Somogyi Néplap, 1963. április (20. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-30 / 99. szám

9WWOGTI NÉPLAP 4 Kedd, 1963. április 31. Vasárnapi labdarúgómérleg Három pont a Nemzeti Bajnok­ságban, meglepetések a megyei labdarúgó-bajnokság I. osztályában ■— így foglalhatnánk össze röviden a vasárnapi labdarúgó-eredménye­ket. A K. Kinizsi váratlanul pontot szerzett Mosonmagyaróváron. Ez­zel a csapat ismét megcsillantotta a reményt arra, hogy megmenekül­jön, pedig az ellenlábasok is meg­kezdték a pontszerzést. A K. Lom­bik döntetlent harcolt ki, az eddig gyengélkedő Csepel Autó pedig alaposan helybenhagyta a Pécsi VSK csapatát. Ez a két eredmény is jelzi, hogy a Kinizsinek nehéz dolga lesz, ha meg akar menekül­ni, de helyzete még mindig nem reménytelen. A K. Honvéd, amely ez alkalom­mal ismét öt gólt rúgott (igaz, hogy elég könnyelműen kettőt kapott is) az előkelő második helyre ug­rott fel a bajnoki táblázaton. Egy­öntetű a vélemény, hogy a Honvéd csapata mindjobban összeko-vácso- lódik. Ha Szabó meg nem sérül, és Palkovics I. nem játszik olyan in­diszponáltan, akár két számjegyű győzelem születhetett volna a Ba­jai Építők ellenében. Nem megy ilyen jól a másik so­mogyi N'B III-as csapatnak. A Sió­foki Bányász vízipóló-eredménnyel zárta a mérkőzést Kalocsán. A ta­lálkozóról érkezett szűkszavú tu­dósítás nem magyarázza kellőképp, hogy miként kaphatott a Bányász hét gólt. Minthogy a Dombóvári VSE mérkőzést nyert, így már két ponttal elhúzott a siófokiaktól. A Bányásznak elég nehéz lesz meg­menekülni a kiesést jelentő utolsó helyről. A megyei bajnokság legváratla­nabb eredményét a Kaposvári Dó­zsa szolgáltatta: tartalékos csapata súlyos vereséget szenvedett a Vö­rös Lobogótól. Minthogy a Ta .-ári Honvéd biztosan nyert, a K KTE pedig csak döntetlent ért el Nagy­atádon, a bajnoki táblázaton most már öt pontra nőtt a taszári csa­pat előnye. Alig hisszük, hogy bár­melyik együttes is meg tudná már akadályozni a Taszári Honvéd baj­nokságát. Hegyei bajnokság Tovább nőtt a Taszári Honvéd előnye K. V. LOBOGD—K. DÖZSA 5:0 (4:0) Kaposvár, 400 néző. V: Boldog. K. V. Lobogó: Mészáros — Nagy, Borda, Zsolnai dr. — Novák, Mű­dig — Lukács, Simon, Kiss, Za- komrner, Lábas. Edző: Horváth Bé­la. K. Dózsa: Gábos — Kakuszi, Csima, Horváth — Báli, Güth — Szigeti, Veverán, Kecskeméti, Far­kas, Nagy réti. Edző: Záborszky Jenő. A forduló kétségkívül leg­nagyobb meglepetése csak azokat éri váratlanul, akik nem látták a mérkőzést. A tartalékos Dózsa el­len a Vörös Lobogó a 30. percben már 4:0-ra vezetett. Ezután Farkas megsérült, s csak a 60. percben tért vissza. Mégis ettől kezdve inkább a Dózsa támadgatott. A 63. perc­hed Csimát tiszteletlenségért a já­tékvezető kiállította. G: Lukács és Lábas (2—2), Novák. Jók: Simon, a mezőny legjobbja, Nagy, Műdig, ill. Kecskeméti. Fonai László