Somogyi Néplap, 1963. augusztus (20. évfolyam, 177-202. szám)

1963-08-13 / 187. szám

•OMOGTt vrPLAP 4 Redd. 15163. angusztos IS. Vaskos meglepetés született a labdarúgó-bajnokság nyitányán Az elbizakodott Kinizsi 5;0-ra kikapott Taszáron Valójában már egy héttel ez­előtt megkezdődött az őszi egy­fordulós labdarúgó-bajnokság, hisz a múlt vasárnap már meg­indult a küzdelem a Nemzeti Bajnokság II. osztályában. Az igazi bajnoki rajt azonban most vasárnap volt. Az NB I- től a megyei bajnokságig a csapatok százai léptek pályára. A labdarúgó-szurkolók igen nagy érdeklődéssel kísérik fi­gyelemmel az egyfordulós baj­nokságot is. Taszáron a Taszá- ri Honvéd—K. Kinizsi NB III-as mérkőzésen kétezren jelentek meg. Taszáron még ezer néző sem volt sosem labdarúgó­mérkőzésen. Nem tudni vi­szont, hogy a Kinizsi hívei — mert ezek voltak nagyobb számban — útra keltek volna-c Kaposvárról kedvenc csapatuk után, ha tudják, hogy ezen a mérkőzésen megszületik nem­csak somogyi, hanem talán or­szágos szinten is a legnagyobb meglepetés. A tavaly még me­gyei bajnokságban játszó Ta~ szári Honvéd 5:0 arányban «-le­lépte-« a múlt bajnokságban még NB II-ben szereplő Kapos­vári Kinizsi csapatát. Tehát már az első fordulóban felbo­rult a papírforma, és bebizo­nyosodott, hogy korántsem biztos a Kinizsi bajnoksága a Délnyugati csoportban, mint ahogy előre sejteni lehetett. Akik Kaposváron látogattak ki az NB Il-es mérkőzésre, nem bánták meg. Érdekes 2x45 percet hozott a K. Honvéd— EVTK mérkőzés. Bebizonyoso­dott, hogy a Honvéd jó csapat. Ha jobb kapusuk van a kapos­váriaknak, akkor ma bizony­nyal két ponttal állnának a baj­noki táblázaton. Elkezdődött a megyei bajnok­ság is. Ebben az osztályban ál­talában a papírforma érvénye­sült. A fonyódiak két számje­gyű veresége Marcaliban az előzmények ismerete után nem számít meglepetésnek, örven­detes, hogy sok helyütt általá­ban megfiatalították a csapa­tokat. Ügy fest, hogy a labda­rúgás szakvezetői most a »-tét« nélküli bajnokságban bátran nyúlnak a fiatalítás eszközé­hez. Nem egy mérkőzésen lát­tuk, hogy nem vagyunk híján fiatal tehetségeknek. Egyetlen árnyoldala a bajno­ki idénynyitásnak, hogy már az első fordulóban két játékost ál­lítottak ki. Nagyatádon egy babócsai és egy hazai labdarú­gót zárt ki a játékból a játék­vezető. MEGYEI BAJNOKSÁG K. HONVÉD n.—K. V. LOBOGÓ 3:3 (2:1) Kaposvár, 100 néző. V: Ferenczi. Honvéd: Szakóra —■ Takács, Schmidt, Hitter — Kirbauer, Csa­pó — Szűcs, Müller, Jezeri, Só­vágó, Taschi. Edző: Radnai Ist­ván. K. V. Lobogó: Mészáros — Nagy, Borda, Zakommer — Novak, Perreg — Lukács, Simon. Jusits, Műdig, Gergő. G: Sóvágó (2), Mül- (ler, ill. Jusits (2), Simon. BABÖCSA—NAGYATÁD 2:2 (2:1) Naygatád, 500 néző. V: Várvizi. Babócsa: Varga — Riedler, Bakó, Harasztia — Bóla, Embersics — Hajdú, Paksica, Szili, Takács, Lu- czek. Edző: Suhanyik Ferenc. Nagyatád: Kurucz — Németh, Fritz, Nagy — Bazsó, Nezdei — Orsó, Vojkovics, Posta, Simon, Stoff. Edző: Bicsáki Sándor. A megfiatalított