Somogyi Néplap, 1965. április (22. évfolyam, 77-101. szám)

1965-04-21 / 93. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Szerda, 1965. április 21. NB il Nyugati csoport: 1. Kaposvári Honvéd A husvétvasárnapi forduló ki­emelkedő mérkőzése a Honvéd— Kinizsi kaposvári rangadó volt. Hiába esett egész délután az eső, az érdeklődőket nem riasztotta el: egy órával a találkozó kezdete előtt már nem volt szabad hely a lelátón. Az eredmény váratlanul alakult. A legtöbben háromesélyes­nek tippelték a mérkőzést és úgy vélték, hogy az a csapat nyerhet esetleg egy góllal is, amelyiknek jobban kijön a lépés. Szünetig a várakozásnak megfelelően alakult a találkozó, s még minden lehet­séges volt. A második félidőben azután a Kinizsi védelmének sú­lyos hibái percek alatt eloszlatták rom gólt hozott össze a védelem, s utána már hiába fogták a fejü­ket. A letört cukorgyári együttes­nek a nyugodtan futballozó, s a mély talajt ^erővel jobban bíró Honvéd akár több gólt is rúghatott volna. A K. Honvéd jobb gólarányával a táblázat élére került megelőzve a Székesfehérvári MÁV-ot, ame­lyik csak keservesen győzött ott­honában a Mosonmagyaróvár el­len. Pécsen vesztett pontot a PVSK az Esztergommal szemben, így egy pont hátránnyal a 3. helyre esett. Továbbra is nagyon gyengén sze­repel a két másik pécsi csapat; a PBTC és a P. Bányász a 7.\ for­a kételyeket, hogy vajon ki lesz a győztes. Tizenkét perc alatt há- : dúló után sem ny ert mérkőzést. K. Honvéd —K. Kinizsi 5:1 (1:1) Kaposvár, Kinizsi-pálya, 4500 né­ző. V: Vadas J. K. Honvéd: Erdősi — Szekeres, Fenyvesi, Tajti — Bobon, Földi — Köves, Paulicsek, Kincsei, Daka, Dauda. Edző: Tóth József. K. Ki­nizsi: Murányi — Balogh, Szigeti, Zag — Bíró, Csaba — Martin, Sza­bó, Herbei, Göncz, Laczkovics. Edző: Váradi Lajos. Az esőtől felázótt, csúszós, mély talajon a Kinizsi kezdett valami­vel jobban, s rögtön két szögletet ért el. Azután Göncz keresztbe lőtt labdáját Martin nehéz szögből a kapu mögé lőtte. A másik ol­dalon Földi '30 méteres bombája zúgott el hajszállal a léc fölött. A 14. percben követték el a Kinizsi védői az első, gólt eredményző hi­bát. Bobori távoli szabadrúgása méterekkel a kapu mellé szállt volna. Murányi mégis fogni akar­ta, a labda azonban a kezéből szögletre csúszott. Köves ívelt be. Szigeti visszafejelte a labdát a szélső elé, akinek újabb beadását a gólvonalon ragadt Muránvi mel­lett Dauda közelről a hálóba fe­jelte, 1:0. A rohamozó Kinizsi ha­marosan egyenlített. A 18. perc­ben Göncz a bal szélen átjátszot­ta Fenyvesit, begurított, és Herbei kapásból, laposan a sarokba lőtt, 1:1. Ezután hosszú ideig csak sok oontatlan átadás, ideges játék jel­lemezte a találkozót. Helyzet egyik kapu előtt sem adódott, mindösz- sze Herbei, majd Daka jutott lö­véshez. Fél óra elteltével átcso­portosított a Honvéd. Az addig söprögetőt játszó Tajti hátvéd lett. és a hátvédet játszó Paulicsek pe­dig elfoglalta a számozásának megfelelő helyét a csatársorban. Most már jobban .ment a játék a honvédeknek, ők kerültek mezőny- fölénybe, mégis