Somogyi Néplap, 1963. június (20. évfolyam, 126-151. szám)

1963-06-11 / 134. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1963. június 11. Vasárnapi labdarúgó-mérleg Sütettek magukért a somogyi NB-s csapatok. Két nagyszerű győ­zelem és egy döntetlen a vasárna­pi három mérkőzés mérlege. Ara­nyat érő pontokat szerzett a K. Kinizsi és a Siófoki Bányász. A vasárnapi két pönt mindkét csapat­nak esetleg a megmenekülést je­lenti annak ellenére, hogy például a Kinizsi ellenlábasai mind győz­tek. Különösen meglepő a Kőbá­nyai Lombik »megtáltosodása«. Egy héttel ezelőtt Kaposváron hat gólt kaptak a lombikosok. Most »váratlanul« legyőzték a sokáig bajnokesélyes BVSC-t. Ez az ered­mény is mutatja, hogy nem lesz könnyű megvívnia a Kinizsinek ezt a harcot. A kaposvári NB ll-es csapatnak a B. Spartacus elleni já­téka azonban mégis reményekre jogosít. Olyan együttest kénysze- rített megadásra, amelynek ez a győzelem az NB I/B-be jutást je­lenthette volna. A Kinizsi tizen­egye azonban oroszlán módra har­colt Budafokon, s ezért kell a B. Spartacusnak lemondania az NB I/B-ről annak ellenére, hogy ez a két pont a Kinizsinek még nem elég. A vasárnapihoz hasonló jó játékra és eredményességre lesz szükség a soron következő három fordulóban. Vasárnapi teljesítménye alapján a Siófoki Bányász csapata követ­kezik sorrendben. A délnyugati NB III. Bányász-rangadóján időn­ként nagyszerű tejcsítményt nyújt­va imponáló győzelmet aratott Sió­fok csapata. A Siófokiak szeren­cséjére az ellenlábas Dombóvár ez alkalommal kikapott, így megnö­vekedtek a siófoki esélyek a benn­maradásra. A Kaposvári Honvéd—Pécsi Bá­nyász mérkőzésen a közönséget el­riasztotta a zivataros időjárás. Ki­derült azonban, hogy azok jártak jól, akik nem mentek ki a mérkő­zésre. Unottan, lélektelenül játszott a Honvéd. Ügy fest, megártott ne­ki a sok dicséret. A csapat telje­sítményére rányomja bélyegét, hogy már páholyban van. A vasár­napi döntetlen egyúttal azt is je­lenti, hogy a Kaposvári Honvéd csapata — bármi legyen is a hát­ralevő három forduló mérkőzései­nek eredménye — bejutott az NB II.-he. A megyei bajnokságban is eldőlt a bajnokság sorsa. A rangadón ugyanis biztosan nyert a Taszári Honvéd a KMTE ellenében. A K. Dózsa vereséget szenvedett ~7r~ca- liban, így e pillanatban már ryolc pont előnnyel, jobb gólaíájfi.yal behozhatatlanul vezet a tanári csapat, s jövőre az NB III. osztály­ban folytatja — remélhetően sike­resen — szereplését. Nem dőlt még el a kiesés kérdé­se a megyeieknél sem*. A K. Épí­tők és a Gyékényes csapata, TV-,ár legföljebb csak papíron menekül­het meg. A harmadik kiesőhely el­kerüléséért ádáz harcot vív Bala- tonlelle és Somogyszob. Vasárnap mindkét csaoat győzött. A balaton- lellei szokatlan gólaránnval, 6:5-re. Mindig Izgalmas, érdekes a lab­darúgóknál a bajnoki hajrá. Az idén még a szokottnál is jóval több az érdekesség. Ezt mutatja a vasárnapi bajnoki forduló, s való­színűleg ez fogja jellemezni a következő három-négy hét