Somogyi Néplap, 1962. november (19. évfolyam, 256-280. szám)

1962-11-06 / 260. szám

A VASÁRNAP SPORTJA Kehezen, le megérdemeltei gyszetl a K. Dózsa Újpest nyerte az ökölvívó rangadót A várakozásnak megfelelően pá­ratlanul érdekes, izgalmas volt az ökölvívó-csapatbajnokság I. osz­tályának vasárnapi fordulója. Már vasárnap délelőtt meglepetéssel kezdődött, A kiesés elkerüléséért kétségbeesetten küzdő Beloiannisz pontot rabolt a Vasas Dinamó csapatától. Ugyancsak a délelőtti órákban Kaposváron rendkívül he­ves, izgalmas mérkőzésen csak minimális különbséggel nyert a K. Dózsa a Vasas ellen. A vártnál nehezebb győzelem egyik oka, hogy a kaposvári csapat ez alka­lommal Beretzky n-t és Hibát is nélkülözni volt kénytelen. No meg a Vasas versenyzői tudták, hogy számukra mily fontos ez a talál­kozó. Ha a Vasas győz, akkor már könnyűszerrel elkerülheti a ki­esést. A kaposvári fiúk azonban nem vették tudomásul a Vasas-ök- lözők igyekezetét, s ha minimális különbséggel is, de megérdemel­ten megnyerték a vasárnapi mécs­esét. Ez a győzelem most már véglegesen a középcsapatok közé sorolta a. K. Dózsa csapatát. Budapesten a Sportcsarnokban zsúfolt nézőtér előtt került sor az ökölvívó CSŐ idei rangadójára. Ezt a találkozót a televízió is köz­vetítette — a tv-nézők nem kis bosszúságára. Ugyanis 8:8-as ál­lásnál abbamaradt a közvetítés, így a Sportcsarnokon kívüli nézők nem láthatták, hogy a félnehéz és ne­hézsúlyban az Ü. Dózsa verseny­zői győztek, ezzel 12:8 lett az ered­mény a lila-fehérek javára. Ez az Ü. Dózsa-győzelem egyúttal való­színűleg azt is jelenti, hogy a ta­valyi bajnoktól most az újpestiek veszik át a stafétabotot. Ismét az Újpest együttese lépett elő a baj­nokság első számú esélyesévé. A forduló negyedik mérkőzésén Du­naújváros súlyos vereséget szen­vedett Csepelen. K. Dózsa—Vasas 11:9 A haz-ai tábor általában biztos győzelmet várt. A Csiky Gergely Színházat zsúfolásig megtöltő né­zők ezt a győzelmet latolgatták a mérkőzés előtt, majd akkor is, amikor a Dózsa már 7:l-re elhú­zott. Sokan arra számítottak, hogy a fővárosi piros-kék csapat ka­tasztrofális vereséget szenved. Papp Béla váratlan veresége azon­ban lehűtötte a kedélyeket, és föllelkesítette a Vasas csapatát. Bizony a végén csak nehezen nyert a Dózsa. Igaz, hogy két pontnál jobban a Vasas nem tudta megkö­zelíteni a kaposváriakat. Légsúly: Nyári pontozással győ­zött Janghaus ellen. Nyári tovább­ra is tartja jó formáját, A kapos­vári légsúlyú győzelme szinte egy pillar' "'t sem volt vitás, pedig ellen is kitűnőén öklözött. 2:0. Han.- 'súly: Vörös—Papp T. dön­tetlen. Vörös mindjobban belelen­dült, s ezen a mérkőzésen meg­szerezte az NB I-ben első pontját. Inkább a kaposvári versenyző állt közelebb a győzelemhez. 