hazai csapat a SS. percben egyenlített. Az első fél­idő végén Embersics et és Vucski- csot a játékvezető kiállította. G: Hajdú. Luczek, ill. Stoff, Posta. Jók: Varga, Bakó, ill. Németh, Ba­zsó. Ifj. Horváth Miklós. CSURGÓ—LABOD 2:1 (1:0) Csurgó, 400 néző. V: Németh V. Csurgó: Kepler — Sebestyén II. (Füzes), Hottó n., Szirják — Pé- czeli, Hottó I. — Sebestyén I., Vö­rös, Sótonyi, Luczek, Nagy. Edző: Bolla József. Lábod: Monostori — Kittiinger, Kiss, Mihóka — Kocz- ka, Ilasfai — Prokli (Hordósi), Ko­vács, Tálas (Varga), Csór, Molnár. Edző: Kanizsai Gyula. A döntet­len igazságosabb lett volna. G: Nagy, Sótonyi, ill. Kovács. Jók: Szirják, Péczeli, Hottó I., Luczek, ill. Mihóka, Koczka, Hosfai, Mol­nár. Halmai Emil NB II. Nyugati csoport K. Honvéd—EVTK 3:3 (3:1) Kaposvár, 1000 néző. V: Sümegi. K. Honvéd: Badics — Bárány, Ta­mási, Rátkai — Lang, Tímár — Tulok, Palkovics I., Szabó, Palko- vics II., Laczkovics. Edző: Radnai István. EVTK: Páli — Lipcsei, Paulicsek, Lengyel — Balázs, Ko­csis — Csöbör, Kalmár, Matulai, Mihalkó, Robotka. Edző: Gulácsi Sándor. A kitűnően kezdő Honvéd Szabó fejesgóljával már az első percben megszerezte a vezetést, 1:0. To­vábbra is a kaposvári csapat tá­madott, s rövid idő alatt négy ki­hagyott gólhelyzet és két kapufa jelezte a fölényt. S ha ennyi al­kalom nem volt elég a Honvéd­csatároknak, Kalmárnak egy is elegendő volt: a 14. percben ki­egyenlített, 1:1. Hullámzó, jó ira­mú játék alakult ki ezután. A 30. percben Palkovics I. ragyogó lab­dával ugratta ki Szabót, ő kicse­lezte a kapust, a labda elpattant, & Laczkovicsnak már csak az üres hálóba kellett találnia, 2:1. Rögtön utána Szabó hatalmas lövését tol­ta ki a felső sarokból Páli. A má­sik oldalon ugyancsak a léc alól ütött szögletre egy váratlan lövést Badics. Már ekkor megmutatkozott, hogy a Honvéd-védelem — Tamá­sit kivéve — elég bizonytalan. A 40. percben Palkovics n. óriási helyzetben a kapufát találta el. Egy perc múlva ismét ő próbálko­zott, kitört, s az eléje futó Páli a 16-oson belül felvágta. A 11-est Palkovics I. értékesítette, 3:1. Fordulás után az első lefutásból gólt értek el az erzsébetiek. Kal­már lövése Badics hasa alatt, csú­szott a hálóba, 3:2. Percekig kap­kodtak a hazaiak, de aztán nagy fölényt harcoltak ki. Egymást kö­vették a szögletek, záporoztak a lövések Páli kapujára, de a kapus mindent védett. Az eredménytelen nagy nyomást váratlan gól fejezte be. Ezt viszont a Honvéd kapta. A 21. percben a védők zavartala­nul hagyták a 16-os előtt adogatni a fővárosi csatárokat, végül Csö­bör labdája a későn vetődő Badics mellett a sarokban kötött ki, 3:3. Kezdés után kis híján a győzelmet is megszerezte az EVTK. Tamási­tól Csöbör elvette a labdát, de a kifutó Badics mellett az üres ka­pu mellé gurított! A hátralevő idő­ben már alig történt esemény. A kifulladt kaposvári csatárok szinte eltűntek a pályáról, így az EVTK támadhatott többet, azonban gól­helyzetet ők sem tudtak teremteni. Biztosnak látszó győzelmet