Somogyi Néplap, 1962. október (19. évfolyam, 230-255. szám)

1962-10-09 / 236. szám

A VASÁRNAP SPORTJA Csepel csapata áll az NB II. nyugati csoport élén A* MB p. labdarúgó-bajnokság Bandik fordulójában a rangadó számba menő Csepel—BVBC mér­kőzésen a kitűnő formában levő csepeli csapat megsemmisítő. Sió arányú győzelmet aratott. Ezzel az együttes bebiztosította első he­lyét, s továbbra is egy ponttal ve­zet a Székesfehérvári Vasas előtt. A K. Kinizsi a tizedik forduló- ban sem tudott javítani. A beteg­séggel küszködő Varga György ed­ző helyett most Várad! Lajos állí­totta össze a csapatot. Váradi ala­posan átalakította a támadősort, de ez sem segített. A IS- Kinizsi csatársora továbbra is gólképtelen, ezért kapott ki Kőbányán is s most már S ponttal leszakadt az előtte álló Kőbányai Lombiktál. \/ őszi idényben a K. Kinizsi már nem menekülhet el az utolsó helyről. A tavasszal is csak akkor, ha sok­kal jobban játszik, mint az eddigi mérkőzéseken, no és ha az együttes támadósora * igre megtanulja, hogy hogyan kell gólt lőni az ellen­fél hálójába. Kőbányai Lombik — K. Kinizsi 2:0 (1:0) Kőér utca, 200 néző. V.: Bálint. K- Lombik: Teres — Szabadkai, Óvári, Bíró — Aranyosi, Kerekes — Egerszaláki, Nevák, Peller, Hal­ter, Dinnyés. Edző: Kiss Gábpr. K. Kinizsi: Szűcs II. — Tóth, Szili, Darvas — Bíró, Herbei — zaag, Kovács, Simon, Szűcs L, Gulyás. Edző: Varga György. Az első negyedórában jóformán semmi esemény nem történt a pá­lyán. Aztán feljött a Lombik, s Peller közelről fölé lőtt. A 17. perc­ben viszont a kaposváriak vezettek támadást, s ekkor Óvári csak az Utolsó pillanatban tudott tisztázni. Két perccel később ugyanígy Szili mentette meg jó érzékkel kapuját a góltól. Feltűnt, hogy milyen sok az átadási hibá mindkét oldalon. A 25. perebón Simon előtt nyílt al­kalom a gólszerzésre, a Szűea I.» tői kapott labdánál azonban a kés­lekedő csatár kivárt, oda lett az alkalom. A S0. percben vezetést szerzett a K. Lombik, Szabadkai mintegy S0 méterről, oldalról ívelt előre sza­badat, az ötösön a tétovázó kapos­vári védők között Dinnyés kaparin­totta meg a labdát, s nagy erővel vágta a bal sarokba. H». A gól után valamivél élénkebb lett a Játék, ennek során a kapos­vári Gulyás ügyetlenkedett el egy helyzetet. Szünet ntán hosszú Időn át ismét, csapkodás jellemezte a két esapat küzdelmét. A játékosok szinte egymás hibái­ból éltek. Ebben az időszakban egy szép kaposvári támadás törte meg az egyhangúságot, szüos L szóló­zott a kőbányai védők közt, Ko­vácshoz játszott, az ő visszadásá- ba azonban a kőbányai Bíró bele­lépett, S egy szöglet árán fölsza­badult a kapu. Néhány percre fel­lángolt a Kinizsi. Herbei és Bíró próbálkozott lövéssel. Aztán a Lombik következett, s őt pere alatt három nagy helyzetet hagytak ki­használatlanul