BALATONLELLE— GYÉKÉNYES 2:1 (2:0) Gyékényes, 300 néző. V: Németh. Balatoni eile: Takács — Nagy, Gré- czi, Molnár — Szabó, Kindler — Zsigmond, Papp, Kaposi, Zsár, Pet­rus. Edző: Lugosi Ernő. Gyékényes: Mészáros — Gergelics II., Máthé, Füstös — Horváth I., Gerencsér I. — Báró ti, Gerencsér II., Gerencsér 111., Bozsics, Aradi. Edző: Róka Lajos. A mérkőzés nagyobbik sza­kaszában a hazai csapat játszott fölényben, a csatárok erejéből azonban csak egy gólra és három kapufára futotta. G: Zsigmond, Kaposi, ill. Horváth I. Jók: Gré- czii. Zsigmond, Kaposi, ill. Hor­váth I. Kiss József SOMOGYSZOB-K. KINIZSI H. 2:2 (0:0) Somogyszob, 300 néző. V: Vár­vízi. Somogyszob: Barbina — Pálfi, Nagy, Simon — Terestyéni, Bá­lint — Palotai, Selmeczi, Dakos, Dombi, Szentgyörgyi. Edző: Sel­meczi István. Kinizsi: Mohácsi — Kiss, Lőczd, Hegedűs — Thökölyi, Nyakas — Németh, Gulyás, Bíró 11., Stadler, Papp. A mérkőzésen meglátszott, hogy nincs tétje. G: Bálint (11-esből). Szentgyörgyi, ill. Németh, Bíró H. Jók: Nagy, Bá­lint, Szentgyörgyi, ill. Mohácsi, Né­meth, Papp. Rózsavölgyi István MARCALI V. M.—K ÉPÍTŐK 3:2 (1:0) Marcali, 400 néző. V: Domb­rovszky. Marcali: Törzsök — Ki­rály, Jakab, Pimpauer — Molnár 11., Ihász — Varga, Nemeth, Szán­tó, Hosszú, Molnár I. Edző: Abo- nyi Károly. Építők: Szentes — Csabi I., Horváth, Csabi H. — Bo­gyó, Rab — Takács, Kuss, Nagy I., Nagy II., Veszner. Edző: Deák Ist­ván. A széltől -támogatott hazai csapat az első félidőben nagy fö­lényben játszott. Szünet után vi­szont kiegyenlítettek a vendégek. A hajrában azonban a marcaliak .bebiztosították győzelmüket. G: Szántó (3, egyet ll-esből), ill. Nagy ■ I. (2). Jók: Iliász, Varga. Szántó, ill. Csabi II.. Rab. Nagy I. Kálmán Sándor CSURGÓ—MARCALI HONVÉD 2:2 (1:1) Csurgó, 300 néző. V: Kovács Gy. Csurgó: Kepler — Péczeli, Hottó 11., Sebők n. — Bausz, Hottó I. — Sebestyén I., Vörös, Sótonyi, Ros­tás. Nagy. Edző: BoUa József. M. Honvéd: Iszak — Horváth, Kalo- tai, Kovács — Maczenauer, Potó — Varga, Magyar, Khiesz, Takács I., Takács II. Edző: Borsfái Géza. Kö­zepes iramú és színvonalú mérkő­zésen a hazaiak játszottak inkább fölényben. A vendégcsapat kevés helyzetét is kihasználta. G: Nagy, Kovács döngöli, il1 Varga, Hottó H. (Öngól) Jók: Péczeli, Sótonyi, Nagy, ill. Potó, Varga, Takács I. Halmai Emil NAGYATÁD—KMTE 0:0 Nagyatád, 500 * 'ző. V: Zsoldos Nagyatád: Horváth — Németh, Vucskics, Vojkovics — Szabó, Ta­más -- Néz 'lei, Makkos, Tátrai, Si­mon. Posta, t' 'ző: Bicsáki Sándor. KMTE: Kovács I. — Kovács II., Hauck, Kovács TTI. — Vimola, Vigh — Laki Gál, Pammer, Nagy, Laki II. Edző: Egres László. Változatos, jó mérkőzést hozott a rangadó jellegű találkozó. A ha­zai csapat támadott többet, a KMTE védelme azonban áttörhe- tetlennek bizonyult. Jók: Horváth, Vucskics, Tamás, ill. Kovács I., Hauck, Kovács III. Horváth Miklós