Somogyi Néplap, 1962. november (19. évfolyam, 256-280. szám)

1962-11-13 / 265. szám

VASARNAP SPORTJA Győzelemmel zárta az évet a magyar labdarúgó-válogatott Magyarország—Franciaország 3:2 (2:1) Párizsban, a colombes-i stadion­ban mintegy 60 OOO nézó előtt zu­hogó esőben került sor a magyar labdarúgó-válogatott idei utolsó nemzetközi mérkőzésére. Baróti Lajos szövetségi kapitány nem változtatott a Wales elleni győztes csapaton. A pályára lépő magyar tizenegy a következő volt: Szent- mihályi — Mátrai, Mészöly, Sóvári — Solymosi, Sipos — Sándor, Qo- röcs, Albert, Tichy, Fenyvesi dí. Válogatott tizenegyünk pompás kezdés után a 11. percben Tichy révén gólt ért eL Hét perc múlva azonban a franciák újonc váloga­tottja, Di Nallo kiegyenlített. A gól után Albert megsérült, helyere Rákosi jött be, s a 35. percben gól­lal mutatkozott be. Válogatottunk tehát megszerezte a vezetést. Szü­net után azonban — bár a magyar csapat játszott fölényben — Di Nallo a 20. percben kiegyenlített. A förgeteg esen támadó magyar együttes a 80. percben szabadrú­gáshoz jutott, ezt Solymosi a kapu elé ívelte, Tichy a nagy tömörü­lésben a szó szoros értelmében úgy tolta be a labdát a gólvonalon túl­ra, bár Bernard kapus kétségbe­esetten igyekezett menteni. A já­tékvezető azonban látta az esetet, és habozás nélkül megítélte a gólt. A franciák nem is reklamáltak. 3:2 Magyarország javára. Ezzel a magyar labdarúgó-válo­gatott győzelemmel fejezte be az idei sikeresnek mondható eszten­dőt ^ __ A z (J. Dózsa az ökölvívó« csapatbajnok — A K. Dózsa Kiesett a Vasas és a V. Beloiannisz 4. Véget ért az idei ökölvívó-csa­patbajnokság. Az első osztályú együttesek befejezték a 14 fordu­lóból álló küzdelemsorozatot. Elég­gé izgalmas légkörben került sor a bajnoki fináléra. Az MTST fe­gyelmi és panaszügyi bizottsága ugyanis közvetlenül az utolsó for­duló előtt tett pontot egy már hó­napok óta húzódó óvásügy végére. A MÖSZ-elnökséggel ellentétben az MTST kimondotta, hogy Bujdosó jogosulatlanul szerepelt a Csepeli Vasas csapatában, ezért megvál­tozott az Ü. Dózsa—Csepel és a Vasas—Csepel mérkőzés végered­ménye. Ez az MTST-dŐntés azt jelentette, hogy az Ü. Dózsa már — függetlenül a vasárnapi mérkő­zés kimenetelétől — bajnok. A Va­sas 7 pontos lett, s a nagy múltú együttes előtt n&egcsillant a re­mény, ha nyer, még benn marad­hat. Most egy éve bizony az utolsó fordulóban eléggé furcsa eredmé­nyek születtek. Az idén azonban mindenütt sportszerű légkörben folytak le az egy időben megren­dezett mérkőzések, s a Beloian­nisz—Csepel mérkőzést kivéve ér­vényesült a papírforma. Biztosan nyert az Ü. Dózsa a Vasas ellen, küzdelem árán a Bp. Honvéd Du­naújvárosban, a V. Beloiannisz a Csepel ellenében. A Beloianniszon azonban már ez sem segített. Ka­posváron döntetlenül végződött a V. Dinamó—K. Dózsa találkozó. Ezek az eredmények azt jelentet­ték, hogy az Ü. Dózsa három pont előnnyel nyerte az idei csapatbaj­nokságot a Bp. Honvéd előtt. A