Somogyi Néplap, 1964. augusztus (21. évfolyam, 179-203. szám)

1964-08-18 / 193. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1961. augusztus 18. Biztos győzelmet arattak a K. Vasas M E női aszlaliteniszezői Mindkét rangadó döntetlenül végződött az NB II. nyugati csoportban Megkezdődött a bajnokság az asztaliteniszezők NB I. osztályá­ban is. A K. Vasas MTE női együt­tese ez alkalommal a Fővárosi Autóbusz ellen lépett asztalhoz. Tavasszal Kaposváron a két csa­pat döntetlenül mérkőzött. Most a visszavágón a K. Vasas MTE azt bizonyította, hogy csapata job­ban készült fel az őszi rajtra, mint az Autóbusz. A Vasas nők szinte lelépték a fővárosiakat. Az együttes mindenegyes játékosa ki­tűnő formában játszott. Kis híja, hogy nem még nagyobb arányú lett ez a győzelem. (Bartusnénak a negyedik mérkőzésen nyerési esélyei voltak.) A sikeres rajt biz­tató a Jövőt illetően. K. Vasas MTE—Fővárosi Autóbusz 14:4. Győztesek: dr. Vinczéné 4, Sze- reczné 3, Bartusné 3, Gundiné 2, a dr. Vinczéné—Szereczné, és a Gundiné—Bódizs páros, illetve Sü­megi 2, Lencsér és Cserteg. Ifjúsági mérkőzés: Fővárosi Autóbusz—K. Vasas 4:1. Az ifi csapat megérezte Bódizs hiányát. Az egyetlen győzelmet Zapf szerezte. A várakozásnak megfelelően nagy érdeklődés kísérte az NB II Nyugati csoport 22. fordulóját. Kü­lönösen a rangadó felé fordult nagy figyelem, nyilván azért, mert sokan akartak szemtanúi lenni, hogy mit hoz az élen Járó csapatok egymás elleni harca. Nos, Győrben és Kaposváron is döntetlenül ért véget a mérkőzés. Ez azt eredményezte, hogy a Nyu­gati csoportban az élen semmi sem változott. Azaz valami mégis. A kiesés elkerüléséért küzdő Zala­egerszegi Dózsa Óbudán legyőzte a III. kerületi TTVE-t. Ezzel a K. Honvéd pontszámban beérte a ke­rületieket. Most már rossz a ka­posváriak gólaránya, így a csapat továbbra is a bajnoki táblázat ne­gyedik helyén áll. Egyre inkább érik a Pécsi Bányász bajnoksága. A bányász együttes Győrben igen értékes bajnoki pontot harcolt ki magának. A vasárnapi forduló után még érdekesebbnek ígérkezik a 23. játékhét, ebben is a Pécsi Bá­nyász-Kaposvári Honvéd rangadó Pécsen. K. Honvéd-Pécsi VSK 2:2 (1:1) Kaposvár, 2500 néző. V: Vadas J. K. Honvéd: Magyar — Tajti, Rát- kai, Bobori — Muzslai, Földi — Szöllősi, Fehér, Daka, Szabó, Dau- da. Edző: Tóth József. PVSK: Mar- f kó — Köves I., Mohácsi, Horváth — Márton, Kutas — Bérezési, Ga­rami, Opova, Gáspár, Búza. Edző: Czibulka Mihály dr. Védelmi hibából már a 3. perc­ben gólt ért el a pécsi csapat.1 Szögletet íveltek be, s a fedezetle­nül hagyott Gáspár senkitől sem zavarva közelről a hálóba fejelt, 1:0 a PVSK javára. Az ellentáma­dás során Daka jól ugrott ki, Mo­hácsi azonban fellökte. A 9. perc­ben ismét Daka tört ki, lecselezte magát az alapvonalig, majd vissza­kanyarodva éles szögből kiegyen­lített, 1:1. Változatos, érdekes já­tékkal, jó iramban folyt a küzde­lem. Az izgalom nemcsak a pá­lyán, a nézőtéren is emelkedett. Egy túl vérmes pécsi szurkolót a rendőrök vezettek ki. A Honvéd támadott valamivel többet s ve­szélyesebben, a pécsiek túl sokat kombináltak. A 