enge­dett ki a kezéből ezen a változatos, élénk iramú mérkőzésen a K. Hon­véd. A kaposvári csapat teljesít­ménye azonban túlságosan ingado­zó volt. Néha ragyogóan játszva percenként ragadtatta tapsra a kö­zönséget, kisvártatva pedig »éb­resztő« beváltásokkal igyekeztek egy kis mozgásra bírni a szurko­lók a lagymatagon küzdő fiúkat. Ez különösen a csatársorra vonat­kozik, amelyik idő előtt ki is ful­ladt. Hogy nem nyert gólokkal a kaposvári csapat, annak ezen kívül a két kapus közti tudáskülönbség is az oka. A vendégek szintén csak időnként játszottak jól. Erényük volt a harcosabb szellem, ez néha túllépte a kemény játék határait. Az EVTK-ra nézve igen hízelgő a számukra szerencsés döntetlen. Jók: Tamási, Lang, Laczkovics, ill. Páli, Paulicsek, Kalmár, Mihalkó. További NB Il-es eredmények: Pécsi Bányász—Székesfehérvár 4:1, B. Spartacus—Pécsi VSK 2:1, Esztergomi Vasas—Fővárosi Autó­busz 5:0, III. kér. TTVE—K. Lom­bik 3:0, Győri Dózsa—ZTE 4:2, Pá­pai Textiles—Traktorgyár 3:1. A Pécsi BTC—Veszprém mérkőzést a pécsiek ausztriai túrája miatt ké­sőbbi időpontban bonyolítják le. Az NB II. állása: 1. EH. kér. TTVE 2 2 _ _ 7 1 4 2. P. Bányász 2 2­­6 2 4 3. B. Spartacus 2 2­­4 2 4 4. Esztergom 2 1 1­6 1 3 5. Pápa 2 1­1 3 1 2 6. Veszprémi H. 1 1­­4 2 2 7. ZTE 2 1­1 6 4 2 8­-9. EVTK 2­2­4 4 2 8­-9. Pécsi VSK 2 1­1 3 3 2 10. Győri Dózsa 2 1­1 5 6 2 11. Székesfehérvár 2 1­1 2 4 2 12. Pécsi BTC 1­1­1 1 1 13. K. Honvéd 2­1 1 4 5 1 14. Z. Dózsa 2­1 1 1 2 1 15. Traktorgyár 2­1 1 1 4 1 16. Mosonmagyaróvár 2­1 1 0 4 1 17. Főv. Autóbusz 2­­2 2 9­18. K. Lombik 2­­2 1 5­NB III. Délnyugati csoport Taszár­Taszár, 2000 néző. V.: Schlarb. Taszár: Varga — Belkó, Filiszár, Bagyilla — Szabó, Kucskovics — Takács, Vándori, Pámel, Kovács, Boda. Edző: Jobban Ferenc. Kini­zsi: Szentes — Balogh, Szili, Dar­vas — Szigeti, Pados — Szabó, Hor­váth, Bíró, Göncz, Kovács. Edző: Váradi Lajos. Az első negyedóra eseménytelen játéka után a 15. percben Vándori hatalmas helyzetben a kapusba lőtte a labdát. Ezután egy hatal­mas Bíró-bomba adott gondot a taszáriak kapusának. Mezőnyjáték­kal telt el az első félidő. Szünet után viszont már a második perc­ben gólt rúgtak a hazaiak. A bal oldali szögletet Boda ívelte be, Pá­mel kiemelkedett a mezőnyből, és a hálóba fejelt. A gól szárnyakat adott a hazai csapatnak, az még inkább, hogy a 14. percben Ko­vács kettőre növelte a hazai gó­lok számát. A 28. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. A taszári Kovács lefutotta Szilit és Baloghot, kapu­Idénynyitás a labdarúgó NB I b osztályban Megkezdődött a küzdelem — el­ső ízben a magyar labdarúgás tör­ténetében — az NB I/B osztályban is. Már az első forduló azt bizo­nyítja, hogy igen érdekes lesz a második vonalbeli magyar labda­rúgócsapatok találkozója. A volt NB I-esek — a Szombathely és a Salgótarján — csak egy-egy pon­tot tudtak szerezni az első fordu­lóban. A legmeglepőbb eredmény: a Győri MÁV DAC 7:3 arányú győ­zelmet aratott a BVSC ellen. Eredmények: Szállítók—Budafok 1:1, Székesfe­hérvár—Szombathely 3:3, Miskolc —Oroszlány 0:0, Özd—Ganz-MÄ- VAG 3:2, Győri MÁV DAC—BVSC 7:3, Egyetértés—Dunaújváros 0:0, Salgótarján—Láng 1:1, Nyíregyhá­za— Borsodi Bányász 3:1.