Somogyi Néplap, 1964. március (21. évfolyam, 51-75. szám)

1964-03-17 / 64. szám

SOMOGYI 'VEPLAI* Kedd. 1964. március 17. ■ ■■I -TTTM——— Labdarúgómért eg Elkezdődött. Megindult a labda­rúgás gépezete. Igaz, nem úgy, ahogyan szerettük volna. Ismét be­bizonyosodott: március közepén még nem biztos, hogy lehet bajno- . ki labdarúgó-mérkőzéseket játsza- { ni. Bizony olyan körülmények kö-; zött, mint ahogy lezajlottak a Nem­zeti Bajnokság vagy a megyei baj­noki forduló mérkőzései, nemigen beszélhetünk testedzésről. A sport­hoz sem túl sok közük van ezek­nek a csatározás oknak. Az ember küzdelme a sár ellen — így jelle­mezhetnénk az első hivatalos lab­darúgó-fordulót, amikor szó sem lehetett a labdarúgás szépségeiről. Jóformán mindenki úgy rúgta a labdát, ahogy érte. Természetesen a védőknek volt könnyebb, mert az ilyen talajon, mint amilyen a vasárnapi volt országszerte, rom­bolni még csak lehet, építeni már annál kevésbé. Ami a somogyi csapatokat illeti, az országos vetélkedésben viszony­lag jói szerepeltek. A Nemzeti Bajnokság II. osztályának második fordulójában igen értékes döntet­lent ért el a Kaposvári Honvéd Veszprémben. A Taszári Honvéd nagykanizsai, a Siófoki Bányász hazai győzelme azt mutatja, hogy a két vidéki NB III-as csapatra az idén is számítani lehet. Nem így a Kinizsire, amely a felkészülési mérkőzések utolsó szakaszában ugyan megcsillantotta, hogy mire képes, aztán a bajnoki nyitányon saját pályáján vereséget szenve­dett a Bajai MTE-től. A megyei bajnokság bővelkedett váratlan eredményekben. A leg­meglepőbb a bajnokesélyesnek ki­kiáltott Kaposvári Dózsa súlyos veresége Nagyatádon. A megyeiek vasárnapi fordulója azt mutatta, hogy jobb lett volna elhalasztani a bajnoki nyitányt. A K. Vasas MTE—Tab és a Balatonlelle—K. H. Vasutas mérkőzés kivételével min­denütt irreális volt a talaj. Marca­liban a játékvezető alkalmatlan­nak is minősítette a pályát bajno­ki mérkőzésre, így a marcali he­lyi rangadó elmaradt. A Dózsa ökölvívók nyerték a kiesési rangadót K. Dózsa — Beloiannisz 12:8 Mos! is remekelt a K. Honvéd védelme Veszprémi Haladás —K. Honvéd 0:0 Gólszegénység a labdarúgó % I-ben Az utolsó téli vasárnap zordsága komoly próba elé állította a Nemzeti Bajnokság élvonalának csapatait. Mérkő­zés ugyan sehol sem maradt el, de ez a veszély még a fő­városban, a Népstadionban is fennforgott, ahol végül tízezer szurkoló taposta le a pályán a havat, hogy elkezdhessék a Ferencváros—Komló találko­zót. A szurkolók kíváncsian vár­ták az NB I rajtját. Pécsen például a rossz idő ellenére is 15 000 néző gyűlt össze (ez volt a forduló nézőcsúcsa). Sok örömük azonban nem volt, mert a magyar labdarúgás leg­jobbjai egyelőre góliszonyban szenvednek. A hét bajnoki mérkőzésen mindössze hét gól esett. Ezek közül is hármat az Üjpesti Dózsa rúgott, a többi hat találkozón mindössze négy ízben rezdült meg a háló. Igazi meglepetés az NB I- ben nem született. Talán csak a Vasas nyert a vártnál nehe­zebben