Somogyi Néplap, 1962. október (19. évfolyam, 230-255. szám)

1962-10-23 / 248. szám

A VASÁRNAP SPORTJA Mindhárom somogyi NB-s labdarúgó csapat vereséget szenvedett C§ak és Kalmar győzött a kaposváriak közül Bp. Honvéd—K. Dózsa 16:4 Ilyen rossz napja még nem volt az idei bajnokságban a somogyi Ubdarúgócsapaloknak, mint most vasárnap. Mindhárom csapatunk vereséget szenvedett. A K. Kinizsi és a Siófoki Bányász otthonában kapott ki. A Kaposvári Honvéd" a bajai rangadón maradt alul. Hí­ven tükrözik a vasárnapi NB-s mérkőzések, hogy gyengélkedik a somogyi labdarúgás. A K. Kinizsi zártkapus mérkő­zésen ismét gyengén Játszott. A támadósor tagjai olykor kezdetle­ges hibákat vétettek. Ezzel az ötösfogattal a Kinizsinek reménye sem lehet arra, hogy búcsút mond­jon az NB II. tizenhatodik helyé­nek. Feltűnő, hogy még a lelke­sedés is hiányzik a Kinizsi csapa­tából. A K. -Honvéd kemény mérkőzé­sen maradt alul. A jónak mondott ötösfogat ez alkalommal ismét gólképtelennek bizonyult, így a kaposvári védelem egyetlen hibá­ja elég volt ahhoz, hogy a bajai csapat győzzön. Siófok súlyos árat fizctet' a ért; mert lebecsülte ellenfelét. n ha a siófoki fiúknak megárt voloa a legutóbbi dicséret. A bányászok félvállról vették Kalocsát, s en­nek két pont lett az ára ... Az NB II. nyugati csoportjában sem az első helyezett Csepeli Va­sas, sem a második helyen álló Székesfehérvár nem tudott győzni. A táblázaton lassan kialakul az él, és a sereghajtók sorrendje is. a Kinizsi, de kapura lövésre jó­formán senki sem vállalkozott. A cserék sem használtak, ugyanis az utolsó tíz percben Herbei, sőt Szili is előrement a támadósorba. A jól védekező Spartacus azonban tartani tudta az eredményt. Nem sokat vesztettek azok, aki­ket az MLSZ ismeretes rendeleté kitiltott a B. Spartacus—K. Kini­zsi mérkőzésről. Ez a találkozó bizony nem mozgott NB Il-es szin­ten. Elsősorban azért nem, mert a K. Kinizsi változatlanul igen gyenge csapat. Otlettclen, vérsze­gény a csatársor játéka, a véde­lem is könnyen zavarba jön. A B. Spartacus szintén 'nem csillogta­tott meg különösebb erényeket ezen a találkozón. Talán valami­vel gólratörobb támarlósórának kö­szönheti értékes győzelmét. Jók: Huszár, Demeter, Kalmár, iU. Szüi, Bíró, Herbei. Hétfőn reggel a mérlegeié, kor kiderült, hogy igen tartalékos csa­pattal áll ki a K. Dózsa a Bp. Honvéd ellen. Hiányzott a kapos­váriaknál a két Beretzky fiú, to­vábbá a gyengélkedő Papp Béla is. Az esélyeket latolgatva előre ve­tette árnyékát a Honvéd nagyará­nyú győzelme. Hétfőn este az ökölvívó CSB kettős mérkőzésén ez be is következett. Az első szá­mú bajnokesélyes Bp. Honvéd egységesebb és jobban felkészült csapata fölényes biztonsággal nyert. A kaposváriak öklözé~én látszott, hogy a csapat inkább a jövő hétre tartogatja erejét. A Honvéd 2:0-ás előnnyel indult. Kajdi ellen a könnyüsúlyban a kaposváriak nem állítottak ver­senyzőt. Nyári viszont rögtön ki­egyenlített, mert a légsúlyú''k mérkőzésén biztos győzelmet ara­tott Adorján ellen. Ezután azonban a