Somogyi Néplap, 1963. augusztus (20. évfolyam, 177-202. szám)

1963-08-27 / 198. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 NB III. Délnyugati csoport Taszári Honvéd—PEAC 2:1 (0:1) ^.w.v.v.v Valamennyi NB-s csapatunk győzött Jó napjuk volt a somogyi NB-s labdarúgócsapatoknak. Az NB Il-es K. Honvéd és a három NB III-as somogyi együttes, a Taszári Hon­véd, a Siófoki Bányász és a K. Ki­nizsi is győztesként vonult le a pályáról. Növeli a sikerek értékét az, hogy a Siófoki Bányász az igen erősnek látszó Észak-közép csoport­ban idegenben is nyerni tudott. Ugyancsak idegenből hozta haza a két bajnoki pontot a lassan magá­ra találó Kaposvári Kinizsi. A Honvéd, bár ez alkalommal csak percekre adott ízelítőt tudá­sából, de ez is elegendő volt ahhoz, hogy győzzön. A Honvéddel kap­csolatos általunk is jelzett hírek közül igaznak bizonyult, hogy Rad- nai edző távozik. Vasárnap már Tóth József adott szakmai útba­igazítást a Honvéd csapatának. Tóth Józsefet nem kell külön be­mutatni a kaposvári sporttábor­nak, hisz korábban ellátta már a Honvédnél az edzői tisztet. Leg­utóbb a második csapatnál tevé­kenykedett. A Taszári Honvéd sorrendben a harmadik győzelmét aratta. Most azonban elég verejtékes volt a taszári győzelem. Mintha a fáradt­ság jelei ütköztek volna ki az együttesen. Mindenesetre bebizo­nyosodott, hogy a PEAC együtte­se igen ütőképes. Ez a gárda sok csapatnak okoz majd meleg per­ceket az idei őszi bajnokságban. Ezért tartjuk értékesnek a taszári 2:l-et, még akkor is, ha a győztes gólt Pámel a 90. percben szerezte. A Siófoki Bányász átesett a tűz­keresztségen. Meglehetősen félve vágtak neki az idegen csoportbeli rajtnak. Jó játékkal, ha nagy küz­delem után is, de győzni tudott a csapat, s ez talán önbizalmat ad a jövőben. A K. Kinizsi lassan magára ta­lál. A mohácsiak legyőzése ezt jelzi. Külön dicséret illeti azért, hogy bár a hazai csapat szerzett vezetést, a Kinizsi át tudta venni a játék irányítását, majd miután másodszor is kiegyenlítettek a mo­hácsiak, akkor a hajrában a ka­posvári együttes Göncz góljával a győzelmet is ki tudta harcolni. Mindent egybevetve ezen a hé­ten biztatóan játszottak a somogyi NB-s csapatok. Reméljük, hogy leg­jobb együtteseink még ió párszor a most vasárnapihoz hasonló ered­ményekkel rukkolnak majd ki az egyfordulós bajnokságban. NB II. Ä. Honvéd — Győri Dóssá 3:1 (0:0) Kaposvár, 1000 néző. V: Bors. K. Honvéd: Bogyai — Bárány t Tamási, Léber — Muzslai, Sóvágó — Tulok, Németh, Szabó, Palko- vics, Lang. Edző: Tóth József. Gy. Dózsa: Haluska — Karácsonyi, Tullner, Németh — Szabó, Csupor — Baranyai, Takács, Nagy, Hiba, Vigh. Edző: Fehérvári Alfréd. A széltől támogatott győriek kezdtek jobban, és a saját térfelé­re szorították a hazai csapatot. Kulturált