V. Dinamó lett a harmadik, a HL. Dózsa a negyedik. Kiesett a Vasas és a Beloiannisz; a Dunaújvárosi Kohász jobb győzelmi arányával menekült meg. Az utolsó forduló eredményei: K, Dózsa—Vasas Dinamó 10:10 Szombaton este a mérlegeléskor kellemetlen meglepetés érte a ka­posváriakat. Bedő két dekával át­esett a súlyhatáron, így Baranyai mérkőzés nélkül két pontot szer­zett a vendég Dinamónak. A ka­posvári vezetők baljóslóan vizsgál- gatták a párosítást. Meglepte őket, hogy Németh János a nagy- váltósűlyban indul. — Inkább a V. Dinamó az esélyes — ez volt a szakvezetők együntetű jnegállaní- tása. A tartalékos kaposvári csapat azonban — amelyből az előzetes jelentésekkel ellentétben ismét hiányzott Papp Béla és Riba — nem vette tudomásul sem a veze­tők, sem a szurkolók pesszimista véleményét. A Dózsa legénysége kezdettől fogva úgy küzdött, mint­ha a csapat bennmaradása függött volna a találkozótól. Bizony a dön­tetlen a vendégcsapatra nézve hí­zelgő. A bírák ugyanis súlyosan tévedtek a Tóbi—Nagy K. mérkő­zésen, ahol a pontozók jóvoltából kapott két pontot a V. Dinamó csa­pata. Eredmények: Légsúly: Nyári pgy. Majláth el­len, A kitűnő formában levő Nyári végig 'irányított. 2:0. Harmatsúly: Vörös—Purger döntetlen. A szépen fejlődő Vörös nagy közönségsikert aratva megérdemelten szerzett egy pontot a válogatott harmatsúlyúval szemben. 3:1. Pehelysúly: Baranyai (V. Dinamó) mérkőzés nélkül győ­zött. 3:3. Könnyűsúly: Tóbi pvsz. Nagy K-tól. Az első menet Nagyé volt, a második és harmadik azon­ban fölényesen Tóbié. A pontozók 3:1 arányban — tévesein — Nagyot hozták ki győztesnek. 3:5. Kis vál­tósúly: Tamásovics pvsz. Kisfalvi- tóL Kisfalvi ismert küzdőmodora ellen a kaposvári versenyzőnek nem volt ellenszere. 3:7. Váltósúly: Beretzky II. pgy. Szatai ellen. A formába lendülő kis Beretzky ke­resztülverte Szatai támadásait. 5:7. Nagyváltósúly: Beretzky i-et Né­meth J. a második menetben ki­ütötte. A kettős fedezékbe mene­kült Beretzky védtelenül' hagyott bordáján ült Németh jobb horga. 5:9. Középsúly: Miklai—Vadkerti döntetlen. Miklai jól szurkált, s közelebb állt a győzelemzh*. 6:10. Félnehéz súly: Dunajetz pgy. Fa­zekas ellen. Dunajetz jól lépett el Fazekas támadásai elől, aztán, sok­szor és jól sorozott. 8:10. Nehéz­súly: Kalmár pgy. Somod! ellen. Végig Kalmár volt fölényben. 10:10. A mérkőzéseket Zádori és Sár­közi felváltva vezette, pontozott Pusztai, Payer, Papp J. és a min­denkor szabad vezető bíró. — K. SL — További eredmények: Ü. Dózsa—Vasas . 14:6. V. Beloiannisz—Csepel 12:8. Bp. Honvéd—Dunaújváros 12:8. Az ökölvívó NB L végeredmé­nye: 14 10 3 1 176:104 23 14 9 2 3 176:104 20 14 6 6 2 151:129 18 14 5 5 4 136:142 15 Í4 6 1 7 147:131 13 14 3 2 9 114:166 8 14 3 2 9 105:175 8 14 3 1 10 111:167 7 A kieső V. Beloiannisz és Vasas helyére az NB n. csoportgyőztes MTK és Gyöngyösi Honvéd kerül föL L Ű. Dózsa 2. Bp. Honvéd 3. V. Dinamó 4. K. Dózsa 5. Csepel 6. Dunaújváros 7. Beloiannisz 8. Vasas Szeretettel