Somogyi Néplap, 1963. április (20. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-23 / 93. szám

Vasarnani láb<!ansgómérie« At NB U tol a járási uijtioltsá fokig hatalmas érdeklődés kísérte ezen a nyárias vasárnapon sorra került bajnoki mérkőzéseket. Ka­posváron a Kinizsi-tábor győzel­met remélt csapatától mondván, hogy egyszer csak megtalálják a csatárok a góllövő cipőt. Nos, a hőn óhajtott góllövési tudomány csak nem került elő. A krónikás újra meg újra ismételheti önma­gát, hogy a Kinizsi nyolcvan per­cen át támad, aztán a végén örül­het, hogy ki tud egyenlíteni. A Győri MÁV DAC elleni mérkőzé­sen is kihagytak egy 11-est a ka­posváriak. A Kinizsi sorsa lassan megpecsételődik. Az ellenlábasok közül ugyanis a Kőbányai Ldmbik idegenben győzni tudott, s most már három ponttal elhúzott a ka­posváriaktól. Ezt a—hátrányt még le lehetne dolgozni, de most már kimondhatjuk bátran, hogy ezzel a csatárjátékkal a Kinizsi képte­len fordítani sorsán. Igaz az a vélemény, hogy' a K. Kinizsi együt­tese saját magát ejti ki az NB II- ből. Gyógyírt a kaposváriaknak a K. Honvéd pécsi győzelme jelent. A Honvéd folytatta sikeres tavaszi szerep leírót, s ismét idegenben szer­zett két értékes bajnoki pontot. Itt az ellenlábasok viszont a ka­posváriak malmára hajtják a vizet. A Bajai Építők pont,vesztése pél­dául annyit jelent, hogy az ellen­lábas bajai csapattól négy ponttal húzott el már a K. Honvéd együt­tese, s ha figyelembe vesszük a Honvéd kitűnő gólarányát, akkor valójában öt pont az előnye. Nem kétséges, a Honvéd előtt most már nyitva az út az NB II. felé . . . Siófok, sajnos, nem sokban kü­lönbözik a Kaposvári Kinizsitől, Sót ezen a héten a Siófoki Bányász átvette a dombóváriaktól a bJ*;no- ki táblázat utolsó helyét. Úgy mondják Siófokon, hogy a Bá­nyászt kíséri a balszerencse. .Az az érzésünk azonban, hogy a si- kertelenscgsorozatot nem lehel csupán a balsors számlábra írni. ! A megyei bajnokságban i ssan kialakul az élen a hármas v wé‘kc- dő. Ügy fest, a Taszári II - n a ^CMTE és a K. Dózsa fut ; c e \v az elsőségért. Vasárnap mindhá­rom vezető csapat nyert. A taszá- riak azonban a vártnál sokkal ne­hezebben. Megyei bajnokság Meglepetés nélküli forduló TASZAR—BALATONLELLE 1:0 (0:0) Balatonlelle, 500 néző. V: Feny­vesi- Taszár: Szobonya — Belkó, Filiszár, Bagyilla — Szabó, Szórá- di — Erdei, Boda, Vándorl, Kovács, Hádinger. Edző: Jobban Ferenc. Balatonlelle: Takács — Nagy, Gré- czi, Molnár — Szabó, Kindler — Zsdgmond, Zsár, Kaposi, Cser, Pet­rus. Edző: Lugosi Ernő. Az első félidőben mindkét kapu egyfor­mán veszélyben forgott. A védők azonban itt is, ott is biztos lábbal romboltak. Szünet után Cser sérü­lése miatt visszaesett a hazai csa­pat, nyomasztó fölénybe került a Taszár, a győztes