Somogyi Néplap, 1963. április (20. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-09 / 82. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1963. április 9. ^ Vasárnapi labdarúgó mérleg Három NB-s csapatunk há­rom pontot gyűjtött ezen a/, esős, áprilisi vasárnapon. Az igazat megvallva, egy kicsit többet vártunk. Elsősorban a siófokiaktól. De bíztunk abban is, hogy a K. Kinizsi legalább egy pontot szerez a budapesti vasutasok ellenében. Nem si­került, mert. . . A K. Kinizsi támadósbra to­vábbra is vészes gólszegény­ségben szenved. Az ötösfogat még akkor sem tudta gólokra váltani a hatalmas mezőnyfö­lényt, amikor tíz főre csökkent a BVSC csapata. Bizony igen iehangoltan távozott a cukor- gyári pályáról vasárnap dél­után a Kinizsi szurkolótábor/u Talán csak akkor derültek fel újra az arcok, amikor híre jött, hogy ismét kikapott a Csepel Autó s a Kőbányai Lombik hálóját nem kevesebb mint hat góllal terhelte meg a Dunaújváros. Az NB IlI-as csapatok közül ez alkalommal is a Kaposvári Honvédé a pálma. Az együttes a tavaszi idény eddigi legjobb játékával rukkolt ki Nagykani­zsán, s hatalmas közönségsi­kert aratott. Az igen tárgyila­gos kanizsai szurkolók gyakran .tapsolták meg a sziporkázó Honvéd-támadásokat. Pedig a K. Honvéd több mint egy fél­időn át Tulok sérülése miatt csak tíz fővel játszott. A Siófoki Bányász hazai dön­tetlenje azt mutatja, hogy a < apai, csak nem talál magára. Igaz ugyan, hogy a siófokiak is hosszú időn át tíz emberrel játszottak (itt Horváth sérült meg), ennek ellenére az olyan mérkőzéseket, mint a Nagymá- nyok elleni, hazai pályán meg kell nyernie a csapatnak, ha nem akar a kiesés sorsár'' mt- ni. Az ellenlábas Don:’ óT ír ugyanis a Pécsi Bányásztól ra­bolt pontot. A megyei bajnokságban az igazi tavaszi forduló nyitányán a Marcali Honvéd okozta az első meglepetést. ’Biztosan győz­te le az unottan és lélektelenüi játszó KMTF-t. Meglepetés­számba megy a csurgóiaknak^ Barcson aratott győzelme is." A lábodiak igazolták jó hírne­vüket Taszáron; biztató kezdés után csak elég nehezen győzött a listavezető Taszári Honvéd. Ezzel a győzelemmel a Taszár öt pontra növelte előnyét a megyei bajnokságban. * II. NB H. A várt eredmények születtek BVSC—K. Kinizsi 2:1 (0:0) Megyei bajnokság 36 gólt rúgtak a megyei csatárok TASZÁR—LABOD 3:2 (3:1) Taszár, 200 néző. V: Horváth Z. T. Honvéd: Varga — Belkó. Fili- szár, Radács — Szabó, Bagyilla — Gáspár, Boda, Vándojri, Kovács, Hádinger. Edző: Jobban Ferenc. Lábod: Homai — Szokolics Kiss, Mihóka — Koczka, Uosfai — Prok- li, Keszi, Kovács, Csór, Molnár. Edző: Kanizsai Gyula. A tartalé­kos hazai csapat ragyogóan kez­dett, s a 20. percben már 3:0-ra ve­zetett. Ezután azonban érthetetle­nül lefékezett a Taszári Honvéd, s a határtalan lelkesedéssel játszó hazaiak kis híja, hogy ki nem egyenlítettek. Mindvégig jó