labdarúgást mutattak, egyből, pontosan, gyorsan adták a labdát, de a 16-os környékén bele­fulladtak a sok tologatásba. Első helyzetük a 39. percben adódott, ekkor Bárány az utolsó pillanat­ban mentett. Később Hiba közeli fejese kerülte el a sarkot. A Hon­véd csak szórványos lefutásokkal próbálkozott, ezek majdnem mindig veszélyesek voltak. Szünet után Lang és Sóvágó he­lyét cserélt, ez mindkettő teljesít­ményén sokat javított. A Honvéd rohamozott. A 3. percben Tulok óriási helyzetben a fekvő kapusba lőtte a labdát. Egy perc múlva Németh jobb _ oldalon az alapvonal közeléből beadás helyett a kimozduló Ha- luska mögött a hálóba lőtt, 1:0. Kezdés után Lang felszabadító rú­gása Hiba elé pattant. Közeli lö­vését Bogyai kiütötte, s Nagy ka­pásból kiegyenlített, 1:1. A bal­szerencsés gól nem törte meg a Honvéd lendületét. A 12. percben Szabót a 16-os előtt kézzel rántot­ták vissza. Németh szabadrúgása a sorfal­ról a befutó Sóvágó elé pattant, ő a kifutó kapus elől beívelt és Palkovics a kapuba fejelt, 2:1. A 16. percben Baranyai megsérült, elhagyta a pályát. A kaposvári tá­madások gyakran elakadtak a győ­riek lestaktikáján, de a 19. perc­ben ez sem segített. Szabó szerezte meg a labdát, három védőt is kicselezett, és a sarokba lőtt, 3:1. Beszorult a vendégcsapat. . Szálltak a lövések, de kapu mellé. Egyre keményebbé vált a játék, különö­sen Nagy »kakaskodott« sokat. A feszült légkört a játékvezető a Langba belerúgó Szabó kiállításá­val vezette le a 32. percben. Ettől kezdve lehiggadtak a játékosok, sőt a kaposváriak annyira »meg­szelídültek«, hogy átengedték a kezdeményezést a kilenc emberrel játszó Dózsának. Ebből majdnem baj lett, az utolsó percben azonban Vigh az ötösön lyukat rúgott. Egyoldalú és meglehetősen ese­ménytelen futball folyt az első fél­időben. A győriek szemre igen mutatós, de különben eredményte­len játéka után a Honvéd is meg­emberelte magát, és tizenöt perc alatt rúgott három góljával eldön­tötte a mérkőzés sorsát. Ebben az időben a kaposvári csapat a régi stílusát játszotta: gyors, meredek szöktetésekkel, kiugratásokkal pró­bálkoztak a csatárok, nem »cipel­ték« a labdát, s ekkor nem hasz­nált a győriek egyébként sokszor bevált (és a partjelző által több­ször tévesen elbírált) lestaktikája sem. Nagy kár, hogy — talán erőn­léti fogyatékosságok miatt — csak percekre nyújtja azt a csapat, ami­re valójában képes. Talán a gyenge kondícióval magyarázható az is, hogy az utolsó negyedórában is­mét a győriek voltak fölényben —•­kilenc emberrel. A vendégek mind­végig harcosabban, lelkesebben küzdöttek. Jók: Bárány, Léber, Muzslai, Tulok, ill. Tullner, Nagy, Hiba. EZ TÖRTÉNT MÉG AZ NB II-BEN A III. kér. TTVE változatlanul tartja jó formáját. Sorrendben ne­gyedik győzelmét aratta a csapat. Ez