a 43. percben majdnem a Kinizsi ért el gólt. Herbei lövését Erdősi szögletre ütötte a sarokból. Beívelés után a kapus röviden öklözött, Herbei át­emelt fölötte, a labda azonban az üres kapu fölé került. Szünet után is nagy iramban folytatódott a játék. A 8. percben megkezdte hibasorozatát a Kinizsi védelme. Bal oldalról szállt ke­resztbe a labda Murányi kapuja elé, Zag aláfutott, s az üresen ál­ló Paulicsek senkitől sem zavar­tatva nehéz szögből hatalmas gólt 'ott, 2:1. A 13 percben Balogh cse­lezgetett a 16-os vonalán. Dauda megzavarta, a labda Kincseihez Dattant, akinek nem volt más dol­ga, mint Murányit is kicselezve a kapuba sétálni, 3:1. A megzava- ^odott Kinizsi-védelem ezután már átjáróház lett. A 20. percben Ba­logh készült hazaadni a labdát, Murányi kifutott, és amíg ketten egymásra vártak, a befutó Daka kettőjük között a hálóba gurított, 4:1. A Kinizsi nem adta fel a mérkőzést, de próbálkozásait csak erőtlen támadások jelezték. A csa­társorban nem volt átütő erő, Göncz halvány játéka rányomta bélyegét az egész sor teljesítmé­nyére. A 30. percben Kincsei ve­zette fel a labdát, a Kinizsi-védők A Nagyberki és Vidéke Körzeti Földműt esszövet- kezet áruforgalmi előadót és a batéi 3. sz. italboltjába halboltvezetőt keres. Erkölcsi és műkö­dési bizonyítvány szükséges. Jelent­kezés az fmsz \%. elnöknél. (4088) lesre játszottak, a középcsatár azonban okosan kivárt, amíg Pau- licsek visszahúzódik,- s csak utá­na tálalt elé. Az összekötő labdá­ja Murányiról szögletre pattant. Beívelés után a szabadon hagyott Paulicsek az ismét bentragadt Murányi mellett befejelte az ötö­dik gólt is, 5:1. Az újabb Kinizsi­ellentámadás során Martin a kapu torkában a felső kapufára lőtt, a lepattanó labdát Herbei rúgta rá, ezt a gólvonalon álló Fenyvesi mentette. Az utolsó percekben még Kincsei két megmozdulása je­lentett gólveszélyt. A nagy érdeklődéssel várt mér­kőzésen nem alakult ki jó játék, a csúszós füvön inkább küzdelem folyt. Az első félidőben két egyen­lő erejű csapat küzdött egymás­sal s úgy látszott, hogy szoros eredmény születik. Hogy mégsem ez történt, annak elsősorban az az oka, hogy az érthetetlenül súlyos idő alatt három gólt kaptak, s ez­után már nem volt vitás a mér­kőzés kimenetele. A Honvéd kez­deti felállása nem bizonyult meg­felelőnek, s amikor átrendezték a sorokat, az öt csatárral támadó vendégek ellen a Kinizsi nem al­kalmazott megfelelő harcmodort. A fedezetek nem fogtak embert, a laza védelem könnyen zavarba jött, ugyanakkor csatárai nehi bírtak a Honvéd szilárdabb védel­mével. A jobb erőnlétben levő Honvéd kétségtelenül rászolgált a győzelemre, bár a nagy gólarány elsősorban a két kapus és a két hátvédsor vasárnapi játékában mutatkozott különbségnek tudható be. Jók: Fenyvesi, Tajti, Paulicsek, ill. Csaba. Mayer Géza * * * Ez történt még az NB II-ben Láng—Győri Dózsa 1:1, Ikarusz— Pécsi Bányász 0:0. Budai Sparta­cus—Pápa 2:0, Pécsi VSK—Eszter­gom 1:1, Várpalota—ZTE 4:0, Veszprém—Pécsi BTC 6:0, Székes- fehérvári MÁy—Mosonmagyaróvár 2:1, Fővárosi Autóbusz—Zalaeger­szegi Dózsa 5:1. Az NB H Nyugati csoport állása: 1. K, Honvéd 7 5 1 1 14:5 11 2. Székesfehérvár 7 5 11 a-0:6 11 3. PVSK 7 4 2 1 11:4 10 4. Esztergom 7 3 4­13:6 10 5. Autóbusz 7 4-2 16:12 9 6. Várpalota 7 4-3 16:6 8 7. Pápa 7 3 2 2 9:6 8 Budai Sp. 7 3 2 2 9:6 8 9. K. Kinizsi 7 3 13 14:15 7 10. Mosonm. 