gólt azonban csak nyolc perccel a befejezés előtt sikerült meg'szeréznie Vándori jól eltalált lövéséből. Jók: Szobonya, Filiszár, Vándorl, ill. Takács, Gré- czi, Zsigmond. KMTE—GYÉKÉNYES 7:3 (4:1) Kaposvár, 300 néző. V: Buzsáki. KMTE: Kovács I. — Kovács n., Hauck, Kovács III. — Gál, Vigh — Laki I., Martin, Pammer, Nagy, Laki II. Edző: Egres László. Gyé­kényes: Mészáros — Gergelics, Má- thé, Füstös — Horváth I., Gelen­csér I. — Gelencsér II., Gáspár, Horváth n., Bozsics, Aradi. Edző: Róka Lajos. A többet támadó KMTE a második percben már 2:0-ra vezetett. A minden részében jobb kaposvári csapat győzelmét sem gyengélkedő védelme, sem a vendégek nagy lelkesedése nem tudta megakadályozni. A mérkő­zésen Martin kéztörést szenvedett. G: Laki I. (3), Nagy és Pammer (2—2, ez utóbbi mindkettőt 11-es- ből), ill. Gáspár, Horváth H. (ll-es- ből) és Kovács ír. (öngól). Jók: Gál, Vigh, Laki I., Pammer, ill. Mészáros, Gáspár. Fonai László K. KINIZSI II.—CSURGÓ 9:4 (3:2) Kaposvár, 300 néző. V: Pálmai. Kinizsi II.: Szűcs II. — Kiss, Dar­vas, Thökölyi — Szigeti, Kutasi — Németh, Gulyás, Bíró II., Simon, Stadler. Edző: Kárpáti Lajos. Csurgó: Kepler — Ogliz^n, Hottó, Czrnerk — Füzes, Sebestyén II. — Sebestyén I., Vörös, Sótonyi, Ros­tás, Nagy. Edző: Bolla József. A védelmek mindkét oldalon gyen­gélkedtek. G: Németh (3), Stad­ler, Simon és Gulyás (2—2), ill. Rostás (2), Füzes (ll-esből) és Vö­rös. Jók: Bíró II., Németh, Szi­geti, ill. Sebestyén I., Rostás, Só­tonyi. Götz János K. V. LOBOGD—NAGYATÁD „ 4:2 (1:1) Kaposvár, 100- néző. V: Domb- rovszki. V. Lobogó: Mészáros — Zakommer, Borda, Zsolnai dr. — Novák, Műdig — Lukács, Lábas, Végh, Simon, Gergő. Edző: Hor­váth Béla. Nagyatád: Kurucz — Németh, Lukács, Vojkovícs — Vucskics, Tamás — Nagy, Szabó, Tátrai, Simon, Posta. Edző: Bi- csáki Sándor. Erős iramú, válto­zatos, érdekes mérkőzés, amelyen előbb a Vörös Lobogó vezetett l:0-ra, majd a nagyatádi csapat 2:l-re. A második félidőben a csak védekezésre berendezkedett Nagyatád ellen a hajrában meg­érdemelten nyert a Vörös Lobogó. G: Lukács (3), Lábas, ill. Posta (2, mindkettőt ll-esből). Tolnai László K. H. VASUTAS—LABOD 3:0 (2:0) Kaposvár, 350 néző. V: Boldog. K. H. Vasutas: Törzsök — Wéber, * 11 — A totó 12 találatos szelvénye: IX2112X1XXXX. 12 találatos szelvény nem volt. A 11 találatos szelvényekre egyen­ként 9685 forintot, a 10 talalatosak- la. 601.25 forintot, a 9 taláiatosakra A3,75 forintot fizetnek. Nagy, Csepreghi — Nemeth, Mi­ss eta — Küttel, Tal lián, Kúti, Jó­nás, Laki. Edző: Tőke János. Lá- bod: Honiai — Szokolhs, Kiss, Mlhóka — Koczka, Ilosfai — Ke- szí, . Kovács, Tálas, Csór, Molnár. Edző: Kanizsai Gyula. Élvezetes, szép mérkőzést hozott a két jó kö­zépcsapat találkozója. Az ütőképe­sebb támadósor döntött. Szünet után a K. H. Vasutasnak rengeteg helyzete maradt kihasználatlanul. G.: Tallián, Jónás. Kúti. Jók: Tör­zsök, Wéber, Nagy, Tallián, ill. Kiss, Koczka, Kovács. T. J. K. DÓZSA—MARCALI HONVÉD 2:0 (1:0) Marcali, 400 néző. V: Maderka. Dózsa: Molnár II. — Kakuszi, Csl- ma, Horváth — Báli, Güth.