Somogyi Néplap, 1964. május (21. évfolyam, 101-126. szám)

1964-05-04 / 102. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Péntek, 1964. május I. A 1?. heti tolóeredmény“ Hideg zuhany Becsben Ausztria—Magyarország 1:0 (0:0) 1. Ausztria—Magyarország 1:0 1 2. Atalanta—Lazio 1:1 x 3. Bari—Genoa 1:2 2 4. Catania—Fiorentina 2:0 i 5. Internazionale—J uventus 1:0 1 6. Mantova—Bologna 0:0 x 7. Roma—Milan 2:3 2 8. Sampdoria—Lanerossi 1:1 x 9. Spal—Modena 0:0 x 10. Torino—Messina 1:0 1 11. Padova—Brescia 1:0 1 12. Vehezia—Lecco 3:2 1 13. Napoli—Foggia 3:0 1 14. Alessandria—Monza 1:1 x Bécsben a Práter stadionban 70 ezer néző előtt játszották a 108. osztrák—magyar labdarúgó-mér­kőzést. A mostani találkozót nem­csak a két országban, hanem szer­te Európában is nagy érdeklődés­sel várták. A Franciaországban győztes magyar válogatott volt a találkozó nagy esélyese. Voltak azonban olyanok is, akik a meg- újhodó osztrák csapatot* tippelték győztesnek. Nos, az utóbbiaknak lett igazuk. A magyar csapat megközelítően sem tudta nyújtani párizsi játékát. Igaz, hogy az első negyedórában lendületesen támad­tak a magyarok. Tichy két ízben a kapufát találta el ebben az idő­szakban. Lassan azonban feljöt­tek az osztrákok, akik a félidő utolsó harmadában — no és nem kis meglepetésre a második fél­időben végig — fölénybe kerültek. Az 57. percben Mészöly fölöslege­sen kézzel fogta meg a labdát a 16-oson belül, s a megítélt ll-est Nemec értékesítette. Ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa Ausztria ja­vára. A fejét vesztő Sárosit a 85. percben kiállították. A magyar labdarúgókat kettős hideg zuhany érte az osztrák fő­városban. Vasárnap délelőtt eső formájában, délután pedig a Prá- terban, ahol újfent bebizonyoso­dott, hogy az elbizakodottság mi­lyen könnyen megbosszulja ma­gát. A fölényeskedő magyar válo­gatott ugyanis teljesen reálisan maradt alul a kisebb tudásúnak vélt, de mindvégig lelkesen küzdő osztrákokkal szemben. A Pécsi BTC vezet, a K. Honvéd a negyedik az NB II Nyugati csoportban K. Honvéd—P. Bányász 2:2 (2:2) Kaposvár, 3000 néző. Vezette: Va­das Gy. Honvéd: Erdősi — Tajti, Schmidt, Paulicsek — Muzslai, Rátkai — Fehér, Földi, Müller, Szabó, An­gyal. Edző: Tóth József. P. Bá­nyász: Lukács — Ulrich, Farkas I., Tamás — Pintér, Kása — Györ- kő II., Balázs, Kohlmann, Ben- csics, Selymes. Edző: Molnár László. Már a 3. percben gólt ért el a Honvéd. A lesre játszó pécsi vé­dők közül Földi ugrott ki, és kö­zelről a kapuba gurított, 1:0. A Bányász vette át a játék irányítá­sát, a Honvéd időnként teljesen beszorult. Több szöglet és kiha­gyott helyzet jelezte a vendégek fölényét. Azután Selymes lövése csattant a felső kapufán. A 30. percben Bencsics lesgyanús hely­zetből fejelt kapura, Erdősi azon­ban védett. Sok szabálytalanság csúszott a játékba, gyakran szólt a játékvezető sípja. A szórványos kaposvári ellentámadások során a 36. percben Ulrich a 16-oson belül felvágta a kitörő Angyalt. A vi- tathatlan ll-est Szabó értékesítet­te, 2:0. Jóformán még el sem ült a taps a nézőtéren, máris változott az eredmény. Nagy védelmi hibá­ból ugyanis Bencsics Schmidt »ajándéklabdáját-« vágta a hálóba. 