Somogyi Néplap, 1964. május (21. évfolyam, 101-126. szám)

1964-05-26 / 121. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 196-1. május 26. NB III a Biztosan nyerte a K. Kinizsi Délnyugati csoport rangadóját Nagy figyelemmel várták a dél­nyugati csoportban a sokáig lista­vezető Mohácsi TE és a pár hete élre tört Kaposvári Kinizsi mohá­csi mérkőzését. A délnyugati cso­port szakvezetői arra voltak kí­váncsiak, hogy valóban magára izeimével valamelyest följebb ruk­Nagy a tömöríilési az élen az NI! II Myng'ati eso]»*»i*tjában Továbbra is fél tucat csapat ver­seng az NB II. Nyugati csoport­ban a tavaszi elsőségért. Szinte hétről hétre változik a kép. Bi­zony az élen járó csapatok nem mind bírják idegekkel. Ezen a héten a Pécsi BTC mondott cső­döt, s Kispesten a Traktorgyár­tól szenvedett váratlanul vereséget, így aztán a bajnoki sorrend elég­gé megváltozott. Most a Pécsi Bá­nyász a rangelső, nyomában van a második helyen a Kaposvári Honvéd. Minthogy igen tömör a mezőny, így öt héttel a tavaszi bajnoki forduló befejezése előtt még csak jósolni sem lehet az esé­lyeket illetően. A Kaposvári Honvéd továbbra is elkeseredetten küzd, hogy lé­pést tartson a vezetőkkel. Most va­sárnap eléggé keserves győzelmet aratott a Honvéd, de győzött. Ta­lán a hajrában is helyt tud állni az egyre népszerűbb csapat. K. Honvéd— Esztergomi Vasas 1:0 (0:0) Kaposvár, 1200 néző. V: Balia B. K. Honvéd: Erdősi — Tajti, Schmidt, Paulicsek — Bobori, hat­kai — Szöllősi, Müller, Szabó, Föl­di, Dauda. Edző: Tóth József. Esz­tergom: Trasser — Stadler, Wink­ler, Takács — Zink, Szendi — Dunai, Hegedűs, Osvald, György, Egyed. Edző: Bankó Zsigmond. Negyedórás esztergomi mezőny- • fölény után Szöllősi került jó hely­zetbe, de nem találta fel magát. Ezután eseménytelen, unalmas já­ték következett sok átadási hibá­val. Az első gólhelyzet a 30. perc­ben Müller előtt adódott, de lövé­se a kapufa mellett kicsúszott. A Honvéd kezdetf magára találni, átvette az irányítást; valamit élén­kült az iram is. A félidő utolsó perceiben nagy. tűzijátékot rendez­tek az esztergomi kapu előtt, végül Dauda léc alá tartó lövését Tras­ser szögletre tolta. A második félidőt a vendégek két veszélyes helyzete vezette be, de a sokat tologató csatáraik tu­dománya a 16-oson belül elfogyott. A másik oldalon Müller nagy bom­báját ütötte ki Trasser, később Rátkai lövését ugyancsak a sarok­ból nyomta ki. Azután Müller lö­vése elcsúszott a kapus hasa alatt de a labda centikkel elkerülte s kaput. A kitűnően védő esztergo­mi kapus a szerencsével sem állt hadilábon. Szabó átemelt labdáját, majd lövését épp hogy ujjheggyel hárítani tudta.