csatárai. Előbb Pel­ler nógyméteres lövését védte ve­tődve Szűcs II., aztán Novak és Egerszalókl Hagyott ki közelről biz­tos gólhelyzetei. A 65. percben a másik kapu előtt kerekedett me­leg helyzet. Bíró doplerszarű lövé­se azonban fölé szélit. A 75. pereben eldőlt a mérkő­zés sorsa. Dinnyés lerázta a vé­dőket, és másodszor is a háló­ba lett. 3:0. Ezután a Kinizsi még egyszer fel­lángolt, s két ízben is alkalom nyílt a kaposvári csatárok előtt a szé­pítésre, de az ötöfogatban nem akadt, aki föltette volna az i betű­re a pontot. Két gyenge csap»! alacsony szín­vonalú mérkőzését hozta a talál­kozó. Akik látták a tavasszal a két együttes kőbányai küzdelmét, azok a mostani játék után rá sem is­mertek a Kaposvári Kinizsire, amelynek ötlrlteten Játéka meg­magyarázza azt, hogy mtért áll a bajnoki táblázat utolsó helyén az NB II. nyugati csoportjában. Né­hány rutinos, válóban NB Il-es labdarúgó kétségbeesetten igyek­szik pótolni játékostársainak tu­dásbeli fogyatékosságát, így lehet­ne jellemezni a Kinizsi csapatát a Kőbánt án látottak alapján. Bár a K. Lombik som csillogott ezen a mérkőzésen, mégis biztosan nyert, sőt ha a K, Kinizsi védelme nem áll olyan jól a szerencsével, na­gyobb arányú is lehetett volna a Lombik győzelme. A Kinizsi csapatában Szűcs n. néhány ízben bravúrosan védett, bár maglátszik rajta a tapasztalat- hiány. A hatvédharmas legjobbja Szili volt, aki amit lehetett, men­tett. Darvas is hasznos tagja en­nek a sornak. Tóthot sem érheti különb vád, bár mind a két gél az ő oldalán esett. A két fedezet közül Herbei játszott Jobban, de ő is inkább csak az első félidőben. Elöl senkit sem illet dicséret, leg­följebb Szűcs I. és Kovács igyeke­zetét lehet megemlíteni. A K. Lom­bik csapatából Szabadkai, Kere­kes és Dinnyés játéka eme’kedett ki. A Játékvezető nem követett el különösebb hibát ezen a játékveze­tői szempontbél nem különöseb­ben nehéz mérkőzésen. Nagy József A K. Honvéd továl»l»i*n is ax élmosKonyben halad Siófok a sereghajtók közt az NB ]I]-ban A labdarúgó NB Hl. délnyugati csoportjában a 9. bajnoki forduló nem hozott különösebb meglepe­tést. Általában az esélyesnek ki­kiáltott csapatok győztek, még ha egyikneli-máslknak meg is kel­tett verejtékeznie a győzelemért. A listavezető a Pécsi BTC csak ke­serves kínok közt terítette két váll­ra Bérsen a Nagykanizsai Dózsát, a Pécsi Bányász hasonlóan nehéz küzdelemben — némi szeren sá­véi — a siófoki Bányász csapatát. Még aránylag a Kaposvári Honvéd nyért az élenjárók közül legbizto- sahham E csoport élmezőnye to­vábbra is igen szoros. A Pécsi BTC ugyan négy pontnyira meg­ugrott a többiektől, de a második- hetedik helyen egy hét alatt is jelentős váltczás állhat he. Itt mindössze 3 pont a különbség a vezető és az utolsó csapat között, Ugyanilyen szoros alul is a