Somogyi Néplap, 1964. április (21. évfolyam, 76-100. szám)

1964-04-28 / 98. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1964. április 21 Labdarúgómérleg Hát elkiabáltuk a dolgot. Meg­tört a somogyi NB-s csapatok re­mek győzelmi sorozata, s e héten már be kellett érni egy győzelem­mel és egy döntetlennel. Két mér­kőzésen vereséget szenvedtek a mieink. A K. Honvédnél bizonyos fokig várható volt, hogy alulmarad a csapat. Az együttest már idegesí­tette a sorozatos gól nélküli mér­kőzés. Vártuk, hogy ha egyszer megrezdül Erdősi hálója, akkor jön utána a többi is. Pécsen egy vitatható ll-esből a PVSK csatá­rok 654 perc után csak bevették a kaposvári kaput. Ezután még egy gólt összehozott a kaposvári védelem, s minthogy a csatársor most is vészes gólszegénységben szenvedett, sima 2:0-lal tért haza a Pécsi Vasutas sporttelepéről a K. Honvéd. Elvesztette veretlenségét a Sió­foki Bányász is. Ez a vereség el­sősorban a fölényeskedő védelem számlájára írandó. A Goldberger elleni mérkőzésen hetven percig nyomasztó fölényben volt a sió­foki csapat, a tartós fölény kö- nyelműségre késztette hátul a vé­dőket, ennek adta meg az árát a csapat. A Bányász éppúgy, mint a K. Honvéd lekerült a bajnoki táb­lázat éléről. A Kaposvári Kinizsi biztos, 4:0 arányú győzelmet aratott, mégsem volt teljes a nézők öröme. Az olyan gyenge csapatnak, mint ami­lyen a Pécsszabolcsi Bányász, sok­kal több gólt rúghatott volna a. Kinizsi, ha nem ragaszkodik me­reven a divatossá vált 4—2—-4-es rendszerhez. Nem tudjuk, mi in­dokolta azt, hogy Herbei mindvé­gig mélyen hátravontan játsszon. Így az egyik legnagyobb lövőerejü csatár jóformán alig jutott lövő­helyzetbe. A Taszári Honvéd már szomba­ton tanújelét adta, hogy csak ár­nyéka a régi csapatnak. Igaz ugyan, hogy e pillanatban a baj­noki táblázat 10. helyén áll, de az is igaz, hogy akár egyetlen ve­reség után az utolsó helyre kerül­het, mert a sereghajtó Szekszárdi Petőfinek is ma már 4 pontja van. Münchenbe érkeztek a magyar labdarúgók JEz történt MB Il-ben Pécsi VSK—K. Honvéd 2:0 (2:0) Pécs, 2000 néző. V: Müncz. PVSK: Abrahám — Hű c.ori II., Mohácsi, Horváth — Márton, Kö­ves I. — Bércesi, Garami, Köves II.. Faludi, Mihály. Edző: dr. Czi- bulka Mihály. K. Honvéd: Erdősi — Tajti, Schmidt, Paulicsek — Muzslai, Rátkai — Fehér, Szöllősi, Szabó, Tímár, Földi. Edző: Tóth József. Széllel szemben kezdett a Ka­posvári Honvéd. Rögtön az első percekben Fehér előtt kínálkozott alkalom, a csatár azonban kivárt. Aztán Szabó nem használta ki, hogy szabad volt előtte az út. Ta­pogatózó negyedóra után a pécsi csapat került fölénybe, s a 24. percben megszerezte a vezetést is. Bal oldali támadás futott, s azt a 16-oson belül Paulicsek tartóztat­ta fel. A játékvezető — nagy meg­lepetésre — ll-est ítélt. A kapos­váriak reklamáltak, Müncz azon­ban hajthatatlan maradt. A bün­tetőnek Garami állt neki, és véd- hetetlenül lőtt a hálóba, 1:0. Per­cekig megzavarodott a kaposvári csapat a balszerencsés gól után. Utána ismét támadásba lendült a Honvéd, a körülményes csatárok azonban nem tudtak igazi helyze­tet teremteni. Csapkodóvá vált a játék. A második félidő rosszul kezdő­dött a kaposváriaknak. A kitörő Faludi kicselezte az őt támadó Muzslait, aztán Rátkait is, s a kifutó kapus mellett a hálóba to­vábbított, 2:0. Ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa. A kaposváriak mintha beletörődtek volna a ve­reségbe. Eléggé unalmassá, lélek nélkülivé vált a honvédek játéka, a PVSK pedig csak az eredmény tartására törekedett. Különösen a mérkőzés utolsó szakaszában, ami­kor tíz főre olvadt a vasutas csa­pat. A 78. percben ugyanis Müncz' játékvezető teljesen fölöslegesen kiállította Hámori 3I-t. A hanvédek azonban nem tudták kihasználni az emberelőnyt. Sőt azt sem, hogy Köves az egyik összecsapás után megsérült, és percekre kiállt. A PVSK kilenc emberrel elkesere­detten védekezett. Most már zá­poroztak a kaposvári lövések. Szabó, Szöllősi és Földi azonban nem tudott komoly gondot okozni Abrahám kapuvédőnek. Nem mozgott magas szinten a nagy érdeklődéssel várt pécsi ta­lálkozó. Elsősorban azért nem, mert kezdetben a kaposvári csa­pat játszott »-gólt nem kapni« jel­szóval. Amikor aztán mégiscsak megrezdült Erdősi kapus hálója, akkor meg a pécsiek rendezked­tek be védekezésre. A pécsiek a Honvédtől többet vártak. Pécsen is az bizonyosodott be elsősorban, hogy a K. Honvéd ötösfogata tel­jesen meddő. Az egyénieskedő já­tékosokból álló tamaúósor, ha egy kicsit is kemény védőkkel 'ta­lálja magát szemben, még csak helyzetet sem tud teremteni. Ez történt Pécsen is. Jók: Mohácsi, Horvath, Köves, ill. Paulicsek, Muzslai. * * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK Esztergom—Autóbusz 3:0, Trak­torgyár—Mosonmagyaróvár S:2, ZTE—K. Lombik 3:2, III. kér TTVE —Z. Dózsa 5:4, Pápa—EVTK 2:0. Székesfehérvár—Pécsi BTC 0:0, P. Bányász—Győri Dózsa 0:0, Veszp­rém— B. Spartacus 2:1. Az NB n. bajnokság állása: 1. Pécsi BTC 8 5 2 1 9:3 12 2. Zalaeg. TE 8 8­2 17:9 12 3. K. Honvéd 8 4 3 1 6:2 31 4—5. P. Bányász 7 4 2 1 10:7 10 4—5. Székesfehérvár 8 4 2 2 10.*7 10 6. Esztergom 8 4 1 3 17:12 9 7. PVSK 7 2 4 1 9:6 8 8—10. Győri Dózsa 7 3 2 2 9:9 8 8—10. III. kér. TTVE 8 4­4 13:13 8 8—10. Traktorgyár 8 4­4 13:13 8 11. Autóbusz 7 2 3 2 6:7 7 12. Veszprém 7 3 1 3 9:ll 7 13—14. B. Spartacus 8 2 2 4 6:10 6 13—14. Pópa 8 3­5 6:10 6 15. Magyaróvár 8 2 1 5 9:12 5 16. EVTK 6 1 1 4 3:5 3 17. K. Lombik 7 1 1 3 6:11 3 18. Zalaeg. Dózsa 3­3 3 6:17 3 Továbbra is a Mohács vezet a délnyugati NB lll-ban A magyar labdarúgó-váloga­tott tagjai hétfőn reggel korán keltek Párizsban, és hét óra előtt már az orlyi repülőtéren várakoztak továbbutazásra. Sándor és Nagy a Zürich felé menő gépre szállt — ők. Buda­pestre tértek vissza —, míg a többiek az Air France Mün­chen felé menő Caravelljét „»szállták meg-». A Párizs—München közötti utat 80 perc alatt tette meg a gép, és a bajor fővárosban szí­vélyesen fogadták legjobb lab­darúgóinkat. Hivatalosan kö­szöntötték a magyar labdarú­gás képviselőit, és a München 1860 klubcsapat vezetői is ki­fejezték örömüket, hogy a