Diósgyőrben. Veszprém, 600 néző. V: Fülöp. Veszprém: Bicskei — Molnár, Bo- röcz, Heil — Gallai, Hegyi — Fájd II., Nemes, Nyulász, Fekete dr., Zsebe. Edző: Lyka Antal. K. Hon­véd: Erdősi — Tajti, Schmidt, Csa­pó — Muzslai, Rátkai — Müller, Szöllősi, Szabó, Földi, Angyal. Ed­ző: Tóth József. Az egész napos havazás latya­kossá, sárossá tette a Veszprémi Vasas sporttelepét. Helyenként nyolc-tíz centiméteres víz borítot­ta a játékteret. Fülöp játékvezető ennek ellenére játékra alkalmas­nak nyilvánította a pályát. Ahogy elkezdődött a játék, rög­tön kiderült, hogy ezen a talajon komoly íutballról szó sem lehet. A lendületbe jött hazaiak támadá­sai sorra elakadtak a sárban, a vízben. Az egyik heves roham árát a 9. percben Csapó adta meg, akit Molnár csúnyán leterített. A hát­védet pár percig ápolták, később azonban, sántikálva visszatért. Az első veszélyes helyzet a 14. percben teremtődött, Fájd II. beívelt lab­dája azonban elszállt a fejek fölött. Harminc percig tartott a hazaiak rohama, amelyet kitünően állt a sziklaszilárd kaposvári védelem. Fél óra elteltével viszont kezdték észrevétetnl magukat a Honvéd­csatárok is. Először Müller távoli lövése adott gondot Bicskeinek, aztán Angyal és Szöllősi veszélyez­tetett. A 43. percben viszont ismét a Honvéd-kapu került veszélybe. Erdősi kiejtette a vizes, csúszós labdát, s csak harmadszorra tudta véglegesen megkaparintani. A második félidő rosszul kezdő­dött a kaposváriaknak. Egy külön­ben ártatlan összecsapásnál Mül­ler korábbi sérülése kiújult. A csa­tár egy ideig még statisztált, az­tán a 12. percben végleg elhagyta a játékteret. A tíz főre olvadt ka­posváriakkal szemben most már rendszerint hét-nyolc emberrel tá­madott a Veszprémi Haladás. Bi­zony Erdősi percenként volt mun­kában, de biztosan védte Fájd II., majd pedig Fekete dr. lövéseit. Az egyre mélyebb talajon egyébként, lia lehet, még nehezebbé vált a játékosok helyzete. A sáros, vizes labda továbbítása olykor még egy­két méterre is alig sikerült. Az utolsó harminc percben a kapos­váriak előtt egyszer csillant meg a gólszerzés lehetősége. A helyzet azonban kimaradt. Ugyanígy Fájd II. jó helyzetben hibázott a másik oldalon. A 40. percben Hegyi szen­vedett húzódást, és lejött a pályá­ról. A húsz labdarúgót jóformán alig lehetett megkülönböztetni egymástól, olyan vizesek, sárosak voltak, amikor Fülöp játékvezető a mérkőzés végét jelezte. Jogos volt a hazai csapat veze­tőinek kívánsága, araikor arra igyekeztek rábírni Fülöp játékve­zetőt, hogy nyilvánítsa a pályát használhatatlannak. Ezen a tala­jon ugyanis komoly, labdarúgásról szó sem lehetett. Már az első tíz perc után látszott, hogy ha itt va­lamelyik csapat a szerencse foly­tán gólt ér el, az megnyeri a mér­kőzést. A gólszerző«1 lehetősége többször a hazaiak előtt nyílt meg. Jórészt azért, mert a kaposváriak már eleve »gólt nem kapni« jelszó­val léptek pályára. Ez alkalommal csak két csatár tanyázott elöl, amikor pedig Müller megsérült és