Somogyi Néplap, 1963. november (20. évfolyam, 256-279. szám)

1963-11-05 / 259. szám

SOMOGn NÉPLAP 4 Kedd. 1963, november & Nehéz döntetlen a 400. mérkőzésen Magyarország !\Dh 3:3 (2:2) Labdariíg'óiiiérles: Egyszer hopp, másszor kopp — tartja egy szólás-mondás. Ez a megállapítás igaz a somogyi lab­darúgókra is. Lám, elkiabáltuk a múlt vasárnapi sikersorozatot. Egy héttel ezelőtt százszázalékos telje­sítményt nyújtottak NB-s csapa­taink, most pedig be kellett ér­nünk két soványka döntetlennek A Kaposvári Honvéd hosszú ve­retlenségi sorozata megtört. Pápán már nem futotta bravúrra honvé­dőink erejéből. Biztosan, megérde­melten győzött a Pápai Textiles, jórészt azért, mert a Honvéd csa­patán egyre inkább kiütköznek a fáradtság jelei. A pápai vereség folytán megcsappantak a K. Hon­véd bajnoki esélyei. Igaz ugyan, bogy még hátravan három forduló, és a kerületiek csak két ponttal vezetnek a K„ Honvéd előtt- való­színűnek látszik azonban, hogy az elsőségért a bajnoki hajrában még­is a III. kér. TTVE és a Pécs; BTC küzd majd. Az NB III. Északközép csoport­jában a Siói old Bányász továbbra is a bajnoki táblázat élén áll, de csak azért, mert a Bányász csapat egy mérkőzéssel többet játszott, mint a mögötte álló Pénzügyőrök. Az S. Bányász egyébként kellemesen meglepetéssel szolgált most vasár­nap híveinek. Siófokon egy sze­rényke döntetlent ért el a sereg­hajtók közt tanyázó Nyergesújfalui Viscosa ellenében. Mintha a sok mérkőzés fáradttá tette volna a siófoki csapatot is. Vagy tán a si­kersorozat ártott meg a Bányász labdarúgóknak? A Délnyugati NB III. rangadó jellegű mérkőzésen idegenben döntetlent ért el a Taszári Honvéd. A Hiányold döntetlen kétségkívül sikernek számít. Ennek ellenére á T. Honvéd csapata lekerült az el­ső helyről, ábova a K. Kinizsi jó­voltából most a Nagykanizsai Bá­nyász együttese lépett, előre. A K. Kininzsi ismét azt bizonyí­totta. hogy jelenlegi csapata csak árnyéka a régi nagy nevű együt­tesnek. Nem igaz az az állítás, hogy a Kinizsi a taszári 0:5-öt akarta megbosszulni, s ezért szen­vedett vereséget a Nagykanizsai Bányásztól. Aki látta a cukor gyá­riak vasárnapi mérkőzését, láthat­ta, hogy mennyit ér valóiéban ;z a csapat., amely egy kicsit ke­mény védelem ellenében egysze­rűen képtelen gólt rúgni. NB II Rossz oapjuk volt a vezető csapatoknak Pápai Textiles—K. Honvéd 3:1 (2:1) Pápa, 1200 néző. V: Ulikmaim. Pápa- Présing I. — Sas, Szabó, Németh — Vámos, Domonkos — Varga, Szűcs, Áldozó, Bali, Wolf. Edző: Kósa Károly. K. Honvéd: Markó — Schmidt, Rátkai, Csapó — Muzslai, Tóth — Palkovics II., Lang, Szabó, Palkovics I., Laczko- vics. Edző: Tóth József. A hazai csapat kezdett jobban. A kaposváriak azonban egy ideig jól alkalmazták az előnyszabályt, s a pápai támadások rendre el­akadtak a Honvéd lestakíitkáján. A textilesek fölénye a 34. percben góllá érett. A 34. percben tömörü­lés keletkezett a Honvéd kapuja előtt, a kapusról lepattanó labda Rátkairól a hálóba került, öngól, 1:0. Fokozódott az* iram. A 40. percben a Honvéd vezetett szép támadást, melynek végén Palkovics I. kiegyenlített. 