köszöntjük svéd sportbarátainkat! Mint már korábban hírül ad- tenisz-csapatával játszik. A svéd két, akiket Kaposvár sporttábor* tűk, ma este 6 órakor nemzetközi együttes az Európa-bájnok Al- szeretettel köszönt. X asztalitenisz-mérkőzés színhelye serral az élen (aki Skopljeban a KMTE vezetői összeállították lesz a Latinka Sándor Művelődé- nagy küzdelem után Faházltól a svédek ellen asztalhoz álló csa- si Ház színházterme, ahol a S:»-re kapott ki) tegnap délben patot. Ez a következő: Kovács skopljei nemzetközi asztalitenisz- megérkezett Budapestre, s a késó u., Balázs, Ivusza. A mérkőzés bajnokságról hazánkba érkezett esti órákban már Kaposvárra iránt óriási érdeklődés nyilvánul svéd válogatott a KMTE asztali- t árták a jeles asztaliteniszező- meg Kaposváron. Oroszlányi Bányász-K. Kinizsi 3:1 (2:1) Kaposvár, 2000 néző. V: Temes­vári. A Kinizsinél nem valami bizako dó volt kezdés előtt a hangulat. Sokat emlegették a kaposvári öl­tözőben Macsali, Galambos, Vere­bes, Nagy G. nevét, — Tavaly ezek a játékosok még az NB 1-ben ját­szottak. Ebből is látszik, hogy Oroszlányban jól erősítettek — mondották a Kinizsi vezetői. A kezdéshez a következő összeállítás­ban állt fel a két csapat: Orosz­lány: Fekete — Imre, Gurczky, Macsali — Galambos, Nagy B. — Csinos, Takács, Galgóczi, Verebes, Nagy G.. Edző: Bánáti Rezső. K. Kinizsi: Szűcs II. — Gergely, Szili, Darvas — Szigeti, Herbei — Ba­logh, Bíró, Kovács, Stadler, Szűcs I» Edző: Váradi Lajos. A nagy lendülettel kezdő vendé­gek már csaknem az első percben gólt értek el. Szűcs II. ugyanis az első kapura tartó labdát kiejtette, de aztán hárított. A következő percben viszont már a Kinizsi ve­szélyeztetett, Balogh azonban a döntő helyzetben elcsúszott a sí­kos, vizes fűvön. A következő há­rom percben ez a jelenet kétszer megismétlődött. Negyedórán át a Kinizsi állandóan az oroszlányi térfélen játszott. Veszélyt azonban csak Herbei távoli lövése jelentett Fekete kapujára. Negyedóra eltel­tével viszont a vendégeik vették át a játék irányítását, s a 25. percben Oroszlány megszerezte a vezetést is. A bal oldalon vezette föl Nagy G« a labdát. Hirtelen középre íveit, Szili kétségbeesetten próbált kéz­zel is menteni, a labda azonban el­szállt fölötte, s a támadással együtt futó Takács biztosan lőtt a háló­ba. 1:0, (A Kinizsi lest reklamált, elrúgáskor azonban Takács még nem állt lesen.) A gól után is in­kább az oroszlányiak veszélyeztet­tek, s egy ízben Csinos elől Dar­vas csak az utolsó pillanatban tu­dott menteni. A 41. percben sike­rült egyenlítenie a kaposvári csa­patnak. Ártatlannak látszott a Ki­nizsi támadása, Kovács lábáról is posvári középcsatár, Kovács most már könnyen lőtt az üres kapuba. 1:1. Mindössze egy percig tartott a hazai tábor öröme, mert újra­kezdés után Takács a 16-os sarká­ról nagy lövést eresztett meg, s a labda a kapufáról védhetetlenü! vágódott a hálóba. 