— Sze­rezz, Veverán, Kecskeméti, Farkas, Nagy réti. Edző: Záborszky Jenő. Marcali: Iszak — Kalotai, Potó, Kovács — Takács, Horváth — Szűcs, Varga, Magyar, Kiss, Pa- lacskó. Jó talajú pályán alacsony színvonalú mérkőzést hozott a két csapat találkozója. A Dózsa jól megszervezte védelmét, s kevés támadásából is két gólt tudott rúg­ni. Kecskeméti a 85. percben ll-est hibázott. G: Farkas, Nagyréti. Jók: Csima, Kecskeméti, Farkas, ill. Iszak, Horváth, Szűcs. Kálmán Sándor BARCS—MARCALI VÖRÖS METEOR 1:1 (1:1) Barcs, 300 néző. V: Horváth Z. Barcs: Jobbágy — Krapecz, Bed- nyák, Berda — Sinkó, Nikolausz — Kertész, Rózsavölgyi I., Rózsavöl­gyi II., Göncz. Túróczi. Edző: Szó­vári György. Marcalit Törzsök — Kapitány, Jakab, Pimpauer II. — Molnár, Király — Varga, Hosszú, Szántó, Horváth, Pimpauer I. Ed­ző: Fokvári György. Végig nagy fölényben játszott a hazai csapat. Szünet után szinte állandóan a marcali 16-oson folyt a játék. A marcali csapat úgy egyenlített, hogy Berda rosszursikerült rúgása nyomán 11 méterről védhetetlenül' vágódott a labda a barcsi hálóba. G: Kertész, ill. Berda (öngól). Jók: Krapecz, Berda, Göncz, ill. Jakab! Molnár, Király. Göndöcs Jen® K. ÉPÍTŐK—SOMOGYSZOB 2:1 (1:1) Kaposvár, 200 néző. V: Zsoldos. Építők: Szentes — Csabi I., Hor­váth, Csabi II. — Bogyó, Rab — Takács, Kiss, Nagy n., Nagy I., Veszner. Edző: Deák István. So- mogyszobr Barbina — Pálfí, Nagy, Németh — Terestyéni, Simon — Palotai, Selmeczi, Szentgyörgyi, Bálint, Dombi. Edző: Selmeczi Ist­ván. Közepes szintű, kemény, de nem durva mérkőzés. A kiesési rangadón megérdemelten nyert a tervszerűbben játszó kaposvári csa­pat. G: Rab, Nagy n., ill. Palotai. Meglepetések fordulójaj K. Kinizsi-Győri MÁV DAC 1:1 (0:0) NB II. I D. I. ágyéi bajnokság állása: Taszár 17 14 1 2 60:22 25 2. KMTE 17 U 3 3 48:26 25 3. K. Dózsa 16 10 4 2 49:19 24 4. Nagyatád 16 9 4 3 28:17 22 5. K. V. Lobogó 17 8 4 5 37:26 20 6. K. H. Vasutas 17 9 2 6 33:29 20 7. Lábod 17 7 5 ü 33:25 19 8. M. Honvéd 17 6 5 6 20:18 17 9. Csurgó 16 7 2 7 43:33 16 10. Marcali V. M. 17 6 3 8 28:39 15 11. Barcs 17 4 5 8 22:40 12 12. Balatonlelle 17 4 3 10 20:47 11 13. Somcgyszob 17 3 3 11 24:36 9 14. K. Építők 17 3 1 13 24:51 7 15. Gyékényes 17 1 3 13 19:60 6 K. Kinizsi 11. 18 8 1 9 54:58 17 Termeljünk több babot! 