Somogyi Néplap, 1963. május (20. évfolyam, 100-125. szám)

1963-05-14 / 110. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1963. május 14. VASÁRNAPI LABIIARÚGÓMÉRLKG Három mérkőzésen mindössze egy pontot sikerült gyüjteniük a somogyi NB-s labdarúgó-csapatok­nak. Gyengécske eredmény ez, s bizonyos fokig tükrözi, hogy há­nyadán is áll pillanatnyilag a lab­darúgósport megyénkben. Sorsdöntő mérkőzésen súlyos ve­reséget szenvedett az NB Il-es K. Kinizsi. Elsősorban azért, mert támadósora ismét »hagyományos« formájában játszott. Dunaharszti- ban bizony nyomát sem láttuk an­nak a csatárjátéknak, amely leg­utóbb idehaza, Székesfehérvár el­lenében 4 gólt eredményezett. Ez a vereség igen válságos helyzetbe sodorta a K. Kinizsi csapatát. A K. Honvéd tartalékos csapatá­tól nem is lehetett döntetlennél többet remélni. Igen ám, de tizen­hét perccel a mérkőzés befejezése előtt már 2:0-ra vezetett a csapat, s biztos győztesnek látszott. Ez a tudat eg3r kissé fölényessé tette a Honvédet. Erre fizetett rá, s ezért kellett megelégednie Kanizsán az egy ponttaL. Siófokon a hazai közönség azt várta, hogy a múlt heti nagy győ­zelem föllelkesíti a gárdát. Ezzel szemben ismét a régi együttest láttuk, amely unottan, lélektelenül játszott. Ez is hozzájárult áthoz, hogy súlyos vereséggel tért haza a Bányász Szekszárdról. A megyei bajnokságban biztosan nyert a Taszári Honvéd, küzdelem után a K. Dózsa. A nemrég még bajnokesélyesnek számító KMTE súlyos vereséggel tért haza Csur­góról. Részben számít meglepetés­nek, hogy a Vörös Lobogó k ka­pott Somogyszobon. Ugi ak meglepetés számba megy a bare iák biztos győzelme Balatonlellén. Csepel-Autó—K. Kinizsi 4:0 (1:0) ASZTALITENISZ Döntetlenül végződött az NB ll-es női rangadó A KMTE férficsapata biztosan győzött Ez alkalommal kicsinek bizo­nyult a Berzsenyi Dániel 'Általános Iskola tornaterme a kettős asz­talitenisz-mérkőzés szurkolóinak befogadására. A zsúfolt tornate­remben először a férfi csapatok álltak asztalhoz. Ez a találkozó már a rajtnál eldőlt annak ellenére, hogy a KMTE szakvezetői ez alka­lommal pihentették Ivuszát, he­lyette Rák játszott. A tartalékos MTE-nek azonban így sem kellett különösebben megküzdenie a győ­zelemért, mert a vendégcsapat csak három játékossal érkezett meg, így egykettőre véget ért a férfi­csapatok összecsapása. Nem volt ilyen sima a női rang­adó. A várakozásnak megfelelően igen heves csatát vívtak a kapos­váriak és a budapesti egyetemis­ták. Rosszul kezdődött. Elvesztek a már*-már megnyert párosok. A BEAC 5:1 arányban elhúzott, az­tán 6:4-re vezetett. Ekkor azonban nagyon belelendültek a mieink, s a KMTE vezetett 8:6-ra. Az ideges­ség a mieinket viselte meg job­ban. Vinczéné például egy nyert játszma után a második játszmá­ban már 20:l6-ra vezetett. Végül is elvesztette a játszmát és a mér­kőzést is. Drámai küzdelemben született meg végül is a 9:9; ebben része