kiállt, már csak egy. A hazaiak látva a Honvéd védekező taktiká­ját, minden emberüket frontba dobták. A sáros, vizes talajon azonban meddő maradt a sorozatos veszprémi roham, igaz, hogy eb­ben része van a kitünően védő Er- dősinek és az önfeláldozóan véde­kező Honvéd valamennyi játékosá­nak. Egyénileg a veszprémi csapatból Gallai, Böröcz, Hegyi és Fekete dr. tűnt ki. A Honvéd-védelem tagjai egymást múlták felül. Erdőst, Schmidt, Muzslai és Csapó külön is dicséretet érdemel. A technikás játékosokból álló csatársor tagjai csak a védekezésben tűntek ki. Fülöp játékvezető már akkor hi­bázott, amikor játékra alkalmas­nak nyilvánította a pályát. A mér­kőzésen számos téves ítéletével azt bizonyította be, hogy egyelőre még nincs formában. A tévedések rendre a kaposvári csapatot súj­tották. TOVÁBBI NB II-ES EREDMÉNYEK Székesfehérvári MÁV Előre— Győri Dózsa 3:0, Pécsi Bányász- Kőbányai Lombik 2:1, Pécsi BTC —III. kér. TTVE 2:0, B. Spartacus —Mosonmagyaróvár 1:0, Zalaeger­szegi TE—Pápai Textiles 2:1, Za­laegerszegi Dózsa—Pécsi VSK 0:0. Az NB II. Nyugati csoport állá­1. Pécsi BTC 2 2 . _ 3:0 4 2. Zataeg-pnszegi TE 2 2 _ . 6:2 4 3. Székesfehérvár 2 1 1 _ 3:0 3 4. B. Spartacus 2 1 1­1:0 3 5. P. Bányász 3 1­­2:1 2 6. K. Honvéd 2 2 _ 0:0 2 7. Esztergom 2 1­1 4:5 2 8. Traktorgyár 2 1 _ 1 3:4 2 9—11. Autóbusz l­1 . 0:0 1 9—11. PVSK 1 . I _ 0:0 1 9—ll. Veszprém 1 . 1­OK) 1 12. Z. Dózsa 2 1 1 1:2 1 13. EVTK 14—15. K. Lombik 1 _ . 1 1-2 ­14—15. Papa 1­­1 1:2 ­16—17. III. kor. TTVE 1­­1 0:2 ­16— i.\ Ml.-magyaróvár 2­­2 0:2 ­18. Győri Dózsa 1­­1 0:3 ­Ez történt az NB I-ben: Ü. Dózsa—Debrecen 3:0 (0:0) Debrecen, 10 000 néző. V: Ara­nyos. G: Bene, Várhídi (11-esböl), Kuharszki. Ferencváros—Komló, 2:0 (1:0) Népstadion, 10 000 néző. V: Soós G. G: Albert (2). Dorog—Szeged 0:0 Dorog, 4000 néző. V: Balia B. MTK—Tatabánya 0:0 Hungária út, 3000 néző. V: Schopp. Vasas—Diósgyőr 1:0 (0:0) Diósgyőr, 10 000 néző. V: Vadas Gy. G: Bundzsák. Pécsi Dózsa—Bp. Honvéd 0:0 P飻, 15 000 néző. V: Zsolt. A bajnoki táblázat élén az Új­pesti Dózsa áll két ponttal, 3:0-ás gólaránnyal. 2. a Ferencváros, 3—4. a Győri. Vasas ETO és a Vasas. Megkétszereződött a totószelvények száma A 13+1 rendszerű játék beveze­tése egyszeriben megkétszerezte a totózók számát. Ezen a héten csak­nem egymillió szelvény futott be a múlt heti ötszázezerrel szemben. Ennek el.enére nem volt szeren­csés a nyitány. Annyi mérkőzés elmaradt, hogy csak a tizenhárom találkozó futotta ki, a +1 már nem. A 13f 1-re tartalékolt össze­get a második hét esetleges nyer­tese vagy nyertesei kapják, az új rendszer alapján ugyanis a fű­nyeremény halmozódik. A tizenhárom találat a követke­ző: 2 2 x 1 x x törölve x törölve 1 törölve x x x 2 1. A 13 találatos szelvényekre egyenként 2190 forin­tot, a 12 találatosakra 108 forin­tot, a 11 találatosakra 17 forintot, a 10 találatosakra 6,70 forintot £i- •etnek. Megkezdődött u megyei bajnokság A szombati K. Vasas MTE—Tab mérkőzés után vasárnap