Somogyi Néplap, 1963. szeptember (20. évfolyam, 203-228. szám)

1963-09-17 / 217. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1998. szeptember IT LABDARÚGÓMÉRLEG elenti, hogy a T. Honvéd a is biztosan vezet a tát Nehezen győzött a Siófok. Annak* 1 lenére, hogy sokszor kapujához* Ismét kedvezően alakult NB-s> csapataink heti mérlege. A meg­szerezhető nyolc pontból hetet gyűjtöttek össze két hazai és két idegenbeli mérkőzésen. A legérté­kesebb győzelmet kétségtelenül a K. Honvéd aratta. Ha gyengén megy is ebben a bajnokságban a magyaróváriaknak., a nagy tapasz­talattal rendelkező régi NB II-es csapat legyőzése saját otthonában kitűnő fegyvertény. A Honvéd jó szereplését az előkelő 5. hely fém­jelzi. Folytatja jó szereplését a Taszári Honvéd is. A csapat tagjait dicsé­ri, hogy a fordulatos kalocsai mér­kőzésen a hazai vezetés után sem adták fel a reményt, s — némi sze­rencsével — elhárítva a hazai ro­hamokat, pár perccel a mérkőzés vége előtt futotta erejükből az egyenlítésre is. Az egy pont azt MEGYEI BAJNOKSÁG ÉSZAKI CSOPORT K. DÓZSA—BALATONLELLE 8:1 (3:1) Kaposvár, 200 néző. V: Tóth. K. Dózsa: Antal — Tökölyi, Báli, Horváth — Kiss, Csima— Teremi, Veverán, Farkas, Szigeti Zsunics. Edző: Záborszky Jenő. Balatoniéi - le: Takács — Nagy, Szűcs, Bükki — Jabronka, Szabó — Papp, Mol­nár, Kapo6i, Cser, Horváth. A Dó­zsa már a 2. percben gólt ért el, amire a leltelek az 5. percben vá­laszoltak. A vendég csapat csak húsz percig állta a Dózsa roha­mait. utána sűrűn estek a gólok. G: Szigeti (3), Zsunics (2). Csima, Teremi, Veverán (ll-esből), ill. Szűcs (ll-esből). Jók: Báli, Veve­rán, Zsunics, ill. Takács, Jabronka. Fonai László K. V. LOBOGO—TAB 1:0 (0:0) Tab, 400 néző. V: Kovács Gy. Lobogó: Mészáros — Nagy, Borda, Zakkomer — Perreg, Novak Ge­lencsér, Lábas, Simon, Gergő, Csor­dás. Edző: Horváth Béla. Tab: Gróf — Györke I., Szabó, Tábori — Egyed, Czabula — Györke n.. Varga, Puha, Sin^on, Vendl. Edző: Czabula Miklós. Jó iramú, válto­zatos, helyenként kemény mérkő­zés. Mindkét csatársor sok helyze­tet ki hagyott. A lelkesebb vendég csapat megérdemelten győzött. G: Gergő. Jók: Novak, Zakkomer, Gergő, a mezőny legjobbja, ill. Szabó, Györke n. Dietzel Ede MARCALI V. M.—K. HONVÉD H. 2:0 (1:0) Marcali, 400 néző. V: Horváth G. Marcali: Törzsök — Hosszú, Ja­kab, Király — Molnár, Gáspár (Ihász) — Németh, Kisborsó, Ta­kács, Pimpauer H. (Varga), Pim- pauer T. Edző: Abonyi Károly. K. Honvéd II.: Badics — Horváth, Só­vágó. Takács — Kókai, Kaltnecker — Urban, Varga, Betrányl, And- rovics (Kovács), Tasi. Edző: Radnai István. Erős iramú mérkőzésen az első félidőben a nagy lelkesedéssel és jól is játszó hazaiak voltak fö­lényben. Szünet után kiegyensú­lyozott volt a játék. A marcaliak a hajrában erősíteni tudtak, és