volt Bartusnénak is, aki vá­ratlanul a BEAC első versenyző­jét késztette megadásra, azt, aki Vinczénét és Szerecznét is legyőzte. KMTE—Erdész 14:4. Gy: Balázs 4, dr. Ho-rváth, Kiss 3—3, Rák 2, a Horváth—Balázs és a Kiss—Rák pár. KMTE—BEAC 9:9 (női). Dr. Vinczéné, Szereczné 3—3, Bartusné 2, Zavagyilné. (Budapesti tudósítónktól.) / Dunaharaszti, 1500 néző. I Vezette: Czirják. ^ Csepel-Autó: Kovács — Halász, i Kreisz, Fucskár — Pintér, Ke­mény — Belovai, Kiss, Stahl, Rát- kai, Kosztolányi. Edző: Lörincz E. V. Kinizsi: Murányi — Balogh, Szili, Zaagh — Bíró, Márkus — Ger­gely, Herbei, Kovács, Acs, Szűcs. Edző: Váradi Lajos. Ideges légkörben kezdődött a ki­esés szempontjából oly fontos du­naira rszti mérkőzés. Először a ka­posváriak kaptak jobban lábra, s már az 5. percben Kovács megcé­lozta a kaput, de lövése mellé szállt. Azután Zaagh húszméteres szabadrúgása keltett némi izgal­mat, pedig a lövés elzúgott a bal kapufa mellett. A nagy igyekezet­ben mindkét csapat igen sokat hi-, bázott. A 19. percben a hazaiak dolgoztak ki jó helyzetet, Rátkai azonban négy lépésről az üres ka­pu fölé lőtt. Ezt követően Murá­nyi belerúgott Rátkaiba. Nem sokkal később Kiss akart törlesz­teni, de nem találta el a kaoosvá- ri kaoust. Mind keményebbé vált a játék, s egyre jobban hullám­zott. A 23. percben Szűcs hamar- kodott el egy helyzetet, aztán Herbei bombázott fölé. A 35. perc­ben sajnálatos sérülés zavarta meg a kaposvári hadrendet. Zaagh rosz- szul lépett, s annyira megsérült, hogy úgy vitték ki a játéktérről. Gergely lett a balhátvéd. A véde­lem zavarát jól használta ki a ha­zai együttes. A 38. percben Kosz­tolányi Belovai elé játszott, s az nyolc méterről a hálóba lőtt. 1:0. MEGYEI BAJNOKSÁG Barcs—Öalatonlelle 5:2 (4:2). Balatonlelle, 200 néző. V. Hor­váth Z. Barcs: Jobbágy — Papp, Kra- pecz, Tuba — Sinkó, Berda — Ró­zsavölgyi I., Hartmann, Rózsavöl­gyi II., Göncz, Kertész. Edző: Szó­vári György. Balatonlelle: Takács — Nagy, Gréczi, Molnár — Szabó, Kindler — Papp, Zsár, Karsai, Cser, Horváth. Edző: Li%osi Ernő. Az első félidő utolsó tíz percében három gólt rúgtak a hazai véde­lem hibájából a barcsi csatárok, s ez eldöntötte a mérkőzés sorsát. G.: Göncz (5), illetve Zsár, Hor­váth. Jók: Papp, Krapecz, Göncz, a leilei csapatból senki sem ját­szott elfogadhatóan. Hajas Gyula Csurgó—KMTE 3:0 (1:0). Csurgó, 400 néző. V: Németh V. Csurgó: Kepler — Péczeli, Hottó II., Sebők II. — Bausz, Hottó I. — Sebők I., Vörös, Sótonyi, Lu- czek, Nagy. Edző: Bolla József. KMTE: Kovács I. — Kovács II., Hauck, Kovács m. — Gál n., Vi- mola — Bencs, Gál I., Pammer, Nagy, Laki II. Edző: Egres László. Színvonalas mérkőzés volt; végig a hazai csapat irányított. A KMTE csak szórványosan . próbálkozott. G: Luczek (2), Sebők I. Jók: Pé­czeli, Sebők I., Sótonyi, Luczek, ill. Hauck, Kovács HL, a mezőny legjobbja, Gál I. Halmai Árpád Taszár— K. Építők 5:1 (2:1). Taszár, 300 néző. V: Horváth II. L. Taszár: Szobonya — Belkó, Fili- szár, Bagyilla — Szabó. Szórádi — Erdélyi, Boda, Vándort, Kovács* Hádinger. Edző: Jobban Ferenc. K. Építők: Szentes — Csabi, Rab, Takács — Végh, Csepregi — Je- zemiczki, Kiss, Nagy. Horváth, Veszner. Edző: Deák István. Nyo­masztó fölényben játszott a baj­nokjelölt csapat; győzelme na­gyobb arányú is lehetett volna, hisz a csatárok helyzeteiknek csak egy részét tudták kihasznál­ni. Az Építők mindössze két íz­ben lőtt a 90 perc alatt kapura. G: Kovács (2), Szórádi. Vándort, Crdélyi, ill. Veszner. Jók: Szabó. Szórádi, Vándor!, ill. Rab, Vesz­ner. Vadas Tibor K. Dózsa—Nagyatád 1:0 (1:0). Kaposvár, 300 néző. V.: Zsoldos. Dózsa: Molnár II. — Horváth, Csi- nia, Güth — Báli, Varga — Sze- recz, Veverán, Kecskeméti, Nagy­réti, Zsunics. Edző: Záborszky Je­nő. Nagyatád: Horváth — " Né­meth, Vucskics, Vojkovics — Sza­bó, Tamás — Nezdei, Makkos, Nagy, Simon, Posta. Edző: Bicsáki Sándor. Mindvégig izgalmas, érde­kes és kiegyensúlyozott mérkőzés volt, amelyen Nagyrétinek a 31. percben lőtt gólja döntött. Kecs­keméti 11-esét Horváth kivédte. Az atádiak egy ízben a kapufát talál­ták el. Jók: Horváth, Csima, Báli, ill. Horváth, Vucskics, Vojokovics. Fonai László. Marcali Vörös Meteor—M. Honvéd Isi (0:0). Marcali, 500 néző. V: Prefek. Meteor: Törzsök, Király. Ja­kab, Pimpauer — Molnár, Ihááz — Varga, Németh, Szántó, Hosszú, Kisborsó. Edző: Abonyi Károly. Honvéd: Iszak — Horváth, Kalo- ta:i, Kovács — Khiesz, Takács — Tóth, Macenauer, Potó, Magyar, Varga. Edző: Virágh József. A hazai rangadón mindvégig nagy küzdelem folyt. Egyik csapat sem tudta megfelelőképpen kihasznál­ni a szél nagy segisógét. Igzsá- gos döntetlen. G: JíisborsóT, ill. Ma­gyar. Jók: Jakab, Molnár, Ihász, ilL Kalotai, Takács, Potó. Kálmán Sándor Somogyszob—K. V. Lobogó 1:0 (1:0) Somogyszob, 500 néző: V: Domb- rovszky. Somogyszob: Barbina — Németh, Bálint, Pálfi — Terestyé­ni, Simon — Palotai, Selmeczi, Hosszú, Dombi, Szentgyörgyi. Ed­ző: Selmeczi István. Vörös Lobogó: Mészáros — Nagy, Borda, Zako- mer — Novák, “Kiss — Lukács, Si­mon, Végh, Lábas, Gergő. Edzp: Horváth Béla. Jó iramú mérkőzés. A hazai csapat Palotai révén már aa 5. percben gólt ért el. A lelke­sen és helyenként jól játszó so- mogyszobiak végig meg tudták őrizni egygólos előnyüket. Jók: Bálint, Selmeczi, Dombi, illetve: Mészáros, Borda, Simon. Rózsavölgyi István Gyékényes—K. H. Vasutas 1:0 (0:0) Gyékényes, 300 néző. V: Szabó. Gyékényes: Mészáros — Gergelics, Máté, Aradi — Horváth I., Ge­rencsér I. — Gerencsér II., Gás­pár, Horváth II., Bozsics, Németh. Edző: Róka Lajos. K., H. Vasutas: Bud'inszki — Wéber, Nagy, Sánta — Németh II., Miseta — Németh I., Laki, Kuti, Jónás, Csepregi. Edző: Tőke János. A huszadik percben Nagy. a kaposvári csapat közép­hátvédje rándulást szenvedett, s végleg elhgyta a játékteret. A tíz főre olvadt vendégekkel szemben megérdemelten harcolta ki a győ­zelmet a hétről hétre javuló for­mában játszó Gyékényesi VSK csapata. G: Németh. Jók: Gerge­lics, Máté, Gerencsér I., ill. Bu- dinszki, Sánta, Lakj. Kiss József K. Kinizsi II.