2:1. Egy percen belül megszületett az egyenlítés is. Újrakezdés után a középen tömörült kaposvári vé­dők nem tudtak közbeavatkozni a bal oldalon vezetett, majd a jobb oldalon Selymes által góllal befe­jezett támadásnál, 2:2. Szünet után fordult a kocka. Most a Bányász szorult be. Gyak­ran mind a tíz pécsi mezőnyjáté­kos a 16-os körül védekezett. A Honvéd-csatárok a biztos gólhely­zetek sorát hagyták kihasználatla­nul. Szabó, majd Müller késleke­dett a lövéssel az ötösön, aztán Angyal pár méterről gyengén gu­rított labdáját csípte el Lukács. A 21. percben Szabó a 11-es pontnál még igazíthatott is egyet a lab­dán, de azután gyatrán lőtt, és Lukács szögletre mentett. A sa­rokrúgáskor beívelt labdát An­gyal küldte az üres kapura, a lab­da azonban a felső lécre esett. Nem sokkal később a másik ol­dalon Bencsics lövését is a kapufa mentette. A játékidő utolsó sza­kaszának eseményeit a játékveze­tő néhány téves lesítélete jelentet­te. Változatos mezőnyjátékkal ért véget a mérkőzés. Jók: Erdősi, Paulicsek, Tajti, ill. Lukács, Kohl- mann, Bencsics. * ♦ * TOVÁBBI NB II-ES EREDMÉNYEK Pécsi BTC—EVTK 3:1, ÜL kér. TTVE—Traktorgyár 2:0, Győri Dó­zsa—Autóbusz 2:0, Zalaegerszegi Dózsa—Zalaegerszegi TE 1:1, Mo­sonmagyaróvár—PVSK 3:1, Veszp­rém—Esztergom 2:1, B. Spartacus— Székesfehérvár 3:0, Pápa—K. Lom­bik 2:0. Az NB II. Nyugati csoportjának állása: X. ir'CCSl JL if D z j. íz X* 2. Pécsi Bányász 9 5 3 1 14:9 13 3. ZTE 9 6 1 2 18:10 13 4. K. Honvéd 9 4 4 1 8:4 12 5. Gyjrri Dózsa 8 4 2 2 11:9 10 6. III. kér. TTVE 9 5­4 15:13 10 7. Székesfehérvár 9 4 2 3 10:10 10 8. Esztergom 9 4 1 4 18:14 9 9. Pécsi VSK 8 2 4 2 10:9 8 10. Veszprém 8 4 1 3 11:12 9 11. B. Spartacus 9 3 2 4 9:10 8 12. Traktorgyár 9 4­5 13:15 8 13. Magyaróvár 9 3 1 5 12:13 7 14. Autóbusz 8 2 3 3 6:9 7 15. Pápa 3 3­5 6:10 6 16. Z. Dózsa 9­4 5 7:18 4 17. K. Lombik 7 1 1 5 6:10 3 18. EVTK 8 1 1 6 4:10 3 Élre került a K. Kinizsi a Délnyugati NB Ill-ban K. Kinizsi—Nagykanizsai VTE 2:1 (1:1) ÍREK Nagykanizsa, 900 néző. V: dr. Kamarás. Kinizsi: Kovács — Balogh, Fili- szár, Zag — Szigeti, Bíró — Ju­tási, Szabó, Herbei, Göncz, Lacz- kovics. Edző: Váradi Lajos. Nagy­kanizsa: Szántó — Nádasi, Bolla, Szabó — Kudecz, Németh — Szen­tes, Mihácsi, Mózsi, Vaíusek, Hor­váth. Edző: Schweitzer Sándor. Az egyre inkább feltámadó szél a Kinizsit segítette. Ennek ellenére az első helyzet a hazaiak előtt adó­dott. Zag és Filiszár elmélázott, Mihácsi már csak Kováccsal volt szemben, a kapus azonban remek vetődéssel megkaparintotta a lab­dát. Két perccel később Laczko- vics futtából' a kapufát