megérdemelten győzték le a jó játékerőt képviselő ellenfelüket. G: Kisborsó, Takács. Jók: Törzsök, Jakab. Kisborsó. Takács, ill. Só- vágó, Kókai, Tasi. Kálmán Sándor K. VASAS MTE—FONYÓD 4:0 (2:0) Fonyód, 100 néző. V: Darázsi. MTE: Nadrai — Kovács, Hauck, Szatyin — Gál, Vigh — Laki I., Nagy. Pálfai, Laki II., Nincsevics. Edző: Egres László. Fonyód: Jár- fás — Gelencsér, Liszkai, Molnár H. — Papp, Molnár I. — Farkas. Vida, Vass, Csapó, Polip. Edző: Hájba József. Elénk iramú mér­kőzés. Bár a hazai csapat többet támadott, mégis a vendégek sze­rezték meg a győzelmet, mert a hazai csatárok nem használták ki a kínálkozó alkalmakat. A fonyó- riiak ötször találták el a kapufát. G: Laki I. (3), Nincsevics. Jók: Vigh, Laki I., ill. Liszkai, Molnár I. , Vida. Gimesi László V Az Északi csoport állása: 1. K. Dózsa 2. K. V. Lobogó 3. Marcali V. M. 4. K. Honvéd H. 5. K. Vasas MTE 6. Balatonlelle 7. Tab 8. K. H. Vasutas 9. Fonyód 5 4 1 - 30:7 9 5 4 1 - 15:4 9 5 3 1 1 19:6 7 5 3 11 19:8 7 5 3 - 2’14:5 6 6 2 - 4 10:22 4 4 1-3 6:12 2 5 1 - 4 10:25 2 6 - - 6 3:36 ­jgezte ellenfelét, csak a beíeje-j -S előtt három perccel sikerült j i:(vágni a győztes gólt. A máskor; gálveszélyes csatársor most sokj helyzetet hagjmtt ki. Hasonló volt; a helyzet Kaposváron is. A Kini-i zsi—NVTE mérkőzés első húsz per- X céhen gólzáporos győzelmet lehe-t tett várni. Az egész hazai csapat a* kanizsai térfélen tanyázott, de aj csatárok »jóvoltából« eredményte-J lenül. Azután csökkent a nyomást és egyre inkább ellaposodott a já-J ték. És bizony elúszott volna azt egyik pont, ha a ragyogóan védő* kanizsai kapus nem követ el e^vet-* len hibát... Ezzel a gy őze'^ ével■* a Kinizsi másodiknak nyomult fel» Mosonmagyaróvár, 1000 néző. Ve- a Taszár mögé. % zette: Marton. K. Honvéd: Markó — Schmidt, Rátkai Léber — Muzslai, Tóth — Palkovics, Tímár, Müller, Szabó, Laczkovics. Edző: Tóth József. Ma­gyaróvár: Király — Horváth IV., Becze, Tóth — Félix, Trapli — Köpcsényi, Radics, Rúzsa, Szalai Hérics. Edző: Acs Ferenc. A kitűnő talajú pályán a Hon­véd kezdett jobban, és csatársora sok ötletes támadást vezetett. K. Honvéli JW.W.V.V.W.V.V.'.V.V.VAVOWXS , Meglepetés az NB II-ben Mosonmagyaróvár 2:0 (2:0) DÉLI CSOPORT LÁBOD—BABÖCS A 2:1 (1:0) Lábod, 1000 néző. V: Boldog. Lá­bad: Monostori — Karlovics, Kiss, Mihóka — Wirth, Koczka — Hor- nai, Hordósi, Kiplinger, Kovács, Prokli. Edző: Selmeczi István. Ba- bócsa: Varga — Riedler, Bakó, Ha- rasztia — Bóla, Radics — Paksica, Hajdú, Szili, Bukó vies, Takács. Edző: Szuhanyik Ferenc. Jó iramú, változatos mérkőzés. Mindkét ka­pu sokszor forgott veszélyben. A hazaiak győzelme megérdemelt. G: Kovács, Prokli, ill. Hajdú (ll-es­ből). Jók: Monostori, Kiss. Mihó­ka, Koczka, Kovács, ill. Bakó, Ha- rasztia, Paksica, Szili. Bosznai Géza CSURGÓ—MARCALI HONVÉD 4:l (1:1) Csurgó, 400 néző. V: Horváth n. Csurgó: Kepler — Péczeli, Hottó 11., Hottó I. — Rostás. Szabó — Sebestyén, Luczek, Sótonyi (Szir- ják), Vörös, Nagy. Edző: Bolla Jó­zsef. M. Honvéd: Bogdán — Ma­gyar II., Balogh, Kovács — Palo­tai (Takács II.), Maczenauer — Palacskó (Szűcs), Khiesz. Magyar 1., Takács I., Kasza. Edző: Virágh József. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, szünet után a ha­zai csapat nyomasztó fölényt har­colt ki, ezt az ellenfél durvaságok­kal igyekezett ellensúlyozni. Meg­érdemelten győzött a csurgói csa­pat. Hottó Il-t a 75. percben. Ma- szenauert pedig a játék végén ki­állította a játékvezető. G: Vörös Luczek (2—2), ill. Kasza. Jók: Pé­czeli, Rostás, Sebestyén, Luczek, Vörös, ill. Khiesz, Magyar L, Ka­sza. Halmai Emil xNAGYATAD—BARCS 3:0 (2:0) Nagyatád, 400 néíö. V: Horváth Z. Nagyatád: Kurucz — Németh, Grich, Nagy — Bazsó II., Nezdei — Kőnig, Bazsó I., Posta, Simon, Stoff. Edző: Bicsáki Sándor. Barcs: Jobbágy (Gál) — Papp (Dagnya), Sinkó, Tuba — Petries, Kanizsai (Kropek) — Gulyás, Zsibrek. Ró­zsavölgyi, Berda, Kertész. Edző: Szóvári György, a második fél­időben a cserék után erősen fel javult a vendégcsapat, de így is biztosan győzött a hazai együt­tes. A nagyatádi csapatban külö­nösen a csatársor érdemel dicsé­retet. G: Simon, Posta. Bazsó I. Jók: Nagy, Posta, Simon, ilL Sin­kó, Rózsavölgyi. Horváth Miklós GYÉKÉNYES—SOMOGYSZOB l:l (1:0) Gyékényes, 400 néző. V: Polai. Gyékényes: Tóth — Füstös. Papp. Krlzsanics — Gelencsér, Molnár — Gáspár, Horváth I., Baróti, Bozsics, Horváth IT. Edző: Róka Lajos. So- mogyszob: Barbina — Pálfi, Bá­lint, Németh — Simon, Kiss — Gő- bölös, Palotai, Hosszú. Szalai, Dombi. Edző: Hosszú László. Ügy látszott, hogy a hazaiak győznek, de nagy védelmi hibából egyenlí­tett a Somogyszob. A gyékényes! fölényt bizonyítja az öt kapufa. A kitűnő játékvezető csírájában foly.totta el a vendég játékosok tűi kemény megmozdulásait. G: Baróti, ill. Palotai. Kiss József A Déli csoport állása: 1. Csurgó 2. Nagyatád 3. Babócsa 4. M. Honvéd 5. Lábod 6. Gyékényes 7. Barcs 8. Somogyszob 6 5-1 13:7 10 5 3 1 1 15:5 7 6312 18:12 7 6 3-3 18:17 6 2 1 3 11:11 5 6213 12:15 5 6 1 2 3 5:9 4 5-23 5:21 2 Siófokon játszik a magyar labdarúgóválogatott Szerdán délután fél 4 órakor Siófokon a Bányász csapata elien játszik edzőmérkőzést a Moszk­vába készülődő magyar labda­rúgó A-válogatott. Baróti Lajos szövetségi kapitány összeállította az A-válogaíott keretet. Ez a kö­vetkező: Kapusok: Szentmihályi, ILku. Hátvédek: Novak, Mészöly, Sárosi, Marosi. Fedezetek: Nagy, Palotai, Nógrádi. Csatárok: Sán­dor, Göröds, Albert, Machos, Tichy, Fenyvesi dr. A ritka labdarúgó esemény bizonyára sok érdeklődőt vonz a siófoki mérkőzésre. NB