Honvéd ellenállhatatlannak bi­zonyult. Feladta Vörös Jaczkó el­len, minimális különbséggel Bedő kikapott Simontól, Tóbi Kluppt ú (ez utóbbi eredménnyel a Sport- csarnok közönsége nem értett egyet). Fülöp feladta Klinger, Mik- lai Dienes ellen. A középsúlyban a Dunajetz—Fehér III. mérkőzésen a bírák 3:1 arányban a sokat sza­bálytalankodó Fehér győzelmét látták. Riba már-mór biztos győz­tesnek látszott Bitter ellen, amikor egy nagy jobb horogba belesza­ladt és feladta. Az est legszebb mérkőzését a nehézsúlynak " talál­kozója hozta, ezen Kalmár nagy­szerű ökölvívással győzött Vörös ellen, s így született meg a 16:4. A mérkőző párok légsúlytól föl­felé (elöl a Bp. Honvéd verseny­zői): Adorján pv. Nyári ellen. 6:2. Jaczkó ellen Vörös a 2. menetben, feladta. 2:2. Sümon pgy. Bedő el­len. 4:2. Kajdi ellenfél nélkül győ­zött. 6:2. Klupp pgy. Tóbi ellen. 8:2. Kiinger ellen Fülöp a 2. me­netben feladta. 10:2. Dienes ellen Miklai az 1. menet után feladta. 12:2. Fehér III. pgy. Dunajetz el­len. 14:2. Bitter ellen Riba az L menetben feladta. 16:2. Vörös pv. Kalmár ellen. 16:4. A mérkőzéseket Krettinger és Dobronay vezette, pontozott Gá­bor, Bányai, Benácsi és a pihenő vezetőbíró. K. R. A CSB további eredményei: Dunaújváros—Beloiannisz 12:8. Ü. Dózsa—Csepel 16:4. A Vasas Dinamó—Vasas találko­zó lapzártakor még tartott. B. Spartacus - K. Kinizsi 2:1 (2:0) Kaposvár, vezette: Soós T. B. Spartacus: Virágh — Kocáján, Varga, Huszár — Remis, Törőcsik I. — Forbáth, Grubicska, Demeter, Kalmár, Milosevics. Edző: Bodola Gyula. K. Kinizsi: Szűcs II. — Gergely, Szili, Darvas — Bíró, Herbei — Borzas, Zaag, Kovács, Stadler, Szűcs L Edző: Varga György. A labdarúgás történetében elő­ször játszottak Kaposváron zárt­kapus mérkőzést. A rendezőség és a karhatalom lezárta a pályá­hoz vezető utakat, így a hivatalos személyeken kívül mintegy ezer szurkoló csak az edzőpályán túli magaslatról — madártávlatból — látta a két csapat találkozóját. Egy-egy kihagyott helyzet ve­zette be a találkozót. A 6. percben a kaposváriak veszélyeztettek, és csak szöglet árón szabadult fel a B. Spartacus kapuja. A 15. perc­ben viszont egy baloldali támadás után már sakk-matt volt a. kapos­vári védelem, Kalmár azonban az ötösről a kapussal szemben állva «•feladta« a labdát. Nem sokkal később Forbáth elől Herbei az utolsó pillanatban mentett szög­letre. Enyhe fölénybe került a Spartacus, s érett a gól. A 26. percben Demeter lövése a kapu­fán csattant. A 35. percben a ven­dégek megszerezték a vezetést. Jobb oldalon futott most is a tá­madás, melynek végén Milosevics középről közelről lőtt a hálóba. 1:0. Válaszként Zaag eresztett meg egy gyenge kapuralövést. A 41. perc­ben a leálló kaposvári védelem mellett a lesgyanús helyzetben le­vő Kalmár lőtt a hálóba. 