a többi megyei I. osztályú csapat is pályá­ra lépett. Egyedüli kivétel Marca­li, ahol — mint ismeretes — a já­tékvezető alkalmatlannak minősí­tette bajnoki mérkőzésre a pálya talaját. Az első forduló bizonyítja azt a korábbi állításunkat, hogy it^en érdekes lesz az idei megyei baj­nokság. Mint az Tszi egyfordulós bajnokság már mutatta, eléggé ki­egyensúlyozódtak az erőviszonyok. Még a gyengébbnek tartott csapa­tok is felzárkóztak. Aligha lesz a mostani bajnokságban előre lefu­tott mérkőzés. Ezt sejteti az első forduló néhány váratlan eredm í- nye. A legmeglepőbb, hogy a K. Dózsa súlyos vereséggel tért haza Nagyatádról. A Lábodi MEDOSZ tartja a Magyar Népköztársaság Kupában mutatott jó formáját. A lábodiak ez alkalommal a Csurgói Soartacust győzték le imponáló fö­lénnyel. Tudósítóink a megyei bajnoki nyitányról a következőket jelentet­ték: LABOD-CSURGÓ 3:0 (0:0) Lábod, 200 néző. V: Horváth G. Lábod: Monostori — Tálas, Kocz- ka, Mihóka — Csoór, Kiss — ProR- li, Keszi, Abrudbányai, Kisgál, llosfai. Edző: Selmeczi István. Csurgó: Kepler — Péczeli, Hottó II., Szirják — Rostás, Hottó I. — Sebestyén, Vörös, Bata, Sótonvi, Nagy. Edző: Bolla József. Az elő­ző napokban már kitűnő állapot­ban levő pályát alaposan igénybe vette az újra beköszöntött havas eső. Bizony mély volt a pálya ta­laja, amikor a két jó formában le­vő vidéki csapat megkezdte m:nd- végig izgalmas, érdekes mérkőzé­sét. Kiegyenlített első félidő után a másodikban felülkerekedett a jobb erőnléttel rendelkező lábodi csapat, s ilyen arányban is meg­érdemelten győzött. G: Abrudbá­nyai, Prokli, Rostás (öngól). Jók: a közvetlen védelem, Csoór és Kis­gál, ill. Hottó II., Sebestyén, Só- tonyi. Bosznai Gyula NAGYATÁD—K. DÓZSA 5:2 (2:1) Nagyatád, 200 néző. V: Vindics. Nagyatád: Kurucz — Németh, Fritz, Nagy — Bazsó I., Nezdei — König, Sas vári, Selmeczi, Posta, Stoff. Edző: Bicsáki Sándor. Dó­zsa: Antal — Máté, Csima, Tökö- lyi — Horváth, Kiss — Veverán II., Veverán I., Zsunics, Farkas, Nagy- réti. Edző: Egres László. A Dózsa szerzett vezetést, s kezdetben a mérkőzés biztos győztesének lát­szott. Aztán a hazaiak 11-esből ki­egyenlítettek, majd vezetést is sze­reztek. Szünet után a jobb erőnlétű hazai csapat biztosan szerezte meg a győzelmet. G: Posta (3, egyet ll-esbol), Selmeczi, Nagy, ill. Far­kas, Veverán II. Jók: Nagy, Nez­dei, Posta, ill. Veverán I. BALATONLELLE— K. H. VASUTAS 2:2 (1:1) Balatonlelle, 100 néző. V: Feny­vesi. Balatonlelle: Takács — Gre- czi, Nagy, Varga — Jabronka, Kindler — Bükki, Zsár, Somogyi, Zsigmond, Riba. Edző: Pesti Já­nos. Kaposvár: Törzsök — Wéber, Nagy, Miseta — Horváth, Simon — Lang, Tallinn, Laki, Takács, Har­sány! Edző: Tőke János. A ven­dégcsapat kezdett jobban, és szer­zett vezetést. Aztán a hazai csapat húzott el 2:1-re, tíz perccel a be­fejezés előtt azonban a vendégek­nek sikerült kiegyenlíteniük. A döntetlen a látottak alapján igaz­ságos. G: Zsigmond, Somogyi, ill. Nagy, Lang. Jók: Takács, Kindler, Zsigmond, ill. Nagy, Horváth, Lang. Hajas Gyula BABÖCSA—K. V. LOBOGÓ 1:0 (0:0) Kaposvár, 100 néző. V: Darázsi. Babocsa: Varga — Harasztia, Ried- ler, Radics — Vadász, Bakó — Paksica, Bukovics, Embersics, Hajdú, Luczek. Edző: Szuhanyik Ferenc. V. Lobogó: Kaiser — Nagy, Borda, Zacommer — Novak, Mű­dig — Csordás, Radax, Nyakas, Lábas, Gergő. Edző: Horváth Bé­la. Az első öt percben á vendég­csapat aztán mindvégig a hazai együttes játszott fölényben. A ba- bócsai csapat egyetlen szerencsés gólja döntötte el a mérkőzés sor­sát. G: Paksica. Jók: Riedler, Va­dász, Paksica, ill. Radax, Lábas, Borda, a mezőny legjobbja. Szalai József SOMOGYSZOB—GYÉKÉNYES 3:2 (i:o) Gyékényes, 100 néző. V: Kovács Gy. Somogyszob: Barbina — Palfi, Kovács I., Németh — Szentgyörgyi, Kovács II. — Dombi, Palotai, Bá­lint, Futó, Acs, Edző: Hosszú László. Gyékényes: Mészáros — Füstös, Papp, Gergelics — Geren­csér, Molnár — Krizsanincs, Hor­váth, Iváncsics, Bozsics, Pálinkás. Edző: Róka Lajos. A vasutas rang­adó helyenként eléggé szikrázott. A túl kemény mérkőzés után Dombi, a somogyszobiak játékosa például kórházba került. A máso­dik félidőben a gyékényesi csapat li-est hibázott. G: Dombi, Futó, Palotai, ill. Horváth (2). BARCS—K. HONVÉD II. 4:3 (2:1) # * * A megyei bajnokság élén az első forduló után a Lábodi MEDOSZ csapata áll. Mintegy halszáz néző gyűlt össze a Csiky Gergely Színházban, hogy kiszurkolja a kaposvári ökölvívók első győzelmét az NB I/B-ben. Ez a győzelem — ha nehezen is — bekövetkezett. Rossz előjel volt, hogy a biztos két pontot jelentő Tóbi betegsége miatt nem léphe­tett szárítóba, igaz ugyan, hogy ezt kiegyenlítette az, hogy a fő­városiak a nehézsúlyban nem indí­tottak versenyzőt. Az egyes talál­kozókra inkább a küzdelem volt jellemző, színvonalról kevés össze­csapáson beszélhetünk. A verseny­zők mindent egy lapra tettek föl, s az »adok-kapok« harcmodor — no meg néhány esetben az egyen­lőtlen erőviszonyok következtében csak két mérkőzés tartott három meneten át, a többi feladással vagy döntő fölény miatti lelépte­téssel ért véget. Eredmények (elöl a K. Dózsa ök­lözöl) : Légsúly: Szabó—Budács döntet­len. Szabó sokat ütött, fölényt szerzett, a végén azonban elfogyott az ereje. 1:1. Harmatsúly: Tóth kezdett job­ban. A szabálytalankodó Győrfi az első menetben fejjel két helyen is felszakitotta Tóth szemöldökét, s a vezetőbíró leléptette a pesti fiút. 3:3. Pehelysúly: Bedő—rNagy döntet­len. Az olimpiai kerettag Nagy ál­landóan rohamozott, Bedő azonban ragyogóan ellépett. Ütésváltás jó­formán csak a harmadik menet­ben volt. 4:2. Könnyűsüiy: Tamásovics a má­sodik menetben kétszer is roggyant volt, Somlai döntő fölényét hir­dették ki. 4:4. Kisváltósúly: Horváth az első menetben kétszer is leütötte Ju­hászt, s most a kaposvári ver­senyző döntő fölényét állapította meg a bíró. 6:4. Váltósúly: A technikai fölényben levő Papp J. ellen Gullai állandóan fogásba menekült, ezért a második menetben leléptették. 