Somogyi Néplap, 1964. június (21. évfolyam, 127-151. szám)

1964-06-09 / 133. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1964. Június 9. A Gjfőri Dózsa került az élre az AB II Ilyugatí esoportjáhan A rangadókkal teli tizennegyedik forduló a labdarúgó NB II-ben jó néhány nem várt eredményt ho­zott. Pécsen ugyan érvényesült a papírforma, s győzött a Bányász, arra azonban kevesen számítottak, hogy a P. Bányász öt góllal ter­heli meg a bőrgyáriak hálóját ket­tő ellenében. Még nagyobb megle­petésnek számít a Győri Dózsa megsemmisítő 5:0-ás győzelme a bajnokesélyes Zalaegerszegi TE ellenében. A győri lila-fehér csa­pat — amely szinte észrevétlenül lopakodott fel a bajnoki mezőny élcsoportjába, ezzel az élre tört. Megtehette ezt azért, mert a Ka­posvári Honvéd ez alkalommal is csak döntetlenig vitte a III. kér. TTVE ellenében. ÜJrn meg újra bebizonyosodik, hogy a Honvéd kitűnő védelme előtt vérszegény a csatársor, amely most ÚJ össze­tételében sem bizonyult Jobbnak, mint az előző hetekben. Valamelyest most tisztázódott a kép. Az Őszi elsőség a Jelenlegi első öt csapat között dől majd el. A másik öt együttes — legalábbis egyelőre — kiesett az elsőségért folyó harcból. K. Honvéd-111. kér. TTVE 0:0 Kaposvár. 2000 néző. V: Antal. K. Honvéd: F.rdősi — T^jti, Schmidt, Fauiiesek — Bobori, Kát- kai — Szöllősi, Müller, Jezeri, Sza­bó, Földi. Edző: Tóth József. III. kér.: Bayer — Pajor, Vörös, Szon­di — Orosz, Dunai — Bartalfi, Ré- kási, Kocsis, Sebestyén, Szigeti. Edző: Kóródi Rezső. Elénk iramban, változatos játék­kal kezdődött a mérkőzés. Hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben, s bizony a kapusok bebizonyíthatták tudásukat. Már a 4. percben Erdősi védett kitűnően egy közeli lövést; pesti kollégája Szabó csavart szabadrúgását tolta szögletre, majd Müller szabadrú­gását a kapufa segítségével men­tette. A kaposvári oldalon Kocsis ugrott ki, lefutotta a védelmet, de az ötösön a kimozduló Erdősibe lőtt. A 24. percben Bayer Jezeri lövését hárította — ismét a kapufa segítségével. Ezután egy kicsit pi­henhettek a kapuvédők, mert job­bára mezőnyjáték folyt. A Hon­véd támadott többet, de a gyors fővárosi csatárok egy-két húzással felépített ellentámadásai is próbára tették a hazai védőket. A 40. perc­ben a Honvéd meccslabdát hagyott ki. Jezeri a védők gyűrűjéből ki­kotorta a labdát, egyedül állt az ötösön a kapussal szemben, ami­kor az ott termő Szabó a kapu mellé lőtt a biztos helyzetben. Fordulás után rögtön nagy gól­helyzet maradt ki. Bayer elvétette Földi beadását. Szöllősi azonban a kapu torkában ugyancsak hibázott. A másik oldalon Sebestyén éles lövését nyomta ki Erdősi, majd Kovács lőtt közelről a kapu fölé. Ettől kezdve a Honvéd fokozatosan fölénybe került, és az utolsó hu­szonöt percben a