2:1. Szünet után • eleredt az eső, s a pálya talaja még síkosabb, csúszó- sabb lett. Az iram ennek ellenére nem csökkent. Rohamozott a Ki­nizsi, de a most már eredmény tartására berendezkedett vendég­csapat is több veszélyes támadást vezetett. Már-már úgy látszott, hogy nem változik az eredmény, amikor két perccel a befejezés előtt az ismét őrizetlenül hagyott Takács elég nehéz szögből harmad­szor is megtalálta az utat a háló­ba. 3:1. A pályán nem látszott, hogy az egyik legjobb középcsapat és az NB H. nyugati csoportjának se­reghajtója csatázik. A kezdeti bi­zonytalankodás után feljött a Ki­nizsi, s a mezőnyben teljesen egyenrangú ellenfele volt a jó erőkből álló bányászcsapatnak. Technikai téren a Kinizsi-labda­rúgók nem maradtak alul Nagy Gáborékkal szemben. Taktikailag igen. A Kinizsi-védelem nem is­merte föl, hogy Takács milyen gólveszélyes. Ezért rúgott három gólt aZ oroszlányi jobbösszekötő. Ez aztán meg is pecsételte a Ki­nizsi sorsát. Üjfent be bizonyos©« dort, a Kinizsinek nincs támadó- sora. Egyénileg a bányászesapatból Guiczky, Macsali, Xag7 B., Takács és Verebes jeleskedett. A Kinizsi­ből Gergely, Szili, Szigeti es Herbei játéka dicsérhető. A többiekrS. nem sok jót lehet mondani. Temesvári játékvezető határozot­tan bíráskodott. Kovács Sándor AZ NB tt TOVÁBBI EREDMÉNYEI Székesfehérvár—Dunaújváros ItU Csepel—Mosonmagyaróvár 3:2* Szál­lítok—Cs. Autó 2:1, BVSC—EVTK 0:6, Budafok—B. Spartacus 3Ä, PVSK—Zalaegerszeg 3:3, Győri MÁV DAC—K. Lombik 1:0. 1. Csepel 13 10 2 1 36:9 22 2. Sz.-fehérvár 13 8 4 1 25:7 10 3. Szállítók 13 8 2 3 19:10 18 4. Dunaújváros 13 6 5 2 28:17 17 5. BVSC 13 6 4 3 18:19 1« 6. Oroszlány 13 5 5 3 26:18 15 7. Győri MÁV 13 4 5 4 15:17 13 8. Budafok 13 5 3 1 Í3:16 13 9. Zalaegerszeg 13 5 3 5 21:2« 13 10. EVTK 13 3 5 5 13:13 11 U. B. Spartacus 13 4 3 6 15:19 11 12. PVSK 13 4 3 6 14:19 U 13. Magyaróvár 13 3 4 6 19:22 10 14. Cs. Autó 18 3 1 9 15:23 7 15. K. Lombik 13 3 1 9 10:23 7 16. K. Kinizsi 13 1 2 10 1(5:29 4 Két hazai mérkőzésen egy pont Ez a somogyi NB lll-as csapatok e heti mérlege K- Honvéd-Nagykanizsai Bányász 2:2 (1:0) — A totó 12 találatos szelvénye: 22121XX2121X. A 12 találatos szelvényekre egyen­ként 25 235 forintot, a 11 találato- sakra 766,25 forintot, a 10 találato- sakra 107,50 forintot fizetnek. Tömirebb lett az élmezőny a megyei bajnokságban CSURGÓ—SOMOGYSZOB 4:3 (2:0) Csurgó, 300 néző. V: Szigetvári. Csurgó: Gyaja — Péczeli, Hottó II., Hottó I. — Bausz, Sebők — Vörös, Sótonyo, Rostás, Luczek, Nagy. Edző: Bólla József. Somogyszob: Barbina — Pálfi, Nagy, Németh — Kiss, Simon — Palotai, Dombi, Bá­lint, Kovács, Takács. Edző: Sel- meczi István. 