Somogyi Néplap, 1965. március (22. évfolyam, 51-76. szám)

1965-03-30 / 75. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1965. március 30. Csak a Kinizsi szerzett pontot a kaposvári NB //-es csapatok közül A megszerezhető négy pont kö- , zetéshez is jutott a Bányárz. Egy , lyes támadásokat. Az izgalom fo- ziíl mindössze egy jutott az NB jobb oldalról átszállt label i r. bal- kozásához hozzájárult Pásztor já- Il-es bajnokság Nyugati csoport- ra kiugrásra kész Györk? c é ke- I tékvezelő több téves ítélete és jának negyedik fordulójában kaposvári csapatoknak. Ezt az egy pontot a K. Kinizsi szerezte Fécs- bányatelepen elsősorban azért, mert a csupa szív csapat egy már- már vesztésre álló mérkőzésen újítani tudott, s jó játékkal ki­harcolt egy döntetlent. A Kinizsi játéka határozottan javul. Nem mondható el ez a K. Honvéd csa­patáról, amely a rangadó jellegű mérkőzésen Kaposváron szenve­dett vereséget a Székesfehérvári MÁV-tól. Miért? Mert a Honvéd vasárnapi csapatának egyetlen ép­kézláb csatára volt: Daka. A vé­szes gólszegénységben szenvedő támadósor játékán javítani kell, ha a Honvéd komolyabb szerepet akar játszani az NB íl-ben. Az NB II Nyugati csoportjában egyébként már csak a Honvédőt verő Székesfehérvári MÁV a pont­veszteség nélküli együttes. Veret­len még a PVSK és az Esztergom. Az eredmények azt mutatják, hogy eléggé eltolódtak az erőviszonyok h tavab i bajnoksághoz képest. P. Bányász—K. Kinizsi 1:1 (0:0) Pécsbányaielep, 1000 néző. V: Magyar Z. P. Bányász: Lukács — Vámos, Lombosi, Ulrich — Bunyevácz, Ká­sa — Czebei, Tamás. Molnár, Koch, Györkő. Edző: Kertész Ti­bor. Kinizsi: Kovács — Balogh, Szigeti, Zag — Bíró, Csaba — Martin, Szabó, Herbei, Göncz, Laczkovics. Edző: Váradi Lajos. Oldal hátszéltől támogatva ját­szott az első félidőben a kapos­vári csapat. Az első negyedórában alig történt említésre méltó ese­mény a játéktéren. Mezőnyjáték folyt. Húsz perc múltán feljöttek a hazaiak. A Kinizsi-védelemnek elég gyakran akadt munkája. Igaz, hogy a szórványos kaposvá­ri támadások is rendre veszélyt jelentettek. A 20. percben Martin, a 30. és a 32. percben Szabó adott gondot Lukács kapusnak. A 35. percben Lukács harminc méterre a kapujából kifutva fejjel men- poített a kitörő Kinizsi-csatárok elől. A 40. percben Göncz jó helyzet­ben nem találta föl magát. Szünet után a szél a hazaiakat támogatta. Már a 3. percben ve­rőit, s a jól eltalált labda tődö Ke - ács fölött a hálóba j .tjtt, 1:0 a Pécsi Bányász javára. A kaposvári csapatot nem törte le a gól. Heves ellentámadások sora következett. A 7. percben Laczko­vics két védőn át jutott el a Itanu előterébe. Ejtett labdáját Ulrich á kapufára tolta. \ visszap tl'i*ió labda Martin elé került, s a szélső nem hibázott, 1:1. Most vált iga­zás érdekessé a játék. A hazaiak tartós fölényt harcoltak ki a vé­dekezésre berendezkedett Kinizsi­vel szemben. A küzdelem egyre hevesebb lett, ennek következté­ben előbb Martin, majd Szigeti sérült meg. A jobbszelső csak hósszú ápolás után tért