Somogyi Néplap, 1962. október (19. évfolyam, 230-255. szám)

1962-10-02 / 230. szám

A VASÁRNAP SPORTJA Váratlan eredmények a labdaríje H 31-ben Félbeszakadt a Csepel —K. Kinizsi mérkőzés Kaposváron Az NB II. labdarúgó-bajnok­ság 9. fordulója is bővelkedett izgalmakban. Egyik mérkőzés hevesebb volt, mint a másik, bizony nem egy váratlan ered­mény született. Ki hitte volna, hogy az újonc Győri MÁV DAC ellenében a listavezető Székesfehérvár nem tud győz­ni? Vagy ki gondolta volna, hogy a Dunaújvárosi Kohásza Szőnyi úton 3:0 arányban le­lépi a BVSC csapatát? Ezzel a BVSC — legalábbis egyelőre — kiesett a bajnokesélyesek sorából. A 9. forduló egyik legkelle­metlenebb epizódja Kaposvá­ron játszódott le, itt sajnála­tos módon nem 90 percig, ha­nem csupán 27-ig tartott a já­téktéren a küzdelem. Aztán folytatódott a pályán kívül. A tömeg hosszú időn át «-várta« a mérkőzés során elég kihí­vóan viselkedő Radó játékve­zetőt. Ezt a találkozót tehát majd a zöld asztalnál folytat­ják, de az eredmény nem két­séges. A 9. forduló eredményei:­Csepeli asas-.l Kinizsi 2:0 (fglbeszakatil) Csepel: Kiss — Deák, Pocsai, Ta­kács — Kieibán, Bárkányi — Kal­már, Csordás, Solti, Tarsoly, Vár­nai. Edző: Preiner Kálmán. K. Ki­nizsi: Szűcs II. — Tóth, Balogh, Gergely — Bíró, Simon — Szűcs I., Jezeri, Zaag, Herbei, Stadler. Edző: Varga György. A támadó csepeli csatárok a 2. percben szögletet értek el. A sarokrúgás beívelése után ott pat­togott a labda a Kinizsi-kapu elő­terében. Balogh felszabadító fejese rövidre sikerült, a labda visszake­rült a lesen álló Kalmárhoz, s az közelről a hálóba lőtt. 1:0. Sutyór partjelző a leadás pillanatában je­lezte a lest, Radó játékvezető azon­ban a Kinizsi-játékosok kérésére sem volt hajlandó meghallgatni a partbíró véleményét. A közönség tüntetésbe kezdett, a légkör fe­szültté vált. Így folytatódott a já­ték, főleg a Kinizsi térfelén. A cse­peliek gyors, pontos adogatásuk­kal tartották birtokukban a lab­dát. Egy kaposvári ellentámadás során a 14. percben Szűcs I. be­adása tisztán találta Stadlert, az ő hat méterről küldött lövését azon­ban Kiss kapus elcsípte. Nem sok­kal később Csordás erős lövését Szűcs II. csak kiütni tudta, éppen Kalmár elé, s a csepeli csatár kö­zelről az üres kapuba gurított. 2:0. A játék egyre keményebbé vált. A Kinizsi-védők nem egy esetben csak szabálytalanság árán tudták feltartóztatni a csepeli csatárokat. A 24. percben Solti szabálytalan­kodott a Kinizsi 16-osánál. A játék­vezető szabadrúgást ítélt, közben A 4. fordulóval folytatódott a sakkolimpia Várnában A magyar együttesnek Cseh­szlovákia volt az ellenfele, s a mérkőzés függőben maradt. A találkozó állása 1,5:0,5 (2) a magyar együttes javára. Portisch legyőzte Fllipet, Bi- lek döntetlenül mérkőzött mann és a Honfi—Fichtl játsz­ma függőben maradt * * * M A második forduló függő- játszmáit is befejezték, s en­nek alapján a Magyarország— NDK találkozó 2:2 arányban Horttal, míg a Szabó—Pach- döntetlenül