-K. Kinizsi 5 ra lőtt, és a kimozduló Szentes hiába ütött a labdába az a háló­ba hullt. 3:0. A Kinizsi feladta. Nem így a hazaiak: mintaszerű akcióból a 40. percben Takács ré­vén négyre növelték góljaik szá­mát. 4:0. A 43. percben Pámel szép fejesgóllal beállította a végered­ményt 5:0. Az első félidőben látottak alap­ján aligha gondolta volna bárki, hogy a mérkőzést a taszári csapat ilyen nagy gólaránnyal nyeri. A nagyobb tapasztalattal rendelkező Kinizsi ebben az időszakban a me­zőnyben nem játszott rosszul, leg­följebb azt lehet mondani, hogy az elbizakodott kaposvári csapat tá­madói régi hibájukba estek. Sokat pepecseltek, s a hazai védők Bel- kóal az élen, könnyűszerrel rom­bolták a Kinizsi-támadásokat. Szü­net után a gyors két gól egyszeri­ben megpecsételte a Kinizsi sorsát. Az nem különben, hogy a kapos­vári csapat nem találta meg a ta­szári taktika ellenszerét. Ez ab­ból állt, hogy a két szélső mélyen hátrahúzódva játszott, viszont ha támadásba lendült a taszári csapat, akkor még rendszerint Belkó is ott termett a Kinizsi térfelén hatodik csatárként. Az is hozzájárult a Ki­nizsi súlyos vereségéhez, hogy a kaposvári fedezetpár ez alkalom­mal nem tudott összekötő kapocs lenni a védők és a támadók kö­zött. Végeredményben a Taszári Honvéd teljesen valós körülmé­nyek között megérdemelten nyerte ilyen arányban is a mérkőzést. Jó az egész taszári csapat, de különö­sen Belkó, aki a mezőny legjobb­ja volt, továbbá Filiszár, Pámel, Kovács és Boda emelkedett ki a csapatból. A Kinizsinél senkit sem lehet dicsérni százszázalékosan. Talán Szentes és Szili játéka ér­demel említést. EZ TÖRTÉNT MÉG AZ NB IH-BAN: Dombóvár—Nagy mányok 3:0, Nagykanizsai VTE—N. Dózsa 2:1, N. Bányász—Bajai MTE (volt Épí­tők) 2:1, Sz. Dózsa—Sz. Petőfi 6:1, Kalocsai ttomé* Dériszabotas iá. :0 (0:0) A Mohács—Kalocsai Kinizsi mérkő­zés és a Máza—PEAC találkozó ké­sőbbi időpontban kerül sorra. Az NB III. állása: 1. Taszár 1 1 - - 5:0 2 2. Dombóvár 1 1 - - 3:0 2 3. Sz. Dózsa 1 1 - - 6:1 2 4. Kalocsai Honvéd 1 1 - - 5:1 2 5—6. N. Bányász 1 1 - - 2:1 2 5—6. NVTE 1 1 - - 2:1 2 7—10. Kalocsai Kinizsi------------:— 7 —10. Mázai Bányász 7—10. Mohács 7—10. PEAC------—:— 1 1—12. Baja 1 - - 1 1:2 ­11—12. N. Dózsa 1 - - 1 1:2 ­13. Pécsszabolcs 1 - - 1 1:5 ­14. Sz. Petőfi 1 - - 1 1:6 ­15. Nagymányok 1 - - 1 0:3 ­16. K. Kinizsi 1 - - 1 0:5 ­Ez történt az NB l-ben A Ferencváros és a Bp. Honvéd nemzetközi mérkőzése miatt cson­ka fordulóra került sor. Vasárnap a következő mérkőzéseket játszot­ták le: Újpesti Dózsa—Pécs 1:0 (1:0) Pécs, 14 000 néző. V: Zsolt. G: Solymosi. Szeged—Komló 2:2 (2:2) Szeged, 10 000 néző. V: Vízhányó. G: Nemes, Dezsőfi, ill. Lucz, Göncz. Tatabánya—Vasas 2:0 (0:0) Tatabánya, 10 000 néző. V: Gere. G: Csemai (2). A nemzetközi találkozó kereté­ben a Ferencváros csapata a Nép­stadionban vasárnap este 3:2 (1:1) arányú vereséget szenvedett a Di­namo Moszkva csapatától. A Bp. Honvéd 4:1 (1:1) arányban nyert a francia Sedan együttese ellen. — A totó 12 találatos szelvénye: 12xxlxxxxl2 1. 