találta el. A 25. percben ismét bizonytalan­kodott a kaposvári védelem, Ko­vács kifutott, majd megtorpant, s a kitörő Mózsi hatalmas gólt lőtt, 0:1. A kaposváriakat nem törte le a gól, folyamatosan rohamozott a csapat. A 32. percben sikerült' is az egyenlítés. Göncz a balszélső helyén három csel után csaknem az alapvonalról középre adott, Laczkovics futtából nagy gólt lőtt, 1:1. Két perccel később Szabó bombalövését a léc alól tolta ki a marcaliaktól Nagykanizsára került Szántó. Szünet után csaknem teljesen el­állt a szél, kezdetbenfa hazai csa­pat került fölénybe. A feltűnően bizonytalanul játszó hátvédek mel­lett gyakran akadt dolga Kovács kapusnak, s két ízben is nehéz helyzetben mentett. Húsz perc után elfogyott a hazaiak ereje, s ettől kezdve már ismét a Kinizsi diktálta a tempót. A 34. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Jutási szép labdát adott középre Göncz- nek, s az egyből továbbította hálóba, 2:1. A hátralevő időszak­ban is a kanizsai térfélén folyt a játék. Jók: Kovács, Szigeti, Bíró, Göncz, Laczkovics, ill. Szántó, Bolla, Szentes. Dombóvári VSE—Taszári Honvéd 5:2 (3:2) Dombóvár, 1000 néző. V: Bara­nyai. Dombóvár: Sárkány — G. Kiss, Egyed II., Pottó — Korpádi, Kal­már — Sonkoly, Tapaszti, Kőmű­ves, Varga, Lehőcz. Edző: Galam­bos István. T. Honvéd: Simái — Hartmann, Hencz, Borz — Bíró I., Szalai — Takács, Boda, Csontos, Szöllősi, Janás. Edző: Stündl László. A lendületesen kezdő taszári csa­pat a 7. percben Janás húsz mé­terről lőtt bombagóljával vezetést szerzett, 0:1. A 20. percben a Hencz mellett elfutó Tapaszti ki­egyenlített, 1:1. Ezután csaknem percenként potyogtak a gólok. A 24. percben Egyed II. tizenhat mé­terről talált a hálóba, 2:1. Egy perc múlva a Szöllősitől kapott labdát Takács továbbította a há­lóba, 2:2. A 27. percben a kitörő Tapaszti beállította a félidő vég­eredményét, 3:2. Szünet után az érdekes, izgal­mas mérkőzés színvonala nem csökkent. A 4. percben Kőműves védhetetlenül lőtt a hálóba, 4:2. A 14. percben ugyancsak Kőmű­ves állította be a végeredményt, 5:2. Nagyszerű mérkőzést látott a dombóvári szurkolótábor, amely örvendezhetett a sok pompás gól­nak. Az élmezőnyben tanyázó Dombóvár és a hátsóbb sorokban helyet foglaló Taszári Honvéd kö­zött a mezőnyben nem volt nagy különbség. Minthogy a taszáriak védelme bizonytalankodott töb­bet, így a két pont birtokába a szilárdabb védelmű Dombóvár ju­tott. * * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK A DÉLNYUGATI CSOPORTBAN Kalocsai Kinizsi-Mohács 3:2 (!), Sz. Petőfi—Máza-Szászvár 2:2, Pé­csi EAC—N. Dózsa 3:0, Pécssza- bolcs—Sz. Dózsa 1:1, Nagymányok —Kalocsai Honvéd 1:0. A bajnoki táblázat állása: 1. K. Kinizsi 8 6 1 1 17:7 13 2. Mohács 8 6­2 14:6 12 3. Sz. Dózsa 8 4 3 1 18:6 11 4. Dombóvár 8 5 1 2 18:12 11 5. Baja 8 4 2 2 10:7 10 6. Kalocsai Kinizsi 8 4 1 3 13:17 9 7. N. Bányász 8 3 2 3 9:7 8 8. Pécsi