21. percben ismét Daka nagy alakítása következett: három védő kicselezése után 25 méterről óriási bombát küldött ka­pura, Markó ragyogó védéssel tol­ta ki léc alól a labdát. Később újra Daka lőtt nagy erővel, Markó azon­ban ismét szögletre mentette a gólnak látszó lövést. Azután sprban következtek a kihagyott gólhely­zetek. Garami az ötösön az eléje vetődő Magyarba lőtt, a 31. perc­ben pedig Gáspár gurított pár lé­pésről a kapu mellé. A másik ol­dalon Szabó közeli gyenge labdáját 'Markó ujjheggyel kotorta kapu mellé, viszonzásul Garami átadá­sát Gáspár még közelebbről lőtte ugyancsak gyengén, s Magyar is szögletre tudott menteni. Szünet után a 6. percben a mér­kőzés legnagyobb helyzete maradt ki. Szöllősi futott el, kapu elé gu­rított labdáját a befutó Daka két méterről küldte a léc mellé! Aztán a Honvéd-védők könnyelműsködé- se folytán Gáspár került'’ gólhely­zetbe, de közelről a kapufát talál­ta el. Percekre megzavarodtak a kaposvári védők, s ez gólt ered­ményezett. A 15. percben Magyar rosszul kidobott labdáját a pécsiek csípték el, Garami forgolódott ve­le a 16-os előtt, s mivel senki sem támadta, nyugodtan lőhetett. A nem túl erős labda a vetődő Ma­gyar keze alatt a kapufáról per­dült a hálóba, 2:l-re vezet a PVSK. A következő percben az előretörő Köves I. estében belerúgott Rátkai combjába. A középhátvéd elhagyta a pályát, s nem is tért vissza. Muzslai lett középhátvéd, Szabó fedezet és csatár egy személyben. A vasutasok nagy lendülettel tá­madtak a tíz főre olvadt hazaiak ellen, Gáspár két esetben is jó helyzetben hibázott. De a Honvéd sem adta föl a harcot. A védeke­zésből ellentámadásokra is futotta erejéből, s a 28. percben sikerült is az egyenlítés. Nagy Kavarodás keletkezett a pécsi kapu előtt, vé­gül Szabó pöccintette közelről a labdát az üres kapuba. Köves I. kivágta ugyan, a partbíró azonban határozottan jelezte, hogy a labda túljtott a gólvonalom. A pécsiek hiába reklamáltak, 2:2. A hátralevő időben a szorongató vasutasok egy lesgólt értek el, az utolsó per­cekben viszont majdnem Dauda ért el gólt, a kint levő Markó fö­lött átívelt labdája a kapu mögé esett. A tartalékos Honvéd érdekes, változatos, izgalmakban bővelkedő mérkőzésen nagy küzdelmet ví­vott a jó pécsi csapattal. A kilenc­ven perc alatt csak a csonka ka­posvári csapat ellen tudtak a pé­csiek fölényt kiharcolni, különben hulámzó, nyílt volt a játéfr. Mind­két részről sok gólhelyzet maradt kihasználatlan. A Honvéd dicsére­tére szolgál, hogy tíz emberrel is kiharcolta a döntetlent, s a már- már vesztettnek látszó mérkőzésen megmentette az egyik pontot. Az eredmény igazságos. Jók: Tajti, Daka, ill. Markó, Mohácsi, Garami. * * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK Z. Dózsa—III. kér. TTVE 2:1, Za­laegerszegi TE—Kőbányai Lombik 2:1, Budai Spartacus—Veszprém 3:1, Mosonmagyaróvár—Traktorgyár 2:0, Győri Dózsa—Pécsi Bányász 1:1, Esztergom—Fővárosi Autóbusz 0:0, Pápa—EVTK 2:0, Pécsi BTC— Székesfehérvári MÁV Előre 1:1. A bajnoki táblázat állása: 1/ P. Bányász 22 13 6 3 42:21 32 2. PVSK :>2 12 6 4 40:20 30 3. III. kér. 22 13 3 6 50:29 29 4. K. Honvéd 22 9 11 2 28:17 29 5. Győri Dózsa 22 11 5 6 35:22 27 6. PBTC 22 11 5 6 28:22 27 7. B. Spartacus 22 10 4 8 27:26 24 8. ZTE 22 9 5 8 37:37 23 9. Veszprém 22 10 2 10 36:22 22 10. Pápa 21 10 1 10 25:30 21 11. Esztergom 22 7 5 10 34:36 19 12. Sz.