iramú mérkőzés volt. A 81. percben a já­tékvezető Szokolicsot utánrúgásért kiállította. G: Vándort (2), Hádin­ger ill. Keszi, Kovács. Jók: Fili- szár, Vándort, Kovács, ill. Kiss, a mezőny legjobbja, Keszi, Kovács. Vadas Tibor NAGYATÁD—K. KINIZSI H. 4:2 (2:0) Kaposvár, 200 nézó. V: Molnár L. Nagyatád: Kurucz — Nagy, Vucskics, Lukács — Szabó Ta­más — Nezdei, Makkos, Tóth, Si­mon, Posta. Edző: Bicsáki Sándor. K. Kinizsi II.: Szűcs H. — Kiss, Darvas, Hajdú — Nyakas, Kutasi — Németh, Gulyás Bíró II.. Tö- köiyi. Fűzi. Edző: Kárpáti Lajos. A nagyatádi csapat ötletesebben és jobban játszott, győzelme megér­demelt. G: Posta és Makkos (2—2), • ilL Gulyás és Lukács (öngól). Jók: Makkos, Simon, Posta, ill. Szűcs, a mezőny legjobbja, Kiitasi Gu­lyás. Götz János CSURGÓ—BARCS 5:3 (1:0) Barcs, 200 néző. V: Horváth II. L. Csurgó: Kepler — Péczeli, Hot- tó II., Oglizán — Vörös, Füzes — Sebők, Bausz, Sótonyi, Luczek, Nagy. Edző: Bolla József. Barcs: Jobbágy — Tuba Sinkó, Krapecz — Zsibrek, Berda — Kertész, Ró­zsavölgyi I., Túróczi, Göncz, Ma­yer. Edző: Szóvári György. A má­sodik félidő 2. percében a barcsi csapat vezetett 2:l-re, ezután azon­ban Tuba megsérült, s felborult a barcsi védelem hadrendje. A csur­góiak három lefutásból három gólt lőttek. G: Sótonyi (2), Füzes (11-esből), Vörös, Luczek, ill. 'Zsib­rek, Turóezi, Göncz. Jók: Hottó n., Sebők, Bausz, Sótonyi ill. Tú­róczi, Göncz. Göndöcs Jenő MARCALI HONVÉD—KMTE 2:i (0:i) Marcali, 300 néző. V: Zsoldos. M. Honvéd: Iszak — Kalotai, Potó, Ko­vács — Maczenauer, Horváth — Szűcs, Varga Magyar, Takács, Pa- lacskó. Edző: Borsfái Géza. KMTE: Urban — Kovács II., Hauck, Ko­vács UI. — Gál, Vigh — Laki I., Martin, Panuner, Vajda, Laki II. Edző: Egres Lászlói Az első fél­időben egyenrangú ellenfelek küz­döttek a pályán. Míg azonban a hazai csapat nem használta ki helyzetét, a KMTE egy ízben be­vette Iszak hálóját. Szünet után határozott fölényt harcolt ki a lel­kesebben és jobban is játszó Mar­cali Honvéd. A KMTE veresége tel­jesen megérdemelt. G: Szűcs (2) ill. Martin. Jók: Potó, Szűcs, Var­ga, ill. Kovács III., Vigh, Martin. Kálmán Sándor K. DÓZSA—K. ÉPÍTŐK 4:0 (2.*0) Kaposvár, Építők-pálya, 100 né­ző. V: Horváth G. Dózsa: Molnár II. — Szei-ecz, Csima, Güth — Kecskeméti Bah — Zsunics, Far­kas, Veverán, Nagyréti, Molnár. Edző: Záborszky Jenő. K. EpítöK: Szentes — Csabi, Horváth. Bévárdi — Végh, Rab — Takács, Kiss, Nagy, Jezemiczki, Vesznem Edző: Deák István. Alacsony színvonalú, unalmas mérkőzés volt. Az eléggé szürkén játszó K. Dózasa mind a négy gólját az Építők védőinek nagy hibájából szerezte. G: Nagy- réti (2), Farkas. Veverán. Jók: Güth, Bali, ill. Kiss. Nagy Géza K. V. LOBOGD—GYÉKÉNYES 4:0 (3:0) Kaposvár, Textiles-pálya, 100 néző. V: Szabó V. Vörös Lobogó: Mészáros — Nagy, Borda Zakom- meir — Novak, Pereg — Lábas, Végh, Lukács, Simon, Gergő. Ed­ző: Horváth Béla. Gyékényes: Mé­száros — Aradi, Máté, Gergelics — Horváth I.. Gelencsér I. — Gelen­csér H., Bozsics, Horváth II., Ba­bos, Füstös. Edző: Róka Lajos. Idény eleji játékot hozott a két csapat találkozója. A gyengén ját­szó hazai csapat könnyen és meg­érdemelten. szerezte meg a győ­zelmet. G: Lukács (3). Lábas (11-esből). Jók: Nagy, Borda, ill. Máté Horváth II. Tolnai László K. H. VASUTAS— SOMOGYSZOB 3:0 (1:0) Kaposvár, Vasutas-pálya, 100 né­ző. V: Dombrovszki. Vasutas: Tör­zsök — Wéber, Nagy, Miseta — Németh, Laki — Küttel, Tallián, Kúti, Jónás Csepregi. Edző: Tőke János. Somogyszob: Barbina — Pálfi, Nagy, Németh — Terestyéni, Simon — Palotai, Selmeczi, Bálint, Dombi, Szentgyörgyi. Edző: Selme­czi István. Végig szemerkélő eső­ben került sor a mérkőzésre. A vendégcsapat sorsát megpecsételte az hogy a kaposváriak kikapcsol­ták a játékból Bálintot. A hazai csapat ilyen arányban is megér­demelten nyert. G: Tallián, Kúti, Jónás (11-esből). Jók: Wéber, Nagy. Tallián, Laki, ill. Nagy, Sel- meczi, Dombi. Pozsgai Miklós BALATONLELLE—MARCALI 3:0 (1:0) Balatanlelle, 200 néző. V: Bol­dog. Balatonlelle: Takács — Pet­rus, Gréezi, Molnár — Szabó, Kind- ler — Cser, Zsár, K£posi Zsig- mond Horváth. Edző: Lugosi Er­nő. Vörös Meteor: Törzsök — Ka­pitány, Hosszú, Tombor — Jakab, Király — Németh, Ihász, Molnár? Pimpauer, Varga. Edző: Fokvári György. Szemerkélő esőben, de jó pályán került sor a mérkőzésre. Végig a leilei csapat irányított. A vendégek támadó.sora igen tehe­tetlennek bizonyult, s két-három biztos helyzetet is kihagytak a marcali csatárok. G: Horváth, Zsigmond, Kindler. Jók: Takács. Petrus, Cser, Zsigmond, ül. Tör­zsök, Hosszú, Jakab. Hajas Gyula Kaposvár, 1500 néző. Vezette: Zá- vodzky. BVSC: Varga — Fekete, Rendek, Rada — Rékási Szepesi — Murár, Bukovi, Juhász, Arató, Vereb. Ed­ző: Készéi László. K. Kinizsi? Mu­rányi — Balogh. Szili, zaagh — Bíró, Pados — Szűcs, Herbei^ Ko­vács, Márkus, Stadler. Edző: Vá­rad! Lajos. Az első negyedóra eseménytelen mezőnyjátéka után mindinkább a Kinizsi fölényét mutatta a játék. Három eredménytelen szöglet is ezt jelezte. A 30. percben Fekete megsérült lesántikált a pályáról, s többé nem is tért vissza. A most már állandósult hazai támadáso­kat egy ízben törte meg Arató; Ba­logh lábáról perdült a lesen álló csatár elé a labda, több méter előnnyel indult Murányi kapuja felé, de a kifutó kapustól megza­varva a 11-es pont tájáról óriási helyzetben a kapu fölé lőtt. SZÜNET UTÁN sokszor nyomasztóvá vált a Kini­zsi fölénye, de a csatárok még vé­letlenül sem találták el a kaput — ha nagy ritkán lövésre szánták magukat. Stadler .14 méterről jó helyzetben hibázott. Azután hat perc alatt váratlanul a pestiek ja­vára dőlt el a mérkőzés sorsa. A 7. percben Rékási az alapvonalig vezethette a labdát, onnan beívelt, s' a szabadon