mérkő­zéseit is. i ! NB II. i Budapesti tudósítónk jelentése: Budai Spartacus 2:1 (0:0) ÖKÖLVÍVÓ NB I. Gyöngyösi Zalka HSE—K. Dózsa 13:7 Mintegy 1000 néző ült a lelátó­kon, amikor a két vidéki csapat felsorakozott a Dózsa-pályán fel­állított szabadtéri szontóban. A gyöngyösiek komplett csapattal álltak ki, a kaposváriak légsúly­ban nem indítottak versenyzőt, s hiányzott a beteg Papp Béla is. Ál­talában a várt eredmények szület­tek, bár égj-két kaposvári ököl­vívó jobb erőnlétével szorosabbá tehette volna a találkozó kimene­telét. Minden szempontból kifogás­talan teljesítményt egyedül Tóbi nyújtott, de bravúros hajrájáért dicséretet érdemel Bedő is. A ka­posvári csapatban változatlanul sok a gyenge pont; az egysége­sebb. majdnem egyforma szinten mozgó. gyöngyösi versenyzők megérdemelten nyerték a vidéki rangadót. Eredmények (elöl a Zalka HSE versenyzői): Légsúly; Forró ellenfél nélkül győzött. 2:0. * Harmatsúly: Klenovits kemény ütéseitől Tóthra kétszer is számol­tak, majd Dőri edző bedobta a tö­rülközőt. 4:0. Pehelysúly: Pampuk ellen Bedő ragyogó harmadik menetével nyert. 4:2. Könnyűsúly: Vanó jól állta a ki­tűnő Tóbi rohamait, sorozásait, de győzelmét egy pillanatra sem tud­ta kétessé tenni. 4:4. Kisváltosúly: A válogatott Tóthi, ellen az újonc Horváth meglepően sokáig helyt állt. 6:4. Váltósúly: Holló a kül- és bel- harcban is jobb volt Wilhelmnél. 8:4. Nagyváltósúly: Árváira kétszer is nyolcat számoltak FülÖp nagy üté­sedtől. Aztán elfogyott a Dózsa-ök- löző ereje, s a 3. menetben ő volt roggyant. Elkeseredett küzdelem, döntetlen eredmény. 9:5. Középsúly:' Himmer kiszurkálta a nagy ütésre menő Jávort, aki a végére ki is fulladt. 11:5. Nagyváltósúly: Keresztes ellen Dunajetz átvette a gyöngyösi fiú küzdőmodorát. Csúnya, dulakodás­ból. birkózásból álló mérkőzésen pontozással győzött Dunajetz. 11:7. Nehézsúly: Bánhegyi első nagy ütéseitől Szabó megroggyant, s re­pült a törülköző. 13:7. A mérkőzéseket vezette: Vizy és Krettinger, pontozott: Benácsi, Tánczos, Erőss és a pihenő vezető­bíró. Pamuki József (K. Dózsa) újabb sikere a Népsport vándordí j as versenyén Folytatták az atlétikai küzdelme­ket a Népsport vándordíjáért. A somogyiak figjdme elsősorban az 1500-as futók felé irányult, hisz itt állt rajthoz a kaposvári atlé­ták legjobbja, Pamuki József. 1500-on indult többek között a vá­logatott Kovács Lajos is, s kezdés után rögtön elhúzott a mezőnytől. A többiek Pamuki vezetésével 1200-nál felzárkóztak. A kaposvári fiú a hajrában alaposan rávert mind Kovácsra, mind pedig a tel­jes mezőnyre. Üj egyéni csúcsa — amely egyúttal megyei csúcs is — már igen figyelmet érdemlő ered­mény. 1500 m: 1. Pamuki (K. Dózsa) 3:48.4, 2. Kovács L. (Ü. Dózsa) 3:49.6, 3. Farkas (Vasas) 3:49.9. Az atlétikai egyesületi bajnokság keretében is rajthoz állt a K. Dózsa futója. Itt a 800 méteren indult. Ez a táv rövid Pamukinak, s Nagy I. (Bp. Meteor), Kovács L. (Ü. Dó­zsa), Parsch (Vasas), Kiss Gy. (G> őri Dózsa) mögött l:54.4-gyel