1963. évre értékesítési szerződéssel lekötött étkezési szárazbab új árai: SPüUAL (lapos-, cukor-, ayönstybabl 650,— Ft/q GÖMBÖLYŰ VAGY HOSSZÚ FLRJBAB 650,— Ft/q SZOKVÁNY FEHÉRBAB 550,— Ft/q EGYSZÍNŰ SZÍNES 480,— Ft/q Tsz-ek részére 20 q-én felüli átadás esetén ezenkívül 20,— Ft/q nagyüzemi felárat térítünk. Szerződéit a főldmőmizövetkezelek febáiárlójánál lehet kötni. (3522) Kaposvár, 2500 néző. V: Fath. Győr: Botló — Ott, Csabai, Dóid — Egyházi, Németh — Sulyok, Borbély, Túra», Fajkusz. Sárosi. Edző: Kovács Imre. Kinizsi: Mu­rányi — Balogh, Szili, Zaagh — Bíró, Pados — Gergely, Kerbel, Kovács, Márkus, Szűcs. Edző: Vá- radi Lajos. Néhány perces tapogatózó játék után a Kinizsi fergeteges támadá­sokat indított. Herbei a kifutó kapus mellett* pörgette el a labdát, hajszállal kapu mellé. Később egy fejese hullott az üres kapu fölé. Nagy nyomás nehezedett a győri kapura. A 20. percben a kitörő Márkust ötösön felvágták, ll-es. Gergely belsővel, gyengén a jobb kapufa mellé gurította a labdát! Ez a balszerencse sem törte meg azonban a hazaiak lendületét, volt időszak, hogy 16—18 játékos tartóz­kodott a győri 16-os körül. A 28. percben veszélyeztetlek először a vendégek, ekkor Sulyok lövése a kapufa éléről vágódott vissza. A 36. percben ismét kaposvári gól­helyzet maradt ki. Botló kint volt a kapujából, de Gergely 2—3 mé­terről nem tudta bekotorni a lab­dát. Az utolsó percekben Fajkusz megrúgta a vetődő Murányit; pár percig állt a játék, amíg a kapust ápolták. Szünet után Gergely és Zaagh helyet cserélt. Azután sorra követ­keztek a kihagyott nagy gólhely­zetek. Szűcs az eléje kifutó Botló fölött az üres kapu fölé emelte a labdát. Üjabb támadás végén Ko­vács ívelt ugyancsak az üres ka­puba, az egyik hátvéd a gólvonal­ról fejjel mentett. Egy perc múlva Herbei 6 méterről szabadon lőhetett — kapu fölé. A 30. perc­ben a Kinizsi már a 11. szögletet rúgta, ennek befejezéseként Ko­vács az ötös sarkáról vágta kapu fölé a labdát. Es következett a »hagyományos kaposvári recept«. Egy győri támadás szögletet ered­ményezett. A beívelt labdára Szili és Rados ugrott fel, Szili fejéről magasra pattant a labda, s míg a két védő kereste, hogy hova pat­tant, Fajkusz mellettük a felső sa­rokba fejelte a leeső labdát, 1:0. A gól sem változtatta meg a játék képét, s a rohamozó Kinizsi egy perc múlva egyenlített. Márkus verekedte magát a kapu közelébe, lövését Botló a kapufa segítségével mentette, s a visszapattanó labdát Kovács közelről a hálóba rúgta, 1:1. Ezután ismét több alkalom nyílt a győzelem megszerzésére. 