I-ES EREDMÉNYEK Ferencváros—Győr 4:2, MTK— Pécs 3:2, Tatabánya—Csepel 1:0, Bp. Honvéd—Diósgyőr 1:1, Vasas —Komló 0:0, Dorog—Debrecen 1:1. A táblázat élén az Újpesti Dózsa áll 11 ponttal, 2. Ferencváros 10, 3. Komló 10, 4. Győr 8, 5. MTK 8, 6. Dorog 7, 7. Tatabánya 7, 8. Bp. Honvéd 6, 9. Szeged 6, 10. Diósgyőr 5, 11. Csepel 5, 12. Pécs 4, 13. Vasas 4* 14. Debrecen 1 ponttal. A 19. percben Laczkovics futott el, beívelt labdáját Müller sze­rezte meg, ö egy csellel lezárta őrzőjét, s 17 méterről nagy bom­bát küldött kapura. A labda a kapufáról pattant a hálóba, 1:0. Továbbra is a Honvéd maradt tá­madásban. öt perc múlva Müller már csak a kapussal állt szemben, de gyenge lövését Király szöglet­re tolta. A 29. percben Szabó—Müller— Palkovics összjáték után a szél­ső egyedül tört kapura, és a kifutó Király mellett a hálóba gurított 2:0. A félidő hátralevő részében állan­dósult a kaposváriak fölénye. A hazaiak térfelén folyt a játék, szin­te egy kapura. A 40. percben Lacz­kovics előtt nyílt újabb gólszerzési alkalom, dé pár méterről a ki­mozduló kapusba lőtt. Szünet után fordult a kocka. Lábra kapott az MTE, és negyed­óráig nagy nyomás nehezedett a Honvéd védőire, ők azonban jól álltak a lábukon. Ennek elteltével kiegyensúlyozott lett a játék, hely­zet egyik oldalon sem adódott, lö­vés alig szállt kapura. A Honvéd főleg a védekezésre fordított gon­dot, és csak rajtaütésszerű táma­dásokkal kísérletezett. Az utolsó tíz percben ismét fellángoltak a hazaiak, de a kaposvári védők Muzslaival az élükön mindent tisz­táztak. A javuló formát mutató Honvéd első félidőben jó játékával eldön­tötte a mérkőzés sorsát. Ekkor a csatárok tettek ki magukért, és formás támadásaikkal gyakran ra­gadtatták tapsra a tárgyilagos ha­zai közönséget. Szünet után a vé­delem végzett nagy munkát, s tar­totta meg a szerzett előnyt. Azon­ban még mindig van a csapatban egy 15—20 perces »üresjárat«, ami­kor nagyot esik a játékosok tel­jesítménye. KÜTön említést érde­mel a sportszerű légkör, és az a szívélyes, baráti gondoskodás, amelyben a vendéglátók a vesztes mérkőzés ellenére is részesítették a K. Honvédet. Jók: Rátkai, Muz«- lai, Tóth, Tímár, ill. Király, Tóth. EZ TÖRTÉNT MÉG AZ NB II-BEN A Nyugati csoportban — a K. Honvéd győzelmét leszámítva — nem történt meglepetés. Általában a várt eredmények születtek az esélyesek győztek. Hetedik mérkő­zésén is győzött a ül. kér. TTVE, s ez az egyetlen csapat az NB fel­sőbb osztályaiban, amelyik még pontot sem vesztett. Eredmények: Pécsi Bányász—Főv. Autóbusz 2:2; Pécsi BTC—Pápai Textiles 2:0, Zalaegerszeg—Budai' Spartacus 2:2. EVTK—Székesfehérvári MÁV 5:2, Pécsi VSK—Traktorgyár 4:2, HL kér TTVE—Zalaegerszegi Dó­zsa 3:1, Esztergom—Győri Dózsa 2:1, Veszprém—Kőbányai Lombik 2:0. A Nyugati