az ötödik helyen végzett. Budafoki út. Erőmű-pálya, 600 f néző. V.: Varga. f K. Kinizsi: Murányi — Balogh, $ Szili, Gergely — Pados, Márkus — ♦ Gulyás, Kovács, Bíró, Herbei, t Szűcs. Edző: Váradi Lajos. B. ♦ Spartacus: Virág — Remis, Ben­♦ esik, dr. Láng — Rixer, Kalmár — fMáté, Szakács, Töröcsik I., Gru­♦ bicska, Fodor. Edző: Szigeti Fe­♦ renc. ♦ Az első tíz perc változatos volt. ♦ A technikailag képzettebb hazai ♦ csapat széllel hátban támadott, de ♦ a kaposvári védelem jól állta a- ro­♦ hamokat. A 17. percben Grubicska f megrúgta a vetődő Murányit, s a ♦ kaposvári játékost két percig ápol­♦ ták. A 20. percben Herbei, majd ♦ Bíró lőtt messziről — fölé. Feljött ♦ a kaposvári csapat. A Kinizsi-já- ♦tékosok lábán pontosan szállt a ♦labda, a Spartacus-védők bizony ♦ nemegyszer »keresték az ollót«. X Szinte fölbillent, a pálya, a lövé­♦ sekkel azonban baj volt. A 28. percben Herbei nagy bombája zú­gott el a kapu fölött. Aztán Szűcs —Herbei összjáték után az utóbbi mintegy 16 méterről nagy lövést eresztett meg kapura, Virág kapus azonban nagy szerencsével az utol­só pillanatban szögletre hárított. A 36. percben Herbei tíz méterről ki­hagyta a félidő legnagyobb helyze­tét: fölé bombázott. Támadott a Kinizsi, a 40. percben mégis majdnem gólt kapott. Szakács ugyanis jó helyzetbe került. Sziliék azonban az utolsó pillanatban les­re állították. A második félidő első támadásait ismét a kaposvári balszámy vezet­te. Egy ízben Szűcsöt tévesen ál­lította meg les címén közel a Spartacus kaputól a játékvezető sípja. Nem változott a játék képe. Az igen ügyesen, jól adogató ka­posváriak egy pillanatra sem en­gedték szóhoz jutni a hazaiakat. Záporoztak a lövések. Márkus negyvenméteres bombáját csak bravúr árán tudta védeni Virágh. Végre a sorozatos kaposvári táma­dások góllal végződtek. Kovács egészen a bal. oldalra sodródott, ki­csalta a kapust, aztán éles szögből a hálóba lőtt. 1:0. Nem sokáig tar­tott azonban a kaposváriak örö­me, mert a 13. percben, amikor a kaposvári védők a 16-oson belül Fodort elválasztották a labdától, a játékvezető általános elképedésre 11-est ítélt. A büntetőt Grubicska a bal sarokba vágta. A játékvezető újra rúgatta azon a címen, hogy a kapus elmozdult. Másodszorra az összekötő a jobb sarokba lőtt. 1:1. Ha lehet, még fokozódott az iram. Ezt továbbra is a kaposváriak dik­tálták. A 18. percben Virágh ka­pus óriási szerencsével mentett. A 23. percben megszületett a mérkő­zés sorsát eldöntő kaposvári gól. Szinte minden játékos ott volt a Spartacus-kapu előterében. Ko­vács mégis megtalálta a lábak kö­zött az utat a hálóba. 