1:1. A 44. percben mintegy 35 méterre a Honvéd ka­putól szabadrúgáshoz jutott a ha­zai csapat. A Honvéd védelem el­mélázott, s nem tudta megaka dá- mIdőzni, hogy a bolyból kiugró Ál­NB III. dozó ne fejelje a kapuba a labdát. 2:1. Szünet után is a hazai csapat irányította a játékot. Feltűnt, hogy a Honvéd védelem milyen sokat bizonytalankodik. Bizony az első negyedórában csak a pápai csatá­rok ügyetlenségén múlt, hogy nem növekedett a hazaiak előnye. Csak negyedóra után vált kiegyenlítet­tebbé a játék. A 30. percben vég­leg eldőlt a mérkőzés sorsa, vé­delmi hibából Szűcs beállította a végeredményt. 3:1. Ezután már a Honvéd került fölénybe, de az eredmény nem változott. Az utolsó hat hétben nem rú­gott gólt a pápai csatársor. Most a Honvéd védelem jóvoltából egy­szerre hármat is. A többet táma­dó hazai, csapat megérdemelte a győzelmet. Jók: Domonkos, Varga, Szűcs, Ball, illetve Csapó, Muzslai, Szabó. További NB Il-es eredmények: B. Spartacus_Pécsi BTC 2:2, Za­laegerszegi Dózsa—Traktorgyár 2:2, Erzsébeti VTK—Zalaegerszegi TE 2:1, Esztergomi Vasas—Pécsi Bányász 5:1, Fővárosi Autóbusz— IIT. kér. TTVE 1:1, Mosonmagyaró­vár—Pécsi VSK 3:0, Kőbányai Lombik—Győri Dózsa 2:1, Veszp­rém—Székesfehérvári MÁV Előre 1:1. Az NB II. Nyugati csoport állása 1. ÍH. kér. TTVE 14 10 1 3 32:16 21 2. Pécsi BTC 13 8 3 2 32:11 19 3. K. Honvéd 14 8 3 3 25:15 19 4. Pécsi VSK 14 8 2 4 28:15 18 5. Pécsi Bányász 14 6 6 2 30:27 18 6. B. Spartacus 14 7 3 4 29:19 17 7. Esztergom 14 6 4 4 25:19 16 8. Győri Dózsa 14 6 3 5 24:20 15 9. EVTK 14 5 5 4 26:27 15 10. Székesfehérvár 14 5 2 7 20:27 12 11. M.-magyaróvár 14 4 4 6 11:23 12 12. ZTE 13 5 1 7 25:30 11 13. Veszprém 13 4 3 6 15:21 11 14. Pápa 13 5­8 14:14 10 15. Z. Dózsa 14 2 6 6 12:21 10 16. K. Lombik 14 4 1 9 20:30 9 17. Traktorgyár 14 2 4 8 14:28 8 18. Autóbusz 14 1 5 8 12:31 7 Sok a bajnokesélyes az Északközép csoportban Siófoki Bányász Hyergesújfalu i:l (0:1) Siófok, 1000 néző. V: Sebestyén. S. Bányász: Iszak — Farkas, Fe­hér, Fejes — Vörös, Stefán — Er­dei, Sier, Tóth, Papp, Peresztegi. Edző: Haragh Tibor. Nyergesújfa­lu: Papp — Kiss, Goldschmidt, Rába — Babarczi, Prikusz — Lé- derberger, Galambos, Kisgyőri, Fenyvesi, Pataki. Edző: Tallósi Sándor. A kényelmeskedve kezdő hazai csapat fölényt harcolt ki, mint­hogy azonban a csatárok a belső játékot erőltették, a vendégek ka­puja előtt nem alakult ki komoly helyzet. Több mint félórás nyo­masztó hazai fölény után a 40. percben váratlanul a vendégek sze­reztek vezetést. Ártatlannak látszó támadás végén Kisgyőri betalált Iszak hálójába. 0:1. A második félidő is nyomasztó siófoki fölénnyel kezdődött. Szin­te állandóan egykapura játszott a siófoki csapat, most már a csatá­rok irányzéka is jobb volt, Papp azonban mindent hárított. A 38. percben mégiscsak sikerült egyen­líteni a Bányász csapatnak. Papp ívelt előre egy szabadrúgást, s a kiugró Farkas a hálóba lőtt. 1:1. A vendégek kétségbeesetten harcol­tak a döntetlen megtartásáért. A 42. percben a Bányász mégis meg­szerezhette volna a győzelmet. Er­dei