hagyott Arató belső­vel kapásból a felső kapufára lőtt. A lepattanó labdát Balogh elrúg­hatta volna, de késlekedett, s Ve­reb lehajolva a hálóba fejelt, 1:0. Elkeseredetten szögezte kapujához ellenfelét a Kinizsi. Stadler előtt nyílt alkalom az egyenlítésre, de az ötösön belül úgy megijedt a nagy helyzettől, hogy végül Varga kezébe emelte a labdát. A 13. perc­ben a három BVSC-csatár újabb gólt hozott össze a bizonytalanko­dó Kinizsi-védők mellett. Juhász és Arató tört kapura Juhász lövése Murányi melléről kipattant, s Ara­tó kényelmesen gurított az üres kapuba, 2:0. A vendégek most már védelembe vonultak, s 3—9 játékos is megszállta a 16-os környékét. Ez a taktikájuk a tehetetlen Ki­nizsi csatárokkal szemben a 23. percig jónak is bizonyult. Akkor Herbei végre a lG-osról lőtt, s lab­dája a sarokban akadt meg, 2:1. Ezután — ha lehet — még na­gyobb lett a harc a pályán. Hosszú percekig pattogott a labda a pes­tiek 16-osán belül, egymást kö­vették a parázs tömeg jelenetek. A BVSC játékosai kézzel-lábbal küz­döttek: el a labdát a kaputól. Több szabálytalanságot is vétettek, de a játékvezető egyiket sem torolta meg, amelyik a büntető területen belül történt. Nem is jutottak lö­véshez a hazai csatárok, az egye­düli lehetőség a 36. percben kínál­kozott, Márkus szabadrúgása azon­ban csak kívülről rezeg tette meg a hálót. Senki nem táplált vérmes remé­nyeket a BVSC elleni mérkőzést illetően, a hazafelé tartó szurko­lók véleménye mégis egyöntetű volt: ezt a mérkőzést elveszíteni volt tudomány. S ez igaz. A kilenc­ven perc nagy részében »felbillent« a pálya, a második felidőben két ízben jutottak a Kinizsi kapuja elé a BVSC csatárai, s ez elég volt ahhoz, hogy megszerezzék a győ­zelmet. A hazai támadók nem tud­ták megismételni ^ csütörtöki ötle­tes játékukat. Mindent középen, a tömegben erőltettek, a széleken alig vezettek támadást, bár az is igaz, hogy a gyenge napot kifogó két szélső miatt abban sem volt köszönet. A 8—10 méteren belül erőltetett támadásokat pedig a fő­városi védők sikeresen rombolták. A csapat legjobb része a 3—3—4-es alakzat középső emberei — Pa­dos, Kovács, Bíró — voltak. Ok már a pálya közepén megállították a pesti próbálkozásokat, de hiába tömték labdával a csatárokat azok nem tudtak mit kezdeni vele. Hiba volt az is, hogy tíz ember ellen sem hagyott fel ezzel a hadrend­del a Kinizsi, s továbbra is csak négy csatárral játszott. A fenti já­tékosokon kívül még Zaagh és Herbei játszott átlagon felül. A pesti csapat legjobbjai Rendek, Rada, sérüléséig Fekete és Arató voltak. f Érdekessége a mérkőzésnek, hogy a BVSC góljai előtt mindkét esetben szabálytalanságot jelzett a partbíró, Závoclzky játékvezető ajconbati mindegyik alkalommal felülbírálta partjelzőjét. TOVÁBBI NB 11-ES EREDMÉNYEK Csepel—Szállítók 3:0. Székesfehérvár—EVTK 2:0. PVSK—Győri MÁV DAC 0:0. Dunaújváros—K. Lombik 6:1. Oroszlány—M.