Somogyi Néplap, 1964. november (21. évfolyam, 257-280. szám)

1964-11-10 / 263. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1964. november 10. A Jászberény, s a III. kér. TTVE az NB II. két bajnoka A K. Honvéd harmadik A labdarúgó NB II két csoport­jában vasárnap a 34. fordulóval vé­get ért az 1964. évi bajnokság. A várakozásnak megfelelően az utol­só előtti fordulóban élre tört két csapat, a Jászberényi Lehel és a III. kér. TTVE megőrizte első he­lyét, bajnok lett, s felkerült az NB I B osztályba. A somogyi szurkolótábort első­sorban a Nyugati csoport végküz­delme érdekelte* Itt meglepetést jelent a III. kér. TTVE győzelme. A tavaszi fordulóban a kerületiek bizony nem úgy szerepeltek, mint bajnokesélyesek. Az őszi fordulód­ban azonban a tavalyi egyfordulós bajnokság győztese remekül hajrá­zott. Sorra fektette kétvállra az ellenlábasokat, a 33. fordulóban Kőbányai LombiL Budapest, Kőér utca 300 néző. V: Kiss J. Kőbánya: Búcsúházi — Scharle, Koh. Nagy — Szóróval, Kiss — Barsi, Tábor, Halter. Zsurbej, Hor­váth. Edző: Húber Ferenc. K. Hon­véd: Erdősi — Tajti. Schmidt, Bo­bon — Szöllősi, Földi — Dauda, Daka, Müller, Szabó, Tasi. Edző: Tóth József. Az első percek kölcsönös tapo­gatózással leltek el. Aztán inkább a kaposváriak lendültek támadás­ba, s a késlekedő Szabó elöl a be­csúszó Nagy a 9. percben csak ne­hezen mentett. Aztán Erdősi kapu­megugrott a nagy vetélytárs Pécsi Bányásztól, s végül a kerületiek ismét bajnokságod nyertek. A harc tehát eldőlt. A három pé­csi csapat keresztbe verte egymást, így aztán a várt pécsi győzelem ebben az osztályban elmaradt. Üj- fent a HL kér. TTVE-t illeti a bajnoki cím és most már az NB I B-be való feljutás joga is. A Pécsi Bányász kénytelen volt megelé­gedni a második hellyel. A K. Honvéd négypontos előnnyel a harmadik helyen végzett a Pécsi VSK előtt. Ebben az osztályban az Erzsébeti VTK, a Vörös Csillag Traktorgyár és a Kőbányai Lombik mondott búcsút a II. osztálynak. Az utolsó forduló krónikája: —K. Honvéd 0:0 ja előtt adódott meleg helyzet. A 22. percben Dauda beadása szállt szépen, de nem volt, aki befejelje a labdát. A 35. percben érdekes helyzet adódott a kőbányai kapu előtt. Tíz méterre a kaputól veszé­lyes játék miatt' közvetett szabad­rúgást ítélt a játékvezető. Vala­mennyi kőbányai játékos a kapu­ban sorakozott fel. és menteni is tudtak a hazai védők. A szünet után megváltozott a já­ték képe, most már a kőbányaiak irányítottak. Erdősi gyakran volt munkában. A mérkőzés legna­gyobb helyzete a 87. percben adó­A Bp. Honvéd nyerte a Magyar Népköztársaság Kupát Bp. Honvéd—Győr 1:0 (1:0) A nem éppen kedvező idő és a televízió-közvetítés miatt mindösz- sze nyolcezer néző gyűlt össze a Népstadionban a Magyar Népköz- társaság Kupa labdarúgó döntőjé- -ifcí A Bp. Honvéd legjobb csapa­tával állt fel a kupadöntőre, a győ­riek viszont tartalékosán léptek pályára. Hiányzott az együttesből Morvái, akit épp a kupadöntő ide­jén