vissza, s már mindvégig csak statisztált. Az utolsó percekben inkább a Kinizsi veszélyeztetett. Egy Lacz­kovics- és egy Herbel-bomba zú­gott el a kapu melleit. Végül is igazságos döntetlennel ért véget a találkozó. Kovács Sándor Szekssíeiiéfváfi MÁV Előre— K. Honvéd 2:1 (1:1) Kaposvár. Dózsa-pálya, 3000 né­ző. V: Pásztor. Sz. MÁV: Kiss — Pál, Bátor, Mester — Bognár, Neubauer — Kerék, Ruzics, Rapai, Nagy, Du- masz. Edző: Gábor Sándor. K. Honvéd: Erdős! — Tajti, Fenyvesi, Paulicsek — Köves, Földi — Ker- kai, Bobori, Balázs. Daka, Dauda. Edző: Tóth József. A mérkőzés kezdetén gyors tá­madások gördültek mindkét kapu felé. A 4. percben Daka mintegy huszonöt méterről átemelte a lab­dát a kifutó Kiss fölött, de nem talált a kapuba. Válaszul Kerék lőtt az ötös sarkáról a léc fölé. A 15. percben Dauda hátra gurí­tott labdájából Földi huszonöt mé­terről évek óta nem látott hatal­mas gólt lőtt a jobb felső sarok­ba, 0:1. Alig ült el a csodálkozás elismerő moraja, amikor két perc múlva Kapai gyenge lövését Er­dős! kiejtette, s Kerék a hálóba lőtt, 1:1. A Honvéd támadásai szin­te kivétel nélkül elakadtak a fe­hérváriak lestaktikáján, s a te­hetetlen csatárok nem találták meg ennek ellenszerét. A vasutasok fő- Leg Kerék révén vezettek vészé- 18. Veszprém ve- 1 erélytelensége, ennek következté­ben egyre több szabálytalanság csúszott a játékba. A második félidőben néhány perces székesfehérvári tűzijáték után a Honvéd támadott nagy erő­vel. A 22. percben Mester magas­ra tartott kézzel ütötte el a labdát a 16-oson belül, a játékvezető azonban nem adta meg a vitatha­tatlan ll-est. Hiába volt a Honvéd nagy fölénye — időnként még Fenyvesi is a fehérvárt térfélen tartózkodott —, Kerkai, Bobori és Dauda gyenge játéka, no meg a szerencse megmentette Kiss ka­puját a góltól. A 30. percben Pál ívelt szabadrúgást a Honvéd ka­puja elé. A fücsomós talajos rosz- szul pattanó labdát Fenyvesi el­vétette, s Rapai közelről a hálóba lőtt, 2:1. A utolsó percekben a tömegjelenetek sorozata játszódott le a vendégek kapuja előtt. Dau- dának nyílt még alkalma az egyen­lítésre; már csak a kapussal állt szemben, de labdájával Kisst ta­lálta el. Mayer Géza * * * Ez történt még az NB II-ben: Fővárosi Autóbusz—H. Spartacus 3:2 (1:2). Lehel út, 300 néző. Ikarusz—Láng 4:1 (3:1). Mátyás­föld, 400 néző. Zalaegerszegi TE—Veszprém 2:0 (1:0). Zalaegerszeg, 2000 néző. Győri Dózsa—Várpalota 1:0 (0:0). Győr, 600 néző. Papa—Pécsi BTC 3:0 (0:0). Pápa, 1800 néző. PVSK—Z. Dózsa 2:0 (1:0). Pécs, 1200 néző. Esztergom—Mosonmagyaróvár A P. Ércbányász rezet, a K. Vasas második a Délnyugati NB lil-bun Érdekes mérkőzéseket hozott a labdarúgó NB HI-as bajnokság Délnyugati csoportjának második fordulója. A múlt vasárnap 8:0-ra nyerő Nagymányoki Bányász ezen a héten például vereséget szenve­dett. Csupán két csapat van, amely a második forduló után is* százszázalékos teljesítményt vall­hat magáénak. A múlt hetihez ké­pest bizony alaposan megváltozott a bajnoki táblázat állása, amely­nek élére a bajnokesélyesnek tar­tott Pécsi Ércbányász csapata ke­rült. Igen előkelő helyet foglal el a tabellán a Kaposvári Vasas, amely idegenben, Mohácson szer­zett újabb két értékes bajnoki pontot. A harmadik pontveszteség nélküli együttes a Dombóvári VSE. A Siófoki Bányász most javított. Ügy fest, a csapat kezd magára találni, helyenként biztató játék­kal győztek a Bányász-fiúk a D. Spartacus ellenében. 