12 talá- latcs szelvény nem volt. A 11 ta­lálatos szelvényekre egyenként 10 492,50 forintot, a 10 találatosak- ra 695 forintot, a 9 találatosakra UQ forintot fizetnek. SOMOGYSZOB—BARCS 1:1 (1:©) Somogyszob, 300 néző. V: Buzsá- ki. Somogyszob: Barbina — Pálfi, Hosszú, Németh — Simon, Teres­tyéni — Gőbölös, Palotai, Hor­váth, Bálint, Szentgyörgyi. Edző: Hosszú László. Barcs: Jobbágy — Csányi, Krapecz, Papp — Petries, Sinkó — Kertfez, Borda, Zsábrek, Jánosa, Thuróczi. Edző: Szóvári György. Igazságos döntetlen. G: Gőbölös, ilL Zsibrek. Rózsavölgyi István K. VASAS MTE— BALATONLELLE 3:1 (3:0) Balatonlelle, 200 néző. V: Dará­zsi: Kaposvár: Nadrai — Kovács II. (Kummer), Hauck, Szatyin — Gál n., Vigh — Fülöp, Laki I., Falvai, Laki n., Bencs. Edző: Eg­res László. Balatonlelle: Márkus — Nagy, Cser, Molnár — Szabó, Zsár — Zsigmond, Kaposi, Papp, Riba, Horváth. Edző: Pesti János. Két ellentétes félidő volt. A hazaiak szünet után akár ki is egyenlíthet­tek: volna. G: Fülöp, Laki EL, La­ki I., ill. Riba. Jók: Nadrai, Sza­tyin, Laki I., ÜL Cser, Zsigmond. Hajas Gyula MARCALI HONVÉD- GYÉKÉNYES 4:3 (3:1) Gyékényes, 300 néző. V: Varjas. M. Honvéd: Bogdán — Magyar EL, Maczenauer, Takács EL — Kalotai, Takács I. — Szűcs, Khiesz, Magyar I., Balacskó, Tóth. Edző: Virágh József. Gyékényes: Tóth — Ger- gelics, Papp, Karádi — Füstös, Molnár — Gáspár, Horváth I., Ba- róti, Bozsits, Horváth II. Edző: Ró­ka Lajos. 3:0-ra vezetett már a Honvéd, aztán egyenlítettek a ha­zaiak. A hajrában azonban a ven­dégek kiharcolták a győzelmet. G: Magyar I. (2, egyet 11-esből), Szűcs, Palacskó, ül. Horváth II., Horváth I. és Gáspár (11-esből). Jók: Ma­czenauer, Szűcs, Magyar L, ill. papp, Füstös, Molnár. Kiss József MARCALI V. M.—FONYÖD 12:0 (6:0) Marcali, 50 néző. V: Boldog. M. Vörös Meteor: Törzsök — Hosszú, Jakab, Király — Mohiár Pimpauer EL — Né neth, Takács, Szántó, Kis- borsó, Pimpauer I. Edző: Abonyi Károly. Fonyód: Patkó — Márton, Vastag, Molnár I. — Berdál, Hor­váth — Zsiborás, Vass, Farkas, Ko- lip, Szabó. Edző: Hajba József. Valójában a fonyódiak tartalék csapata szerepelt a marcali mér­kőzésen. A komolytalan találkozón tetszés szerint rúgta góljait a ha­zai együttes. G: Takács (4), Kis- borsó (3), Szántó, Németh (2—2), Pimpauer L Kálmán Sándor DICK TIGER: „Legközelebb Papp László ellen mérkőzöm“ Ibadanban rendezték meg a hi­vatásos középsúlyú világbajnoki ökölvívómeccset, amelyen a védő nigériai Dick Tiger és az amerikai Gene Fullmer mérkőzött. A 15 me­netre tervezett ökölvívóviadal mindössze hét meneten át tartott. Ekkor már döntő volt Tiger fölé­nye. Fullmer erősen vérzett is, ezért a vezetőbíró az amerikai ökölvívót leléptette. Tiger a mérkőzés után kijelen­tette: »Legközelebb Papp László ellen védem meg világbajnoki cí­memet.