Somogyi Néplap, 1964. május (21. évfolyam, 101-126. szám)

1964-05-19 / 115. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1964. május H / Nem tudtak győzni a vezető csapatok az NB IS Nyugati csoportjában Rossz napjuk volt a listavezetők­nek a labdarúgó Nemzeti Bajnok­ság II. osztályában. A Nyugati cso­port éllovasai közül az első hat he­lyezett nem tudott győzni, közülük öt döntetlenül mérkőzött. Még rosz- szabbul ment a Zalaegerszegi TE- nek, amely otthonában szenvedett vereséget. Nagy harc lesz ebben a csoportban a tavaszi elsőségért is. Hát még milyet ígér a befejező for­duló! Ami a Kaposvári Honvédet il­leti, a csapat ez alkalommal hazai pályán kellett hogy beérje döntet­lennel. Az ellenfél, a Győri Dózsa igazolta jó hírnevét. Ez az együt­K. Honvéd—G Kaposvár, 2500 néző. V: Stadler. K. Honvéd: Magyar — Tajti, Schmidt, Paulicsek — Bobori, Rát- kai — Szöllősi, Földi, Müller, Sza­bó, Dauda. Edző: Tóth József. Gy. Dózsa: Haluska — Egyházi, Tull- ner, Németh — Szabó, Nagy — Pió, Csejtei, Szarka, Neller, Vigh. Edző: Fehérvári Alfréd. Már a 3. percben kimaradt egy óriási helyzet. A vendégek védői elvesztettek egy labdát, Dauda előtt szabad volt az út, a csatár azonban nyolc méterről a kapus kezébe adta a labdát. Változott a kép, a Honvéd-kapu előtt kereke­dett meleg helyzet. A kitörő Csej­tei elesett a tizenhatoson belül, Stadler játékvezető meglepetésre 11-est ítélt. A honvédek reklamál­tak, a bíró azonban hajthatatlan maradt. Nagy állt oda, hogy elvé­gezze a büntetőt, labdája a bal ka­pufa mellé tartott, a jó érzékkel vetődő Magyar azonban szögletre tolta. A Dózsa vette át a játék irányítását. Szarka, majd Neller lövései adtak gondot Magyarnak. Aztán húsz perc elteltével a Hon­véd jutott szóhoz. Müller 25 mé­terről küldött nagy lövését nehe­zen hárította Haluska. Ki is ejtet­te a labdát, de nem volt csatár, aki a támadást követte volna. Még ugyanebben a percben Pió futott el a jobb szélen, s éles szögből 11 méterről alig valamivel lőtt kapu mellé. Igen élénk, változatos volt a játék. A 40. percben Müller— Szabó ossz játék után az utóbbi lőtt tes korábban »titokban« gyűjtö­gette a pontokat, ma pedig már a bajnokjelöltek sorában áll, s mint korábban Pécsről a Bányásztól, most a Kaposvári Honvédtől is ha­zavitt egy bajnoki pontot. Amilyen nagy a tülekedés az élen, ugyan­olyan nagy a harc a bajnoki táb­lázat alsó felén tanyázó csapatok között is. Egyelőre a Kőbányai Lombik zárja be a sort. Jellemző azonban a sereghajtókra, hogy a Zalaegerszegi Dózsa Pécsről a lis­tavezetőtől is hazavitte az egyik bajnoki pontot, sőt még majdnem nagyobb meglepetés is született a bőrgyári pályán. (őri Dózsa 0:0 kapura, Haluska azonban a helyén volt. A 42. percben Pió bombalö­vése nyomán a labda túljutott a vetődő Magyaron, a kapufa éléről azonban a labda a mezőnybe vá­gódott vissza. Szünet után megváltozott a játék képe. Most már a kaposváriak