alkalommal a Zalaegerszegi TE-t győzte le biztosan. Mint az eredmények mutatják, eléggé ki­egyensúlyozottak az erőviszonyok. Általában szoros eredmények szü­lettek. A pécsi NB n-es rangadón pontosztozkodás történt. Eredmények: Z. Dózsa—Pápa 1:0, Traktorgyár —EVTK 1:1, K. Lombik—Esztergom 4:1, ni. kér. TTVE—Zalaegerszegi TE 4:2, B. Spartacus—Mosonma­gyaróvár 4:1, PVSK—Veszprém 3:0, Fővárosi Autóbusz—Székesfehérvá­ri MÁV Előre 3:2, Pécsi Bányász— Pécsi BTC 3:3. Az NB n. Nyugati csoport állása: 1. III. kér. TTVE 4 4­­15:4 8 2. Pécsi VSK 4 3­1 10:3 6 3. B. Spartacus 4 3­1 9:5 6 4. EVTK 4 1 3­7:6 5 5. Pécsi Bányász 4 2 1 1 10:9 5 6. Pécsi BTC 3 1 2­9:4 4 7. Veszprém 3 2­1 6:5 4 8. Traktorgyár 4 1 2 1 4:5 4 9. Székesfehérvár 4 2­2 6:8 4 10—11. Esztergom 4 1 1 2 7:7 3 10—11. K. Honvéd 4 1 1 2 7:7 3 12. Győri Dózsa 4 1 1 2 6:9 3 13. Főv. Autóbusz 4 1 1 2 5:11 3 14. Z. Dózsa 4 1 1 Z 2:6 3 15—16. Pápa 3 1­2 3:3 2 15—16. ZTE 3 1­2 8:8 2 17. K. Lombik 4 1­3 6:8 2 18. Mosonmagyaróvár 4­1 3 1:13 1 Taszár, 300 néző. V: Horvath J. Taszár: Varga — Belkó, Filiszár, Bagyilla — Szabó, Kruskovics — Takács, Vándori, Pámel, Kovács, Boda. Edző: Jobban Ferenc. PEAC: Fábián — Kresz, Balló, Schiszler — Zborai, Tüske — Márton, Gu­lyás, Bartal, Mérei, Kovács. Ed^ő: Bolla Ferenc. Az első fél óra unalmas mezőny­játékkal telt el, ez idő alatt csak a Honvéd lesből elért gólja számí­tott eseménynek. Az utolsó 15 perc­ben a gyors vendégek vették kéz­be a játék irányítását, s fölényük a 44. percben góllá érett. Ekkor Mérei talált Varga hálójába, 0:1. Szünet után a hazai csapat fer­geteges hajrába kezdett. A 6. percben a kitörő Pámel bombalövése a kapufán csat­tant. A sorozatos taszári táma­dások a ?. percben góllá ér­tek, ekkor Vándori talált a hál ba, 1:1. Változatos lett a játék, s hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. A 20. percben nagy tűzijáték után csak a kapufa se­gítségével szabadult fel a taszári kapu. öt perccel később viszont a pécsiek hálóját mentette meg a góltól a léc, amelyről kifelé per­dült Szabó lövése. Már úgy lát­szott, hogy marad az 1:1, amikor a 45. percben egy kavarodás után Pámel a kapuba emelte a labdát, 2:L Újrakezdésre már nem is volt idő. Gyenge színvonalú, közepes ira­mú, de mindvégig sportszerű mér­kőzést * hozott a két csapat talál­kozója. A Honvéd a szokottnál hal­ványabban játszott, némileg fá­radt csapat benyomását keltette. A vendégek legalább annyi veszélyes támadást vezettek, mint a Taszári Honvéd. A döntetlen inkább meg­felelt volna a látottaknak. Jók: Ba­gyilla, a mezőny legjobbja, Ta­kács, Pámel, ilL Fábián, Bartal és Gulyás. Kitűnő játékvezetés. K. Kinizsi- Mohácsi TE 3:2 (3:2) Mohács, 1000 néző. V: Boronkai. Kinizsi: Murányi — Balogh, Szili, Zag — Bíró, Simon — Kovács, Sza­bó, Matics, Herbei, Göncz. Edző: Váradi Lajos. Mohács: Szendrő — Gyéván, Temesi, Hólczer — Pleck, Peszt — Reichspach, Gombár, Ró- zsafi, Kárász, Oláh. Edző: Tik- viczky Gyula. Rosszul kezdődött a mérkőzés a Kinizsi számára. A 3. percben ugyanis Rózsafi közelről a hálóba talált, 0:1. A Kinizsi csak nehezen talált magára a rossz talajú pá­lyán. Fokozatosan azonban belejöt­tek a kaposváriak. A 10. percben Matics labdájá­val Herbei kilépett, a mellette futó Cönczhöz játszott, s az egy csel után kiegyenlített. Most már a Kinizsi diktálta a tem­pót. A 27. percben góllá érett a ka­posvári fölény: Szabó fejjel juttatta a hálóba a labdát, 2:1. Nem sokáig tartott azonban a ven­dégek öröme, mert a 29. percben Rózsafi két lépésről kiegyenlített. Egyre élesebbé vált a küzdelem. A 40. percben a fedezet Simon nagy lövést eresztett meg mintegy 30 méterről. A labda a kapufán csattant, de éppen Göncz elé perdült, s az kapásból nagy gólt lőtt, 3:2. A félidő utolsó perceiben Herbei megsérült. Szünet után már korántsem volt olyan érdekes és változatos a já­ték, mint az első félidőben. A Ki­nizsi szórványos támadásokkal pró­bálkozott, majd amikor Matics is megsérült, védelembe vonult, s csak az eredmény tartására töre­kedett. Ez sikerült is. Közepes iramú és színvonalú mérkőzés volt. A kaposvári csapat nehezen barátkozott meg a görön­gyös, rossz talajú pályával. A ha­zaiak túl kemény játéka sem »íz­lett« a Kinizsinek. Ennek ellenére a helyzetek alapján a kaposvári csapat megérdemelten győzött. Jók: Bíró, a mezőny legjobbja, Balogh, Matics, Göncz, il!. Temesi, Pleck, Rózsafi. TOVÁBBI EREDMÉNYEK NVTE—Nagymányok 4:2, Kalocsai Honvéd—Nagykanizsai Bányász 2:0, Szekszárdi Dózsa—Pécsszabol- csi Bányász 7:1, Baja—Máza-Szász- vár 1:1, Dombóvár—Szekszárdi Pe­tőfi 2:0, Nagykanizsai Dózsa—Ka­locsai Kinizsi 2:l. A bajnoki táblázat élén változás történt. A Dombóvári VSE jobb gólarányával megelőzte a Taszári Honvédet. A harmadik forduló után már csak négy csapat áll pontveszteség nélkül. A K. Kinizsi az első forduló utá'ni utolsó hely­ről a hatodikra ugrott föl. A bajnokság állása: 1. Dombóvár 3 3 . _ 8.*2 8 2. Taszár 3 3 _ . 11:3 6 3. NVTE 3 3­­11:5 6 4. Kalocsai Honvéd 3 2­1 7:1 4 5. Sz. Dózsa 3 2­1 13:7 4 6. K. Kinizsi 3 2­1 8:7 4 7. N. Bányász 3 2­1 5:5 4 8. Nagymányok 3 1­2 10:10 2 9. N. Dózsa 3 1­2 6:11 2 10. Sz. Petőfi 3 1­2 3:9 2 11. Máza-Szászvár 2 ­1 1 3:4 1 ÍZ. Baja 3 ­1 2 4:8 1 13—14. Kalocsai K. 2 ­. 2 3:5 13­-14. Mohács 2 ­. 