abszolút helyzetben fejjel a kapu fölé küldte a labdát. így aztán maradt a döntetlen. Üjfent bebizonyosodott, hogy ha az ellenfél megerősített védelem­mel játszik — mint jelen esetben egy úgynevezett »söprögetóvel«, —, akkor a lassú támadásszövésú sió­foki csatársor nehezen érvénye­sül. Ez alkalommal különösen a si' toki balszárny volt túl körül­ményes. Jórészt ezért kellett meg­elégedni a Bánvász csapatnak a döntetlennel. Jók: Farkas, Fehér, Erdei, illet­ve Papp, Goldschmidt, Kisgyőri. További eredmények az Észak­közép csoportban Sárisáp—Elektromos 1:0, K. Tűz­álló—Csepel Autó 2:0, Cegléd—To- kodi Bányász 1:0, Ercsi—Vasas Di­namó 5:0, Üjlaki FC _Pilisi Bá­n yász 1:0. gyerekjáték választani KABÁTOT ŐSZRE. TÉLRE Az Északközép csoport allása 1. Siófok 12 7 3 2 17:12 17 2. Pénzügyőrök 11 6 3 2 28:11 15 3. K. Tűzálló 11 5 5 1 21:14 15 4. Tokod 11 5 4 2 17:10 14 5. Ercsi 11 5 3 3 23:12 13 6. Cegléd 11 5 3 3 15:12 23 7. Üjlaki FC 11 5 2 4 20:14 12 8. Elektromos 11 5 2 4 14:12 12 9. Sárisáp 12 4 3 5 9:10 11 10. Csepel Autó 11 5 1 5 13:16 11 11. Goldberger 11 4 2 5 7:15 10 12. Magyar Acél 11 4 1 6 18:17 9 13. Annavölgy 11 3 1 7 14:27 7 14. Pilisi Bányász 11 2 3 6 8:17 7 15. Nyergesújfalu 11 1 4 6 8:18 6 16. V. Dinamó 11 2 2 7 10:25 6 Ez«ft a szép ftóVéaSlfcérl vasár­napon mintegy negyvenezer szur­koló gyűlt össze Budapesten a Népstadionban, hogy szemtanúja legyen a Magyarország—NDK Nem­zetek Kupája visszavágó mérkő­zésnek. A magyar csapat berlini 2.T-es győzelmével a tarsolyában látszólag nyugodtan lépett pályá­ra. Még inkább megnyugodtak a kedélyek, amikor a 6. percben a Rákositól kapott latodat a balössze­kötő Benő négy lépésről Védhetét- lenül vágta a léc alá. Tehát az előnyünk már két gól lett, de nem sokáig, mert a 14. percben rosszul állt föl a magyar sorfal egy szabadrúgásnál, és Heine ki­egyenlített. A 17. perc újabb ma­gyar gólt hozott. Sólymos! rúgott szabadot, a labda Sándorhoz ke­rült, aki szép fejes góllal tovább növelte előnyünket.. A kitűnően játszó NDK-válogatott azonban nein adta föl, s a 20. perében R. Ducke kihasználva, ftógy Szentmi- hályi kiejtette a labdát, kiegyenlí­tett. Szünet után esett a játék irama és színvonala. A magyar váloga­tott tizenegyeshez jutott, a bün­tetőt Sólymost értékesítette. A német csapat azonban nem adta föl, és Ehrler rétén kiegyenlített. Bizony mind a stadion közönsége, mind pedig a tv-ezurkolók soka­sága nagyon várta már a mérkő­zés végét jelző hármas játékveze­tői sípszót, amely azt jeieartaöte» hogy a magyar labcLarúgó-^valoga- tott tovább jutott a Nemzetek Eu­rópa Kupájában. Legközelebbi ellenfelünk ebben a kupában Franciaország váloga­tottja lesz. Erre a mérkőzésre azonban már csak a jövő tavasz- szal. kerül sor. A magyar labda­rúgó-válogatott az NDK elleni mérkőzésed befejezte idei szerep- lését. Most már következik a baj­nokság befejezése. Méghozzá gyor»' sított. ütemben, mert e héten csü­törtökön. november 7-én is bajnoki fordulókra kerül sor a különböző NB-osztályokbaru A Babocsa és a K. Dózsa vezet, de.. A megyei labdarúgó bajnokság csak magán viseli a bélyeget, azt, hogy nincs tétje az idei küzdel­meknek. igen lagymatag mérkő­zéseket iáttunk ezen a héten is. a közönség figyelme lassan elfor­dul ettől a ►►bajnokságtól«. Pél­dául a K. ' Honvéd II.