végződött A magyar sakkcsapat legyőzte a csehszlovákokat Lapzártakor érkezett jelen­tés szerint befejezték a sakk­olimpia döntője 4. fordulójának függőjátszmáit A magyar vá­logatott a csehszlovákok elleni mérkőzés folytatásában egy függő játszmát megnyert, egyet elvesztett. Eszerint a végered­mény 2,5:1,5 lett Magyarország javára. A 4. forduló befejezése után a verseny állása: Szovjetunió, Jugoszlávia, NSZK 10—10 pont Egyesült Államok 9,5 pont Románia, Bulgária 8—8 pont Argentína, Hollandia, Magyarország 7,5— 7,5 pont, Csehszlovákia 7 pont, NDK 6 pont Ausztria 5 pont A jugosslávok elleni készülődés jegyében Bene a válogatott keretben A különböző válogatott csa­patok a héten folytatják elő­készületüket az október 14-1, jugoszlávok elleni mérkőzések­re. Az A válogatott szerdán Gyulán játszik Nem a tervbe vett csapat lép a pályára, mi­vel a Ferencváros ezen a na­pon Kölnben játszik VVK mérkőzést s így a zöld-fehér játékosok hiányoznak az elő­készületi mérkőzésről. Gondot okoz Sárosi és Monostori II. sérülése is. A Vasas hátvédje helyett Szepesi került a keret­be, ha Monostori II. sem tud játszani, Komára helyettesíti. Az A keret tehát így fest szerdára: Szentmihályi, Ilku, Azonnali belépéssel alkalmaz gépkocslrakodókat, kubikosokét, segédmunkásokat az ÉM Baranya megyei Állami Építőipari Vállalat, PÉCS, Rákóczi n. 56. Jelentkezés a munka-: ügyi osztályon. (39802) Ihász, Mészöly, Sóvári, Szepe­si, Solymosi, Sípos, Kotász, Bene, Göröcs, Machos, Tichy, Farkas, Monostori IL vagy Komora. A B keret Siófokon váltott ellenfelek ellen játszik ugyan­csak szerdán délután. Az első félidőben a Siófoki Bányász, majd a másodikban a K. Dózsa lesz az ellenfél. A B keret: Cselényi, Géléi, Jénei, Kürtösi, Sándor, Perecsi, Palotai, Színi, Molnár II., Nógrádi, Bödör, Csernai, Sámcsák I., Pál II. Az utánpótlás válogatott Dunakeszire látogat el, a ke­ret tagjai: Szarka, Lanczkor, Káposzta, Marosi, Geller, Roa- mis, Nagy, Laczkó (Tatabánya), Soós,. Karába, Szuromi, Men- czel, Laczkó (MTK), Nagyka- posi, Kalmár. Ökölvívó CSB Vasárnap folytatták az első őszi forduló mérkőzéseit. En­nek során az alábbi eredmé­nyek születtek: Ü. Dózsa—Dunaújváros 15:5. Vasas—Beloiannisz 12:8. — A totó 13 találatos szelvénye: Z 1 1 1 1 törölve x 1 1 1 2 2 3. A 12 találatos szelvényekre (T db) egyenként 44 403,75 Ft, a 11 talála- tosakra (289 db) 1075 Ft, a 10 talá- latosakra (2910 db) 142,50 Ft nye­reményt űzetnek. (MTI) flirdeíőfeleink figyelmébe! CV Hirdetéseiket Marcaliban ZAVAGY1L GÉZA (Marcali, könyvesbolt) megbízottunknál is feladhatják. (S) tumultus kerekedett. A nézőtérről csak azt lehetett látni, hogy Ba- logliot a bíró leküldi a pályáról. A 26. percben a felezőv on Álnál Gergely csapott össze Csordással. A játékvezető a kaposvári balhát­védet kiállította. Most már for­rongott a nézőtér. A következő percben Radó játékvezető lehajolt, fölvett egy kavicsot, felmutatta, majd lefújta a mérkőzést. Igen parázs jelenetek