Somogyi Néplap, 1963. augusztus (20. évfolyam, 177-202. szám)

1963-08-22 / 194. szám

fOMOOn V*1»LA» 4 Csütörtök, 1063. augusztus SS. A vártnál gyengéhlien szerepel a U. Honvéd a% \lt II-l»rn A harmadik forduló mérkőzésein jutottak túl a labdarúgó NB II. csapatai. A Nyugati csoportban játszó Kaposvári Honvéd együtte­se ez alkalommal is vereséggel tért haza idegenbeli mérkőzéséről. Kis­pestén a Kistext-pályán — mint már beszámoltunk róla — 1:0 ará­nyú vereséget szenvedett, és ezzel ismét lejjebb csúszott a bajnoki táblázaton. E pillanatban a 14. he­lyen áll a csapat. Három mérkőzés alapján hely­telen volna még messzemenő kö­vetkeztetést levonni a Honvéd sze­repléséből. (A három meccsből ket­tőt idegenben játszott az NB H. újonca.) Az idegenbeli meccseken minimális vereséget szenvedett az együttes. Most is csupán egy gó­lon múlt. Ennek ellenére nem le­hetünk elégedettek a Kaposvári Honvéd teljesítményével. Különö­sen nem azért, mert véleményünk szerint a csapat többre képes. Va­lahogy az akarással van baj. Ab­ban is lehet valami, amit a szur­kolók egy része állít: a leszerelés előtt álló játékosok egy része csak ímmel-ámmal futballozok. Nem értjük a csatársor játékát sem. Az az ötösfogat, amely az NB Ill-ban ontotta a gólokat, vasár­nap a Traktorgyár elleni meccsen egy gólt sem tudott rúgni. Első­sorban azért nem, mert körülmé­nyessé vált a csatárok játéka. Ahe­lyett, hogy gyorsan szőné táma­dásait az együttes, Palkovicsék öt­hat húzással akarnak eljutni az el­lenfél kapujához. A rendszerint kemény védelmek aztán csirájá­ban elfojtják a sok adogatásból álló támadásokat. Kaposváron sokan várták nagy érdeklődéssel a K. Honvéd NB Il-es szereplését. Nos, a várako­zásnál eddig bizony kevesebbet nyújtott a Honvéd, s össze kell szednie magát ahhoz, hogy helyt­álljon az NB H. csatáiban. E héten a Hl. kér TTVE csapata újfent bizonyította, hogy kitűnő csapat. A titkos bajnokesélyesnek számító Pécsi Bányászt imponáló fölénnyel győzte le. A másik meg­lepetés: a Pécsi BTC 5:0-ra verte Mosonmagyaróvárt Magyaróváron. Zalaegerszegen felhőszakadás sza­kította télbe a ZTE—Paj>ai Texti­le« mérkőzést. Eredmények : Fővárosi Autóbusz—Győrt Dózsa 0:0, EVTK—K. Lombik 2:1, PBTC— Mosonmagyaróvár 5:0, Hl. kér. TTVE—P. Bányász 4:1, ZTE—Pápa 1:0 (a 32. pereben félbeszakadt). Az NB II. állása: 1. III. kér TTVE 3 3­­11:2 6 2. Veszprém 2 2­­6:2 4 3. PVSK 3 2­1 7:3 4 4. B. Spartacus 3 2­1 5:4 4 5. EVTK 3 1 2­6:5 4 6. P. Bányász 3 2­1 7:6 4 7. Székesfehérvár 3 2 _ 1 4:5 4 8. Pécsi BTC 2 1 1 _ 6:1 3 9. Esztergom 3 1 1 1 6:3 3 10. Győri Dózsa 3 1 1 1 5:6 3 11. Traktorgyár 3 1 1 1 3:4 3 12­-13. Pápa 2 1­1 3:2 2 12­-13. ZTE o 1­1 6:4 2 14. K. Honvéd 3­1 2 4:6 1 15. Z. Dózsa 3­1 2 1:6 1 16. Főv. Autóbusz 3­1 2 2:9 1 17. Magyaróvár 3­1 2 0:9 1 18. K. Lombik 3­­3 2:7­A nyergesújfalui Fekete nyerte a tekézők „Balaton Kékszalag“ versenyét A fnagyar bajnok Ládonyi Csaba egy fával szorult a második helyre Réndkívül érdekes és izgalmas versenyt hozott a tekézők »Balaton Kékszalag« versenye, amelyen az ország talán legjobb huszonnégy