LÁBOD—BARCS 1:0 (1:0) Lábod, 600 néző. V: Szilvás!. Lá- bod: Monostori — Szokólics, Kiss, Mihóka — Koezka, Ilosvai — Ké­sz!, Kovács, Hordósi, Csór, Mol­nár. Edző: Kanizsai Gyula. Barcs: Jobbágy — Berda, Sinkó, Tuba — Nikolausz, Krapecz — Kertész, Ró­zsavölgyi II., Rózsavölgyi I., Göncz, Turóczi. Edző: Szóvári György. A többet támadó hazai csapat Ko­vácsnak a 37. percben lőtt góljával megérdemelten nyerte az izgalmak­ban bővelkedő mérkőzést. Jók: Ilosvai, Mihóka, Kovács, ill. Sin­kó, Tuba, Turóczi. Bosznai Gyula TASZÁR—K. H. VASUTAS 5:0 (4:0) Taszár, 400 néző. V: Huber. Ta- szár: Szobonya — Belkó, Filiszár, Bagyilla — Szabó, Szórádi — Er­délyi, Boda, Vándori, Kovács, Há- dinger. Edző: Jobban Ferenc. K. H. Vasutas: Törzsök — Wéber, Nagy, Csepregi — Németh, Miseta — Küttel, Tál lián, Kúti, Jónás, Csönge. Edző: Tőke János. A szél­től támogatott hazai csapat rögtön nagy fölénybe került, sőt széllel szemben is végig a Taszári Hon­véd irányított, s ilyen arányban is megérdemelten nyert. G: Vándori (2), Hádinger, Boda, Erdélyi. Jók: Belkó, a mezőny legjobbja, Szórá­di, Boda, Vándori, iű. Nagy. Vadas Tibor A megyei bajnokság állása: 1. Taszár 18 15 1 2 65:22 31 2. KMTE 18 11 4 3 68:26 26 3. K. Dózsa 17 10 4 3 49:24 34 4. Nagyatád 17 9 5 3 28:17 23 5. K. V. Lobogó 18 9 4 5 42:26 22 6. Lábod 18 8 5 5 34:25 21 7. K. H. Vasutas 18 9 2 7 33:34 20 8. M. Honvéd 18 6 6 6 22:20 18 9. Marcali V. M. 18 7 3 8 31:41 17 10. Csurgó 17 7 3 7 45:35 16 11. Balatoni eile 18 5 3 10 22:48 13 12. Barcs 18 4 5 9 22:41 12 13. Somogyszob 17 3 3 11 24:36 9 14. K. Epitők 18 3 1 14 26:54 7 15. Gyékényes 18 1 3 14 20:62 6 K. Kinizsi 11. 19 8 2 9 56:60 18 AV.V.V/< »AV NB II. Jól szerepeltek a kiesőjelöltek Mosonmagyaróvár - K. Kinizsi 0:0 Mosonmagyaróvár, 2000 néző. V: Vadas J. MTE: Horváth II. — Tuba, Becze, Rúzsa — Horváth IV., Németh — Takács, Trapli, Guam, Hérics, Ra­dies. Edző: Gőcze Sándor. K. Ki­nizsi: Murányi — Balogh, Szili, Zaagh — Bíró, Pados — Ács, Her­bei, Kovács, Márkus, Szűcs. Edző: Váradi Lajos. A meglehetősen göröngyös tala­jú pályán, széltől támogatva kez­dett a K. Kinizsi csapata, s már az első negyedórában fölényt har­colt ki. Az első veszélyes helyzetet a Kinizsi-csatárok a 16. percben te­remtették. Márkus szabadrúgás lö­vése elszállt a védők fölött, Szűcs a lfi-osról hirtelen kapura küldte a labdát, az a kapusról a kapufa segítségével Acs elé perdült, s a kaposvári jobbszélső azonban alig két lépésről a fekvő kapusba v£g- ta. Ordító gólhelyzet volt. Az ellen- támadás során viszont rögtön a hazaiak teremtettek meleg perce­ket Murányi kapuja előtt. Hérics labdáját Gnám kapta, a játékos megcélozta a hosszú sarkot, Mu­rányi kétszer is csak kiütni tudta a labdát, végül is azonban Szili felszabadított. Továbbra is a Ki­nizsi irányította a játékot. A ka­posvári csatárok támadásai