-magyaróvár 4:1. Zalaegerszeg—Budafok 3:3. B. Spartacus—Csepel Autó l.ü. ■ A L labdarúgó NB U. állása: 1. Csepel 18 13 4 1 33:11 30 2. Sz.-fehérvár 18 10 5 3 31:11 25 3. Dunaújváros 18 9 7 2 39:19 25 4. Szállítók 18 9 5 4 23:14 23 5. BVSC 18 9 5 4 27:2)6 23 6. Oroszlány 18 7 6 5 35:28 20 7. Győri MÁV 18 5 9 4 23:21 19 8. Pécsi VSK 18 6 6 6 25:25 18 9. B. Spartacus 18 6 6 6 20:21 18 10. Budafok 18 6 6 6 22:24 18 11. Magyaróvár 18 5 6 7 28:28 16 12. Zalaegerszeg 18 5 6 7 26:33 16 13. EVTK 18 3 8 7 15:19 14 14. K. Lombik 18 4 1 13 14:38 9 15. Csepel Autó 18 3 1 14 15:32 7 16. K. Kinizsi 18 1 5 12 13:37 7 NB III. Székesfehérvár legyőzte a PBTC-t Kaposvári Honvéd—N. Dózsa 3:0 (1:0) Nagykanizsa, 600 néző. V: Rollé- der. Honvéd: Bogyai — Schmidt. Ta­mási, Tóth — Muzslai, Palkovics I. — Tulok Németív Palkovics II., Szabó, Szűcs. Edz'ő: Radnai Ist­ván. N. Dózsa: Németh — Kőhal­mi, Erdei. Benyovszki — Rigó, Go- csál — Szolnok, Zsengellér, Marko- tány, Németh II., Téglási. Edző: Csöngei PáL A mérkőzés kezdetére eleredt az eső, s egykettőre sáros, csúszós lett a talaj. A hazai csapat találta fel magát jobban és támadásba lendült. Bogyainak négy-öt ízben is alkalma nyűt bizonyítani képes­ségeit. Nem telt bele azonban ne­gyedóra, s máris a Honvéd diktál­ta az iramot. Sok formás Honvéd- támadás futott a pályán, melyet rendre a két kitűnő fedezet, Muzs­lai és Palkovics T. indított. A 30. percben góllá érett a kaposváriak fölénye. Egy támadás végén Pal­kovics II. mintegy 22 méterről ha­talmas lövést eresztett meg; Né­meth I. a labdát a kapufa segít­ségével hárította, de az a felső léc­ről visszaperdülí. a befutó Szabó elé, s a játékos köze’|51 nem hi­bázott, 1:0. A 35. percben egy ösz­szecsapás után Tulo-k megsérült. Húzódást szenvedett, s végleg el­hagyta a játékteret. A második félidő gyors Honvéd­góllal kezdődött. A förgetegesen rohamozó Honvéd belső hármasa vezette a támadást, s az 50. perc­ben Palkovics n.—Szabó—Németh összjáték után a jobbösszekötö nagy gólt lőtt, 2:0. A hazai csapat tehetetlennek bizonyult a ragyo­góan játszó Honvéd dal szemben, s csak a szerencse mentette meg nem egy ízben a kanizsai kaput a góltól. A 70. percben azonban mar ez sem segített s Palkovics II. be­rúgta a harmadikat, 3:0. Csak ez­után engedett valamit az iramból a Honvéd. Ekkor Bogyainak akadt egy-két meleg helyzete. Az eredmény csak annak meg­lepetés, aki nem látta ezt a magas színvonalú mérkőzést, amelyen a Honvéd végre azt a játékot nyúj­totta. amit valójában tud. A csa­pat minden részében felülmúlta a Nagykanizsai Dózsa együttesét, és csonka csapattal is megérdemelte az ilyen arányú győzelmet. Jók: Palkovics L, Szabó, Tamási, Pal­kovics II., ill. Németh I., Kőhal­mi Erdei. Siófoki Bányász - Nagymányok 0:0 Siófok. 