8:4. Nagy váltósúly: Néhány ütésváltás után Wilhelm a földre került Ba­logh egyik nagy ütésétől, utána re­pült a törülköző. 8:6. Középsúly: Végh az első menet­ben feladta Kasuba ellen. 8:8. Félnehézsúly: Dunajetz a lanyha első menet után rákapcsolt, s mi­kor Kovács másodszor is megrogy- gyant, az edző feladta a mérkő­zést. 10:8. Nehézsúly: Kalmár ellenfél nél­kül győzött. 12:8. A mérkőzéseket Erős és Payer vezette, pontozott: Nagy, Puszta! Marek és a pihenő vezetőbíró. * * * Tatabánya—Székesfehérvár 18:2 Vasas—Dunaújváros 16:4 A bajnokság állása a tavaszi mérkőzéssorozat befejezése után: 1. Tatabánya 5 5 - - 77:23 10 2. Vasas 5 4 - 1 64:36 8 3. Dunaújváros 5 1 2 2 51:49 4 4. Székesfehérvár 5 2 - 3 35:65 4 5. K. Dózsa 5 1 1 3 40:60 3 6. Beloiannisz 5 - 1 4 33:67 1 A Kinizsi veresége a Délnyugati NB III-kan denütt sáros, nehéz, mély ta- Pécsszabolcs—Dombóvár Mindenütt sáros, nehéz, mély ta­lajon került sor a Délnyugati NB III. idénynyitó mérkőzéseire. Az első fordulóban csak a Kaposvári hsmizsi veresége jelentette áz igazi meglepetést. Ez történt az egyes mérkőzéseken: Pécsszabolcs—Dombóvár 2:1, Nagykanizsai VTE—Szekszárdi Pe­tőfi 3:1, Nagymányok—Nagykani­zsai Bányász 1:2, Kalocsai Kinizsi —Kalocsai Honvéd 4:2, Szekszárdi Dózsa—Mázaszászvár 4:0, Mohács— PEAC 1:0. Bajai MTE —K. Kinizsi 1:0 (0:0) Kaposvár, 600 néző. V: Nagy K. Javaié formában játszva győző» a 1 Építők tekecsapata Ä. Építők Bp. Beloiannisz 5:3 (2483:2477) Rendkívül érdekes, izgalmas, szo­ros mérkőzést hozott az összecsa­pás. A vendégek szereztek veze­tést, azután a kaposváriak húztak el 3:l-re. A hajrában azonban a vendégek kiegyenlítettek, a kapos­vári csapat csak jobb faarányával győzött annak ellenére, hogy ez alkalommal minden játékos 400-nál több fát ütött. Javul az Építők já­téka. Illyés 405—Gergely 410 0:1 Eénes 427—Somogyi 401 1:1 Ládonyi Cs. 415—Kovács 406 2:1 Waibl 401—Falvai 393 3:1 Somlyai J. 419—Fülöp 425 3:2 dr. Németh 436—Fülöp F. 442 3:3 Jobb faaránya révéh az Építők csapata 5:3 arányban nyert. SPORTHÍREK Az MTK meglehetősen tartaléko­sán utazik el Rómába, a szerdai Fenerbahcse elleni Kupagyőztesek Kupája harmadik mérkőzésre. Ko­vács III. nem tarthat a csapattal megbetegedése miatt, Sándor is le­mondta az utazást, helyettük Hor- váthot és Kertait akarják elvinni a kék-fehérek az olasz fővárosba. Az MTK délben utazik el, a mér­kőzésre szerdán 15 órai kezdettel kerül sor. Csütörtökön érkezik vissza az MTK. Befejeződött a kézilabda VB A döntőben a románok Svédor­szágot győzték le 25:22 arányban. Az eredmény azonban nem tük­rözi a román csapat nagy fölényét. A teremkézilabda világbajnokság végeredménye a következő: Baj­nok: Románia, 2. Svédország, 3. Csehszlovákia, 4. NSZK, 5. Szov­jetunió, 6. Jugoszlávia, 7. Dánia, 8. Magyarország. A göilei Béke lermelőszövetkezel gépjavításban jártas és az erőgépek irányításához értő gépészmérnököt vagy technikást keres fölvételre 32 db erőgépe mellé, legalább 3 éves gyakorlattal. Jelentkezés