2 3« • 15. Pécsi EAC 1 ­­1 1:2 • 16. Pécsszabölcs 3 ­­3 4:1« • Észak-közép csoport Siófoki Bányász—Vasas Dinamó 1:0 (1:0) Maglódi út, 200 néző. \Tt Polócz. Siófok: Iszak — Farkas, Fehér, Balogh — Vörös, Fejes — Erdei, Sier, Tóth, Papp, Kovács I. Edző: Haragh Tibor. V. Dinamó: Dobes — Mayer, Drobkó, Király — Zách, Kátai — Noszkó, Laukó, Takács, Dubák, Simon. Edző: Budai-Bur- ger István. Siófoki támadások vezették be a mérkőzést. A hazai csapat nem­igen találta meg a siófokiak ötle­tes játékának ellenszerét. Az irányzékkal azonban fél órán át baj volt. Előbb Papp, aztán Erdei és Kovács hibázott jó helyzetben. A hazaiak csak szórványos táma­dásokkal kísérleteztek. A 37. perc­ben az elemében levő Papp kitört a védők között, hatalmas lövést eresztett meg, a labda a kapufán csattant, majd visszavágódott a befutó Tóth elé, az ő lövése is a kapufára jutott. Másodszorra azon­ban Gólzáporos mérkőzések a megyei I. osztályban K. Dózsa—Tab 7:1, K. Hon­véd II.—K. H. Vasutas 7:0, Ba- bócsa—Somogyszob 9:1. Ilyen eredmények születtek a megyei labdarúgó-bajnokság harma­dik fordulójában. Bizony ne­héz volna feleletet kapni, hogy a vesztes csapatok miként szenvedhettek ilyen súlyos ve­reséget. Különösen a somogy- szobi l:9-re nem találunk ma­gyarázatot, annál kevésbé, mert a szobiak saját ottho­nukban szenvedték el e súlyos vereséget a megyei bajnokság újoncától, a Babócsai Bányász­tól. Valahogy úgy látszik, hogy a csapatok meglehetősen köny- nyedén veszik az idei tét nél­küli bajnokságot. Talán egy­szerre túl sok fiatalt dobnak frontba. Máskor meg éppen hogy csak össze tudnak szedni tizenegy játékost. Egy szó, mint száz, elég nehéz lesz megőrizni az idei bajnokság komolyságát. A megyei I. osztályban e hé­ten a következő mérkőzésekre került sor: ÉSZAKI CSOPORT K. DÓZSA—TAB 7:1 (2:1) Kaposvár, 100 néző. V.: Varjas. Dózsa: Gábos (Antal) — Varga, Ba­li, Horváth — Csima, Kiss — Szi­geti (Thökölyi), Veverán, Farkas Nagyréti, Zsunics. Edző: Záborsz- ki Jenő. Tab: Kovács — Györke, Szabó, Tábori (Egyed) — Farkas, Czabula — Varga, Simon, Rácz, Puha (Krutek), Vendl. Az első gólt az 5. percben a tá­blák érték el. A jól játszó Dózsa azonban hamarosan kiegyenlített, majd megindult a henger. A tabiak lelkesedése akadályozta meg a ka­posváriak még nagyobb arányú győzelmét. G.: Nagyréti (3). Veve­rán (3, egyet ll-esből), Farkas, il­letve Puha (11-esből). Jók: Hor­váth. Veverán. Nagyréti, illetve Kovács, Györke. Fonai László BALATONLELLE—FONYÖD 2:1 (0:1) Balatonlelle, 300 néző. V.: Nárai. Balatonlelle: Márkus — Nagy, Somogyi, Somod! — Szabó, Jab- ronka — Papp, Zsigmond, Varga, Cser, Molnár. Edző: Pesti János. Fonyód: Járfás — Gelencsér, Lisz- kai. Vastag — Papp, Molnár I. — Farkas, Vida, Hajba, Pintér, Ko- lip. Edző: Hajba József. A két szomszédvár találkozóján a 12. percben kettős sérülés történt. Liszkai és Papp összefejelt, mind­két játékos megsérült, és végleg kiállt. A leheleknél Horváth, a fo- nyódiaknál Molnár II. állt be a sé­rült játékos helyére. A 65. percben még a fonyódiak vezettek, a haj­rában azonban feljöttek a hazaiak, s az utolsó tíz percben kiharcol­ták a győzelmet, tí: Szabó, Mol­nár. ill. Farkas. Jók: Somogyi, Szabó, Jabronka, ill. Járfás, Mol­nár, Farkas. Hajas Gyula R. HONVÉD II.