7 3 13 8:9 7 n. Ikarus 7 2 3.2 9:12 7 12. Z. Dózsa 7 2 2 3 11:12 6 13. ZTE 7 14 2 5:8 6 14. Láng 7 13 3 4:11 5 15. Veszprém 7 12 4 9:9 4 16. Győri Dózsa 7 12 4 4:12 4 17. PBTC 7- 3 4 2:15 3 18. P. Bányász 7- 2 5 2:12 2 Nem változott a sorrend az NB III élén Sima mérkőzések, a papírformá­nak megfelelő eredmények jelle­mezték a Délnyugati csoport e heti fordulóját. Az élen áiló csa­patok győztek, így tartja kétpon­tos előnyét a P. Ércbányász a má­sodik Siófokkal és a harmadik PEAC-cal szemben. A Kaposvári Vasas szombati győzelmével a 6. helyre került. Mivel a félbesza­kadt Nagymányok—NVTE mérkő­zés ügyében még nem döntöttek, papíron három csapat veretlen eb­ben a csoportban, ugyanakkor a Sárbogárd még nem tudott győz­ni, mindössze egy döntetlent ért el. Siófok Mohácsi TE 2:0 (1:0) Siófok, 700 néző. V: Perán. A siófoki csapatot a következő összeállításban küldte pályára Radnai György edző: Iszak — Far­kas, Fehér, Fejes — Vörös, Keré- nyi — Németh, Győrfi, Tóth, Ta­kács, Kovács. A jó iramú, színvonalas játék során a hazai csapat szinte állandó ostrom alatt tartotta a Varga ál­tal kitűnően védett mohácsi ka­put. A 14. percben Tóth fejese csattant a kapufán, majd lövés lö­vést követett, végül Takács 14 mé­terről védhetetlenül lőtt a bal fel­ső sarokba, 1:0. A gól után a ven­Csonka forduló volt az NB I-ben A húsvéti tornán szereplő Bp. Honvéd és Üjpesti Dózsa elfoglalt­sága miatt csak öt mérkőzést ját­szottak az NB I-ben. A forduló bővelkedett meglepetésekben, hi­szen a Vasas pontot vesztett Óz- don, s ugyancsak nem tudott győz­ni otthonában a Szeged, Tatabá­nyáról pedig a győriek vitték el a két pontot. A táblázaton — an­nak ellenére, hogy egy mérkőzés­sel kevesebbet játszott, két ponttal a Honvéd vezet, második a Győ­ri Vasas, harmadik a Vasas, ne­gyedik az Üj pesti Dózsa, ötödik a Ferencváros. A csonka forduló eredményei: Győr—Tatabánya 2:0. Csepel­Komló 2:0. Ózd—Vasas 2:2, Szeged —Salgótarján 0:0. MTK—Dorog 2:1. * * * * Ez történt az NB I B-ben BVSC—Diósgyőr 0:0. Szállítók- Jászberény 6:1, Székesfehérvári Vasas—Dunaújváros 1:1, Ganz­MÁVAG—Budafok 1:0, Debrecen— Nyíregyháza 0:0. Oroszlány—Egyet­értés 1:1, Miskolc—Győri MÁV DAC 1:1. Szombathely—III. kér. TTVE 3:1. — Ma délután a Dózsa sportpá­lyán 16.30 órai kezdettel a Kapos­vári Honvéd a Komlói Bányász labdarúgócsapatával barátságos mérkőzést játszik. Előtte 14.30 óra­kor: K. Honvéd II.