Somogyi Néplap, 1964. június (21. évfolyam, 127-151. szám)

1964-06-02 / 127. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1964. június 2. A K. Honvéd áll az NB II Nyugati csoportiának élén Még tíz csapat verseng a tavaszi elsőségért A maga nemében csaknem párat­lanul érdekes a labdarúgó NB II. Nyugati csoportjának tavaszi haj­rája. A bajnoki táblázat élén hét­ről hétre változik a helyzet. A so­káig vezető Honvédet felváltották a pécsi csapatok, most aztán is­mét a K. Honvéd került a táblázat élére annak ellenére, hogy a ka­posvári együttes Mosonmagyaróvá­ron »csak döntetlent« ért el. A sok keresztbeverés következménye, hogy a tizenharmadik forduló után a csapatoknak több mint fele baj­nokesélyes. A táblázat első helyén álló K. Honvédnak, s rajta kívül Mosonmagyaróvár, 1500 néző. V: Vadas J. K. Honvéd: Erdősi —- Tajti, Schmidt, Paulicsek — Bobori, Rát- kai — Szöllősi, Müller, Szabó, Föl­di, Dauda. Edző: Tóth József. Mo­sonmagyaróvár: Király — Horváth IV., Gnám, Haász — Trapli, Fülöp — Köpcsényi, Schöller, Salamon, Szalai, Hérics. Edző: Ács Ferenc. Mosonmagyaróvári támadásokkal kezdődött a játék, aztán fokozato­san a Honvéd vette át az irányí­tást. A 25. perc eseménye volt, hogy Szabó egy összecsapásnál megsérült. Egy ideig a pályán, majd a pályán kívül ápolták. Ami­kor visszatért, kiállt a szélre sta­tisztálni. Pillanatokra megzavaro­dott a kaposvári csapat, s a ^8. percben Hérics csaknem ki is hasz­nálta ezt, Schmidt azonban az utolsó pillanatban szögletre tudott menteni; amikor beívelték a sa­rokrúgást, akkor Erdösi tisztázott. A 33. percben Szabó elé került a labda, a sérült csatár azonban ki­várt és közbeléptek a védők. A 35. percben góllá érett a kaposváriak fölénye. A kitörő Szöllősitől min­denki leadást várt, ő azonban egy újabb csel után kapura húzott, és 18 méterről nagy lövéssel küldte a még három csapatnak 18 pontja van. A hatodik helyezett ZTE 16, a tizedik helyezett B. Spartacus 14 pontos. A hátralevő öt forduló­ban tehát még minden lehetséges. Egyébként a forduló legvasko- sabb meglepetése Pápán született, ahol a Pécsi Bányász a Nyugati csoport első számú esélyese simán vereséget szenvedett. A pécsi csa­pat ezzel egyből a bajnoki táblá­zat negyedik helyére csúszott visz- sza. A ni. kér. TTVE is megállí­totta győzelmi sorozatában az igen feljavult Győri Dózsát. labdát a hálóba, 1:0. Nem sokkal a félidő befejezése előtt ismét Sza­bó került gólhelyzetbe, de a csatár most is hibázott. A második félidőben megválto­zott a játék képe. Most tartóssá váltak a hazai rohamok. Egyre he­vesebb lett az iram, s a rekkenő meleg ugyancsak próbára tette a játékosokat. A 9. percben Schöller rosszul lett a pályán. Amikor ren­deződtek a hazai sorok, egyket­tőre meg is született az egyenlí­tés. Salamon nagyszerű labdát ka­pott, és egyből