III. kér. egyré jobban beszorult. A 23. percben Jezeri labdája a 11-es pont táján tisztán találta Szabót, a csatár azonban most sem, találta el a ka­put. A pesti csapat hét-nyolc em­berrel szállta meg a 16-os környé­két, sőt volt eset, hogy egy közeli szabadrúgás hárítására mind a tíz mezőnyjátékos & kapu előterében sorakozott fel. Ezt a falat azután a különben is gyengén Játszó ka­posvári támadósor már nem tudta áttörni, sőt komolyabb helyzet sem adódott Bayer kapuja előtt. A nagy meleg ellenére Is végig jó iramú volt a találkozó. Az adó­dott helyzetek kihasználásával bármelyik csapat bebiztosíthatta volna győzelmét, mert ahogy ki­derült, ehhez e$y gól Is elég lett volna. A in. kér. rendelkezett jobb csatársorral, a Honvéd jobb véde­lemmel, így az esélyek Jó ideig kiegyenlítődtek. A játékidő utolsó szakaszában a vendégek az egy pont biztosítására védelembe vo­nultak átengedve a kezdeménye­zést a kaposváriaknak, Szabóék azonban a sokszor nyomasztó fö­lényt sem tudták kihasználni az egy gól megszerzésére. Kár, hogy a fedezetek csak szinte negyedik és ötödik hátvédet játszanak, ezzel nemcsak nagy űrt hagynak a két sor között, hanem feladják azt a lehetőséget Is, hogy előretöré­sekkel segítsék a csatársort, amely­re pedig ez ugyancsak ráférne. Hű képet mutat az ötösfogat Já­tékáról az, hogy feleannyi gélt rúgtak csak, mint az élmezőny többi csapatai. A vasárnap elvesz­tett egyik pont is az ő számlájukra írható. Jók: Tajti, Paulicsek, Bo­bori, Rátkai, iU. Bayer, Rékási, Se­bestyén. Antal játékvezető kitűnően bírás­kodott. TOVÁBBI EREDMÉNYEK A NYUGATI CSOPORTBAN Fővárosi Autóbusz—Pápa 4:2, Pé­csi VSK—B. Spartacus 4:1, Győri Dózsa—Zalaegerszegi TE 5:0, Zala­egerszegi Dózsa—Székesfehérvári MÁV 0:0, EVTK-K. Lombik 2:1, Mosonmagyaróvár—Esztergom 2:2, Veszprém—Traktorgyár 4:4, Pécsi Bányász—Pécsi BTC 5:2. A Nyugati csoport állása: 1. Győri Dózsa 14 8 4 2 26:14 20 2. Pécsi Bányász 14 8 4 2 25:13 20 3. K. Honvéd 14 6 7 1 1.7:0 19 4. PVSK 14 7 4 3 25:12 18 5. Pécsi BTC 14 7 4 3 19:13 18 C. Veszprém 14 7 2 5 26:22 16 7. Zalaeg. TE 14 7 2 5 23:20 10 8. III. kér. TTVE 14 6 3 5 23:17 13 9. Székesfehérvár 13 6 3 4 13:13 15 10. B. Spartacus 14 6 2 6 15:16 14 11. Esztergom 14 4 4 6 21:21 12 12. Traktorgyár 14 5 2 7 24:27 12 13. Pápa 14 6 ­8 16:22 12 14. Magyaróvár 14 4 3 7 24:25 11 15. Autóbusz 14 4 3 7 12:25 11 16. EVTK 14 4 2 8 11:16 10 17. Zalaeg. Dózsa 13 1 5 7 11:24 7 18. K. Lombik 14 1 2 11 9:25 4 Elszenvedte első vereségét a Lábodi MEDOSZ A K. Vasas került a megyei bajnokság élére A megyei labdarúgó-bajnokság tizenkettedik fordulójában az ed­dig kitűnően szereplő Lábodi ME­DOSZ csapata Marcaliban elszen­vedte első vereségét. A mostanáig biztosan vezető Lábodot most a Kaposvári Vasas MTE váltotta fel a bajnoki táblázat