15 m-es közvetett szabadrúgáshoz jutott a Kinizsi. Herbei bombája centikkel a léc fűlött zúgott el. Majd Már­kus kicselezte még a kapust is, az üres kapuba tartó labdáját a védők a gólvonalról vágták ki. Üjabb szöglet után Botló Kovács elé öklözte a labdát, de a csatár kitűnő helyzetben kivárt, s lövésé­be beleléptek. Ezen a mérkőzésen sem tört meg a Kinizsi balszerencse sorozata. Kétségtelen, hogy csatárok dolgá­ban nem áll jól a csapat, de ezúttal a védőkből támadókká átminősí­tett játékosok is sok helyzetet te­remtettek. Azonban valószínűleg az idegesség is közrejátszott ab­ban, hogy a legbiztosabb helyzete­ket sem tudták értékesítem. Ha pedig mégis a hálóba tartott a labda, a védők a gólvonalon men­teni tudtak. A ll-es ismételt ki­hagyása újabb pontveszteséget je­lentett. A csapat összteljesítménye mégis dicséretet érdemel. A játé­kosok nagy akarással, becsülettel küzdöttek, s ha csak egy kicsit is kijön a lépés, a látottak alapján gólokkal kellett volna nyerniük. A Kinizsi fölényét mutatja a 14:3-as szögletarány is. A vendégek közül Csabai, Egyházi, Fajkusz, Sárosi, a Kinizsinél Szili, Bíró, Pados és Herbei tűnt ki. Fáth játékvezető és partjelzői ki­tűnően bíráskodtak. TOVÁBBI N!B II-ES EREDMÉNYEK Csepel—B. Spartacus 5:0. PVSK—Székesfehérvár 0:0. EVTK—Dunaújváros 2:1. BVSC—Budafok 3:1. K. Lombik—Szállítók 1 ;0. Oroszlány—Cs. Autó 1:0. ZTE—Mosonmagyaróvár 0:0. Az NB II. bajnoki táblázat állása: 1. Csepel 20 15 4 1 43:11 34 2. Sz.-fehérvár 20 10 7 3 31:11 27 3. BVSC 20 11 5 4 32:28 27 4. Dunaújváros 20 9 8 3 41:22 26 5. Szállítók 20 9 5 6 24:17 23 6. Oroszlány 20 8 7 5 36:28 23 7. Győri MÁV 20 6 10 i 26:22 22 8. Budafok 20 7 6 7 25:28 20 9. Magyaróvár 20 6 7 7 28:28 19 10. PVSK 20 6 7 7 25:71 19 11. B. Spartacus 20 6 7 7 21:27 19 12. ZTE St 5 7 8 26:35 17 13. EVTK Él 4 8 8 17:21 16 14. K. Lombik 20 5 1 14 15:43 11 15. Cs. Autó 20 4 1 15 16:33 9 16. K. Kinizsi 20 1 6 13 15:40 8 NB III. Biztosan győztek a vezeti) csapatok Bravó, Hergerl sporíárs! Az országos vidéki ifjúsági egyéni ökölvívó bajnokság eredményhirdetésekor a tor­na versenybírósága két edzőt szólított asztalhoz. Kovács Lászlót, a. kisvárdai ökölví­vók tanítómesterét és Her- gert Jenőt, a Kaposvári Dó­zsa ifjúsági ökölvívóinak ed­zőjét. A kél kitűnő szakom, bér munkájáról tanúskodott ugyanis a Székesfehérváron sorra került háromnapos if­júsági bajnokság. Kovács sporttárs keze nyomán ug­rásszerűen indult fejlődés, nek az ökölvívósport Kisvár­dán. Hergert Jenő azért kap­ta a versenybíróság díszokle­velét. mert az idei vidék-baj­nokságon a K. Dózsa ifjúsági versenyzői technikailag ma­gasan kiemelkedtek a me­zőnyből. Jól szerepeltek az országos ifibajnokságon a K. Dózsa fiatal ökölvívói (erre holna­pi számunkban visszaté­rünk). De nem kevésbé büsz­kék vagyunk arra, hogy egy­kori kiváló ökölvívónk, Her­gert most mint edző milyen szép sikereket ér el a fiata­lok nevelésében. Gratulá­lunk, csak így tovább! atlétika K. Honvéd—Pécsszabolcs 2:1 (1:1) Pécsszabolcs, 600 néző. V: Ligeti. K. Honvéd: Bogyai — Schmidt, Tamási, Léber — Muzslai, Lang — Palkó