2:1. A gól­nál Bencsik megsérült, két percre kiállt. A másik oldalon veszélyes jobb oldali támadás futott, Murá­nyi önfeláldozóan vetette magát Máté lábára, aki csöppet sem kí­mélte a kapust. Ismét ápolták Mu­rányit. A Spartacus kétségbeeset­ten hajrázni kezdett, hogy egyen­lítsen. A lelkesedés helyenként túl magasra csapott, végül is a 79. percben, amikor Grubicska megfe­ledkezett magáról, a játékvezető után rúgásért kiállította a Sparta­cus balösszekötőjét. Az utolsó per­cekben a Kinizsi az időt húzta. A kaposváriak tartották a labdát, s így megszületett a nem várt győ­zelem. Az 1962—63. évi bajnokság során talán a legjobb játékával rukkolt elő ez alkalommal a Kinizsi csa­pata. Bár a K. Kinizsi számára óriási volt a tét, ennek ellenére nyugodtan, határtalan becsvággyal és igen jól játszott a K. Kinizsi. A védők sziklaszilárdan álltak lá­bukon. A két fedezet a mezőny fö­lé nőve mind a védekezésben, mind a támadásban egyaránt részt vett. Pados és Márkus aranyat érő lab­dákat adott a csatároknak. Az ötösfogat feledtetve eddigi gyenge szereplését a villámgyors támadá­sok sorát vezette. Ezek a ténye­zők együttesen eredményezték, hogy a papírformával ellentétben, de teljesen igazságos körülmé­nyek között a sereghajtó K. Kinizsi legyőzte a jó középcsapatnak szá­mító B. Spartacus együttesét. A Kinizsiből Murányinak egy ki­csit le kéne higgadnia, hogy igazi jó kapus legyen. A hátvédhármas tagjai egymást múlták felül. Ba­logh, Szili, Gergely hibátlanul ját­szott. A Pados—Márkus fedezet­pár, mint már mondottuk, időn­ként a mezőny fölé nőtt. A táma­dósorban Herbei és Szűcs jeleske­dett, Kovács viszont nagyszerű gól­jaival vált a siker egyik fő részed sévé. Bíró és Gulyás is megfelelt. A Spartacus csapata némi csaló­dást keltett. Virágh volt a csapat legjobbja, rajta kívül Remis és Tö­röcsik érdemel dicséretet. TOVÁBBI NB II-ES EREDMÉNYEK Oroszlány—PVSK 3:2, K. Lom­bik—BVSC 2:0, Dunaújváros—Győ­ri MÁV DAC 3:1, Zalaegerszeg— EVTK 2 :l, Székesfehérvár—Szállí­tók 3:1, Csepel Autó—Mosonma­gyaróvár 2:0. Az NB II. állása: 1. Csepel 27 20 5 2 62:17 45 2. Sz.-fehérvár 27 12 11 4 47:22 35 3. Dunaújváros 27 13 9 5 53:31 35 4. BVSC 27 14 6 7 40:38 34 5. Szállítók 27 ii 8 8 32:26 30 6. Budafok 27 11 8 8 34:34 30 7. Győri MÁV 27 8 13 6 36:29 29 8. Oroszlány 27 9 11 7 44:37 29 9. B. Spartacus 27 8 10 9 29:35 26 10. Pécsi VSK 27 9 7 11 34:38 25 11. Zalaegerszeg 27 8 8 11 32:43 24 12. Magyaróvár 27 6 11 10 33:39 23 13. EVTK 27 5 11 11 25:31 21 14. K. Lombik 27 6 4 17 22:56 16 15: Csepel Autó S7 7 1 19 27:43 15 16. K. Kinizsi 27 4 7 16 28:59 15 NB III. K. Honvéd—P. Bányász 1:1 (1:1) Kaposvár, 400 néző. V: Borzási. K. Honvéd: Bogvai — Bárány, Tamási, Léber — Muzslai, Lang — Palkovics H., Németh, Szabó, Pal- kavics I., Szűcs. Edző: Radnai István. P. Bányász: Kovács — Ul­rich, Lombosi, Farkas I. — Pin­tér, Farkas II. — Selymes, Gyur- kó. Tamás, Györkő, Fülöp. Edző: Krivanek Vilmos. Az első percek a pécsieké voltak, a Honvéd csak lassan kapott láb­ra. A 10. percben egy jobb oldal­ról keresztbe vágott labdát a bel­sők átengedtek Szűcsnek, s ő az eléje \retődő Kovács mellett a ka­puba lőtt. A befutó Németh bel­jebb segítette a labdát, 1:0. Ezután jó ideig nem történt semmi ese­mény, a pálya közepén folyt a já­ték. A . labda a Bányász-játékosok birtokában volt többet, akik pon­tos, gyors átadásokkal próbálkoz­tak — de csak a 16-osig. A Hon­véd csatárai kényelmesen mozog­tak, hátrahúzódva játszottak, rövid időre sem tudták tartani a labdát, veszélyt pedig egyáltalán nem je­lentettek Kovács kapujára. A 30. percben nagy védelmi hibából egyenlített a Bányász. Muzslai és Tamási ugrott fel fejelni az ötö­sön. A labda felpattant, és a mö­göttük álló Tamás zavartalanul fe­jelt a felső sarokba. Bogyai a ka­puvonalon ragadt. 