—Komlói Bá­nyász H. (94670) — Magyar Népköztársaság Kupa labdarúgó-mérkőzés lesz ma dél­után 16.30 órakor a Tüskevári pá­lyán a K. Építők és a Lábod csa­patai között. — A totó 13+1 találatos szelvé­nye: törölve x2lxxxxx 2 2 2 X 2 + L dégek is veszélyeztettek, de ered­ménytelenül. Szünet után az első negyedóra a mohácsiaké volt. Az első siófoki ellentámadás viszont ' váratlanul gólt hozott. A 15. percben Kovács beadását Győrfi közelről a hálóba fejelte, 2:0. Ezután nagyot esett a játék színvonala, csupán a sió­fokiak egy-két kimaradt abszolút gólhelyzete jelentett eseményt. Színvonalas, jó első negyvenöt perc után gyenge, unalmas máso­dik félidőt láthattak a nézők. A végig esőben, csúszós talajon le­folyt mérkőzésen a siófoki győ­zelem feltétlenül megérdemelt. Jók: Farkas, Fehér, Takács, ill. Varga, Gyévai. Dr. Üjváry István * * * Az NB in eredményei: Dombóvári Spartacus—Szekszár­di Dózsa 0:0. Nagykanizsai Dózsa— Keszthelyi Haladás 3:0, Pécsi EAC —Nagymányok 5:0, Pécsi Ércbá­nyász—Dombóvári VSE 4:1, Baja— Sárbogárd 2:0, Lovászi—Nagykani­zsai VTE 1:2. A Délnyugati csoport állása: 1. P. Ércbányász 5 5­­16:5 10 2. Siófok 5 4­1 9:2 8 3. PEAC 5 3 2­12:4 8 4. Nagyk. Dózsa 5 3 1 1 9:1 7 5. NVTE 4 3 1­5:1 7 6. K. Vasas MTE 5 3­2 6:5 6 7. Baja 5 2 1 2 6:4 5 8. DVSE 5 2 1 2 10:11 5 9. Sz. Dózsa 5 2 1 2 3:4 5 10. Keszthely 5 2 1 2 5:8 5 11. D. Spartacus 5­3 2 3:6 3 12. Nagymányok 4 1­3 11:13 2 13. N. Bányász 5­2 3 6:12 2 14. Lovászi 5 1­4 6:14 2 15. Mohács 5 1­4 3:8 2 16. Sárbogárd 5­1 4 1:13 1 Ismét Nagyatád az élen a megyei bajnokság!) n A forduló eredményei: GYÉKÉNYES—M. HONVÉD 0:0 Gyékényes, 250 néző. V: Varjas. Gyékényes: Gócza — Füstös, Ka- rádi, Gergelics — Gelencsér, Iván- csics — Nemes, Molnár, Horváth, Bozsits, Jeszenszky. M. Honvéd: Skripeczki — Csepely, Papp, Ko­vács — Szokol, Bakonyi — Szűcs, Gőbölös, Szalai, Török Kecskés. A csapkodó mérkőzésen a Gyéké­nyes állt közelebb a győzelemhez. Helyzetek mindkét részen adód­tak, de egyik csapat sem tudta kihasználni. Jók: a közvetlen vé­delmek. Várfalvi Gyula CSURGÓ—K. VASUTAS 2:1 (1:0) Csurgó, 300 néző. V: Prefek. Csurgó: Kepler — Péczeli, Szabó, Szanyi — Boros, Hottó I. — Vö­rös, Ogiizán II., Hottó II., Sóto- nyi, Ogiizán I. Edző: Bolla József. K. Vasutas: ülés — Orbán, Hor­váth, Harsányi — Molnár, Misei a — Simon, Nagy II.. Nagy I., Ta­kács, Laki. Edző: Nagy László. Közepes színvonal és iram, szünet után sok csapkodással. Végig a csurgóiak voltak fölényben, a ven­dégek védekeztek, s ésak szórvá­nyosan támadtak. G: Ogiizán II., Hottó II., ill. Boros (öngól). Halmai Emil BARCS—LENGYELTÓTI 3:2 (1:1) Barcs. 400 néző. V: Németh V. Barcs: Jobbágy — Papp, Pálmai, Krapecz — Göncz, Nagy — Pintér, Pandurics, Bátorfi, Marton, Hor­váth. Edző: Túra Emil. Lengyel­tóti: Benkő — Dezső, Császár, Dó­ra — Horváth L, Somogyi -* Hor­váth II., Papp, Németh, Csordás, Miletics. Edző: Sándor István. Az alacsony színvonalú mérkőzésen, a lengyeltótiak szereztek vezetést. Az «erősen megfiatalított barcsi csapat tehentetlen csatársora miatt csak nehezen győzött. G: Bátorfi (2), Horváth, ill. Miletics, Csordás. Jók: Göncz, Bátorfi, Horváth, ill. Dóra, Csordás, Miletics. Ifj. Pandúr Ferenc NAGYATÁD—KAPOLY 2:1 (2:1) Nagyatád, 300 néző. V: Fenyve­si. Nagyatád: Horváth — Bogdán, Fritz, Nagy — Sasvári, Nezdei — Hangya, Torma, Vucskics, Márton, Posta. Edző: Dombóvári András. Kapoly: Ábrahám — Somogyi, Jung, Sós — Huszár, Lőrincz — Herke, Lockenbauer, Kétszeri, Altmann, Huszanágics. Edző: Kál­mán Ferenc. A kapolyiak első percben elért gólja megzavarta a hazaiakat, s csak negyedóra után vették át a játék irányítását. A második félidőben unalmas, csap­kodó játék folyt. G: Vucskics (2),- ill. Kétszeri. Jók: Nagy, Vucskics, Márton, ill. Jung. Ifj. Horváth Miklós BABÓCSA—SOMOGYSZOB 3:0 (1:0) A Somogyszobon lejátszott mér­kőzésnél nem érkezett tudósítás. MARCALI VM—K. DÖZSA 1:1 (1:1) Marcali, 400 néző. V: Boldog. Marcali: Szántó I. — Vörös, Pim- pauer, Hosszú — Kosi, Jakab — Be ne. Takács, Szántó II., Kisbor- só, Klujber. Edző: Kisborsó Imre. K. Dózsa: Zalánfi — Bódis, Dar­vas, Fodor — Csima, Nagyréti — Veverán II., Farkas, Veverán I., Matics, Molnár III. Edző: Radnai István. A szemerkélő esőben, mély talajon lejátszott rangadó végig nagy iramban folyt. Az első fél­időben a Marcali, szünet után a Dózsa támadott többet. Mindkét csatársornak akadtak helyzetei, értékesíteni azonban nem tudták azokat. A sportszerű találkozón igazságos döntetlen született. G: Takács, ill. Farkas. Jók: Szántó I., Kósi, Jakab, ill. Darvas, Veverán I., Molnár III. Kálmán Sándor TAB—FELSÖBOGAT 4:0 (3:0) Tab, 300 néző. V: Szilvási. Tab: Kovács — Kecskés, Szabó, Gara- bon — Puha II., Simon — Czabu- la, Pető, Puha I., Rácz, Wendl. Edző: Czabula Miklós. Felsőbogát: Bogdán — Kálmán, Gelicz, Sípos I. — Bosnyák I., Bosnyák II. — Czimbalek, Pető, Arany, Sipos I., Pécsi. Edző: Pintér János. A mély talajú pályán nem alakult ki jó játék, bár teljes erőbedobással küzdöttek a csapatok. A tabiak végig irányítottak, és ha nem egyé- nieskednek a csatárok, még ered­ményesebbek lehettek volna. G: Puha I., Pető, Czabula, Wendl. Jók: Szabó, Simon, Wendl, ill. Bosnyák I., Bosnyák n. Dietzel Ede K. HONVÉD II.—K. KINIZSI II. 3:0 (1:0) A Kaposvári 13. sz. Autóköz­lekedési Vállalat felhívja a a város közönségének figyel­mét, hogy Kaposváron, a Füredi út jobb oldalán épülő telephelyének energiaellátását szolgáló 20 kV-os légvezeté­ket 1965. április 20-án feszültség alá helyezi. Az elkészült vonalba épített tartószerkezetek megközelíté­se és érintése szigorúan tilos! AZ ÉRINTÉS HALÁLOS ÉLETVESZÉLYES VAGY BALESETET OKOZHAT! (94632) Időjárás Várható idő­járás ma estig: Felhőátvonulá­sok több hélyen esővel, egy-két helyen zivatar­ral. Mérsékelt, helyenként élénk szél. Vár­ható legmaga­sabb nappali hőmérséklet ma 11—16 fok között. Kaposváron (külterületen) tegnap reggel 6 órakor plusz 5,2 fokot, déli 12 órakor plusz 10,4 fokot mértek. A Nap kél 4.45, nyugszik 18.41 órakor. A Hold kél 0.00, nyugszik 7.56 órakor. Évfordulónaptár 140 éve, 1825. április 21-én szüle­tett Mihalótzy Géza, a szabadság- harc vitéz katonája, az amerikai rabszolgafelszabadító háború hő­se. A hadapródiskola elvégzése után került a hadseregbe. Mint tiszt csatlakozott 1848-ban a hon­védsereghez. Végigküzdötte a sza­badságharcot, utána Hamburgba, majd Londonba ment, ahol töb- bedmagával