a bal felső sarok­ba vágta azt, 1:1. Most kapkodni kezdett a kaposvári védelem, s ezt kihasználta a 15. percben a mo­sonmagyaróvári középcsatár, aki a változatosság kedvéért most fej­jel továbbította a hálóba a lab­dát, 1:2. Nem sokáig örvendezhet­tek azonban a hazai szurkolók a vezetésnek, mert a 16. percben Szöllősi éppúgy, mint az első fél­időben, egyéni játék után megta­lálta a rést Király hálójába, 2:2. Percekre valamit csitult az iram, csak akkor lett ismét parázs a helyzet, amikor Szöllősi ismét ki­tört, de harmadszorra nem talált a hálóba. Hasonlóképp volt Sala­mon esetében is, Erdősi azonban most a helyén volt. Az utolsó tíz percben óriási nyomás nehezedett a kaposvári kapura, a közvetlen védelem azonban Erdősivei az élen mindent hárított. Érdekes, izgalmakban bővelkedő mérkőzést hozott a két csapat ta­lálkozója. A játékra rányomta bé­lyegét a csaknem harminc fokos meleg. Ennek ellenére egy ideig mindkét csapat igen nagy lendü­lettel játszott. Üjítani azonban in­kább a hazaiaknak sikerült, alTik a második félidőben tartós fölényt harcoltak ki. A helyzeteket te­kintve azt mondhatjuk, hogy az eredmény igazságos. A Honvéd csapata jó benyomást keltett Mo­sonmagyaróváron. Jók: Erdősi, Paulicsek, Bobori, Szöllősi, ill. Horváth IV., Gnám, Trapli és Sa­lamon. # * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK III. kér. TTVE—Győri Dózsa 2:2, Székesfehérvári MAV-K. Lombik 1:0, B. Spartacus—Traktorgyár 2:0, Esztergomi Vasas—EVTK 0:0, Za­laegerszegi TE—Fővárosi Autóbusz 3:0, Pápai Textiles—Pécsi Bányász 3:1, Veszprémi Haladás—Zalaeger­szegi Dózsa 3:1. Az NB II. állása: 1. K. Honvéd 13 6 6 1 13:6 18 2. Pécsi BTC 13 7 4 2 17:10 18 3. Győri Dózsa 13 7 4 2 21:14 18 4. Pécsi Bányász 13 7 4 2 20:14 18 5. Pécsi VSK 13 6 4 3 21:11 16 6. Zalaeg. TE 13 7 2 4 23:15 16 7. Veszprém 13 7 1 5 22:18 15 8. Székesí. MÁV IS 6 3 4 13:13 15 9. III. kér. TTVE 13 6 2 5 23:17 14 10. B. Spartacus 13 6 2 5 14:12 14 11. Pápa 13 6­7 14:18 12 12. Esztergom 13 4 3 6 19:19 11 13. Traktorgyár 13 5 1 7 20:23 11 14. Magyaróvár 3 3 4 2 7 22:23 10 15. Autóbusz 13 3 3 7 8:23 9 16. EVTK 13 3 2 8 9:15 8 17. Z. Dózsa 13 1 5 7 11:24 7 18. K. Lombik 13 1 2 10 8:23 4 K. Honvéd—Mosonmagyaróvári TE 2:2 (1:0) Biztosan nyerte a Délnyugati csoport rangadóját a K. Kinizsi Már őt pont a kaposváriak előnye Az NB III. Délnyugati csoport­jában az első helyezett K. Kinizsi és a második helyen álló Szek­szárdi Dózsa találkozója állt az ér­deklődés középpontjában. A ka­posvári találkozón biztosan győ­zött a Kinizsi, amely az utóbbi he­tek szép sorozatával most már 5 pontos előnyre tett szert. Az NB III. hat csoportelsője között egyik sem áll olyan biztosan az élen, mint a kaposvári csapat. Kaposvár, 3000 néző. V: Varga. K. Kinizsi: Kovács — Balogh, Fi- liszár, Zag — Bíró, Szigeti — Ju­tási, Szabó, Herbei, Göncz, Lacz- kovics. Edző: Váradi Lajos. Szek- szárd: Szlavicsek — Tamási, Tár­noki, Novák — Gyurik, Soós — Dósai, Kormos, Ulrich, Gahó, Un- gi. Edző: Kázmér Zsigmond. Kinizsi-támadásokkal kezdődött a mérkőzés. A 14. percben Göncz kiugrott a lesre játszó védők kö­zött, már csak Szlavicsekkel állt szemben, de hibázott. Később egy szöglet után Herbei az ötös sar­káról lőtt kapu fölé. Húsz perc elteltével feljöttek a szépen ado­gató vendégek, s több meleg hely­zetet teremtettek Kovács kapuja előtt. A 30. percben Ulrich és Gahó egymást zavarták a Kinizsi ötösén, végül Kovács kivetőöve tisztázott. Két perc múlva Gahó a kifutó Kovács fölött átfe.ielte a labdát, de az a léc fölé került. A másik ol­dalon Szabó közeli fejesét ütötte ki Szlavicsek. Szünet után ragyogó támadások­kal kezdett a kaposvári csapat, s öt perc alatt eldöntötte a mérkő­zés sorsát. A 6. percben Göncz az alapvonal közeléből beadott, és Laczkovics közelről a sarokba he­lyezte a labdát, 1:0. Kezdés után Laczkovicsot dancsolták. Az előre ívelt labdát három Kinizsi-csatár is várta a kapu előtt, közülük Szabó lőtte a kapuba, 2:0. A 11. percben Bíró—Göncz adogatás után az összekötő Laczkovics elé perdített, aki futtából, éles szög­ből ritkán látható nagy gólt lőtt a felső sarokba, 3:0. Nagy kedvvel rohamozott továbbra is a Kinizsi, s perceken belül Jutási, Szabó és Laczkovics előtt adódott ismét gól­helyzet. A 17. percben egy veszély­telennek induló szekszárdi ellen- támadás során az üresen hagyott Ungi Kovács fölött a kapu bal ol­Sajnos, a másik somogyi NB III-as ebben a csoportban már nem dicsekedhet ilyen szép sikérrel. A T. Honvéd Nagymányokon nem tudott megbirkózni a hazai csa­pattal, s az együttes újabb vere­sége után a bajnoki táblázat 14. helyére csúszott. A taszáriakat egyre inkább fenyegeti a kiesés réme. dalába ívelt, 3:1. A gól felpapri­kázta a vendégeket, s tovább tá­madtak. Egy ízben a vert véde­lem mellett Kovács önfeláldozó ve­tődéssel mentett Ulrich elől. Ez­után váltakozó mezőnyjáték kö­vetkezett, az utolsó izgalmat a 39. Nagymányok, 800 néző. V: Klei­ber. Nagymányok: Bancsi — Hucker, Komáromi, Dóbiás — Nagy, Far­kas — Kozma, Bencze, Wéber, Ge­ra, Csordás. Taszár: Simái — Ba­ranyai, Hencz, Bocz — Nyári, Csu- kárdi — Takács, Boda, Janás, Csontos, Pásztor. Edző: Stündl László. Rögtön kezdés után nagy fölény­be került a hazai csapat, a T. Hon­véd beszorult. Simái azonban rend­re hárította a veszélyes helyzete­ket. Harmincöt perc után azonban csak megrezdült Simái hálója. Ge­ra kitört és a hálóba lőtt, 1:0. Szünet után az első negyedórá­ban szinte egy kapura folyt a já­ték. A heves csatában Baranyai egy összecsapásnál megsérült, ki­fordult a bokája. A középhátvéd kiállt, helyébe Boda húzódott hát­ra. A sorok átrendezése megzavar­ta a taszáriakat, egy