3:0 (1:0). Esztergom, Az NB II állása: 2500 néző. 1. Székesfehérvár 4 á _­6:1 8 2. PVSK 4 3 1­6:1 7 3. Esztergom 4 2 2­7:2 6 4. B. Spartacus 4 2 1 1 6:3 5 Pápa 4 2 1 1 6:3 5 K. Kinizsi 4 2 1 1 8:4 5 7. K. Honvéd 4 2 1 1 5:3 5 8. Autóbusz 4 2 1 1 4:3 5 9. Várpalota 4 2­2 6:4 4 10. ZTE 4 1 2 1 4:3 4 11. Ikarusz 4 1 1 2 5:9 3 12. Mosonmagyaróvár 4 1 1 2 3:6 3 13. Győri Dózsa 4 1 1 2 2:5 3 14. PBTC 4­3 1 1:4 3 15. Z. Dózsa 4­2 2 2:6 2 16. Láng 4­2 2 2:7 2 17. P. Bányász 4­1 3 2:6 1 18. Veszprém 4­1 3 2:7 1 Gólzáporos győzelmek a megyei bajnokságban Több nagyarányú győzelem született a megyei labdarúgó- bajnokság vasárnapi mérkőzé­sein. Ezek közül is kiemelke­dik a Marcali Vörös Meteoré; csatárai tíz gólt rúgtak a tar­talékosán kiálló somogyszo- biak hálójába. Továbbra if. igen jól szerepel a feljavult Barcs. Űjabb idegenben ara­tott győzelmével a nagyatá­diakkal és a taszáriakkal együtt pontveszteség nélkül áll az élen. Meglepetés, hogy a Csurgó csak szerencsével vitte haza az egyik pontot az újonc kapolyiaktól. Három csa­pat még mindig pont nélkül áll. Eredmények BARCS—K. VASUTAS 1:0 (0:0) Kaposvár, 150 néző. V: Horváth Barcs: Jobbágy — P»PP» Pálmai, Sinkó — Krapecz, Pintér — Nagy, Bátorfi. Göncz, Marton, Szili. Ed­ző: Túra Emil. K. Vasutas: tör­zsök — Élő, Horváth, Harsány! — Miseta, Kovács — Simon, Nagy, Takács, Tallián, Laki. Edző: Nagy László. A hajrát idegekkel és erőn­léttel jobban bíró barcsi csapat megérdemelten jutott a két pont­hoz. G: Marton. Jó: mindkét rész­ről a közvetlen védelem. Végvári Denes NAGYATÁD-GYÉKÉNYES 4:0 (4:0) Nagyatád, 500 néző. V: Darázsi. Nagyatád: Horváth — Bogdán, Fritz. Nagy — Sasvári, Nezdei — Hangya. Torma, Vucskics, Marton, Posta. Edző: Dombóvári András. Gyékényes: Gócza — Füstös, Papp, Gergelics — Iváncsics, Karádi — Horváth, Szeibert, Tomasek, Bo- zsits, Molnár. Edző: Mlczók János. Csak az első félidőben játszo-tt jól a nagyatádi csapat. Szünet után a vendégek jól védekeztek. G: Han­gya (2), Vucskics, Marton. Jók: Fritz, Nezdei, Hangya, ill. Füstös, Szeibert. Horváth Miklós MARCALI VM-SOMOGYSZOB 10:1 (4:0) Marcali, 400 néző. V: Horváth II. L. Marcali: Szántó I. — Hosszú, Pimpauer, Settler — Jakab, Rigó — Németh, Takács, Szántó II., Be­ne, Klujber. Edző: Kisborsó Imre. Somogvszob: Barbina — Kovács I., Bálint, Németh — Varga, Kovács H. — Palotai, Ilordósi, Szentgyör- gyi, Kasza, Lábodi. Edző: Bálint Béla. Ritkán látott nagy fölényben játszott a marcali csapat. A so- mogyszobi védelem képtelen volt megakadás ózni Takácsékat a gól­lövésben. G: Takács (4), Bene, Né­meth (2—2), Szántó, Klujber, ill. Palotai. Jók: Pimpauer, Jakab, a mezőny legjobbja, Takács, Bene. Kálmán Sándor LÁBOD—LENGYELTÓTI 3:1 (3:1) Lábod, 400 néző. V: Németh V. Lábod: Homai — Tálas, Kiss, Né­meth — Csoór, Koczka — Borzas, Ilosfai. Kisgál. Fülöp, Takács. Ed­ző: Selmeczi István. Lengyeltóti: Benkő — Dezső, Császár, D5ra — Horváth I., Somogyi — Mii éti cs, Tölll, Horváth II., Csordás, Kiss. Edző: Sándor István. A lengyeltó­tiak szereztek vezetést, a Lábod azonban már két perc múlva egyenlített. A második félidőben a hazai csapat fél szezonra való gól­helyzetet hagyott ki. G: Borzas, Ilosfai. Fülöp, ill. Csordás. Jók: Kiss, Koczka, Ilosfai, Fülöp, ül. Benkő, a mezőny legjobbja, Csá­szár, Csordás. . _ . Bosznai Gyula K. DÓZSA—TAB 4:0 (2:0) Kaposvár, 400 néző. V: Réczei. K. Dózsa: Zalánfi — Kutasi, Dar­vas. Fodor — Farkas, Csima — Ve- verán II.. Veverán I.. Kiss, Matics, Nagyréti. Edző: Radnai István. Tab: Kovács — Kecskés, Szabó, Si­mon — Puha II., Czabula — Rá ez, Puha III., Puha I.. Garabo-n, Pető. Edző: Czabula Miklós. A Dózsa már a 6. percben 2:0-ra vezetett. Ezután a tabiaknak is több helyze­tük akadt, de sorra elrontották azokat. G: Veverán I. (3), Nagyré- ti. Jók: Darvas, Veverán I., Veve­rán II., ill. Kovács, Puha II. Fonal László KAPOLY’—CSURGÓ 1:1 (1:0) Kapoly. 400 néző. V: Fenyvesi. Változatos és jó iramú mérkőzé­sen a kapolyi csapat nagy kapus­hiba és gyenge csatársora miatt vesztette el az egyik pontot. Sport­szerű mérkőzés. G: Herke, ill. Hot- tó. Kocsis György TÁSZÁR—FELSÖBOGÁT 8:1 (3:1) Felsőbogát, 300 néző. V: Bella. Taszár: Szentes — Baranyai, Gyólai, Horváth — Bagi, Nyári — Bocz, Varga, Szabó, Janás, Cson­tos. Edző: Jobban Ferenc. Felsőbo­gát: Bogdán — Arany I., Gelicz, Sipos II. — Pető II., Bosnyák — Kiss II., Czimbalek, Pető I., Sipos 1., Kálmán. Edző: Pintér János. Eleinte a hazai csapat jól állta a taszári rohamokat. Később kifárad­tak a védők, s ilyen arányban is megérdemelten győztek a vendé­gek. l:l-es állásnál Bogdán kivéd­te Csontos 11-esét. G: Szabó, Janás (3—3), Csontos (2), ill. Pető I. Jók: Bagi, Szabó, Janás, Csontos, a me­zőny legjobbja, ill. Bogdán, Arany 1., Pető H. Tóth Ferenc BABÖCS A—K. KINIZSI II. 1:1 (0:1) Babócsa. 200 néző. V: Varjas. K. Honvéd II.—M. Honvéd 7:1 (2:1) Kaposvár, 100 néző. V: Bakonyi. — A totó 13-fl találatos szelvé­nye: XX22XXX122112 + 1. 13, valamint 13-fl találatos szel­vény nem akadt. A 12 találatos szelvényekre egyenként 8479,50, a 11 találatosokra 230, a 10 találato- sokra 45 forintot fizetnek. NB I-es eredmények Salgótarján—Dorog 1:1 (1:0) Bp. Honvéd—Szeged 4:3 (1:1) Szeged, 12 000 néző. V: Vadas. G: Tichy (2), Tussinger, Tóth, ill. Nemes, Linka, Csömör. MTK-Győr 1:1 (0:0) Népstaddion, 35 000 néző. V: Ge­re. G: Vasas (11-esből), ül. Orbán (11-esből). Pécs—Ferencváros 1:1 (1:0) Népstadion, 60 000 néző. V: Bi- róczki. G: Goór, ül. Albert. Özd—Tatabánya 1:1 (1:0) Tatabánya, 10 000 néző. V: Soós V. G: Szendrei, ill. Szekeres. Ü. Dózsa—Komló 2:1 (2:0) Komló, 7000 néző. V: Kaposi. G: Bene, Várhídi (ll-esbölju Salgótarján, 8000 néző. ViMüncz. G: Toldi, ill. Csóri. Az NB I-es bajnokságban most már csak két pontveszteség nél­küli csapat van, az Üjpesti Dózsa és a Bp. Honvéd. Ez a két együt­tes áll a bajnoki táblázat élén. Nem szenvedett még vereséget az 5 pontos Győr, a 4 pontos Ferenc­város és a Tatabánya; 3 pontja van az MTK-nak, a Pécsnek és a Vasasnak. 