operáltak. Végeredményben a két kitűnő csapat találkozóján nagy küzdelemben Komora szeren­csés góljá’%al a Budapesti Honvéd győzött. Az 1:0-ás vezetés után a Honvéd biztonsági játékra töreke­dett. A győrieknek még az utolsó percekben is alkalmuk nyílt volna az egyenlítésre, Keglovich azonban kivárt, és ezzel szertefoszlottak a győri kuparemények. Ezzel a Bp. Honvéd lett az 1964. évi labdarúgó MNK győztese. A második helyet a Győri Vasas ETO, a harmadikat a Testvériséget 6:1 arányban le­győző Ferencváros csapata szerez­te meg. Csonkaforduló volt a labdarúgó NB I B-ben dott, amikor Zsurbej az ötös sar­káról tiszta helyzetben fölé lőtt. Ugyancsak az utolsó percekben Müller és Daka hibázott biztató helyzetben. Közepes iramú és színvonalú mérkőzés volt, amelyen jó vé­delmek és gyenge csatársorok küsz­ködtek egymással. A vendégek va­lamivel több helyzetet dolgoztak ki, de a döntő pillanatban Szabó és társai rendre hibáztak. A szü­net után már esett a játék irama, színvonala, ekkor inkább» a ha­zaiak diktálták a tempót. Végered­ményben a látottak alapján a dön­tetlen eredmény igazságosnak mondható. A kőbányai csapatból elsősorban Búcsúházi, Koch és Szarovai je­leskedett. A kaposvári csapat leg­jobbjai Erdősi, Schmidt, Szöllősi és Földi voltak. N. J. * * * Még e*z történt a Nyugati csoportban: Z. Dózsa—Győri Dózsa. 1:0, Bu­dai Spartacus—Páoai Textiles 3:0, Erzsébeti VTK—Mosonmagyaróvár 3:1, Veszprémi Haladás Petőfi—Za­laegerszegi TE 2:1, III. kér. TTVE —Székesfehérvári MÁV Előre 3:2, Pécsi Bánj’ász—pécsi VSK 4:1, Pé­csi BTC—Esztergomi Vasas 3:1, Traktorgyár—Fővárosi Autóbusz 3:1. A Nyugati csoport 1984. évi végeredménye: 1. III. k. TTVE 34 23 4 7 76:44 30 2. P, Bányász 34 19 10 5 65:33 48 3. K. Honvéd 34 14 15 5 47:33 43 4. Pécsi VSK 34 16 7 11 60:40 S9 5. B. Spartacus 34 17 5 12 49:38 39 6. Pécsi BTC 34 16 6 12 42:46 38 7. Gy. Dózsa 34 14 8 12 48:36 38 8. Pápa 34 15 4 14 44:45 36 9. Z- Dózsa 34 11 12 11 40:46 31 10. Veszprém 34 13 5 16 51:48 31 11. ZTE 34 12 6 16 58:67 30 12. Mosonm. 34 11 8 15 51:60 30 13. Sz.-fehérvár 34 11 8 15 41:53 30 14. Esztergom 34 10 8 16 49:55 28 15. Autóbusz 34 10 8 16 32:59 28 16. EVTK 34 10 7 17 34:4R 27 17. Traktorgyár. 34 10 5 19 55:67 ?5 18. K. Lombik 34 7 6 21 29:55 20 Az NB II Keleti csoportiában az élen ?. következőképp alakult a sorrend: 1. Jászberény 34 21 7 6 48:25 49 2. Egri Dózsa 34 21 6 7 68:32 48 3. Kecskeméti D. 34 19 6 9 54:28 44 Ebből a csoportból a Baglyasal­jai Bányász, a Debreceni Dózsa és a Nyíregyházi MSE esett ki. Nagyjából eldőlt a kiesés is a délnyugati NB 111-ban A 28. bajnoki forduló a bajnok­ság szempontjából már nem volt jelentős a Délnyugati NB III cso­portban. A K. Kinizsi újabb győ­zelmével 14 pontra növelte előnyét a Pécsi EAC előtt, amely Nagymá- nyokon vereséget szenvedett. A mányokiaknak kapóra jött ez a két pont, amely valószínűleg a megmenekülést is jelenti a Bá­nyász csapatnak. Viszont csaknem bizonyos, hogy