perccel ké­sőbb Simái ugyan megfogta a jobb oldalról szálló beívelt labdát, de kiejtette azt, s oly szerencsétlenül, hogy a labda a gólvonal mögött ért földet, 2:0. A 21. percben, ami­kor Wéber a hálóba bombázott, végleg eldőlt a mérkőzés sorsa, 3:0. A gól után viszont a hazaiak egy kissé engedtek az iramból, s ek­kor nagyon feljött a taszári csa­pat. A 38. percben Pásztor előtt alkalom nyílt a gólszerzésre, a szélső azonban az üres kapu mel­lé küldte a labdát. Két perc múlva percben Bíró nagy lövése jelen­tette; a labda a felső kapufáról csúszott ki. A nagy meleg ellenére is jó ira­mú, változatos küzdelmet hozott a rangadó. A játékidő nagy részé­ben egyenrangú ellenfélnek bizo­nyult a Dózsa. Mindkét együttes jó csapatteljesítményt nyújtott, úgyszólván egyikben sem volt gyenge pont. A Kinizsinél a vé­delem szilárdan állt a lábán (bár a gólnál egy kissé elaludtak), a fedezetpár pedig ismét a régi for­májában játszott; időnként kitűnő labdákkal dobták támadásba a csa­tárokat. Végső soron a Kinizsi ötösfogatának ragyogó negyedórá­ja billentette a kaposváriak javá­ra a mérleget, s ezt az egyébként jól záró szekszárdi védelem sem tudta megakadályozni. Csontos szalasztott el egy gólszer­zési alkalmat. Minden részében jobb volt a Nagymányoki Bányász. A taszári együttes ugyan hősiesen küzdött, de erejéből csak arra futotta, hogy egy ideig kétessé tegye a hazTTTak győzelmét. Ha Simái nem véd olyan jól, akkor a Bányász együt­tese nagyobb arányban is győzhe­tett volna. Jók: Nagy, Wéber, Ge­ra, Csordás, ill. Simái, Hencz, Bocz, Csukárdi. * * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK Mohács—Sz. Petőfi 2:0, Nagyka­nizsai Bányász—Dombóvár 4:1, Pé­csi EAC—Kalocsai Kinizsi 2:0, Pécs- szaboics—Baja 1:1, NVTE—Máza- Szászvár 2:0, Kalocsai Honvéd- Nagykanizsai Dózsa 2:2. A Délnyugati csoport állása: 1. K. Kinizsi 12 10 1 1 29:9 21 2. Sz. Dózsa 12 6 4 2 23:11 16 3. Mohács 12 7 1 4 16:9 15 4. Kalocsai Kin. 12 7 1 4 23:21 15 5. Baja 12 5 4 3 13:10 14 6. N. Bányász 12 5 3 4 17:10 13 7. Pécsi EAC 11 6 1 4 17:14 13 8. Dombóvár 12 6 1 5 23:23 13 9. Nagymányok 12 4 4 4 15:13 12 10. Máza-Szászvár 11 4 2 5 15:17 10 11. Kalocsai Honv. 12 4 2 6 Z1:26 10 12. NVTE 12 4 1 7 12:15 9 13. Pécsszabolcs 12 3 3 6 13:19 9 14. Taszár 12 3 2 7 14:22 8 15. N. Dózsa 12 3 1 8 8:21 7 16. Sz. Petőfi 12­5 7 8:27 5 K. Kinizsi—Szekszárdi Dózsa 3:1 (0:0) Nagymányoki Bányász—T. Honvéd 3:0 (1:0) Győztek a vezető csapatok az Északközép csoportban Meglepetések a megyei 1. osztályban A tizenegyedik bajnoki forduló valójában csak egy nagy mérkő­zést ígért a megyeieknél. A köz­vélemény figyelme Lábod felé fordult, ahol a listavezető L. ME- DOSZ csapata ez alkalommal nagy­nevű ellenfelet látott vendégül, a Kaposvári Dózsát. Nos, Lábodon bebizonyosodott, hogy a MEDOSZ sikersorozata