3:1. Pehelysúly: Tóbi ellen Nyíri az első menet utáni szünetben föladta. Már a mérlegeléskor meglepetés­nek számított, hogy Nyírit a pe­helysúlyban indítják. Tóbi azonban nem lepődött meg ezen, hanem kemény horgaival felőrölte Nyíri erejét, aki az első menet utáni szünetben föladta a kilátástalan küzdelmet. 5:1. Könnyűsúly*. Bedő ellen Nádaski az első menet után föladta, Bedő ismét csillogtatta ragyogó techni­káját, s az első . menet utáni szü­netben Adler Zsigmond edző le- húzatta Nádaski kesztyűjét. 7:1. Kisváltósúly: Papp B. pontozás­sal vesztett Szabolcsi ellen. Sza­bolcsi igen energikus, Papp feltű­nően erőtlen vélt. A pontozók egy­hangúan Szabolcsi megérdemelt győzelmét hirdették ki. 7:3. Váltósúly: Tamásovics pontozá­sos vereséget szenvedett Moldoyá- nyitól. A tartalékként beugrott Ta­másovics keményen állta a sarat, de Moldoványi végig jobb volt. 7:5. Nagy váltósúly: Beretzky L. pon­tozással győzött Potykievicz ellen. A javuló formában öklöző Be­retzky technikai fölényben volt Potykievicczel szemben, s biztosan győzött. 9:5. Középsúly: Fülöp pontozással vesztett Edőcs ellen. Fülöp nem játszott alárendelt szerepet a ve­gyes benyomást keltő, bár biztosan győző válogatott Edőccsel szem­ben. 9:7. Félnehéz súly: Dunajetz ellen Sashalmi az élső menet közepén feladta. A mérkőzés csak addig tartott, amíg Dunajetz egyszer megsorozta menekülő ellenfelét, aztán repült a törülköző. 11:7. Ez­zel már győzött a kaposvári csa­pat. Nehézsúly: Kalmár pontozással vesztett Csillag ellen. Kalmár leg­alább annyi tiszta ütést elhelye­zett, mint Csillag, aki dulakodott, tolt és fogott, a vezető bíró azon­ban figyelmen kívül hagyta ezt. Ennek ellenére meglepetés, hogy mind a négy pontozó Csillagot je­lölte meg győztesként. 11:9. A mérkőzéseket Bányai és Sár­kány fölváltva vezette: Pontozott: Benácsi, Kiss, Pusztai és a szabad vezető bíró. Ü. DÖZSA—BP. HONVÉD 12:8 Az eredmény alakulásában köz­rejátszott, hogy Nagy József le­győzte Jaczkót (akit sérülés miatt léléptettek), aztán Hajnal kiütötte Kluppot. A nagy érdeklődéssel várt Kajdi—Pál mérkőzésen, amikor a vezető bíró indokolatlanul rászá­molt Pálra (akit Kajdi ellökött), az Ü. Dózsa versenyzője ezután elég­gé sportszerűtlenül föladta. BELOIANNISZ—V. DINAMÓ 10:10 CSEPEL—DUNAÚJVÁROS 18:4 Nehezen győzött a Honvéd, Siófok súlyos vereséget szenvedett az NB IH-han K. Honvéd - Szekszárdi Lelkes játékkal megszerezte első győzelmét a K. Kinizsi Petőfi 2:1 (1:1) Kaposvár, 10Ó néző. V: Bórós. Honvéd: Bogyai — Bárány, Ta­mási, Léber — Kírbauer, Lang — Németh, Tulok, Palkovics H., Pal- kovics I., Szűcs. Edző: Radnai Ist­ván. Szekszárd: Greinfeinstein — Cser, Gellér, Garamvölgyi — Ul­rich, Taliga — Hóman, Huth, Má- linger, Rostási, Bosnyák. Edző: Ta­mási László. Negyedórás Hónvéd mezőnyfö­lény után a 15. percben Bárány fö­löslegesen cselezgetett a 16-oson, Bosnyák elvette tőle a labdát, és a felső sarokba lőtt. 1:0 Szekszárd javára. Négy perc múlva szögletet ívelt be Szűcs. Greinfeinstein ki­öklözte a labdát, Lang nagyerejű kapáslövését csak lábbal tudta vé­deni, s a felpattanó labdát Tulok előrevetődve fejelte a hálóba. 