—Lábod 3:3 (2:1). Lábod, 600 néző. V. Szabó V. Kinizsi ii.: Antal — Hegedűs, Dar­vas, Zarka — Lőczi, Tokaji — Né­meth, Gulyás, .Simányi, Stadler, Papp. Edző: Kárpáti Lajos. Lábod: Monostort — Szokoli, Kiss, Mihóka — Karlovics, Ilosvai — Keszi, Ko­vács, Koczka, Csór, Molnár. Edző: Kanizsai Gyula. A lábodi csapat ngyedórán át csak kilenc, majd hosszú időn át tíz emberrel ját­szott. Ei}nyi előnyt nem adhatott a Kinizsi tartalék együttesének sem. G: Stadler (2), Papp. ill. Ko­vács II. és Csór (li-esből). Jók: Antal, Darvas, Stadler, Papp, ill. Mihóka, Kovács. Bosznai Gyula Szünet után a tíz főre olvadt ka­posvári csapat nagy lendülettel ve­tette magát a küzdelembe. A 47. percben Herbei—Szűcs adogatás után a szélső 14 méterről jó hely­zetben kivárt, s a védők közbe­léptek. A 68. percben Kovács kés­lekedett hasonlóképp, és ismét fel­szabadult a hazai kapu. A 75. percben végeredményben eldőlt a mérkőzés sorsa: Kosztolányi a fél pálya táján kapta a labdát, Balogh végigkísérte őt, végül is a szélső nyolc méterről a jobb sa­rokba bombázott. 2:0. A 83. perc­ben az őrizetlenül hagyott Kiss harminc méterre Murányi kapujá­tól tisztán vehette át a labdát, ki­ugrott, és a 16-osról nagy gólt lőtt. 3:0. Egy perccel később Herbei szépíthetett volna, azonban biz­tos helyzetben a kapusba vágta a labdát. A 85. percben a 16-osról rúghatott szabadot a Csepel-Autó. Stahl lövése a sorfal mellett vá­gódott majdnem védhetetlenül a hálóba. 4:0. A poros, igen rossz talajú pályán kemény küzdelem folyt. Végeredményben a két támadósor közti különbség döntött. Míg a íiazai csatárok jóformán minden helyzetet kihasználtak, addig a kapos­vári ötösfogat tagjai a kínál­kozó alkalmak sorát hagyták ki. Döntőnek bizonyult Zaag sérülése is, ez feltétlenül köz­rejátszott abban, hogy a Cse­pel-Autó aránylag könnyen szerezte meg az értékes két bajnoki pontot. J£k: Halász, Kreisz, Pintér. Kosztolányi, illetve Szili, Bíró. Márkus. Az NB 11. további eredményei: Székesfehérvár—BVSC 0:0. K. Lombik—Oroszlány 1:1. Dunaújváros—Zalaegerszeg 1:0. Szállítók—Győri MÁV DAC 1:0. EVTK—B. Spartacus 1:1. Budafok—Mosonmagyaróvár 2:0. NB U. állása: 1. Csepel 23 17 5 1 49:14 39 2. Dunaújváros tt 11 9 3 45:24 31 3. Sz.-fehérvár 23 11 8 4 38:15 30 4. BVSC 23 12 6 5 34:31 30 5. Szállítók 23 10 6 7 27:20 26 6. Oroszlány 23 8 10 5 29:31 26 7. Győr ás 7 11 5 29:23 25 8. Budafok 23 9 7 7 29:29 25 9. B. Spartacus 23 6 10 7 24:30 22 10. M.-magyaróv. 23 6 8 9 28:32 20 11. EVTK 23 5 9 9 22:26 19 ÍZ. PVSK 23 6 7 10 27:34 19 13. Zalaegersz. 