—Fonyód mérkőzésen talán tíz szurkoló volt jelen. Igaz. hogy szinte titokban rendezte meg ezt a mérkőzést a kaposvári csapat. Másutt is nagy volt a részvétlenség. Ebben közre­játszott az, hogy a tv közvetítette a Magyarország—NDK mérkőzést. A megyei csapatok vezetői nem­igen tesznek úgy, mint az NB-sek, ahol a totómérkőzéseket kivéve szinte valamennyi találkozót a délelőtti órákban játszották le. A megyei bajnokság Északi cso­portjában továbbra is a Babócsai Bányász vezet, amely ez alkalom­mal egy másik bajnokesélyest győ­zött le biztosan. A babócsaiak el­sősége azonban csak látszólagos, mert ha a csurgóiak megkapják az elmaradt nagyatádi mérkőzés két pontját, poniszámban megelőzik a babócsaiakat. Az Északi csoportban a vezető K. V. Lobogót a Kaposvári Dózsa váltotta föl az élen. Itt is látszó­lagos lehet azonban az elsőség kér­dése, mert a harmadik helyen ta­nyázó K. Honvéd II. és a második helyen levő K. V. Lobogó a vesz­tett pontokat tekintve jobban áll, mint a lila-fehér csapat. Déli csoport: 1. Babócsa 12 8 1 3 34:22 17 2. Csurgó 11 8 - 3 38:16 16 3. Lábod 12 6 3 3 23:16 15 4. M. Honvéd . 12 6 1 5 28:25 13 5. Nagyatád 11 4 2 5 21:13 10 6. Barcs 12 3 3 6 18:23 9 7. Gyékényes 12 4 1 7 26:46 9 8. Somogyszob 12 1 3 8 3,2:37 5 LABOD—GYÉKÉNYES 4:2 (3:2) Lábod. 500 néző. V: Ferenczi. Lábod: Monostori (Homai) — Kar- lovics, Kiss, Mihóka — Koczka, Csoór — Szokolics, Abrudbányai, Ilosfai. Kovács, Prokli. Edző: Sel- meczi István. Gyékényes: Mészá­ros — Füstös. Papp, Gergeücs — Gerencsér, Molnár — Krizsanics. Baróti, Horváth I., Horváth II., •Gáspár. Edző: Róka Lajos. Jó ira­mú, változatos mérkőzés. Ennyi­vel jobb volt a lábodi csapat. A 87. percben 4:Z-es állásnál a ven­dégek ll-est hibáztak. G: Abrud­bányai, Kovács (2—2), ill. Horváth I. (2). Jók: Hornai, Csoór, Hosfai, Kovács, ill. Molnár, Krizsanics, Horváth I., Gáspár. Bosznai Gyula NAGYATÁD— SOMOGYSZOB 2:0 (1;0) Nagyatád, 400* néző. V: Völgyesi. Nagyatád: Horváth — Németh, Fritz, Nagy — Nezdel, Bazso II. — Khőnig, Czimbalek (VojkovJcs), Posta, Simon, Stoff. Edzői Bicsáki Sándor. Somogyszob: Barbina — Pálfi. Bálint, Németh — Kiás, Hosszú — Palotai, Dombi, Góbéidé, Szendrődi, Kuzma. Edző: Hosszú László. Alacsony színvonalú mér­kőzést hozott a két örök vetély* társ találkozója. Simon és Stoff góljai eldöntötték a mérkőzést a hazaiak javára. Jók: Fritz, Nagy, ill. Bálint, Szendrődi. Horváth Miklós CSURGÓ—BARCS 3:1 (2:0) Csurgó. 400 néző. V: Stündl. Csurgó: Kepler — Péczeli. Hottó I„ Szabó — Boros, Füzes (Vörös) — Sebestyén, Rostás, Sótonyi, Lu- czek, Nagy. Edző: Bolla József. Barcs: Gál — Kanizslai, Papp. Kra- pecz (Gulyás) — Zsibrek, Szili — Tóth. Rózsavölgyi. Sinkó, Borda, Kertész. Edző: Szóvári György. Az első félidőben jól használta ki kevés helyzetét a hazat csapat. Szünet után viszont, amikor nagy fölénybe került, mindkét oldalon csak egy-egy gól esett. G. Luczek (2). Sebestyén (ll-esből). ill. Sinkó (lí-esbol). Jók: Szabó, Rostás, Só­tonyi, ill. Gál, Berda. Kertész. Halmai Emil B AB ÓCS A—MARCALI HONVÉD 2:1 (0:1) Babócsa. 