azon­ban csak a tizenhatosig gördültek, ott rendre elakadtak. A félidő utol­só perceiben Herbei húszméteres lövése nyomán zúgott el a labda alig valamivel a bal felső sarok mellett. Fordulás után a szél a hazai csa­patot támogatta, s most húsz perc­re a Kinizsi szorult be. Percenként adódott parázs jelenet Murányi ka-< púja előtt, de a jó napot kifogó kapus a védelmet irányító Balogh és Márkus társaik segítségével mindent hárítottak. A 21. percben ismét gólhelyzetet hoztak össze a kaposvári csatárok. Bíró pompás labdával ugratta ki Ácsot. A szélső elfutott, kicselezte a védőket, sőt az eléje vetődő kapust is. Ez a csel azonban nem jól sikerült, ugyanis Ács nem érte el saját maga szök- tetését, s a labda túljutott az alap­vonalon. Változatos'volt a játék. Egy ízben Becze a 16-oson belül kézzel ütötte le a labdát, a játék­vezető azonban nem látott szándé­kosságot. A 36. percben az keltett izgalmat, hogy Szili lyukat rúgott, Hérics előtt szabaddá vált az út, azonban tíz méterről a kapu mellé küldte a labdát. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen történt pontosztozko­dás Mosonmagyaróváron. A he­lyenként orkánszerű szél nagyon zavarta a játékot, s nemegyszer még a támadó csapatot is hátrá­nyos helyzetbe hozta. A mérkőzés nagyobbik szakaszában meglepe­tésre a Kaposvári Kinizsi játszott fölényben. Megint nyugodtan le­írhatjuk, hogy ha van egy épkéz­láb csatára a Kinizsinek, könnyen megnyerhette volna ezt a mérkő­zést. De nincsen, s így kimaradtak a legjobb helyzetek. Kettő olyan, amikor már csaknem művészet hi­bázni. Igaz, hogy két nagy gól­helyzetet a hazaiak is elhamar­kodtak, ezért mondhatjuk azt, hogy az eredmény igazságos. A kaposvári csapatban Murányi, Balogh és Márkus játéka dicsér­hető. A mosonmagyaróvári együt­tesben Horváth I., Becze és Hérics játszott átlagon felül. Vadas J. játékvezető nagyvona­lon vezette a mérkőzést, Becze kezezésénél azonban ll-est kellett volna ítélnie. Kaposvár május l*i ünnepi sportműsora Labdarúgás: Baranya—Somogy az országos ifjúsági labdarúgótorna keretébesi- Kaposvár, Kinizsi-pálya, 16 ó. Kézilabda: »Május 1. villámtoma« a Ka­posvári Dózsa sporttelepén, 14 ó. Röplabda: »Május 1. Kupa- női mérkőzések a Táncsics Gimnázium pályáján 14 órától. Részvevő csapatok: Szom­bathely, Tamási. Lendület és Mun­kácsy. »Május 1. Kupa" villanyfényéé esti torna a Vasas sporttelepén, 18 ó. Részvevő csapatok: Nagykani­zsa, Tamási, K. Vasas, Vörös Lo­bogó. Kerékpár: A Somogy megyei Kerékpáros Szövetség ünnepi országúti ver­senye a kaposvár—balatonlellei or­szágúton. Rajt és cél a Petőfi ut­cai 51-es kilométerkőnél. AZ NB II. TOVÁBBI EREDMÉNYÉI Csepel—EVTK 3:2. Csepel Autó—PVSK 3:1. Székesfehérvár—ZTE 4:0. Dunaújváros—Oroszlány 1:1. Budafok—Szállítók 2:1. K. Lombik—B. Spartacus 1:1. Győri MÁV DAC—BVSC Az NB II. állása: 3:0. 