csoport állása: 1. III. kér. TTVE 7 7 ­­26:7 L4 2. Pécsi VSK 7 6 ­1 20 :ő 12 3. Budai Spartacus 7 5 1 1 19:8 11 4. Pécsi BTC 6 3 2 1 16:5 8 5. K. Honvéd 7 3 2 2 12:9 8 6. Esztergom 7 3 2 2 13:11 8 7. Pécsi Bányász 7 2 4 1 15:14 8 8­-9. EVTK 7 2 3 2 13:13 7 8­-9. Veszprém 6 3 1 2 10:10 7 10. Győri Dózsa 7 2 2 3 9:12 6 11. Székesf. MÁV 7 3 ­4 12:18 6 12. Zalaeg. Dózsa 7 2 2 3 6:10 6 13. Zalaeg. TE 6 2 1 3 13:14 5 14. Traktorgyár 7 1 2 4 9:17 4 15. Autóbusz 7 1 2 4 7:20 4 16. K. Lombik 7 1 1 5 7:16 3 17. Magyaróvár 7- 3 4 4:18 3 18. Pápa 6 1­5 4:8 2 NB III. Délnyugati csoport K. Kinizsi-Nagykanizsai VIE i:Q (0:0) Kaposvár, 1200 néző. V: Kleiber. K. Kinizsi: Szentes — Balogh, Szili. Zag — Bíró, Pados — Kovács, Szabó, Simon, Herbei, Göncz. Ed­ző: Váradi Lajos. NVTE: Szántó — Szabadi, Kudecz, Szabó — Nádasi, Orbán — Zsiga, Bánáti, Szentes, Mazaga, Valusek. Edző: Schweitzer Sándor. Az első perctől kezdve beszorult a vendégcsapat. A védők kétségbe­esetten igyekeztek a 16-os közeié­ből elrúgni a labdát de az csak ritkán hagyta el az NVTE térfelét. Az első helyzét Szabó előtt adódott, az üres kapufa tartó labdáját Sza­badi a gólvonalról vágta ki. Azután Kovács tört ki. már az ötösön járt, de még mindig vezetgette a lab­dát, végül is Kudecz közbelépett. Több kritikus helyzetben mentet­tek a védők, s amikor már nem volt mentség segített a szerencse. Így a nagy nyomás nem hozott eredményt, s húsz perc múltán enyhült a Kinizsi fölénye, szórvá­nyosan szóhoz jutottak a vendégek is. A félidő vége felé ellaposodott a játék. Szünet után a 2. percben Herbei nagy lendülettel tört előre, s 18 méterről nagy lövést küldött kapura. A vetődő Szántó kezé­ből felpattant, a labda, és Szabó beljebb segítette a hálóba 1:0. A másik oldalon Szentes került jó helyzetbe, de az oldalhálót találta el. Ismét tartóssá vált a Kinizsi fö­lénye, de a csatárok sok húzással, sok tologatással vezetett támadásai nem hoztak eredményt. Ha pedig adódott gólhelyzet, ott volt a gumi­labdaszerű Szántó. Szabó fejesét ugyan a kapufa mentette, de Ko­vács. majd Szabó közeli lövését nagy erejű szabadrúgását, Herbei 7 méteres bombáját öklözte szög­letre. A helyenként teljesen egyoldalú, nyomasztó Kinizsi-fölényben le­folyt mérkőzésen nehezen született •meg a hazai győzelem. Annak el­lenére, hogy negyedórákig a kani­zsai térfélen a 16-os táján patto­gott a labda, és sok helyzet is ad- dott a kapu előtt, keservesen ta­láltak be a csatárok Szántó háló­jába. Nemcsak azért, mert az NVTE kapusa kitűnően védett, ha­nem azért is, mert a Kinizsi tá­madói tervszerűtlenül, elgondolás nélkül, ötletszerűen játszottak. így lett a nagy gólarányúnak ígérkező győzelemből szerény 1:0. Jók: Szi­li, Pados, Bíró, ill. Szántó, Kudecz, Szentes. TOVÁBBI EREDMÉNYEK Baja—Kalocsai Kinizsi 1:0, Szekszárdi Petőfi—Nagymónyok 3:1 Pécsszabolcs—N. Dózsa 2:0, N. Bányász—Mohács 0:0, Máza-Szászvár—Sz. Dózsa 2:2. A bajnokság állása: 1. Taszári Honvéd 6 4 2 _ 29:9 10 2. K. Kinizsi 6 3 2 1 10:8 3 3. N. Bányász 6 3 2 1 6:5 8 4. Dombóvár 5 3 1 1 10:5 7 5. NVTE 6 3 1 2 14:10 6, Sz. Petőfi 6 3 1 2 9:12 7 7. Pécsi EAC 4 3 . 