vies II., Németh, Szabó, Pal­kó vies I., Szjűes. Edző: Radnai Ist­ván. Pécsszabolcs: Szmolka — Ró­zsa III., Rózsa I., Kesztyűs — Weit II., Biandt — Bazil, Halena, Koch, Antal, Béres. Edző: Meggyes Lájos. A göröngyös talajú pályán elő­ször a hazai csapat kapott jobban lábra. A 14. percben Bazil hatal­mas szabadrúgás lövésé alig vala­mivel a léc mellett zúgott el. Fo­kozatosan azonban a Honvéd vet­te át a játék irányítását, fölénybe került a kaposvári csapat, s ez a 29. percben gólt eredményezett. Palkovics II.—Szabó összjáték után a középcsatár egy cselt csinált, az­tán 18 méterről megcélozta a ka­put, s a labda védhetetlenül vágó­dott a léc alá, 1:0. Nem sokkal ké­sőbb azonban kiegyenlített a szór­ványosan támadó pécsszabolcs! csapat. Bal oldalról szállt a labda középre, s a Honvéd-védők csak dermedten nézték, hogy Halena három-négy méterről a hálóba ko­torja azt, 1:1. Szünet után kaposvári rohamok vezették be a mérkőzést, s a 10. percben ismét gólt rúgott a kapos­vári csapat. Palkovics I. kígyózott végig a pályán. Három csel után már csak a kapussal állt szemben, aztán Szmolkát is kicselezte, és úgy lőtt a hálóba, 2:1. Fokozatosan engedett az iramból a K. Honvéd, mindinkább labdatartásra rendez­kedett be, s láthatóan az utolsó ne­gyedórában már húzta az időt. Az utolsó 10 percben három szabad­rúgás jelentett veszélyt Bogyai ka­pujára, a kaposvári kapuvédő azonban minden esetben biztos kézzel hárított. Nem játszott különösebben jól a K. Honvéd csapata, mégis csak percekre volt kétséges, hogy a mérkőzést megnyeri. Elsősorban azért, mert az együttes nemcsak játéktudásban, hanem technikai és taktikai téren is fölébe nőtt áz igen nagy becsvággyal játszó s he­lyenként túl keményen futballozó hazaiaknak. Jók: Bogyai, Tamási, Léber, Lang, Palkovics I., illetve Rózsa I., Bazil és Halena. Pécsi Bányász • 3:0 (1:0) Siófok, 1000 néző. V: Both. P. Bányász: Erdősi — Gyurkő, Lombosi, Baczur — Farkas II., Pin­tér — Selymes, Györkő II., Heim, Farkas I., Fülöp. Edző: Krivanek Vilmos. Siófok: Istvándi — Balogh, Fehér, Fejes — ^ Vörös, Szabó — Farkas, Sier, Paop, Kovács, Keszt­helyi. Edző: Fiscner Sándor. A hazaiak vezették az első tá­madásokat, s az eLső fél órában jó néhány helyzetet dolgoztak ki a siófoki csatárok, befejező azonban nem akadt. A Bányász együttese csak az utolsó negyedórában jutott szóhoz. A 31. percben egy ártatlan támadás végén Fülöp betalált Ist­vándi hálójába, 1:0. Szünet után ismét a siófokiak vették át az irányítást. Óriási nyo­más nehezedett a pécsi kapura. A vendégcsapat védői nemegyszer a szó szoros értelmében kézzel is vé­dekeztek, két esetben ll-es gyanús helyzet adódott Erdősi kapuja előtt, a játékvezető azonban mindkétszer továbbot intett. A 33. percben a pécsi Farkas