1:1. Élénkült az iram, ezután is a Hon­véd támadott többet. Tulok nagy lövését szögletre tolta a szekszárdi kapus. Húszperces unalmas, ese­ménytelen mezőnyjáték után Pal­kovics I. nehéz szögből a kaou mellé lőtt. Gyors hazai gól vezette be a má­sodik félidőt. A 2. percben NCmeth kitűnő labdával ugratta ki Palko­vics I-et,'S ő közelről nem hibázott. 2:1. A Honvéd nagy fölénybe ke­rült, legtöbbször a szekszárdi tér­félen folyt a játék. Tulok lövése elcsúszott a kapus hasa alatt, de még a gólvonal előtt sikerült újra megszereznie a labdát. Egy perc ^ u a múlva ismét Tulok lőtt, a labda 1 ^aiak ennek ellenére a 10. percben már vezetést szereztek. Gyévai ta­lálta meg a rést a lyukas siófoki védelemben. 1:0. Válaszként a sió­foki támadósor jó néhány veszé­lyes helyzetet teremtett, a befeje­zések azonban nem sikerültek. A a kapusról Palkovics I. elé pat­tant, ő azonban az ötösön lyukat rúgott. Hasonló helyzetben hibázott a másik oldalon Huth, amikor szöglet után pár lépésről kapu fölé durrantott. Aztán ismét Pal­kovics I-é »volt a szó«: a ll-es pon­ton már csak a kifutó kapussal állt szemben, de kivárt, s Cser közbe tudott lépni. Ez a kép nem változott a mérkőzés végéig sem. A kaposvári csapat támadott, a helyzetek pedig továbbra is ki­maradtak. Végig jó iramú, de meglehetősen izgalommentes mérkőzés volt. A jóval többet támadó Honvéd sok- húzásos csatárjátéka csak a 16-osig volt gördülékeny, ott elfogyott a tudomány. A lelkesen küzdő és jó játékot mutató szekszárdiak ellen a helyzetek alapján a Honvéd na­gyobb arányú győzelme is megér­demelt lett volna. Jók: Tamási, Lé­ber, Kirbauer^ Lang, Tulok, ill. Cser, Gellér, Huth, Bosnyák. Mohácsi TE—Siófok 3:0 (2:0) Mohács, 1000 néző. V: Széki. Mohács: Szendrő — Bárácz, Te- mesi, Taskovics — Kővári, Rózsafi — Gyávái, Pleck, Kárász, Bártfai, Reichpack. Edző: Ruff Ferenc. Sió­fok: Istvándi — Vörös, Fehér, Fe­jes — Peresztegi, Győrfi — Németh, Tóth, Papp, Szabó, Horváth. Edző: Fischer Sándor. Az első percekben a siófoki csa­pat volt a kezdeményező. A ha­Megkezdődött a labdarúgó-baj­nokság őszi hajrája, amely a va­sárnapi fordulóban kellemes meg­lepetést tartogatott a kaposvári labdarúgó barátoknak. Pesterzsé­beten lépett pályára az eddig nye­retlen K. Kinizsi csapata az EVTK ellenében. Itt bekövetkezett az, amire csak néhányan, és ezek i's titokban számítottak. A Kinizsi győzött. Mint tudósítónk