- Egyre inkább fö­lénybe került a Honvéd, s a fél­idő közepetájától a kifáradt ven- <wdégek teljesen beszorultak. Ennek ellenére úgy látszott, hogy döntet­lenül ’ér véget a találkozó. A ka­lentámadás során majdnem az esztergomiak szereztek gólt. Du­nai lövése Erdősiről kipattant, s a befutó Hegedűs elől Bobori az utolsó pillanatban rúgta el a lab­dát. Végül a 35. percben a »-leve­gőben lógó« gól bekerült Trasser hálójába. Takács rövid hazaadását Szöllősi elcsípte, de a labda a ki­futó kapusról szögletre pattant. A beívelt labdát Müller a 11-es pont tájáról kapura fejelte, s az a földről felpattanva a vetődő Trasser fölött jutott a hálóba, 1:0. A hátralevő percekben a Honvéd a labda tartására törekedett. Ese­mény volt még Müller 35 méteres hatalmas szabadrúgása; a labda a felső lécen csattant. Lagymatag iramban, gyenge színvonalon kezdődött a játék. A Honvéd lassan melegedett bele, s bizony sokáig njűlt volt a mérkő­zés. A játékidő teltével egyre nyil­vánvalóbbá vált, hogy a körülmé- nyeskedő csatársorok közül az nyer, amelyik a jó védelmek mel­lett gólt tud rúgni. Az utolsó fél­órában a feljavult Honvéd-táma­dósor nagy ostrom alá vette az esztergomi kaput, s jórészt Tras- sernek köszönhetik a vendégek, hogy csak egy gólt kaptak. Az ebben az időszakban mutatott já­ték alapján a Honvéd feltétlenül rászolgált a győzelemre. Az első félidőben látottak azonban csaló­dást okoztak a szurkolóknak. Jók: Paulicsek, Tajti, Bobori, ill. Tras­ser, Winkler, a mezőny legjobbja, Osvald. TOVÁBBI EREDMÉNYEK AZ NB H-BEN Traktorgyár—Pécsi BTC 4:2, 331. kér. TTVE—Fővárosi Autóbusz 5:0, Veszprémi Haladás—Kőbányai Lombik 4:1, B. Spartacus—Zala­egerszegi Dózsa 1:0, Győri Dózsa— Mosonmagyaróvár 3:2, Erzsébeti VTK—Székesfehérvár 2:0, Pécsi VSK—Pápa 4:0, Pécsi Bányász- Zalaegerszegi TE 1:0. A Nyugati csoport állása: 1. Pécsi Bányász 12 7 4 1 19:11 18 2/ K. Honvéd 12 6 5 1 11:4 17 3. Pécsi VSK 12 6 4 2 21:10 16 4. Pécsi BTC 12 6 4 2 16:10 16 5. Győri Dózsa 11 6 3 2 18:12 15 6. ZTE 12 6 2 4 20:15 14 7. III. kér. TTVE 12 6 1 5 21:15 13 8. Veszprém 11 6 1 4 19:16 13 9. Székesfehérvár 12 5 3 4 12:13 13 10. B. Spartacus 12 5 2 5 12:12 12 11. Traktorgyár 12 5 1 6 20:21 11 12. Esztergom 12 4 2 6 19:19 10 13. Pápa 12 5­7 11:17 10 14. Magyaróvár 12 4 1 7 20:21 9 15. A.utóbusz 12 3 3 6 8:20 9 16. EVTK 12 3 1 8 9:15 7 17. Z. Dózsa 12 1 5 6 10:21 7 18. K. Lombik 12 1 2 9 8:22 4 Tizedszer mérte össze erejét Ma­gyarország és' Jugoszlávia ökölvívó válogatottja. Ezen a mérkőzésen kétségkívül a hazai szorítóban ki­posvárT csatárok ugyan" sok "hely- csak zetet teremtettek, de egy-egy fö­lösleges cselen vagy forgolódáson mindig elcsúszott a sikeres befe­jezés. A 31. percben egy gyors el­Gyermeknapra ajándékkal lepje meg gyermekét! Nehéz ökölvívó-győzelem a jugoszlávok ellen lyes. A győzelem azonban nehéz küzdelem után született meg. Igaz, hogy jól kezdődött, s a pehelysúly után már 6:0 volt, de aztán nagyon feljöttek a ju­goszlávok. A nehézsúlyúak mér­kőzése előtt viszont már biztossá vált a magyar győzelem. A magyar versenyzők közül Ha­rangozó, Török, Baranyai, Sebők, Schrick és Dobó győzött, Szabol­csi, Tóth, Gáli és Budai vereséget szenvedett. talált-e a kaposvári együttes, amely legutóbb