1. Csepel 21 16 4 1 46:13 36 2. Sz.-fehérvár 21 11 7 3 35:11 29 3. Dunaújváros 21 9 9 3 42:23 27 4. BVSC 21 11 5 5 32:31 27 5. Győri MÁV 21 7 10 4 29:22 24 6. Oroszlány 21 8 8 5 37:29 24 7. Szállítók 21 9 5 7 25:19 23 8. Budafok 21 8 6 7 27:29 22 9. Magyaróvár 21 6 8 7 28:28 20 10. B. Spartacus 21 6 8 7 22:28 20 11. PVSK 21 6 7 8 26:30 19 12. ZTE 21 5 7 9 26:30 17 13. EVTK 21 4 8 9 19:24 16 14. K. Lombik 21 5 2 14 16:44 12 15. Cs. Autó 21 5 1 15 19:34 11 16. K. Kinizsi 21 1 7 13 15:40 9 NB III. II K. Honvéd a második helyre ugrott fel, Siófok utolsó K. Honvéd— Bajai Építők 5:2 (3:0) Kaposvár, 1600 néző. V: Nikolé- nyi. K. Honvéd: Bogyai — Schmidt, Tamási, Léber — Muzslai. Lang — Tulok, Németh, Szabó, Palkovics I., Szűcs. Edző: Radnai István. Ba­ja: Disztl — Bányai, Páncsics II., Rápity — Nagy, Mikus — Kreisz, Ceglédi, Páncsics I., Petrity, Aga- tity. Edző: Fekete-Kovács Győző. Bevezetőül két nagy helyzetet hagyott ki a Honvéd. A 15. percben Szabó, Németh, Tulok adogatás után a szélső kiugrott és a hálóba lőtt, 1:0. Ezután Palkovics hibázott óriási gólhelyzetben. Három perccel később Lang a 16-osról nagy lövést eresztett meg, a labda az egyik bajai játékos lábáról a vetődő Disztl mellett az ellenkező sarokba pattant, 2:0. A sok helyzet ellenére lagymatag, iram nélküli játék folyt a pólyán. A bajaiak igyekeztek lassítani a játékot, húz­ták az időt, néha próbálkoztak a jobbszárnyukon támadást vezetni. A 38. percben a ragyogóan játszó két kaposvári szélső vezetett tá­madást. Tulok átívelt a védők fö­lött és Szűcs kapásból hatalmas gólt lőtt, 3:0. Üjra élen a Fradi A labdarúgó Nemzeti Bajnokság 1. osztályában a 19. fordulóban folytatódott a váratlan eredmények sorozata. Az Újpesti Dózsa csak egy pontot tudott hazavinni Sze­gedről. Az MTK sem bírt a Pécsi Dózsával. A Ferencváros csapata viszont — a forduló legszebb és legérdekesebb mérkőzésén — le­győzte Győrt, s ezzel ismét a baj­noki táblázat élére került. Komlón kikapott a Vasas. A tavalyi baj­nokcsapat csak azért nem küzd ma kiesési gondokkal, mert a Sal­gótarjáni Bányász változatlanul gyengélkedik. Bizony a tarjóni csapat és a Szombathelyi Haladás (pedig ez utóbbi a tavaszi idény­ben még egyetlen vereséget sem szenvedett) szinte biztos kiesőnek látszik. Eredmények: MTK—Pécs o :0. Szeged—Újpesti Dózsa 0:0. Ferencváros—Győr 5:3. Komló—Vasas i:0. Dorog—Debrecen 5 :l. Szombathely—Tatabánya in Szünet utón a 11. percben Ceg­lédi átjátszotta a védőket, végül Léber az ötösön felvágta. A ll-est Ceglédi értékesítette, 2frl. A másik oldalon Németh már csak a ka­pussal állt szemben, de belerúgta a labdát. Nem sokkal később Sza­bó ismételte meg ugyanezt. A 21. percben Léber tört előre a 16-osig, Tulok elé játszott, s maris 4:1 az eredmény. Egy perc múlva Ceglédi egyéni játék után éles szögből szé­pített, 4:2. Léber húzódást szenve­dett. lement