az Sz. Petőfi, a Ta­szári Honvéd mellett a Máza-Szász- vári Bányász és a Pécsszabolcsi Bányász mond búcsút a délnyuga­ti NB III-nak. Vasárnap tehát nagyjából eldőlt a kiesés kérdése is. Aligha hinnők, hogy a 25 pon­tos nagymányoki csapatot a 13. és 34. helyen tanyázók behozhatják. K. Kinizsi—Sz. Petőfi 5:2 (1:2) Kaposvár, 400 néző. V: Schlarb. Kinizsi: Kovács — Itvás, Szigeti, Zag — Bíró, Filiszár -- Kerkai, Szabó, Herbei, Göncz, Jutási. Ed­ző: Váradi Lajos. Szekszárd: Mohá­csi — Vass, Nagy, Garamvölgyi — Csizmadia, Simon — Greifenstein, Bárány, Bosnyák, Rózsa, Cser. Edző: Túra Emil. Az álmosan, kényelmesen kezdő Kinizsi nem sok gondot fordított a védekezésre, s a 8. percben Ró­zsa a kifutó Kovács fölött a há­lóba emelte a labdát, 0:1. A hazai csapat nagy fölénybe került, a jól védő Mohácsi nagy munkában volt. A szerencsével sem állt hadi­lábon, négy alkalommal pedig a kapufa mentette meg hálóját a gól­tól. A 24. percben Jutási lövése kipattant a vetődő kapusról, s a befutó Herbei a hálóba lőtt, 1:1. Újabb kihagyott kaposvári helyze­tek után a felezővonalon is alig átjutó vendégek szerezték meg is­mét a vezetést. A félidő utolsó másodperceiben Rózsa a lest rek­lamáló Kinizsi-védők között ugrott ki, s volt eredményes, 1:2. A szünetben kapott fejmosás használt a Kinizsi játékosainak. Komolyabban vették a mérkőzést, és ennek eredményeként kapujá­hoz szegezték ellenfelüket. A labda többnyire a szekszárdiak 16-osa körül pattogott, gyakran még Szi­getiék is a vendégek térfelén állva küldték vissza a kapu elé a lab­dát. A 12. percben Herbei szabad­rúgása nyitotta meg a gólok soro­zatát, 2:2. A 26. percben egy szög­let után ismét Herbei talált a há­lóba, 3:2, három perc múlva pedig ugyancsak ő szerezte meg - hatal­mos bombával negyedik gólját, 4:2. Közben Göncz is rúghatott volna ugyanennyit, a csatárnak azonban semmi sem sikerült. Egy ízben a kivetődő Mohácsit is kicselezte, azután az üres kapu mellé gurí­tott. A 38. percben a Jutásival cse­rélt Kerkai a balszélen elcsípett egy kidobott labdát, s nehéz szög­ből lőtt a hálóba, 5:2. Nagy tudáskülönbség volt a két csapat között. Hogy mégis a sok­szor alárendelt szerepet játszó szekszárdiak szerezték meg két íz­ben is a vezetést, az elsősorban a bajnokcsapat fölényeskedő, lagy­matag játékának volt köszönhető. Amikor ezzel felhagytak, egysze­riben egyoldalúvá vált a mérkő­zés. A gólarány még így sem fe­jezi ki a két csapat között mu­tatkozó különbséget. A Kinizsinél senki sem nyújtott kiemelkedő tel­jesítményt. Szigetit megbízhatósá­ga, Herbelt gólerőssége dicséri. A vendégek közül Mohácsi volt a legjobb, rajta kívül Nagy és Ró­zsa játéka érdemel említést. Taszári Honvéd - Bajai MIÉ 2:2 (2:0) Taszár, 200 néző. V: Völgyi. Taszár: Simái — Baranyai, Gott­hárd, Bocz — Joó, Szalai — Ta­kács, Urbán, Csontos, Janás, Pász­tor. Edző: Jobban Ferenc. Baja: Díszt 1 — Nagy, Páncsics, Viszmcg — Sáfrán, Gyulavári — Bonner, Poszlancsek, Barna, Boros. Edző: Hirm Antal. _ . . A nagy lendülettel kezdő taszan csapat mér az ötödik percben Csontos révén vezetést szerzett. 