ifjúsági versenyzője indult el. Ko­rábban Balatonőszödön került Sorra minden évben ez a viadal, most Kaposvár lett a kétnapos ver­seny színhelye. A fiatal tekézők nagy része igen jól Vizsgázott. Bi­zony a felnőtteknek is dicséretére vált volna az első nyolc verseny­ző eredménye. Fej fej melletti küz­delem után meglepetés született. Fekete Lajos, a Nyergesújfalui Viscosa versenyzője maga mögé utasította a mezőnyt, s a magyar bajnok Ládonyi Csaba (akinek az utolsó dobásai nem a legjobban sikerültek) egy fával a második helyre szorult. A kaposvári ifi te­kézők mégis jól vizsgáztak. Az első tíz között hat somogyi fiatalt ta­lálunk. A »Balaton Kékszalag« verseny végeredménye: 1. Fekete (Ny) Viscosa) 438 fa 2. Ládonyi Cs. (K. Építők) 437 fa 3. Oláh (K. Építők) 435 fa 4. Horváth J. (K. H. Vas.) 432 fa 5. Hóman (K. Spartacus) 423 fa 6. Weisz (FTC) 411 fa 7. Övári (K. Helyiipar) 405 fa 8. Kéri (FTC) 404 fa 9. Berta (P. Bányász) 398 fa 10. Horvath Gy. (K. Spart.) 398 fa A Taszár továbbra is vezet a délnyugati NB Hl-ban A Taszári Honvéd labdarúgói, mintha csak bizonyítaná akarták volna, hogy nem véletlenül győz­ték le a Kaposvári Kinizsit. A lel­kes és igen gólerős csatárokkal rendelkező Taszár ez alkalommal sem adta négy gólon alul, pedig most idegenben játszott. A Pécs- szabolcsi Bányász legyőzése annyit jelent, hogy a csapat továbbra is megőrizte első helyét az NB III. Délnyugati csoportjában. A K. Kinizsi hazai pályán mér­kőzött, s könnyedén győzött a Szekszárdi Dózsa ellenében. Érde­kes a Kinizsi gólaránya: két for­duló után a csapat 5 gólt rúgott, de — Vándoriék jólvoltából — ötöt is kapott. Ebben a csoportban igen Jól rajtolt a Dombóvári VSE, a Nagykanizsai VTE és a Nagykani­zsai Bányász. A Pécsi EAC még egyetlen mérkőzést sem játszott! Taszár—Pécsszabofcsi Bányász 4:2 (3:0) Pécssz»b<>lcs, 300 néző. V: Bese- nyei. Taszár: Varga — Belkó, Filiszár, Bagyilia — Szabó, Kruskovics — Takács, Vándori, Pámel, Kovács, Boda. Edző: Jobban Ferenc. Pécs- szabolcs: Szmolka — Kővár, Jung, Kesztyűs — Nádé, Weith — Győrfi, Rózsa, Antal, Bérezés, Altmann. Edző: Tamási László. Rögtön a Honvéd vette kezébe a Játék irányítását. A taszári csatá­rok lapos adogatásaikkal rendre zavarba hozták a hazaiak védel­mét. A 6. percben Kovács lövése nyomán a labda a kapufáról a gól­vonalon túlra Vágódott, s úgy lett Szmolka zsákmánya, a játékveze­tő azonban továbbot intett. A 21. percben Kovács most már vitatha­tatlan gólt lőtt. A labda védhetet- lenül vágódott a bal sarokba, 1:0. A 27. percben Boda ívelt be szög­letet, s most Takács talált a háló­ba, 2:0. A 31. percben egy formás támadás végén Pámel célozta meg a kaput, Szmolka kiütötte a lab­dát Takács elé, s az nyugodtan to­vábbította a hálóba, 3:0. Szünet után bányászrohamok ve­zették be a mérkőzést. A pécssza- bolcsiak kemény játékkal igyekez­tek maguknak tekintélyt szerezni. A 12. percben a hazaiak fölénye góllá érett: Antal lövését Varga csak kiütni tudta, és Bérezés a hálóba lőtt, 3:1. Nem sokkal később egy hazai támadást Bagyilia szög­let árán akart hárítani, az