3:0-ás hazai vezetés után csakneftn sikerült egyenlíte­niük a lelkes vendégeknek. A 67. percben a játékvezető Nagyot ki­állította. G: Sebők, Luczek. Nagy, Rostás, ill. Bálint, Dombi, Takács. Jók: Péczeli, Sebők, Sótonyi, Ros­tás, ill. Kiss, Palotai, Dombi, Bá­lint. Halmai Árpád MARCALI HONVÉD­IG H. VASUTAS 2:2 (0:2) Marcali, 100 néző. V: Dombrovsz- ky. M. Honvéd: Iszak — Obert, Potó, Viszmeg — Maczenauer, Ká- lotai — Szűcs, Palacskó, Tóth, Pet- rina, Imre. Edző: Borsfái Géza. K. H. Vasutas: Illés — Tihanyi, Hor­váth, Misefa — Németh L, Molnár — Krámer, Küttel, Jónás, Németh II., Mike. Edző: Tőke János. Két ellentétes félidő volt, igazságos döntetlen. G: Tóth, Obert, ill. Küt­tel, Jónás. Jók: Pőtó, Kálotai, SZŰCS, ilL Ülés, Küttel, Jónás. Kálmán Sándor NAGYATÁD—LABOD 1:1 0:1) Nagyatád, 500 néző. V: Horváth G. Nagyatád: Horváth — Németh, Lukács, Vojkóvics — Szabó, Ta­más — Makkos, Vucskics, Izsák, Simon, Posta. Edző: Bicsáki Sán­dor. Lábód: Hornai — Milióka, Kiss, Szokolics — Koczka, Varga — Keszi, Kovács, Balogh, Ilosfai, Prokli. Edző: Kanizsai Gyula. A két szomszédvár rangadója a sá­ros, mély talajon csak küzdelmet hozott. Az eredmény igazságos. G: Posta, ill. Prokli. Jók: Lukács, Vojkovics, ill. Hornai, ilosfai. Horváth Miklós K* V. LOBOGÖ— BALATONLELLE 6:1 (2:0) Kaposvár, Textiles-pálya, 50 né­ző. V: Csizí. V. Lobogó: Mészáros — Nagy, Kiss, Borda — Novák:. Zaccommer — Zsohár, Végh, Lu­kács, Műdig, Gergő. Edző: Hor­váth Béla. ’Balatonlelle: Nyer ki — Nagy, Szűcs, Kingler — Szabó, Horváth — Varga, Molnár, Cser, Zsigmond, Szántó. Edző: Lugosi Ernő. A Vörös Lobogó győxelme akár nagyobb arányú is lehetett volna a mutatott játék alapján. G: KÉRJÜK, KÉRJE Baby télikabát 1-es nagyság.........................................185 Fi Számonkénti emelkedés 20 Ft Leányka télikabát szőrmegallérral, 5-ös nagyság . 330 Ft Számonkénti emelkedés 15 Ft , Fiú télikabát, 5-ös nagyság ...... 220 Ft Számonkénti emelkedés 20 Ft. (2355) Kaposvár, 500 néző. V: Máj orvos. Honvéd: Bogyai — Bárány, Ta­___________ , mási, Léber — Kirbauer, Lang — l eperdült a labda, a vetődő Fekete Palkovics Németh, Tulok, Pal- kapus is elvétette, s a befutó ka- kovics L, Laczkovics. Edző: Rad­______ nai István. Bányász: Takács — C sertán, Dénes, Grédics — Ler- vencz, Hegedűs — Kovács, Bodnár, Bányai, Lukács, Boda. Edző: Dar­vas Albert. Eleinte a Honvéd játszott fö­lényben, s a 16. percben mintasze­rű Laczkovics—Tulok akció után a középcsatár védhetetlen gólt lőtt. 1:0 a K. Honvéd javára. Fo­kozatosan kiegyenlítődött a játék, s a kanizsaiak is mind többször veszélyeztettek. A második félidő elején a kaposvári csapat újból be­lelendült. Palkovics n. labdáját Dénes az utolsó pillanatban vágta ki a gólvonalról, ezzel a kapos­vári csapat el is lőtte puskaporát, és szemmel láthatóan visszaesett. Fölénybe került a Bányász, s a 60. percben egyenlített. Szabadot rúgtak a kanizsaiak, utána Lukács kapta a labdát, s az elmélázó Bo­gyai mellett a jobb sarokba lőtt. 1:1. Hét perccel később újabb gólt ért el az N. Bányász. Ismét sza­badrúgás után került a labda Bá­nyaihoz, s a játékos a hálóba ta­lált. 2:1 a Nagykanizsai Bányász javára. A Honvéd csak ekkor kap­csolt rá látva, hogy ennek fele sem tréfa. Most már rohamoztak a kaposvári csatárok, s kilenc perccel a befejezés előtt Németh- nek szabadrúgásból sikerült is ki­egyenlítenie. 