baj- noki táblázat. A »• helyezett Nasv- kauizsai Dózsának 7, a 16. Dombó­várnak 5 pontja van- A Siófoki Bányász, amely most már hétről- hétre egy góllal marad alul, a baj­noki táblázat 15. helyére csúszott. Bizony alaposén ősszé kél! szadnié magát a csapatnak, ha ki akar ke­veredni a veszélyes zónából. K. Honvéd—Pécsszobolcsi Bányász 4:2 (2;1) Továbbra is az Ű. Dózsa áll az NB 1. élén A labdarúgó NB. I. 9. fordulójá­ban a rangadó jellegű U. Dózsa— MTK mérkőzésen váratlan. 5:9 ará­nyú lila-fehér győzelem született. A nagy siker azonban nem csupán Benéék nevéhez fűződik. Hozzá­tartozik az igazsághoz, hogy Lanczkor, az MTK kapusa már az első percben összecsapott; saját hátvédjével, Danszkival, s a kapus megsérült, és végleg kiállt. Meg­lepetésszámba megy, hogy a kilen­cedik forduló ntán Szagod csapatá­nak ugyanannyi pontja van, mint a listavezető Újpesti Dózsának Feljövőben van a Ferencváros csa­pata. amely gyenge kezdés után ma már 9 pontom. A forduló eredmények CT. Dózsa—MTK 5:9, Bp. Honvéd—Vasas Iá, Győr—Komló 1:0, Salgótarján—Szómbathely Iái, Tatabánya—Pécs 1:1, Ferencváros—Dorog Itt, Szeged—Debrecen ad). A bajnoki sorrend: 1. O. Dózsa IS pont, 2. Szeged 18 pont, S. Budapesti Honvéd ti pont. A totó n találat«» szelvénye: x, L a, 2, X, L 1, X, x, L 1. L 73-an értek ed 12 találatot. A nyere­ményösszeg egyenként 4461,2« Ft. 1371-en értek el 11 találatot. A nye­reményösszeg egyenként *36,75 Ft. 11240-en értek el 10 találatot. A nye­reményösszeg egyenként 39,75 Ft. 4. Dorog 10 pont, 5. Győr 10 pont, 6. MTK 10 pont, 7. Vasas 9 pont, 8. Ferencváros 9 pont, 9. Salgótarján 6 pont, 10. Komló 7 pont, 11. Debrecen 7 pont, 12. Tatabánya 0 pont, IS. Pécs 6 pont, 14. Szombathely 3 poBt. Az NB □. további eredményei: Csepel—BVSC 5:0, EVTK—PVSK 3:0, Székesfehérvár—Mosonmagyaró­vár 1:0, Csepel-Autó—Győrt MÁV DAC 3:1, Zalaegerszeg—B. Spartacus 3:8, Oroszlány—Szállítók 1:6, Dunaújváros—Budafok 3:1, Az NB n. bajnokság álláaa: L Csepel 2. Székeefeáíéeváe 3. Szállítók 4. Dunaújváros 5. BVSC 6. Oroszlány 7. EVTK 10 8 1 l 18:4 17 10 7 a 1 33:5 16 10 S 1 3 18:9 13 10 3 3 3 33:13 13 18 5 2 3 13:18 12 10 3 5 3 18:15 11 10 3 4 3 13:10 16 8. Győri MÁV DAC 10 3 4 3 12:13 10 0. Zalaegerszeg 10. M.-magyaróvár 11. B, Spartacus 13. PVSK 13. Budafok 14. Csepót-Autó 15. K. Lombik 1«. K. Kinizsi 16 4 3 4 17:18 10 10 3 4 4 13:14 8 10 3 2 5 11:15 10 3 3 5 9:14 10 8 2 5 7:13 10 3 1 6 13:17 10 3 l 5 3:18 10 - 2 8 6:33 Kaposvár, Kinizsi edzőpalyA, 1800 néző. V.: Nagy K. A mérkőzés megkezdés« előtt megható jelenet zajlóit le a Kapos­vári Honvéd öltözőjében. A K- Honvéd Sport Kör vezetői búcsúz­tatták Gál Vilmost, a KMTE lab­darugóját, ugyanis leszerel, s meg­válik a csapattól, Gál, aki már ez alkalommal mint néző vett részt a mérkőzésen, meghatottan köszönte