a pályáról, később kö­vette őt a jobb szélen sántikáló Szabó is. A tíz, majd kilenc főre olvadt Honvéd ellen a bajaiak né­mi fölényhez jutottak, mégis a ka­posváriak értek el gólt. A kitörő Tulok lábát Disztl elhúzta, a bün­tetőből Németh állította be a vég­eredményt, 5:2. A hátralevő időben újra Palkóvicsnak akadt gólhely­zete, de »öreguras« lövésébe Disztl bele tudott nyúlni. Az élen tanyázó két csapat talál­kozója nem hozott izgalmas, szín­vonalas játékot. A bajaiak mintha a győzelem reménye nélkül léptek volna pályára, s a néha már edző­mérkőzés jellegét öltő mérkőzésen a Honvéd könnyen nyert. Ha a belső hármas nem játszik formája alatt, a vendégek még nagyobb arányú vereséget szenvedtek vol­na. Jók: Léber, Tulok, Szűcs, ilL Ceglédi, Kreisz, Páncsics I. Nikolényi határozatlanul, meg- 1 ehetőben sok hibával vezette a mérkőzést. Kalocsai Kinizsi— Siófok 7:4 (5:1) Kalocsa, 1200 néző. V: Perjési. Kalocsa: Surmann — Tormási, Páncsics. Bálint — Nagy, Miskei — Boda. Sipos II., Batai, Bartal, Ko­vács II. Edző: Hilmann Endre. Sió­fok: Istvándi — Farkas, Fehér, Fe­jes — Balogh, Szabó — Kovács, Ed­Sier, Búza, Papp, Keszthelyi, ző: Fischer Sándor. A hazai csapat helyenként or­kánszerű széltől támogatva kezdte a játékot. Az indiszponált Fehér és Istvándi jóvoltából 30 perc alatt már 5:0-ra vezetett a Kalocsai Ki­nizsi. A játékidőnek ebben a sza­kaszában csak egy gólra futotta a siófokiak erejéből. Szünet után, amikor a szél a bányászcsapatot támogatta, merő­ben megváltozott a játék képe. 5:3-nál úgy látszott, hogy sikerül egyenlíteni. Két ordíto helyzetet azonban kihagytak a siófoki csa­tárok, s amikor Fehér hibájából a kalocsaiak berúgták a hatodikat is, végképp eldőlt a mérkőzés sor­sa. G: Bartal (4). Batai, Sipos II., Kovács H., ill. Fehér (ll-esből), Bú­za, Siesr, Keszthelyi. Jók: Páncsics, Sipos H., Bartal, ill. Keszthelyi, Siar. AZ NB HL TOVÁBBI EREDMÉNYEI Pécsi BTC—Kiskunhalas 5:1. Dombóvár—Sz. Dózsa 2:1. P. Bányász—N. Dózsa 0:0. Székesfehérvár—Mohács 1:0. Nagymányok—Pécsszabolcs 3:0. Sz. Petőfi—N. Bányász 2:1. AB NB III. állása: 1. Pécsi BTC 21 14 4 3 57:24 32 2. K. Honvéd 21 12 5 4 46:20 29 3. P. Bányász 21 11 7 3 37:20 29 4. Sz.-fehérvár 21 11 6 4 28:20 28 5. Baja 21 8 7 6 25:24 2.3 6. Sz. Dózsa 21 9 3 • 41:38 21 7. Sz. Petőfi 20 8 5 7 24:27 21 8. N. Bányász 21 8 4 9 34:31 20 9. Mohács 21 9 2 10 26:30 20 10. Nagymányok 21 9 2 10 32:39 20 11. Kalocsa 21 7 6 8 40:52 20 12. Pécsszabolcs 20 5 8 7 23:26 18 13. N. Dózsa 21 5 6 10 30:38 16 14. Kiskunhalas 21 5 5 11 21:33 13 15. Dombóvár 21 5 2 14 18:35 12 16. Siófok 21 2 6 13 22:47 10 Idei legjobb eredményével kikapott a K. Építik lekecsapata KGM-K. Építők 5:3 (2530:2522) Váratlan eredmény született az NB H-es kaposvári tekemérkőzé­sen. Kezdetben az Építők csapata már 3:1 arányban vezetett. A haj­rában az