« A hazánkban is nagy érdeklődés­re számot tartó világbajnoki döntő időpontja teljesen bizonytalan. Olyan hírek is vannak, hogy mi­vel a találkozóra az idén már nem kerülhet sor — Papp László pedig ez évben befejezi hivatásos ököl­vívó-pályafutását —, nem lesz meg a Papp—Tiger találkozó. Pedig sokan kíváncsiak lennének erre a mérkőzésre Európában épp- mint a tengeren túL A vidékiek közül csak a kaposvári Végvári kerül! dobogóra A fővárosi motorosok nagy fö­lényének jegyében zajlott le Ka- posváron a motorosok országos gyorsasági bajnokságának harma­dik fordulója. Vasárnap reggel 8 órától mintegy 10 000 néző előtt versengtek a legjobb fővárosi és vidéki motorosok. A benevezett versenyzők csaknem kivétel nél­kül mind megjelentek. A magyar élgárdából csak a világbajnokság­ra készülő Szabó II. László hiány­zott. Bebizonyosodott a kaposvári versenyen, hogy a gyorsasági ver­senyeken a fővárosi *- 'torosok tudásban fölöttük állnak a vidéki versenyzőknek. (Az igazsághoz tartozik az is, hogy a budapestiek­nek modernebb, jobb gépeik van­nak.) A nyolc osztályfutamos ver­senyben a vidékiek közül egyn­egyedül a kaposvári Végvári ke­rült dobogóra. A többi helyet mind a fővárosi motorversenyzők foglalták el. A verseny végig bővelkedett iz­galmakban, érdekességekben. Kü­lönösen izgalmas volt a 350-es spe- ciálgépek futama. Csaknem végig Kurucz György vezetett. Az utolsó körökben azonban Cserkúti meg­előzte, és futamgyőztes lett. A sze­rencsés kimenetelű motorversenyen komolyabb bukás nem adódott. A gépek közül elég sok felmondta a szolgálatot. Még az új Hondák sem bírták a helyenként 150—160 km-es tempót. Eremények: 50 kem, 7 induló, 5 kör (1 kör hossza 2200 m): l. Bánhidi (MHS KMK) Sachs 11:30.2, 2. Tatár (MHS KMK) Berwa 11:47.2, 3. HorváA (MHS KMK) Panni 12:45.4. 125 kem sporlgépek, 11 induló, IS kör: 1. Pe:.ró (Bp. Honvéd) Danu- via 27:07.8, 2. Szűcs L. (Ü. Dózsa) Honda 27:08.8, 3. Bába (MHS KMK) Honda 27:45.2. 125 kem specÜU gépek, 5 induló, 15 kör: 1. Reisz (Bp. Honvéd) MZ 25:47.2, 2. Spáth (MHS) MZ 25:48.4. 3. Kovács (MHS) MZ 26:05.6. 250 kem, 17 induló, 12 kör: L Csepregi (Bp. Honvéd) Jawa 2D :21.4. 2. Nagy I. (Bp. Honvéd) Ja­wa 20:27.6, 3. Berek (MHS) Jawa 20:29.2. 350 kem sportgépek, 9 induló, 15 kör: l. Spáth (MHS) Jawa 25:10.2, 2. Bürger (Ü. Dózsa) Honda 25:48.2, 3. Végvári (MHS Kaposvár) Jawa 25:59.2. 350 kem speciálgépek, 8 induló, 20 kör: l. Cserkúti (Ü. Dózsa) Nor­ton 31:11.4. 2. Kurucz (Bp. Honvéd) Nortcn 31:15.2, 3. Szűcs L. (U. Dó­zsa) Norton 32:15.4. 