-fehérvár 22 7 5 10 20:28 19 13. Autóbusz 22 0 5 11 17:41 17 1?. Traktorgyár 22 7 2 13 35:41 16 15. Magyaróvár 21 9 6 10 33:40 16 16. Z. Dózsa 22 4 8 10 22:34 16 17. EVTK 22 6 4 12 17 :V 16 18. K. Lombik 22 4 3 15 18:J7 11 Jól rajtolt a Kinizsirosszul a Taszári Honvéd a délnyugati DB 111-ban K. Kinizsi -Pécsszabolcsi Bányász 3:0 (2:0) Pécsszabolcs, 200 néző. V: Hor­váth F. Kinizsi: Kovács — Balogh, Fili- szár, Zag — Bíró, Szabó — Jutási, Kerkai, Herbei, Göncz, Laczkovics. Edző: Váradi Lajos. Pécsszabolcs: Marton —• Kővár, Rózsa I., Kesz­tyűs — Imre, Weit — Győrfi, Enoch, Mazil, Antal, Gróf. Edző: Bakonyi Ferenc. Csaknem annyi kaposvári szur­koló gyűlt össze a pécsszabolcsi pályán, mint amennyi hazai néző. (A mérkőzéssel egy időben ját­szották Pécsen a Ferencváros—Pé­csi Dózsa mérkőzést.) Rögtön a ka­posváriak lendültek bele, Laczko­vics.. szabadrúgását csak üggyel- bajjal védte az 5. percben Marton. A 9. percben már góllá érett a Ki­nizsi fölénye. Göncz bombalövését a kapus csak kiütni tudta, a lab­da Kerkai elé pattant, aki oldal­ról, nehéz szögből elegánsan per- dítette a hálóba, 1:0. A 14. percben jutottak el a pécsiek először a Ki­nizsi kapujához, ekkor is egy sza­badrúgás révén veszélyeztettek, Kovács azonban biztosan hárított. Aztán állandósult a Kinizsi-fölény. Marton percenként volt munká­ban. Egy ideig biztos kézzel őriz­te a kaput, a 30. percben azonban Szabó 30 méteres szabadrúgásával szemben tehetetlennek bizonyult, 2:0. Továbbra sem változott a já­ték képe, állandóan a Kinizsi tá­Gólzáporos mérkőzések a megyei bajnokságon BARCS—MARCALI V. M. 2:1 (0:1) Marcali, 400 néző. V: Németh V. Barcs: Jobbágy — András, Pálmai, Kanizslai — Sinkó, Papp — Krä­mer, Hegelsberger, Göncz, Kertész, Horváth. Edző: Szóvári György. Marcali: Törzsök — Vörös, Pim- pauer, Hosszú — Molnár, Gáspár — Bene, Szántó, Óvári, Jakab, Grujber. Edző: Abonyi Károly. Tíz perc múltán megtört a hazaiak lendülete. Egy félidőn át ugyan tartani tudta vezetését a marcali csapat, szünet után viszont a ven­dégek két gólt rúgtak, aztán ki­tűnő kapusuk révén meg is tud­ták őrizni egygólos előnyüket. G: Göncz (11-esből), Hegelsberger, ill. Grujber. Jók: Jobbágy, Papp, Göncz, ill. Hosszú, Szántó, Óvári. Kálmán Sándor SOMOGYSZOB—BABÓCSA 2:1 (1:1) Somogyszob, 300 néző. V: Végh. Somogyszob: Barbina — Pálfi, Bá­lint, Németh — Kovács II., Varga — Palotai, Kovács I., Futó, Laczó, Szentgyörgyi. Edző: Hosszú Lász­ló. Babócsa: Varga — Kakuszi, Riedler, Radics — Vadász. Bakó — Paksicza, Bukovics, Embersics, Luczek, Pacsai. Edző: Spievla Ká­roly. Erős iramú, kemény, de sportszerű mérkőzésen a hazai’ak végig fölényben játszottak. A győztes gólt mégis csak három perccel a befejezés előtt sikerült Palotainak a vendégcsapat háló­jába juttatni. G: Bálint. Palotai, ill. Embersics. Jók: Pálfi, Bálint, Kovács