1:1. Jellemző a kaposvári csatárok tehetetlenségé­re, hogy az első lövést a 38. perc­ben kellett védenie a pécsi kapus­nak. A második félidőben teljesen el­laposodott a játék. A mezőnyben futballozgattak — a pécsiek lelke­sebben, rámenősebben, a hazaiak továbbra is unottan. Változás c*tik az utolsó negyedórában történt, ek­kor a Honvéd feléledt és beszorí­totta ellenfelét. A 30. percben Sza­bó lustálkodott el egy nagy hely­zetet, majd a 41. percben Lang hi­bázta el a meccslabdát: a földön fekvő kapus fölött a ll-es pont tá­járól kapu fölé lőtt. Eseménytelen, sokszor unalmas játékot hozott az izgalmasnak ígér­kező és induló rangadó. A kapuk alig forogtak veszélyben, ez azon­ban nemcsak a védelmeket dicsé­ri, hanem a csatárok tehetetlensé­gét is bizonyítja. A kaposvári tá­madósor mélyen formája alatt ját­szott. Nemcsak egyénileg nyújtot­tak gyenge teljesítményt Szabóék, hanem helytelenül mindent közé­pen erőltettek, szélen alig vezet­tek támadást. Mindkét csapat főleg a védekezésre fektetett súlyt. A lelkesebb pécsiek rászolgáltak aa • egy pontra. Jók: Bárány, Léber, il­letve Lómbosi, Pintér, Farkas n. Siófok - Nagykanizsai Bányász 3:0 (i):0) Siófok, 900 néző. V: Papp. Siófok: Istvándi — Farkas, Fe­hér, Fejes — Nagy, Balogh — Sier* Kovács II., Tóth, Szabó, Papp. Ed­ző: Haragít Tibor. Nagykanizsa: Vlaszák — Bányai, Dénes, Lervencz — Németh I., Viola — Meszes, Né­meth H., Lukács, Hegedűs, Józsi. Edző: Mihalecz Boldizsár. Azonnal a hazai csapat támadott^ s már az első tizenöt percben a helyzetek tömkelegé kínálta a gól­szerzési alkalmat a hazai csatárok­nak, azok azonban a legjobb al­kalmakat is elszalasztottak. Ne­gyedóra elteltével kiegyenlítődött a játék, s minden különösebb ese- ménj' nélkül telt el az első félidő. Szünet után a belelendült ha­zaiak förgeteges támadásba kezd­tek. Ez a 3. percben gólt hozott. Vlaszák kapuja előtt parázs jele­net adódott, ennek végeztével a kanizsaiak csak röviden tudtak fel­szabadítani, a labda Kovács n. elé került, s az kapásból bombagólt lőtt, 1:0. A 13. percben a nagyka­nizsaiak ráfizettek lestaktikájukra- Ismét Kovács II. kaparintotta meg a labdát, remekül kiugrott, s a ki­futó kapust is kicselezve lőtt má­sodszor a hálóba, 2:0. A vendégek mintha beletörődték volna, áten­gedték a kezdeményezést a siófok kiaknak. Házai fölény volt, ami­kor a 30. percben egy Dénes—Tóth összecsapás után a középcsatár megsérült. Ettől kezdve a bal szé­len statisztált. A 41. percben Szabó nagyszerű egyéni játék után beál­lította a végeredményt, 3:0. A siófoki csapat játéka