbo­gárdi együttes, 1:0. A gól után hullámzó lett a játék, majd a 30. percben újabb hazai gól követ­kezett. Németh II. lövése a kapu­fán csattant, a visszaperdülő lab­da Varga elé került, aki nem hi­bázott, 2:0. A 40. percben Pam­mer vetődve fejelt a kapufára. A 44. percben Hosszú ugrott ki les­gyanús helyzetből, s máris 3:0 lett. Szünet után már a 2. percben Laki góljával szépített a Vasas, 3:1. A szél fokozatosan vesztett erejéből, de így is a Vasas irá­nyított. Megtörte viszont a lendü­letet, amikor a 70. percben Páni­mért tiszteletlen beszédért kiállí­totta a játékvezető. Ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa, mert a tíz főre olvadt Vasas erejéből újabb gólra már nem futotta. A lelkesebb és többet támadó hazai csapat győzelme megérde­melt. Jók: Bayer, Orosvári, Szeip, Németh n., ill. Delineseff. Nadrai József • * * EZ TÖRTÉNT MÉG AZ NB III-BAN Nagykanizsai VTE—Pécsj EAC 3:2, Mohácsi TE—Lovászi Bányász 3:0, Szekszárdi Dózsa—Nagykani­zsai Dózsa 3:1, Nagykanizsai Bá­nyász-Dombóvári Spartacus 0:1, Dombóvári VSE—Bajai MTE 3:0. Nagymányoki Brikett SK—Pécsi Ércbányász 1:0. A bajnokság állása: Tizenöt tagú válogatott keret az angolok ellen A május 5-én Londonban sorra kerülő Anglia—Magyarország vá­logatott labdarúgó-mérkőzésre Ba- róti Lajos szövetségi kapitány ti­zenöt tagú keretet jelölt ki. A Londonba készülő játékosok: Gé­léi, Géczi, Mátrai, Ihász, Mészöly. Sarosi, .Nógrádi, Sipos, Nagy I.. Göröcs, Bene, Albert, Varga, Feny­vesi dr., Nagy A. A magyar lab­darúgó-válogatott május 3-án, hét­főn indul Londonba. A vezető csapatok nehéz vasárnapja a megyei bajnokságban törte meg a lendületüket, hogy Martin kidőlt a sorból. A mérkőzés fordulópontja véle­ményem szerint mégis az a fél­óra volt, amelyet mint a védeke­zés magasiskoláját lehetne taníta­ni. Nyolc játékosunk állt őrt a fergetegesen rohamozó zalaeger­szegiekkel szemben. Elöl csak Göncz és Laczkovics tanyázott. A fiúk dicséretére szolgál, hogy a nagy nyomás idején sem vaktá­ban vágták a labdát, hanem igye­keztek saját játékostársukhoz jut­tatni azt, s időt nyerni, valamint kizökkenteni lendületéből a ZTE-t. A nagy nyomás idején is maradt erő egy-egy veszélyes támadásra. Balogh nagyszerű példáját adta annak, hogyan lehet megbontani egy kitámadó csapat fellazult vé­delmét. A szélsőhátvéd labdafelvi­tele döntően befolyásolta az ered­mény végső kialakulását. A szív diadala volt ez, amelyből valamennyi játékosunk egyaránt kivette a részét. Igen örvendetes, hogy Kovács végig igen magabiz­tosan, legjobb napjaira emlékez­tetve védett. De kitűnően játszott Balogh, Szigeti, Csaba, Herbei és Laczkovics is. A zalaegerszegihez hasonló jó játékkal remélem még sok ilyen kellemes meglepetést fo­gunk szerezni szurkolóinknak — mondotta a Kinizsi edzője. * * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK AZ NB II-BEN PBTC—Székesfehérvár 1:1, Esz­tergom—Veszprém 0:0, Mosonma­gyaróvár—B. Spartacus 3:1, Ikarus —Győri Dózsa 3:1, Pápa—Várpalo­ta 1:1, P. Bányász—PVSK 3:1. A Nyugati csoport állása: Nem sok hiányzott ahhoz, hogy a simának ígérkező fordulóról mint a meglepetések vasárnapjá­ról számolhassunk be.. Váratlan eredmény — ha egyáltalán annak lehet nevezni ezek után valamit — ügy an így is akadt: a marcaliak