létrehozta a Magyar Szociális Demokrata Egylet nevű tömörülést, és együttműködött a lobbi nemzet ottani szocialista csoportjaival. A Londonba érkező Kossuthot — a polgári emigráció nagy megrökönyödésére — vörös zászló alatt felvonulva üdvözölték. Mihalótzy rövidesen Amerikába vándorolt. Orvosi tanulmányai után Chicagóban rendelőt nyitott. A polgárháború kezdetén emig­ránsokból szabadcsapatot szerve­zett, amely az északiak oldalán sikeresen harcolt, s később be­olvadt a reguláris haderőbe. Há­rom év után Mihalóczyt már mint ezredest, a hadvonalban, egyik éj­jeli ellenőrző útján egy, rejtekből orvul leadott lövés halálosan meg­sebesítette. — Jégeső volt tegnap este Kaposváron. Az áprilisi »ősz« égzengéssel és villámlással mutatkozott be. Késő este tar­honya nagyságú jég esett. — Ausztria címmel vetítés­sel egybekötött előadás lesz ma este 6 órakor a TIT ka­posvári székházában. Elő­adást tart dr. Jakucs Pál kan­didátus. — Sávos babtermesztési kí­sérleteket tavaly megyénk há­rom tsz-ében végeztek. Az idén tizenöt közös gazdaság­ban termelnek így étkezési babot. — 835 000 forint értékű könyvet adott el az első ne­gyedévben a megye hét fmsz-i könyvesboltja. Ez a tervezett­nél ötvenezer forinttal több. — Áramszünet. A Dél-dunántúli Áramszolgáltató Vállalat üzemve­zetősége értesíti a lakosságot, hogy április 21-én és 22-én 6—14 óráig áramszünet lesz a Vasvári Pál ut­cában, a Katona József ut­cában, a Gilice utcában, az Akác­fa utcában, a Rózsa utcában, a Sörház utcában, a János utcában, a József utcában, a Cseri utcá­ban, a Kapos-folyótól az ÁG-ig, a Kölcsey utcában, az Erdősor ut­cában, a Lövölde utcában, a Ma­dár utcában, a Töröcskei utcában, a Vak Bottyán utcában, a Kecel- hegyi lakóterületen, a Kanizsai utcában, a Béke utcától nyugatra, a Béke utca közepétől nyugatra, a Vasút utcában, a Tüskevári utcá­ban, az Árvaház utcában, a Szent István utcában, a Szent László ut­cában, a Mátyás király utcában, a Jutái utcában, a Jutái úton, a Badacsony utcában, a Szigligeti utcában, a textil művekkel szem­ben levő lakótelepen. -(94561) köszönetnyilvánítás Hálás köszönetünket fejezzük ki rokonainknak, jobarátainknak és a kedves kapospulai ismerőseink­nek, akik Felber Pál és Horváth Katalin halála alkalmából nagy gyászunkat enyhíteni igyekeztek. A gyászoló ötvös és Gertig csa­lád. (94646) * * * Köszönetét mondunk mindazok­nak, akik szeretett édesanyánk, nagyanyánk, dédanyánk és testvé­rünk, özv. Simon József né teme­tésén részt vettek és részvétükkel fájdalmunkat enyhíteni igyekez­tek. A gyászoló család. (5066) GYÁSZJELENTÉS Mély fájdalommal értesítjük mindazokat, akik ismerték, hogy felejthetetlen férjem és édesapánk, Vincze Sándor ny. adóügyi igaz­gató, a városi tanács vb volt dol­gozója, életének 66. évében hosz- szas szenvedés után elhunyt. Te­metése április 23-án, pénteken du. 4 órakor lesz a Nyugati temető­ben. A gyászoló család. (94663) Eiüzem a Kaposvári Ruhagyár A könnyűipari miniszter az illetékes szakszervezet el­nökségével egyetértésben az 1964. évi munka alapján az