pá­rizsi győzelem után fogadhat­ják a magyar válogatott csa­patot. A kedden este 20.15 órakor a Grünwalder stadionban kez­dődő München 1860—Magyar válogatott mérkőzésen Baróti Lajos az első félidőben ezt a csapatot játszatja: Tóth —Ma­rosi, Mészöly, Sárosi — Soly- mosi, Sípos — Göröcs, Machos, Albert, Rákosi, Fenyvesi dr. A második félidőben Albert helyett Tichy szerepel. A meg­egyezés értelmében kapus és két mezőnyjátékos végig cse­rélhető. Újabb magyar vívásiker Varsóban A pénteken és szombaton Varsóban megrendezett nem­zetközi kardcsapat verseny után vasárnap a részvevők egyéni viadal keretében talál­koztak. Ez az erőpróba is nagyszerű magyar sikerrel végződött, Meszéna a »világ- bajnoki« mezőnyben az első helyen végzett, Bakonyi 5. lett. A torna végeredménye: Érdekes forduló volt a hetedik az NB III. Délnyugati csoportjá­ban. A vesztes csapatok egyetlen gólt sem tudtak rúgni. Minden mérkőzés 0-ra végződött. Sok gólt rúgott a Szekszárdi Dózsa meg a Bajai MTE. A bajnoki táblázat élén álló Mohács és a második he­lyezett K. Kinizsi négyszer talált az ellenfelek hálójába. A Délnyugati csoport állása: 1. Mohács 7 6­1 12:3 12 2. K. Kinizsi 7 5 1 1 13 il 3. Sz. Dózsa 7 4 2 l 17:5 10 4. Baja 7 4 1 2 10:7 9 5. Dombóvár 7 4 1 2 13:10 9 6. N. Bányász 7 3 1 3 9:7 7 7. Kalocsai Honv. 7 3 1 3 17:16 7 8. Kalocsai Kinizsi 7 3 1 3 10:15 7 9. Máza-Szászvár 7 3­4 9:10 6 10. Taszári Honvéd 7 2 2 3 6:8 6 11. Pécsi EAC 7 3­4 a:il 6 12. NVTE 7 2 1 4 4:7 5 13. Nagymányok 7 1 3 3 6:11 5 14. Pécsszabolcs 7 2­5 7:13 4 15. N. Dózsa 7 2­5 4:9 4 16. Sz. Petőfi 7­4 2 5:14 4 K. Kinizsi-Pécsszabolcs 4:0 (1 :0) Kaposvár, 3000 néző. V: Schlarb. Kinizsi: Kovács — Balogh, Fili- szár, Zag — Szigeti, Bíró — Jutási, Göncz, Szabó, Herbei, Laczkovics. Edző: Varadi Lajos. Pécsszabolcs: Marton — Kővár, Rózsa, Kesztyűs — Imri. Weith II. — Halena, Énoh, Kiss, Antal, Mazil. Edző: Baranyai Ferenc. Eseménytelen negyed óra után csaknem a vendégek szereztek ve­zetést. A 18. percben Kiss kitört, jó helyzetből azonban mellé dur- rantott. A 19. percben a Kinizsi hagyott ki egy óriási helyzetet. Marton kiejtette a labdát, a befutó Szabó három lépésről magasan a kapu fölé lőtt. A 27. percben part­dobásnál Jutási az alapvonalon ál­ló Szabóhoz dobta a labdát, az egy­ből középre ívelt, és Göncz fejjel továbbított a hálóba, 1:0. A gól sem rázta fel a kaposvári csapa­tot, fölényben is volt a Kinizsi, de ezt a fölényt nem sikerült gólok­ra váltani. Szünet után is a Kinizsi irányí­totta a játékot. A 7. percben Jutási futott el a jobb oldalon, az alap­vonaltól beadott. Szabó a/, c/,ős­ről az elmélázott kapus mellett biztosan továbbított a hálóba, 2:0. Nem sokkal később Bíró lövése csattant a kapufán. A 14. percben középen futott a Kinizsi támadá­sa. Göncz, látta, hogy Szabó jobb helyzetben tan, mint ő, átengedte a labdát, és Szabó most sem hi­bázott, 3:0. Filiszár egy szabadrú­gása keltett izgalmat, mert a labda hatott volna. Jók: Szigeti, Bíró, Göncz, Szabó, ill. Marton, Imri, Halena. * * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK Dombóvár—Nagykanizsai Dózsa 1:0, Máza-Szászvár—Nagykanizsai Bányász 1:0, Baja—Kalocsai Kini­Az NB III. Északközép csoport-1 jában az első vereségét elszenvedő! Siófoknak — legalábbis pillanat­nyilag — búcsút kellett mondania jj az első helynek, s oda most a ki­tűnő Sárisápi Bányász csapata tört fel. Igen érdekesnek ígérkezik a május 1-én Siófokon sorra kerülő Sárisáp—Siófok rangadó. Egyéb­ként az élen igen nagy a tömö­rülés. A 6. helyezettet mindössze két pont választja el az elsőtől. Az Északközép csoport állása: 1. Sárisáp 7 5 1 1 16:4 11 2. Siófok 7 4 2 1 10:4 10 3. Pénzügyőrök 7 4 1 2 21:7 9 4. Goldberger 6 4 1 1 12:6 9 5. Ercsi 7 3 3 1 19:10 9 6. Cegléd 7 4 1 2 15:8 9 7. Nyergesújfalu 7 3 2 2 8:7 8 8. K. Tűzálló 7 4­3 10:14 3 9. Magyar Acél 7 2 3 2 8:10 7 10. Elektiornos G 1 4 1 8:8 6 11. V. Dinamó 7 1 4 2 6:10 ö 12. Tokod 7 2 2 3 7:15 G 13. Annavölgy 7 1 3 3 8:15 5 14. P. Bányász 7 1 1 5 6:13 3 15. Újlaki FC 7­2 5 4:12 2 16. Cs. Autó 7­2 5 4:19 2 Goldberger-Siófolci Bányász 2:1 (0:0) Goltíberger-pálya, 400 néző. V: Lévavári. Goldberger: Alpár — Gyűrűs, Laczkó, Sónkéi — Czumpf, Futó — Halácsi, Majoros, Beutz, Holló, Roller. Edző: Sári Géza. Siófok: Iszak — Vidák, Fehér, Farkas — Vörös, Fejes — Erdei, Sier, Tóth, Kerényi, Kovács. Edző: Haragh Ti­bor. A széltől támogatott siófoki csa­pat lendült bele. A 20. percben Kerényi lövése már-már a léc aló jutott, de Alpár szögletre mentett. A sarokrúgás beívelése után Sier zsi 5:0. Kalocsai Honvéd—Nagyka­nizsai VTE 3:0. Szekszárdi Dózsa —PEAC 6:0, Mohács—Nagymányok 4:0. A korábban félbeszakadt Nagykanizsai Bányász—Szekszárdi Dózsa mérkőzés két pontját 0:0 aránnyal a szekszárdi csapat ja­vára igazolták. gyengén a kapus kezébe adta a labdát. A 32. percben Sier bomba- lövését védte a kapus. Aztán Tóth fejesét hárította az elemében levő Alpár. Szünet után a szél a hazaiakat segítette. Már a 3. percben gólt is ért el a Goldberger. Erdei elvész- tette a labdát, a kitörő Holló II. öt méterről éles szögből lőtt a há­lóba, 1:0. A siófokiak nem adták fel. A 60. percben Vörös ugratta ki Kerényit, akit felvágtak a vé­dők; Kerényi szabadrúgása Tóth- hoz szállt, az Erdeihez játszott, s a szélső a 16-osról nagy gólt lőtt, 1:1. Beszorultak a hazaiak, s úgy látszott, hogy a Bányász nyeri a mérkőzést, aztán mégis másként alakult. A 75. percben Farkas fö­löslegesen szabálytalankodott a 16-os oldalvonalánál. Az élesen ka­pu elé küldött szabadrúgást Ma­joros öt méterről bevágta, 2:1. Áz utolsó negyed órában a hazai csa- j pat csak a labda tartására és idő­húzásra rendezkedett be. Kerényi és Tóth előtt így is alkalom nyílt gólszerzésre, de a befejezés nem sikerült. A mérkőzés kilencven percéből hetvenet a siófokiak támadtak, mégis vesztesként kellett elhagy­niuk a játékteret. Elsősorban a védők fegyelmezetlensége és köny- nyelmüsége miatt. Igaz, hogy a támadósor is tucatnyi helyzetet hagyott kihasználatlanul a köze­pes szintű, helyenként érdekes és jó iramú mérkőzésen. Jók: Alpár, Senkel, Holló, ill. Fehér, Erdei, Kerényi. * • * TOVÁBBI