EAC 8 4­4 11:11 8 9. Kalocsai Honvéd 8 3 1 4 17:17 7 10. Máza-Szászvár 8 3 1 4 11:12 7 11. Nagymányok 8 2 3 3 7:11 7 12. Taszár 8 2 2 4 8:13 6 13. Pécsszabolcs 8 2 1 5 8:14 5 14. NVTE 8 2 1 5 5:9 5 15. Sz. Petőfi 8­5 3 7:16 5 16. N. Dózsa 8 2­6 4:12 4 Döntetlen lett az NB III Gszakközép csoportjának rangadója Siófok—Sárisápi Bányász 1:1 (1:0) Siófok, 1500 néző. V: Klenn. Az NB in. Északközép csoport­jának siófoki rangadóján az S. Bányász a következő összeállítás­ban lépett pályára: Iszak — Far­kas, Fehér, Fejes — Vörös, Keré- nyi — Erdei, Sier, Tóth, Papp, Továbbra is a Lábod vezet a megyei bajnokságban K. H. VASUTAS—SOMOGYSZOB 3:0 (0:0) Cseri-pálya, 300 néző. V: Kovács Gy. Kaposvár: Törzsök — Wéber, Nagy, Miseta — Horváth, Simon — Láng, Laki. Kúti, Tallián, Ba­lázs. Edző: Tőke János. Somogy- szob: Gőbölös — Hóka, Kovács I., Németh — Kovács II., Szentgyör- gyi — Dombi, Palotai, Bálint, Fu­tó, Ács. Edző: Hosszú László. G: Tallián (2), Balázs. A helyzetek alapján a kaposvári vasutasok na­gyobb arányban is győzhettek vol­na. Jók: Láng, Horváth, Simon, ill. Kovács II., Dombi. Posgay Miklós K. VASAS MTE—NAGYATÁD 5:0 (3:0) Kaposvár, 900 néző. V: Horváth Z. Vasas: Szűcs — Kovács, Gál I., Gál II. — Vigh, Nagy — Laki, Magyar, Pammer, Stadler, FülÖp. Edző: Zádori László dr. Nagyatád: Horváth — Németh, Fritz, Nagy — Nezdef, Czimbalek — König, Sel- meczi, Orsó, Sasvári, Posta. Edző: Bicsáki Sándor. A minden részé­ben jobb Vasas könnyen győzött a feltűnően gyengén játszó Nagy­atád ellenében. G: Stadler (2), Magyar, Pammer, Nezdei (öngól). Jók: Nagy, Magyar, Pammer, ill. Horváth. Fonai László LÁBOD—K. V. LOBOGÖ 2:1 (1:0) Lábod, 500 néző. V: Németh V. Lábod: Hornai — Tálas, Kiss, Szo- kolics — Csoór, Koczka — Prokli, Keszi, Kisgál, Balogh, Takács. Ed­ző: Selmeczi István. Kaposvár: Kaiser — Nagy, Borda, Zacommer — Nyakas, Gelencsér — Radax, Jusits, Novák, Schrenk, Teli. Ed­ző: Horváth Béla. A mély talajú pályán jobban feltalálta magát a lábodi csapat, amelynek győzelme • látottak alapján nagyobb ará­nyú is lehetett volna. G: Kisgál, Keszi, ill. Radax. Jók: Szokolics, Keszi, Balogh, Csoór, a mezőny legjobbja, ill. Nagy, Novák. Bosznai Gyula GYÉKÉNYES—FONYÖD 5:1 (2:0) Fonyód, 300 néző. V: Buzsáki. Gyékényes: Gócza — Papp, Be- nyovszki, Gergelics — Gelencsér, Horváth — Krizsanics, Baróti, Téglás, Bozsits, Molnár. Edző: Ró­ka Lajos. Fonyód: Járfás — Záká­ny!, Liszkai, Pintér — Papp, Mol­nár — Kolip, Vida, Sonnenschein, Harmath, Csapó. Edző: Harmath Gyula. A vendégek lendületesen, ötletesen játszottak, a fonyódi csa­pat végig csak csapkodott. G: Téglás (3), Krizsanics, Molnár, ill. Horváth. Jók: Benyovszki, Téglás, Bozsits; a fonyódi csapatból senki sem nyújtott átlagon felülit. Gimesi László BALATONLELLE—M. HONVÉD 0:0 Balatonlelle, 200 néző. V: Bol­dog. Balatonlelle: Markovits — Greczi, Szabó, Mátyás — Molnár