1:0. Ezután is a Honvéd irányította a játékot, s a hazai fölény a 20. percben újabb gólt hozott. Ekkor Janás volt a gólszerző. 2:0. A já­téknak ebben aa időszakában két ízben is jó helyzetet ügyetlenked­tek el a taszári támadók. Szünet után már az első percben Csongor szépített. 2:1. A bekapott gól meg­zavarta a Honvéd-védelmet, s per­cekre beszorult a csapat. Aztán ál­landósult a bajai fölény, amelyet a 38. percben Boros újabb gólra vál­tott föl. 2:2. Az utolsó percekben a bajaiak kétségbeesetten küz­döttek a győzelmet jelentő gólért. A taszári védelem azonban Simái­val az élen mindent hárított. Két ellentétes félidőt hozott a két csapat találkozója. Az első fél­időben a T. Honvéd játékán egy­általán nem látszott az, hogy itt kieső csapat küzd a pályán. A U- száriak diktálták a tempót, irányí­tották a játékot. A szünet után a gyorsan bekapott gól egyszeriben megzavarta a hazai sorokat, ebben az időszakban a taszáriakra már rá sem lehetett ismerni. Végered­ményben a látottak alapján igazsá­gos pontosztozkodás történt Taszá- ron. Jók: Simái, Joó, Takács, illetve Páncsics, Csongor, Boros, a me­zőny legjobbja. További eredmények a Délnyu­gati csoportban: Mohács—Máza-Szászvár 3:0, Nagykanizsai Dézsa—Kalocsai Ki­nizsi 3:0, Szekszárdi Dózsa—Nagy- kanizsai Bányász 3:1, Kalocsai Honvéd—Dombóvári VSE o: 3, Nagymányok—Pécsi EAC 1:0. A Pénzügyőrök továbbra is vezet az Északközén csoportban Az NB III Északközép cso­portjában tovább tart a ver­senyfutás az első helyért a Pénzügyőrök, a Sárisápi Bá­nyász és az Ercsi Kinizsi kö­zött. A Pénzügyőrök együtíese két fordulóval a befejezés előtt két pont előnnyel és tekinté­lyes gólaránnyal vezet. Aligha hinnők, hogy most már a töb­biek be tudják fogni a főváro­si csapatot. A Siófoki Bá­nyásznak most már a negye­dik helyért is küzdeni kell. Iszak — Farkas. Fehér, Fejes — Balázs, Kerényi — Sier, Szepesi, Tóth, Papp, Kovács. Edző: Bódi Ferenc. Változatos játék után fokozato­san a házai csapat került fölénybe. A 14. percben az egyre keményeb­bé váló mérkőzésen Zalai H. kí­méletlenül leterítette a fiatal Ko­vácsot, akit a mentők szállítottak a kórházba. A 10 főre olvadt Bá­nyász csapat váratlanul felülkere­kedett. A siófokiak csonka csatár­sora azonban csak a tizenhatosig jutott el. Egy újabb Zalai II—Papp összecsapás után Pappot ápolták perceken át. A 26. percbéri ll-es- hez jutott a hazai csapat. Zalai I. tartásár;* törekedtek. Tömör vé­delmüket a sokat pepecselő siófoki csatársor nem tudta áttörni. A mérkőzés sorsa nagyjából már ak­kor eldőlt, amikor a siófoki csapat tíz főre olvadt. A csonka Bányász­együttes a mezőnyben ugyan nem maradt alul a hazaiakkal szemben, a kapu előtt azonban a Pénzügy­őrök játékosai határozottabbak voltak. Ennek is köszönhetik sze­rencsés győzelmüket. A döntetlen inkább