EREDMÉNYEK Ercsi—Tokodi Bányász 5:0, Elekt­romos—Annavölgyj Bányász 1:1, K. Tűzálló—Újlaki FC 1:0, Cegléd —Pénzügyőrök 2:1, Pilisi Bányász —Nyergesújfalu 3:0, Sárisáp—Cse­pel Autó 5:1. Két harmadik hely jutott a kaposvári ökölvívóknak a magyar bajnokságon A Sárisáp váltotta fel Siófokot az első helyen 1. Meszéna 3 gy, 2. Rilszkij (szovjet) 1 gy, 3. Piatkowski (lengyel) I gy, 4. Pawlowski (lengyel) 1 gy, 5. Bakonyi, 6. Mavlihanov (szovjet), 7. Hámori (amerikai), 8. Sopczak (lengyel). — A totó 13+1 találatos szelvé­nye. x 1x213x1 törölve lxl X X + X. A kiértékelés szerint 13+1 talá­latos szelvény nem akadt. 13 talá­latot 2 pályázó ért el, a nyere­ményösszeg egyenként 225 628,75 forint. 12 találata 81 pályázónak volt, egyenként 3 713.75 forintot nyertek. A 11 találatos szelvények száma 1022. a nyereményösszeg egyenként 293,75 forint, 19 találatét 7086 pályázó ért el, a nyeremény­összeg egyenként 65 fórint. a felső lécre vágódott. A 30. perc­ben Antal és Szabó összeakaszko­dott, a pécsszabolcsi labdarúgó megrúgta a kaposvári fiút, emiatt kiállították. Ar.tal vonakodott el­hagyni a játékteret, két percig állt is a játék. A 35. percben jutási két csel után Ismét ott volt az alapvonalon, mintaszerű beadása Szabóhoz szállt, s az harmadszor Is a kapuba talált, 4:0. Az utolsó tíz percben a vendégek is szóhoz jutottak néhányszor, Kovácsnak azonban nem akadt komolyabb védenivalója. Jóformán egy pillanatig sem volt vitás a Kinizsi győzelme. A min­den tekintetben jobb kaposvári csapat »égig nagy fölényben ját­szott. Ha Laczkovicsnak egy kicsit jobban megy, vagy ha Herbei nem a hátsóknak segít, a Kinizsi akár Kétszámjegyű gyűaelmet is arat­Mérsékelt sportsikert hozott az igen nagy érdeklődéssel kí­sért 1964. évi magyar ökölví­vó egyéni bajnokság, amelyen — mint arról már beszámol­tunk — két kaposvári ökölví­vó is szerépeit. A tavalyi baj­nokok közül öt versenyzőnek sikerült megőriznie bajnoki címét. Másik öt súlycsoport­ban új bajnokot avattak. A bajnokság kellemetlen epizód­ja volt Kajdi sérülése. Kajdi ujjtörése miatt a döntőn már nem is tudott részt venni. Az Egyes súlycsoportokban a kö­vetkezők nyertek bajnokságot: Légsúly: Harangozó (Székesfe­hérvár). Harmatsúly: Török (Tatabánya). Pehelysúly: Bara­nyai (V. Dinamó). Könnyűsúly: Szabolcsi (Vasas). Kisváltósúly: Tóth (Gyöngyös). Váltósúly: Gáli (FTC). Nagyváltósúly: Se­bők (Csepel). Középsúly: Sur­ján (Kun Béla HSE>. Félnehéz­súly: Edöcs (Vasas). Nehéz­súly: Budai (Tatabánya). A könnyűsúlyban induló Tó- bi az első versenynapon győ­zött, a második fordulóban azonban kikapott a salgótarjá­ni Vanótól, -gy bronzérmes lett. A félnehézsúlyban Fehér az első mérkőzésen túljutott, szombaton viszont Edőccsel szemben pontozással alulma­radt. Fehér is harmadik helye­zett lett. ASZTALITENISZ A Vasas-nők nyerték az NB l vidéki, a fiúk az NB II férfi rangadót Az NB 1-ben szereplő K. Va­sas MTE női csapata vidéki rangadót játszott a Miskolci ÉMTE nagy múltú NB I-es csapatával. Ugyancsak e hé­ten került sor az NB