mog bajtársainak kedves figyel­mességét, A kezdéshez a két csa­pat a következő összeállításban állt fél: Honvéd-. Bogyai — Bárány, Ta­mási, Lábét — Kirbauar, Lang — Veverán, Németh, Tulok, Palkó- vies |„ Szűcs. Edző: Badnal Ist­ván. PécsszabQlcs: stmolka — Kő­vár, Rózsa !,, Kesztyűs — Nádi, jVejth — Győrfl, Hálena, Kach, Ró­zsa fii., Bérezés II. Edző: Meggyes Lajos. Gyors és veszélyes támadá­sok vezették be a mérkőzést, s a sorozatos kaposvári roham már á 10. pereben gólt eredményezett. Középen futott a Honvéd-táma­dás, Németh mintegy 28 méter­re a kaputól kapta a labdát, még Igazítani Is volt Ideje, az­tán bombagólt lő«. 1:0. A fergetegesen tárnádé kaposvá­ri esaeat két pél'o múlva növelte előnyét. Ez aikaiőmmal Palkovles I. tőrt ki, a mintegy 14 méterről bombázott a háló­ba. 3:0. — Szedd ki! szedd ki! — zúgott a nézőtér, de aztán a szurkolók ajkára fagyott a buzdítás, mert a 17, percben Rózsa III. a könny elműsküdő védők mellett kilépett, látta, hogy Bogyal kapus Is az ötös tájékán tanyázik, s átívelt a kapus fölött. A vetődő Begyei mar csak a hálóba tudta ütni a labdát. Hl. uai lefuláaók azonban mindenkor veszélyesek voltak. Szünet után már a S. pereben növelje előnyét a Honvéd, ismét Palkovles volt a gólszerző: Jjl, Aztán a kitörd Haiena előtt nyílt volna alkalom a szépítésre, a pécs- szabalesi jabhösszekötő át is ívelts Bogyal fölött a labdát, de ez a ka- pufi tetejéről az alapvonalon kí­vülié vágódott. Ellaposodott a játék, s csak az törte meg az egyhangúságot, amikor a 38- percben Palkovles I, saját térféléről indulva lefu­totta a Szabolcsú védőket, s ami­kor a kapus kimozdult, mellette harmadszor is a hálóba lőtt, i:i. A gól után a Honvéd érthetetle­nül leállt. A kaposvári védők a 37. percben a kitörő Helénát a 16-oson belül buktatták, a játékvezető 11-est Ítélt, s azt Kecb biztosan érték esi tette­id, Mezőnyjátékkal ért véget a mér­kőzés. íven érdekes, színvonalas első félidő után eléggé unalmas máso­dik negyvenöt percet hozott a két csapat íaiálkozúje- a mérkőzés el­ső szakasza gyakran ragadtatta tapsra a nézőket, Korszerű, gyors tágulások, nagyszerű UelyeWölis- merés, kapura lövések, jó védések jellemezték ezt a játeluzakaszt. A Honvéd ebben az időben olykor nagyvonalúan játszott- Nem így szünet ulán, akkor ugyanis a két­gólos előny birtokában szinte tel­jesen leállt, s átengedte a kezde­ményezést a vendégeknek, s azok, ha nem igazolták is eddigi kitűnő eredményeiket, de időnként meg­csillogtatták képességeiket. lók: Bárány, llirbauer, Lang, Palkevies I. a mezőny iegjebbja, in, Rózsa L, Nádi, Haiena. KOVÁCS SANDDB Pécsi Bányász - Siófoki Bányász 2:1 (1;0) Pécsbányatelep, 500 néző. V.i Ha­ttá. Pécs: Kovács — Ulrich, Fekete, Lombos! --- Kása, Pintér — Szabó, Györkő íj., Müller, Tamás, Fttlöp. Edző: Krivanek Vilmos. Siófoki Istvándt, Farkas, Fehér, Fejes — Nagy, Hárl — Peresztegi, Tóth, Papp, Szabó, Győrfi. Edző: Fischer Sándor. A siófokiak megerősített védelemmel próbálták megakadá­lyozni, hogy a pécsiek gólt szerez­zenek. Ennek ellenére a 9. percben Müller szabadrú- gásiövóse nyomán a labda ist- vándi hálójába jutott. 