2:0. Ismét Zaag próbált válaszolni, nagy lö­vését azonban Virágh biztosan védte. SZÜNET UTÁN támadásba lendült a Kinizsi. Ezek azonban inkább egyéni próbálko­zások voltak, hiányzott a csatárok összjátéka és a támadók közti meg­értés. A 19. percben nem ismerték fel a helyzetet, s kimaradt *egy kaposvári gólszerzési alkalom. Borzas a jobb szélen futva átve- rekedte magát Huszáron, a labda a szélső elé pattant, s ő besétál­hatott volna vele a kapuba, de Szűcs I. — aki együtt futott a tá­madással — elhalászta a labdát Borzas elől, így passzív lesállása aktívvá vált, s szabadrúgást rúg­hatott a Spartacus csapata. A 70. percben szépített a Kinizsi. Szűcs I. két csel után faképnél hagyta őrzőjét a jobb oldalon, begurított és Borzas közelről biztosan lőtt a hálóba. 2:1. Nagy fölénybe került Soós I. játékvezetőnek nem volt nehéz dolga. Néhány kisebb hi­bát vétett csupán, ezek azonban az eredmény alakulását nem befo­lyásolták. Kovács Sándor TOVÁBBI NB II-ES EREDMÉNYEK Szállítók—Székesfehérvár 0:0, Zalaegerszeg—EVTK 1:0, Budafok —Csepel 2:2, Dunaújváros—Győri MÁV DAC 1:1, Mosonmagyaróvár —Cs. Autó 2:1, BVSC—K. Lombik 3:1. A labdarúgó NB n. állása: 1. Csepel íi 8 2 1 20:6 18 2. Székesfehérvár íi 7 3 1 22:5 17 3. Szállítók íi 6 2 3 16:9 14 4. Dunaújváros ii 5 4 2 23:14 14 5. BVSC n 6 2 3 18:19 14 6. Zalaegerszeg íi ? 2 4 18:19 12 7. Oroszlány 10 3 5 2 18:15 11 8. Győri MÁV ll 3 5 3 13:14 11 9. EVTK 11 3 4 4 12:11 10 10. Magyaróvár 11 3 4 4 15:15 10 11. B. Spartacus 11 4 2 5 13:16 10 12. Budafok 11 3 3 5 9:14 9 13. Pécsi VSK 10 3 2 5 9:14 8 14. Csepel Autó 11 3 1* 7 13:19 7 15. K. Lombik 11 3 1 7 10:21 7 16. K. Kinizsi 11­2 9 7:25 2 Az éllovasok mind győztek a megyei bajnokságban Ex történt ax NB ll!-ban-K. Honied 1:0 (1:0) Baja, 1500 néző. V: Oláh. Baja: Disztl — Herlnger, Pán- esics I., Ulakity — Nagy, Varga — Mészáros, Czeglédi, Páncsics II., Poszlancsek, Agatity. Edző: Onódi Béla. K. Honvéd: Bogyai — Bá­rány, Tamási, Léber — Kirbauer, Lang — Veverán, Németh, Tulok, Palkovics L, Szűcs. Edző: Radnai István. Az első húsz perc tapogatózó já­tékkal telt el, esemény nercül. Az­tán belelendültek a hazaiak, s a 30. percben vezetést szereztek. Egy élőrevágott labdával Czeglédi tört ki, Bárány a 16-os előtt felvágta a kiugrani készülő csatárt. Szabad­rúgás, melyet Czeglédi a sorfal mellett értékesített. 1:0. Heves Honvéd-rohamok következtek vá­laszként, ezek azonban csak a 16-osig voltak lendületesek. Itt el­fogyott a Honvéd-csatárok tudo­mánya. Két ízben ugyan Tulok jól célozta meg a bajai kaput, de Disztl a helyén volt. Szünet után Radnai edző átren­dezte a sorokat, Lang balhátvéd, Palkovics I. balfedezet, Léber bal- összekötő lett. Ez annyiban hasz­nált, hogy a Honvéd nagy fölény­be került. Befejező csatár azonban most sem akadt, pedig a 16. perc­ben Németh előtt megnyílt az al­kalom az egyenlítésre. A csatár három csel után már csak a ka­pussal állt szemben, aztán a ki­mozduló Disztl mellett a kapu mellé gurított. Két perccel később a kitörő Czeglédit Tamási a 16-oson belül akasztotta. Vitathatatlan 11-es. Czeglédi állt neki a bünte­tőnek, s csúnyán kapu mellé rúg­ta a labdát. Üjabb Honvéd-roha­mok következtek eredmény nél­kül. Heves összecsapásokkal ért véget az izgalmakban bővelkedő