2:2. Ideges légkörben ért véget a találkozó. A mérkőzés úgy indult, hogy a kaposvári csapat simán nyer. A belelendült vendég együttes azon­ban hamarosan kétessé tudta ten­ni a találkozó kimenetelét. Szünet után a K. Honvéd teljesen vissza­esett, s bizony sokáig úgy látszott, hogy vaskos meglepetés születik. Elég nehezen sikerült egyenlítenie a Honvédnek. A döntetlennel mindkét csapat elégedett lehet. Jók: Léber, Lang, ül. Dénes, He­gedűs, Lukács. Tökölyi Rudolf Végh (2), Novák (ll-es-ból), Görgő, Lukács, Zsohár, ill. Cser. Jók: No­vak, a mezőny legjobbja, Nagy, Gergő, ill. Cser. Tolnai László K. KINIZSI H.—BARCS 3:1 (2:0) Kinizsi-pálya, 1000 néző. V: Fe­renc zi. Kinizsi: Mohácsi — Kiss, Pálfalvai, Hegedűs — Bognár, Gu­lyás — Németh, Bíró EL, Zaag, Si­mon, Ács. Edző: Váradi Lajos. Barcs: Gál — Tuba, Sinkó, Kra- pecz — Zsibrek, Berda — Rózsa­völgyi, Marton, Turóczi, Mayer, Kertész. Edző: Szóvári György. A barcsiak kemény játékkal igyekez­tek ellensúlyozni a Kinizsi nagyobb tudását. G: Simon (2), Zaag, ill. Marton. Jók: Pálfalvai, Gulyás, Zaag, ill. Zsibrek, Berda. Horváth László K. ÉPÍTŐK—GYÉKÉNYES 2:2 (2:1) Építők-pálya, 200 néző. V: Pre- fek. Építők: Szabó — Pápa, Hor­váth, Csabi — Bévárdi, László — Nagy II., Balogh II., Balogh I., Dombi, Nagy I. Edző: Várvízi Ká­roly. Gyékényes: Tóth — Gerge- lics, Máté, Aradi — Gerencsér I., Ivancsics — Gáspár, Horváth I., Gerencsér II., Horváth II., Bo- zsics. Edző: Róka Lajos. A fölény­ben játszó kaposvári csapat tá­madói a helyzetek sorát hagyták kihasználatlanul. G: Delineseff, Ba­logh II., ill. Horváth II. (2). A hu­szonkét labdarúgó közül csak Hor­váth n. játéka dicsérhető. Nagy Géza K. DÓZSA—MARCALI MEDOSZ 5:2 (3:0) Kaposvár, Dózsa-pálya, 50 néző. V: Zsoldos. Dózsa Molnár n. — Hartmann, Csima, Güth — Kecs­keméti. Báli — Szigeti, Bódis, Far­kas, Nagyréti, Molnár ín. Edző: Záborszky .Jenő. Marcali: Törzsök — Hosszú, Jakab, Pimpauer — Ihász, Király — Németh. Molnár, Szántó. Horváth, Varga. Edző: Bősz Ádám. A Dózsa minden ré­szében jobb volt. G: Nagyréti (3), ^«ockpmiéti (11-esből). Szigeti, ill. Németh, Szántó. Jók: Csima, Nagy- réti, ill. Jakab, Pimpauer. Bartus Gyuláné A megyei bajnokság I. osztályé­nak állása: 1. Taszár 12 11 _ 1 51:15 22 2. K. Dózsa 12 8 3 1 40:15 19 3. Nagyatád 12 8 2 2 21:9 18 4. KMTE 12 7 3 2 33:21 17 5. K. H. Vasutas 12 7 1 4 23:20 15 6. Lábod 12 5 4 3 22:16 14 7. K. V. Lobogó 12 5 3 4 25:22 13 8. M. Honvéd 12 4 4 4 15:12 12 9. Csurgó 12 5 2 5 33:26 12 10. Barcs 12 4 3 5 18:27 17 11. M. MEDOSZ 12 4 2 6 19:26 10 12. B.