jelentette, ez a győzelem elsősorban a szív és lelkesedés diadala volt. Külön emeli a győzelem értékét, hogy az erzsébetiek szereztek vezetést, de a EL. Kinizsi ekkor sem adta föl, s a bekapott gól utáni 12 perc elég­séges volt ahhoz, hogy a Kinizsi egyenlítsen, sőt négy perccel a be­fejezés előtt a győzelmet is még­szerezze. Most már csak a folyta­tás se maradjon el... Egyébként az NB EL nyugati cso­port jában tovább tart az élen a I zsí három pontnyira közelítette csepeliek és a Székesfehérvári Va- meg az előtte álló Kőbányai Lom­sas versenyfutása, legalul a Kini- | bikot és a Csepel Autót. Budapesti tudósítónktól: K. Kinizsi—EVTK 2:1 (0:0) Ady Endre utca, 2000 néáó. V: Neuber dr. Kinizsi: Szűcs IL — Gergely, Szili, Darvas — Szigeti, Herbei — Balogh, Bíró, Kovács, Stadler, Szűcs L Edző: Váradi Lajos. EVTK: Horváth — Lipcséi, Pácsik, Lengyel — Rehák, Paulicsek — Csöbör, Orbán, Klemencsics, Ko­vács, Ignátkó. Edző: Szépföldi Jó­zsef. Két ellentéteié hangulatú öltöző­ben folyt a készülődés. A kapos­váriaknál ezt mondták: Az EVTK az esélyes, nekünk papírforma sze­Kaposvár november 7-i ünnepi sportműsora: rint nincs keresnivalónk, de nem adjuk meg magunkat. Az erzsébe- I | * tieknél ideges volt a légkör. Egy­részt azért, mert két poszton is tartalékjátékos jutott szóhoz a csapatban, no meg azt hajtogatták az EVTK-játékosok, hogy egyszer már a kaposváriaknak is kell nyerniük. Szépföldi edző egygólos győzelemmel nagyon elégedett lett volna. Nagy iramban kezdődött a játék, s a 6. percben Szűcs I. húszméte- fes lövését csak bravúr áfán há­rította Horváth. Ezután enyhe fö­lénybe kerültek a hazaiak, de tá­madásaik annyi veszélyt sem je­lentettek, mint a kaposváriaknak a szórványos, széleken vezetett pró­bálkozása. A 25. percben szöglet után Balogh csúsztatott fejese alig szállt a kapu mellé. Azután Szűcs I. labdáját Stadler kapta, az ösz- szekötő azonban kecsegtető hely­zetben erőtlenül lőtt. Néhány er- zsébet próbálkozás következett, melyet Szűcs n. olykor üggyel- bajjal, de tisztázott. izgalmas jelenetek játszódtak le a második félidő kezdetén. Szűcs I.—Balogh összjáték után a kapos­vári jobbszélső a hálóba vágta a labdát. A bíró először gólt ítélt. A hazaiak reklamálására megkér­dezte a partjelzőt, aki az akció in­Ker ékpár: A Somogy megyei Kerékpáros Szövetség háztömbkörüli verse­nye. Rajt délelőtt 9 órakor. A verseny befejeztével a kerék­párosok koszorút helyeznek el a szovjet hősök emlékművére. Röplabda: »November 7. Röplabda Ku­pa« a K. Dózsa, a K. V. Labo- gó, a K. Vasas és a K. Építők férfi-, valamint a Munkácsy Mihálv Leánygimnázium, a K. Lendület és a K. V. Lobogó csapatainak részvétedével a Ta­nítóképző tornatermében. Kez­det reggel 8 órakor. Asztalitenisz: A Kaposvári Városi