igen jó napot kifogó fő­városi versenyzők kiegyenlítettek, s minthogy a KGM nyolc fával többet ütött, mint a kaposvári csa­pat, övék lett a végső győzelem. Kapitány—Illyés 447:425 1:0. Zsélyi—Ládonyi Cs. 392:421 1:1. Körmöczi—Ládonyi A. 409:431 1:2. Győrök—Németh F. 409:425 1:3. Enzsöl—Somlyai J. 429:411 2:3. Fajt—dr. Németh 444:409 3:3. Jobb faaránya révén tehát a KGM csapata nyert 5:3 arányban. ASZTALITENISZ B'ztosan nyert a KMTE férfi és női csapata Vasárnap az asztalitenisz NB n. bajnokság keretében Kaposváron szerepelt a KMTE férfi- és Buda­pesten az MTE női csapata. Mind­két csapat biztos győzelmet ara­tott. A férüegyüttesnek alaposan sikerült visszavágni* az őszi veszp­rémi döntetlenért. A női csapat né­mi küzdelem után nyert, s ez a győzelem azt jelenti, hogy az MTE ismét visszakerült a bajnoki táb­lázat élére. Az eddig vezető BEAC ugyanis vereséget szenvedett Pécs csapatától. Ugyancsak listavezető az NB II. Barna-csoportban $ KMTE fér Hegy üttese is. KMTE—Veszprémi AKÖV 14:4 Gy: Ivusza (4), Balázs, dr. Hor­váth (3—3), Kiss (2). a Balázs—dr. Horváth és a Kiss—Ivusza pár. KMTE—Pénzügyőrök 10:8 (női) Gy: Szereczné (4). dr. Vinczéné (3), Bartusné és Bódizs (1—1). és a Szereczné—dr. Vinczéné pár. fi magyar öklözök mérséí elten szerepeltek Bécsben üunajetz kikapott Bécsben. szerepelt a magyar ökölvívó-válogatott nyolc meghí­vott tagja. A technikai értekezle­ten a két ország ökölvívó-vezetői megegyeztek, hogy a találkozót nem tekintik hivatalos nemzetek közötti mérkőzésnek. A magyar ökölvívók mérsékelt teljesítményt nyújtottak. Cserge, Sebők II.. Szé- nási és Budai győzött, Baranyai. Kajdi, Pál és Dunajetz vereséget szenvedett. Meglepetésszámba megy Kajdi veresége. A magyar könnyűsúlyú versenyzőt az oszt­rák vezetőbíró »állj utáni« ütésért léptette le. Dunajetz Frauenlobtól kapott ki pontozással. Főleg azért, mert az első .két menetet a kapos­vári ökölvívó el könnyel m űsködte. A harmadik menetben nagy fö­lénybe került Dunajetz, de hátrá­nyát már nem tudta ledolgozni. — A totó 12 találatos szelvénye: 11X122111X1 X. A 12 találatos szelvényekre egyen­ként 80 213,75 forintot, a 11 talála- tosakra 1822,50 forintot, a 10 talá- latosakra 172,50 forintot fizetnek. INNEN — ONNAN Brazília labda rúgó-válogatottja európai portyájának harmadik mérkőzésén megszerezte első győ­zelmét. Párizsban 50 000 néző előtt Pelé három góljával a brazil vá­logatott 3:2-re győzte le Francia- ország csapatát. * * * A kínai asztaliteniszezők (pedig nem is az első vonalbeli verseny­zők jöttek Budapestre) nagy si­kert aratva minden számot meg­nyertek Budapesten a szombat- vasárnapi mérkőzésen. A magyar asztaliteniszezők közül csak Hei- rits tudott úgy-ahogy ellenállni a kínai rohamoknak. Három fantasztikusnak ható at­létikai világcsúcs született Kalifor­niában. Oerter, a kétszeres olim­piai