—K. H. VASUTAS 7:0 (4:0) Kaposvár, Kinizsi-pálya, 300 né­ző. V: Kosaras. Honvéd: Szikora, Schmidt, Rátkai, Hitter — Tímár, Kirbauer — Varga, Müller, Jezeri, Makai, Taschi. Edző: Tóth József. Vasutas: Törzsök — Németh, Nagy, Csepregi — Csönge, Miseta — Tóth, Németh II., Kúti, Jónás, Laki. Ed­ző: Tőke János. Ä vasutasok túl könnyedén vették a játékot, ezért aztán a Honvéd-csatárok tetszés szerint érték el góljaikat. G: Mül­ler (4), Jezeri (3). Jók: Rátkai, Mül­ler, Jezeri, ill. Nagy, Tóth. Androvics József K. V. LOBOGO-K. VASAS MTE 2:0 (0:0) Kaposvár, Textiles-pálya, 100 néző. V: Fenyvesi. Vörös Lobogó: Mészáros — Nagy, Borda, Zacom- mer — Novák, Győrfi n. — Csor­dás, Simon, Lukács, Győrfi I., Lá­bas. Edző: Horváth Béla. Vasas: Nadrai (Kovács ÍV.) — Kovács IL, Hauck, Szatyin — Gál, Vigh — Falvai (Fülöp), Laki I., Süt, Laki II., Nagy (Nincsevics). Edző: Eg­res László. A Vörös Lobogó némi szerencsével harcolta ki értékes győzelmét. G: Simon, Győrfi I. Jók: Borda, Zacommer, Győrfi I., ill. Nadrai, Laki I. Az Északi csoport állása: 1. K. Dózsa 3 3- ­20:4 6 Z. K. Honvéd IL 3 2 1­12:4 5 3. K. V. Lobogó 2 11­5:3 3 4. Marcali V. M. 2 1-1 13:3 2 5. K. Vasas MTE 3 1-2 4:5 2 6. K. H. Vasutas 3 1-2 9:14 2 7—8. Balatoni eile 3 1-2 5:10 2 7—6. Tab 2 1-1 4:8 2 9. Fonyód 3 - - 3 1:22­DÉLI CSOPORT NAGYATÁD—LABOD 3:0 (2:0) Nagyatád, 600 néző. V: Horváth G. Nagyatád: Horváth (Kurucz) — Németh, Fritz, Nagy — Nezdei, Ra- zsó n. — König, Bazsó I., Posta, Simon, Stoff. Edző: Bicsáki Sán­dor. Lábod: Homai — Karlovics (Wirth), Kiss, Szokolics — Varga, Koczfca — Prokli, Csór, Kovács, nosfai, Mihóka. Edző: Kanizsai Gyula. A látottak alapján akár nagyobb arányban is győzhetett volna a minden tekintetben jobb nagyatádi csapat. G: Posta, Si­mon, Bazsó n. Jók: Fritz, Nezdei, Simon, ill. Koczka, Mihóka. Ifj. Horváth Miklós GYÉKÉNYES—CSURGÓ 1:0 (0:0) Gyékényes, 400 néző. V: dr. Sö- rényi. Gyékényes: Tóth — Gerge- lics (Gelencsér), Papp, Krivarics Fürtös, Molnár — Gáspár, Baróti, 'Bozsics, Horváth IL, Horváth I. Edző: Róka Lajos. Csurgó: Kepler — Péczeli, Hottó II., Szirják — Füzes, Hottó I. — Bausz, Vörös, Sótonyi, Luczek, Fábián. Edző Bolla József. Jó iramú, közepes színvonalú mérkőzés két ellentétes félidővel. A lelkesen játszó gyéké- nyesi csapat a 88. percben Baróti góljával némi szerencsével ugyan, de megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Jók: Tóth, Krivarics, Gáspár, ill. Kepler, Hottó n., Vö­rös. Halmai Emil BABOCSA—SOMOGYSZOB 9:1 (4:1) Somogyszob, 300 néző. V: Zsol­dos. Babócsa: Varga — Ridler