élén. Marcsii VM-Látod 3:2 (1:1) Marcali, 700 néző. V: Kovács Gy. Marcali: Törzsök — Hosszú, Kapi­tány, Molnár — Pimpauer, Szántó — Bene, Takács, Óvári, Kisborsó, Németh. Edző: Abcnyi Károly. Lá- bod: Monostori — Ilosfai, Kiss, Mi- hóka — Csoór, Koczka — Keszl, Kisgál, Borzas, Takács, Fülőp. Edző: Sclmeczl István. Az érde­kesnek Ígérkező mérkőzésre több mint száz lábodi szurkoló kísérte el a csapatot. Marcaliban Is erre a mérkőzésre vándoroltak ki leg­többen az idén. Mintha a szur­kolók csak megérezték volna, hogy a nagy meleg ellenére Is Jő mér­kőzésnek lehetnek majd szemta­nút. Váltakozó Játék után Németh szerzett vezetést a Vörös Meteor­nak, a lendületes vendégek azon­ban Csoőr nagy góljával kiegyen­lítettek. A második félidőben a hazaiak két gyors gólja eldöntöt­te a mérkőzést. Előbb Szántó, majd Óvári talált be a hálóba. Tiz perc­cel a befejezés előtt Takács szépí­tett. Ezt követően igen lendületes­sé vált a játékidő hátralevő része. Mindkét csapat előtt kínálkozott is alkalom a gólszerzésre, most azonban már jól zártak védelmek. Kltkán látott szép és sportszerű mérkőzésen dőlt el a két bajnoki pont sorsa a hazaiak javára. El­sősorban azért, mert a nagy me­legben a Marcali V. M. játékosai if-ték erővel. Küzdőszel­lem .tekintetében Is a Vörös Me­teor bizony ült Jobbnak. Jó az egész marcali csapat, de különö­sen Molnár, Szántó és Takács. A lábodi csapatból Kiss, Borzas és Fülőp Jeleskedett. K. DÓZSA—FONYÓD 5:1 (0:0) Kaposvár, 100 néző. V: Várvízi. Dózsa: Gábos — Tököli, Cslma, Lengyel — Nagyréti, Kiss — Ve- verán II., Porczió, veverán I., Far­kos, Molnár. Edző: Egres László. Fonyód: Járfás — zákányi, Lisz- kai, Pintér — Papp. Kojlp — Kiss, Vlda, Gelencsér, Harmath, Csapó. Edző: Harmath Gyula. Kiegyenlí­tett , első félidő után a második­ban fokozatosan fölénybe került a Dózsa, végül Is biztosan nyert. Szünet után az amúgy is forró légkör helyenként még forróbbá vált. Egy Ízben — jórészt a játék­vezető erélytelensége. folytán — négy percig szünetelt Is a Játék. G: Veverán I. (2), Veverán II., Cslma, Molnár, 111. Vlda. Jók: Ve­verán I., Farkas, ill. Papp, Vlda. Fonai László BABÓCSA—BALATONLELLE 2:1 (1:0) Babócsa, 500 néző. V: Darázsi. Babócsa: Varga — Radies, Sied­ler, Harasztia — Vadász. Bakó — Paksica, Hajdú, Emberslcs, Szili, Luczek. Edző: Splevla Károly. Ba- latonlelle: Takács — Nagy, Szabó, Petrus — Gréczi, Kindler — Bük­ki, Zsigmond, Somogyi, Molnár, Kovács. Edző: Molnár Lajos. Az első félidőben a helyzetek sorát hagyták ki a hazaiak, a bizony, amikor szünet után kiegyenlített a vendégcsapat, nagyon keservessé vált a győzelem. Á győztes gólt a 88. percben 11-esből rúgták a ba- bócsaiak. G: Paksica, Hajdú (11-es­ből), ill. Molnár. Jók: Riedler, Paksica, Hajdú, ill. Takács, Bük­ki, Somogyi. Fekete Károly