I., Kindler — Varga, Márton, Bük­ki, Zsigmond, Somogyi. Edző: Pesti János. Marcali: Nagy — Se­bők, Kovács, Pintér — Dósa, Hor­váth — Zilizi, Szokol, Dóra, Gő­bölös, Hegyi. Edző: Borsfái Géza. Végig a hazai csapat játszott nagy fölényben, a vendégegyüttes ll-est hibázott. Jók: Gréczi, Kindler, Szabó, a mezőny legjobbja, ill. Nagy, Kovács, Dósa. Hajas Gyula TAB—BABOCSA 2:0 (0:0) Tab, 300 néző. V: Vajda. Tab: Gróf — Farkas, Szabó, Puha II. — Garabon, Egyed — Rácz, Simon, Puha I., Czabula, Varga. Edző: Czabula Miklós. Babócsa: Varga — Siedler, Bakó, Radios — Bóla, Vadász — Paksicza, Hajdú, Em- bersics, Szili, Luczek. Edző: Szu- hanyik Ferenc. Az első félidőben kiegyenlített volt a játék. Szünet után a hazaiak fölénybe kerültek, s ezt a fölényt gólokra is tudták váltani. G: Rácz, Radics (öngól). Jók: Szabó, a mezőny legjobbja, Egyed, Rácz, Varga, ill. Varga, Riedler, Vadász. Dietzel Ede CSURGÓ—BARCS 1:0 (0:0) Csurgó, 300 néző. V: Horváth Z. Csurgó: Kepler — Péczeli, Hottó n.f Szirják — Boros, Hottó I. — Nagy, Vörös, Sótonyi, Luczek, Szabó. Edző: Bolla József. Barcs: Jobbágy — András, Papp, Krapecxz — Petries, Szili — Kránicz, Sinkó, Bolhói, Göncz, Kertész. Edző: Szó- vári György. Közepes iramú és színvonalú mérkőzés, a hazaiak rengeteg helyzetet és egy ll-est is kihagytak. Végül is Papp ön­gólja döntötte el a mérkőzés sor­sát. Jók: Hottó II., Nágy, Vörös, ill. Papp, Szili, Kertész. Halmai Emil MARCALI V. M.—K. HONVÉD 5:2 (2:1) A megyei bajnokság állása: 1. Lábod 8 6 2 ­16:3* 14 2—3. Csurgó 7 5 11 18:9 11 2—3. K. H. Vasutas 8 4 3 1 20:10 11 4. Vasas 7 5-2 17:8 10 5. Dózsa 6 3 2 1 14:9 8 6. Nagyatád 8 2 4 2 11:12 8 7. Marcali 7 2 3 2 16:11 7 8. Tab 8 3 14 15:14 7 9. M. Honvéd 3 2 3 3 8:11 7 10. Vörös Lobogó 7 2 2 3 12:14 6 11. Babócsa 6 3-3 7:11 6 12. Gyékényes 7 13 3 12:17 5 13. Barcs 7 12 4 8:13 4 14. Somogyszob 6 12 3 7:17 4 15. Fonyód 7 12 4 3:15 4 16. Balatonlelle 7-25 8:18 2 K. Honvéd U. 2 é ; 3 25lH » Kovács. Edző: Haragh Tibor. Nagy becsvággyal vetette magát a küzdelembe mind a két csapat. Váltakozó játék után enyhe me- zőpyfölénybe került a hazai együt­tes, s a fölény a 38. percben góllá is érett. Papp buktatásáért sza­badrúgáshoz jutott az S. Bányász, Kerényi ívelt a kapu elé, a lab­dát Erdei kaparintotta meg, s a vetődő kapus mellett egyből a há­lóba lőtt, 1:0. Szünet után sem változott a já­ték képe. A Sárisáp szervezett vé­dekezéssel meg tudta akadályozni, hogy a siófoki lámadások újabb gólt eredményezzenek. A szór­ványos sárisápi támadásokat Fe­hérék biztosan rombolták. A 80. percben egy, az oldalvonalon már túljutott labdát beíveltek a ven­dégek, a labda a 16-oson belül Vörös kezére esett. A játékvezető ll-est ítélt. Hiába volt a rekla­málás, a büntetőt a vendégek ér­tékesítették, 1:1. Izgalmakban bővelkedő, érdekes, helyenként jó játékot hozott az F.szakközép csoport rangadója, amelyen a