élüzemcímet odaítélte a Ka­posvári Ruhagyárnak. — RÖVIDESEN BEFEJEZŐDIK A LATINRA KULTURÁLIS SZEM- LE. Vasárnap Balatonszárszón a siófoki járás, Lábodon pedig a nagyatádi járás műkedvelő művé­szeti csoportjai, szólistái találkoz­nak. Szombaton délután Kapos­váron, a Latinka Művelődési Ház­ban tartják meg a városi kultu­rális szemlét. Május közepén zaj­lik le a legjobb csoportok megyei bemutatója. Ezzel hivatalosan be­fejeződik az ötéves kulturális szemle-sorozat. — 348 090 tő virágot, és dísznövényt ültet el a város­ban a tanács parkgondozási részlege az idén. — Mindenütt vetik a kuko­ricát a kaposvári járás kivéte­lével. Ha az idő engedi, ezen a héten fokozott lendülettel folytatják ezt a munkát a Gazdaságok. Jelenleg a fonyó- di járás áll az élen, az összes terület egytizedén, mintegy 1130 holdon tették földbe a magot a tsz-ek. — Elütötte egy motorkerék­pár Kaposváron, a Damjanich u. 22. sz. ház előtt Borcsa Bé­la 10 éves kaposvári iskolást. A gyermek figyelmetlenül lé­pett le a járdáról, s a busz mögül nem vette észre a kö­zeledő motorkerékpárt. — A HÚSVÉTI ünnepek ALATT Franciaországban ország­úti balesetek miatt 1195-en sebe­sültek meg, közülük 256-an súlyo­san, és 81-en baltak meg. Olasz­országban harminchármán haltak meg közlekedési balesetekben. A Jegygyűrű a mellény­zsebben című háromfelvonásos vígjátékot mutatták be vasár­nap este a művelődési házban a kőkúti KISZ-szervezet fiatal­jai. A vígjáték nagy sikert aratott. — A hízott sertés értékesí­tése jelentősen megnövekedett megyénkben az utóbbi öt év­ben. 1960-ban hetvenöt és fél ezret, 1964-ben ennél csaknem ötvenezerrel többet vett át a vállalat. A nagyatádi és a marcali járásban öt év alatt megkétszereződött a felvásár­lás. — JUBILEUMI KIÁLLÍTÁST ké­szítenek elő Siófokon a járási pártbizottság és az Idegenforgalmi Hivatal rendezésében. A tablók a Dél-Balaton-pard húszéves fejlő­dését mutatják be. Májusban, az idénvkezdő ünnepségek keretében nyitják meg az érdekes kiállítást. — Ezer babakocsit és kétezer triciklit készített a Finomme­chanikai Vállalat az első ne­gyedévben. Mindkét gyártmány iránt állandóan növekszik a kereskedelem érdeklődése. — Elírás folytán téves aláírás került vasárnapi lapunk Teve van egy púpú, van kétpúpú című írá­sunk rajza alá. A rajz nem Stotz Mihály, hanem Farkas Béla alko­tása. CSIKY GERGELY SZÍNHÁZ 19 órakor: Imádok férjhez menni. Szigligeti-bérlet. VÖRÖS CSILLAG FILMSZÍNHÁZ A kőszívű ember fiai. I-II. Jókai Mór regényének színes, kétrészes szélesvásznú magyar filmváltozata. Korhatár nél­kül. Az előadások kezdete du. 5 és fél 9 óra. (Április 21-ig.) SZABAD IFJÜSAG FILMSZÍNHÁZ A kék öböl rejtélye. Ma­gyarul beszélő szovjet film. Korhatár nélkül. Az előadás kezdete du. 4 óra (Április 21-ig.) Kísérő mű­sor: Születésnap. A kőszívű ember fial. I-II. Jókai Mór regényének színes, szélesvásznú kétrészes film- változata. Korhatár nélkül. Az előadás kezdete du. 6 óra. (Április 21-ig.) LATINRA SÁNDOR MŰVELŐDÉSI HÁZ Díjnyertes filmek. Az előadások kezdete du. 3 és fél 6 órakor.