következ­tek ezután. A mérkőzés lefújása után fölkerestük Radó bírót az öl­tözőben. Kérésünkre elmondotta, hogy az első gólnál a lesen álló Kalmár ellenféltől kapta a labdát, ezért nem vette figyelembe a part­jelző intését. Baloghot azért állí­totta ki, mert a kavarodásban a kaposvári hátvéd két kézzel nya­kon ragadta Soltit. Gergelyt tal- palás címén zárta ki a játékból. A játékvezető kijelentette, hogy nem dobták meg, de látta, hogy valaki a nézőtérről a pályára ha­jított egy kavicsot. A csepeliek öltözőjében a kiállí­tásokkal kapcsolatban Solti kije­lentette, hogy Balogh hozzá sem ért, ellenben Várnai közölte, hogy abban á bizonyos tülekedésben Balogh az ő fülét meghúzta. A felzüdult közönség izgatottan tárgyalta az eseményeket, s csak nagy sokára ürült ki a Kinizsi-pá­lya. Mayer Géza * * * Dunaújváros—BVSC 3:0. Zalaegerszeg—K. Lombik 1:0. Szállítók—Mosonmagyaróvár 4:1. Oroszlány—EVTK 1:0. Budafok—Csepel Autó 2:1. PVSK—B. Spartacus 3:0. Székesfehérvár—Győri MÁV 1:1. Az NB n. állása: 1. Sz.-fehérvár 9 6 2 1 21:3 14 2. Csepel 3. Szállítók 4. BVSC 5. Dunaújváros 6. Győri MÁV 7. Oroszlány 8—9. EVTK 8—9. Magyaróvár 10. Zalaegerszeg 8 6 11 13:4 9 6 1 2 16:8 $3 9 5 2 2 15:13 1te 9 4 3 2 19:12 ljl 9 3 4 2 11:10 10 9 2 5 2 17:15 9 2 4 3 10:10 * 9 2 4 3 13:13 $ 9324 14:17 ^4 Ä* Honvéd idegenben is győzőit Siófok otthon kikapott as ÍXtí HÍ• listavezetőjétől U—12. B. Spartacus 9 3 2 4 9:12 9 3 2 4 9:12 9 3 2 4 6:9 9 2 1 6 9:16 9 2 1 6 7:16 8 - 2 6 6:21 11—12. PVSK 13. Budaiok 14. Csepel Autó 15. K. Lombik 16. K. Kinizsi Megjegyzést A félbeszakadt Csepel—K. Kini­zsi mérkőzés eredményét nem szá­mítottuk be a bajnoki táblázat el­készítésénél. ötvenszázalékos sikerrel sze­repeltek a somogyi NB Ill-as csapatok. Teljesnek mondható a siker a K. Honvéd szempont­jából. A csapat javuló formá­ban játszott, idegenből hozta haza a két bajnoki pontot. Ez­zel továbbra is ott maradt az élcsoportban, s a vezető Pécsi BTC mögött a táblázat máso­dik helyén áll. Nem kísérte szerencse a siófokiak szereplé­sét. Siófokon nagy érdeklődés­től kísérve került sor az izgal­makban bővelkedő mérkőzésre. Már-már úgy látszott, hogy a technikai fölényben levő. bőr­gyári csapattal szemben dön­tetlent ér el a lelkes siófoki gárda, a 88. percben azonban újabb gólt tudott rúgni a BTC, s ezzel megnyerte a mérkőzést. Egyébként a délnyugati NB III. élén óriási a tömörülés. A második helyezett K. Honvéd­nek (és még három csapatnak) tíz pontja van, a 7. helyen álló Szekszárdi Petőfinek 9. Előre­láthatóan ez a hét csapat fut majd nagy versenyt az NB II- be jutást jelentő 1—4. helyért A többi a kiesés elkerüléséért küzd. Nem kis meglepetésre a 8. forduló után a tavaly kitű­nően szereplő Mohács zárja a sort A siófokiak is ott varrnak a sereghajtók közt K. Honvéd- Kiskunhalas 1:0 (0:0) Kiskunhalas, 800 néző. V: Bá­lint. K. Honvéd: Bogyai — Bárány, Tamási, Léber — Kirbauer, Lang — Veverán, Németh, Tulok, Pal- kovics I., Szűcs, Edző: Radnai Ist­ván. Kiskunhalas: Nagy — Tóth I., Jeremiás, Mester — Sift, Homyák — Tóth n., Várhegyi, Csermák, Schverla, Jäger. Edző: Fehér Fe­renc. Az első eseményt a 6. percben Jáger hatalmas lövése jelentette, Bogyai azonban remek védéssel a léc fölé tolta a labdát. Egy perc múlva Csermák tette próbára kaposvári kapuvédőt, az azonban most is hárított. Lassacskán ma­gára talált a Honvéd, s a 16. perc­ben már gólszerzési alkalom is kí­nálkozott Palkó vies I. előtt, a ka­posvári csatár azonban két lépés­ről hibázott. A játékidő további szakaszában hol az egyik, hol a má-ik kapu előterében kerekedett egy-egy parázs jelenet — eredmény nélkül. Szünet után a K. Honvéd len­dült bele. A 2. percben Veverán viharzott el a szélen, egy csel után középre ívelt, Jeremiás kétségbe­esetten kézzel ütötte le a labdát a 16-cson belül. Vitathatatlan ll-es. Németh állt neki a büntetőrúgás- nak, és biztosan értékesítette. 1:0 a K. Honvéd javára. A hazaiak kemény játékba kezdtek. Ennek «■eredményeként« Léber megsé­rült, s csak húszpercnyi ápolás múlva tért vissza a pályára — statisztálni. Az utolsó negyedórá­ban a Honvéd az eredmény tartá­sára törekedett, teljes sikerrel. Az elég nehéz talajú pályán a K. Honvéd javuló játékot nyújtva megérdemelten győzött. A kapos­vári csapat nagy közönségsikert aratott pontos adogatásaival, gyors támadás szövéseivel. Ha a Honvéd ötösfogatának egy kicsit jobban megy, a győzelem nagyobb ará­nyú is lehetett volna. A Honvéd­ből Bogyai, Bárány és Tulok, a hazai csapatból Jeremiás és Mes­ter jeleskedett. Pécsi BTC—Siófok 2:1 (0:0) Siófok, 1300 néző. V: Tímár. PBTC: Gergely — Keidl, Kúti. Torok — Szalai, Horváth — Gö re­gény!, Hausehl, Kincses, Győrfi, Angyal. Edző: Leipám László, sió­fok: Istvándi — Farkas, Fehér, Győrfl — Nagy, Szabó — Németh, Peresztegi, Tóth, Papp, Cziráki. Edző: Fischer Sándor. A vendégek kaptak jobban láb­ra, s több gyors támadSsfVezet- tek. A 10. percben Győri! lövését Istvándi csak bravúr árán ' tudta menteni. Ezután leljöttek a ha­zaiak, s Cziráki révén veszélyez­tettek. A szélső lövését azonban Gergely hárította. Mindkét csapat főként a támadásra fektetett súlyt, ezért a közönségnek tetszett az eseményekben gazdag játék. Hiába volt azonban a támadók próbálkozása, a védelmek mindkét oldalon Jól álltak a lábukon. I A második félidő első eseményét az jelentette, hogy a kitörő Gör- gényit Győrfi csak szabálytalanul tudta akasztani, s minthogy az eset a 16-oson belül történt, 11-es- hez jutott a bőrgyári csapat. Győr­fi állt neki a büntetőnek, Istvándi azonban jó érzékkel kivédte a lö­vést. Percekre feljött a siófoki csapat, mégis a 13. percben a pé­csiek szereztek vezetést Győrfi ré­vén. 1:0. Huszáros siófoki ellentá­madás volt erre a felelet, s ez a 15. percben gólt eredményezett Né­meth lövésszerű beadását Tóth csípte el, s hatalmas gólt lőtt 1:1. Ezután, ha lehet, még fokozódott az iram, s elkeseredett küTdelem folyt a győztes gólért Már-már úgy látszott, hogy marad a dön­tetlen, amikor két perccel a be­fejezés előtt Angyal bombalövése utat talált Istvándi hálójába. 