800 néző. V: Varga. S. Bányász: Istvándi — Farkas, Fehór, Fejes — Vörös, Szabó — Keszthelyi, Sier, róth, Papp, Hor­váth. Edző: J*;cher Sándor. Nagymányok: Szőcs — Hucker, Komáromi, Berta — Gebauer Hirschmann — Becze, Jánosi, Mol­nár, Wéber, Fekecs. Edző: Pala- tinusz János. Szitáló eső, de jó talajú pálya fogadta a csapatokat. Rögtön a hazai együttes lendült támadásba. Az 5. percben Horváth összecsa­pott Huckerral, a siófoki szélső megsérült, s csak huszonöt perc ápolás után tért vissza a pályára — statisztálni. Csonka csapattal is támadott a siófoki csapat, s alkal­ma nyűt a vezetés megszerzésére, Szabó azonban a 30. percben jó helyzetből a kapusba lőtte a lab­dát. Szünet után is a siófokiak sze­rezhettek volna először gólt Keszt­helyi azonban öt lépésről feladta a labdát a kapus kezébe. Negyed­óra elteltével mindjobban az a kép alakult ki a játéktéren, hogy a csapatok beletörődtek a döntet­lenbe. Az utolsó tíz perc hozott némi fellángolást, ekkor egy íz­ben a labda a 16-oson belül Hucker kezén csattant, de a játékvezető nem látott szándékosságot, s tó­vá b bot intett. Sorsdöntő volt a találkozón, hogy a Siófoki Bányász nyolcvan­öt percen át csak tíz fővel ját­szott. A csonka siófoki támadósor sikertelenül próbálkozott a kemé­nyen és tervszerűen védekező nagymányok?" hátsó sorokkal. A siófokiaknak volt több helyzetük, s ők álltak közelebb a győzelem­hez. Jók: Farkas, Szabó, Papp, ill. Hucker, Komáromi Molnár. AZ NB III. TOVÁBBI EREDMÉNYEI Kiskunhalas—Sz. Petőfi 1:1. Sz. Dózsa—Kalocsa 6:1. Pécsszabolcs—Bajai Építők 0:0. Mohács—N. Bányász 3:2. Dombóvár—Pécsi Bányász 1:1. Székesfehérvár—Pécsi BTC 1 rO. Az NB IU. állása: 1. Pécsi BTC 18 11 4 3 44:22 26 2. P. Bányász 18 10 5 3 33:19 25 3. Sz.-fehérvár 18 10 4 4 25:18 24 4. K. Honvéd 18 9 5 4 35:17 23 5. Baja 18 8 6 4 22:16 22 6. Sz. Dózsa 18 8 3 7 37:33 19 7. N. Bányász 18 7 4 7 30:24 18 8. Pécsszabolcs 18 5 8 5 22:21 18 9. Sz. Petőfi 18 7 4 7 22:26 18 10. Kalocsa 18 6 5 7 32:45 17 11. Mohács > 7 2 9 22:29 16 12. N. Dózsa 18 5 5 8 23:28 15 13. Kiskunhalas 18 5 5 8 20:23 15 14. Nagymányok 18 6 2 10 23:38 14 15. Siófok 18 2 6 10 18:34 10 16. Dombóvár IS 2 2 13 14:34 8 — A totó 12 találatos szelvénye: Xll2XXlx22XX. 12 találatos szelvény nem volt. A 11 találatos szelvényekre egyen­ként 21 678,75 forintot, a 10 tál a La­tosakra 1173,75 forintot, a 9 talála- tosakra 160 forintot fizetnek. Színvonalas mérkőzések a Dunántúl asztalitenisz­bajnokságon A nem hivatalos pontversenyt a KMTE nyerte A Dunántúl legjobb asztali- teniszezői két napon át ver­senyeztek Kaposváron a baj­noki címért. Mind a szombati, mind a vasárnapi mérkőzések bővelkedtek izgalmakban; Akadt néhány meglepetés is. Ennek számít, hogy egyetlen NB I.