Asztali­tenisz Szövetség ünnepi verse­nye a Berzsenyi Dániel Álta­lános Iskolában. Kezdet 9 óra­kor. Labdarúgás: Somogy megye—Tolna megye ifjúsági válogatott labdarúgó- mérkőzés Kaposváron a Kini­zsi-pályán délután 2 órakor. Ünnepi váltófutás: Á Kaposvári Városi Téstne- velési és Sport Tanács ez al­kalommal is megrendezi a vá­roson áthaladó ünnepi váltót. Rajt 9 órakor a Kossuth térről. A staféta utolsó tagja a Sza­badság parki hősi emlékműhöz érkezik, itt a versenyzők meg­koszorúzzák az emlékművet d Női nylonharisnya, vé­kony szálú 65 F Férfi, női és gyermek kötött kesztyű 18—90 Ft Női barchend ágykabát, normál és extra 98—120 Ft Fiú f lane Hing Sportzakó divatos színekben 320—550 Ft * ő t,­d Női szövetruha normál és különleges méretben 280—390 Ft 40—80 Fi Férfi vulkanizált, száras cipő 168 Ft Női transzparens talpú cipő 235—285 Ft Női ruhaszövetek 78—253 Ft 3útorszövetek 87—200 Ft He (1802) dításánál lest látott Erre a bíró visszavonta ä gólt Egyre hevesebb, izgalmasabb lett a mérkőzés. Most már inkább a kaposváriak irányí­tottak, ennek ellenére a 78. perc­ben az EVTK szerzett vezetést. Kovács ügyesen Csöbörhöz továb­bított, aki közelről a kifutó Szűcs II. mellett a bal sarokba lőtt 1:0 az EVTK javára. Fergeteges ka­posvári rohamok következtek vá­laszként, s ez négy perc múlva eredményt hozott. A hátrahúzó­dott, de kitűnően irányító közép­csatár Kovács nagyszerű labdával indította Szűcs I-et, aki szélsebesen száguldott el, s a hatosról nagy gólt lőtt, 1:1. Az EVTK védelme kapkodni kezdett. Ezt használták ki a kapósváriak, akik a 82. perc­ben a vezető gólt is megszerezték, ismét az elemében levő Szűcs I. futott el, most nyolc méterről bombázott a hálóba. 2:1 a Kinizsi javára. Gyors iramú, változatos, érdekes mérkőzés volt, annak ellenére, hogy a színvonal csak amolyan közepesnek bizonyult. A kaposvá­ri csapat ez alkalommal sokkal jobban játszott, mint a korábbi fő­városi mérkőzésein. Korszerű tech­nikai elgondolás mutatkozott a csapat játékában. A Kinizsi nem állt be védekezni annak ellenére, hogy a hátrahúzódó középcsatár, Kovács gyakran a védelem mun­kájában is segédkezett. Korszerű támadásokat láttunk a Kinizsitől, melyek hol a jobb-, hol a balszé­len futottak. Ésszerűen alkalmaz­ták a kaposváriak a les taktikát, amelyet azért nem vittek túlzásba. A csapat szerencséje, hogy a »bű­vös négyszög« tagjai, a két fede­zet és a két összekötő ezen a mér­kőzésen nagyszerű teljesítményt nyújtott. Ezért tudott a Kinizsi a támadásban és a védekezésben egy­aránt jót nyújtani. S ezért tudta a vesztésre álló mérkőzést meg­fordítani, s megszerezni első, ta­lán még nem is későn aratott győ­zelmét. Szűcs n. tapasztalatlansága elég sokszor kiütközött. A hátvédek kö­zül Szili volt a legjobb, a két