2 pontos a Szeged, a Salgótarján és a Csepel. 1 pont­ja van az Özdnak és a Dorognak. A Komlói Bányás* még nem szer- lett poattrt» K. Vasas-Mohács 1:0 (1:0) Mohács, 1000 néző. V: Schmierer. K. Vasas: Nadrai — Gál, Szili, Delineseff — Zimonyi, Szentgröti — Csanda, Laki, Nagy, Stadler, Fülöp. Edző: Zádori László dr. Mohács: Varga — Gyévai, Schweier, Schrauch — Rózsafi, Oláh — Völgyesi, Gombár, Tom- pity, Mogyorósi, Bánfai. Edző: Pleck József. Kölcsönös tapogatózás után a 28. percben Nagy hatalmas gólt lőtt, s vezetést szerzett a kaposváriak­nak, 1:0. Ezután is az első félidő­ben inkább a Vasas veszélyezte­tett. Szünet után förgeteges hajrába kezdett a mohácsi csapat. Negyed­órán át szinte állandóan Nadrai kapuja előtt pattogott a labda, a Vasas-védők azonban a fiatal ka­pussal, továbbá Gállal és Szüivel az élen biztosan romboltak. Sőt még szórványos támadásokra is futotta a Vasas erejéből. Az utol­só húsz percben már kiegyenlítet­tebb volt a játék. Jók: Nadrai, Gál, Szili, Szentgróti, Nagy, ill. Gyévai, Oláh, Völgyesi. Szalai Ferenc Siófoki Bányász-Dombóvári Spartacus 2:0 (1:0) Siófok, 1000 néző. V: Széki. Siófok: Iszak — Farkas, Fehér, Fejes — Vörös, Kerényi — Erdei, Győrfi, Tóth, Papp, Takács. Edző: Radnai György. D. Spartacus: Do­bós — Miklós, Prelóger, Tamás — Tallósi, Berki — Horváth, Arató, Poor, Faragó, Béres. Edző: Szám Frigyes. A 4. percben Papp labdájával Tóth kitört, és megszerezte a ve­zetést, 1:0. A siófokiak nagy fö­lénybe kerültek, s Tóth lövését kétszer is a kapufa mentette. Szünet után sem változott a hely­zet. Több siófoki gólhelyzet közül csak egyet tudott értékesíteni Papp a 27. percben. Ebben a játékrész­ben a vendégek csak védekeztek. Iszaknak nem akadt dolga. A közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a dombóvári csapat nem csillagtatctt különösebb eré­nyeket, de a Bányász játéka is messze van az előző évitől. Jók: Fehér, Fejes, Tóth, Papp, ill. Mik­lós, Tamás, Tallósi, Béres. Dr. Üjváry István * * * TOVÁBBI NB III-AS EREDMÉNYEK Keszthelyi Haladás—Bajai MTE 2:1, Szekszárdi Dózsa—Pécsi Érc­bányász 0:1, Nagykanizsai Bányász —Pécsi EAC 2:2, Sárbogárdi Pe­tőfi—Nagykanizsai VTE 0:0, Dom­bóvári VSE—Nagymányok 4:2, Nagykanizsai Dózsa—Lovászi 5:0. Az NB HI-as bajnokság állása: 1. P. Ércbányász 2 2 - - 4:1 4 2. K. Vasas 2 2 - - 3:1 4 3. Dombóvári VSE 2 2 - - 7:3 4 4. N. Dózsa 2 1 1 - 5:0 3 5. NVTE 2 1 1 - 1:0 3 6. PEAC 2 1 1 - 4:2 3 ?. Nagymányok 2 1-1 10:4 2 8. Siófok 2 1-1 3:2 2 Baja 2 1 - 1 3:2 2 10. Keszthely 2 1 - 1 3:4 2 11. N. Bányász 2 - 1 1 2:3 1 12. D. Spartacus 2 - 1 1 0:2 1 13. Sárbogárd 2 - 1 1 0:8 1 14. Lovászi 2 - - 2 1:8 ­15. Sz. Dózsa 2 - - 