írásban vagy személyesen. írásbeli jelentkezés esetén önélet­rajzot is kérünk. Fizetés megegyezés szerint. Litiköltséget csak megegyezés esetén térítünk. Család részére lakást biztosítani nem tudunk. (3048) Eső, zúzmara, hó felváltva esett a sárban topogó szurkolók nya­kába az egész mérkőzés alatt. En­nek ellenére tűrhető talajú pálya fogadta a kifutó csapatokat. Ba­ja: Disztl — Uhercsák, Páncsity, Viszmeg —s Nagy, Gyulavári — Pet­rify, Czeglédi, Boros, B. Szabó, Pálmai. Edző: Hirmann Endre. Ki­nizsi: Szentes — Balogh, Filiszár, Zag — Bíró, Szigeti — Jutási, Göncz, Simon II., Herbei, Laczko- vics. Edző: Radnai István. Nagy iramban, Kinizsi-támadá­sokkal kezdődött a mérkőzés1. A 10. percbén Herbei került lövőhely­zetbe a 16-osön belül,' de* gyenge labdája messze elkerülte a kaput. Pedig ezután még ilyen alkalom sem adódott . . . Igen sok pontat­lan átadás jelezte az idénykezde­tet. Néhány veszélyes bajai táma­dás után ismét a Kinizsi kereke­dett fölül, a csatársor azonban nem tudott épkézláb helyzetet ki­dolgozni. Mindkét csapat megerő­sített védelemmel játszott, így a védők aránylag könnyűszerrel romboltak. A félidő vége felé újra a könnyűsúlyú, gyors bajai csatá­rok hozták zavarba többször a kaposvári védelmet, de a 16-oson belüli nagy tömörülésben nem ju­tottak lövőhelyzetbe. Szünet után a Kinizsi változtatott a hadrend­jén, öt-hat csatárral is támadott. Ennek eredményeként húsz per­cig nyomasztó fölénybe került, de gelveszély most sem adódott DisztL kapuja előtt, a távolról ívelt lab­dákat pedig könnyűszerrel hárí­totta. A védelembe vonult vendég csapat három csatára veszélytelen­nek látszó támadást vezetett a 22. percben. Petrity vitte fel a labdát a jobbszélen, kicselezte Filiszárt és középre továbított. A kapu előtt két Kinizsi-védő, sőt B. Szabó is elnézte a labdát, végül a befutó Boros közelről a hálóba gurított, 1:0. Nagy védelmi hiba volt. A gól észrevehetően letörte a hazaiakat, akiknek ezután már mezőny fölény kiharcolására sem volt erejük. Vál­takozó, eseménytelen játékkal telt el a hátralevő idő. Jók: Disztl, Páncsity, Czegledi, Pálmai, míg a Kinizsi csapatából csak a két fedezet, Bíró és Szigeti játszott jól. bár az ő teljesítmé­nyük is hullámzó volt. * * * Minthogy egyetlen döntetlen sem született az első fordulóban, a táb­lázat élén nyolc kétpontos csapat van. A listavezető a Szekszárdi Dózsa 4:0-ás gólarányával. A Ta­szári Honvéd a 2—4. helyet foglal­ja el i:0-ás nagykanizsai győzelme után. A Kaposvári Kinizsi a 13— 15. helyen áll az első forduló után. Jól sikerült a siófokiak rajtja Az NB III. Északközép csoport­jában az első forduló azt bizonyí­totta, hogy az ősz óla nem válto­zott lényegesen a csapatok játék­ereje. Meglepetés nélküli forduló volt az első. A Siófoki Bányász nagyszerűen rajtolt. Még jobban sikerült a Ceglédi Vasutas első mérkőzése, a jó. képességű Tokodi Bányászt győzte le Cegléd impo­náló gólaránnyal. Eredmények: Ceglédi VSE—Tokodi Bányász 5:0, kőbányai