irány­zók azonban rossz volt, s Bagyilia labdája Varga kapujában kötött ki, 3:2. A bányászok kétségbeeset­ten küzdöttek az egyenlítésért, de a korábban kissé leállt taszáriak is rákapcsoltak, és ismét fölénybe kerültek. A 17. percben a kitörő Kovács Szmolkán át ívelte a lab­dát a kapuba, s a befutó Jung már csak kézzel tudta kiütni, ll-es. A büntetőt Vándori értékesítette, 4:2. Jó mérkőzés volt. Bevált a Ta­szári Honvéd taktikája. A robusz­tus termetű hazaiak és a mellet­tük filigránnak látszó vendégek párharcából azért került ki győz­tesként a Honvéd, mert a taszá­riak jobban tudták tartani a lab­dát. Pontosabb volt összjátékuk, s még a helyenként túl kemény já­ték ellenszerét is megtalálták. A győztes taszári csapatból a köz­vetlen védelejn, továbbá Takács és Boc-a jeleskedett. A hazai együttes legjobbjai Nádé, Antal és Rózsa voltak. K. Kinizsi—Szekszárdi Dózsa 5:0 (2:0) Kaposvár, 100 néző. V: Széki. K. Kinizsi: Murányi — Simon, Szili, Darvas — Bíró, Zag — Ko­vács, Szabó, Matics II., Herbei, Göncz. Edző: Váradi Lajos. Sz. Dózsa: Rickert — Tamás, Tárnok, Kucsera — Gyurik, Gahó — Dósai, Majnai, Ungi, Kormos, Novák. Ed­ző: Kemény Tibor. A sérült Dósai kiválása miatt csonka csapattal küzdő szekszár­diak ellen a Kinizsi játszott fölény­ben. Az első negyedórában több gólhelyzet maradt ki, végül a 17. percben Herbei a hálóba talált, 1:0. A 30. percben Majnai a kifutó Mu­rányi mellett a kapufát találta el*. Ezután egy vitathatóan érvényte­len Kinizsi-gól következett, majd egy megadott Kovács-gól, 2:0. Sza­bó hibázott nagy helyzetben, a má­sik oldalon pedig Ungi, akinek üres kapura ívelt labdája a háló tetejére esett. Szünet után a 10. percben Herbei kapuba tartó labdáját az egyik hátvéd kézzel ütötte ki, a játék­vezető azonban szögletet ítélt. Beívelés után Kovács játszotta tisz­tára magát, s máris 3:0. öt perc múlva Szabó rúgott szén gólt, 4:0. Közben Novákot két ízben is már csak Murányi jó közbelépése aka­dályozta meg a gólszerzésben. A 30. percben Szabó perdített Göncz elé, s ő a sarokba lőtt, 5«). Levegő­ben lógtak a további gólok, de Herbei kétszer is »abszolút« gól­helyzetben hibázott. Amikor pedij? Kovácsot 3—4 m-rel a 16-oson be­*— A totó 12 találatos szelvénye: «11211121111. lül felvágták, a játékvezető a 16- osról végeztetett szabadrúgást, így nem változott az eredmény. Könnyen vízipóló-eredmény szü­lethetett volna a végig jó iramú találkozón. Nemcsak azért, mert a majdnem végig támadó~kinizsi csa­tárai a helyzetek tömegét hagyták ki, hanem, mert a könnyelműskö- dő védők mellett a szekszárdiak­nak is több alkalmuk nyílott a gól­szerzésre. A játék alakulását két­ségtelenül befolyásolta az, hogy Dósai, a Dózsa egyik legjobb csa­tára már az első percben húzódást szenvedett, és elhagyta a pályát. Tíz ember ellen, hazai pályán in­dokolatlan volt a Kinizsi közép­csatárának gyakori hátravonása. Jók: Murányi, Zag, Bíró, Kovács, ill. Tárnok, Gahó, Novák. Széki játékvezető sokat tévedett, főleg a Kinizsi terhére. ítéletei többször átlépjék az elnézés hatá­rát. TOVÁBBI NB m-AS EREDMÉNYEK