1 10:4 6 8. Nagymányok 6 3­3 22:14 6 9. Kalocsai Honvéd 5 2 2 1 13:10 6 10. Sz. Dózsa 6 2 1 3 16:14 5 11. N, Dózsa 6 1 2 3 6:13 4 12. Mohács 4 1 1 2 4:5 3 13. Máza-Szászvár 5 . 3 2 11:15 3 14. Baja 5 1 1 3 6:11 3 15. Pécsszabolcs 5 1­4 6:17 2 16. Kalocsai Kinizsi 5­1 4 4:15 1 NB III, Eszakközép csoport Siófoki bányász— Annavölgyi Bányász 1:0 (0:0) Siófok, 1000 néző. V: Kelem«©,. Siófok: iszak — Farkas, Fehér, Fejes — Balogh, Vörös — Peresz- tegi, S:er, Tóth, Papp, Kovács L Edző: Karagh Tibor. Annavölgy: Sági — Baranya V?j^a L, Kovács — Varga II., Elek — Botka, Ré­vész I., Tóth, Kertész, Czirok. Ed­ző: Ivlausz József. Sier már a 2. percben a hálóba talált, de a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt. Ezután har­minc percen keresztül nyomasztó, azonban eredménytelen hazai fö­lény következett. Amikor alább­hagyott a siófokiak lendülete, a vendégek is feljöttek, több táma­dást vezettek. Közvetlenül a fél­idő befejezése előtt az annavölgyi Tóth nagy lövése a kapufán csat­tant. Szünet után a rohamozó hazaiak döntő fölénybe kerültek. Az an- navölgyiek védekezésre kényszerül­tek, s csak nagy ritkán jutottak át a felezővonalon. Ennek ellenére sokáig úgy látszott, hogy döntet­len marad a mérkőzés, mert a siófoki csatárok a rengeteg gól­helyzet közül egyet sem tudtak kihasználni. A 87. percben Papp kitűnő lab­dával futtatta Kovácsot, aki­nek jól sikerült beadásából a befutó Fehér védheíetlenül fe­jelte hálóba a labdát, 1:0. A Siófoki Bányász csapata an­nak ellenére, hogy végig kezében tartotta a játék irányítását és he­lyenként teljesen beszorította el­lenfelét, csak nehezen tudta ki­harcolni a győzelmet. A vendégek elsősorban védekezésre rendezked­tek be, és megerősített védelmük sokáig eredményesen rombolta a siófoki csatárok lassan szőtt, közé­pen erőltetett támadásait. Jók: Fe­hér, Farkas. Papp, ill. Sági, a me­zőny legjobbja, Varga I., Révész I» TOVÁBBI EREDMÉNYEK Csepel Autó—Pénzügyőrök 3:1, * Sárisáp—Cegléd 0:0 Magyar Acél—Nyergesúj falu 4:1? Elektromos—Vasas Dinamó 2:0, K. Tűzálló—Pilisi Bányász 2:0, Ercsi—Üjlaki FC 2:1. A bajnokság állása: 1. Elektromos 4 2. Tokod 4 3. Siófok 4 4. Csepel Autó 4 5. Sárisap 4 6. Újlaki FC 4 7—fl. Ercsi 4 7—3. Köb. Tűzálló 4 9. Cegléd 4 10. Pénzügyőrök 4 n. Magyar Acél 4 12. Pilisi Bányász 4 13. V. Dinamó 4 1 14. Annavölgy 15. Goldberger 16. Nyergesül fain 22X1X21* A 12 találatos szelvényekre »even­ként 129 658.75 forintot, a 11 fcaIlla­tosakra 7008,75 forintot, a 10 talá- latosakra 502,50 forintot fizetnek. 