K. VASAS MTE—SOMOGYSZOB 3:1 (2:0) Somogyszob, 300 néző. V: Buzsá- ki. Kaposvár: Szűcs — Kovács, Gál, Vigh — Nagy, Pados — Laki, Magyar, Pammer, Stadler, Fíilöp. Edző: dr. Zádori László. Somogy­szob: Barblna — Pálfl, Kovács n., Bálint — Acs, Németh — Dombi, Kovács I., Palotai, Futó, Szent- györgyi. Edző: Hosszú László. Jó iramú, helyenként igen színvona­las mérkőzés volt, amelyen a já­tékvezetői hármas nem tudott fel­nőni a csapatokhoz. A kaposvá­riak elsősorban jobb kapusuknak köszönhetik győzelmüket. G: Stad­ler, Pammer, Laki, 111. Bálint. Szálai László GYÉKÉNYES—NAGYATAD 1:0 (0:0) Zákánytelep, 300 néző. V: Szll- vási. Gyékényes: Mészáros — Papp, Benyovszki, Gcrgellcs — Horváth, Gerencsér — Krlvarica, Téglás, Baróti, Bozsits, Molnár. Edző: Róka Lajos. Nagyatád: Hor­váth — Nagy, Krafcsík, Czlmb^Jek — Bazsó I., Simon — König, Sas- vári, Fritz, Posta, Stoff. Edző: Bic.áki Sándor. Nagy iramú, Jó mérkőzés, amelyen némi szeren­csével, de megérdemelten nyert a hazai csapat, amelynek csatárai öt ízben Is a kapufát találták el. G: Téglás. Jók: Papp, Benyovszki, Krivarics, 111. Horváth, Krafcsík, König. B. L. K. H. VASUTAS—TAB 1* (1:0) Kaposvár, 200 néző. V: Végh. Vasutas: ülés — Wéber, Fülőp, Kutl — Mlseta, Simon — Balázs, Takács, Hosszú, Laki, Long. Edző: Tőke János. Tab: Gróf — Farkas, Czakó, Simon — Garabon, Né­meth — Pető, Rácz, Puha, Cza- bula, Varga. Edző: Czabula Mik­lós. Jó iramú mérkőzésen meg­érdemelten nyert a hazai cáapat, Ha kellemesen és nyu­godtan akar szórakozni, keresse föl rpipaes BÜFÉ­FALATOZÓNKAT KAPOSVÁROM, a Zrínyi utca végén, a Kapos-hegy tetején. Nyitva mindennap 15 órától 23 óráig. Somogy megyei Vendég­látó Vállalat, Kaposvár Kálmán Sándor Az F,M Somogy menyei Állami Építőipari Vállalat segédmunkásokat, kőműveseket vesz föl kaposvári, diófoki. marcali ás más munkahelyeire a megyében Jelentkezés az illetéke» lárási székhelyeken a tanácsoknál; a vállalat központiában. Kaposvár. Május 1 utca 57 szám: 9 siófoki fő-építésvezetőségen. Siófok. Fő utca 200. és az építkezéseken. 182344) Kikapott a K. Kinizsi Nagykanizsán Hat gólt rúgott a Taszári Honvéd A délnyugati NB in. tizenhar­madik fordulója sima mérkőzése­ket ígért a somogyi csapatoknak. A papírforma alapján a biztosan vezető K. Kinizsi a sereghajtók közt tanyázó Nagykanizsai Dózsá­val szemben is esélyesnek látszott. Sajnos, csak a mérkőzés kezdetéig, mert a nagykanizsai találkozón az utolsók közt kullogó lila-fehér csa­pat végig jobbnak bizonyult, és megérdemelten győzte le az első helyen álló kaposváriakat. A Ki­nizsi legföljebb azzal vigasztalód­hat, hogy előnye veresége ellené­re is csak egy ponttal csökkent. A Mohácsi TE ugyanis legyőzte a Nagykanizsai Dózsa­Nagykanizsa, 700 néző. V: Sza­bó I. N. Dózsa: Lázár — Cseh, Tóth, Vízhányó — Endrei, Maurics — Teleki, Szigetvári, Gebauer, Ja­kab, Egervári. Edző: Kiss István. Kinizsi: Kovács — Balogh, Fiü- szár, Zag — Szigeti, Bíró — Jutási, Szabó, Herbei, Göncz, Laczkovics. Edző: Várad! Lajos. Nem kis meglepetést keltett, hogy a kanizsai sporttelepen a pompás füves pálya melletti po­ros, salakos pályán tették ki a há­lókat, s tűzték ki a partzászlókat. A Nagykanizsai Dózsa vezetői tak­tikai húzást csináltak, amikor el­határozták a pályacserét, gondol­va, hogy a kőkemény salak -nem ízlik« majd a technikailag képzet­tebb kaposváriaknak. Ez a taktika kitűnően bevált. A kaposvári csa­pat sehogy sem találta fel magát az igen gyors salakon. Rögtön meg is zavarodott a Kinizsi védelme, s a 2. percben a kitörő Jakab kis híja, hogy nem szerzett máris ve­zetést. Az utolsó pillanatban azon­ban mentett a kapufa. Aztán Ko­vácsnak kellett két ízben bizonyí­tania tudásét. A 16. percben az állandósult hazat rohamokat Fili- szár csak az utolsó pillanatban tudta szögletre menteni. A 20. perc­ben jutott el a Kinizsi először a kanizsai kapuhoz. Ekkor is csak egy szögletre futotta. A 30. perc­ben Laczkovics beadásáról ma­radtak le a belső csatárok, egy pere múlva pedig a szélső bomba­lövését hárította a kapus. Kanizsai támadásokkal ért véget az első félidő. A nézők általában azt várták, hogy az elég nagy iramtól a ka­nizsai csapat fárad majd ki Job­ban, s a második félidőben a Ki­nizsi veszi át a játék irányítását. Nem ez történt. Állandósult a ha­zai fölény, s ha Kovács nincs ele­mében, bizony már az első húsz percben akár három gólt is rúg­hattak volna a Dózsa-csatárok. Ugyanez idő alatt a Kinizsi ötös­fogata jóformán meg 3em tudta amely l:0-ás állásnál 11-est hibá­zott. G: Kuti. Jók: Illés, Wéber, Fülöp, Kuti, ill. Szabó, Simon, Né­meth. Posgay Miklós K. V. LOBOGÓ—M. HONVED 3:0 (1:0) Kaposvár. 100 néző. V: Boldog. Vörös Lobogó: Kaiser — Schrenk, Borda, Zacommer — Teli, Novak — Nagy, Radax, Juslts, Nyakas, Gergő. Edző: Horváth Béla. M. Honvéd: Nagy — Sebő, Kovács, Pintér — Szokol, Papp — Nagy, Göbölös, Dóra, Dósa, Dobos. Ed­ző: Borsfái Géza. Sokkal nehezeb­ben született meg a Vörös Lobogó győzelme, mint ahogy azt az ered­mény sejtetné. Az első percekben rúgott gól után nyolcvan percig nem esett újabb. Az utolsó hat percben azonban kétszer Is be­találtak a kaposvári csatárok a ki­fáradt marcaliak hálójába. G: Ra­dax (2), Gergő. Szálai József A megyei bajnokság állása: 1. K. Vasas MTE II 9 1 1 33:13 2. Lábod 3. Csurgó 4. K. H. Vasutas 5. Marcali V. M. 6. K. Dózsa 7. Babócsa 8. Nagyatád 9. Tab 10. K. V. Lobogó 11. Gyékényes 12. M. Honvéd 13. Barcs 14. Balatonlelle 15. Somogyszob 16. Fonyód 19 11 8 2 1 25:7 18 11 6 3 2 28:13 15 11 5 4 2 22:16 1^4 11 5 3 3 29:18 1 3 11 5 3 3 29:19 13 11 6 1 4 17:17 13 12 3 6 3 15:15 12 12 5 1 6 21:22 11 12 4 3 5 17120 11 12 3 5 4 19:23 11 12 3 4 5 11:18 10 H 2 3 6 12:19 7 12 2 2 8 14:27 6 11 2 2 7 14:33 6 11 1 2 8 8:30 4 Az ÉM Somogy megyei Állami Építőipari Vállalat nyugdíjas kőműves szakmunkásokat vesz föl a nvugd jón felül havi 1200.