II., Varga. ill. Vadász, Paksicza, Embersics, Pacsai. Szalai László K. H. VASUTAS—NAGYATÁD 7:1 (4:0) Kaposvár, Cseri-pálya, 100 néző. V: Várvízi. Vasutas: Illés — Wé­A MÁV dombóvári Építési Főnöksége értesíti a közönséget, hogy i, hó 18-án 15—16 óra között a 65. számú állami úton Taszár—Kaposvár között a 40. ss, őrház melletti útátjárónál pályaépítési munkák miatt a közúti forgalom — mentek 6i tűzolók kivételével — zárva lesz. ___________________ (14163) A Balatonnagybereki Állami Gazdaság Balatonfer.yves székhellyel a gazdaság területén végzendő munkára, önálló munkakör betöltésére magasépítési építésvezetőt keres magasépítőipari technikumi végzettséggel. Jelentkezni írásban kell a gazdaság beruházási csoportjánál az előző munkahely megjelölésével, rövid önéletrajz és az eddigi működés feltüntetésének csatolásával. Tudni kell elké­szíteni saját rezsiben végzendő munkák költségvetését, és szükséges a banki elszámolásokban való jártasság is. Fi­zetés megegyezés szerint. írásbeli jelentkezés esetén a részletek megtárgyalására a megfelelő jelentkezőnek a gazdaság írásbeli értesítést küld. (3494) bér, Horváth, Kovács — Takács, Miseta — Simon, Tallián, Kúti, Laki, Lang. Edző: Nagy László. Nagyatád: Kurucz — Nezdei, Fritz, Czimbalek — Bazsó, Sasvári — Kö­nig, Kari, Aítermann, Simon, Nagy. Edző: Bicsáki Sándor. A hazai csapat kitűnően és lelkesen játszott. A nagyatádiak tartalékos együttese eléggé kényelmesen, unottan. A vasutasok ilyen arányú győzelme is megérdemelt. G: Tal­lián (3), Kúti (2), Lang, Laki, ill. Sasvári. Jók: Takács, Kúti, Lang, ill. Sasvári, König. Posgay Miklós LABOD—BALATONLELLE 11:0 (4:0) Lábod, 500 néző. V: Tóth Gy. Lábod: Hornai — Tálas, Kiss, Mi- hóka — Csoór, Koczka — Prokli, Borzas, Kisgál, Ilosfai, FÜlöp. Ed­ző: Selmeczi István. Balatonlelle: Takács — Molnár II., Nagy, Mol­nár I. — Kindler, Márton — Zoll- stein, Kovács, Jabronka, Cser, Márkus. Edző: Molnár Lajos. Már a 10. percben 3:0-ra vezetett a minden részében jobb hazai csa­pat. A lábodíak még 11-est is hi­báztak. G: Borzas (5), Prokli, Hős- fai, Fülöp, Kisgál, Csoór, Mihóka. Jók: Mihóka, Csoór, Borzas, Ilos­fai, ill. Kovács. Bosznai Gyula K. VASAS MTE—FONYÓD 3:0 (1:0) Fonyód, 200 néző. V: Darázsi. Vasas: Szűcs — Kovács, Gól, Csu­por — Vigh, Pados — Fülöp, Nagy, Laki I., Stadler, Laki II. Edző: Zádori László dr. Fonyód: Járfás — Zákányi, Liszkai, Pintér — Ge­lencsér, Molnár — Kolip, Papp, Vi­da, Farkas, Kiss. Edző: Horváth József. Az első félidőben egyen­rangú ellenfele volt a sereghajtó a listavezetőnek. Szünet után fel­jött a Vasas, amely a vártnál ne­hezebben, de végeredményben megérdemelten nyert. G: Laki I. (2), Nagy. Jók: Gál, Laki I., ill. Járfás, Liszkai. Gimesi László TAB—MARCALI HONVÉD 2:2 (1:0) Tab, 400 néző. V: Prefek. Tab: Simon — Pető, Szabó, Garabon — Puha II., Németh — Vendl, Rácz, Puha I., Czabula, Egyed. Edző: Czabula Miklós. Marcali: Nagy — Csepeli, Dósa, Pintér — Szokol, Papp — Hegyi, Solymosi-, Kovács, Kecskés, Cziráki. Edző: Borsfái Géza. Alacsony , színvonalú, csap­kodó játék folyt kétszer négyven- öt