-es játékos sem jutott fel a győzelmi dobogóra. A színvonallal elégedettek lehe­tünk. Különösein a döntő mér­kőzések tetszettek a nagy számban összegyűlt szurkolók­nak. Ami a kaposvári asztalite- nis-zezök szereplését illeti, elé­gedettek lehetünk. A KMTE férfi és női versenyzői egy­aránt beverekedték magukat a legjobbak közé. Végül is két első. két második és négy har­madik helyet szereztek a KMTE versenyzői. A KMTE megnyerte a nem hivatalos pontversenyt. Ha Balázs Mik­lósnak egy kicsit jobban megy a játék, még egy bajnokság kerülhetett volna Kaposvárra, a vegyes pátros. Ivusza taktikai tóba miatt szorult a második helyre. A döntő első játszmá­ját biztosan nyerte, a máso­dikban azonban beállt véde­kezni, s a pötyögtetést (volt 58-as labdamenét is) dr. Pin­tér jobban bírta. Bebizonyoso­dott egyébként, hogy ma Ivu­sza a legjobb formában levő kano6vári asztaliteniszező. Az ifjúságiak küzdelmében a győriek és a szombathelyiek taroltak. Itt láthattuk, hogy milyen gyenge nálunk c sport­ág utánpótlása. Eredmények: Férfi egyes: 1. dr. Pintér (PEAO, 2. Ivusza (KMTE) 3. Horváth (Pé­csi Urán) és dr. Kőhalmi (PEAC). Női egyes: l. Szegletiné (P. Bá­nyász), 2. Nagy M. (Szombathely), 3. dr. Vinczéné és Szereczné (KMTE). Férfi páros: 1. Balázs—dr. Hor­váth (KMTE). 2. dr. Kőhalmi—dr. Pintér (PEAC), \ Ivusza—Kiss (KMTE) és Arató—Ragoncsa (P. Urán). Női páros: 1. Szereczné—dr. Vin­czéné (KMTE), 2. Nagy—Jakab (Szombathely), 3. Graczl—1Takács (Szombathely). 4. Szegietiné—Nyé­kiné (P. Urán). Vegyes páros: 1. Arató—Szegleti­né (P. Urán), 2. Balázs—Szereczné (KMTE). 3. dr. Kőhalmi—Nyékiné (PEAC—P. Urán) és dr. Horváth— dr. Vinczéné (KMTE). IFJÚSÁGIAK Fiú egyes: 1. C^iczor (Győr). 2. Péntek (Győr) 3. Bátorfi (Szombat­hely) és Száiinger (Szombathely). Leány egyes: 1. Szekér (Szom­bathely), 2. Jakab (Szombathely), 3. Kovács (Győr), 4. Várnagy (Ső­réd). A nem hivatalos pontverseny (5, 3, 1 pontozás alapján): 1. KMTE 20 pont 2. Szombathely 15 pont 3. PEAC 9,5 pont 4. P. Bányász 9 pont 5. Győri Dózsa 8 pont 6. Pécsi Urán 4,5 pont S AKT K. Petőfi—Kecskemét 6,5:5,5 A Maróczy Sakk Kupa utolsó előtti fordulójában Kecskeméten értékes győzelmet aratott a K. Pe­tőfi. A csapat ezzel a győzelmével elkerült a kieső helyről, s remény van arra hogy megmenekül. Győztesek: dr. Sipos. Jóba, Mar­ton, Róth. Döntetlent, ért el: Köh­ler, László, Preiszner. Vereséget szenvedett: Bárány, Dobor, H. Ko­vács, Budai. A megyei bajnokság forduló után: all áfa a 15* 1. Taszár 15 13 1 l 58:20 27 2. K. Dózsa 15 9 4 2 47:19 22 3. KMTE 15 9 3 3 40:23 21 4. Nagyatád 14 8 4 2 24:12 20 5. K. V. Lobogó 15 7 4 4 33:23 18 6. K. H. Vasutas 15 8 2 5 27:24 18 7. M. Honvéd’ »5 6 5 4 19:15 17 8. Lábod 15 6 5 4 28:22 17 9. Csurgó 15 6 2 7 40:33 14 10. Marcali VM 15 5 2 8 22:35 12 11. Barcs 15 4 4 7 21:35 13 12. Balatonlelle 15 4 3 8 20:41 11 13. Somogyszob 15 2 3 10 19:34 7 14. K. Építők 15 2 1 12 22:47 5 15. Gyékényes 13­3 12 14:52 3 V tt ' z M:48 15 ***¥ FÖiDMŰ VESSZŐ VITKiliTI