400 néző. V: Prefek. Babócsa: Varga — Ri edler, Bakó, Harasztia — Póla, Zadravecz — Paksdcza, Buko vies, Hajdú, Ember- sics, Luczek. Edző: Szuhanyik Fe­renc. M. Honvéd: Bogdán — Hor­váth, Kovács, Balogh — Macze- nauer, Kalotai — Sz’úcs. Khiesz, Markovi.cs, Palacskó, Kaszab. Ed­ző: Virágh József. Jó iramú mér­kőzés, amelyen mindkét bajnok­esélyes nagy becsvággyal küzdött. Szünet után a tervszerűbben játszó Bányász megérdemelten fordította a maga javára a mérkőzést. G: Bóla. Hajdú. ill. Markovics. Jók: Varga, Riedler, Bakó, Harasztia, ill. Szűcs, Khiesz, Markovics. Fekete Károly Északi csoport: 1. K. Dózsa 2. K. V. Lobogó 3. K. Honvéd H. 4. Marcali V. M. 5. K. H. Vasutas 6. K. Vasas MTE 7. Tab 8. Balatonlelle 9. Fonyód 12 8 2 11 8 2 11 8 1 11 5 1 12 4 3 11 5 - 10 4 1 12 2 1 2 40:12 18 1 30:14 18 2 43:17 17 5 30:18 13 5 21:33 11 6 24:18 10 5 17:22 9 9 12:41 5 12 1 1 10 11:54 3 Helycsere történt a Délnyugati csoport élén Fiú télikabát 5 — 16 méretig 220,— Ft-tól 1000,— Ft-ig Fiú átmeneti kabát 16-os méretig 380,— Ft-tól 700,— Ft-ig (2896) N. Bányász-K. Kinizsi 1:0 (1:0) Kaposvár, 500 néző. V: Váradi. N. Bányász: Tárca». — Strassz, Dénes, Lervencz — Viola, Bányai — Meszes, Bencze, Lukács, Kiss, Hegedűs. Edző: Mihalecz Boldi­zsár. Kinizsi: Szentes — Balogh, Darvas, Simon — Bíró, Szabó — Zag, Kovács, Herbei, Göncz, Ma- tics. Edző: Váradi Lajos. A csúszós, mély talajon rögtön a Kinizsi ragadta magához az irányítást. Egymás után alakultak ki helyzetek a kanizsai kapu előtt, de a csatárok sorra elügyetlenked- ték. A 13. percben nagy védelmi hibából a vendégek megszerezték a vezfetóst, s egyúttal a győzelmet is. Meszes a felezővonaltól indult el, Simon egy ideig csak nézte, s mire utána iramodul, a jobbszélső már az ötösről a hálóba rúgta a labdát, 1:0. A gól után sem válto­zott a helyzet. Állandóan a Bányász térfelén folyt a játék, jobbnál jobb labdák szálltak el Tárcza kapuja előtt, de nem akadt senki, aki ér­tékesítse. A közönség körében az keltett elégedetlenséget, hogy Ko­vácsot két ízben is dancsolták a 16-oson belül, a játékvezető azon­ban tovább engedte a játékot. A nagy nyomást csak az eredmény­telen szögletek sorozata jelentette. Szünet után bevezetőül Kovács, majd Göncz hibázott jó helyzet­ben. A 14. percben Balogh tiszte­letlen megjegyzést tett az erélyte­len játékvezetőre, mire éppen raj­ta bizonyította be az ellenkező­jét: leküldte a pályáról. Tíz em­berrel is a Kinizsi támadott. A 20. percben Matics közeli lövését Tár­cza bravúrral ütötte ki, Kovács pe­dig a kapufát találta el. A 35. perc­ben Meszest utánrúgásért szintén kiállította Váradi. Az utolsó per­cekben a nyugodtabban játszó ven­dégek jöttek fel, s egy í^>en csak Szentes szerencsés kifutása men­tette meg a kaput a góltól. tudott úrrá lenni a helyzet fölött. Az eredmény már nem változott. Két ellentétes félidőt