diktálták a tempót. Már a 2. perc­ben Szabó szabadrúgása góllal kecsegtetett, a labda azonban a sorfal fölött valamivel a kapu mel­lé szállt. A 13. percben Földi 25 méteres bombája zúgott a felső sa­rokba, a kitűnően védő Haluska azonban szögletre mentett. A 16. percben Müller bombalövése adott gondot a kapusnak, az azonban most is biztosan őrizte a hálót. A győriek most már csak szórvá­nyosan támadtak, de ilyenkor min­dig veszélyesen. Csejtei beívelt szögleténél Magyar bizonyíthatta, hogy ő is kitűnő kapuvédő. Szép öklözéssel szabadította fel a ka­posvári kaput. Az utolsó negyed­órában is inkább kaposvári fölény volt a jellemző, ebben az időszak­ban azonban már sem komoly helyzet nem adódott, sem pedig kü­lönösebben veszélyes lövés nem szállt kapura. Érdekes, izgalmas, helyenként színvonalas mérkőzést hozott az NB II. Nyugati csoportjának rang­adó jellegű találkozója. A vendég­csapat helyenként túl kemény já­téka eleinte »nem ízlett« a kapos­vári fiúknak. Amikor aztán érvé­nyesült a »fogat fogért« elv, ak­kor a Honvéd már nem maradt alul az összecsapásoknál. Sőt szü­net után tartós fölényt tudott ki­harcolni a csapat. Minthogy két ellentétes félidő volt, s még a kí­nálkozó gólhelyzetek száma is nagyjából azonos volt, így azt mondhatjuk, hogy a döntetlen igazságos. A győriek azzal álltak közelebb a győzelemhez, hogy egy ízben 11-est rúghattak. Magyar bravúros védése azonban megsem­misítette ezt az előnyt. A kaposvári csapatból ez alka­lommal is a közvetlen védelem je­leskedett. Magyar bemutatkozása kitűnően sikerült, a hátvédsor mindhárom tagja ez alkalommal is szinte hibátlanul játszott. A fede­zetek közül Rátkai volt a jobb. Elöl Földi és Müller jeleskedett. A vendégcsapatban találjuk a me­zőny legjobbját, a fáradhatatlan Nagyot. Rajta kívül Tullner, Ha­luska, Vigh és Pió érdemel külön dicséretet. Stadler játékvezető a 11-esnél el­hamarkodottan ítélkezett. Ettől el­tekintve végig jól tartotta kézben a játékvezetői szempontból nagyon nehéz mérkőzést. * * * TOVÁBBI NB II-ES EREDMÉNYEK Esztergom—Székesfehérvári MÁV 0:0, B. Spartacus—K. Lombik 1:0, j Pécsi VSK—Zalaegerszegi TE 2:0, Pécsi BTC—Z. Dózsa 1:1, III. kér. TTVE—P. Bányász 0:0, Mosonma­gyaróvár—Autóbusz 4:1, Veszprém —EVTK 3:1, Pápa—Traktorgyár 2:1. A Nyugati csoport állása: 1. Pécsi BTC 11 6 4 1 14:6 16 2. Pécsi Bányász 11 6 4 1 18:11 16 3. K. Honvéd 11 5 5 1 10:4 15 4. ZTE 11 6 2 3 20:14 14 5. Győri Dózsa 10 5 3 2 15:10 13 6. Székesfehérvár 11 5 3 3 12:11 13 7. PVSK 10 4 4 2 14:10 12 8. III. kér. TTVE 11 5 1 5 16:15 11 9. Veszprém 10 5 1 4 15:15 11 10. Esztergom 11 4 2 5 19:18 10 11. B. Spartacus 11 4 2 5 11:12 10 12. Pápa 11 5­6 11:13 10 13. Magyaróvár 11 4 1 6 18:18 9 14. Traktorgyár 11 4 1 6 16:19 9 15. Autóbusz 11 3 3 5 8:15 9 16. Z. Dózsa 11 1 5 5 10:29 7 17. EVTK 11 2 1 8 7:15 5 18. K. Lombik 10 1 2 7 7:15 4 teresbe záriaaz itítnyí a Vasas MÍE női asztaütenisz-csapata A