nem véletlen. Fölé­nyes biztonsággal győzött a lábodi csapat, amely ezzel megerősítette vezető helyét a bajnoki táblázaton. Az ellenlábas K. Vasas MTE ugyanis Kaposváron kénytelen volt egy döntetlennel beérni a Babócsai Bányász ellenében. Itt bizony a levegőben lógott a nagy meglepetés. A babócsaiak ugyanis már 3:0-ra vezettek ... LABOD—K. DÓZSA 4:1 (2:1) Lábod, 800 néző. V: Szabó I. Lá­bod: Monostori — Tálos, Kiss, Mi- hóka — Csoór, Koczka — Borzas, Ilosfai, Kisgál, Fülöp, Takács. Ed­ző: Selmeezi István. Dózsa: Gábos — Tökölyi, Csima, Horváth — Zsu­nics, Kiss — Veverán II., Nagy­réti, Szigeti, Veverán I., Molnár. Edző: Egres László. Nagy iramban kezdődött a rangadó, amelyen kez­detben kiegyenlített játék folyt A 30. percben egy összecsapás után Tálos megsérült, ettől kezdve cáak statisztált. A hazai csapat így is nagy fölénybe került, és szünet utáni határozott, jobb játékával ilyen arányban is megérdemelten győzött. G: Borzas (3), Fülöp, 111. Nagyréti. Jók: Koczka, Borzas, Ilosfai. Kisgál, Fülöp, ill. Csima, Veverán II. Bosznai Gyula BALATONLELLE— K. V. LOBOGO 2:0 (0:0) Balatonlelle, 200 néző. V: Nagy K. Balatonlelle: Takács — Nagy, Szabó, Petrus — Gréczi, Kindler — Kovács, Zsigmond, Somogyi, Molnár, Bükki. Edző: Molnár La­jos. K. V. Lobogó: Kaiser — Nagy, Zacommer, Schrenk — Nyakas, Novák — Jusits, Radax, Lábas, Teli, Gergő. Edző: Horváth Béla. Végig a hazai csapat volt a töb­bet támadó, s az együttes már az első félidőben bebiztosította győ­zelmét idei legjobb játékával. G: Kovács, Somogyi. Jók: Takács, Szabó, Gréczi, ill. Zacommer, Schrenk, Novák. Hajas Gyula NAGYATAD—BARCS 0:0 Nagyatád, 400 néző. V; Buzási. Nagyatád: Horváth — Nezdéi, Fritz, Krafcsik — Bazsó II., Ba- zsó I. — König, Sasvári, Nagy, Si­mon, Posta. Edző: Bicsáki Sándor. Barcs: Jobbágy — Kanizslai, Pál­mai, Krapecz — Sinko, Petries — András, Krámer, Hegelsberger, Tóth, Kertész. Edző: Szóvári György. A barcsi csapat kezdettől védekezésre rendezkedett be. A vendégek igen jól szervezték meg védelmüket, így aztán hiába tá­madott végig a Nagyatád, a vé­gén örülhetett a döntetlennek. Jók: Bazsó II., Simon, ül. Jobbágy Pálmai. Horváth Miklós TAB MARCALI V. M. 3:1 (1:0) Tab, 400 néző. V: Molnár J. Tab: Gróf — Farkas, Szabó, Simon - Garabon, Németh —- Rácz, Varga, Puha, Czabula, Egyed. Edző: Cza- bula Miklós. Marcali: Törzsök — Hosszú, Kapitány, Gáspár — Mol­nár, Pimpauer — Bene, Takács, Szántó, Kisborsó, Németh. Edző; Abonyi Károly. Jó iramú, helyen­ként kemény mérkőzés. A helyze- tek alapján a hazai csapat telje­sen megérdemelten nyerte a he­lyenként színvonalas mérkőzést. Nemi szerencsével a győzelem na­gyobb arányú is lehetett volna. G: Puha (2), Varga, ill. Szántó. Jók: Farkas. Varga, Puha, Hl. Kapi­tány, Szántó. Dietzel Ede M. HONVED—GYÉKÉNYES 1:1 (0:0) Marcali, 200 