mérkőzés. Nem elég csak támadni. Ez bi­zonyosodott be a Bajai Építők— K. Honvéd találkozón, ahol a já­tékidő nagyobbik szakaszában a kaposvári csapat támadott. Az erő­teljes bajai hátvédek azonban könnyűszerrel akadályozták meg Veveránékat a gólszerzésben. A mezőnyben nagyszerű technikai bravúrokat mutató ötösfogat tudo­mánya a kapu előtt elfogyott. Ezért történt, hogy az egy szeren­csés gólt rúgó bajaiak győztesként tudtak levonulni á pályáról. Jók: Herlnger, Tulakity, Czeglédi, ill. Tamási, Tulok. Androvics József Kalocsai Kinizsi—Siófoki Bányász 2:1 (1:1) Siófok, 1000 néző. V: Winkler. Kalocsa: Kovács I. —- Bolvári, Horváth, Bálint — Romsics, Ta­mási — Boda, Sipos, Wattai, Bar- ta. Kovács II. Edző: Hirmann Endre. Siófok: Istvándi — Vörös, Fehér, Farkas — Nagy, Szabó — Tóth, Hári, Somogyi, Cziráki, Hor­váth. Edző: Fischer Sándor. A hazaiak vezették az első tá­madásokat, majd fokozatosan a vendégek jutottak szóhoz. Jórészt azért, mert igen tervszerűtlen volt a siófoki csapat játéka. Fölénybe került Kalocsa. Istvándinak több ízben csak bravúr árán sikerült menteni. Aztán Wattai, majd Ko­vács II. biztos gólhelyzetben hi­bázott. Nem így Tóth, a siófoki jobbszélső, aki a 19. percben jól használta ki a kalocsai védelem megingását, és megszerezte a sió­fokiak vezető gólját. 1:0 Siófok javára. Ezután, ha lehet, még ké­nyelmesebbé vált a hazaiak játé­ka. Jórészt ez eredményezte, hogy Wattainak a 35. percben sikerült kiegyenlítenie. 1:1. SZÜNET UTÁN a vendégek lelkes játékkal ragad­ták magukhoz a kezdeményezést. A 24. percben Barta berúgta a második, s egyúttal győzelmet je­lentő kalocsai gólt. 2:1. Néh'nv siófoki támadás jellemezte az utol­só negyedórát, Tóth veszélyezte­tett is, de Kovács I. kapus a he­lyén volt. Kellemetlen meglepetés érte ezen a találkozón a lelkes siófoki szurkolótábort. A hazaiak ugyanis győzelemre számítottak. Nem alap nélkül. A siófoki csapat tagjai azonban hamarosan szerte foszlat­ták a reményeket. A fölényeskedő, az ellenfelét lebecsülő, kényelmes- kedő siófoki csapat rosszul ját­szott. A tamadósor ebben az össze­tételben nem felel meg a követel­ményeknek. Ezért született várat­lan kalocsai győzelem ezen a kö­zepes szintű találkozón. Jók: Ta­mási, Sipos, Wattai, Barta, ill. Istvándi, Farkas. Dr. Üjváry István Nem adódott különösebb megle­petés ezen a héten a megyei lab­darúgó-bajnokságban. Igaz, hogy a K. Építők győzelmére a K. H. Vasutas ellen csak kevesen szá­moltak. Mégis az Építők csapata nyert, mert az együttes kezd ma­gára találni, a vasutas csapat pe­dig a kezdeti lendület után kissé megtorpant. Az élen kialakult a sorrend. Taszár — miután Marca­liban a Honvéd ellen is győzni tu­dott — továbbra is biztosan vezet. De győztek a vetélytársák is. A K. Dózsa és a KMTE nagy gól­aránnyal, Nagyatád is aránylag biztosan. Tudósítóink az egyes ihérkőzé- sekről az alábbi jelentéseket ad­ták: TASZAR—MARCALI HONVÉD 3:2 (1:0) Marcali, 200 néző. V: Szilvás!. Taszár: Szobonya — B agy illa. Bel- kó, Magyar —■ Fekete, Szóród) — Erdei, Farkas, Vándort, Kovács, HácUnger. Edző: Jobban Ferenc. Marcali: Iszak — Imre, Potó, Ka- lotai — Maczenauer, Markovics — Szűcs, Palacskó, Horváth, Petrina, Bulik. Edző: Borsfái Géza. Jó ira­mú mérkőzés, amelyen a Taszári Honvéd már 3:0-ra vezetett. A marcali csapat azonban nem adta föl még akkor sem, amikor egy 11-est elhibáztak. A lendületes haj­rában öt perc alatt két gólt rúg­tak a hazaiak. A kiegyenlítés a le­vegőben lógott. A döntetlenre rá is szolgált volna a marcali csapat. A 90. percben a játékvezető Mar- kovicsot kiállította. G: Hádlnger, Kovács, Farkas 11-esből, ill. Pet­rina, Szűcs. Jók: Belkó, Farkas, Kovács, ill. Imre, Potó, Szűcs. Kálmán Sándor K. V. LOBOGÓ—LÄBOD 1:1 (0:0) Kaposvár. Textiles-pálya, 50 né­ző. V: Dombrovszky. K. V. Lobo­gó: Mészáros — Nagy. Kiss, Zac- conimer — Novak, Műdig — Csor­dás, Végh, Lukács, Zsohár, Gergő. Edző: Horváth Béla. Lábod: Hor- nai — Balogh I., Kiss, Szokolics — Koczka, Varga — Balogh II., Hor­dós!, Keszi, Ilosfai, Molnár. Edző: Kanizsai Gyula. Közepes színvo­nalon mbzgó mérkőzés volt. ame­lyen l:0-ás kaposvári vezetés után Kiss második ll-esét Hornai ki­védte. S ugyancsak a kapuvédő ll-esből kiegyenlített. így született meg az igazságos döntetlen, an­nak ellenére, hogy a Vörös Lobo­gó a mérkőzésen többet támadott. G: Kiss ll-esből, ill. Hornai ll-es- bőL Tolnai László TOVÁBBI EREDMÉNYEK Pécsi BTC—Kiskunhalas 2:2, Pé­csi Bányász—Nagykanizsai Dózsa 2:2, Szekszárdi Dózsa—Dombóvár 2:0, Nagykanizsai Bányász—Szek­szárdi Petőfi 1:0, Székesfehérvár— Mohács 1:0, Pécsszabölcs—Nagymá- nyok 2:1. Az NB III. állása: 1. Pécsi BTC 10 8 1 1 30:14 17 2. Pécsi Bányász 10 5 3 2 17:10 13 3. Székesfehérvár 10 5 3 2 13:9 13 4. Bajai Építők 10 5 3 2 10:8 13 5. K. Honvéd a10 5 2 3 18:9 12 6. Pécsszabolcs 4 4 2 16:13 12 7. Sz. Petőfi 10 4 3 3 13:13 11 8. Nk. Bányász 10 4 2 4 16:14 10 9. Nk. Dózsa 10 3 3 4 18:15 9 10. Sz. Dózsa 10 4 1 5 17:19 9 11. Kalocsa 10 2 5 3 21:31 9 12. Kiskunhalas 10 3 2 5 10:11 8 13. Nagymányok 10 3 1 6 14:21 7 14. Siófok 10 1 4 5 14:20 6 15. Mohács 10 Z 2 6 7:17 6 16. Dombóvár 10 2 1 7 10:20 5 BODOLA NEM EMLÉKSZIK ... Mikroporózus talpú gyermekcipő Fogy. ár: 71.5J 92,70 Ft Kapható az állami áruházakban, a szövetkezeti áruházakban és szaküzletekben. (1669) I Ö, aki immár több mint három évtizede a labdarúgó- pályán él, furcsának talál­ja, amikor odalenn a pályán felsorakoznak a csapatok, s kezdődik a játék, ugyanak­kor a nézőtér üres. Bodola Gyula, a sokszoros magyar válogatott labdarúgó, a Bu­dai Spartacus edzője, a kis- padról újra meg újra az üre­sen tátongó nézőtérre tekin­tett. Nem akart hinni a sze­mének. Nem csoda. Hosszú labdarúgó pályafutása alatt még sohasem vett részt, még soha nem látott zártkapus mérkőzést. — Sajnálom. hogy Kaposvár, amelyre mindig szívesen emlékszem, ilyen emléket hagy bennem. Bizonyára a kaposvári szur­kolók levonták a tanulságot a történtekből. Szeretném hinni, hogy Kaposváron ezen­túl a hazai csapatot nemcsak madArtávlatból szemlélheti majd többezres