Tűzálló—Csepel Au­tó 2:1, Vasas Dinamó—Sárisáp 1:1, Nyergesújfalu—Anna völgyi Bá­nyász 2:1, Ercsi Kinizsi—Pénzügy­őrök 3:3. Az Elektromos—Goldber­ger mérkőzés a pálya használha­tatlansága miatt elmaradt. Siófok-Pilisi Bányász 2:0 (1:0) Siófok, 500 néző. V: Radnóti. Siófok: Iszak-*— Farkas, Fehér, Vidák — Vörös, Fejes — Erdei, Sier, Tóth, Papp, Kovács. Edző: Haragh Tibor. Pilisi Bányász: Huj — Markos, Nick I., Knepp — Nick II. Vízvári — Sodró, Peller, Weisz, Kohlhoffer, Kimmel. Szombaton már szinte kifogás­talan volt a siófoki pálya talaja. Vasárnap reggel azonban előbb havas eső esett, majd hó, így a mérkőzés időpontjában vizes, csú­szós, síkos volt a talaj. A hazaiak jól feltalálták magukat a nehéz ta­lajon. Formás hazai támadások gördültek, s rr.ár a 9. percben Sier lövését csak a kapufa mentette. Állandósult a hazaiak fölénye, amely a 18. percben érett góllá. Tóth kb. húsz méterről hirtelen lö­vésre szánta magát, a jól eltalált labda nyomán máris rezdült a há­ló, 1:0. Megszületett Siófokon a bajnokság első gólja. Továbbra sem változott a játék képe, ál­landósult a siófoki fölény. Közvet­lenül a befejezés előtt Kovács nö­velhette volna a hazai gólok szá­mát, de a kifutó kapusba lőtt. Szü­net után először a vendégek lép-1 tek fel támadólag. Az első ne­gyedórában ők is uralták a pályát. A 17. percben viszont végleg eldőlt a mérkőzés sorsa. Mintaszerű Sier —Erdei—Tóth támadás gördült a pályán, s a siófoki gólzsák most sem hibázott, 2:0. A hátralevő idő­szakban egy Kovács-bomba csat­tant még a kapufán, majd a 40. percben Papp bombalövését hárí­totta a kitünően védő vendég ka­pus. Azok a lelkes szurkolók, akik az ítéletidőben is kimentek kedvenc csapatuk mérkőzésére, s a szakadó havazásban ki is tartottak, nem bánták meg. A Siófoki Bányász különösen az első félidőben reme­kül játszott. A vendégek is igen jó benyomást keltettek. Különösen a második félidőben lendültek be­le. Feltűnt a Siófoki Bányász lab­darúgóinak erőtől duzzadó játéka. Az eredmény valós. Jók: Fehér, Fejes, Tóth, Papp, ill. Huj, Kuépp, Vízvári, Sodró. * * * A bajnoki táblázaton a listave­zető Cegléd mögött a Siófoki Bá­nyász áll a második helyen. Két pontja van még a Magyar Acél­nak, a Tűzállónak és a Nyerges- újfalui Viscosának. Csapó sérülése: tok szalag szakadás — esetleg törés A Veszprémi Haladás—K. Hon­véd mérkőzésről két sérülttel tért haza a Kaposvári Honvéd NB Il-es labdarúgócsapata. Csapó sérülése váratlanul súlyosnak bizonyult. A játékos — mint a hétfői orvosi vizsgálat megállapította — tok- szalagszakadást szenvedett. Majd a röntgen dönti el. nincs-e törése. Csapó mindvégig nagy fájdalmat érzett, de mint mondotta, nem akarta, hogy a csapat megfogyat­kozott létszámmal küzdje végig a találkozót. Ezért fájdalmai ellené­re is végig játszott. (Méghozzá igen jól! Szerk.) A Honvéd Da há védje hétfőn kórházba került, s előre­láthatóan öt*hat hétig em látsz­hat. A másik sérült. Müller is he­tekre harcképtelenné vált.