férfi együttes biztosan győzött Az asztaliteniszezők NB I. osz- tályában már az utolsó forduló méikőzéseit játszották a csapatok. A K. Vasas MTE együttese ottho­nában fogadta a középmezőny egyik legjobb csapatát, a Buda­pesti Postást. A találkozón a fő- . városi együttes volt az esélyes. So- ; kan voltak azonban, akik megle­petésre számítottak. Nos, a papír­forma érvényesült. A Vasas-nők­nek ez alkalommal a vártnál gyen­gébben ment. Pedig a párosok után még 1:1 volt az eredmény, de az­tán egyszeriben elhúztak ' a ven­dégek, és megérdemelten győztek. Le kell azonban szögezni, hogy a nagyarányú győzelem egy kissé csalóka. Csaknem valamennyi mérkőzésen háromjátszmás küzde­lemben nyertek a pesti lányok. Az viszont elgondolkoztató, hogy a K. Vasas női csapatának tagjai képtelenek harmadik szettet nyer­ni. Ez is mutatja, hogy idegileg ki­fáradt a bajnokság végére a csa­pat. Volt az NB I. kaposvári tavaszi fináléjának egy mellékzöngéje is. A Bp, Postás SE csapatának ne­gyedik tagja. Vereska minősítési könyvében nem a Postás SE, ha­nem a Postás Távbeszélő szerepel egyesületként. A csapat többi tág­ját is a megszűnt Postás Távbe­szélőből igazolták át a Postás SE- hez. Vereska átigazolása azonban nem történt meg. Ennek ellenére a jelenlevő szövetségi ellenőr já­tékengedélyt adott a pesti kislány­nak. A kaposvári vezetők viszont bejelentették, hogy csak óvás alatt hajlandók kiállni a mérkő­zésre. A vcrsenyasztaloknál tehát véget ért a bajnokság, de a zöld asz­talnál még folytatódik ezzel az óvásüggyel a kaposváriak számá­ra. A K. Vasas MTE férficsapata egyszerűbb megoldást választott. Itt nincs óvás, niíjcs vita. A kitűnő formában levő együttes könnye­dén. biztosan nyert a fővárosban is. Minthogy a nagy vetélvtárs. a Pénzügyőrök vereséget szenvedett, így a kaposváriak előnye négy ponttal nőtt a bajnoki táblázaton. Bp. Postás—K. Vasas MTE 12:6 (női) Gy: A Csőke—Németh páros, Csőke (4), Németh, Kiss (3—3), Ve­reska, ill. a Szereczné—dr. Vin- ezéné páros, Szereczné (2), dr. Vin- ezéné, Bartusné, Gundiné. K. Vasas MTE—Kőbányai Textil 14:4 Gy: Balázs, Ivusza (4—4), Kiss, Nagy (2—2), a. Balázs—Nagy és ^az Ivusza—Kiss pár, ill. Ackermann (2), Grosz, Hernádi. fl vezető csapatok mind győztek a megyei bajnokságban Ezen a héten nem adódott kü­lönösebb meglepetés a megyeiek­nél. Általában az esélyesek nyer­tek. A vezető csapatok kivétel nélkül mind, ezért a bajnoki táb­lázat élén nem ilb történt változás. Alul a táblázaton azonban igen. Az első győzelmét arató Balaton- lelle elszabadult az utolsó helyről. LABOD—SOMOGYSZOB 3:0 (2:0) Lábod, 700 néző. V: Végh. Lá- bod: Monostori — Tálas, Kiss, Szo- kolics — Csoór, Koczka — Prokli, Keszi, Kisgál, Ilosfai, Takács. Ed­ző: Selmeczi István. Somogyszob: Gőbölös — Pálfi, Kovács II., Né­meth — Szentgyörgyi, Kovács I. — Dombi, Palotai, Bálint, Acs, Futó. Edző: Hosszú László. G: Csoór, Takács, Keszi. Mindkét fél­időben