1 - ­11 ft 9 1 1 ­10:3 7 1 - 1 5:3 6 l - t 5:6 6 : 1 i 4:1 5 ! 1 1 9:5 S ! 1 1 10 *7 5 1 1 1 lOrir 5 2 1 4:4 4 1 2 9:7 3 1 - 3 5:7 2 • 2 ? 5:8 2 L - 3 6:10 2 . - 3 6:13 2- 3 3:10 2 • - 4 2:11 • szelvényei K 1 1 3 K. ADÁS - VÉTŐ. 3 részes keményfa szekrény, kis méretű keményfa íróasztal, heverő, 2 dunyha, pár­na eladó. Kaposvár, Honvéd u. 9., hátul az udvarban. (2343) Kétszobás, konyhás, nyári konyhás ház kerttel beköltözhetően eladó. Kaposvár, Er­dősor u. 33. (2349) Egy karambol bi­liárdasztal teljes föl­szereléssel bizományin keresztül eladó. Ér­deklődni: Pálmási Bé­la, Fonyód, Rákóczi u. 17. (2351) Régi típusú össze­csukható vaságyat vennék. Kaposvár, Csiker, Petőfi út 30. (2352) Vörsön Dózsa utcá­ban kétszobás családi ház melléképületekkel, gyümölcsössel áron alul eladó, azonnal be­költözhető. Kis-Bala- tonhoz. vasútállomás­hoz, buszhoz közel (500 méter). Érdeklőd ni minden nan Hajdi­na Jánosnál, Soinogv- zsitfa. (3958) MEGLEPETÉSEK AZ NB I/B-BEN Fekete vasárnapjuk volt a volt NB I-es csapatoknak. Otthonában kapott ki a Salgótarján és az Özd, .míg a Szombathely csak döntet­lent tudott elérni. Ebben az osz­tályban még három csapat veret­len: a V. M. Egyetértés, a Duna­újvárosi Kohász és az Oroszlány. Budafok—Láng 2:0, Miskolci VSC —Szombathelyi Haladás 1:1, Győri MÁV DAC—Ózdi Kohász 1:0, Szál­lítók—Salgótarján 2:0, V. M. Egyet­értés—Székesfehérvár 1:0, Ganz- MÁVAG—Nyíregyháza 30. Duna oldalkocsi el­adó. SzöllŐsgyörök, Szabadság u. ti.. Hor­váth. (2348) Balatonszárszón szobás családi ház menékhelvi.cé^kicei el­adó. »Petőfi u+ca *>3073.« ieli^ére Buda­pest. Fei^m^ndiji^« rí hirdetőbe. (6354) Rálátó nfenyvps leg­szebb részén 218 n-öl saroktelek me^o^ztva is eladó. Érdeklődni Zalaegerszeg, vas. kör Czégényi. (84485) Balatonszárszón Dó­zsa György u. 22. szá­mú családi ház eladó. Érdeklődni ugyanott. (62426) Televízió elé szivár­ványszínű üveg előtét kapható. Kaposvár, Vöröshadsereg úti tra­fiknál. ___________(71696) K onyhakredenc, fes­tett szekrény. gyer- mekágy, mosdó eladó. Kaposvár, Kanizsai ut­ca 30., Ballér. (71698) nagybajomi Zöld­mező Tsz Azonnal beköltözhető házrész és 17 000-et fu­tott fekete Pannónia eladó. Kaposvár, iszák u. 4. (71695) szSvelkeze­tek! 98 forintot fizetünk egy mázsa ipari szal­máért, a kazalnál át­véve. Ezenfelül min­den mázsa búza- rozsszalma értékesíté­se esetén (térítés elle­nében) 20 kg nitrogén- műtrágyát biztosítunk. Érdemes a szalmát egyéb anyaggal pótol­ni, és a szalmát elad­ni! MÉK, Kaposvár, Noszlopy Gáspár u. 12. Telefon 10-25. (3947) fii törzskönyvezett, tenyésztésre alkalmas 1. Megkeresést Nagyba­jom 8-as telefonon vagy levélben kérünk. (3951) Kaposváj?, Egyenétsi