nagyarányú veresége Kapolyon; a Nagyatád babócsai veresége pe­dig az első hely elvesztését jelen­tette. A Barcs nehéz és a Taszár még nehezebb győzelme is azt jel­zi, hogy a táblázat alján álló el­lenfelet sem lehet lebecsülni. Ez különösen a taszáriakra vonatko­zik, akik majdnem ráfizettek fö­lényeskedésükre Lengyeltótiban. A lelkes hazaiak 0:2-ről egyenlítet­tek, s az utolsó percben vesztet­tek — sorrendben harmadik mér­kőzésükön — 2:3-ra. A tabiaknál nincs változás: idegenben »•►termé­szetesen-« kikaptak. A Felsőbogát a Somogyszob ellen sem tudott győzni, de legalább megszerezte első pontját. Tudósítóink jelentései: BABÓCSA--NAGYATÁD 2:1 (0:1) Babócsa, 600 néző. V: Vajda. Babócsa: Varga — Kakuszi, Ried- ler, Káplár — Embersics, Bodzsár — Paksicza, Hajdú, Bicsár, Buko- vics, Horváth. Edző: Spievla Ká­roly. Nagyatád: Horváth — Bog­dán, Fritz, Nagy — Sasvári, Néz­etéi — Sági, Bazsó, Vucskics, Mar­ton, Posta. Edző: Dombóvári And­rás. A »rázósnak-« ígérkező mérkő­zés helyenként túl kemény volt. Az első félidőben is a Babócsa támadott többet, akkor azonban két nagy gólhelyzetet kihagyott. Szünet után is a hazaiak játszot­tak fölényben, és megérdemelten győztek. G: Hajdú (2, egyet 11-es- ből), ill. Bazsó. Jók: Kakuszi, Bod­zsár, Hajdú, ill. Horváth, Fritz, Posta. Fekete Károly BARCS—M. HONVÉD 3:2 (1:1) 1. K. Honvéd 3 6 1 1 15:5 13 Marcali, 200 néző. V: Papp. 2. Székesf. MÁV 8 5 2 1 11:7 12 Barcs: Jobbágy — Papp. Pálmai, 3. Esztergom 8 3 5­13:6 11 Göncz — Horváth I., Bátorfi — 4. Autóbusz 8 5 1 2 17:12 11 Marton, András, Horvath II., Pin­5. PVSK 8 4 2 2 12:7 10 tér, Krapeez. Edző: Túra 'Emil. M. 6. Várpalota 8 4 1 3 17:7 9 Honvéd: Skripeczki — Csepeli, 7. Pápa 8 3 3 2 10:7 9 Papp, Kovács — Szokol, Bakonyi 8. K. Kinizsi 8 4 1 3 17 15 9 — Szalai, Gőbölös, Csermelyi, Tö­9. Magyaróvár 8 4 1 3 11:10 9 rök, Kecskés. Edző: Móricz Lász­10. Ikarus 8 3 3 2 12:13 9 ló. Az időnként jó iramú mér­11. Bp. Spartacus 8 3 2 3 10:9 6 kőzésen megérdemelten győztek a 12. Z. Dózsa 8 2 2 4 11:13 6 barcsiak. A Honvéd csatársora 13. Zalaeg. TE 8 1 4 3 5:11 6 nem tudott megbirkózni a vendé­14. Veszprém 8 1 3 4 9:9 5 gek jól záró védelmével. G: Mar­15. Láng 8 1 3 4 4:12 5 ton (3), ül. Csermelyi (2). Jók: 16. P. Bányász 8 1 2 5 5:12 4 Pálmai, Marton, Horváth II., ill. 17. Győri Dózsa 3 1 2 5 5:15 4 Papp, Szokol. 18. PBTC 8­4 4 3:16 4 Móricz László FELSÖBOGAT—SOMOGYSZOB 1:1 (0:1) Felsőbogát, 200 néző. V: Prefek. Felsőbogát: Czimbalek — Kiss I., Sipos I., Sipos II. — Bosnyák I., Bosnyák II. — Kálmán, Kiss II., Arany, Pető, Gál. Edző: Pintér János. Somogyszob: Barbina — Kovács I., Bálint, Németh — Var­ga, Kiss — Lábodi, Futó, Kovács II., Hordósi, Szentgyörgyi. Edző: Bálint Béla. A jó iramú mérkő­zésen végig a felsőbogátiak voltak fölényben, mégis a vendégek sze­reztek vezetést. Szünet után is csak egyenlítésre futotta a hazai csatárok erejéből. A 85. percben Lábodit feleselésért kiállították. G: Sipos II., ill. Bálint. Jók: Si­pos I., Bosnyák I., Bosnyák II., Arany, ül. Kovács I., Bálint, Szentgyörgyi. Tóth Ferenc R. VASUTAS—TAB 4:1 (2:1) Kaposvár, Cseri-pálya, 200 néző. V: Végh. K. Vasutas: Illés — Or­bán, Horváth, Harsányi — Molnár, Miseta — Simon, Nagy J., Nagy L., Takács, Laki. Edző: Nagy