— Ff-ig terjedhető kereset* tel. Jelentkezés a vállalat köz­pontjában : Kaposvár, Május 1 utca 57. szám. (82387) Szekszárdi Dózsát, igy Mohács a második helyre tört fel, Szekszara pedig negyedik lett. Taszáron nem várt nagyarányú győzelmet aratott a T. Honvéd a kiesési rangadónak számító Kalo­csai Honvéd elleni mérkőzésen. Ebben a pillanatban a taszári csa­pat a 11. helyre lépett előbbre. Kérdés, hogy a hátralevő két ne­héz mérkőzésen mennyire futja majd a taszáriak erejéből. Hátul ugyanis igen nagy a tömörülés. A 15, helyezett Nagykanizsai Dózsá­nak csak egy ponttal van keve­sebbje, mint m taszáriaknak.-K. Kinizsi 2:0 (0:0) közelíteni a kanizsai kaput. A 21. percben góllá érett a hazai fölény. A védők elméláztak, a Jakab kö­zelről Kcvács mellett a hálóba bombázott, 1:0. A 30. percben a másik oldalon Tóth lyukat rúgott, Jutási az ötösön kapta a labdát. Taszár—Kalocsai Egyedül állt a kapussal szemben, de kapu mellé lőtt. Több kínálko­zó alkalmuk már nem is volt a ka­posváriaknak, míg a hazaiak tá­madássorozata a 44. percben újabb gólt eredményezett. Az első tá­madásnál Zag három méterre a kapu előtt a földön maradt. A já­tékvezető azonban nem állította meg a támadást, amelynek végén Szigetvári közelről a sarokba küldte a labdát, 2:0. ÜJrakezdés után a játékvezető lefújta a mér­kőzést. Az idény leggyengébb játékával teljesen megérdemelten szenvedett vereséget Nagykanizsán a K. Ki­nizsi, apieiyre az utóbbi hetek mu­tatott formája alapján rá sem lehetett ismerni. A találkozón szin­te egy pillanatig sem volt vitás a Nagykanizsai Dózsa győzelme, amely könnyen akár nagyarányú is lehetett volna. A kaposvári csa­patból csak Kovács játéka dicsér­hető. Mellette még Szigeti nyújtott elfogadhatót, a többiek mind átlag alatti formában játszottak. Honvéd 6:1 (2:1) Taszár, 300 néző. V: Polal. T. Honvéd; Simái — Nádai, Hencz, Bocz — Bagi, Csukárdi — Takács, Boda, Janas, Csontos, Pásztor. Edző: StÜndl László. Ka­locsa: Kovács — Okner, Matus, Kiss — Balogh, Kölnit — Benda, Nagy, Berkes, Kamarás, Szelei. Edző: Malomszegi Oszkár. A jobban kezdő Taszári Honvéd már a 3. percben gólt ért el, Janás tört ki, r a kimozduló kapus mel­lett a hálóba gurított, 1:0. Nem sokkal később a vendegeknek adó­dott két helyzete, simái azonban mindkét ízben tisztázni tudott. A 29. percben Csontos Takács elé tálalt, aki nyolc méterről nagy gólt lőtt, 3:o. A 32. percben vi­szont egy sarokrúgás beívelése után Szelei a hálóba fejelt, 2:1. Váltakozó játékkal ért véget az el­ső félidő. Szünet után Ismét a