hozott & Délnyugati NB III. csoportjának rangadó jellegű mérkőzése. Mi­ként az eredmény alakulása is mu­tatja, az első félidőben a hazai, szünet után a taszári csapat ját­szott jobban. Ezért mondható igaz­ságosnak a döntetlen, annak elle­nére, hogy a végén a Taszári Hon­véd a győzelmet is megszerezhet­te volna. Jók: Kozma, Komáromi, Nyitrat, Farkas, illetve Varga, Filiszár, Sza­bó, Vándor!, Szöllősi. A játékidő nagy részét végig tá- | ta a labdát. A játékvezető nehezen madó Kinizsi a csatárok tehetet­lensége folytán egygólos hátrá­nyát sem tudta behozni. Csupán egy szemfüles csatár gólokkal ver­te volna a mérsékelt teljesítményt nyújtó, csoportelső Bányászt. Ez­úttal a védelem sem állt biztosan a lábán, az igen ritka kanizsai tá­madások a lyukas védelem mellett nem egy esetben jelentettek gól­veszélyt. Jók: Tárcza, Dénes, Ler- vencz, Viola, a kaposvári csapat­ban senki nem nyújtott kiemelke­dő teljesítményt. Nagymányok Taszári Honvéd 2:2 (2:0) Nagymányok, 600 néző. V: Pólai. Nagymányok: Szőcs — Hucker, Komáromi, Berta — Teleki, Mol­nár — Kozma, Pecze, Nyitrai, Vé- ber, Farkas. Edző: Enoch József. T. Honvéd: Varga — Belkó, Fili­szár, Bagyiila — Szórádi, Szabó — Kruskovics, Takács, Boda, Vándo­rt, Szöllősi. Edző: Jobban Ferenc. A felforgatott összeállítású ta­szári csapattal szemben a nagy becsvággyal küzdő bányászok tar­tós fölényt harcoltak ki. A 13. percben ez a fölény góllá érett. Nyitrai betalált Varga hálójába, 1:0. A 25. percben egyenlíthetett volna a Honvéd, Vándori a kapus fölött átemelte a labdát, az azon­ban a kapu fölé szállt. A 40. perc­ben Farkas mintegy öt méteres lesről indult el. A partbíró jelez­te a lest, a taszári védők leálltak. Farkas a hálóba lőtt. Pólai bíró megítélte a gólt, 2:0. Szünet után megváltozott a já­ték képe. A Taszári Honvéd ke­rült fölénybe, s a 17. percben szé­pített is a vendégcsapat. A 17. percben Kruskovics elszaladt a szé­len, beadott, Vándori a hálóba lplt. 2:1. A 25. percben Szöllősi beadá­sát Boda átlépte, a labda a jó hely­zetben levő Kruskovicshoz került, aki nem hibázott. 2:2. Egyre for­róbb lett a légkör a pályán és a nézőtéren. Az egyik Bányász-játé­kos például a partbíró arcába vág­További eredmények Pécsszabolcsi Bányász—PEAC 1:1, Nagykanizsai Dózsa—Mohács 3:1, Szekszárdi Dózsa—Nagykaniz.iai VTE 5:3, Mázas zászv ár—Szekszár­di Petőfi 3:1, Dombóvári VSE—Ba­ja 2:1, Kalocsai Honvéd—Kalocsai Kinizsi 1:0. A bajnoki táblázat állása 1. Nagykanizsai B. 13 8 3 2 21:11 19 2. Taszári Honvéd 13 7 5 1 33:18 19 3. Kalocsai Honv. 14 7 3 4 32:27 17 4. PEAC 12 7 2 3 22:11 16 5. Dombóvár 12 6 4 2 21:15 16 6. Nagymányok 13 7 2 4 39:27 16 7. K. Kinizsi 13 6 2 5 26:20 14 8. Sz. Dózsa 13 5 2 6 38:33 12 9. N. Dózsa 13 5 2 6 23:23 12 30. Mohács 12 4 3 5 15:17 11 11. Bajai MTE 13 4 3 6 12:21 11 12. Mázaszászvár 12 2 6 4 25:27 10 13. Sz. Petőfi 14 4 2 8 16:24 10 14. Pécsszabolcs 12 3 3 6 13:29 9 15. NVTE 13 3 1 9 20:34 7 16. Kalocsai Kinizsi 12 1 3 8 12:31 5 K. V. LOBOGÖ— K. H. VASUTAS 1:1 (0:0) Kaposvár, 100 néző. V: Domb* rovszki. Lobogó: Kaiser — Nagy* Borda, Zakóm mer — Perreg. Mű­dig — Csordás (Végh). Radax (Srenk). Zsolnai tír.