helyzetek alapján igaz­ságos döntetlen született. A siófo­kiak balszerencséje, hogy a ven­dégcsapat a játékvezető által té­vesen megítélt ll-esből érte el egyenlítő gólját. TOVÁBBI EREDMÉNYEK AZ ÉSZAKKÖZÉP CSOPORTBAN Cegléd—Csepel Autó 1:2, K. Tűz­álló—Nyergesújfalu 0:0, Annavöl- gyi Bányász-^Goldberger 1:1, To­kod—Pilisi Bányász 0:0, V. Dina­mó-Pénzügyőrök 2:2, Ercsi—Új­laki FC 6:1, Magyar Acél—Elektro­mos 3:2. Az Északközép csoport állása: 1. Sárisáp 8 5 2 1 17:5 12 2. Ercsi 8 4 3 1 25:11 11 3. Siófok 8 4 3 1 11:5 11 4. Pénzügyőrök 8 4 2 2 23:9 10 5. Goldberger 7 4 2 1 13:7 10 6. Cegléd 8 4 1 3 16:10 9 7. Nyergesújfalu 8 3 3 2 8:7 9 8. Magyar Acél 8 3 3 2 11:12 9 9. K. Tűzálló 8 4 1 3 10:14 9 10. V. Dinamó 8 1 5 2 8:12 7 11. Tokod 8 2 3 3 17:15 7 12. Elektromos 7 1 4 2 10:11 6 13. Annavölgy 8 1 4 3 9:16 6 14. Pilisi Eányász 8 1 2 5 6:13 4 15. Cs. Autó 8 1 2 5 6:20 4 16. Újlaki FC 8 ­2 6 5:18 2 Időjárás Várható idő­járás ma estig: Felhőátvonulá­sok többfelé esővel. Mérsé­kelt, időnként élénkülő dél­nyugati, nyuga­ti szél. A hő­mérséklet ala­kulásában lé­nyeges változás nem várható. Várható legmagasabb hőmérséklet 14—18 fok között. Kaposváron (kül­területen) tegnap reggel 8 órakor 11,8 fokot, déli 12 órakor 16 fokot mértek. Évforduló-naptár “ 111w. .1 445 évvel ezelőtt halt meg Leonardo da Vinci, az olasz reneszánsz legyegyeteme- sebb művésze. A legna­gyobbat mint festő alkotta: Az utolsó vacsora, A szik­lás Madonna és a ma is utolérhetetlen portréremek, a Mona Lisa (1506) az ő al­kotása. A késői kor mint feltalálónak is számos el­gondolását igazolta (a leve­gőnél nehezebb repülőgép, az ejtőernyő). Értekezés a festészetről cimü műve e művészet technikáját vázol­ta. Eredeti, ahogyan gon­dolatait az utókornak át kí­vánta adni: zseniális elkép­zeléseit 5300 maga által il­lusztrált kéziratlapra je­gyezte föl. — Hatezer pecsenyecsirkét adott át eddig a felvásárlók­nak a balatonújlaki Űj Élet Tsz. Ebben az évben még tíz­ezer csirkét nevelnek föl. A szövetkezet ez évben először 2500 rajnai libát fogad, ebből törzsállományt álakít ki. Szá­mításaik szerint a libák mint­egy 450 000 forint bevételt je­lentenek majd a gazdaságnak. — Társadalmi munkát vé­geztek az ünnepekben a bu­zsáki KISZ-szervezet fiataljai. Vállalásuknak megfelelően szombaton és vasárnap a tsz- major környékét tették rendbe s parkosítottak. — Megkezdték Kaposváron a Bem utca közművesitését. Az utca lakói társadalmi mun­kával segítik a csatornázást. — Gépesítették a szénkira­kást a cukorgyárban. Egy ki­selejtezett lánctalpas traktor elé tolólapátot szereltek. A gép 25—28 vagon szén lapáto­lását fogja elvégezni naponta. — Három helyett egy mű­szakban végzik el a ragasztás és préselés műveletét a Faipa­ri Vállalatnál a közelmúltban beszerelt hidraulikus préssel. — Kézimunka-kiállítást nyi­tott a balatonújlaki nőtanács. Harminc asszony munkáit