út 25. számú ház kert­tel beköltözhetően el­adó. (71694) Beköltözhetően el­adó Kutason szoba­konyhából álló családi ház 800 n-öl telekkel, gyümölcsössel. Érdek­lődni Szabadság u. 51., özv. Kozma Józsefné- ná) lehet. (71693) Balatonlelién Hámán Kató u. 6. számú csa­ládi ház gyümölcsös­sel eladó. Cím: Baki. Balatonlelle. (71700) Zongora olcsón eladó részletre is. Zamárdi, Batthyány u. 4. (78310) Olcsó bevásárlási forrás! Textil, szövet, cipő, kötöttáru, alkalmi áru a Bizományi Áruházban! Kaposvár, Noszlopy G. utca* m l&íuüwata VljrsgáíOtt kazánfűtőt keresünk fölvételre. Jelentkezés a Somogy megyei Szákvizipari Vállalat központjában. Kaposvár, Május L u. 50. (3952) (3923) Homokszentgyörgy. Táncsics u. 61. számú ház 810 n-öl gyümöl­csös telekkel eladó. (78308) Siófokon 200 n-ölön 2 szobás, komfortos új ház azonnal beköltöz­hetően eladó. Fad- gyas László, Báthory fejedelem «. (6242A) Eícseieincm csepei- királyerdei 250 n-öles telkem hasonló kapos­várira vagy siófokira. Ábránd Zoltán, Fo­nyód, Fehérbézseny. ________________(4737) K ölcsönnel épüít fo- nói kétszoba-kamrás házamat , elcserélném kaposvári egyszoba- konyhásért. Érdeklőd­ni: Horváth Péterné, kaposvári nagyposta, konyha. (71691) Gyakorlattal rendel­kező kovács elhelyez­kedne. Lakás szüksé­ges. Cím a kiadóban. 44735) Kémény s eprőket azonnali belépésre föl­vesz a Tapolcai Köz­séggazdálkodási Vá} la- lat, Tapolca, Vörös­marty u. 15. (46436) Terv-pénzügyi osz­tályvezetőt és képesí­tett könyvelőt kere­sünk azonnali belépés­re fmsz-i gyakorlattal. Földművesszövetkezet, Tab. (78304) Az ÉM 44. sz. Építő­ipari Vállalat azonnal fölvesz budapesti mun­kahelyekre nyugdíjas kőműveseket, fizetéskorlátozás nél­kül (nyugdíj megha­gyásával) az idevonat­kozó új rendelet értel­mében, tóvá' A kőműveseket, építőipari könnyilgépkeze­és férfi segéd­munkásokat. Munkásszállást és napi kétszeri étkezést bizto­sítunk. Vidékieknek tanácsigazolás, szak­munkásoknak szer­szám szükséges. Mun­karuhát 6 hónapig nem adunk. Jelentkezés: Budapest, V., Kossuth L. tér 13—15.. földsz. Munkaerőgazdálkodás. (3943) A 13. sz. Autóköziek©» dési Vállalat rakodó­munkásokat fölvesz helybeli és vidéki munkahelyekre. (71413) Vizsgával rendelkező Intőt azonnali belépésre* lakatosokat, meghatározott időre felveszünk. Jelentke­zés a Kaposvári Tej­ipari Vállalatnál, Cs^- ri u. 4„ sz. alatt reggel 8-tól 16 óráig. (3949) Segédmunkásokat ál­landó alkalmazásra felveszünk a kaposvá­ri és balatonboglári MÉH-telepen. (71676) Házaspár bútorozott albérleti szobát keres konyhahasználattal. Cím a kiadóban. (2350) Egyedülálló szak­munkás saját otthoná­ba feleséget keres, ki a kerti munkákhoz ért. 35-től 40 évig. Egy gyermek nem aka­dály. Leveleket a sió­foki Magyar Hirdető­be »Egyenes« jeligére. 462425)