Ba­kó, Harasztia — Bóla, Bukovics — Paksié a. Hajdú. Szili, Takács, Lu ezek. Edző: Szuhanyík Ferenc. So­mogyszob: Barbina — Orbán, Hosz- 6zú, Pálfi. — Terestyéni, Kiss — Palotai, Dombi. Gőbölös. Bálint, Szentgyörgyi. Edző: Hosszú Lász­ló. A babócsai csapatot száz lelkes szurkolója kísérte el a mérkőzés­re. Babócsa lelkesen és jól, a haza’i együttes érthetetlenül lélek nélkül, unottan játszott. G: Szili (4), Lu­czek, Paksica (2—2), Haldú, ill. Szentgyörgyi. Jók: az egész babó­csai csapat, ill. Bálint, Szentgyör­gyi, Dombi. BARCS—MARCALI HONVÉD 2:1 (2:1) Barcs, 400 néző. V: Papp. Barcs: Jobbágy — Papp, Sinkó, Tuba — Petries, Krapecz — Gulyás, Berda Zsibrek, Horváth, Kertész. Edző: Szóvári György. Marcali: Bogdán — Magyar I., Maczenauer, Kovács — Kalotai, Takács I. — Szűcs, Khiesz, Magyar II., Takács H., Pa­la cskó. Edző: Virág József. Végig a hazai csapat irányított, ennek el­lenére csak nehezen nyert a sport­szerűtlenségekkel tarkított mérkő­zésen. A 75. percben Khieszt fele­selés miatt a játékvezető kiállítot­ta. Khiesz vonakodott levonulni, közben Szűcs is megsértette a bí­rót, erre őt is kiállították. Egy percig állt a játék. G: Kertész, Berda, ill. Khiesz. Jók: Sinkó, Kra­pecz, Berda, ill. Takács I., Magyar II., Palacskó. Göndöcs Jenő a középcsatár már védhetetíe- nül lőtt a hálóba, 1:0. Szünet után is inkább a siófo­kiak irányították a játékot. Ebben az időszakban akár növelhették is volna góljaik számát a vendégek. Egy ízben például a már hálóba tartó labdát a befutó Erdei meg akarta toldani, de oly szerencsét­lenül, hogy a labda a kapufára vá­gódott, majd onnan kiperdült az alapvonalon túlra. Az utolsó ne­gyedórában szóhoz jutottak a ha­zaiak is, a siófoki védők azonban jól álltak lábukon. Így az ered­mény már nem változott. Közepes iramú és színvonalú mérkőzést hozott a két csapat ta­lálkozója. Az első félidőben a Sió­foki Bányász biztos fölényt har­colt ki, s az ekkor lőtt góllal meg­érdemelten szerezte meg a győzel­met a jó képességű, de pepecselő csatárokkal rendelkező V. Dinamó ellen. Jók: Farkas, Fehér, Pai\, a A Déü csoport állása: 1. Babócsa 2. M. Xonvéd 3—4. Csurgó 3—4. Barcs 5. Nagyatád 6. Gyékényes 7. Lábod 8. Somogyszob 3 2 1 - 14:5 5 3 2-1 12:5 4 3 2-1 4:3 4 3 1 2 - 4:3 4 3 111 6:4 3 3 1-2 6:7 2 3-12 2:6 1 3-12 2:17 1 — A totó 12 találatos szelvénye: xxx211x2xl2 1. A 12 talá­latos szelvényekre egyenként 75 067,50 forintot, a 11 találatosak- ra 4 331,25 forintot, a 10 találato- sakra 362,50 forintot fizetnek. mezőny legjobbja, Hl. Noszkó és Dubák. TOVÁBBI EREDMÉNYEK Pilisi Bányász—Ercsi Kinizsi 2:2* Tokodi Bányász—Nyergesújfalu 2:1, Ceg’édi VSE—Kőbányai Tűzálló 1:1, Elektromos—Csépel Autó 4d, Sárisáp—Magyar Acél 2:0, Pénz­ügyőrök—Annavölgyi Bányász 6:1. A bajnokság állása: 