1:8 Féesl Bányász javára. Ebben az időszakban végig a pécsi esapat támadott, az eredmény azonban már nem változott. Szünet után a 5. percben Mül­ler—Györkő—Tamás adogatás után ez utóbbi 3-re növelte a péesl gólok számát. 3:0. Ezután a siófokiak feladták vé­dekező taktikájukat, s támadásba Továbbra la a Honvéd maradt fö-1 lendültek. A siófoki próbálkozás lényben, a szórványos péeaszabol- hamarosan góllá érett. Meglepetés nélküli fordulé a megyei bajnokságban Zárak, tűzhelyek, redőnyök javítását, vaskapu, kerítés, vasajtó ás vasablakok készítését vállalja a Kaposvári Vasipari ás Műszaki Ktsz. Májas 1. n. 3. Telefon: 14-o8. (66918) Építésztechnikust és képesítettel rendelkező könyvelőt azonnalra fölveszünk. Útiköltséget fölvétel esetén térítünk. Cím: í'onyódi Építő Ktsz. (3004) A Somogy megyei Tatarozó és Épííö Vállalat fölvesz bádogos szakmunkásokat állandó munkára. Jelentkezni lehet: Kaposvár, Májat 1. a. 52. sz. (66Ő67) E héten a megyei labdarúgó-baj noluág L osztályában la általában a várt eredmények születtek. Itt- ott ugyan a levegőben lógott a meglepetés. Például ki hitte volna, hogy az eddig pontot tem szerző Gyékényesi VSK ellen csak keser­ves küzdelem árán nyer a K. Dó­zsa? Tovább tartja jó formáját a megyei csapatok közül a Kaposvá­ri Hunyadi Vasutas, amely bar­csi testvércsapatát alaposan hely­benhagyta. Üjfent bebizonyosodott, hogy Barcs csapata az Idei bajnok­ságban a szokottnál jóval gyen­gébb teljesítményt tud csak fel­mutatni. Tudósítóink az egyes mérkőzésekről az alábbiakat Jelen­tették. KMTE—SOMOGYSZOB 4:2 (3:1) Somogyszob, 300 néző. V: Papp. KMTE: Kovács I. — Kovács II.. Szabó. Kovács III. — Vajda, Vlgh — Németh, Zimonyl. Pammer, Zsoldos, Nagy. Edző: Egres Lász­ló. Somogyszob: Barblna — Pálfi, Bálint, Németh — Kiss, Simon — Palotai, Hosszú. Szálát, Dombi. Szűcs. Edző: Selmeczi István. Ha­tártalan balszerencsével játszott a hazai csapat: védői nem kevesebb, mint három öngólt rúgtak. A KMTE elsősorban ennek köszönhe­ti győzelmét. O: Zimonyl, Kiss (öngól), Bálint (öngól), Barblna (öngól), ül. Szűcs (2). A döntetlen jobban megfelelt volna a látottak­nak. Jók: Szabó, Németh, Zlmo- hyi, Nagy, 111. PáJfl, Simon, Palo­tai. . Rózsavölgyi István BALATONLELLE-HS- ÉPÍTŐK 3:2 (1:1) Balatonlelle, 300 néző. V.: Mol­nár L. Balatonlelle: Kriska — Petrus, Szűcs, Kindler — Szabó, Varga I. — Varga II.. Molnár, Somogyi, RÖPLABDA A nemrégiben átszervezett Ka­posvári Városi Röplabda Szövet­ség rendezésében folyik hét csapat részvételével Kaposváron a Kilián női röplabda torna. E héten a kö­vetkező eredmények születtek: K. V. Lobogd—Tanítóképző 3:0, K. V. Lobogó—K. Lendület 3:1, K. V. Lo­bogó—Ruhaüzem 3:0, Munkácsy I. —Tanítóképző 3:2, Ruhaüzem— Munkácsy H. 3:2, Munkácsy n.