a hazai csapat játszott fö­lényben, s a jobb erőnlétű együt­tes akár nagyobb arányban is győzhetett volna. Jók: Csoór, a mezőny legjobbja, Takács, ill. Németh, Palotai. Bosznai Gyula BABÓCSA—FONYÓD 3:0 (2:0) Fonyód, 200 néző. V: Horváth Z. Babócsa: Varga — Radics, Riedler, Harasztia — Vadász, Bakó — Bu- kovics, Hajdú, Paksica, Szili, Lu- czek. Edző: Spievla Károly. Fo­nyód: Járfás — Zákányi, Liszkai, Pintér — Papp, Molnár — Kolip, Vida, Sonnenschein, Harmath« Csa­pó. Edző: Harmath Gyula. Az el­ső húsz percben a fonyó.di csa­pat nagy fölényben volt, s úgy lát­szott, hogy könnyen nyeri a mér­kőzést. Aztán a vendégek súlyos védelmi hibákból sorra rúgták gól­jaikat. G: Luczek (2), Paksica. Jók: Vadász, Bakó, Szili, ill. Mol­nár, Vida, Harmath. Gimesi László CSURGÓ—K. V. LOBOGÓ 0:0 Csurgó, 400 néző. V: Kovács G. Csurgó: Kepler — Péczeli, Hottó II., Szirják — Bata, Hottó I. — Sebestyén, Vörös, Sótonyi, Szabó, Nagy. Edző: Bolla József. K. V. Lobogó: Kaiser — Schrenk, Borda, Zacommer — Novák, Nyakas — Jusits, Radax, Nagy, Teli, Lábai. Edző: Horváth Béla. Jó iramú, vál­tozatos mérkőzés volt. Az első fél­idő kiegyenlített játéka után a második negyvenöt percben nagy fölénybe kerültek a hazaiak. Csa­táraiknak azonban ez alkalommal nem ment a góllövés. Jók: Pé­czeli, Szirják, Hottó I., Nagy, ill. Kaiser, Borda, Zacommer, Nyakas. Halmai Emil BALATONLELLE—BARCS 2:1 (1:0) Balatonlelle, 200 néző. V: Vár­vízi. B.-lelle: Szabó I. — Molnár, Szabó II., Mátyás — Gréczi, Kind- ler — Márton, Zsigmond, Büki, Cser, Somogyi. Edző: Molnár La­jos. Barcs: Jobbágy — András, Papp, Krapecz — Sinkó, Szili — Pálmai, Hegelsberger, Bolhói, Göncz, Kertész. Edző: Szóvári György. Már az első percben gólt értek el a hazaiak. Szünet után, amikor már 2:0-ra vezetett a leilei csapat, rákapcsolt a vendégegyüt­tes, de csak szépítésre futotta ere­jéből. G: Márton, Gréczi, ill. Bol­hói. Jók: Szabó I., Szabó II., Kind- ler, ilL András, Papp, Szili. Hajas Gyula K. VASAS—GYÉKÉNYES 4:1 (1:0) Kaposvár, 200 néző. V: Buzsáki. Vasas: Szűcs — Kovács, Gál I., ■".lal II. — Vigh, Nagy — Laki, Kammer, Magyar, Stadler, Fülöp. dző: Zádori László dr. Gyéké­nyes: Gócza — Papp, Benyovszki, Vergeltes — Horváth, Gerencsér — Krizsanics, Baróti, Molnár, Bo- zsits. Téglás. Edző: Róka Lajos. \ közepes iramú mérkőzésen a kaposvári csapat sokkal nehezeb­ben nyert, mint ahogy azt a gól­arány sejtetné. G: Fülöp (2), Stad­ler, Laki, ill. Téglás. Jók: Vigh, Magyar, ilL Benyovszki, Bozsits. Fonai László NAGYATÁD—MARCALI HONVÉD 1:1 (1:0) Marcali, 100 néző. V: Molnár L A megyei bajnokság állása: 1. Lábod 10 8 2 _ 20:3 18 «. K. Vasas 9 7 ­2 24:10 14 3. Csurgó 9 5 3 1 19:10 13 4. K. H. Vasutas 9 4 4 1 21:11 12 5. Nagyatád 10 3 5 2 15:14 11 6. Marcali V. M. 8 3 3 2 20:13 9 7. Tab 9 4 1 4 18:14 9 8. K. Dózsa 8 3 3 2 17:14 9 9. K. V. Lobogó 9 3 3 3 14:15 9 10. Babócsa 8 4 ­4 10:12 8 11. M. Honvéd 9 2 4 3 9:12 8 