500 kem, 3 induló, 15 kör: 1. Ku­rucz (Bp. Honvéd) Norton 22:54.8,; 2. Cserkűti (Ü. Dózsa) Norton 24:36.2, 3. Nagy Gy. (MHS) Norton körhátrány. Oldalkocsis motorok, 5 induló, 10 kör: 1. Pettenkoffer—Metzger (Ü. Dózsa) BMW 17:18.4, 2. Péter —Laprell (MHS) Norton 17:58.2, 3. Kugler—Sárközi (U. Dózsa) BMW körhátrány. A nap leggyorsabb körét 500-ös Nortonjával Kurucz György fu­totta. A 2200 méteres távot 1:29.1 perc alatt tette meg. Kereső Rózsa a 400-as bajnak Papp Sándor a magasugrásban második Vasárnap reggel Budapesten az Előre sporttelepén és a Népstadion pályáin megkezdődtek a falusi dolgozók spartakiádjának atléti­kai, röplabda és kézilabda döntői. A somogyi atléták közül Csuto­rás Csaba a 100 méteres síkfutás második időelőfutamában 11.7 rap­es eredménnyel harmadik lett és továbbjutott. Befejeződött a súly­lökés. A győzelmet a Tolna me­gyei Kun szerezte meg 13,53 m-es eredménnyel. Etobogóra került a csurgói Máté Jenő is. 12,88 métert dobott és 3. lett. A kézilabdázók­nál Somogy színeit a Nagyatádi MTE női csapata képviseli. Az el­ső fordulóban az atádi lányok 12:7 arányú vereséget szenvedtek Bor­sod megyétől. A nap második mérkőzésén már jobban ment a mieinknek, ekkor a somogyi spar- takiád bajnokcsapat Heves megyét 16:9 arányban legyőzte. A röplabdacsapatok között a vá­rakozásnak megfelelően igen jól kezdett a Tabi SK. A Somogy me­gyei spartakiád győztes első mér­kőzésén drámai küzdelemben 3:2 arányban bizonyult jobbnak Veszp­rém megye csapatánál. Második mérkőzésén már könnyebben ju­tott túl a tabi csapat. Ekkor 3:1 arányban nyertek a mieink Vas megye ellen. * * * ményünk is. Pl. Máthé kis híja, hogy nem végzett előbbre a súly­lökésben. De hát ilyen a sport. Bezzeg nem ilyen elégedett *“ a tabi röplabdacsapat legtöbb tagja. Különösen a Pest megyétől el­szenvedett 0:3 után kerekedett te­metőhangulat a tabiak táborában. Okolták a kiírást, elégedetlenked­tek, pedig egyszerűen az történt, hogy Pest megye csapata jobb, mint a tabi gárda, amelynek egyál­talán nem leéli szégyenkeznie a 0:3 miatt. Az egyik játszmában pl. 20:18-ig tartott a mérkőzés. A mai befejező mérkőzések előtt az a vélemény, hogy a tabi csapat, ha nem veszti el fejét, az előkelő má­sodik helyen végezhet. A nagyatádi kézilabdás lányok — bár hétfőn is váltakozó siker­rel szerepeltek — még dobogóra kerülhetnek, s ez kétségkívül si­kernek számítana. A hétfői versenynap legnagyobb sikere kétségkívül Kereső Rózsa nevéhez fűződik. Ahogy ez a kis­lány a 400-on elfüstölt a mezőny mellett, az a szakvezetőket is meglepte. Győzelme imponáló volt. Általában a somogyi fiatalok helyt állnak azon a spartakiád döntőn, amely színvonal tekintetében min­den eddigit felülmúl. A hétfői ver­senynap somogyi vonatkozású eredményei: öröm és bánat, elégedettség és elégedetlenség — így jellemezhet­nénk a második versenynap után a somogyi tábor hangulatát az országos spartakiád döntőn. Aki elégedett, az dr. Révy György, a Somogy megyei Atlétikai Szövet­ség főtitkára, aki a somogyi atlé­ták szerepléséről így nyilatkozott: — Azt nyújtották a mieink, amit várni lehetett tőlük. Elsősorban Kereső Rózsa, de a böhönyei Papp Sándor is. Lehetett volna némi szerencsével valamivel jobb ered­ATLÉTIKA 400 m női síkfutás: 1. Kereső Rózsa (Somogy) 61.3. Női távolgrás: 5. Kovács Rózsa (Somogy) 476 cm. Férfi magasugrás: 2. Papp Sán­dor (Somogy) 175 cm. RÖPLABDA Somogy—Békés 3:1. Pest—Somogy 