meglepő biztos győzelmet aratott Kalocsán. Nos, a Kinizsi igazolta a kalocsai 6:l-et, s meglepő biztos győzelmet aratott a jó erőkből álló, odahaza különö­sen veszélyes Mohács ellenében is. Ebben a csoportban a másik so­mogyi csapat, a Taszári Honvéd is győztesként vonult le a pályá­ról. A honvéd együttes ezzel a győ­kolt a bajnoki táblázaton. Remél­jük, hogy nemcsak ezen az egy mérkőzésen játszott jól a taszári csapat, hanem most már tartós lesz az együttesnél a javulás. K. Kinizsi—Mohácsi TE 2:0 (1:0) Mohács, 1000 néző. V: Boda. Kinizsi: Kovács — Balogh, Fili- szár, Zag — Bíró, Szigeti — Matics I., Szabó, Herbei, Göncz, Laczko- vics. Edző: Váradi Lajos. Mohács: Varga — Éván, Temesi, Srenf — Rózsai!, Oláh — Mogyorósi, Kosz- ter, Pleck, Gombár, Völgyesi. Ed­ző: Tihiczky Gyula. Hazai támadásokkal kezdődött a játék, fokozatosan azonban magá­ra talált a kaposvári csapat, amely tartós fölényt harcolt ki. A 10. percben már csaknem gólt is ered­ményezett az egyik kaposvári tá­madás. A Herbei—Göncz összjá- ték végén nagyszerű lövés zúdult kapura, Varga azonban a helyén volt. A 30. percben Herbei szabad­rúgás lövése szállt alig valamivel kapu mellé. A Kinizsi diktálta a tempót, s ért el a 42. percben gólt. Az egyik támadásnál Gönczöt csak szöglet árán tudták szerelni a mo­hácsi védők. Szabó ívelte be a sa­rokrúgást, úgy, ahogy a nagy­könyvben írva van, az 5-ös és a ll-es közé. Laczkovics jól emelke­dett ki a bolyból, s fejéről véd- hetetlenül szállt a labda a hálóba, 1:0. Szünet után, ha lehet, még foko­zódott az iram. Most is a kapos­váriak irányítottak. Egymás után négy szögletet rúgott a Kinizsi, s bár nehezen, de mindig felszaba­dult a mohácsi kapu. A 13. perc­ben viszont egyenlíthetett volna a TE. Gombár azonban hat méterről az üres kapu mellé küldte a lab­dát. A 20. percben Temesi bomba szabadrúgása keltett izgalmat a hazai nézőkben, a lövés azonban elkerülte a kaput. A Kinizsi le­lassította a játékot, s pontosan adogatott. Helyenként igen jó volt az összjáték, mégis egyéni akció után született meg az újabb ka­posvári gól. A fiatal Matics a fél pályán szerezte meg a labdát, ki­cselezve a ráfutó védőket már ép­pen lőni készült, amikor a ll-es pont táján Temesi csúnyán fel­vágta. Vitathatatlan ll-es. A bün­tetőt Szabó helyezte nagy nyuga­lommal a jobbra mozduló kapus mellett a bal sarokba, 2:0. Érdekes, izgalmas, helyenként színvonalas mérkőzést hozott a délnyugati rangadó. A keskeny, eléggé rossz talajú pályán a Kini­zsi kezdetben eléggé nenezen ta­lálta fel magát. A jó formában le­vő kaposvári csapat azonban mind jobban, alkalmazkodni tudott a talajhoz, aztán nagy iramot dik­tálva felőrölte a hazaiak erejét, végül is biztosan, megérdemelten szerezte meg a tavaszi elsőség szempontjából oly fontos két baj­noki pontot. Jók: Filiszár, a me­zőny legjobbja, Bíró, Szigeti, Her­bei, ill. Éván, Temesi, Rózsafi. Taszári Honvéd—Nagykanizsai YTE 3:1 (1:0) Taszár, 300 