László. Tab: Kovács — Kecskés, Szabó, Garabon — Puha I., Si­mon — Czabula, Pető, Puha II., Rácz, Wendl. Edző: Czabula Mik­lós. Sportszerű mérkőzés. A ruti­nosabb és jobb erőben levő vas­utasok biztosan győztek. G: Laki (2), Nagy L. (2), ill. Rácz. Jók: Il­lés, Horváth, Harsányi, Nagy J., ill. Kovács, Puha I., Czabula, Rácz. Végvári Dénes TASZAR—LENGYELTÓTI 3:2 (2:0) Lengyeltóti, 500 néző. V: Feny­vesi. Taszár: Szentes — Baranyai, Hencz, Horváth* — Bagi, Nyári Bocz, Joó, Varga, Janás, Csontos. Edző: Jobban Ferenc. Lengyeltóti: Benkő — Dezső, Császár, Dóra Horváth L, Somogyi — Bódis, Papp, Horváth II., Csordás, Müe- tics. Edző: Sándor István. A ro­hamozó taszáriak tíz perc alatt 2:0-ra vezettek. Nagy nyomás ne­hezedett a lengyeltóti kapura, csatárok csak szórványos ellen- támadásokkal próbálkoztak. Szü­net után változott a játék. A lel­kesen támadó hazaiak beszorítot­ták a honvédeket, és a 80. percben ki is egyenlítettek. A már-már döntetlennek látszó mérkőzést az utolsó pillanatokban csak nagy védelmi hibából vesztette el a Len­gyeltóti. G: Bagi, Horváth (11-es- ből), Janás, ill. Horváth II. (2). Jók: Horváth, Janás, Csontos, ill. Császár, Horváth II. Kovács Ferenc K. DÓZSA—GYÉKÉNYES 3:1 (2:0) Kaposvár, Dózsa-pálya, 500 né­ző. V: Buzsáki. K. Dózsa: Zalánii Bódis, Darvas, Kutasi — Csima, Nagyréti — Veverán II., Farkas, Veverán I., Molnár, Matics. Edző: Radnai István. Gyékényes: Gócza — Füstös, Papp, Gergelics — Ivan- csics, Molnár — Karadi, Horváth, Tomasek, Bozsits, JelenszkL Edző: Miczók János. Közepes iramú, alacsony színvonalú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó Dó­zsa megérdemelten győzött. A ha­zaiak és a gyékényesiek is két-ké; kapufát rúgtak. G: Veverán I.. Nagyréti, Matics, ill. Tomasek. Jók: Nagyréti, Veverán I., ill. Ka­rádi. Fonal László ^APOLY—MARCALI VM 6:1 (4:1. Kapoly, 300 néző. V: Horváth Z. Kapoly: Ábrahám — Somogyi, Jung, Sós — Huszár, Lőrincz — Herke, Krommer, Kétszeri, Locken­bauer, Altmann. Edző: Kálmán Ferenc. Marcali: Szántó — Vörös, Hosszú, Horváth — Jakab, Kosi — Bene, Takács, Szántó, Kisborsó, Klujber. Edző: Kisborsó Imre. A változatos, jó iramú mérkőzésen a fergetegesen támadó hazaiak húsz perc alatt négy gólt rúgtak. Szünet után 5:l-es állásnál Bene megsérült, és végleg elhagyta a játékteret. Marcali 11-eshez ju­tott, Szántó büntetőjét azonban Abrahám kivédte. A kemény, de sportszerű küzdelemben illyen arányban is megérdemelten győz­tek a kapolyiak. G: Kétszeri (2), Altmann, Lockrnhauer, Jung (11- esből), ill. Klujber. Jók: Somogyi, Jung, Sós, Krommer, Kétszeri, ill. Jakab, Takács, Szántó. Kálmán Ferenc K. HONVÉD II.—CSURGÓ 4:1 (4:0) Kaposvár, Építők-pálya, 200 né­ző. V: Németh V. LABOD-K. KINIZSI IL 2:1 (0:0) Lábod, 600 néző. V: Varjas. G: Borzas, Hornai (11-esből), ül. Pék. A l megyei bajnokság állása: 1. Taszár 6 5 1­20:6 11 2. Nagyatád 7 5­2 14:5 10 3. Barcs — 6 5­1 13:7 10 4. K. Dózsa 6 4 1 1 13:3 9 5. Csurgó 6 4 1 1 11:7 9 6. Lábod 5 3 1 1 12:5 7 7. Marcali VM 7 3 1 3 16:15 7 8. Babócsa 6 3­3 9:8 6 9. M. Honvéd 6 2 2 2 10:11 6 10. Tab 7 3­4 10:14 6 11. Kapoly 6 2 1 3 11:6 5 12. K. Vasutas 6 2 1 3 9:9 5 13. Gyékényes 7 1 2 4 3:11 4 14. Lengyeltóti 6 1­5 9:14 2 15. Somogyszob 7­2 5 2:21 2 16. Felsőbogát • “ i f 5:29 1