II. Mech- lovics-csopcrtjának rangadójá­ra, a Pénzügyőrök—K. Vasas mérkőzésre Budapesten. Mind­két rangadón a kaposváriak diadalmaskodtak. A nők nem várt fölényes biztonsággal ver­ték a nagynevű játékosokból álló miskolci csapatot. A Va­sas-fiúk drámai küzdelem után győzték le a bajnokságra törő, tavaly még NB I-es Pénzügy­őröket Eredményei:: í. Vasas Mit- Miskolci EMU 11:7 Gy: dr. Vinczéné 4, Szerecz- né 3, Bartusné 2, Gundiné és a dr. Vinczéné—Szereczné páros, ill. Horváthné 3, Weiszné 2, Ramoncsa, és a Horváthné— Weiszné páros. I. Vasas MTE—Pénzusyiirök 10:1 Gy: Balázs 4, Ivusza 3, Nagy, Kiss 1—1, az Ivusza—Kiss pár, ill. Erős, dr. Müller, Wirth 2— 2, Sidó III. és az Erős. dr. Müller páros. A mérkőzésekre még vissza­térünk. Megyei bajnokság Csak nehezen egyenlített Gyékényesen a Lábodi MEDOSZ A megyei labdarúgó-bajnokság e heti fordulójában két mérkőzés hozott meglepetést. Az egyik, hogy a Lábodi MEDOSZ csak nehezen vitt. haza egy pontot Gyékényes­ről. A korábbi hat mérkőzésén nem kapott gólt a lábodi csapat, most a gyékényesiek kétszer be­vették a lábodi kaput, a MEDOSZ csak nehezen egyenlített. A másik meglepetés Nagyatádon született. A csurgóiak korábbi ígéretükkel ellentétben csak elmentek Nagy­atádra. Aztán meg is bosszulták a vendéglátókat. A Spartacus biz­tosan nyerte a mérkőzést az elég­gé lagymatagon játszó Nagyatádi Kinizsi ellen. Némi meglepetés, hogy a Fonyódi Petőfi Barcsról haza tudott vinni egy pOntot. Eredmények: K. VASAS—M. HONVÉD 1:0 (0:0) Marcali, 100 néző. V: Németh V. Kaposvár: Szűcs — Kovács, Gál I., Gál H. — Galamb, Vigh — Laki, Magyar, Fülöp, Pammer, Nagy II. Edző: Zádori László dr. Marcali: Bogdán — Sebők, Kovács, Pintér — Dósa, Szokol — Csepeli, Gőbö- lös. Dóra, Nagy, Hegyi. Edző: Borsfái Géza. Mindkét félidőben a széftől támogatott csapat játszott fölényben. A mérkőzés sorsát Ga­lamb gólja döntötte el a kaposvá­riak javára. Jók: Gál I., Vigh, La­ki, Pammer, ill. Bogdán, Kovács, Gőbölös. Benke Lajos GYÉKÉNYES—LABOD 2:2 (1:0) Gyékénj’es, 300 néző. V: Boldog. Gyékényes: Pócza — Papp, Be- nyovszki, Gergelics — Gerencsér, Horváth — Krizsanics, Baróti, Téglás, Bozsits, Molnár. Edző: Ró­ka Lajos. Láb őri: Monostori — Tálas, Kiss, Szokolics — Koczka, Csoór — Prokli, Keszi, Kisgál, Üosfai, Takács. Edző: Selmeezi István. Az eredmény csak annak meglepetés, aki nem látta a mér­kőzést. A nemcsak lelkesen, ha­nem jól is játszó hazaiak kétszer szereztek vezetést. G: Téglás, Bo­zsits, ill. Koczka (2). R. L. BARCS—FONYÓD 0:9 Barcs,. 250 néző. V: Darázsi. Barcs: Jobbágy — András, Papp, Krapecz — Hegyi, Sinkó — Rózsa­völgyi, Göncz, Bolhói, Horváth, Kertész. Edző: Szóvári György. Fonyód: Járfás — Zákányi, Lisz- kai. Pintér — Molnár, Papp — Fehér, Harmath, Kolip, Szabó, Sonnenschein. Edző: Harmath Gyula. Végig barcsi fölény volt. A hazai csatárok rengeteg hely­zetet hagytak kihasználatlanul, azonkívül Járfás igen jó napot fo­gott ki. Jók: András, Papp, Ker­tész. ill. Járfás, a mezőny leg­jobbja, Liszkai, Harmath. Kővári Imre BABÓCSA—K. H. VASUTAS 2:1 (0:1) Babócsa. 