néző. V: Simonfai. T. Honvéd: Simái — Baranyai, Ifencz, Bocz — Nyári, Csukárdi — Takács, Boda, Bíró I., Csontos, Janás. Edző: Stündl László. Nagy­kanizsa: Szántó — Nádas, Bolla, Szabó — Németh, Kovács I. — Szentes, Mihácsi, Mózsi, Jakabfi, Kovács II. Edző: Schweitzer Sán­dor. Az első tíz percben mindkét csa­pat nagyon idegeskedve játszott. Aztán belelendültek az együttesek. Előbb Takács, aztán Mózsi vállal­kozott lövésre, a védők azonban jókor léptek közbe mindkét olda­lon. A 25. percben is a vendégcsa­pat veszélyeztetett Jakabfi révén, Simái azonban nehéz helyzetben mentett. A 30. percben Csontos nagyszerű labdával ugratta ki Ta­kácsot, a gólhelyzetben levő szél­sőt a kanizsai védők a 16-oson be­lül felvágták, ll-es! Ezt Csontos értékesítette, 1:0. Továbbra is a taszári csapat volt a többet táma­dó. Rosszul kezdődött a második fél­idő a T. Honvédnek. Már az első percben egy ártatlannak látszó tá­madás befejezéseként Mihácsi ré­vén a vendégek kiegyenlítettek, Isi. Negyedórára bizony beszorult a taszári csapat. Ezt követően azonban ismét hazai percek követ­keztek, ennek során Csukárdi jó helyzetből fölé lőtt, aztán Nyári a kapufát találta el. A másik olda­lon Mózsi bizonyította, hogy még mindig mestere a labdának, az utolsó csel azonban nem sikerült és Simái vetődve elhalászta a kő- zépcsatár elől a labdát. A 24. perc­ben Jakabfi lövése csattant a ka­pufán. Ezzel aztán a vendégek el is lőtték puskaporukat. Követke­zett a Honvéd, amelynek soroza­tos támadásait három gyors szög­let jelezte, no és a 35. percben egy újabb gól. Most a kitörő Bo- dát buktatta Bolla. Vitathatatlan ll-es. Ismét Csontos lőtt a hálóba, 2:1. A 41. percben mintaszerű tá­madás gördült a pályán. Boda, Ta­kács, Janás volt a labda útja, s a szélső a hálóba bombázott, 3:1. Sőt az utolsó percben Boda sza­badrúgása nyomán ismét a hálóba került a labda, a bíró azonban les címén ezt a gólt nem adta meg. Közepes iramú és színvonalú mérkőzést hozott a »-kiesési rang­adó«. A mérkőzés nagyobbik sza­kaszában a T. Honvéd játszott jobbann, bár időként a nagykani­zsaiak is megcsillogtatták igazi tu­dásukat. A Honvéd csapata á lá­tottak alapján rászolgált a kétgó­los győzelemre. Jók: Baranyai, Bocz, Csukárdi, Boda, Csontos, a mezőny legjobbja* ill. Szántó, Szentes, Mózsi. TOVÁBBI EREDMÉNYEK A DÉLNYUGATI CSOPORTBAN Nagymány ok—Nagykanizsai Dó­zsa 4:0, Máza-Szászvár—Pécssza- bolcs 2:2, Bajai MTE—PEAC 1:1, Kalocsai Kinizsi—Dombóvár 5:2, Nagykanizsai Bányász—Szekszárdi Petőfi 4:1, Szekszárdi Dózsa—Kalo­csai Honvéd 1:0. A Délnyugati csoport állása: 1. K. Kinizsi 11 9 1 1 26:8 19 2. Sz. Dózsa 11 6 4 1 22:8 16 3. Kalocsai Kinizsi 11 7 1 3 26:19 15 4. Mohács 5. Baja 6. Dombóvár 7. N. Bányász 3. PEAC 9. Máza-Szászvár 10. Nagymányok 11. Kalocsai Hojyv. 