szándékos kezezésé- ! hez már nem férhetett kétség, Both bíró ll-est ítélt. Fehér állt neki a büntetőnek, gyengén helyezett lab­dáját Erdősi kiütötte, és a védők felszabadítottak, a kihagyott ll-es teljesen letörte a hazai csapatot, de annál jobban föllelkesítette a ven­dégeket, támadásba lendültek, s az utolsó öt percben Fülöp és Heim góljával fölényessé tudták tenni a Pécsi Bányász győzelmét. A mérkőzés nagyobbik szakaszá­ban a Siófoki Bányász irányított. Hogy mégis súlyos vereséget szen­vedett a hazai csapat, az egyrészt 1 a rossz felfogásban játszó csatárok számlájára írandó, no és arra. hogy Fehér sorsdöntő helyzetben ll-est hibázott. Jók: Erdősi, Lombosi, Fü­löp, ill. Fejes, Szabó, Papp. TOVÁBBI NB III-AS EREDMÉNYEK PBTC—N. Dózsa 5:1. Székesfehérvár—Kalocsa 1:1. Nagymányok—Kiskunhalas 1:0. Sz. Dózsa—N. Bányász 4:0. Mohács—Dombóvár 1:0. Bajai Építők—Sz. Petőfi 0:0. Az NB III. bajnokság állása :t Pamuki kilencedik lett a mezein Szinte nyárias melegben került sor vasárnap Budapesten, az új lóverseny pályán az országos mezed futóbaj nokságra. Vala mennyi számban^ népes mezőny rajtolt. A felnőttek 4000 méteres versenyé­ben rajthoz állt a kaposvári Pa­muki is. A K. Dózsa középtávfu­tója a várakozásnak megfelelően, szerepelt, s végül is kilencediknek érkezett a célba megelőzve tucat­nyi jónevű versenyzőt. A 4090 mé­teren egyébként Kiss György, a győriek színedben versenyző ka^ posvári atléta folytatott nagy har­cot a győzelemért, a hajrában azonban Szekeres (MAFC) meg­előzte Kiset. 1. PBTC 20 13 4 3 52:23 30 2. P. Bányász 20 11 6 3 37:20 28 3. K. Honvéd 20 11 5 4 41:18 27 4. Sz.-fehérvár 20 10 6 4 27:20 26 0. Baja 20 8 7 5 23:19 23 6. Sz. Dózsa 20 9 3 8 41:36 21 7. N. Bányász 20 8 4 8 33:29 20 8. Mohács 20 9 2 9 26:29 20 9. Sz. Petőfi 19 7 5 7 22:26 19 10. Pécsszabolcs 19 5 8 6 23:23 18 11. Nagymányok 20 8 2 10 29:39 18 12. Kalocsa 20 6 6 8 23:48 18 13. N. Dózsa 20 5 5 10 30:38 14. Kiskunhalas 20 5 5 10 20:28 15 15. Dombóvár 20 4 2 14 16:35 10 16. Siófok 20 2 6 12 18:40 10 Tatabányai Bányász— K. Honvéd 22:13(12:5) Fej fej melletti küzdelem alakult ki a mérkőzés első szakaszában, azután fokozatosan elhúzott a Bá­nyász, s a második félidőben to­vább növelte előnyét. 18:12-nél úgy látszott, hogy esetleg felzárkózik a K. Honvéd, mikor azonban a já­tékvezető Goschit kiállította, szer­tefoszlott a kaposváriak reménye. A Bányász egykettőre 22:10-re el­húzott, s csak a hajrában sikerült a K. Honvédnek szépítenie. A kaposvári csapat a következő összeállításban játszott: Kovács — Sümegi, Goschi — Jánosi — Kiss, Nagy, Czvitkó. Csere: Maurer (ka­puvédő), Hortobágyi, Sthőr, Decsi. Nyolc bajnokesélyes van a labdarúgó NB l-ben teke nb u. Váratlan vereség Szombathelyen A 18. bajnoki forduló