1. Újlaki FC 1 1 - - 34 2 2. Sárisáp 1 1 - - 2:0 2 3. Siófok 1 1 - - 14 2 4. Pénzügyőrök 1 1 - - 6:1 2 5. Elektromos 1 1 - - 4:1 2 6. Tokod 1 1 - - 2:1 3 7—10. Cegléd 1 - 1 - 1:1 1 7—10. Ercsi 1-1-221 7—10. Pilisi Bányász 1-1-221 7—10. Tűzálló 1 - 1 - 1:1 1 11. Nyergesújfalu 1 - - 1 l.t­12. ;:sepel Autó 1 - - \ 1:4 ­IV Ann a völgy 1 - - 1 14­14. V. Dinamó 1 - - 1 0:1 • 15. Magyar Acél 1 - - 1 0:2 ­16. Goldberger 1 • - 1 95 ­Kevés gól, sok néző a labdarúgó NB I-ben Ugrásszerűen megnőtt a néző­szám a labdarúgó NB I. bajnok­ság harmadik fordulójában. A csa­patok azonban nemigen örvendez­tették meg híveiket a vasárnapi találkozókon. A legnagyobb meg­lepetést a Pécsi Dózsa veresége je­lentette Komlón. Eredményeik: Ferencváros—MTK 0:0 Bp. Honvéd—Csepel 1:1 (1:0) Góllövő: Tichy, ill. Solti. Szeged—Tatabánya 0:0 Vasas—Debrecen 2:1 (0:1) Góllövő: Mathesz, Sárost, RÍ. Kéki. Dorog—Diósgyőr 1:0 (1:6) Góllövő: Kertes. Győr—Ü. Dózsa 0:0 Komló—Pécs 3:1 (2:0) Góllövő: Lutz (2), Garai, ill. Vajda. A labdarúgó NB I-ben az Ü. Dó­zsa csapata áll az élen 5 ponttal, az őt követő Dorognak és Győr­nek, valamint az MTK-nak 4—4 pontja van. Nem szerzett még pon­tot a Debreceni VSC és a Diósgyő­ri VTK. Dunaújváros vezet a labdarúgó NB l/B-ben Aligha örülnek a totózók a lab­darúgó NB I/B osztályban szüle­tett eredményeknek. E héten pél­dául a Láng legyőzte az eddig pont­veszteség nélküli Győri MÁV DAC-ot, az Egyetértés pedig a Szál­lítókat. Most, a harmadik forduló után ebben a mezőnyben a Duna­újvárosi Kohász került a táblázat élére. Az erőviszonyok kiegyensú­lyozottságát jelzi, hogy három forduló után már nincs pontvesz­teség nélküli csapat. A forduló eredményei: Láng—Győri MÁV DAC 2:1, Oroszlány—Szombathely 0:0, Ganz MA VÁG—Salgótarján 1:1, Ózd— Mis-Ylc 7:3, Egyetértés—Szállítók 2:1, Dunaújváros—BVSC 3:1, Nyír­egyháza—Székesfehérvár 2:1, Bor­sodi Bányász—Budafok 1:1. Hétfőn még nem engedték szabadon az elrabolt Di Stefanót Egy rendkívüli sporthír tartotta izgalomban szombat óta a sport­világot. Caracasban elrabolták a szállodából Di Stefanót, a Real Madrid világhírű csatárát. Kez­detben nem lehetett tisztán látni ebben az ügyben. Vasárnap este azután a venezuelai nemzeti fel- szabadítási front szóvivője telefo­non felhívta a Caracasban tartóz­kodó spanyol labdarúgó-vezetőftet, és közölte, hogy Di Stefano elrab­lása nem gengszterügy, hanem po­litikai. Közölte a szóvivő azt is, hogy a Real Madrid csillaga »va­lahol Caracasban« érzi magát. Előreláthatóan ked cn Di Stefanót elhurcolói szabadon engedik. A Real Madrid vezetői először ügy nyilatkoztak, hogy Di Stefano elrablása miatt nem vesznek részt a nemzetközi labdarúgótornán. Azután mégis kiállt a spanyol bajnokcsapat, és a portugál Opor­to ellen 2:1 arányban győzött»