megfelelt volna a látottak­nak s az igazságnak. Jók: Zalai, Korolv, Sittkei, il­letve Fejes, Sier, Szepesi. További eredmények az Észak­Pénzügyőrök-Siófoki Bányász 1:0 (1:0) Pasaréti üt, 400 néző. V: Varga. A Bányász csapat az alábbi ösz- szeállításban szerepelt a főváros­ban: állt a büntetőnek, helyezett lövé­sét azonban. Iszak remek vetődés­sel kivédte. Csak percekig tartott a Bányász fiúk öröme, mert a 31. percben Sittkei betalált Iszak háló­jába. 1:0. A második félidő a Siófoki Bá­nyász fölényének jegyében telt el. A hazaiak inkább az eredmény közép csoportban: Nyergesújfalu—Cegléd 2:1, Gold­berger—K. Tűzálló 2:0, Újlaki FC —V. Dinamó 1:0, Magyar Acél—An- navölgyi Bányász 0:4, Elektromos —Ercsi 3:2, Sárisáp—Pilisi Bányász 4:2. Tokod! Bányász—Csepel Autó 1:0. A köd miatt két mérkőzés elmaradt Döntetlenül végződött a megyei rangadó Az utolsó forduló mérkőzéseit játszották a-labdarúgó NB I B osz­tály csapatai is. Ez a forduló volt hivatott eldönteni, hogy a Salgó­tarján vagy az Ózdi Kohász nye­ri-e a bajnokságot, egyben azt is. hogy mely csapatok esnek ki az NB I B osztályból. Nos sem érré. sem arra a kérdésre nem kaptunk feleletet. Közbeszólt ugyanis az időjárás. Ozdon ugyanis olyan köd kerekedet az Özdi Kohász—Győri MÁV DAC mérkőzésen, hogy csak 45 percet játszottak a csapatok, a második félidő megkezdése előtt a játékvezető úgy döntött, hogy a sűrű köd miatt nem folytatják a küzdelmet. Még nagyobb zavart okozott a Borsodi Bányász—Ganz- MÁVAG mérkőzéssel kapcsolatban a köd Sajószéntpéteren. Itt el sem tudták kezdeni a mérkőzést, így aztán hiába fejeződött be hivata­losan az NB I bajnokság, még nem dőlt el, hogy a Borsodi Bányász vagy a Budafoki MTE lesz a Láng SK mellett a kieső. E pillanatban a budafokiaknak 27 pontjuk van, a sajószentpéterieknek 25. Ha azon­ban a Borsodi Bányász 5:0 arány­ban tudna nyerni a Ganz-MAVAG ellen, megmenekülne. Ez esetb'én a Budafoki Kinizsi mondana bú­csút az NB I B osztálynak. A Salgótarjáni Bányász egyéb­ként NB i-es csapathoz méltó já­tékkal biztosan nyert az utolsó mérkőzésen, s a csapat most 38 pontos. Az egy mérkőzéssel keve­sebbet játszott ózdiaknak győzniük kell Győr ellen, ha bajnokként akarják befejezni az idei bajnok­ságot. NB I B-s eredmények: Nyíregyháza—Székesfehérvár 1:0, Salgótarján—Budafok 5:2, Egyet­értés—BVSC 2:1, Oroszlány—Szállí­tók 1:1, Dunaújváros—Láng 3:0, Miskolc—Szombathelyi Haladás 4:2, Özdi Kohász—Győri MÁV DAC 0:0, félbeszakadt. A megyei labdarúgó-bajnokság huszonkilencedik fordulója nem hozott különösebb meglepetést. Hogy mennyire a várt eredmé­nyek születtek, azt a bajnoki táb­lázat is tükrözi: a tabella a múlt hetihez képest a sorrendet illetően semmiben sem változott. A mosta­ni rangadó már nem befolyásolta a K. Vasas MTE bajnokságát. En­nek megfelelően elég barátságos pontosztozkodás volt a K. Vasas MTE—Dózsa találkozón. Győzött a Lábodi MEDOSZ és Csurgón a Marcali Vörös Meteor is. így aztán majd az