— Ruhaüzem n. 3:0. A torna élén a K. V. Lobogó csapata áll 6 pont­tal. A második helyezett Munká­csy I. csapatnak (égj’ mérkőzéssel kevesebbet játszott) 4 pontja van. Ugyancsak 4 pontos a Ruhaüzem I. csapata is. Cser, Baluka. Edző: Lugosi Ernő K. Építők: Szabó — Pápa, László, Horváth — Várvízi, Balogh XI. Jezerniekl, Nagy I., Balogh I., Rab, Delineseff. Edző: Várvízi Karoly. A mérkőzés érdekessége, hogy mindkét csapat öngól révén jutott az első gólhoz. Aztán belelendül­tek a hazaiak, s szinte végig fö­lényben játszottak. Ennek ellené­re a győztes gól csak két: perccel a mérkőzés befejezése előtt szüle­tett. O.: Szabó (3), Pápa (öngól), ill. Nagy és Szűcs (öngól). Jók: Szabó, Molnár, Cser a mezőny leg­jobbja, UL Pápa, László, Várvízi Hajas Gyula K. DÓZSA—GYÉKÉNYES 4:3 (3:1) Gyékényes, 400 néző. V.s Csízt. Dózsa: Molnár II. — Hartmann, Csima, Gütb — Ball, Nagyréti — Nincsevlcs, Bódls, Veverán, Farkas, Molnár HL Edző: Záborszky Jénő. Gyékényes: Mészáros — Gergellcs, Barőtl, Aradi — Horváth I., Gelen­csér I. — Gelencsér II., Ivancstcs 11., Horváth III., Horváth II., Máté. Edző: Róka Lajos. A megUletödöt- ten kezdő hazaiakkal szemben el­húztak a vendégek. Szünet után a hazai csapat magára talált, s bár már 4:1 arányban vezetett a K. Dózsa, a végén kis híja, hogy ki nem egyenlítettek a gyékényes! vasutasok. A 65. percben a Játék­vezető Nagyrétit kiállította. G.: Ve­verán (3), Molnár III-, 111. Gelen­csér II., Ivancstcs II., Aradi. Jók: Csima, Gilth, Veverán, ill. Mészá­ros, Aradi, Horváth I. KISS JÓZSEF K. H. VASUTAS—BARCS 5:1 (4:1) Kaposvár, Cseri Pálya, 300 nézó. V.: Paar. Kaposvár: Illés — Tihanyi, Nagy 1., Mlseta — Horváth, Molnár — Küttel, Németh, Nagy II., Jónás, Mike. Edző: Tőke János. Barcs: Jobbágy — Bednyák, Stnkó, Tuba — Berda, Krapecz — Molnár, Ró­zsavölgyi, Turóczl, Marton, Mayer. Edző: Szóvári György. A minden részében Jobb kaposvári csapat ilyen arányban Is megérdemelten nyert. A 30. percben 3:l-és kapos­vári vezetésnél Sínkét, a 85. perc­ben 5:l-es vejetésnél Mayert tisz­teletlenségért a Játékvezető kiállí­totta. G: Jónás (3, egyet 11-esből), KPttel, Nagy I., 111. Turóczi. Jók: Tihanyi, Nagy I., Horváth, Jónás, ill. Bednyák, Berda. POZSGAI MIKLÓS MARCALI MEDOSZ— K. V. LOBOGO 1:1 (0:0) Marcali. 