diszkoszvető 62,45 méterre ja­vította saját világrekordját. A rúd­ugrásban Brian Sternberg elsőnek jutott át szabad téren az 500 cm fölött. Pontosan 500,4 cm ugrott, s ezzel megjavította honfitársának, Penneinek alig egyhónapos világ­csúcsát. Űj csúcseredményt ért el az Arizona Egyetem 4x440 yardos váltója. Az új rekord 3:04.5. A 100 méteres síkfutásban Hayes 9.9 má­sodperces eredihényt ért el. A 10 másodperc alatti százas csúcs azonban nem hitelesíthető, mert a megengedettnél nagyobb volt a hátszéL * * * Baröti Lajos szövetségi kapitány és Lakat Károly a vasárnapi for­dulóban látottak alapján kijelölte a svédek ellen két fronton pályára lépő magyar válogatott kereteket. Svédországba a következő játéko­sokból állítják össze a csapatot: Szentmihályi, Ilku, Mátrai, Mé­szöly, Sárosi, Káposzta, Solymosí, Sipos. Szojka, Sándor, Monostori, Göröcs, Albert, Tichy és Fenyvesi dr. Az olimpiai keret a következő: Géléi, Szarka, Novák, Orbán, Ihász, Marosi, Palotai, Nagy I.. Szepesi, Györkő, Komora, Dunai U, Bene, Povái^ai, Rosst 4*toi*$lista az áprilisi 2! lotto jut aló ni sorsolásról A sorsoláson a 15. játékhét szelvényei vettek részt 459 210 463 378 468 179 474 913 477 088 483 514 484 684 489 591 3 501 664 3 526 569 3 552 087 3 553 219 3 561 657 3 566 040 3 594 500 3 604 098 3 608 014 televízió kerékpár trió rádió szobaberendezés konyhafelszerelés modem otthon gépei hűtőgép tangoharmonika élelmiszer utalvány motorkerékpár csemege kosár rádió villanytűzhely rádió varrógép kerékpár rádió 3 621 901 bútor 3 633 997 külföldi társasutazás 3 646 107 élelmiszer utalvány 3 661 326 Trabant Combi személy- gépkocsi 3 678 531 televízió 3 680 535 varrógép 3 682 928 kerékpár 3 699 204 rádió 3 702 192 élelmiszer utalvány 3 702 819 motorkerékpár 3 704 277 csemege kosár 3 710 991 televízió 3 713 812 bútor 3 731 912 külföldi társasutazás 3 736 263 rádió 3 760 333 rádió 3 765 887 motorkerékpár 3 770 678 vásárlási utalvány 3 771 953 bútor 3 777 951 rádió 3 783 431 padlókéi élő gép 3 787 002 rádió 3 787 819 fényképezőgép 3 792 728 háztartási robotgép 3 797 210 porszívó gép 3 812 703 étkészlet 3 819 077 rádió 3 823 412 óra 3 841 613 élelmiszer utalvány 3 851 339 fényképezőgép 3 886 014 vásárlási utalvány 3 899 597 hűtőgép 3 904 618 vásárlási utalvány 9906 609 élelmiszer utalvány 5 412 410 vásárlási utalvány 5 413 052 rádió 5 426 184 élelmiszer utalvány 5 440 751 kerékpár 5 451 538 motorkerékpár 6 005 060 rádió 6 005 779 bútor 6 010 311 rádió 6 010 478 kerékpár trió 6 021 439 háztartási robotgép 6 025 900 porszívó gép f> 038 673 bútor 6 042 734 televízió 6 057 212 rádió 6 313 364 padlókefélő gép 9 405 276 rádió 9 428 892 bútor 9 444 318 élelmiszer utalvány 9 453 656 kerékpár A fenti gyorslista közvetlenül a húzás után készült, ezért az eset­leges számhibákért felelősséget nem vállalunk. (MTI)