utolsó fordulóban láthat­juk meg, hogy a Vasas mögött miként alakul a sorrend. Tudósítóink a vasárnapi megyei fordulóról az alábbiakat jelentet­ték: NAGYATÁD—BABÓ CS A 1:1 (1:0) Nagyatád, 200 néző. V: Tóth Gy. Nagyatád: Kurucz — Nagy, Fritz, Bazsó — Nezdei, Simon — Hangya, Torma, Selmeczi, Sasvári. Posta. Edző: Posta Ferenc. Babócsa: Varga — Kakuszi, Riedler, Fejes — Vadász, Luczek — Paksicza, Pecze, Hajdú, Bukovics, Hircsák. Edző: Spievla Károly. Az első félidőben a hazaiak játszottak fölényben, s vzetést is szereztek. Szünet után a vendég csapat már az első perc­ben berúgta az egyenlítő gólt, ez­után nagy küzdelem folyt a győz­tes gólért, de azt egyik csapatnak sem sikerült elérni. A látottak alapján a döntetlen igazságos. G: Torma, ill. Paksicza. Jók: Nezdei, Sasvári, ill. Varga, Kakuszi. Ifj. Horváth Miklós FONYÓD—K. II. VASUTAS 0:0 Fonyód, 20 (!) néző. V: Antal. Fonyód: Szánti — Zákányi. Csapó, Molnár II. — Sonnenschein. Pin­tér — Papp, Vida, Farkas, Kolip, Járfás. A fonyódi csapatnak nincs edzője. Vasutas: Illés — Wéber, Miseta, Harsányi — Takács, Élő — Simon, Laki, Horváth, Kovács, Fülöp. pdző: Nagy László. Meg­látszott, hogy a mérkőzésnek már nincs tétje. Tükrözte az érdekte­lenséget az, hogy alig húsz ember volt kíváncsi a fonyódi találkozó­ra. A hazai csapat valamivel kö­zelebb állt a győzelemhez, ugyan­is a fonyódiak 11-eshez jutottak, Vida azonban a büntetőt a kapu mellé rúgta. BARCS—K. V. LOBOGÓ 2:0 (1:0) Barcs, 200 néző. V: Darázsi. Barcs: Jobbágy — András, Sinkó, Krapecz — Hegelsberger, Horváth — Pálmai, Krámer. Eolhói, Andu­lics, Kertész. Edző: Szóvári György. Lobogó: Perger — Nagy, Borda, Bencs — Novak, Műdig — Jusits. Radax, Lábas, Zacommer, Gergő. Edző: Egres László. Végig jó iramú mérkőzés volt. A megfia­talított hazai csapat erőteljeseb­ben. gólratörőbben játszott, és megérdemelten győzött. G: Krá­mer, Andulics. Jók: Jobbágy. Hor­váth, Krámer, Andulics, ill. Bencs, Radax. Ifj. Pandúr Ferenc LABOD—TAB 4:1 (1:0) Lábod, 300 néző. V: Raj bár. Lá­bod: Hornai — Wirth, Abrudbá- nyai, Mihóka. — Csoór, Borzas — Ilosi'ai, Ladi, Fülöp, Kiss, Né­meth. Edző: Selmeczi István. Tab: Gróf — Pető, Szabó, Matyék — Garabon, Czabula — Rácz, Puha 1., Puha II., Simon, Vendl. Edző: Czabula Miklós. Koczka, a lábo- diak labdarúgója családi ok miatt hiányzott. Jórészt emiatt tűzdelte tele ifjúságiakkal a lábodi csapa­tot Selmeczi edző. Nem kis meg­lepetésre a fiatalok igen jól ját­szottak. A vepdég csapat helyen­ként túl kemény játékkal igyeke­zett ellensúlyozni a hazaiak na­gyobb tudását. G: Fülöp (4), ül. Puha II. Jók: Abrudbányai. a me­zőny legjobbja, Csoór, Ladi, Fü­löp, ill. Szabó, Matyék, Czabula, Rácz. Bosznai Gyula MARCALI V. M.