Dombóvár—Kalocsa 3:2, Nagymá- nyok—N. Dózsa 8:3, NV TE—Baja 5:2, Sz. Petőfi—Mohács 2:1, N. Bá­nyász—Máza-Szászávar 3:2. Az NB III. állása: 1. Taszár 2 2 - - 9:2 4 2. Dombóvár 2 2 - - 6:2 4 3. NVTE 2 2 - - 7:3 4 4. N. Bányász 2 2 - - 5:3 4 5. Kalocsái Honvéd 1 1 - - 5:1 2 6. Nagymányok 2 1 - 1 8:6 2 7—8. K. Kinizsi 2 1 - l 5:5 2 7—8. Sz. Dózsa 2 1 - 1 6:6 2 9. Sz. Petőfi 2 1 - 1 3:7 2 10. PEAC _ 11—12. Kalocsai Kinizsi 1 - - 1 2:3 _ 11—12. Máza-Szászvar 1 - - 1 2:3 _ 13. Mohács 1 - - 1 1:2­14. Baja 2 - - 2 3:7­15. N. Dózsa 2 - - 2 4:10­16. Fécsszabolcs Í--IU • r Az Északi csoportban a K. Dózsa, a Déliben a Marcali Honvéd vezet a megyei bajnokságban A második forduló mérkőzé­sei a megyei bajnokságban nem hoztak különösebb meglepetést. A Marcali Vörös Meteor, mely­nek támadósora előző héten egy tucat gólt rúgott, simán ki­kapott Tabon, ahol a hazai csa­pat jól mutatkozott be a me­gyei I. osztályban. Továbbra is jól szerepel a Déli csoportban a Marcali Honvéd, az észa­kiaknál pedig a K. Dózsa. Akadnák azonban gyengélke­dők is. A Fonyódi Petőfi két mérkőzésen egy gólt sem rú­gott, viszont húszat kapott. A balatonlelleiek sem sokat nyúj­tottak az első két fordulóban. A Déli csoportban a Gyékénye­st VSK-nak nem sikerült még pontot szereznie annak ellené­re, hogy csatárai a két mécs­esén öt góllal terhelték meg el­lenfeleik hálóját. ÉSZAKI CSOPORT K. HONVÉD n.—K. VASAS MTE 2:1 (2:0) Kaposvár, 200 néző. V: Várvizi. Honvéd: Babies — Schmidt, Tóth, Hitter — Kirbauer, Sóvágó — Var­ga, Kókai, Jezeri, Kelemen, Taschi. Edző: Radnai István. K. Vasas: Nadrai — Kovács, Nagy, Szatyin — Süt, Gál — Nincsevics, Baki, Falvai, Szegtii, Laki H. Edző: Eg­res László. Az átszervezés alatt le­vő Vasas lelkesen, a Honvéd jól játszott. G: Jezeri (2), ül. Laki n. Jók: Tóth, Sóvágó, Kókai, ill. Nadrai, Szatyin, Laki II. Zsoldos László K. H. VASUTAS- BAL ATONLELLE 6:2 (4:1) Kaposvár, 200 néző. V: Bodó. Vasutas: Törzsök — Wéber, Nagy, CsepregI — Németh I., Miseta — Németh n., Taüián, Kúti, Jónás, Sánta. Edző: Tőke János. Balaton- lelle: Nagy — Kaposi, Miilei, So­mogyi _— Szabó, Cser — Zsigmond, Zsár, Papp, Molnár, Frante. Edző: Pesti János. A gyenge lellei csa­pattal szemben akár két számje­gyű győzelmet arathatott volna a kaposvári együttes. G: Jónás, Csep- regi (2—Z). Németh I., Tallián, iü. Szabó, Zsár. K. DÓZSA—FONYÖD 8:« (4:0) Fonyód, 300 néző. V: Horváth Z. Dózsa: Gábos — Varga, Báli, Hor­váth — Csima, Kiss — Szigeti, Ve­terán, Farkas, Nagyréti (Tökölyi), Zsunics. Edző: Záfoorszky Jenő. Fo­nyód: Járfás — Gelencsér, Liszkai, Vastag — Papp, Molnár — Farkas, Vida, Hegedűs, Bakó, Kolip. Edző: Hajba József. A 12. percben Bakó belerúgott Csimába, emiatt a já­tékvezető kiállította. Tíz főre ol­vadt a hazai csapat, amelynek egy­két tagja amúgy is »búcsúi« han­gulatban játszott. Ezért aztán a Dózsa könnyűszerrel rugdalta gól­jait. G: Veverán (5), Nagyréti (2), Farkas. Jók: Horváth, Csima, Ve­verán, ilL Liszkai. Kovács Sándor TAB—MARCALI V. ftf. 3:1 (2:1) Tab, 500 néző. Jó iramú mérkő­zés, a hazaiak nemcsak lelkesen, hanem jól