2:1. Színvonalas játékot, jó mérkő­zést látott Siófokon a szép számú szurkolótábor. A technikailag kép­zettebb és jobb játékosokból álló BTC, annak ellenére, hogy némi fölényben játszott, csak némi sze­rencsével szerezte meg a két baj­noki pontot. A lelkes siófoki együt­tes a döntetlenre rá is szolgált volna. Jók: Gergely, Szalai, Hor­váth, Görgényi, Hl. Istvándi, Nagy, Szabó, Papp. Dr. OJváry István AZ NB HL TOVÁBBI EREDMÉNYEI Nk. Dózsa—Nagymányok 4:1. Baja—Nk. Bányász 2:0. Székesfehérvár—P. Bányász 2:1. Dombóvár—Kalocsa 3:1. Fécsszabolcs—Sz. Petőfi Oá). Sz. Dózsa—Mohács 1:0. A délnyugati NB m. állása: 1. Pécsi BTC IT-1 23:11 14 ■2. K. Honvéd 8 4 3 3 14.-6 10 3. P. Bányász 8 4 3 3 13:7 10 4. Pécsszaboles 8 3 4 1 12:8 10 5. Sz.-féhérvár 8 4 2 2 10:7 10 6. Baja 7 3 3 1 8:5 9 7. Sz. Petőfi 8 3 3 2 10:13 9 8. Nk. Dózsa 7 3 13 13:9 7 9. Kiskunhalas 8 3 1 4 7:7 7 10. Sz. Dózsa 8 3 14 14:17 7 11. Nk. Bányász 8 3 3 4 13:13 6 12. Kalocsa a 1 4 3 1738 6 13. Siófok 7 13 3 10:14 5 14. Nagymányok 8 3 15 11:18 5 15. Dombóvár 7 2 1 4 9:15 5 16. Mohács a 1 2 5 5:15 4 I megyei bafeiokságben kikapott a K. Dózsa, s így tovább nőtt a Taszári Honvéd elinye Előrevetette árnyékát, hogy a 9. megyei labdarúgó bajnoki forduló legnagyobb mérkőzése a rangadó jellegű Nagyatád— K. Dózsa mérkőzés lesz. Való­ban Atádon nagyszerű küzdel­met, jó mérkőzést látott a ha­zai szui'koiótábor, amely a vé­gén a nagyatádi csapat győ­zelmének örvendezhetett. A Dó­zsa tehát elvesztette veretlen­ségét, s ez egyben azt jelenti, hogy a vesztett pontokat te­kintve most már a kaposvári lila-fehérek előtt is négy tisz­ta ponttal vezet a Taszári Hon­véd. A 9. fordulóban keserves győzelmet aratott a KMTE. A csurgód csapat vitatható 11-es- sél esett el az egyik bajnoki ponttól. Döntetlenül végződött a marcali hasai rangadó. A többi találkozón a győztesek aránylag biztosan jutottak a két bajnoki pont birtokába. Tudósítóink: az egyes mérkő­zésekről az alábbiakat jelen­tették: ­KMTE—CSURGÓ 3:* (2:1) Kaposvár, 300 néző. V: Várvízi. KMTE: Kovács I. — Kovács Hl., Szabó, Kovács n. — Vajda, Vigh — Laki, Ztmonyi, Pammer, Zsol­dos, Nagy. Edző: Egres László. Csurgó: Gyaja — Péczeli, Hottó I., Hottó II. — Bausz, Füzes — Vörös, Sóíonyi, Luczek, Sebők, Nagy. Ed­ző: Bolla József. A jól küzdő csur­gói csapat végig egyenrangú ellen­fele volt az erőtlenül játszó MTI- nek. A végén Várvízi játékvezető túl szigorúan ítélt H-est a csur­góiak ellen, ebből esett a győztes gól. A játékvezető a 72. percben Sebőköt tiszteletlen megjegyzésért kiállította. G: Zsoldos, Vajda, Zl- monyi 11-esből, ill. Sebők és Lu­czek. Jók: Kovács HL, Kovács H., Zsoldos, ill. Hottó H., Luczek. Fonal László K. KINIZSI II.