Taszári Hon­véd vette át a kezdeményezést. A 7. percben Janás egyéni játék után gólt ért el. 3:1. A 30. percben ugyancsak Janás indított, azután Csontoshoz játszott, aki nem hi­bázott, 4:1, A másik oldalon Ko- hut nagy lövését védte Simái. A 40. percben Takács célozta meg a kaput, a labda kiperdült Pásztor elé, aki a hálóba lőtt, 5:1. A 43. percben Janás nagyszerűen emelt Takács elé, aki kapásból hatalmas gólt lőtt, 6:i. Érdekes, változatos mérkőzést hozott a két honvéd csapat kiesési rangadója. Az eredmény azoknak, akik nem látták a mérkőzést, kis­sé csalóka. A mezőnyben nem volt lényeges tudáskülönbség a két csapat között. Elég sok hely­zete volt a kalocsai csapatnak Is. Míg azonban a taszáriak ezen a mérkőzésen szinte minden alkal­mat kihasználtak, addig a vendé­gek sorra elhibázták a legjobb gól­szerzés! lehetőséget is. Nem kétsé­ges, a T. Honvéd rászolgált a győ­zelemre, a gólarány azonban elég­gé hízelgő. Jók: Janás, Boda, Ta­kács, ill. Matus, Kamarás. • * • TOVÁBBI EREDMÉNYEK A DÉLNYUGATI CSOPORTBAN Mohácsi TE—Szekszárdi Dózsa 1:0, Máza-Szászvári Bányász— Nagymányok 0:0. Baja—Nagykani­zsai VTE 2:0, Kalocsai Kinizsi— PéesszabolcBi Bányász 4:2, Szek­szárdi Petőfi—Dombóvári VSE 2:1, Nagykanizsai Bányász—Pécsi EAC 1:0. A délnyugati NB III. állását 1. K. Kinizsi 13 10 1 2 29:11 21 S. Mohács 13 8 14 17:9 17 3. Kalocsai Kín. 13 8 1 4 27:23 17 4. Sz. Dózsa 13 6 4 3 23:12 16 5. Baja 13 6 4 3 15:10 16 6. N. Bányász 13 6 3 4 18:10 15 7. Nagymányok 13 4 5 4 15:10 13 8. Pécsi EAC 12 6 15 17:18 13 9. Dombóvár 13 6 16 24:25 13 10. Máza-Szászvár 12 4 3 5 13:17 11 11. Taszár 13 4 2 7 20:23 10 12. Kalocsai Honv. 13 4 2 7 22:32 10 13. NVTE 13. 4 18 12:17 9 14. Pécsszabolca 13 3 3 7 18:23 9 15. N. Dózsa 13 4 18 10:21 9 16. Sz. Petőfi 13 15 7 10:28 7 Győztek a vezető csapatok az INB III Északközép csoportjában Tovább tart a nagy versenyfu­tás a tavaszi elsőségért az NB III. EszakkÖzép csoportjában. A Sió­foki Bányász nagyszerű szombati győzelme után a többi vezető csa­pat is jól szerepelt a tizenharma­dik fordulóban. Egyedül a ceglédi VSE nem tudott győzni, igy aztán a Bányász csak egy hellyel ruk­kolt feljebb a bajnoki táblázaton, jelenleg ötödik. Igen tömör azon­ban az élmezőny, s a hátralevő két fordulóban még sok változás lehet az élen, bár a K. Tűzálló valószínű megőrzi vezető pozició­EZ TÖRTÉNT AZ ESZAKKÖZÉP CSOPORTBAN K. Tűzálló—Tokodl Bányász 2:1, Annavölgyl Bányász—Cegléd 2:2, Ercsi—Pilisi Bányász 4:0, Elektro­mos—Csepel Autó 2:2, Újlaki FC— Nyergesújfalu 3:0. A bajnokság állása: 1. K. Tűzálló 14 10 1 3 21:17 21 2. Sárlsáp 13 8 2 3 29:10 18 3. Ercsi 13 7 4 2 37:18 18 4. Pénzügyőrök 13 7 3 3 34:14 17 5. Siófok 13 7 3 3 18:11 17 6. Cegléd 14 7 3 4 24:13 17 1. .Magyar Acél 13 5 5 3 16:10 15 8. Goldberger 13 4 5 4 