12. Gyékényes 9 1 4 4 12:22 6 13. Barcs 9 1 2 6 10:18 4 14. Balatonlelle 9 1 2 6 11:22 4 15. Somogyszob 8 1 3 5 7:23 4 16. Fonyód 9 1 2 6 4:20 4 Értesítjük üzletfeleinket, hogy kaposvári 140. s*. közületi nyomtatványbol­tunk f. hó 18-tól 23-ig leltározás miatt zár­va tart. Somogy megyei Iparcikk- kisket eskedehni Vállalat (82130) A Ferencváros nyerte a rangadót, s továbbra is pontveszteség nélkül vezet az NB l-ben Csonka forduló volt a labdarúgó NB I. bajnokságban, ahol a leg­nagyobb figyelem a 70 000 néző előtt sorra került Ferencváros— Bp. Honvéd rangadót kísérte. A Bp. Honvéd meglepetést sejtetett. Félidőben vezetett is, aztán mint oly sokszor az idei bajnokságban, a Fradi most is a maga javára tudta fordítani a mérkőzést. Fi­gyelmet érdemel a tatabányaiak második helye. Egyre nő a pont- veszteség nélküli Ferencváros elő­nye a többiek előtt. Ferencváros—Bp. Honvéd 2:1 (0:1) Diósgyőr—Ü. Dózsa 1:0 (0:0) Vasas—Dorog 2:0 (2:0) Tatabánya—Szeged 2:1 (0:0) Komló—Győr 1:0 (0:0) A bajnoki táblázat a következő: 1. Ferencváros 18, 2. Tatabánya 15, 3. Bp. Honvéd 13, 4. MTK 11, 5. Győr 11, 6. Ü. Dózsa 10, 7. Vasas 10, 8. Csepel 9, 9. Komló 9, 10. Sze­ged 8, 11. Dorog 8, 12. Diósgyőr 6, 13. Pécs 5, 14. Debrecen 1 ponttal. — A totó 13+1 találatos szelvé­nye: 1 törölve 123111xlxx x l és 1. 13 találatot két pályázó ért el, ezek nyeresége szelvényen­ként 190 678,75 forint. Ezek közül egy pályázó 13+1 találatot ért el, a nyereménye a jutalomalappal együtt 472 450 forint. A 12 talála­tos szelvényekre 3 972,50, a 11 talá- latosakra 342,50, a 10 találatosakra 66,25 forintot fizetnek. — Nem kedden, hanem szerdán délután 5 órakor lesz a Magyar utánpótlás válogatott—Siófoki Bá­nyász labdarúgó-mérkőzés a sió­foki sporttelepen. — Nyolcnapos autótúrát indít a Magyar Autóklub augusztus 15-én a jugoszláv tengerpartra. Jelentke­zéseket klubtagoktól — elsősorban régiektől — korlátozott számban személyesen, vidékiektől írásban is május 23-ig elfogad a kaposvári helyi csoport. Részletes felvilágo­sítás ugyanott. (x) Az ÉM Somogy megyei Állami Építőipari Vállalat segédmunkásokat, kőműveseket és ácsokat vesz föl kaposvári, siófoki, marcali és más munkahelyeire a megyében jelentkezés az illetékes járási székhelyeken a tanácsoknál; a vállalat központjában. Kaposvár. Május 1. atca 57 szám a siófoki fő-építésvezetőségen. Siófok, Fő utca 222. és az építkezéseken. (81868» A Pamutfonó-ipari Vállalat Kaposvári Gyára felvesz segédmunkás munkakörbe 18-28 éves korú nőket Felvételre kedden és pénteken lehet jelentkezni a Kaposvári Városi Tanács Munkaerőgazdálkodási Hivatal által kiállított munkaerő irányító lappal. (82031) Már három pont a Délnyugat Az NB III. Délnyugati csoport­jának legnagyobb meglepetése két­ségkívül Kalocsán született. Ugyanis aligha számított arra bár­ki, hogy a Mohácsot legyőző Ka­locsai Honvédnek otthonában hat gólt rúg a Kaposvári Kinizsi. Ez történt. Minthogy