—LABOD 4:1 (3:0) Kaposvár, 1500 néző. V: Tóth, Kinizsi: Mohácsi — Kiss, Pálfal- vai, Csönge — Bognár. Gulyás Bíró Hl. 11-esből, Takács, UL Molnár. Jók: Mohácsi, Gulyás, Ko­vács, ÜL Kiss, Varga, Ilosíai. Horváth László TASZAR—K. ÉPlTÖK 4:1 (1:1) Kaposvár, 400 néző. V: Nárai. Taszár: Szobor.ya — Bagyilla, Bel­kó, Magyar — Fekete, Szórádi — Erdei, Farkas, Vándori, Kovács, Hádinger. Edző: Jobban Ferenc. Építők: Szabó — Pápa, Horváth, Bévárdi — Várvízi, Balogh H. — Jezerniczki, Balogh I., Nagy I., Rab, Nagy H. Edző: Várvizá Ká­roly. A mezőnyben nem látszott meg, hogy a pontveszteség nél­küli Taszár és a sereghajtók közt tanyázó Építők játszik a pályán. Különösen az első félidő volt szo­ros. Szünet után eléggé szeren­csés gólokkal húzott el és győzött a taszári csapat. G: Kovács 2, Erdei, Farkas 11-esből, 111. Rab, Jók: Szobonya, Erdei, vándor!, ill. Pápa, Várvízi, Nagy I. Nagy Géza MARCALI HONVÉD- MARCALI MEDOSZ 0:0 Marcali, 1204 néző. V: Kovács Gy. M. Honvéd: iszak — Obert, Potó, Viszmeg -- Maczenauer, Mar­koviét — Pataki, Horváth, Palacs- kó, Petrina, Bulik. Edző: Borsfái Géza. M. MEDOSZ: Törzsök — Ta­kács, Jakab, Settler — Bene, Pim- pauer — Németh, Kisborsó, Hosz- szú, Szántó, Farkas. Edző: Bősz Adám. A fegyveres erők napja al­kalmából rendezett ünnepi műsor­ban szereplő mérkőzés kezdetén virágcsokorral köszöntötték egy­mást a csapatok. Idegesen kezdett mind a két együttes, s ezt az ide­gességet később sem sikerült le­vetkőzni a játékosoknak. Mindkét oldalon sok helyzet maradt kihasz­nálatlanul. Az eredmény igazsá­gos. Jók: Iszak, Horváth, ill. Tör­zsök, Jakab, Settler. Kálmán Sándor K. H. VASUTAS—GYÉKÉNYES 3:0 (3:0) Kaposvár, 150 néző. V: Szilvás!. K. H. Vasutas: Illés — Tihanyi, Nagy I„ Miseta — Horváth, Mol­nár — Küttel, Németh, Nagy II., Jónás, Mike. Edző: Tőke János. 2, Németh. Jók: Nagy I., Molnár, ill. Mészáros, Máté, Aradi, Pozsgai Miklós NAGYATAD—K. DÓZSA 2:1 (0:0) Nagyatád, 600 néző. V: Juhász. Nagj'atád: Horváth — Krtvarias, Vucskics, Vojkovics — Lukács, Tamás — Makkos, Szabő, Izsák Simon II., Posta. Edző: Bicsáki Sándor. Dózsa: Molnár H. — Ball, Csima, Hartmann — Kecskeméti, Nagyrét* — Nincsevics, Veverán, Bódis, Farkas, Molnár Hl. Edző: Záborszky Jenő. A rangadó első félidejében Dózsa-fölény alakult ki, de nem akadt egyetlen kapos­vári csatár, aki meg tudott volna birkózni a jól játszó hazai védők­kel. Szünet után az ötödik perc­ben Posta megszerezte csapatának a vezetést. Üjabb öt perc múlva Izsák kettőre növelte az atádi gólok számát. A nagy becsvággyal játszó kaposvári csapat Bódis ré­vén a 80. percben tudott szépíteni. A Dózsa mindvégig szebben s kul­turáltabban, a mérkőzés nagyob­bik részében fölényben játszott. A kaposvári ötösfogat tagjai azon* ban ezen a mérkőzésen eléggé (*- hetetlennek bizonyultak. Jók: Lu­kács, Tamás, ill. Nagyréti, Bódis. Horváth Miklós BARCS—BALATONLELLE 3:1 (1:1) Barcs, 700 néző. V: Németh. Barcs: Jobbágy — Molnár, Sinkó, Bednyák — Berda, Krapecz — Ró­zsavölgyi, Nikolausz,. Túróczi, Marton. Papp. Edző: Szóvári György. Balatonlelle; Kriska — Molnár, Gécri, Kindler — Szabó, Varga — Somogyi, Zsigmonó, Szűcs, Cser, Baluka. Edző: Lugosi Ernő. A barcsi csapat áokkal job­ban játszott, s különösen szünet után volt nagy fölényben. A 89. percben a játékvezető tiszteletlen­ségért Zsigmondot kiáll!tóttá. G: Nikolausz, Rózsavölgyi, Túróczi, 1U. Jónás, Esigroond. Jók: Berda, Krapecz, Rózsavölgyi, ill. Kriska, Cser. Göndöcs Jenő K. V. LOBOGD—SOMOGYSZOB 4:0 (2:0) Kaposvár, 100 néző. V: Molnár H. V. Lobogó: Mészáros — Nagy, Kiss, Borda — Pereg, Műdig — Végh, Zaccommer, Lukács, Zsohár, Ger­gő. Edző: Horváth Béla. Somogy­izol): Barbina — Fám, Bálint, Né­meth — Kiss, Szalai — Palotai, Hosszú, Szűcs, Dombi, Takács. Edző: Selmeczi István. Végig a Vörös Lobogó támadott, s csak a kaposvári csatárokon múlt, hogy nem született nagyobb arányú győzelem. A 93. percben Bordát a játékvezető kiállította. G: Lukács 2, Zaccommer, Zsohár. Jók: Pe­reg, Műdig, ill. Bálint. Tolnai László A megyei bajnokság állása: 1. Taszár 9 9 - - 41:8 18 2. K. DÓ2sa 8 5 2 1 23:8 12 3. Nagyatád 8 6 - 2 17:8 12 4. K. H. Vasutas 9 6-3 16:14 12 5. M. Honvéd 8 4 2 2 10:5 10 6. KMTE 8 4 2 2 18:15 10 7. Lábod 8 4 1 3 18:13 9 8. M. MEDOSZ 8 4 13 16:13 9 9. K. V. Lobogó 8 4 13 16:15 9 10. Csurgó 8 4 - 4 26:16 8 11. Barcs 9 2 3 4 11:19 7 12. Balatonlelle 9 2 16 11:27 5 13. Somogyszob 8 116 7:18 3 14. K. Építők 9 1-8 12:33 2 15. Gyékényes 9 - - 9 4:36 " K. Kinizsi n. 9 3 - 6 21:25 6 Németh, Borzas, Bíró in., Kovács, i Gyékényes: Mészáros — Gergelics, Takács. Edző: Vársidi Lajos. Lá- Máté, Aradi — Ivánesies, Gelen­bod: Hornai — Balogh I., Szokolics, Kiss — Mihóka, Varga — Balogh II., Koczka, Kovács, Molnár, Ilos- fai. Edző: Kanizsai Gyula. A Ki­nizsi tartalékcsapata az el - ő fél­időben jól játszott, szünet után Lá­csér I. — Gelencsér II., Horváth I., Horváth II., Horváth ni., Borsics. Edző: Róka Lajos. Ügy kezdődött a mérkőzés, hogy a kaposvári csa­pat esetleg kétszámjegyű győzel­met arat. 3:0 után azonban leié-' bod is feljavult s kiegyenlített volti kertek a kaposváriak, s nagyon küzdelem. G: Bognár, Kovács, feljött a vendég együttes. G: Jónás Az 0. Dózsa a labdarúgó NB I. élén A labdarúgó NB 1. nyolca- Szombathely—Pécs 1:0. dik fordulójában a legnagyobb érdeklődés az eddigi két veret­len csapat, az Ű. Dózsa és a Bp. Honvéd mérkőzését kísér­te. Az újpestiek huszáros haj­rával az utolsó percekben lőtt góllal győztek és ezzel a baj-' noki táblázat élére kerültek. Szombathely megszerezte első j ■ győzelmét. A vasutas csapat r Fees együttesét késztette meg- I adásra. A forduló eredményei: Ű. Dózsa—Bp. Honvéd 3:2. Ferencváros—Tatabánya 1:0. \ Dorog—Győr 1:0. Szeged—Vasas 2:1. Komló—Debrecen 3:0. A bajnokság élcsoportjában ez a helyzet: 1. Ü. Dózsa 11 pont, 2. Szeged 11 pont, 3. Bp. Honvéd, 4. Dorog, 5. MTK 10 —10 ponttal. GYÁSZJELENTÉS Fájdalommal tudatjuk, hogy ÖZV. HETESI JANQSNE | 1962. szeptember 29-én 81 éves korában elhunyt. Temetése | október 2-án du. fii 2 órakor lesz a Keleti térré -n. G-ás’. - valid.