12. Taszári Honv. 13. Pécsszabolcs 14. Nagyk. VTE 15. Nagyk. Dózsa 16. Sz. Petőfi 11 6 1 4 14:9 13 11 5 3 3 12:9 13 11 6 1 4 22:19 13 11 4 3 4 13:9 11 10 5 1 4 15:14 11 10 4 2 4 15:15 10 11 3 4 4 12:13 10 11 4 1 6 19:24 9 11 3 2 6 14:19 8 11 3 2 6 12:18 8 11 3 1 7 10:15 7 11 3 - 8 6:19 6 11 - 5 6 8:25 5 Ismét kikapott a Siófoki Bányász Hivatalos totónyeremények A totó 13+1 találatos szelvénye: X 11211222 X 1 X 1 + 1. 13 találatot egy pályázó ért el, nyereményösszege 341 577,50 forint. A 12 találatos szelvényekre egyen­ként 32 531,25, a 11 találatosakra 1498,75, a 10 találatosakra 243,75 fo­rintot fizetnek. A plusz 1 találatra eső jutalom a jövő heti összeghez kerül. Az NB in. Északközép csoport­jának sokáig volt listavezetője a Siófoki Bányász csapata. Az együt­tes azonban a bajnoki hajrában már korántsem szerepel olyan jól, mint közvetlenül a rajt után. Is­mét vereséget szenvedett a Bá­nyász. Igaz, hogy a legkisebb kü­lönbséggel kapott ki Cegléden, de az immár harmadik vereség után a bányász csapat ismét lejjebb ke­rült a bajnoki táblázaton. Egyébként az élen itt is változás történt. Kikapott a siófokiakat fel­váltó Sárisápi Bányász, s most a Kőbányai Tűzálló került az élre. Igaz, a vesztett pontokat tekintve Sárisáp még jobban áll. Egyébként ebben a csoportban igen nagy a tömörülés az élmezőnyben. Itt még legalább fél tucat bajnokesélyes verseng a tavaszi elsőségért. Ceglédi VSE—Siófok 1:0 (0:0) Lábod és a K. Vasas versenylutása a tavaszi Bő játékválasztékot biztosítanak a falusi FÖLDMŰVESSZÖVET. KEZETI kultúrcikk- és iparcikk-szakboltok. Ajánlatunk: Műanyag homokformák kartonon 14,50 Ft Litografált öntözőkannák 5,50—9,60 Ft-ig Litografált vödrök 1,50 PVC-labda »•Balaton« vitorlás, nagyméretű Műanyag vízibusz Roller Robogó Léggömb és még sok szép ajándék vásárolható a (ijlomlives- szövetkezek boltjaiban. (3241) 3,40 Ft-ig 37.60 Ft 140,— Ft 28,— Ft 98,— Ft 400,— Ft 1,40—2,40 Ft-ig A megyei labdarúgó-bajnokság I. osztályában a kezdet óta élen álló Lábodi MEDOSZ s a mind jobban feltörő K. Vasas MTE az ismeretes fegyelmi határozat óta azonos pontszámmal áll a bajnoki táblázat élén. E pillanatban a lá- bodiak jobb gólaránnyal vezetnek a Vasas előtt. Mindkét csapat vi­szont tekintélyes pontszámmal előzte meg a mögötte állókat. ísurgó és a K. Vasutas egyelőre nem tudja veszélyeztetni egyik vezető csapat helyét sem. Az e heti fordulóban a Csurgó és a K. H. Vasutas nagy veresége a meglepetés. A K. Dózsa nagyará­nyú győzelme is váratlan a Tab ellenében. SOMOGYSZOB—FONYÓD 5:1 (2:0) Somogyszob, 400 néző. V: Boldog. Somogyszob: Gőbölös — Pálfi, Ko­vács II., Bálint — Acs, Németh — Dombi, Hordósi, Palotai, Laczó, Szentgyörgyi. Edző: Hosszú László. Fonyód: Járfás — Zákányi, Lisz- kai, Pintér — Papp, Molnár — Kiss, Vida, Markovits, Csapó, Ko- lip. Edző: Harmath Gyula. Jó ira­mú, sportszerű mérkőzés volt. A helyzeteiket jól kihasználó ha­zaiak biztosan győztek. A fonyódi (együttes 4:0 után tartós fölényt harcolt ki, csatárai azonban te­hetetlennek bizonyultak. G: Hor­dósi (3), Szentgyörgyi, Dombi, ill. Csapó. Jók: Acs, Hordósi, Laczó, ill. Liszkai, Kiss, Csapó. Szalai László MARCALI V. M.