a Szekszárdi Dó­zsa Nagymánjmkon csak döntetlent ért el, így a Kinizsi előnye már három pontra nőtt a bajnoki táb­lázaton. Kétségkívül örvendetes, hogy végre magára talált a Kini­zsi ötösfogata, s a »bombacsapat« K. Kinizsi —Kalocsai Kalocsa, 70(< néző. V: Sümegi. Kinizsi: Kovács — Balogh, Fili- szár, Zag — Bíró, Simon — Jutási, Szabó, Herbei, Göncz, Laczkovics. Edző: Váradi Lajos. Kalocsa: Ko­vács — Okner, Matos, Kiss — Ko- hut, Dezsényi — Prokli, Bende, Berkes, Kamrás, Zelei. Edző: Ma­lomszegi Ottó. Már a 4. percben gólt ért el a lendületesen kezdő kaposvári csa­pat. Göncz csípett el egy rosszul sikerült kapuskiadást. A csatár két csel után biztosan lőtt a há­lóba, 1:9. A hazaiak rákapcsoltak, de továbbra Is a Kinizsi irányított. A 23. percben Herbei bal oldali beadását Göncz a hálóba fejelte, 2:0. A 30. percben újabb gólt értek el a kaposváriak. Laczkovics a fél­pályán kapta a labdát, két csel után hirtelen kapura tört, és bom­balövéssel juttatta a hálóba a lab­dát, 3:0. Szünet után a hazaiak percekre fellángoltak, komoly veszélyt azonban nem tudtak teremteni Ko­vács kapuja előtt. A Kinizsi ötös- fogata viszont annál inkább veszé­lyeztetett. A 9» percben Laczkovics —Göncz összjáték után ismét rez- dült a kalocsai háló, 4:0. A 20. percben Laczkovics csaknem úgy, mint az első félidőben, ismét egyé­ni játékkal közelítette meg a ka­a Kinizsi előnye csoportban kezd rászolgálni az előlegezett bi­zalomra. Bizonyos, hogy az idegen­ben rúgott hat gól a legszebb re­ményekre jogosít a nehéz sorozat kezdetén. A másik somogyi NB Ill-asnak, a Taszári Honvédnek erejéből már nem futotta bravúrra. Kemény, durvaságokkal tarkított mérkőzé­sen 0:1-ről vereséget szenvedett Pécsszabolcson a T. Honvéd, amely egyre inkább leszakad a sereghaj­tók között. Honvéd 6:1 (3:0) put, aztán 20 méterről bombagólt lőtt, 5:0. Nyolc perccel később Göncz bizonyította, hogy ő is tud egyéni akcióból gólt elérni. Szépen tört kapura, aztán ő is nagy gólt lőtt, t:0. Ezután a Kinizsi csök­kentetté a tempót. A 38. percben a hazaiak egyik támadását Filiszá- rék szabálytalanul akasztották. 20 méterrpl rúghatott szabadot a ka­locsai csapat. Kamrás átívelt a sorfal fölött, s a labda a hálóban kötött ki, 6:1. Most már jobban vigyáztak a Kinizsi-védők, újból rákapcsoltak a csatárok is, de az eredmény már nem változott. Az idény legjobb játékával ki­rukkoló Kaposvári Kinizsi várat­lanul fölényes biztonsággal nyerte ''a mérkőzést. A mérkőzés sorsát eldöntötte az, hogy a Kinizsi ötös­fogata ízelítőt adott igazi tudás­ból. Göncz gólképessége egysze­riben olyan előnyt jelentett a ka­posvári csapatnak, amelyet az ide­geskedő hazaiak fél óra elteltével már meg sem kíséreltek behozni. A kaposvári csapatnak ez alka­lommal nem volt gyenge pontja. Balogh, Bíró, Herbei és a mezőny legjobbjának bizonyuló Gpncz azonban külön is dicséretet érde­mel. A hazai együttesből csak Bende és Kamrás