23 6 7 10 18:40 19 14. Csepel-Autó 23 6 1 16 23:36 13 15. K. Lombik 23 5 3 15 18:47 13 16. K. Kinizsi 23 2 7 14 19:47 11 K. Honvéd —Nagykanizsai Bányász 2:2 (1:0) állása: 1. Taszár 20 17 1 2 77:24 35 2. K. Dózsa 19 12 4 3 52:24 28 3. KMTE 20 11 4 5 48:31 26 4. K. V. Lobogó 20 9 5 6 43:28 23 5. Nagyatád 19 9 5 . 5 30:21 23 6. Lábod 19 9 5 5 36:25 23 7. K. H. Vasutas 20 10 2 8 35:35 22 8. Csurgó 19 8 4 7 49:36 20 9. M. Honvéd 20 6 8 6 23:21 20 10. Marcali VM 19 7 4 8 32:42 18 11. Barcs 20 5 5 10 28:50 12. B-lelle 20 5 3 12 24:55 13 13. Somogyszob 19 4 4 11 25:36 12 14. Gyékényes 20 3 3 14 24:64 9 15. K. Építők 20 3 1 16 27:61 7 K. Kinizsi IL 21 9 3 9 65:64 21 Továbbra is a Ferencváros vezet Bene a góllövőlista élén A Nemzeti Labdarúgó Baj­nokság I. osztályábah a hu­szadik forduló jelentős válto­zást hozott. Az élen megcsap­pant a bajnokesélyesek száma. E pillanatban a Ferencváros csapata vezet az U. Dózsa és az MTK előtt. Minden bizony­nyal e három együttes közül kerül majd ki az idei bajnok, annak ellenére, hogy a Győrt verő Dorogi Bányász a ne­gyedik helyen mindössze két ponttal áll rosszabbul, mint a listavezető Ferencváros csa­pata. Nemcsak az élen tisztázódott a helyzet, hanem a táblázat alj4n is. A salgótarjániak ott­honukban vereséget szenved­tek az MTK-tól, s ez annyit je­lent, hogy a Bányász már aligha tud megmenekülni. A Szombathelyi Haladás is el­szenvedte első tavaszi veresé­gét, s most már a vasutasok reménye is minimálisra csök­kent. EREDMÉNYEK: Ferencváros—Tatabánya 3:0, MTK—Salgótarján 1:0. Dorog—Győr 1:0, Vasas—Szeged 4:0, Komló—Debrecen 3:1, Pécs—Szombathely 2:0. Megváltozott a helyzet az NB I. góllövőversenyében. A mindvégig vezető Tiehyt most Bene váltotta föl. Bene 17 gólt rúgott, Tichy 16-ot. Az őket követők erejéből a húsz fordulóban, csak 10 gólra fu­tott. Mit fizet a totó? A totó 12 találatos szelvénye: 2, 2, 2, 2, 2, 2, x, 2, x, x, 2, x. Tizenkéttalálatos szelvény nem volt. Az 1. nyereményosz­tályban 43-an értek el tizen­egy találatot, a nyereményösz- szeg egyenként 7243,75 forint. A 2. nyerőosztályban 514-en értek el tíz találatot, a nyere­ményösszeg egyenként 606,25 forint. A 3. nyeröosztálybrin 4191-en értek el kilenc talála­tot, a nyereményösszeg egyen­ként 98,75 forint. Mindhárom osztály nyereményei május 23- tól UeiMwk kijizeléér&n ÍMTI) Nagykanizsa, 1300 néző. Vezette: Vindics. K. Honvéd: Bogyai — Schmidt, Tamási, Tóth — Muzslai, Lang — Veverán, Németh, Palkovics IL, Szabó, Szűcs. Edző: Radnai István. Nagykanizsa: VLaszák — Bányai, Dénes, Lervencz — Bodnár, Viola — Kiss, Király, Mester, Lukács, Józsi. Edző: Mihalecz Béla. Orkánszerű széltől támogatva lendült játékba a hazai csapat. A kaposváriak azonban — igen oko­san — földre vitték a labdát, s legalább olyan gyakran veszélyez­tettek, mint a kanizsaiak. Az 5. percben Palkovics II. már vezetést szerezhetett volna. A középcsatár uéyanis egyedül állt Vlaszákkal szemben, a lövésbe azonban a ka­pus bele tudta tenni a lábát, s felszabadult a kapu. A másik ol­dalon hamarosan Józsi került jó helyzetbe, a bombalövést azonban Bogyai remek vetődéssel védte. Olyan erős volt a szél, hogy Vla- szák kirúgása érintés nélkül Bo­gyai kezébe került. Ennek ellenére a 18. percben a Honvéd jutott ve­zetéshez. Németh a bal szélre ka­nyarodott ki, ügyesen Szabóhoz játszott, az visszahúzta a labdát, s pontosan megkereste a rést Vla- szák kapujába. 