tovább javult. Helyenként elég szépen gördültek a siófoki támadások, s ezen a nagy fontosságú mérkőzé­sen teljesen megérdemelten győ­zött ilyen arányban is az S. Bá­nyász együttese. Jók: Fehér, Fe­jes, Nagy, Kovács II., ill. Vlaszák* Dénes, Lervencz, Meszes. TOVÁBBI NB m-AS EREDMÉNYEK Pécsi BTC—Nagymányok 8:3, Kis­kunhalas—Dombóvár 2:0, Nagyka­nizsai Dózsa—Székesfehérvár 3 :1* Mohács—Bajai Építők 1:1, Szek­szárdi Petőfi—Kalocsa 2:0. A Pécs- szabolcsi Bányász—Szekszárdi Dó­zsa mérkőzés Pécsszabo-lcson el­maradt, mert a város fölött elvo­nuló zivatar és záporeső után a já­téktér alkalmatlanná vált a mér­kőzés lejátszására. Az NB III. állása: 1. Pécsi BTC 2. P. Bányász 3. Sz.-fehérvár 4. K. -Honvéd 5. Sz. Dózsa 6. N. Bányász 7. Mohács 8. Kalocsa 9. Baja 10. Sz. Petőfi 11. Nagymányok 12. Kiskunhalas 13. Pécsszabolcs 14. N. Dózsa 15. Siófok 16. Dombóvár-27 10 27 15 27 16 27 15 26 12 27 11 27 11 27 10 27 9 27 3 27 10 4 4 76:37 4* 9 3 51:24 39 6 5 41:25 38 7 5 61:27 37 4 10 58:46 28 5 11 45:39 27 5 11 35:40 27 6 11 50:61 26 8 10 30:38 26 5 13 29:45 23 2 15 39:59 22 7 13 32:47 21 8 12 33:40 20 8 13 37:49 20 6 15 36:55 18 2 18 26:47 16 Továbbra is a Ferencváros vezet Sck gól, érdekes mérkőzések jel­lemezték a labdarúgó-bajnokság NB I-es fordulóját. A bajnokságért versengő csapatok közül az MTK a szép bolognai győzelme után Tatabányán . vereséget . szenvedett. A Bp. Honvéd a sírból hozta visz- sza az egyik pontot Pécsen. Bizto­REZILABDA NB II. Csömör—K. Honvéd 19:11 (9:5) A bajnokesélyes Csömör és a kiesés ellen küfcdő K. Honvéd mérkőzésén Csömörön jói kezdett a kaposvári csapat. Hamarosan. 2:l-re vezetett a Honvéd, de az­tán a hazaiak következtek. 3:2 után a csömöri együttes egy pillanatra sem engedte ki kezéből a vezetést. • Fordulás után 14:ll-nél úgy lát­szott, hogy esetleg a kaposváriak kétessé tudják tenni a hazaiak győzelmét; Az utolsó tíz percben azonban érthetetlenül visszaesett a csapat, s ekkor két perc alatt öt gólt dobtak a csömöriek. A kaposvári csapat a következő összeállításban szerepelt: Kovács — Dénes, Goschi, Czvitkó, Kiss, Nagy, Hortobágyi. Csere: Klein (kapus), Decsi, Jánosi, Fülöp. A kaposvári gólok szerzői: Decsi (3), Hortobágyi, Nagy, Czvitkó, Kiss, Goschi, Dénes. san győzött az Üjpest és a Fe­rencváros. A népszerű zöld-fehér csapat továbbra is kétpontos előnnyel vezet a bajnoki tábláza­ton. Tizenöt év után most újra va­lószínűnek látszik a Ferencváros bajnoksága. A Szombathelyi Ha­ladás már kiesett, nem sok esélye van a Salgótarjánnak sem a benn­maradásra. Ü. Dózsa—Komló 7:1, Ferencváros—Szombathely 2:9, Győr—Debrecen 1:1, Vasas—Dorog 5:2, Salgótarján—Szeged 5:0, Tatabánya—MTK 2:1, Pécs—Bp. Honvéd 2:2. A bajnoki sorrend: MEGYEI BAJNOKSÁG 1. Ferencváros 31 pont 2. Ü. Dózsa 29 pont 3. MTK 28 pont 4. Bp. Honvéd 27 pont 5. Dorog 25 pont 6. Győr 25 pont 7. Pécs 23 pont 8. Tatabánya 23 pont 9. Vasas 22 pont 10. Szeged 22 pont 11. Komló 21 pont 12. Debrecen 19 pont 13. Salgótarján 16 pont 