percen át. A lelkes vendégek megérdemelten szereztek egy pontot a tartalékos hazaiak elle­nében. G: Vendl. Czabula, ül. Solymosi, Kovács. Dietzel Ede K. DÓZSA—GYÉKÉNYES 7:1 (5:1) Kaposvár, 100 néző. V: Buzsáki. Dózsa: Gábos — Lengyel, Kiss, Deák — Farkas, Csima — Szabó, Bódizs, Veverán I., Nagyréti, Mol­nár. Edző: Radnai István. Gyéké­nyes: Mészáros — Papp, Be- nyovszki, Gergelics — Horváth, Gelencsér — Krizsanics, Baróti, Téglás. Bozsits, Németh. Edző.: Róka Lajos. A 30. percben a ki­tűnően kezdő gyékényesiek vezet­tek még l:0-ra. Aztán tíz perc alatt öt gólt rúgott a lila-fehér csatársor. A végén a Dózsa ilyen arányban is megérdemelten nyert. G: Veverán I. (3), Nagyréti (2), Farkas, Bódizs, ill. Bozsits. Jók: Farkas, Veverán I., Nagyréti, ill. Benyovszki. Fonai László A megyei bajnokság állása: 1. K. Vasas 18 12 5 1 52:24 29 2. Lábod J8 12 3 3 58:17 2i 3. K. Dózsa 18 10 4 4 67:34 24 4. Marcali V. M. 18 9 5 4 46:24 23 5. K. H. Vasutas 18 8 6 6 50:29 22 6. Csurgó 17 9 4 4 41:28 22 7. Barcs 17 7 4 6 34:31 18 8. Babócsa 17 7 2 7 26:28 18 9. Nagyatád 18 6 6 6 28:36 18 10. Tab 18 6 4 8 34:34 16 11. Gyékényes 17 4 6 7 27:38 14 12. M. Hónvéd 18 2 9 7 20:36 13 13. Somogyszob 13 5 3 10 27:53 13 14. K. V. Lobogó 17 4 3 10 27:39 11 15. Balatonlelle 18 4 2 12 22:50 10 16. Fonyód 17 1 2 14 7:65 4 — A totó 13+1 találatos szelvé­nye: X122XX1112XXX + 1. 13, és 13 plusz 1 találatos szelvény nem akadt. 12 találatot 20 pályázó ért el. nyereményösszeg szelvé­nyenként 27 331,25 Ft. 11 találatos szelvények száma 318 db, nyere­ményösszeg 687,50 Ft. 10 találatos szelvények száma 2630. nyeremény- összeg 125 Ft. A 121 474 Ft juta- lomalap a következő 34. fogadási héten a 13 plusz 1 találatot elért pá­lyázók között kerül felosztásra. A 10 és 11 találatos nyereményeket augusztus 22-től, a 12 találatos szelvényeket augusztus 27-től kezd­ve fizetik ki. (MTI) VIDÁM NYARALAS! Roller 98,—Ft Tricikli 120,— Ft (694) madott, veszélyeztetett. A beszo­rult hazaiak csak egy-egy lefutás­sal próbálkoztak. A második félidőben sem válto­zott a kép. Rögtön a Kinizsi len­dült bele; s *már az első percben Göncz fejese alig szállt valamivel mellé. A 3. percben Jutási—Göncz —Jutási összjáték után a szélső lőtt bombagólt, 3:0. A háromgólos előny tudatában a Kinizsi kissé le­fékezett. A helyenként túl kemé­nyen játszó hazaiakkal szemben inkább pontos összjátékra töreked­tek a kaposvári fiúk, akik így is uralták a mezőnyt. Ebben az idő­szakban néhányszor veszélyeztet­tek a bányászok is. Kovács két ízben is ragyogóan hárította Antal bombalövéseit. Közvetlenül a be­fejezés előtt szép támadás után Herbei célozta meg a kaput, a lab­da azonban a kapufán csattant. A várakozásnak megfelelően ala­kult a mérkőzés, amelyen az első 45 percben időnként nyomasztó volt a Kinizsi fölénye. \ kitűnően játszó kaposváriakat a hazaiak durva játékkal próbálták megfé­lemlíteni. 