1:0. Most Honvéd­percek következtek, aztán a szél segítségével ismét a hazaiak ke­rültek fölénybe. Az eredmény azonban a játékidő eme szakaszá­ban már nem változott. A második félidőben mindenki azt várta, hogy az első negyvenöt percben igen okosan játszó Hon­véd nyomasztó fölénybe kerül I majd. Nem így történt. Most a kk­nizsaiak vitték le a földre a lab­dát. A Honvéd-csatárok alig ju­tottak lövéshez. Az keltett némi izgalmat, hogy Dénes és Palkovics H. összefejelt, és a kaposvári kö­zépcsatár néhány perces ápolásra szorult. Mezőnyjáték folyt, ami­kor a 27. percben mégiscsak meg­találták a rést a Honvéd-csatárok a jól záró nagykanizsai védelem­ben. Némejh ez alkalommal a jobb oldalon futott el, beadása ponto­san Szabó fejére szállt, s az kö­zelről védhetetlenül küldte a lab­dát hálóba. 2:0. — A mérkőzés már eldőlt — mondották a kanizsai vezetők és szurkolók. — A Bányász-labdarú­gók azonban nem így vélekedtek, s egymás után vezették rohamai­kat a most már védekező Hon­véddal szemben. A 31. percben a labda Tamási kezére pattant a 16-oson belül, a megítélt ll-est Bodnár értékesítette, 2:1. Az újabb förgeteges kanizsai rohamok a 44. percben értek góllá, ekkor Józsi bombalövése vágódott Bo­gyai hálójába. 2:2. Bár a nagy szél megakadá­lyozta, hogy szép játék ala­kulhasson ki, ,mégis jó mér­kőzést hozott a két csapat összecsapása. Érdekes, ho-gy mindkét félidőben a széllel szemben játszó csapat terem­tett több veszélyes helyzetet. A Honvéd már-már biztos győzelmet engedett ki kezéből azzal, hogy 2:0 után védelem­be vonult. Jók: Bogyai, Ta­mási, Lang, Szabó, ill. Dé­nes, Lervencz, Bányai, Lu­kács. Szekszárdi Dózsa - Siófok 4:0 (1:0) Szekszárd, 600 néző. V.: Boros. Szekszárd: Szlavicsek — Tamási, Novák, Bencze — Gyuríki Kacsá- nyi — Dósai, Kormos, Ungi, Gahó, Czibók. Edző: Kemény Tibor. Siófok: Istvántíi — Somo­gyi, Farkas, Fejes — Nagy, Ba­logh — Kovács, Sier, Tóth, Szabó, Papp. Edző: Harag Tibor. Rögtön a haza! csapat lendült támadásba, majd fokozatosan ki­egyenlítetté vált a játék. A 14. percben a siófokiak kihagyták az első kínálkozó alkalmat. Kovács beadását Sier öt lépésről mellé lőtte. Aztán Istvándi kifutásai kel­tettek némi izgalmat, meg egy Ungi—Nagy összecsapás, amikor a siófoki játékos a földön maradt. A 22. percben a mindjobban bele­lendülő hazai csapat vetést szer­zett:. Dósai lefutotta a siófoki, vé­dőket, és a hálóba vágta a labdát.. 