14. Szombathely 11 pont — A totó 12 találatos szelvénye: törölve, x2lxx2lxxl2 1. A 12 találatos szelvényekre egyen­ként 16 332,50 forintot, a 11 talála- tosakra 941,25 forintot, a 10 talá- latosakra 103,75 forintot fizetnek. SOMOGYSZOB—CSURGÓ 2:1 (1:1) Somogyszob, 600 néző. V: Feny­vesi. Somogyszob: Barbina — Pál- fi, Terestyéni, Németh — Szent- györgyi, Kiss — Palotai, Selmeczi, Hosszú, Bálint, Dombi. Edző: Sel­meczi István. Csurgó: Kepler — Szirják, Hottó n., Péczeli — Bausz, Hottó I. — Sebestyén, Vörös, Só- tonyi, Rostás, Nagy. Edző: Bolla József. Kiegyenlített első félidő után hatalmas fölénybe került a hazai csapat, s akár nagyobb arányban Ls győzhetett volna. G: Dombi (Z), ill. Sebestyén. Jók: Te­restyéni, Szentgyörgyi, Bálint, Dombi, ill. Kepler, Szirják, Hottó n., Péczeli, Rostás. Rózsavölgyi István GYÉKÉNYES—K. ÉPÍTŐK 1:1 (1:1) Gyékényes, 250 néző. V: Kovács Gy. Gyékényes: Mészáros —, Ger2 gelics II., Máté, Aradi — Horváth I. , Gerencsér I. — Gerencsér 11., Gáspár, Horváth II., Bozsics, Ger- gelics I. Edző: Róka Lajos. Építők: Szentes — Csabi I., Bogyó, Csabi II. — Csepregi, Horváth — Vesz- ner, Kiss, Nagy I., Rab, Végh. Ed­ző: Deák István. A hazai csapat Horváth (Építők) kiállítása után (első félidő 20. perc) nyomasztó fö­lénybe került, amit jelez a 25:2 szögletarány is. Ennek ellenére a hazaiaknak meg kellett elégedni a döntetlennel. G: Nagy I., ill. Gás­pár. Jók: Mészáros, Aradi, Geren­csér I., Bozsics, ill. Szentes, Bo­gyó, Nagy L Kiss József MARCALI V. M.—K. DÓZSA 3:1 (1:0) Marcali, 400 néző. V: Darázsi. Meteor: Törzsök — Király, Jakab, Pimpauer II. — Pimpaucr I., Ihász — Varga, Molnár, Szántó, Hosszú, Kisborsó. Edző: Abonyi Károly. Dózsa: Gábos — Varga, Csima, Horváth — Báli, Kecskeméti — Csupor, Veverán, Farkas, Nagy- réti, Zsuuics. Edző: Záborszky Je­nő. Húszperces Dózsa-fölény után kiegyenlített lett a játék. Szünet után pedig a hazaiak kerültek fö­lénybe, s megérdemelten nyertek a mindvégig színvonalas, érdekes és izgalmas, sportszerű mérkőzé­sen. G: Pimpauer I. (2), Molnár, ill. Veverán. Jók: Pimpauer II., Ihász, Szántó, ill. Csima, Kecske­méti, Farkas. Kálmán Sándor TASZAR—KMTE 3:0 (1:0) Taszár, 300 néző. V: Berta. Ta- szár: Varga — Belkó, Filiszár, Ba- gyilla — Szabó, Szórádi — Erdé­lyi, Boda, Vándori, Kovács, Hádin- ger. Edző: Jobban Ferenc. KMTE: Urbán — Kovács TI., Hauck, Ko­vács Hl. — Gál, Vigh — Laki, Mar­tin, Vajda, Pammer, Nagy II. Ed­ző: Egres László. Nagyiramú, mindvégig színvonalas mérkőzés, amelyen végig a Honvéd irányí­tott. A védekező KMTE-nek a ki­lencven perc alatt valójában csak egyetlen helyzete volt. G: Vándori, Kovács, Erdélyi. Jók: Belkó, Fili­szár, Vándori, Kovács, ill. Hauck, Gál, Laki. Vadas Tibor BALATONLELLE— K. V. LOBOG0 6:5 (3:2) Balatonlelle, 200 néző. V: Molnár I. J. Balatonlelle: Nagy — Bükki, Gréczi, Kindler — Szabó, Zsig- mond — Jabrorika, Papp, Molnár, Zsár, Horváth. Edző: Lugosi Ernő. V. Lobogó: Lukács — Nagy, Bor­da, Zsolnai dr. — Novák, Kiss — Csordás, Simon, Győrfi, Lábas, Gergő. Edző: Horváth Béla. Mind­két csapatnál mezőnyjátékos állt a kapuban. Ez rá is nyomta a bé­lyegét a mérkőzésre. A lelkeseb­ben küzdő hazaiak megérdemelten vonultak le győztesként a pályá­ról. G: Szabó (3), Horváth (2), Papp, ill. Lábas (4), Győrfi. Jók: Szabó, Horváth, ill. Simon, Lábas. Hajas Gyula BARCS—K. KINIZSI H. 4:2 (3:2) Barcs, 300 néző. V: Boldog. Barcs: Jobbágy — Csányi, Tuba, Papp — Berda, Sinka — Rózsavöl­gyi I., Marton. Zsibrek, Göncz, Ker­tész. Edző: Szóvári György. K. Kinizsi ii.; Antal — Hegedűs, Dar­vas, Tüske — Ács, Simonyi — Né­meth, Lőczi. Tökolyi. Stadler, Papp. Edző: Kárpáti Lajos. Minden részében jobb volt a hazai csapat. G: Kertész (2), Göncz, Marton, ÜL Lőczi, Acs. Jók: Tuba, Zsibrek, Kertész, ill. Antal, Lőczi, Tökölyi. Gondöcs Jenő LABOD—NAGYATÁD 0:0 Lábod, 800 néző. V: Szilvási. Lá- bod: Hornai — Szokolics, Kiss, MI- hóka — Koczka, Ilosfai — Kcszi, Kovács, Kisgál, Csór, Molnár. Edző: Kanizsai Gyula. Nagyatád: Hor­váth — Lukács, Vucskics, Tátrai — Tamás, Nezdei — Makkos, Vojko- vics, Szabó, Simon, Posta, Edző: Bicsáki Sándor. A két szomszéd­vár találkozóján inkább a hazai csapat állt közelebb a győzelem­hez. Helyzete is inkább a lábodi csapatnak adódott. Jók: Szokolics, Kiss, Mihóka, Ilosfai, ill. Horváth, Vucskics, Tátrai, Tamás. Bosznai Gyula K. H. VASUTAS- MARCALI HONVÉD 3:3 (1:2) Kaposvár,, 250 néző. V: Németh V. Vasutas: Budinszki — Wéber, Nagy, Csepregi — Miseta. Németh — Sánta, Tallián, Kúti, Jónás, La­ki. Edző: Tőke János. Marcali: Iszak — Horváth, Kalotai, Kovács — Maczenauer, Potó — Variga, Khiesz, Szűcs, Takács, Magyar. Edző: Virág József. Jó csatársorok, lyukas védelmek. A kaposvári csa­patnak több helyzete volt. G: Tai» lián (2), Laki, ill. Takacs, Varga* Miseta (öngól). A megyei bajnokság állása: 1. Taszár 23 19 4 4 84:26 48 2. K. Dózsa 23 14 4 5 63:29 32 3. KMTE 24 12 5 7 51:39 29 4. Nagyatád 23 10 7 6 33:26 27 5. Csurgó 24 11 4 8 60:41 26 6. Lábod 23 9 8 6 38:29 26 7. M. Honvéd 24 7 11 6 35:28 25 8. K. H. Vasutas 23 11 3 9 44:41 25 9. K. V. Lobogó 24 9 6 9 50:39 24 10. Marcali V. M. 23 10 4 9 40:45 24 11. Barcs 23 7 5 11 33:52 19 12. Somogyszob 23 5 6 12 28:43 16 13. Balatonlelle 23 6 2 14 34:67 15 14. Gyékényes 24 4 4 16 26:72 12 15. K. Építők 24 4 2 18 33:73 10 K. Kinizsi n. 25 9 4 12 76:83 28 GY ASZ JELENTES Fájdalommal tudatjuk, hogy í MATICS PÁL I 1963. június 9-én 83 éves korá­ban elhunyt. Temetése jú­nius 12-én du. fél 4 órakor I lesz a Keleti temetőben. Gyászoló család. (4622) ____________________________ G YÁSZJELENTÉS Fájdalommal tudatjuk, hogy I szeretett férjem, édesapánk, nagyapánk, BALOGH ISTVÁN í 1963. június 10-én 73 éves ko- j rában elhunyt. Temetése jú­nius 13-án du. negyed 5 óra­kor lesz a Nyugati temető- | ben. Gyászoló család. i (4623)__________ A jó bizonyítvány jutalma PAJTÁS BOX 160,- Ft SMENA 6 540,- Ft MIKROMA II. 700,- Ft PENTI II. 900,- Ft fényképGZOgépCk. Kaphatók az OFOTÉRT boltokban. (4893)