fe­dezet közül Herbei. Kovács a vé­dekezésben és támadásban egy­aránt jeleskedett. Meglepően jól oldotta meg a számára szokatlan szerepkört Balogh, a szükség jobb­szélső. Szűcs I. pedig eddigi leg­jobb játékát mutatta, s a mezőny fölé nőtt. Az EVTK csapatából Paulicsek. Csöbör és Kovács já­téka dicsérhető. A játékvezető jól látta el nem túlságosan nehéz feladatát. AZ NB n. TOVÁBBI EREDMÉNYEI B. Spartacus—BVSC 0:0. Dunaújváros—Magyaróvár 4:2. Csepel—Győri MÁV DAC 3:1. Szállítók—PVSK 1:0. Székesfehérvár—Csenel Autó 2:1. Budafok—K. Lombik 1:0. Oroszlány—Zalaegerszeg 4:0. Az NB n. állása: 1. Csepel 12 9 2 1 23:7 20 2. Sz.-fehérvár 12 8 3 1 24:6 19 3. Szállítók 12 7 2 3 17:9 16 4. Dunaújváros 12 6 4 2 27:16 16 5. BVSC 12 6 3 3 18:19 15 6. Oroszlány 12 4 5 3 23:17 13 7. Zalaegerszeg 12 5 2 5 18:23 12 8. Győri MÁV 12 3 5 4 14:17 11 9. B. Spartacus 12 4 3 5 13:16 11 10. Budafok 12 4 3 5 10:14 11 11. EVTK 12 3 4 5 13:13 10 12. Magyaróvár 12 3 4 5 17:19 10 13. PVSK 12 4 2 6 11:19 ■*10 14. Csepel Autó 12 3 1 8 14:21 7 15. K. Lombik 12 3 1 8 10:22 7 16. K. Kinizsi 11 1 1 • 4 fölénybe kerülő Mohái -ő TE a 38. percben Pleck révén növelte góljainak a számát. Szünet után hamarosan eldőlt a mérkőzés sorsa. A 8. percben ugyanis Rózsafi távoli lövése Ist­vándi hálójába jutott. 3:0. Ezután a mohácsiak engedtek az iramból, de a siófokiak is elégedettek vol­tak (?) a 0:3-mal. Az utolsó félórá­ban alig történt érdemleges ese­mény a pályán, mezőnyjáték folyt a két 16-os között. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a hazai csapat határ­talan becsvággyal és lelkesedéssel küzdött. Nem mondható ez el a sió­fokiakról, akik érthetetlenül kedv nélkül játszottak, különösen a tá­madósor pepecselt sokat. Jók: Te- mesi, Bárácz, Pleck, Bártfai, ilL Fejes, Fehér. TOVÁBBI NB in-AS EREDMÉNYEK PBTC—Pécsszabölcs 0:0. P. Bányász—Kiskunhalas 2:0. N. Bányász—Dombóvár 6:0. Székesfehérvár—Sz. Dózsa 3:1. Kalocsa—N. Dózsa 2:1. Baja—Nagymányok 6:L Az NB in. állása: 1. Pécsi BTC 11 8 2 1 30:14 I« 2. P. Bányász 11 6 3 2 19:10 15 3. Baja 11 6 3 2 16:9 15 4. Sz.-fehérvár 11 6 3 2 16:30 15 5. K. Honvéd 11 6 2 3 20:10 14 6. Pécsszabölcs 11 4 5 2 16:13 13 7. Kalocsa 12 4 5 3 26:33 13 8. N. Bányász 11 5 2 4 22:14 12 9. Sz. Petőfi 12 4 3 5 15:18 11 10. N. Dózsa 11 3 3 5 19:17 9 11. Sz. Dózsa 11 4 1 6 18:22 9 12. Kiskunhalas 11 3 2 6 10:13 8 13. Mohács 11 3 2 6 10:17 K 14. Nagymányok 11 3 1 7 15:27 7 15. Siófok 11 1 4 6 14:23 6 16. Dombóvár 11 2 1 8 10:26 S Pontot vesztett a K. Dózsa és a KMTE BARCS—K. ÉPÍTŐK 3:2 (2:2) Barcs, 300 néző. V: Csécsed. Barcs: Gál — Tuba, Sinkó, Kra- pecz — Zsdbrek, Bér da — Kertész, Marton, Rózsavölgyi, Turóczi, Papp. Edző: Szóvári György. Épí­tők: Szabó — Pápa, Horváth, Csabi — Várvízi, László — Bevárd!, Ba­logh L, Delineseff, Nagy I., Rab. Edző: Várvízi Károly. Kiegyenlí­tett első félidő után a második fél­időben a hazaiak nagy fölénybe kerültek annak ellenére, hogy Papp még a 10. percben megsérült. Ettől kezdve csak statisztált. Ba­logh I-et a 80. percben a játékve­zető kiállítótta. G: Rózsavölgyi, Kertész, Marten, ill. Balogh I., De­lineseff. Jók: Krapecz, Berda, Ker­tész, Rózsavölgyi, ill. Horváth, Várvízi, Delineseff, Rab. Göndöcs Jenő LÁBOD—KMTE 1:1 (0:0) Lábod, 400 néző. V: Prefek. Lá- bod: Hornai — Szokolics, Kiss, Mi- hóka — Koczka, Varga — Balogh, Keszi, Kovács, ilosfai, Molnár. Edző: Kanizsai Gyula. KMTE: Ko­vács I. — Kovács H., Vigh, Kovács III. — Vajda, Németh — Laki, Nagy L, Pammer, Zimonyi, Nagy II. Edző: Egres László. Az MTE-t csak Kovács I. nagyszerű védése mentette meg a vereségtől. G: Mi- hóka 11-esből, ill. Zimonyi. JÖk: Hornai, Mihóka, Ilosfai, ill. Ko­vács III., Laki, Kovács I., a me­zőny legjobbja. Bosznai Gyula K. KINIZSI II.—K. H. VASUTAS 2:l (1:0) Kaposvár, 100 néző. V: Molnár. Kinizsi II.: Mohácsi — Kiss, Pál- falvai, Hegedűs — Gulyás, Bognár — Németh. Bíró II., Zaag, Simon, Bíró III. Edző: Váradi Lajos. K* H. Vasutas: Illés — Tihanyi, Hor­váth, Miseta — Németh I., Molnár — Laki, Küttel, Németh II., Jónás, Mike. Edző: Tőke János. A jobb támadósor döntött. G: Zaag, Bíró II., ill. Jónás 11-esből. Jók: Mohá­csi, Pálfalvai, Zaag, ill. Horváth, Németh, Küttel. Pozsgai Miklós NAGYATÁD—MARCALI MEDOSZ 1:0 (0:0) Marcali, 300 néző. V: Nárai. Nagyatád: Horváth — Izsák, Né­meth, Krivarics — Vucskics, Ta­más — Nagy, Makkos, Szabó, Si­mon, Posta. Edző: Bicsáki Sándor. Marcali: Törzsök — Hosszú, Ja­kab, Takács — Ihász, Király — Pimpauer, Kosi, Németh, Marko- vics II., Szántó. Edző: Bősz Adám. Egyenrangú csapatok küzdöttek a pályán, sőt időnként a hazaiak játszottak fölényben. A vendégek szerencsés góllal győztek. G: Nagy. Jók: Németh, Tamás, Makkos, ill. Hosszú, Ihász, Kósi. Kálmán Sándor BALATONLELLE—MARCALI HONVÉD 1:1 (0:0) Balatonlelle, 300 néző. V: Várví­zi. Balatonlelle: Nagy — Petrus, Szűcs, Kindler — Szabó, Horváth — Varga II., Molnár, Cser, Zsig­mond. Szántó. Edző: Lugosi Ernő. Marcali: Iszak — Kalotai, Potó, Viszmeg — Maczenauer, Markovics — Szűcs, Palacskó, Öbert, Petrina, Tóth. Edző: Borsfái Géza. Változa­tos, jó mérkőzés, ahol a vendég­csapat elsősorban kapusának kö­szönheti az egy pontot. A 76. perc­ben Markovicsot utánrúgásért ki­állította a játékvezető. G: Marko- vics, ill Zsigmondi Jók: Petrus, Szűcs, Cser, ill. Iszak. a mezőny legjobbja, Potó, Viszmeg. Hajas Gyula TASZÁR—K. V. LOBOGÖ 4:1 (1:1) Taszár, 250 néző. V: Horváth Z. Taszár: Acs — Belkó, Filiszár, Ma­gyar — Fekete, Szórátíi — Erdélyi, Farkas, Vándori, Kovács, Hádinger. Edző: Jobban