—CSURGÓ 3:2 (0:1) Csurgó, 100 néző. V: Németh. Marcali: Törzsök — Vörös, Kapi­tány, Hosszú — Jakab, Pimpauer — Bene, Takács, Szántó, Kisborsó, Németh. Edző: Abonyi Károly. Csurgó: Kepler — Boros, Hottó, Fekete — Bata, Szanyi — Sebes­tyén, Vörös, Sótonyi, Szabó, Og- lizán. Edző: Bolla József. Az első félidőben tartós fölényt harcolt ki a hazai csapat, s amikor a szünet után már 2:0-ra vezetett a Cs. Spartacus, kevesen hitték, hogy ezt a mérkőzést a marcaliak nye­rik. A vendégek azonban nem ad­ták föl, kitünően hajráztak, s gyors góljaikkal a maguk javára fordították a meccset. G: Takács, Bene, Kisborsó, ill. Sótonyi, Vörös. K. DÓZSA—K. VASAS MTE 2:2 (1:0) Kaposvár, 400 néző. V: Bors. Dó­zsa: Zalánfi — Güth, Darvas, Deák — Kiss, Farkas — Fábián, Veverán 11., Veverán I., Nagyréti, Molnár. Edző: Radnai István. Vasas: Szűcs — Göitl, Gál, Csupor — Magyar, Pados — Laki, Pammcr, Csanda, Stadler, Fülöp. Edző: Zádori Lász­ló dr. A rangadón nagy becsvágy- gyal kezdett mind a két csapat. A tartós Dózsa-fÖlényt végül is Ve­verán I. váltotta gólra. A megyei gólrekorder nagyszerűen tört ki, és biztosan lőtt a bal sarokba, 1:0. Továbbra is inkább a lila-fehérek irányítottak. A szünet után ki­egyenlítettebb lett a játék, és ér­dekesebb a küzdelem, különösen amikor Stadler kihasználva a Dó- zsa-védők hibáját, kiegyenlített, 1:1. A 9. percben már vezetett is a Vasas. Jobboldali sarokrúgás szállt a kapu elé, kavarodás kere­kedett, aztán Pammer fordulásból, kapásból élesen lőtt a léc mellé, 2:1 a Vasas javára. Már-már úgy látszott, hogy a bajnokcsapat nyer a rangadón. Tíz perccel a befeje­zés előtt azonban Veverán II. tá­voli lövése utat talált Szűcs háló­jába, 2:2. Nem mozgott magas szinten a megyei bajnokság rangadója, de a második félidőben mégis érdekes, izgalmas volt a játék. Rányomta a mérkőzésre a bélyegét, hogy a bajnokság szempontjából ennek a találkozónak már nem volt jelen­tősége. A döntetlen körülbelül megfelel a látottaknak. Jók: Deák, Farkas, Veverán I., Veverán II., ill. Gál, Csupor, Magyar, Laki. Kovács Sándor MARCALI HONVÉD— SOMOGYSZOB 5:2 (3:0) A Böhönyén lejátszott mérkőzés­ről nem kaptunk tudósítást. — A totó 13+1 találatos szelvé­nye: 12lx22xx2x2xl + 1. 13 és 13+1 találatos szelvény nem akadt. A 12 találatos szelvények­re egyenként 6678,75, a 11 találato- sakra 238,75, a 10 találatosakra 53,75 forintot fizetnek. Hasznos időtöltés HORGOLÁSHOZ: U. C. selyemfényű HORGOLÖ, különböző vastag­ságban, fehér színben. Egy gombolyag ára 10,50 Ft-tól HONLEÁNY egy gombolyag fehér ára 9,— Ft egy gombolyag színes ára 9,40 Ft PERLÉFONAL fehér és ekrű színekben egy motring ára 14,50 Ft KÖTÉSHEZ­BÉBY pamutfonal divatszínekben egy motring ára 9,— Ft FÉSŰS gyapjúfonal divatszínckben egy motring ára 30,40 Ft (3038) Egészítse ki téli ruhatárát! Divatos női szövetruhák és kiskosztümök egyszínű és mintás anyagokból 260,—tói 400,— Ft-ig Tweedszövetből készült divatos női aljak 110,— Ft Női télikabátok divatos fazonokban, különféle színekben, szőrme és műszőrme gallérral 750,—tői 1250,— Ft-ig Férfi és női kabát­szövetek 200,—tói 500,— Ft-ig Gyapjúsálak 60,—tói 125,— Ft-ig Női svájci nadrágok 22,90-től 42,10 Ft-ig (1030)