néző. V: Németh V. Marcali: Nagy — Sebő, Kovács, Pintér — Szokol, Papp — Nagy. Gőbölös, Dóra, Dósa, Dobos. Edző: Borsfái Géza. Gyékényes: Mészá­ros — Papp, Benyovszki, Gerge- lics — Horváth, Gerencsér — Kri- esanlcs, Téglás, Baróti, Bozslts, Molnár. Edző: Róka Lajos. Végig a Marcali Honvéd támadott töb­bet, a lelkesen küzdő vendégek azonban kihúzták döntetlenre. G: Kovács, ill. Téglás (11-esből). Jók: Kovács, Papp, ill. Papp, Be­nyovszki. Benke Lajos A pécsi Pollák Mihály Építőipari Technikum levelező tagozata — a jelentkezők számitól függően — 1964. évben is indít I. Osztályt Kaposváron. Jelentkezni lehet 1964. júnins 25-ig az ÉM Somogy megyei Állami Építőipari Vállalat személyzeti osztályán, Kaposvár, Május 1. u. 57. sz. (3261) BABÖCSA—K. VASAS MTE 3:3 (3:1) Kaposvár, 200 néző. V: Fenyve­si. Babócsa: Varga — Radics, Ried- ler, Harasztia — Vadász, Bakó — Paksica, Hajdú, Embersics, Szili, Luczek. Edző: Spievla Károly. Va­sas: Szűcs — Kovács, Gál I., Vigh — Pados, Nagy II. — Nagy I., Pammer, Magyar, Stadler, Fülöp. Edző: Zádori László dr. A 28. perc­ben a lelkes és jól játszó vendég­csapat már 3:0-ra vezetett. Ezt követően fölénybe került a Vasas, de csak igen nehezen sikerült az egyenlítés a 88. percben. A Vasas­csatárok három kapufát is lőttek. G: Paksica (2), Embersics, ill. Pammer, Magyar, Stadler. Jók: Riedler, Paksica, ill. Pados. Fonai László CSURGÓ—SOMOGYSZOB 8:1 (2:1) Csurgó, 400 néző. V; Szöllősi. Csurgó: Kepler — Péczeli, Hottó II., Szirják — Rostás, Szabó — Se­bestyén, liottó I., Luczek, Sóto- nyi, Nagy. Edző: Bolla József. So­mogyszob: Gőbölös — Pálfi, Ko­vács, Balint — Acs, Németh — Dombi, Hordósi, Palotai, Laczó, Szentgyörgyi. Edző: Hosszú Lász­ló. Jó iramú mérkőzés volt. A^lia- zai csapát Luczek sérülése miatt hamarosan tíz főre olvadt, de így is végig uralta a mezőnyt, és ilyen arányban is biztosan nyert. G: Sótonyi (3), Sebestyén (2), Hot­tó I., ill. Láczó. Jók: Péczeli, Hot­tó II., Rostás, Sebestyén, Hottó I., ill. Bálint, Németh, Laczó. Halmai Emil A megyei bajnokság állása: 1. Lábod 10 8 2 . 23:4 18 2. K. Vasa« MTE 10 8 1 1 30:12 17 3. Csurgó 11 6 3 2 26:13 15 4. K. H. Vasutas 10 4 4 2 21:16 12 5. Nagyatád 11 3 6 2 15:14 12 6. Marcali V. M. 10 4 3 3 26:16 11 7. K. Dózsa 10 4 3 3 24:18 11 8. Tab 11 5 1 5 21:21 11 9. Babócsa 10 5 1 4 15:16 11 10. Gyékényes 11 2 5 4 18:23 9 11. M. Honvéd 11 3 4 4 11:15 9 12. K. V. Lobogó 11 3 3 5 14:20 9 13. Barcs 11 2 3 6 12:19 7 14. Balatonlelle 11 2 2 7 13:25 6 15. Somogyszob 10 2 2 6 13:30 6 16. Fonyód 10J 2 7 5:25 4 Fél tucat csapat verseng az NB III. Északközép csoportjában a tavaszi elsőségért. A bajnoki táb­lázat élén álló együttesek vasár­nap mind jól szerepeltek. A Sió­foki Bányász bár megnyerte az Annavölgy elleni mérkőzést, nem tudott előbbre kerülni a bajnoki táblázaton. Egyébként