3:0. KÉZILABDA Fej ér—Somogy 10:8. Somogy—Hajdú 10:3. APRÓHIRDETÉSEK fj Egy üszőborjú eladó. Cím: Cser énfa, Kossuth Lajos u. 9. (2224) Fonyódon 3 szobás családi ház eladó. Sán- dor u. 3. __________(4691) J ó állapotban levő Opel Olimpia személy- gépkocsi olcsón eladó. Ambrus, Háromfa, tel. 6._________ (2218) B alatonlellén (Üsző) háztelek eladó, ben- zinkúttól 100 méterre. Érdeklődni: Balaton­lelle, Táncsics u. 8. sz. ______________(2222) M agánjáró szalagfű­részt veszek. Borsós, Marcali._________ (4688) ~ Kaposváron Kertész u. 6. sz. ház azonnal beköltözhetően eladó. Érdeklődni Szigetvári u. 117. szám alatt. _ (71251) Olcsón eladó 3 db használt Il0xl90-es üve­gezett ablak. Kapos­vár, Zrínyi u. 11. (71250) Siófokon, az új lakó­negyedben gyümölcsös i teleknek eladó. Cím 71244. számon a hirde- tőben.___________(71244) K onyhabútor príma állapotban eladó. Ka­posvár, 48-as Ifjúság u. 7., EH. emelet 6. (71246) Kaposvár, Kapós- hegy 13. számú lak­ható présház szőlővel •U4Ó. 471231) Cirokseprű kapható az ordacsehi Március 15 Tsz-nél darabonként 15 Ft-os árban. Na­gyobb tétel rendelésé­nél a vasútra feladást vállaljuk._________(71239) B alatonfenyves köz­pontjában 6 helyiség­ből álló ikervilla eladó. Cím: Vachot Sándor u. _8.______________(71234) B eköltözhető kis csa­ládi ház vasúthoz kö­zel eladó. Cím: So­mogyszob, Táncsics u. 5. _________________(71229) K islányomnak 1 mé­ter hosszúságú hasz­nált irhabundát ven­nék. Cím 71238. számon a hirdetőben. (71238) Siófok, Mészáros Lő­rinc u. 55. alatti új 2 szobás, fürdőszobás házamat sürgősen el­adnám. Cím a siófoki hirdetőben.______(62402) " Eladó egy 2—3 éves 4—5 literes fejőskecske és két nőstény gida. Siófok, n.. Nefelejcs utca (Szőlőhegy). Fel­járat Hefler asztalos felé. Naszályi. Érdek­lődni lehet délután 4 órától vagy szerdai napokon egész nap. _____________(62403) S koda Octavia eladó. Megtekinthető 17 óra után: Kaposvár, Ber­zsenyi U. 42. (71232) 250 köbcentis DKW, Nyugat-Németország- ból érkezett alig hasz­nált motorkerékpár igényesnek eladó. Meg­tekinthető Siófokon, Szűcs Menyhért utca 4. sz. (62404) Kaposvári 2 szoba hallos, összkomfortos, központi fűtfees, tele­fonos, nagyon jó köz­ponti fekvésű lakáso­mat elcserélném buda­pesti hasonlóval, vagy 3 szobással. »Budapest 5614« jeligére válaszo­kat a Magyar Hirdető Felszabadulás tér cím­re kérem, Budapest. (5614) Kaposvár, Kanizsai utca 27. sz. alatti szo- ba-konyhás házrésze­met mellékhelyiségek­kel, kerttel elcserél­ném szoba-konyhás fő­bérleti lakásért. (71226) Szakmai gyakorlattal rendelkező faipai tech­nikus állást változtat­na műszaki vezetői be­osztásba. Válaszokat: »Balaton mellett« jel­igére a szombathelyi hirdetőbe. (69183) Gyakorlott géplaka­tost hegesztővizsgával felveszünk. Hűtőipari Országos Vállalat ka­posvári Hűtőháza, Vö­röshadsereg útja. __________________(71243) K ét bognár elhelyez­kedne gazdaságba vagy tsz-be megegyezéssel. Ajánlatokat »Szer­szám« jeligére 71249. számra a hirdeiőbe. 4712411