mérkőzé­seit játszották a labdarúgó-bajnok­ság NB I. ósztályában. A nagy ér­deklődéssel kísért MTK—Ferencvá­ros örökrangadó igazságos döntet­lennel ért véget, s ezek után az Üjpesti Dózsa mint nevető har­madik ismét visszakerült a bajnoki táblázat élére. Ez az elsőség azon­ban pülanatnyilag nem sokat je­lent, mert a labdarúgó-bajnokság I. osztályában ma még nem keve­sebb, mint nyolc bajnokesélyest számolhatunk össze. Az első helye­zett Ü. Dózsát ugyanis a 8. helye­zett Szegedtől mindössze 3 pont vá­lasztja el. Kösületeh! intézmények! Figyelem! Kérjük, hogy májas 1-i VIRSLI­megrendeléseiket 24-én 12 óráig szíveskedjen ek élj uttatni 328-as közületi húsboltunk­hoz. Kaposvár, Ady Endre utca 19. Telefon 14-34. So­mogy megyei Élelmiszer-lds- ker. V. ______________________________(37415) Rendkívül érdekes a Szombathe­lyi Haladás kitűnő tavaszi szerep­lése. A szombathelyi vasutas csa­pat az ősszel három pontot szer­zett, a tavasszal eddig hetet. Az együttes a tavaszi idényben még veretlen. E héten a bajnokságra törő Bp. Honvédtől raboltak pon­tot. Eredmények: MTK—Ferencváros 1:1. Ü. Dózsa—Győr 2:0. Pécs—Komló 2:0. Tatabánya—Szeged 1:0. Dorog—Salgótarján 2:1. Szombathely—Bp. Honvéd 1 :l. AZ ÉM 44. SZ. ÁLLAMI ÉPÍTŐIPARI VÁLLALAT (Bpest, V.,* Kossuth Lajos tér 13—15.) azonnal fölvesz buda­pesti munkahelyekre kő­műves-, ács-, állványozó­szakmunkásokat, építő­ipari könnyűgépkezelő­ket, kubikosokat, férfi segédmunkásokat. Szállást és napi egyszeri ét­kezést biztosítunk. Munka­ruha, vidékieknek tanács- PT igazolás 6» szakmunkások- le nak szerszám szükséges. ^ Szombathelyi Cipő—K. Építők 6:2 (2522:2458) Általában a K. Építők győzelmé­re számítottak a Szombathelyi Ci­pő—K. Építők találkozón a szak­emberek. Mégis a hazai csapat győzött, elsősorban azért, mert az együttes tavaszi legjobb eredmé­nyét érte el, aztán immár hagyo­mánnyá vált az utóbbi időben, hogy a kaposvári csapat egyik em­bere csődöt mond. Ezúttal Horváth János maradt a 360 fa alatt. Így aztán hiába jeleskedett Ládonyi Attila meg az újonnan igazolt Illyés András, az Építők súlyos vereseget szenvedett. Grosz—Horváth J. 304:355 1:0 Szabó—Ládonyi Cs. 413:408 2:0 Tóth—IUyés 431:433 2:1 Kóbor—Ládonyi A. 411:437 2:2 Vertetics—Németh F. 423:415 3:2 Keresztes—Somlyai J. 450:410 4:2 Végeredményben jobb faárányá- val a szombathelyi csapat 6:2 ará­nyú, fölényes győzelmet aratott Az ÉM Somogy megyei Állami Építőipari Vállalat 3 érig tartó siófoki nagy építkezéseire fölvesz elsősorban segédmunkásokat, kubikosokat, továbbá kőműveseket és egy építés*» technikust. 3 évig biztosítunk helyben munkát, kultúrált «zilUet, házias jellegű üzemi étkezést. Jelentkezni lehet: Féépüéi.rezetőiég, Siófok, tö n. 222. él ■ járási tanáránál, Siófokon. (37089)