1:0. Szünet, után egyre keményebb lett a játék, « a kiegyenlítés a le­vegőben lógott. Az első tíz perc­ben kétszer is csak a kapufa mentette meg Szlavicsek kapuját a góltól. A 12. percben a szekszárdi kapus és Tóth összecsapott, a siófoki játékos megsérült, egy ideig statisztált, majd végleg ki­állt. Egy másik összecsapásnak .Szabó adta meg az árát. Ettől kezdve a siófoki fiú a bal szélen próbálkozott, de sántikálva nem sokra ment. A 17. percben 11-eshez jutott a hazai csapat, s ezt Ungi értékesítette. 2:0. A 24. percben Ungi leshelyzetböl lőtt a hálóba, Boros játékvezető azonban érvé­nyesnek minősítette ezt a gólt is. 3:0. A 29. percben ugyancsak Ungi beállította a végeredményt. 4:0. Közepes iramú és színvona­lú találkozón a vártnál na­gyobb arányú hazai győzelem született. Elsősorban azért, mert Tóth és Szabó kidőlé­se megpecsételte a siófoki csapat sorsát. A nagyarányú vereségben azonban közreját­szott az is, hogy a Bányász támadósora túl sokat pepe­cselt, körülményeskedett. A siófoki csatárok a legjobb helyzeteket is elszalasztották a szekszárdi találkozón. Jók: Dósai, Kormos, Gahó, Ungi, illetve Fe* jes, Farkas, Ba­logh. Az NB Hl. további eredményei: Székesfehérvár—Dombóvár 4:0, Mohács—Nagykanizsai Dózsa 2:2, Nagymányok—Szekszárdi Petőfi. 1:0, Kiskunhalas—Kalocsa 3:1, PBTC—Baja 3:1, P. Bányász— Pécsszabolcsi Bányász 2:0. Az NB III. állása: 1. Pécsi BTC 23 16 4 3 63:26 3« 2. K. Honvéd 23 13 6 4 50:22 32 3. P. Bányász 23 12 8 3 41:22 32 4. Sz.-fehérvár 23 13 6 4 34:20 32 5. Baja 23 9 7 7 27:27 25 6. Sz. Dózsa 23 10 3 10 45:40 23 7. N. Bányász 23 9 5 9 37:33 23 8. Nagymányok 23 10 2 11 33:40 22 9. Kalocsa 23 8 6 9 42:55 22 10. Sz. Petőfi 22 8 5 9 24:30 Z1 11. Mohács SS 9 3 11 29:37 21 12. Pécsszabolcs 22 5 8 9 24:31 13 13. Kiskunhalas 23 6 6 11 26:36 18 14. N. Dózsa 23 5 7 11 32:41 17 15. Siófok 23 3 6 14 27:52 12 16. Dombóvár 23 5 2 16 18:40 12 f/UC/C Bárány (K. Petőfi) nyerte a kaposvári sakkversenyt Tizenkét napon át folytak Kapos­váron az országos egyéni sakk- bajnokság egyik elődöntőjének csoportküzdelmei. A verseny va­sárnap fejeződött be, s a végküz­delemben Bárány biztosan sze­rezte meg a csoportelsőséget s ez­zel a jogot, hogy részt vegyen az országos középdöntőn. Bárány mellett a pécsi Faj esi vehet még majd részt a középdöntőn. Eredmények: 10. forduló: Ilosvai—Budai 0:1* Bereczky—Marton 1:0, Fajcsi—Pal- csó döntetlen, dr. Túrt—Bárány 0:1, Kocsis—dr. Sipos 0:1. 11. forduló: Bárány—Kocsis döntetlen, Palcsó—dr. Túrt 1:0, Marton—Fajcsi döntetlen, Budai— Bereczky 0:1, Kovacsics—Ilosfai 0:1. Az országos elődöntő csoportküz­delmének végeredménye: 1. Bárány 8 pont 2. Fajcsi 7 pont 3. Palcsó 7 pont 4. Bereczky 5,5 pont 5. Kocsis' 5,5 pont 6. Dr. Sípos 5 pont 7. Marton 5 pont 8. Dr. Túrt 4,5 pont 9. Ilosfai 3,5 pont 10. Kovacsics 2 pont 11. Budai 2 pont. A korszerű készruha DIVATOS, VÁLTOZATOS, MINDEN tGÉíWT KIELÉGÍT! Divatos sportzakók, sokféle anyagból, több színben és fazonban 320—560 Ft-ig. r% 1 'JGYEN MINDIG iúmúiün (3463 )