játéka dicsérhe­tő. Pécsszabolcsi Bányász—T. Honvéd 2:1 (0:0) Pécsszabolcs, SCO néző. V: Klei­ber. Pécsszabolcs: Marton — Kovar, Rózsa, Kesztyűs — Antal, Weit — Gróf, Enoch, Kiss, Rózsa, Mazi!. Edző: Tamási László. T. Honvéd: Simái — Nyári, Hcncz, Bocz — Bagi, Csukárdi — Takács, Boda, Bíró I., Csontos, Janás. Edző: Stündl László. A hazai csapat lendült jobban bele, s már a 2. percben Hencz hi­bájából csaknem bevette Simái há­lóját. Az első fél órában a taszári kapusnak igen sok dolga volt, azonban biztosan állt őrt. Fél óra elteltével feljöttek a taszáriak. A 35. percben Janást felvágták a 16-oson belül, az egyre jobban megzavarodó játékvezető azonban a taszáriak ellen ítélt szabadrú­gást. Aztán Csontos hagyott ki még az első félidő végén egy nagy helyzetet. Szünet után a 7. percben Boda tört a kapura, jó labdát adott Ta­kácsnak, s az összecsapott a ki­futó kapussal. Marton megsérült. A pécsi kapuvédőt levitték a pá­lyáról, s nem is tért • már vissza. Nyolc percig szünetelt a játék. Közben tumultuózus jelenetek ját­szódtak a pályán, ennek végül is a rendőrség vetett véget. Ideges légkörben folytatódott a küzdelem. A 15. percben a Taszári Honvéd megszerezte a vezetést. Boda in­dult el a labdával, majd 25 méter­ről váratlanul kapura lőtt, s a labda a hálóban kötött ki, 0:1. Rögtön az ellentámadásnál a já­tékvezető 11-est ítélt a szabolcsi csapat javára. A honvédek rekla­máltak. közben Bagi megsértette a játékvezetőt, ezért kiállították. A büntetőt Antal értékesítette, 1:1. Kíméletlen, durva játék követke­zett, s a. játékvezető tehetetlenül tűrte. A 30. percben eldőlt a mér­kőzés sorsa: a hazai csapat szög­letet ívelt be, a taszári védők el­méláztak, így Kiss senkitől sem zavarva a hálóba fejelt, 2:1. Ez­után a Bányász együttese már csak az eredmény tartására töre­kedett. Alacsony színvonalú, gyenge já­tékot hozott a pécsi kiesési rang­adó. Sok volt a csapkodás, a dur­va belemenés, ez utóbbi jórészt azért, mert a játékvezető nem állt feladata magaslatán. Jók: Rózsa, Antal, Mazil, ill. Simái, Csukárdi. * * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK A DÉLNYUGATI CSQPORTBAN Nagykanizsai Bányász-Mohács 0:0, Kalocsai Kinizsi—Szekszárdi Petőfi 4:0, Dombóvár—Bajai MTE 1:0, Nagymányok—Szekszárdi Dó­zsa 1:1. A Délnyugati csoport állása: 1. K. Kinizsi 10 8 1 1 24:8 17 2. Sz. Dózsa 10 5 4 1 21:8 14 3. Mohács 10 6 1 3 14:7 13 4. Dombóvár 10 6 1 3 20:14 13 5. Kalocsai Kinizsi 10 6 1 3 18:17 13 6. Baja 10 5 2 3 11:8 12 7. Pécsi EAC 9 5­4 14:13 10 8. N. Bányász 10 3 3 4 9:8 9 9. Máza-Szászvár 9 4 1 4 13:13 9 10. Kalocsai Honv. 10 4 1 5 19:23 9 11. Nagymányok 10 2 4 4 8:13 8 12. NVTE 10 3 1 6 9:12 7 13. Pécsszabolcs 10 3 1 6 10:16 7 14. Taszári Honvéd 10 2 2 6 11:18 6 15. N. Dózsa 10 3­7 6:15 6 16. Sz. Petőfi 10­5 5 7:21 5 Az ötödik helyre esúszott a Siófok az Eszakközép csoportban Nem hagyta el hagyományös balszerencséje a Siófoki Bányászt \ ez alkalommal sem Ercsiben. Sőt j váratlanul súlyos vereséggel tőrt [ haza a Bányász együttes az E. Ki- | nizsi otthonából. Ezzel a csapat a j bajnoki táblázat 5. helyére csú- * szott, azonban továbbra is ott van az elsőségért folyó küzdelemben. A Sárisápi Bányász tovább tartja jó formáját, most már a vesztett pontokat tekintve három ponttal vezet ebben a mezőnyben. Ercsi—Siófok 4:1 (1:1) Ercsi, 1000 néző. V: Búzás. Ercsi: Bodnár — Góliás, Markó, Domonkos I. — Vindisch, Koller — Nagy, Tímár, Bakos, Domonkos II., Dolmány. Siófok: Varga — Vi- dák, Fehér, Farkas — Fejes, He­rényi — Frdei, Szepesi, Tóth, Papp, Kovács. Edző: TIaragh Tibor. Nagy iramot diktált kezdés után a hazai csapat. Aztán, a Bányász vette át a játék irányítását. A sió­foki támadások a 12. percben gól­lá értek. Papp jó labdát adott Er­deinek, aki közelről lőtt kapura. A befutó védők már csak a gól­vonalon túlról tudták kikaparni a labdát, 0:1. Az ercsi csapat heves ellentámadásokkal válaszolt, s a 15. percben aztán egyenlített is. Tímár kaparintotta meg a labdát és a hálóba lőtt, 1:1. Válto7atos lett a játék. A 17. percben Papp veze­tést szerezhetett volna, de közel­ről fölé lőtt. A félidő utolsó ner­ceiben Tóth, majd Erdei hibázott biztató helyzetben. Szünet után siófoki támadások­kal folytatódott a játék. Tíz peré alatt kimaradt két újabb siófoki helyzet. Nem így a másik olda­lon. ahol Bakos kihasználta, hogv Fehér tétovázott, s a kifutó Varga mellett megszerezte a vezető gólt, 2:1. Megzavarodctt a siófoki véde­lem, s egv perc múlva Timár már a harmadikat is berúgta, 3:1. Húsz percre fellángolt a Bányász, de csatárai sorra hibáztak. Amikor a 36. percben Nagy—Timár összjá­ték után az összekötő újabb Gólt szerzett, végleg eldőlt a mérkőzés sorsa, 4:1. Ismét alulmaradt a Siófoki Bá­nyász Ercsiben, méehozzá aláno­sán. Legalábbis a számszerű ered­mény ezt mutatja. A valóságban nem volt lényeges különbség a két csapat között. Az döntött, hogy a hazaiak kevés helyzetüket is ki­használták, míg a Bányász fél tu­catnyit kihagyott. Ezt nem lehet büntetlenül tenni. Jók: Markó, Koller, Bakos, Timár, ill. Varga, Vidák, Erdei. * * ♦ Az Északközép csoport állása: 1. Sárisáp 10 7 2 1 21:6 16 2. K. Tűzálló 11 7 1 3 17:16 15 3. Ercsi 10 5 3 2 30:14 13 4. Cegléd 11 6 1 4 20:12 13 5. Siófok 10 5 3 2 13:9 13 6. Pénzügyőrök 10 5 2 3 25:10 12 7. Goldberger 9 4 2 3 14:11 10 8. Nyergesúj falu 10 3 4 3 9:10 10 sr. Magyar Acél 10 3 4 3 11:13 10 10. V. Dinamó 10 2 5 3 13:14 9 íí. Annavölgy 10 2 4 4 11:20 8 12. Tokod 20 2 4 4 8:20 8 13. Pilisi Bányász 10 2 3 5 9:14 7 14. Elektromos 9 1 4 4 10:14 6 15. Csepel Autó 10 2 2 6 7:22 6 16. Újlaki FC 10 1 2 7 8:21 4 LEGÚJABB Hétfőn este a Somogy megyei TS panaszügyi bizottsága úgy dön­tött, hogy megsemmisíti a félbe­szakadt Lábod—K. Vasas mérkő­zés eddigi fegyelmi döntéseit, az 1:0-án lábodi mérkőzést, s a mécs­esét semleges pályán újra kell játszani.