3:0 után a Kinizsi lelas­sította a játékot, s csak az ered­mény tartására törekedett, továb­bá arra, hogy az összecsapásokat a Kinizsi játékosai megússzák sérülés nélkül. Ketten-hárman így is vise­lik a helyenként durvává vált pé­csi mérkőzés nyomait (Filiszár, Balogh, Jutási). A Kinizsi ilyen arányban is megérdemelten nyert. Jók: Zag, Szabó, Bíró, Jutási, ill. Rózsa és AntaL Sz. Pelöli—Taszári Honvéd 2:1 (2:0) Szekszárd, 300 néző. V: Tegzes. Sz. Petőfi: Mohácsi — Vass, Cser. Zöcskei — Hirmann, Manninger — Hóman, Huth, Simon, Bodnár, Ga- ramvölgyi. Taszár: Simái — Bara­nyai, Nyári, Bocz — Bíró, Csukár- dí — Takács, Boda, Pámel, Janás, Csontos. Edző: Jobban Ferenc. Kölcsönös tapogatózással telt el az első negyedóra, amely után a hazai csapat került íölénybe. A 22. percben a Petőfi megszerezte a vezetést. Egy összecsapásnál Nyári fejjel az alapvonalon kívülre jut­tatta a labdát, Tegzes bíró azon­ban nem sarokrúgást, hanem köz­vetett szabadrúgást ítélt hat mé­terre a Honvéd kapuja előtt. Fel­állt a sorfal a gólvonalon, a szek­szárdiak lepasszolták a labdát, amit Bodnár nagy erővel vágott a sorfal között a hálóba, 1:0. A ha­zaiak méginkább belelendültek, s a 35. percben Bodnár 20 méteres bombalövésével tovább növelték az előnyüket, 2:0. Szünet után megváltozott a já­ték képe. Most már a Taszári Hon­véd vette át a játék irányítását, és harcolt ki fölényt. Janásnak az 5. percben egyenlítési alkalma nyílt, csak a kapussal állt szem­ben, de mellé lőtt. A 29. percben viszont mégis sikerült bevenni a taszári csatároknak a szekszárdi kaput. Takács—Boda összjáték után a jobbösszekötő 20 méterrö nagy lövést eresztett meg, a labda védhetetlenül vágódott Mohácsi hálójába, 2:1. A hazaiak beszorul­tak, kapkodtak, ezt a zavart azon­ban nem tudták kihasználni a honvéd fiúk. Janás és Takács előtt pedig megnyílt az egyenlítési al­kalom. Igaz, ez utóbbit a 40. perc­ben az ötösön felvágták, a bíró sípja azonban néma maradt. Alacsony színvonalon mozgott a kiesési rangadó, amelyen az dön­tött, hogy a két gyenge csatársor közül a kevésbé gyenge bizonyult eredményesebbnek. A szekszárdiak három helyzetükből kettőt értéke­sítettek, a taszáriak hatból egyet sem. (Boda gólja nem helyzetből, hanem távoli lövésből született.) Jók: Csér, Hóman, Bodnár. A ta­szári csapatból csak Baranyai és Takács játéka dicsérhető. Feltű­nően gyengén játszott a Honvéd balszárnya. * * * TOVÁBBI eredmények A DÉLNYUGATI CSOPORTBAN NVTE—Kalocsai Honvéd 1:0, PEAC—Szekszárdi Dózsa 3:0, Dom­bóvár—Nagykanizsai Dózsa 3:2, Nagykanizsai Bányász—Mázaszász- vár 3:1, Kalocsai Kinizsi—Baja 2:1, Nagymányok—Mohács 1:1. A délnyugati NB III állása: 1. K. Kinizsi 16 13 1 2 46:13 27 2. Baja 16 8 4 4 20:14 20 3. Kalocsai Kin. 16 9 2 5 30:20 20 4. PEAC 16 9 1 6 24:18 19 5. Sz. Dózsa 16 7 4 5 26:18 18 6. Mchács 16 8 2 6 19:13 18 7. N. Bányász 16 7 3 6 21:16 17 8. Dombóvár 16 8 í 7 30:30 17 9. NVTE 16 7 1 3 20:18 15 10. Nagymányok 16 4 7 5 17:16 15 11. Máza 16 5 3 8 19:30 13 12. N. Dózsa 16 ő 1 9 16:26 13 13. Kalocsai H. 16 5 2 9 26:36 12 14. Pécsszabolcs 16 4 3 9 19:31 11 15. Sz. Petőfi 16 3 5 8 17:32 11 16. Taszári H. 16 4 2 10 23:33 10 Biztosan nyert a Siófoki Bányász az őszi idénynyitón Siófoki Bányász-Magyar Acél 4:1 (3;D Siófok, 1000 néző. V: Hargittai. Siófok: Iszak — Farkas, Fehér, Fejes — Balázs, Kerényi — Erdei, Papp, Tóth, Pongrácz, Takács. Ed­ző: Haragh Tibor. Magyar Acél: Boda — Mátéfi, Zsolezsák, Aradi — Falusi, Szöllősi — Garamvölgyi, Mester, Jankó, Wéber, Szabadkai. Edző: Havas László. Azonnal támadásba lendült a Siófoki Bányász, amelynél a »bű­vös négyszög« kitűnően kezdett. A fedezetek és az összekötők rend­re pompás labdákkal futtatták a szélsőket. Az egyik szép támadás a 14. percben már góllal is végző­dött. Takács kapta a labdát, be­adása Tóthoz szállt, aki kiugrott és a hálóba lőtt, 1:0. A 20. perc­ben újabb gót rúgtak a siófokiak. Papp indította a félpályánál Er­deit. A jobbszélső is pontosan ívelt középre, és a középcsatár most sem hibázott, 2:0. A várt folytatás azonban elmaradt, sőt a 28. percben Wéber lefutotta a ké- nyelmeskedő siófoki védőket, és közelről a hálóba lőtt, 2:i. Újból rákapcsolt a Bányász, amely a 35. percben szögletet harcolt ki. Ta­kács ívelte be a sarokrúgást, a védők közül jól emelkedett ki Pongrácz, aki fejjel továbbította a labdát a hálóba, 3:1. Szünet után már megközelítően sem volt olyan szép és élvezetes a játék, mint az első 45 percben. A Magyar Acél, amely korábban nyílt sisakkal játszott, most beállt védekezni, ennek következtében a játék szinte állandóan a vendég­csapat térfelén folyt. Helyzetek teremtésére még futotta a siófo­kiak erejéből, a befejezésre azon­ban nem. Tóth, Pongrácz, Takács, majd Erdei szalasztott el egy-egy kínálkozó alkalmat. A 25. percben viszont a fiatal Takács egyéni ak­ció után pompás gólt lőtt, és ezzel beállította a végeredményt, 4:1 a Siófoki Bányász javára. Az üfölsó negyedórában már alig történt em­lítésre méltó esemény. Nagy érdeklődéssel várták Sió­fokon a bányász csapat őszi rajt­ját. A szurkolók megelégedetten vették tudomásul, hogy a csapat nem a »nyári kupabeli« formájá­ban játszott. Különösen nem az el­ső félidőben, amikor időnként nagyszerű dolgokat mutattak be a siófoki fiúk. Szünet után mintha elfogyott volna a Bányász ereje, no meg ebben az időszakban a hazaiak nem találták meg a meg­változtatott taktika ellenszerét. Jók: Fehér, Erdei, Tóth, Takács, ill. Boda, Falusi, Wéber. * • * TOVÁBBI EREDMÉNYEK AZ ESZAKKÖZÉP CSOPORTBAN Ercsi Kinizsii—V. Dinamó 2:0, Pi­lisi Bányász—Goldberger 3:2, An- navölgy—Tokod 1:0, K. Tűzálló- Elektromos 1:1, Cegléd—UFC 3:2, Pénzügyőrök—Csepel Autó 1:0, Sá- tisép—Viscosa 2:1. A bajnoki táblázat állása: 1. Ercsi 16 10 4 2 44:16 24 2. Siófok 16 10 3 3 28:12 23 3. Sárisáp 16 10 2 4 31:14 22 4. K. Tűzálló 16 10 2 4 22:19 22 5. Pénzügyőrök 16 9 3 4 37:16 21 6. Cegléd 16 9 3 4 30:18 21 7. Magyar Acél 16 6 5 5 20:22 17 8. Pilisi Bányász 16 6 3 7 20:24 15 9. Annavölgy 16 5 5 6 21:29 15 10. Goldberger IC 4 6 6 24:26 14 11. Viscosa 16 5 4 7 15:20 14 12. Elektromos 16 2 7 7 19:30 11 13. V. Dinamó 16 2 6 8 16:26 10 14. Tokod 16 2 6 8 12:33 10 15. Újlaki FC 16 3 3 10 19:31 9 16. Csepel Autó 16 2 4 10 14:36 8 ÉRTESÍTJÜK KEDVES VENDÉGEINKET, hogy Kaposváron Hársfa utca 12. szám alatt rr« r ff f« es fodrásziizletiiiket Nyitvatartási idő 7—19 óráig. Fodrász és Fényképész Ktsz. (82970)