Ferenc. Lobogó: Mé- — NagjÁ Kiss, Borda — No­vák, Zaccommer — Fodor, Végh, Lukács, Műdig, Gergő." Edző: Hor­váth Béla. Az eűső féüdőben ki­egyenlített játék folyt és mindkét oldalon sok helyzet maradt kL Az eredmény alakulását döntően, be­folyásolta, hogy Lukács az 55L percben rosszul esett a földre, agyrázkódást szenvedett, s a Vö­rös Lobogó tíz főre olvadt. G: Far­kas ll-esből, Vándori, Erdélyi, Ko­vács, ill. Lukács. Jók: ErdéLyí, Farkas, Vándort, ÜL Kiss, Végh, Gergő. Vadas Tibor CSURGÓ—GYÉKÉNYES 2:2 (1:0) Gyékényes, 500 néző. V: Fenj*= vési. Csurgó: Gyaja — Péczeli, Hofc- tó I., Hottó n. — Füzes, Karsai — Vörös, Sebők, Rostás, Luczek, Nagy. Edző: Bolla József. Gyéké­nyes: Mészáros — Gergelics, Máté, Aradi — Ivancsics, Gerencsér I. — Gerencsér II., Horváth I., Horváth H., Horváth Hl., Bozsics. Edző: Róka Lajos. Az első félidőben Csurgó, szünet után a gyékényes! csapat állt közelebb ahhoz, hogy megnyerje a mérkőzést. A hazaiak rászolgáltak a döntetlenre. G: Lu- szek (2), ill. Horvirtir^ni., Geren­csér I. Jók: Hottó I., Luczek, Nagy, ill. Mészáros, a mezőny legjobb­ja, Máté, Horváth I. Kiss József SOMOGYSZOB-K. DÓZSA 1:1 (0:1) Somogyszob, 300 néző. V: Ga.7- bacz. Somogyszob: Barbina — Pál- fi, Nagy, Németh — Simon, Kiss — Pálfi, Bálint, Szűcs, Szalai, Dombi. Edző: Selmeczi István. Dé­zsa: Molnár II. — Illés, Csima, Güth — Báli, Nagyréti — Nincse- vics. Szigeti, Kecskeméti, Farkas, Molnár III. Edző: Záborszky Jenő. A hazai csapat nemcsak lelkesen, de jól is játszott, s egyenrangú el­lenfele volt a nagyhírű kaposvári csapatnak. G: Palotai, ill. Szigeti. Jók: Pálfi, Nagy, Palotai, Dombi, ill. Csima, Güth, Szigeti. Rózsavölgyi István A megyei bajnokság állása: 1. Taszár 11 11 ­­48:11 22 2. Nagyatád 10 8 1 1 20:6 17 3. K. Dózsa 11 7 2 1 35:13 17 4. KMTE 11 6 3 2 29:18 15 5. Lábod 11 5 3 3 21:15 13 6. K. H. Vasutas 10 6 ­4 19:18 12 7. M. Honvéd 11 4 3 4 13:10 11 8. K. V. Lobogó 11 4, 3 4 19:21 11 9. Barcs 12 4 3 5 18:27 11 10. Csurgó 11 42p5 29:23 10 11. M. MEDOSZ 11 4 2 5 17:21 10 12. Balatonlelle 11 3 2 6 15:31 8 13. K. Építők 12 2 ­10 19:39 4 14. Somogyszob 11 1 2 8 10:25 4 15. Gyékényes 12- 1 11 11:45 1 K. Kinizsi II. 12 5 ­7 30:38 10 NB l-es eredmények Ü. Dózsa—Tatabánya 4:0. Győr—Bp. ’ Honvéd 2:1. Ferencváros—Komló 2:0. Vasas—Szombathely 2:1. Debrecen—MTK 2:2. Pécs—Salgótarján 1:0. Dorog—Szeged 0:0. — A totó 12 találatos szelvénye: 12x1x22221x 1. Az 1 db 12 találatos szelvényre 327 221,25 forint, a 11 találatosakra egyenként 7791.25 forint, a 10 tala- latosakra 633,75 forint nyereményt fizetnek. KÖSZÖNETNYILVÁNÍTÁS Ezúton mondunk köszöne­tét mindazoknak, akik DOBER FERENC temetésén részt vettek, és részvétükkel fájdalmunkat enyhíteni igyekeztek. Gyászoló család. (1203) __________