is futballoztak. G: Si­mon, Czabula, Puha, ill. Takács. Dieted Ede Az Északi csoport állása: 1. K. Dózsa 2 2­­13:3 4 2. K. Honvéd n. 2 1 1­5:4 3 3. Marcali V. M. 2 1­1 13:3 2 4. Tab 1 1­­3:1 2 5. K. H. Vasutas 2 1­1 9:7 2 6. K. Vasas MTE 2 1­1 4:3 2 7. K. V. Lobogó 1­1­3:3 1 8. Balatonlelle 2­­2 3:9­9. Fonyód 2­­2 0:20­DÉLI CSOPORT BABÓCSA—GYÉKÉNYES 3:2 (1:2) Babócsa, 1000 néző. V: Prefek. Babócsa: Harasztia — Riedler, Ba­kó, Bútor (Radics) — Bóla, Buko- vics — Hajdú, Paksica, Szili. Ta-> kács, Luczek. Edző: Szuhanyik Fe­renc. Gyékényes: Tóth — Gergé- lics, Papp, Németh — Gelencsér, Molnár — Gáspár, Horváth IT., Ba- róti, Bozsics. Horváth I. (Füstös). Edző: Róka Lajos. A hazai csapa­tot nagyon meglepte a gyekénye- sieknek a 6. percben rúgott gólja. Az első félidő végén is még a ven­dégek vezettek. A mindvégig nagy iramú mérkőzés hajrájában azon­ban feljött a hazai csapat, s ha a vártnál nehezebben is, de győzött. G: Szili .(3), ill. Baróti, Bozsics. Jók: Bóla. Riedler, Radics, Szili, ill. Tóth, a mezőny legjobbja, Hor­váth I. és Papp. Fekete Károly CSURGÓ—NAGYATÁD 2:1 (1:0) Csurgó, 400 néző. V: Buzsáki. Csurgó: Kepler — Péczeli, Hottó II., Szirják — Füzes (Bausz), Hottó I. — Sebestyén, Vörös, Sótonyi, Lu­czek, Nagy. Edző: Bolla József. Nagyatád: Horváth (Kurucz) — Nérreth, Fritz, Nagy — Bazsó II., Nezdei — König, Bazsó I.. Posta, Simon, Stoff. Edző: Bicsáki Sán­dor. Jó ir-amű, színvonalas, izgal­mas mérkőzésen az első félidőben kiegyenlített játék volt. Szünet után megérdemelten harcolta ki a győzelmet a csurgói csapat. G: Só­tonyi, Vörös, ill. König. Jók: Hot­tó II., Bausz. Sótonyi, Nagy, ill. Horváth, Fritz, König, Posta. Halmai Emil MARCALI HONVÉD— SOMOGYSZOB 7:0 (2:0) Marcali, 100 néző. V: Horváth G. M. Honvéd: Bogdán — Magyar I., Maczenauer, Kovács — Kalotai, Takács I. — Szűcs, Khiesz, Ma­gyar II., Takács II., Palacsikó. Ed­ző: Virágh József. Somogy szob: Barbina — Pálfi, Bálint. Kiss — Simon, Palotai — Németh, Dombi, Szentgyörgyi, Terestyéni, Szalai. Edző: Hosszú László. Az első fél­időben még elég jól állt a lábán a vendégcsapját, szünet után vi­szont összeroppantak a somogy- szobiak, s a nagy becsvággyal küz­dő honvédek tetszés szerint rúg­ták góljaikat. G: Magyar n. (4), Takács IT. (2), Szűcs. A Honvédnek nem volt gyenge pontja, a so- mogyszobi együttesből csak Bá­lint, Szalai és Szentgyörgyi játéka dicsérhető. Móricz László BARCS—LABOD 1:1 (1:0) Lábod. 500 néző. V: Horváth II. L. Eléggé alacsony színvonalú mér­kőzést hozott a két csapat találko­zója. A vendégek szerencsés gól­lal vezetést szereztek. A hazai csa­pat eléggé nehezen egyenlített. Egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. G: Berda, ill. Kovács. Jók: Jobbágy, Sinkó, Kertész, ül. Mihóka, Keszi. Bosznai Gyula A Déli csoport állása: 1. M. Honvéd 2. Csurgó 3. Babócsa 4. Barcs 5. Nagyatád 6. Lábod 7. Somogyszob 8. Gyékényes 2 2- - 11:3 4 2 2 - - 4:2 4 2 1 1 - 5:4 3 2 - 2 - 2:2 2 2-11 3:4 1 2-11 2:3 1 2-11 1:8 1 2 - - t W­Időjárás Várható idő­járás ma estig: túlnyomóan fel­hős idő esőkkel, zivatarokkal. Megélénkülő