-, Lábas. Ger­gő. Edző: Horváth Béla. Vasutaa: Illés- (Törzsök) — Wóber, Nagy, Cfitepregt — Molnár, Miseta — Tal- lián (Kúti), Takács. Laki, Jónás (Papp), Fülöp. Edző: Tőke János. A védekezésre berendezkedett Vas­utassal szemben a helyzetek sorát hagyták ki a Lobogó-csatárok. G: Gergő, ill. Laki. Jók: Nagy, Bor­da, Műdig'-, ill. Miseta, Nagy, Laki. Tolnai László TAB—BALATONLELLE S:t (3:0) Balatonlelle, 100 néző. V: Boldog. Tab: Gróf — Györke I.. Szabó, Krutek — Györke II., Egyed — Rácz, Varga, Puha. Simon, Szabó. Edző: C zabul a Miklós. Balatonlel­le: Takács — Molnár I., Miile!. So­mogyi — Szabó, Jabronka — Zsig- mond, Büki, Molnár II.. Horváth. Edző: Pesti János. A hazai csa­pat csak tíz fővel tudott pályára lépni (!). Amikor a lehelektől Zsig- mondot és Somogyit a játékvezető kiállította, nyolc főre olvadt az együttes. Még egy kiállítást történt: a 34. percben Puha került a játék­téren kívülre. A lelkesen játszó ta- bjak ilyen arányban is megérde­melten győztek. A játékvezetői hár­mas igen gyengén működött. G: Simon (2). Puha, Rácz, Krutek, Györke II., ill. Jabronka. Jók: Györke n.. Simon, Czabula. a leü- lei csapatból senki sem érdeme* említést. Hajas Gyula K. DÓZSA—MARCALI V. M. 2:0 (1:0) Kaposvár, 100 néző. V: BuzsáleL Dózsa: Antal — Báli, Horváth, Tö~ kölyi — Kiss, Gsima — Teremi, Zsunics, Farkas, Veverán, Csupor. Edző: Záborsaky Jenő. Marcalt: Törzsök — Vörös, Kapitány, Gás­pár — Jakab, Szántó — Némethi Takács, Molnár, Kis borsó, Pim- pauer. Edző: Abonyi Károly. Vé­gig kiegyenlített, igen sportszerű mérkőzést hozott a két csapat ta­lálkozója. A Dózsa veszélyesebbe» támadott, a marcaliak támadásai­ban kevés volt az átütőerő. G: Ve­verán, Teremi. Jók: Horváth. Far­kas, Veverán, ill. Törzsök, Kás- borsó. Fonai László K. HONVÉD M.—FONYÓD 5:2 (4:0) Kaposvár, v: Németh V. Honvéd: Szikora — Horváth, Takács, Bog­nár — Kókai, Albecker — Kele­men, Németh, Jezeri, Petrányi, Taschi. Edző: Radnai István. Fo­nyód: Járías — Márton, Liszlcai, Molnár n. — Györköß, Molnár I. — Farkas, Rónai, Bogdán, Csapó, Kolip. Edző: Harmath Gyula. A lelkes fonyódi csapat szünet után nagyon feljavult. G: Németh, Pet­rányi (2—2), Jezeri, ill. Csapó (2). — A telitalálatos totószelvény: E héten — minthogy az olasz mér­kőzéseket törölték a totószelvény­ről, a telitalálatos szelvény csak ll-es lehel;. A 11 találaíos szelvény igy fest: x x x 1 1 x 1 8—12-ig tö­rölve 2 x 1 2. A 11 találatos szel- nyekre egyenként i 13 091,25 forin­tot, a 10 találatosakra 4616,25 forin­tot, a 9 találatosakra 611,25 forin­tot fizetnek. KÖSZÖNETNYILVÁNÍTÁS Köszönetét mondunk mind­azoknak, akik FORRÖ JÓZSEF temetésén részt vettek, és részvétükkel fájdalmunkat . enyhíteni igyekeztek. Gyászoló család. (4793) GYÁSZJELENTÉS Fájdalomtól megtört szívvel tudatjuk, hogy ELEK ZOLTANNÉ sz. Rodler Elsi folyó hó 4-én elhunyt. Teme­tése 6-án du. 3 órakor lesz a Keleti temetőben. Részvétlá­togatás mellőzését kérjük, Elek Zoltán és a Rodler család. (479^ ______________