21220 13 9. Nyergesújfalu 13 4 4 3 12:16 12 10. Annavölgy 13 3 5 5 13:20 11 11. V. Dinamó 13 2 6 5 15:10 lo 12. Pilisi Bányász 13 3 3 7 12:21 9 13. Tokod 13 2 5 6 12:27 9 14. Elektromos 13 1 0 6 17:25 8 15. Cs. Autó 13 2 4 7 12:29 8 16. Újlaki FC 13 2 3 8 14:26 7- A Ferencváros a tavaszi első az I B l-ben A labdarúgó NB I-ben elérkeztek a csapatok az utolsó bajnoki for­dulóhoz. Még lejátsszák a három elmaradt meccset, s ezzel végleg befejeződik legjobb csapataink bajnoki küzdelmének első fele. A tavaszi elsőséget négypontos előnnyel a Ferencvárosi TC sze­rezte meg a Bp. Honvéd előtt. A ferencvárosiak az utolsó forduló­ban alaposon helybenhagyták az eddig második helyen tanyázó Ta­tabányai Bányászt. A fordulóban egyébként góleső volt. Csak a Népstadion kettős mérkőzésén 15 gólt láthattak a nézők. Eredmények: Ferencváros—Tatabánya áll (4:9) Népstadion, 70 C00 néző. V: Stoll. G: Albert (4), Fenyvesi II., Varga, ill. Menczcl. Bp. Honvéd—MTK 5:3 (3:1) Népstadion, 70 000 néző. V: Ba- babuezek. G: Tichy (3), Komoré, Nagy A., ill. Halápi (2), Kuti. Csepel—Vasas 2:0 (1:0) Csepel, 8000 néző. V: MUncz. G: Roltenblller, Kalló. Ü. Dózsa—Pécsi Dózsa 2:2 (1:0) Pécs, 5000 néző. V: Aranyosi. G: C-supák (öngól), Bene, 111. Dunai n. (2). Szeged—Komló 2:2 (1:0) Szeged, 8000 néző. V: Vízhányó. G: Kökény, Szlovák, 111. Nagy B. (2). Debrecen—Diósgyőr 1:0 (lg» Diósgyőr, 12 ooo néző. v: Petri. G: Sas. Dorog—Győr 2:1 (l:o) Dorog, 6000 néző. V: Szegedi, G: Kettes (2), 111. Keglovich. Az NB L állása a tavaszi for­duló befejezése előtt: 1. Ferencváros 13 11 1 1 34:12 23 2. Bp. Honvéd 13 8 3 2 28:14 19 3. Tatabánya 13 7 4 2 24:13 18 4. Ü. Dózsa 12 6 3 3 21:15 15 5. Győr 13 5 4 4 17:14 14 6. MTK 11 6 1 4 18:16 13 7. Vasas 12 4 4 4 10:10 12 8. Dorog 13 3 6 4 10:12 12 9. Csepel 12 5 1 6 13:12 11 10. Komló 13 4 3 6 9:20 11 11. P. Dózsa 12 2 5 5 9:11 9 12. Szeged 13 3 3 7 14:21 9 13. Diósgyőr 13 2 3 8 5:16 7 14. Debrecen 13 1 1 11 4:30 3 — A totó 13+1 találatos szelvé­nyei 211X21Xl2x22X + S. 13+1 és 13 találat ezen a héten nem volt. A 13 találatos szelvé­nyekre egyenként 45 671,25 forintot, a 11 találatosakra 1797,50 forintot, a 10 találatosakra 231,25 forintot fizetnek. II Pécs mj. Városi Tanács V. B. Építési ás Közlekedési Osztálya okleveles építészmér­nököt vagy okleveles mérnököt keres fölvételre. Fizetés a 1222/a kulcsszám szerint. Lakásbiztosítás megegyezés szerint Jelentkezések ónéletrajzzal az osztály címére küldendők. (31138) A Pamut fonó-ipari Vállalat kaposvári gyára fölvesz könnyű segédmunkára férfiakat 16 éves kortól, valamint géptisztítási munkára és átképzösnek nőket 18 éves kortól. Je­lentkezni kedden és pénteken lehet a Kaposvári Városi Tanács Munkaerő-gazdálkodási Hivatala ál­tal kiállított munkaerő-irányító lappal. (82194)