északnyugati, északi szél, a nappali fölme­legedés általá­ban gyengül, a nyugati megyékben már alig vál­tozik, Várható legmagasabb hő­mérséklet általában 21—25, a nyu­gati megyékben 18—21 fok között. Kaposváron (külterületen) tegnap hajnalban 13,5 fokot, déli tizenkét órakor 22,9 fokot mértek. — Nagy volt a forgalom az ünnepek alatt a Balaton-par- ton. Negyvennyolc vonattal, több száz autóbusszal mintegy 80 000 kiránduló érkezett. — Kilencven vagon uborkát tartósított augusztus közíepéig a Nagyatádi Konzervgyár. — Megyénkben eddig 13 000 holdon végeztek tarlóhántást, és csaknem 80 000 holdat ké­szítettek elő az őszi kalászo­sok vetésére. — Augusztus 20-án tartották meg az első névadó ünnepsé­get az Állatforgalmi Vállalat­nál. Szebenyi Ambrus Andrea nevű kislányát köszöntötték a vállalat dolgozói. — A FŐVÁROSI OPERETT- SZÍNHÁZ társulata a nagy­sikerű olaszországi turnéja után megkezdte ötnapos ven­dégjátékát Bécsben. Kedden este a Csárdáskirálynőt mu­tatták be zsúfolt nézőtér előtt. — A Kaposvári Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága értesíti az 57-es körzet (Arany János utca 1. házszámtól az 59. házszámig, a 2. házszámtól az 56. házszámig. Arany János tér) lakosságát, hogy Iváncsics Ferencné városi tanács­tag augusztus 22-én 10 órától 18 óráig Arany János utca 42. szám alatti lakásán fogadónapot tart. (3869) — A Kaposvári Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága értesíti a 63-as körzet (Füredi utca 79. ház­számtól a 105. házszámig, a 66. ház­számtól a 96. házszámig. Toldi Miklós utca, Szondy György utca) lakosságát, hogy ifj. Faludi Fe­rencné városi tanácstag augusztus 22-én 14 órától 18 óráig Füredi ut­ca 77. szám alatti lakásán fogadó­órát tart. (3865/a) — Jó magtermést hozott az osztopáni Győzelem Tsz fe­hérheréje. A 30 holdas táblá­iról' holdanként csaknem há­rom és fél mázsás átlagter­mést takarítottak be. — Az »Ukrajnából jöttünk« című szovjet filmet vetítették nagy sikerrel Nagyatádon. A filmet Kalinyin, Kaposvár testvérvárosa küldte. — Az Arpád-házl királyok idejéből származó alagutat ta­láltak Somogyváron. A feltá­rásit szeptember első nap­jaiban kezdik meg. — RITKA PÉLDÁNY, 18 kg-os harcsa akadt hétfőn az őrtilosi drávai halászok háló­jába. — A Balatonboglári Állami Gazdaságba látogatott el teg­nap harminc megyénkben tar­tózkodó szovjet állampolgár. — Több mint ötven bontási utasítást adtak ki az illetékes azervek a Balatom-part üdü­lőövezetében, hogy a táj szép­ségét romboló bódészerű ví-. kandházak végre eltűnjenek a tó partjáról. Az építési enge­délyek kiadásakor ezután szi­gorúan figyelembe veszik az esztétikai követelményeket. — Háromezer somogyi in­dult el ebben az évben »vilá­got látni«. Több mint ötszá­zan vették igénybe az IBUSZ társasutazásait, de sokan láto­gattak el a baráti országokba turistaútlevéllel is. — Megkezdték a termés­betakarítást a Lábod; Állami Gazdaság több mint 1300 hol­das burgonyaterületén. Becs­lések szerint 60—70 mázsás át­lagtermésre számítanak. — Már most megkezdték a felkészülést az esetleges ta­vaszi