— K. H. VASUTAS 5:0 (2:0) Marcali, 300 néző. V: Sipos. Mar­cali: Törzsök — Vörös, Kapitány, Hosszú — Molnár, Pimpauer I. — Bene, Takács, Szántó, Németh, Klujber. Edző: Abonyi Károly. K, H. Vasutas: Törzsök — Wéber, Nagy, Kuti — Simon, Miseta — Balázs, Horváth, Laki, Takács, Harsányi. Edző: Tőke János. A tartalékos kaposvári csapattal szemben fölényes biztonsággal győzött a minden részében jobb hazai együttes. G: Szántó (2, egyet 11-esből), Bene, Takács, Molnár. Jók: Kapitány, Bene, Takács, Szántó, a kaposvári csapatból senki nem nyújtott átlag fölöttit. Kálmán Sándor BARCS—M. HONVÉD 2:1 (2:1) Barcs, 400 néző. V: Maderka. Barcs: Jobbágy — András, Papp, Krapecz — Sinkó, Szili — Pálmai, Hegelsberger, Bolhői, Göncz, Ker­tész. Edző: Szóvári György. Mar­cali: Nagy I. — Sebők, -Kovács, Pintér — Szokol, Horváth — Nagy II., Gőbölös, Hegyi, Dóra, Faragó. Edző: Borsfái Géza. A vendégcsa­pat erejéből huszonöt percre fu­totta, aztán felülkerekedtek a ha­zaiak, s megérdemelten szerezték meg a győzelmet. G: Kertész, Bol- hói, ill. Gőbölös. Jók: Jobbágy, Pálmai, Kertész, Krapecz, ill. Se­bő, Szokol, Gőbölös. Kővári Imre BABÖCS A—CSURGÓ 2:1 (2:1) Babőcsa, 600 néző. V: Németh. Babócsa: Varga — Haraszlia, Ba­kó, Radios — Vadász, Embersics — Bukovies, Hajdú, Paksica, Szili, Luczek, Edző: Spievla Károly. Csurgó: Kepler — Péczeli, Hottó; I. , Szabó — Vörös, Hottó II. — Sebestyén, Sótonyi, Bata, Rostás, Nagy. Edző: Bolla József. A jó iramú mérkőzésen a nagy lendü­lettel kezdő csurgóiak hamarosan vezetést szereztek. Aztán fokoza-1 tosan vette át a játék irányítását a mind jobban belelendülő hazai együttes, amely végül is megérde­melten nyerte a mérkőzést. G: Embersics, Paksicza, ill. Sebes­tyén. Jók: Bakó, Radics, Vadász, Luczek, ill. Péczeli, Hottó II., Se­bestyén, Sótonyi. Fekete Károly K. DÓZSA—TAB 6:0 (2:0) Kaposvár, 100 néző. V: Szilvási. Dózsa: Gábos — Máté, Csima, Tö- kölyi — Zsunics, Kiss — Veverán IL, Veverán I., Szigeti, Nagyréti, Molnár. Edző: Egres László. Tab: Kovács — Farkas, Szabó, Simon — Czabula, Egyed — Rácz, Varga, Puha I., Németh, Puha II. Edző: Czabula Miklós. Váratlanul bizto­san győzte le a K. Dózsa a me­zőnyben időnként jól adogató ta- biakat. G: Nagyréti (2), Molnár, Zsunics, Veverán I., Veverán II. Jók: Csima, Zsunics, Nagyréti, ill. Szabó, Varga. Fonai László A megyei bajnokság állása: 1. Lábod 9 7 2­19:3 16 2. K. Vasas 9 8­1 27:9 16 3. Csurgó 10 5 3 2 20:12 13 4. K. H. Vasutas 10 4 4 2 21:16 12 5. Marcali V. M. 9 4 3 2 25:13 11 6. K. Dózsa 9 4 3 2 23:14 11 7. Nagyatád 10 3 5 2 15:14 11 8. Babócsa 9 5­4 12:13 10 9. Tab 10 4 1 5 18:20 9 10. K. V. Lobogó 10 3 3 4 14:18 9 11. Gyékényes 10 2 1 4 17:22 8 12. M. Honvéd 10 2 4 4 10:14 8 13. Barcs 10 2 2 6 12:19 6 14. Somogyszob 9 2 2 5 12:24 6 15. Balatonlelle 10 1 2 7 11:25 4 16. Fonyód 10 1 2 7 5:25 4 Cegléd, 1500 néző. V: Faludi. Cegléd: Hanza — Cseh, Ikó, Csá­szár — Laborcz, Oláh — Csengéi, Zahi, Pintér, Liptai, Halmi. Edző: Lengyel Gyula. Siófok: Istvándi — Vidák, Fejes, Farkas — Szepesi, Kerényi — Erdei, Sier, Tóth, Papp, Kovács. Edző: Haragh Tibor. Kezdés után rögtön a Bányász harcolt ki tartós fölényt. Az első helyzeteket is a siófokiak terem­tették. A 15. percben Erdei—Sier összjáték után az összekötő ka­pásból alig valamivel fölé lőtt. Nem sokkal később Erdei hatal­mas bombáját védte Hanza. Csak fél óra elteltével jutottak szóhoz a hazaiak. Istvándinak bizony minden tudására szükség volt, hogy megmentse kapuját a góltól. Ebben az időszakban Szepesi bom­bája keltett még izgalmat, az irány­zók azonban rossz volt. Szünet után enyhe széltől támo­gatva játszott a Bányász, mégis a hazai együttes kerekedett felül. A 18. percben Csengéi fejese majd­nem a hálóba szállt, Istvándi azonban menteni tudott. A 22. perc­ben gólt értek el a hazaiak. Sza­badrúgásból pattogó labda tartott Istvándi kapujára, a kapusról a labda kiperdült, éppen a befutó Zabi elé, aki a hálóba lőtt, 1:0. A Bányász elkeseredetten harcolt az egyenlítésért, de a hazaiak most már tartani tudták az eredményt. Érdekes, helyenként színvonalas mérkőzés volt Cegléden, ahol hosszú időn át a Bányász irányí­totta a játékot. Elsősorban azért, mert kitűnően működött a »bűvös négyszög«. Mikor azonban Sier és Papp is visszaesett, akkor már Szepesi és Kerényi hiába dobta frontba a csatárokat, a végén a védelemre nagy nyomás neheze­dett. Egy megingás elég volt ah­hoz, hogy a ceglédiek győztesként vonuljanak le a pályáról. A dön­tetlen inkább megfelelt volna a lá­tottaknak. Jók: Ikó, Csengéi, Pin­tér, ill. Istvándi, Szepesi, Kerényi. Az Északközép csoport állása: 1. K. Tűzálló 12 8 1 3 18:16 17 2. Sárisáp 11 7 2 2 21:7 16 3. Ercsi 11 6 3 2 32:14 15 4. Cegléd 12 7 1 4 21:12 15 5. Pénzügyőrök 11 6 2 3 28:10 14 6. Siófok 11 5 3 3 13:10 13 7. Goldberger 11 4 4 3 17:14 12 8. M. Acél 11 3 5 3 11:13 11 9. V. Dinamó 11 2 6 3 15:16 10 10. Nyergesúj falu 11 3 4 4 9:12 10 11. Annavölgy 11 3 4 4 12:20 10 12. Tokod 11 2 5 4 10:22 9 13. Elektromos 11 1 5 5 13:20 7 14. Pilisi B. 11 2 3 6 9:15 7 15. Cs. Autó 11 2 3 6 9:24 16. UFC 11 1 3 7 10:23 5 TOVÁBBI EREDMÉNYEK Goldberger—Magyar Acél 0:0, Pénzügyőrök—Elektromos 3:0, Er­csi—Nyergesújfalu 2:0, Annavölgy —Sárisáp 1:0, Csepel Autó—V. Di­namó 2:2, K. Tűzálló—Pilisi Bá­nyász 1:0, Tokodi Bányász—Újlaki FC 2:2. A Budapesti Betonáru- gyár (XXL, Csepel, Rá­kóczi F. út 289.) fölvesz fővárosi üzemeihez be­tone! emgy ártó és 20—30 év közötti erős női Munkásszálló és meleg étel biztosítva van. Az első felutazási költséget megtérítjük. Tanácsi munkavállalási engedély szükséges. Közlekedés: A csepeli HÉV-végállomástól a 38-as busszal a hárosi iskoláig. (4110) Gyerekek! Ne felejtsétek el a tanítás befejezése előtt az iskolában befizetni n tanuló-baleset bizí o~ 5 forintos díját. — A biztosítás a szünidőben is érvényes! (3217) <T0S