-lelle 12 3 2 7 16:37 8 13. K. Építők 13 2 1 10 21:41 5 14. Somogyszob 12 1 2 9 13:29 4 15. Gyékényes 13 •'* 2 11 13:47 2 K. Kinizsi IL u 6­7 33:39 12 Szekszárdi Dózsa-Siófok 3:0 (1:0) Siófok, 800 néző. V: Varga. Sz. Dózsa: Szlavicsek — Tamási, Novák, Tárnok — Kacsányi, Vass — Dósai, Majnai, Németh, Orvos, Ungi. Edző: Kemény Tibor. Sió­fok: Istvándi — Farkas, Fehér, Fe­jes — Peresztegi, Szabó — Németh, Tóth, Papp, Horváth, Győrfi: Ed­ző: Fischer Sándor. A hazai csapat lendült jobban bele. s több veszélyes támadást vezetett, ezek azonban nem hoz­A Lengyeltóti Tbc-kórhdas pályázatot hirdet megüresedő E. 506 kulcsszámú műhelyvezető (főgépész) II. állásra. Az állás elnyeréséhez magasnyomású kazánkeze­lői vizsga, ezenkívül víz­vezeték- és villanyszerelési munkában való jártasság szükséges. Jelentkezési határidő 1962. november 20. __________________________(3123 t ak eredményt. Neen így a szek­szárdiak ellentámadása a 12. perc­ben! Dósai lefutott, s megtalálta az utat Istvándi hálójába. 1:0. A hazaiak nagyon rákapcsoltak. Szinte egy kapura játszott a sió­foki csapat, a góllövés azonban nem sikerült, mert Németh is, Papp is jó helyzetből csak a ka­pufát találta el. Szünet után ismét a hazaiak kezdtek rohamozni. Horváth és Németh abszolút gólhelyzetben hi­bázott. Nem így a Dózsa csatárso­ra, az ugyanis a 18. percben újabb gólt ért el. Dósai ívelte be a szög­letet, s Majnai senkitől sem za­varva a hálóba fejelte a labdát. 2:0. A hazai ellentámadások újból csak két kapufát eredményeztek. Az egyetlen szekszárdi lefutás viszont gólt. A 89. percben Dósai—Ungi összjáték után a szélső beállította a végeredményt. 3:0. — Ennyi helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni — mondották a mérkőzés után a siófoki szurko­lók, akik nem értik, hogy a ko­rábbi eléggé gólerős csatársor mi­ként /vált Ilyen tehetetlenné. Elé­gedetlenkednek Siófokon azért is, hogy állandóan változik a csapat összeállítása. Ezen a találkozón a szekszárdi csapat Időnként megmu­tatta, hogy miiyen a korszerű lab­darúgás, s hogyan lehet a szerve­zett védekezésből gyors támadás­sal rést ütni az ellenfél védelmén. Jók: Kacsányi, Vass, Dósai, ill. Fehér, Peresztegi. Dr. Crjváry István ez történt még AZ NB IH-BAN Kiskunhalas—Kalocsa 2:1, Szé­kesfehérvár—Dombóvár 1:0, P. Bá­nyász—Pécss^abolcs 4:3, N. Dózsa —Mohács 5:2( Sz. Petőfi—Nagy «lá­nyok 3:1, Baja—Pécsi BTC 2-2. Az NB ni. állása: 1. Pécsi BTC 12 8 3 1 32:16 1« Z. P. Bányász 12 7 3 2 23:13 17 3. Sz.-fehérvár 12 7 3 2 17:10 17 4. Baja 12 6 4 2 18:11 16 5. K. Honvéd 12 6 3 3 22:12 15 6. N. Bányász 12 5 3 4 24:16 13 7. Pécssza bölcs 12 4 5 3 19:17 13 8. Sz. Petőfi 13 5 3 5 18:19 13 9. Kalocsa 13 4 5 4 27:35 13 10. N. Dózsa ÍZ 4 3 5 24:19 11 11. Sz. Dózsa 12 5 1 6 21:22 11 12. Kiskunhalas 12 4 2 6 12:14 10 13. Mohács 12 3 2 7 12:22 8 14. Nagymányok 12 3 1 8 16:30 7 15. Siófok 12 1 4 7 14:26 6 16. Dombóvár 12 2 1 9 10:27 5 Gyakorlattal rendelkező esztergályosokat fölveszünk. , Jelentkezni lehet a terme* lési osztályvezetőnél. Kaposvári Vas- és Fémipari Vállalat (67397) GYÁSZJELENTÉS , Fájdalomtól megtört szívvel I tudatjuk, hogy a szeretett j férj, édesapa, nagyapa, CSONDOR FERENC j rövid szenvedés után 64 éves | korában 1962. XI. ll-én el- I hunyt. Temetése XI. 13-án du. I fél 4 órakor lesz a Keleti te- I metőben. | (4419) Gyászoló család.