450 néző. V: Szilvási. Babócsa: Varga — Riedler, Bakó, Harasztia — Embersics, Vadász — Bukovics, Paksicza, Hajdú, Szili, Luczek. Edző: Szuhanyik Ferenc. Kaposvár: Törzsök — Wéber, Nagy, Kúti — Simon, Miseta — Balázs, Tallián, Laki, Takács, Szűcs. Edző: Tőke János. A szél nagyon zavarta mindkét csapat játékát. A nagy becsvággyal ját­szó hazaiak egy góllal feltétlenül jobbak voltak. G: Szili (2), ill. Tal­lián. Jók: Riedler, Bakó, Harasz­tia, Szili, ill. Nagy, Kúti, Tallián. Fekete Károly MARCALI V. M.— SOMOGYSZOB 1:1 (1:0) Somogyszob, 300 néző. V: Hor­váth Z. Marcali: Törzsök — Hosz- szú. Molnár, Pimpauer II. — Ja­kab, Pimpauer I. — Takács, Bene, Övári, Szántó, Kisborsó. Edző: Abonyi Károly. Somogyszob: Gő­bölös — Pálfi, Bálint. Németh — Kovács II., Kovács I. — Dombi, Palotai, Futó, Szentgyörgyi, Laczó. Edző: Hosszú László. Az erős szél­ben végig csapkodó, alacsony szín­vonalú játék folyt, a vendégcsa­patnak volt több helyzete. G: Ko­vács II. (öngól), ill. Laczó. A 85. percben Laczót reklamálásért a játékvezető kiállította. Szalai László CSURGÓ—NAGYATÁD 2:0 (*:•) Nagyatád, 400 néző. V: Buzási. Csurgó: Kepler — Péczeli, Hottó I., Szirják — Hottó II., Bate — Nagy, Luczek, Sótonyi, Vörös, Szabó. Edző: Bolla József. Nagy­atád: Horváth — Németh, Fritz, Krafcsik — Bazsó, Nezdei — Otsó. Vucskics, Selmeezi, Sasvári, Nagy. Edző: Bicsáki .Sándor. Az első félidőbeli gólratörő játékával meg­érdemelten nyert a vendégcsapat. G: Szabó, Sótonyi. Jók: Hottó I., Luczek, Sótonyi, ill. Horváth. Horváth Miklós K. V .LOBOGÓ—TAB 2:1 (0:0) Textües-pálya, 100 néző. V: Ko­vács Gy. Lobogó: Kaiser — Za- commer, Borda, Nagy — Műdig. Novák — Gergő, Nyakas, Jusits, Radax, Csordás. Edző: Horváth Béla. Tab: Gróf — Farkas, Szerb, Matyók — Simon, Garabon — Rácz, Varga, Puha, Czabula, Vendl. Ed­ző: Czabula Miklós. Első félidőbeli jobb játékával megérdemelten nyert a valamivel egységesebb Vö­rös Lobogó. G: Radax, Nyakas, ill. Simon. A Vörös Lobogóból Novák, a vendégcsapatból Puha dicsér­hető. Szalai József A megyei bajnokság állása: 1. Lábod 7 5 2 ­14:2 12 2. Csurgó 6 4 11 17:9 9 3. K. H. Vasutas 7 3 S 1 17.T0 9 4. Nagyatád 7 2 4 1 ll:7 8 5. K. Dózsa 6 3 2 1 14:9 8 6. K. Vasas 6 4-2 12:8 8 7. Marcali V. M. 7 2 3 2 16:11 7 8. K. V. Lobogó 6 2 3 2 11:12 6 9. Babócsa 5 3-2 7:9 6 10. M. Honvéd 7 2 2 3 8:ii 6 11. Tab 7 2 14 13:14 5 12. Barcs 6 12 3 8:12 4 13. Somogyszob 5 12 2 7:14 4 14. Fonyód 6 12 3 2:10 4 15. Gyékényes 6-33 7T6 3 16. Balatonlelle 6-15 8:18 1 K. Honvéd II. 5 3 - 2 21:8 6 T erme/őszövetkezetek! Háztáji gazdaságok! Termeljünk több babot köztesként. Színűdéi köthető a földművesszövetkezet felvásárlójánál helyben Szerződéses felvásárlási árak: Fehér spcciil babok (lapos, gyöngy, cukor) 650.—Ft/q Egyöntetű fürjbab (gömbölyű, hosszú) 650 _____ S zokványos iebér bab 550.— „ Egyszínű, szines és vegyes fürjbab 480— „ A termelőszövetkezeteknek 20 mázsán felüli szállítás esetén még nagyüzemi felárat, a háztáji gazdaságoknak szerződéig előleget fizet a föld mű vessző vetkezel. (3157)