a siófoki bányász-rangadó ritka rekorddal dicsekedhet. Az izgalmakban bő­velkedő találkozón négy kiállítás történt. S. Bányász—Annavölgyi Bányász 3:1 (1:1) Siófok, 1200 néző. V: Hévízi. Siófok: Istvándi — Vidák, Fehér, Farkas -- Fejes, Kerényi — Ko­vács, Sier/ Tóth, Szepesi, Papp. Edző: Haragh Tibor. Annavölgy: Kovács — Csermák, Szabó, Bankó — Vereczkei, Kertész — Botka, Ré­vész, Szeiber, Cserók, Varga. Ed­ző: Klausz József. tizenkét percig váratott magára az első helyzet Siófokon, ekkor Tóth három lépésről kapu mellé küldte a labdát. Egy perc múlva a másik oldalon ismétlődött meg a jelenet, most Révész labdáját mentette a kapufa. A 19. percben a vendégek értek el gólt. Botka középre ívelt és Szeibert a hálóba továbbította a labdát, 0:1. Ki­egyenlített volt a játék, s csak a felidő vége felé harcolt ki némi fölényt a siófoki csapat. A 43. percben váratlanul egyenlített az S. Bányász. Tóth kaparintott meg egy már-már elveszettnek hitt lab­dát, kapura húzott, aztán igen nehéz szögből védhetetlenül lőtt a hálóba, 1:1. Annavölgyi támadások vezették be a második félidőt. Helyzetei is inkább a vendégcsapatnak adódott. A 33. percben változott meg a já­ték képe. Az egyik siófoki táma­dást szöglet árán mentették az an­navölgyi védők, a labda beívelése után kavarodás kerekedett, s az ott termett Fehér a bolyból a há­lóba vágta a labdát, 2:1. Újrakez­dés után az annavölgyi támadás végén Révész labdáját ismét a ka­pufa mentette. A 34. percben az elfutó Kovácsot a védők felvág­ták. Kovács megrúgta az őt dan- csoló hátvédet, s az önbíráskodá­sért a játékvezető kiállította a siófoki szélsőt. Egy perc múlva fordítva történt az eset. Most Ke­rényi vágta fel- Vargát, Varga is elégtételt vett magának, őt is ki­zárta a játékból a bíró. A 36. perc­ben Papp tört ki, ollóba fogták, de a szélső ügyesen lépte át a vé­dők lábait, azután hat méterről nagy gólt lőtt, 3:1. A mérkőzés el­dőlt, a pályán azonban még tar­tott az egyéni párharc, amelynek egyik epizódja volt a Sier—Bankó összecsapás. A játékvezető úgy in­tézte el a kakaskodást, hogy mind­két labdarúgót leküldte a pályáról. Egyenrangú ellenfelek találkoz­tak Siófokon a bányász-rangadón. Valamivel több helyzete ez alka­lommal a vendégcsapatnak volt. A szerencse viszont a siófoki bá­nyászokat segítette, s ez is közre­játszott abban, hogy a végén biz­tosan nyert a siófoki csapat. Jók: Istvándi, Fehér, Szepesi, ill. Sza­bó, Vereczkei, £serók. TOVÁBBI EREDMÉNYEK Cegléd—Ercsi 1:1, K. Tűzálló—Va­sas Dinamó 1:0, Nyergesújfalu— Goldberger 3:1, Sárisáp—UFC 3:1, Csepel Autó—Magyar Acél 1:3, Pi­lisi Bányász—Elektromos 3:2, To- kodi Bányász—Pénzügyőrök 1:3. A bajnokság állása: 1. K. Tűzálló 13 9 1 3 19:16 19 2. Sárisáp 3. Pénzügyőrök 4. Ercsi 5. Cegléd 6. Siófok 7. M. Acél 8. Goldberger 9. Nyergesújfalu 