2 0:3 « Mohács 2 - - 2 0:3 ­ATLÉTIKA Pamuki (Ű. Dózsa) győzött az év első nagy versenyén Bár néhány atlétánk külföldi versenyen szerepel, mégis igen nagyszabású volt az idei budapes­ti mezei futóbajnokság. Csaknem félezer induló volt a különböző számokban, no és sok-sok meg­lepetés. Ennek számít az is, hogy a fő versenyben, a férfiak ötezer méteres futamában Pamuki József, az Újpesti Dózsa színeiben ver­senyző volt kaposvári atléta im­ponáló győzelmet aratott. Pamuki időeredménye igen biztató: 15:02.2 perc alatt teljesítette a távot. A női mezőnyben Nagy Kata­lin, a Bp. Spartacus versenyzője iutoU át eisőkéat a célvonalon. Időjárás Várható idő­járás ma estig: Legföljebb egy­két helyen ke­vés eső. Mér­sékelt északi szél. A nappali fölmelegedés fokozódik. Vár­ható legmaga­sabb nappali hőmérséklet kedden 13—18 fok kö­zött. Kaposváron (külterületen) tegnap reggel 6 órakor plusz 6.8 fokot, déli 12 órakor plusz 12 fo­kot mértek. A Nap kél 5.28, nyugszik 18.10 órakor. . A Hold kél 4.56, nyugszik 15.15 órakor. Évfordulónaptár 90 éve, 1875. március 30-án szű- letett Vágó László építőművész, akinek munkássága észrevehető mértekben hozzájárult a f öv mos mai városképének kialakításához. Működésének kezdetén jelenté­keny budapesti bérházak egész so­rát tervezte. Később egyik úttö­rője lett a modern, tető nélküli építkezésnek, és számos nagymé­retű, lapos tetejű bérpalota és villa létrehozása fűződik nevéhez. Ö tervezte a volt Városi Színház belső kiképzését, és őt bízták meg a Magyar Színház átalakításával. Életművének legfigyelemremél­tóbb eredményei a budapesti Vi­gadó tér, Roosevelt tér és a Clark Adám tér városrendezési tervei. — Csaknem ötvenezer fo­rintot fizettek ki zárszám­adás után a mikei Rákóczi Tsz-ben azoknak a tagoknak, akik tavaly betegállományban voltak. Év közben a betegség idejére naponként fél mun­kaegységet, s a többi taghoz hasonlóan rendszeres előleget kaptak. — Bővül a forgalom ápri­lis 4-től a kaposvár—fonyódi vasútvonalon. Kaposvárról reggel 8.25 órakor indul egy szerelvény, s megállás nélkül 9.45 órakor érkezik Fonyódra. Este Fonyódról 18.15 órakor indul, és 19.39 órakor érkezik Kaposvárra. — Üj ruhába öltözött Nagy­bajom főtere. A felszabadulá­si versenyben a helyi föld­művesszövetkezet hat üzletét kívül-belül kifestette. — Egymillió angol leven­dulapalántát szállítanak az ország minden részébe a Da- ránypusztai Állami Gazdaság­ból. A gazdaságban ezer hold fölé emelkedett az illóolaj-nö­vények területe. — Az Irma, te édes című vígjátékot mutatják be ápri­lis 2-án Nagyatádon a Pécsi Nemzeti Színház művészei. — Harminchat asszony nö­vénytermesztő brigádot ala­kítva a szocialista cím elnye­rését tűzte ki célul a karádi termelőszövetkezetben. r­Kérjük, hogy a háztar­tásban elfekvő, üres bo­rospalackokat szállítsák vissza a legközelebbi kiskereskedelmi üzlet- £ be- PÉNZT KAPNAK I ÉRTE! £ — Szovjet küldöttség érke­zik hazánkba a felszabadulás 20. évfordulójára. A küldött­ség tagjai olyan szovjet ka­tonák — köztük számos