ál­lították ki a művelődési ott­honban. — Országos állat- és kirakodó­vásár lesz május hó 6-án Nagyba­jom községben. (3126) Tehéncsordába rohant a gyorsvonat Szombaton a késő esti órák­ban többen észrevették, hogy a Dombóvár—Kaposvár vasút­vonal mentén őrizetlenül ha­gyott tehéncsorda csavarog.. A megrémült állatok összevissza futkostak a vasútvonal és az országút között. Az esti gyors­vonat Taszár és Kaposvár kö­zött belerohant a csordába, két állatot agyongázolt, egy pedig a 39-es őrháznál bele­esett és belefulladt az árok­ba. A kár 19 000 forint. A gá­zolás következtében megron­gálódott a gyorsvonat fékbe­rendezése. A gazdátlanul hagyott 113 szarvasmarha a Kaposvári Állami Gazdaság fészerlaki karámjából szabadult el. Ta­vasztól őszig itt tartja a nö­vendékállatokat a gazdaság. Horváth János éjjeliőr el­mondta, hogy este hatkor le­zárva vette át a legeltető gu­lyásoktól a karámot. Egyszer azt vette észre, hogy néhány állat a kerítésen keresztül ki­szökött, és Toponár felé in- •dult. Megpróbálta visszaterel­ni őket, és kijavítani a karám­részt, de amíg ezen fáradozott, a többi állat kijött a kapun. Ezután már képtelen volt ve­lük bírni. Mire értesítette a brigádvezetőt, és az a segítség­gel együtt megérkezett, már megtörtént a baj. Az állatok a gázolás után szétszéledtek. Vasárnap dé-. lutánig négy kivételével vala­mennyit össze tudták szedni a gazdaság dolgozói. — Hat új autóbuszt kapott Kaposvár. A 13. sz. AKÖV- höz nemrég érkezett meg hat Ikarus 66-os autóbusz. A ko­csik kétajtósak, negyven ülő- és negyven állóhely van ben­nük. A kocsikat hétfőtől szombatig Dombóvár—Baté— Kaposvár között közlekedte­tik, szombaton és vasárnap különjáratra állítják be. Má­jusban még hét autóbuszt kap a megye, ezeket a kocsikat a Balaton-partra viszik ki, majd az idény végével állítják be a a városi vonalakra. — Czigomy György görgetegi lakos szabálytalanul előzte motorkerékpárjával Nagyatá­don az SA 14-21 rendszámú tehergépkocsit, és a két jár­mű összeütközött. Czigony könnyebb sérüléseket szenve­dett. Szabálysértési eljárás in­dult ellene. GYÁSZJELENTÉS Mélységes fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és sze­rették, hogy Barlai Sándor vizsgá­zott fogász április 29-én Nagykani­zsán 71 éves korában rövid szen­vedés után elhunyt. Temetése hét­főn délután 3 órakor lesz Kapos­váron', a Nyugati temetőben.' A gyászoló család. (734) * * * Fájdalomtól megtört szívvel tu­datjuk, hogy szeretett feleségem, Löbel Lajosné 1964. május 2-án 43 éves korában elhunyt. Temetése május 4-én du. fél 3 órakor lesz a Nyugati temetőben. A gyászoló család. (737) MEGJÖTT A JÓ IDŐ, most vásároljon fonott bútort Fonott fotel 105 ­240 Ft Csővázas fonott szék 145­-240 Ft Fonott asztal 160—190 Ft Nagy választékban kapható a Somogy megyei Iparcikk­kiskereskedelmi Vállalat cipészkellékboltjában, Kaposvár, (81896) Ady Endre utca 15. \