309 néző. V.: Doni . ivszki. Marcali: Törzsök — Hosszú ,1 kab, Takács — Plmpsuer, Kóal — Varga. Nemeth, Ktsborsó, Szántó. Farkas. Edző: Bősz Adám. K. V, Lobogói Mészáros — Nagy, Kis, Zacommer — Novak, Műdig Csordás, Végh, Lukács, Zsobár, Gergő. Edző: Horváth Béla. Jó védelmek, gyenge csatársorok har­cai hozta a közepes színvonalú mérkőzés. Mindvégig sportszerű küzdelem folyt. Az eredmény igaz­ságos. G: Németh, tU. Lukács. Jók: Hosszú, Jakab, Kési, 111. Kiás, N0- vák, Lukács. Kálmán Sándor CSURGÓ—NAGYATÁD 0:8 Csurgó, 488 néző. V.: Fenyvesi. Csurgó: Gyaja — Péezell, Hottó II., Hottő I., — Bausz, Kársát — Vörös, Sótonyi, Füzes, Luczek. Nagy. Edző: Rolls József. Nagy­atád: Horváth — Krivarlcs, Lujcáea, Vojkovics — Szabó, Tamás — Né­meth, Makkos, Izsák. Simon, Pos­ta. Edző: Bicsáki Sánuor. Közepes színvonalú mérkőzés. A hazaiak támadtak többet, és teremtettek több helyzetet. A második félidő­ben szinte egy kapra folyt z játék, a csurgói csatárok mégsem boldo­gulták a kitűnő atádi védőkkel. Jők! Hottó II., Hottó I,, Karsai, Nagy, 111. Horváth, Krivarlcs, Lu­kács, Vojkovics. HALMAI EMIL LABOD—MARCALI HONVÉD 1:0 (0:0) Lábod, 500 néző. V.: Zsoldos. Lábod: Hornal — Szokollcs, Kiss, Mlhóka — Koczka, Varga — Ba­logh, Hordóst, Kovács, Ilosfat, Mol­nár. Edző: Kanizsai Gyula. Marca­li: Iszak — Palotai, Fotó, Imre — Maczenauer, Markovlcs — Bulik. Horvath, Palacskó.Petrlna, Tóth. Edző: Borsfái Géza. Mindkét fél­időben a hazat csapat lámadott többet, a győzelmet mégiscsak a 75. percben csikarta ki a lábodl csapat, amikor Hordóst feltörte a Marcali Honvéd jól záró védelmét, és gólt lőtt. A 80. percben Lábod növelhette volna góljainak számát, Kovács azonban kapu mellé rúgott egy U-est. Jók: Hornal, Mlhóka. Balogh, nosfal, ill. Iszak, Potó, Pet- rina. Bosznai Gyula TASZAR—K. KINIZSI H. 8:0 (3:0) Taszár, 200 néző. V.: Temesl La­jos. Taszár: Szobonya — BogylUa, Belkó, Radács — Magyar, Szórádt Erdélyi. Balogh. Vándort, Ko­vács, Hádínger. Edző: Jobban Fe­renc. Kinizsi II.: Mohácsi — KUss, Gulyás, Hegedűs — Acs, Csöngő — Németh, Bíró, Tökölyl, Pálfalval, Takáos, Edző: Váradi Lajos. A me­zőnyben nem mutatkozott Ilyen nagy különbség a két csapat kö­zött, sőt az első félidőben. a Kini­zsi játszott fölényben. A Kinizsi II. támadósora azonban ugyanolyan meddő, mint az első csapaté. G.: Hádinger (3). Erdélyi (2), Vándor! (2, egyet 11-esből), Kovács. Jók: Erdélyi, Vándort Hádinger, a me­zőny legjobbja, ill. Mohácsi. Gu­lyás, Csöng*. Vadas Tibor A IS. percben Hár: lövése nyo­mán Kovács hálójába kötött kia labda. 2:1. Továbbra Is a siófoki csapat táma­dott, s a jól gördülő támadásokkal szemben a péesi védők olykor nemcsak lábbal, hanem kézzel Is Igyekeztek akadályt állítani. Aztán Bam rettentek vissza a hazaiak a durva játéktól sem, ezért került a 32, percben a Pappot leterítő Fü­riéit a kiállítás sorsára. Az utolsó tíz percben a siófoki csapat förge- tege-en támadott. Hart es Tóth bambalövéseit bravúr árán azon­ban kivédte Kovács kapus, így az eredmény nem változott. A 40. perc eseménye az volt, hogy Müller megrágta Szabót, s az végleg el­hagyta a játékteret. Ismét balszerencsés mérkőzést vívott a Siófoki Bányász csapata. Igaz, hogy az élmezőnyben tanyá­zó Péesi Bányász az első félidő­ben pagy fölényben játszott, s eb­ben az időszakban teljesen meg­érdemelt volt a pécsiek vezető gól­ja, sőt némi szerencsével akár na­gyobb Is lehetett volna ez az előny. 