tá­bornok és magas rangú tiszt, volt partizán — akik részt vettek a hazánk felszabadítá­sáért vívott harcokban és olyanok, akiknek hozzátarto­zóik a felszabadító harcok­ban hősi halált haltak és Magyarországon vannak elte­metve. A szovjet vendégek egy hétig tartózkodnak ha­zánkban, ez idő alatt részt vesznek a budapesti és me­gyei felszabadulási ünnepsé­geken, ellátogatnak az egy­kori harcok színhelyére. — Három egészségügyi ál­lomást szerelnek föl a 7-es műút mentén a balatonmária- fürdői Vöröskereszt szervezet tagjai a társas vacsorával egybekötött bál bevételéből. — 153 000 forint értékű anyagot takarítottak meg újításaikkal a múlt évben megyénk kisipari szövetkeze­tei. Egyedül a csurgói Napsu­gár Ktsz-nél tizenegy újtítást fogadott el a szövetkezet ve­zetősége. — Negyvenezer házinyulat vásároltak a lakosságtól ta­valy a megye földművesszö­vetkezetei. Egy-egy nyúl át­lagsúlya megközelítette a há­rom kilót. — Sikeresen zárták a poli­tikai oktatást Kastélyosdom- bon. A tanfolyam több mint húsz hallgatója közül tizenöt pártonkívüli volt. — Súíyos vasúti szerencsét­lenség történt vasárnap a brazíliai Rio de Janeiro ál­lamban. A vonat húsz utasa vesztette életét, ötvenen meg­sebesültek. — Befejezte a sütő-főző tanfolyamot a babócsai nőta­nács. A községi tanácsülés az eredményes munkáért dicsé­retben részesítette Szigeti Sándornét, a tanfolyam veze­tőjét és Guth József nét, a nőtanács elnökét. — 17 000 forint értékű könyvet vásároltak a múlt évben a kaposvári Szíjgyártó és Nyerges Ktsz tagjai. Egy szövetkezeti tagra 362 forint értékű könyvvásárlás jut. — A tavaszi árpa vetését 23, a gabonák fejtrágyázását 26, a borsóvetést 29 termelő- szövetkezet fejezte be a ka­posvári járásban. köszönetnyilvánítás Jó barátainknak, ismerőseink­nek, akik űr. Halda Antalnét utol­só útján elkísérték, és akik fáj­dalmunkat bármi módon enyhí­tették, ezúton is hálás szívvel mond köszönetét a Halda család. (2164) » * * Ezúton mondunk köszönetét mindazoknak, akik felejthetetlen férjem és édesapánk, Morvay László temetésén részt vettek, és részvétükkel fájdalmunkat enyhí­tették. A gyászoló Morvay csa­lád. (2160) GYÁSZJELENTÉS Fájdalommal tudatjuk, hogy a szeretett férj, édesapa, nagyapa és após, Hortobágyi Ede 66 éves ko­rában március 28-án elhunyt. Te­metése 30-án du. 2 órakor lesz a Nyugati temetőben. A gyászoló család. (2167) Művelő óléi Figyelem! Patkány, egér. poloska, csótány, szúnyog és légy irtását üzemi konyhákban és étkez­dékben a legújabb vegyszerekkel és gá­zokkal szakszerűen vég­zi a Nagykanizsai Vá­rosgazdálkodási Válla­lat, Nagykanizsa, Lenin út 1. Telefon 10—38. (71506) CSIKY GERGELY SZÍNHÁZ 19 órakor: Bál a Savoyban. Bérletszünet. VÖRÖS CSILLAG FILMSZÍNHÁZ A tárgyalás. Szélesvásznú an­gol filmdráma. 14 éven aluliak­nak nem ajánljuk. Az előadások kezdete 5 és 7 órakor. (Március 31-ig.) SZABAD IFJÜSAG FILMSZÍNHÁZ Egy olasz Varsóban. Széles­vásznú lengyel filmkomédia. Korhatár nélkül. Az előadások kezdete 4, 6 és 8 órakor. (Március 31-ig.)