belvízveszély elhárításá­ra az eddeiek. A községfej­lesztési alapból ebben az év­ben 30 000 forintot fordítanak árokvágásra. — AMERIKAI ORVOSOK­NAK sikerült operációval szétválasztaniuk egy 30 órás sziámi ikerpárt. A gyermekek anyja 16 éves. — 569 új lakást építettek a fiatalok az utóbbi öt évben az ország különböző részein a KISZ lakásépítési mozgalom keretében. — Iparművészeti kiállítás nyílik augusztus 27-én Siófo­kon. A kiállításon a megye népi iparművészei mutatják be a legújabb alkotásaikat. — A Balaton legszebb strandjának építését kezdik meg ebben az évben Balaton- lelíén. Az új strand építésére még az idén több mint 10 millió forintot költenek. — A SZÍNHÁZ- ÉS FILM­MŰVÉSZETI FŐISKOLA igaz­gatósága általános filmrendezői és operatőri szakra felvételt hirdet az 1964 februárjában in­duló tanévre. A tanulmányi idő négy év. — A Kaposvári Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága értesíti a 79-es körzet (Rózsa utca. Szegfű utca, Erkel utca, Liszt Ferenc ut­ca. János utca) lakosságát, hogy Mizeczky Viktorné városi tanács­tag augusztus 22-én 9 órától 16 óráig Iszák utca 18. szám alatti lakásán fogadónapot tart. (3865/b) — A Kaposvári Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága értesíti a Tl-es körzet (Cseri út páros oldala, páratlan oldala a 27-es házszámtól végig, Cseri-major, Vak Bottyán utca) lakosságát, hogy dr. Küttel Jenő városi tanácstag augusztus 23-án 15 órától 18 óráig az állatkór­házban fogadóórát tart. (3865/e9 — A Kaposvári Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága értesíti a 68-as körzet lakosságát (Jutái út páros oldala a textilművektől ki­felé, páratlan oldala végig, Ság- vári Endre utca, Stromfeld Aurél utca, Frankel Leó utca, Martino­vics Ignác utca, Fonyód utca. Fe­kete-tanya, Kútipuszta, László-ma- jor, Bien-telep). hogy Laczkó Já­nos városi tanácstag augusztus 23- án 18 órától 26 óráig a textilmű­vek II. emeleti tanácstermében fo­gadóórát tart. (3365/f) — A Hazafias Népront városi bi­zottsága értesíti a város lakossá­gát. hogy Merő Béla megyei ta­nácstag augusztus 23-án 9 órától 12 óráig a megyei tanács földszint 24- es helyiségében fogadóórát tart. (3865/c) — A Hazafias Népfront városi bi­zottsága értesíti a város lakossá­gát, hogy Tanai Imre megyei vb- tag augusztus 23-án 9 órától 12 óráig a megyei tanács földszint 24-es helyiségében fogadóórát tart. (3865/d) Hegesztővizsgával rendelkező géplakatosokat azonnali belépéssel FELVESZÜNK. Fizetés megegyezés szerint. Jelentkezni lehet a Kefeanyag-kikészítő Vállalat műszaki osztályán. (71335) A Somogy megyei Malomipari és Termény- forgalmi Vállalat kaposvári kirendeltsége gépkocsi- rakodó­munkásokat vesz föl. Jelentkezés: Kaposvár, November 7. utca 86. (71319) Budapesti és vidéki változó mnnkahc lysínkre fölvételre keresünk lakatosokat, hegesztőket, villanyszerelőket, és segéd­munkásokat. 15,— Ft-os napidíjat fizetünk, és ingyen munkásszállást biztosítunk. Jelentkezés iratokkal fölszerelve az ÉM Gép- és C Felvonószerelő V. munka- ügyi osztályán, Budapest £■ VI., Szondy utca 100. w