3:0 után azonban egyszeriben meg­változott a játék képe. A bátran támadó siófokiak gyakran hozták zavarba a péesi védelmet, s bizony a végén az egyenlítés a levegőben lógott. Második féUúöbelt játéka alapján a Siófoki Báltyá-z rá is szolgált volna az egyik bajnoki pontra, Jők: Kovács, Farkas, Kása, Müller, ill. Farkas, Fehér, Papp, Saabé. DR. ÜJVARY ISTVÁN A megyei bajnokság állás»: 1. Taszár 2. K. Dózsa 3. K. H. Vasutas 4. Nagyatád 5. KMTE 8, Lábod 7. M. Honvéd 8. M. MEDOSZ 9. K. V. Lobogó 10. Csurgó 11. Barcs 12. Balatonlelle 13. Somogyszob 14. K. Építők 15. Gyékényes k. kinizsi II. 9 9 - - 41:8 18 9 6 2 1 88:11 14 10 7 - 3 21:15 14 9 6 1 3 17:8 13 9 5 2 3 33:17 12 9513 19:13 11 9428 10:8 10 9423 17:14 10 0 4 2 3 17:16 10 0 4 1 4 20:15 9 10 2 3 5 13:24 7 10-3 1 6 14:20 7 9 1 1 7 9:22 3 10 1 - 9 14:88 3 10 - - 4 7:40 - ’10 8 - 7 31:33 8 GYÁSZJELENTÉS Megrendült szívvel tudatjuk, I hogy forrón szeretett édes­apánk SZTANKO FULÖP I 72 éves korában e hó 8-án el­hunyt. Temetése e hó 9-ón 13.30 órakor lesz a Keleti te­metőben. Emléked szlvttnk- I ben örökké élni fog. Gyermekei és unok!!. Az NB III. további eredményeit FBTC—Nagykanizsai Dózsa 3:1, Nagykanizsai Bányász—Szekszár­di Dózsa 2:1, Kalocsa—Székesfehérvári MÁV Előre 2:2, Szekszárdi Petőfi—Bajai Építők 3:0. Mohács—Dombóvár 2:1, Nagymányok—Kiskunhalas 2:1. Az NB III. jónak állása: délnyugati csoport* 1. Pécsi BTC 9 8 a i 28:12 16 2. K. Honvéd 9 5 2 2 18:8 12 3. P. Bányász 9 5 2 2 15:3 12 4. Székesf eh érvér 9 4 3 2 12:0 11 5. Szekszárdi Petőfi 9 4 3 2 13:1» 11 6, Fécsszabclcs 9 3 4 2 14:12 10 7* Baja 8 3 3 3 8:8 9 8. N. Bányász 9 3 2 4 15:14 8 9. N. Dózsa 8 S i 4 14:11 7 10. Kiskunhalas 9 3 l 5 8:9 7 H, Sz, Dózsa 9 3 1 5 15:19 7 13, Nagymányok 9 3 1 5 13:19 7 13, Kalocsa 9 1 5 3 19:30 7 14. Mohács 9 2 2 3 7:16 6 15. Siófok 8 1 3 4 11:16 5 16. Dombóvár 8 2 l 5 10:17 5 gyászjelentés Fájdalommal tudatjuk, hogy PR. SZERAFIN NÁNDOR I ügyvéd 1968. október 6-án 78 éves korában elhunyt. Teme­tése 1988. október 9-én du. 2 | I órakor lesz a Keleti temető­| ben. Gyászoló család. I (13911 GYÁSZJELENTÉS» A Somogy megyei Tanácsi Bánya- és Építőanyag­ipari ES vezetősége, pártszervezete és szakszervezeti bizottsága fájdalommal tudatja, hogy Ko|)tfc*i Jrtxself dolgozónk életének 21. évében tragikus körülmények között eihúnyt. A vállalat saját halottjának tekinti. Temetéséről később történik intézkedés. (67026)