10. V. Dinamó 11. Annavölgy 12. Pilisi Bányász 13. Takod 14. Elektromos 15. Cs. Autó 16. Újlaki FC 12 8 2 2 12 7 2 3 12 6 4 2 13 7 2 4 12 6 3 3 4 4 4 12 2 6 4 12 3 4 5 12 3 3 6 12 2 5 5 12 1 5 6 12 2 3 7 12 1 3 8 12 12 12 5 3 4 4 4 4 24:8 18 31:11 16 33:15 16 22:13 16 16:11 15 14:14 13 18:17 12 12:13 12 15:17 10 13:23 10 12:17 9 11:25 9 15:23 7 10:27 7 11:26 5 A* ÉM Somogy megyei Állami Építőipari Vállalat segédmunkásokat, kőműveseket vesz föl It.po.vári, siófoki, marcali és más munkahelyeire a megyében Jelentkezés az illetékes járási székhelyeken a tanácsoknál, a vállalat központjában, Kaposvár, Májas 1 utca 57 szám a aiófoki fö-építésvezetőségen, Siófok, F6 ntca 200. és az építkezéseken. <82344) Megtört a Ferencváros veretlenségi sorozata A labdarúgó NB I. tizene'gyedik fordulójában véget ért a Ferenc­város veretlenségi sorozata. A Va­sas együttese legyőzte a zöld-fehé­reket, s ezzel már nincs veretlen csapat a labdarúgó Nemzeti Baj­nokságban. Nemcsak a rangadó hozott színvonalas mérkőzést a ti­zenegyedik fordulóban, a többi ta­lálkozók is viszonylag magas szin­ten mozogtak. A legmeglepőbb, hogy a Pécsi Dózsa csak nem tud magára találni. A pécsi lila-fehé­rek otthonukban sepi tudtak győz- hi a diósgyőriek ellenében. Az FTC előnye tehát négy pont­ra csökkent a bajnoki táblázat má­sodik helyén álló Tatabányai Bá­nyász előtt, ennek ellenére való­színűnek látszik a ferencvárosiak tavaszi elsősége. Vasas—Ferencváros 2:1 (2:0) Népstadion, 60 000 néző. V: Ba- jics. G: Puskás 2, ill. Novák (11- esből). Ü. Dózsa—Komló 2:0 (1:0) Megyeri út, 8000 néző. V: Vadas Gy. G: Bene, Várhídi (ll-esből). Tatabánya—Dorog 1:1 (0:0) Tatabánya. 8000 néző. V: Bir- csák. G: Szepesi, ill. Monostori. Győr—Szeged 3:1 (2:1) Győr, 7000 néző. V: Katona. G: Palotai (2), Korsós, ill. Dezső. MTK—Debrecen 2:1 (0:0) Debrecen, 8000 néző. V: Emsber- ger. G: Kuti, Vasas, ill. Varsányi n. Pécs—Diósgyőr 1:1 (1:0) Pécs, 7000 néző. V: Gere. G: Du­nai II., ill. Sikora. A bajnoki sorrend: 1. Ferencváros 20, 2. Tatabánya 16, 3. Bp. Honvéd 15, 4. Győr 13, 5. MTK 13, 6. Ü. Dózsa 12, 7. Va­sas 12, 8. Csepel 9, 9. Dorog 9, 10. Komló 9, 11. Szeged 8, 12. Diósgyőr 7, 13. Pécs 6, 14. Debrecen 1 ponttal. — A totó 13+1 találatos szelvé­nye: 12x1221111112 + X. 13 találatos szelvény három akadt. A nyereményösszeg egyenként 122 613,75 Ft. Ezek közül egy szel­vényen 13+1 találatot értek el, en­nek nyereménye a jutalommal együtt 385 362,50 Ft. A 12 találatos szelvényekre egyenként 2581,25, a 11 találatosakra 215, a 10 találato- sakra 46,25 forintot fizetnek. Vállalatok, közületek, figyelem! Elfekvő készletből eladó különféle építőipari gépalkatrész motorkerékpár- és kerékpár alkatrész. ÉM Baranya megyei Állami Építőipari Vállalat, Pécs, Rákóczi út 56. szám. Ügyintéző: Deákné, telefon 14-16. (31139) \