nézőtábora, mint most vasárnap. Persze a közönségnek is tenni kell ezért valamit. Ki kell vetni magából a rendbontókat, hogy többé ne érjé ilyen szé­gyen a Kaposvári Kinizsi tá­borát — mondotta Bodola Gyula. KMTE—MARCALI MEDOSZ 6:0 (3:0) Kaposvár, 200 néző. V: Kovács. KMTE: Kovács I. — Vajda, Vich, Kovács II. — Zimonyi, Németh — Laki, Pammer, Martin, Zsoldos, Nagy. Edző: Egres László. Marcali: Törzsök — Takács, Hosszú, Sett­ler — Kósi, Pimpauer — Németh, Király, Szántó, Varga, Molnár. Ed­ző: Bősz Adám. Példásan sport­szerű mérkőzésen a tartalékos marcaliak ellen biztosan győzött a jól játszó MTE. A nagy kedvvel látszó KMTE-támadósor igen sok helyzetet dolgozott ki. G: Mart'n 2, Zimonyi, Pammer ll-esből. Ko­vács I. ll-esből és Settler öngól. Jók: Zimonyi, Martin, Laki, ill. Hosszú, Kósl. Fonal László NAGYATÁD—SOMOGYSZOB 2:0 (0:0) Nagyatád. 400 néző. V: Kiszelák. Nagyatád: Horváth — Kri varies, Lukács, Vojkovtcs — Szabó II., Tamás — Makkos, Vucskics, Izsák, Simon. Posta. Edző: Bicsáki Sán­dor. Somogyszob: Barbina — Pólfi, Nagy, Németh — Kiss, Simon — Palotai, Dombi, Bálint, Szűcs. Szá­lai. Edző: Selmeczi István. A jól védekező vendégek ellen csak küzdelem után nyert a második félidőben a hazai csapát. G: Vucs­kics, Szabó II. Jók: Horváth,,Lu­kács, ill. Nagy, Dombi. Horváth Miklós BARCS—GYÉKÉNYES 3:1 (2:0) Barcs, 200 néző. V: Kosaras. Barcs: Gál — Tuba, Sinkó, B?d- nyák — Berda. Papp — Rózsavöl­gyi, Mayer, Túróczi, Marton, Ker­tész. Edző: Szóvári György. Gyé- Icénves: Mészáros — GergeUcs, Máté, Aradi — Horváth T., Gelen­csér I. — Gelencsér II., Iváncsios, Horváth II., Horváth III.. BozMcs. Edző: Róka Lalos. Gyékényes a mezőnyben jól játszott, a hazaiak azonban sokkal gólratörőbbek vol­tak. s három góljukon kívül egv érvénytelen gólt és több i-nu^t rúgtak. G: Turóczi 2. Kerté-z, ill. Gelencsér IT. Jók: Berda. Rózsa­völgyi, Turóczi. Kertész, TU. Ara­di. Gelencsér I., Gelencsér II., Horváth II. Göndöcs Jenő K. KINIZSI II.—BALATONLELLE 7:3 (i:3) Kaposvár, 300 néző. V: Prefek. Kinizsi: Mohácsi — Hegedűs, Si­mon, Pálfalvai — Szigeti, Bognár — Németh. Bíró II., Acs, Gulyás, Takács. Edző: Váradi Lajos. Ba­latoni eile: Krlska — Varga I., Szűcs. Petrus — Szabó, Varga II. — Molnár, Zsigmond, Somogyi, Cser, Horváth. Edző: Lugosi Ernő. A vendég balattnlelleiek 3:0-ás ve­zetése után kapcsolt csak rá a Ki­nizsi tartalék együttese, amely ■ ta elfáradt Lellével szemben könnyen biztosította be győzelmét. G: Acs, Takács 2—2. Németh, Bíró II.. Gu­lyás, ill. Molnár, Somogyi, Zsig­mond. Jók: Szigeti, Acs, ill. Zsig­mond, Somogyi. Horváth László K. DÓZSA—CSURGÓ, 5:1 (3:0) Kaposvár, 100 néző. V: Szabó I. Dózsa: Molnár II. — Báli, Csima, Güth — Bódis, Kecskeméti — Sze- recz, Szigeti, Farkas, Nafvréti, Molnár III. Edző: Záborszky Jenő. Csurgó: Gyaja — Péczeli, Hottó II., Hottó I. — Bausz, Harsai — Vö­rös, Sebők, Sótonyi, Luczek, Nagy. Edző: Bolla József. Az első fél­időben jól játszó Dózsa, három gól­lal bebiztosította a győzelmet. Szü­net után mór kiegyenlítettebb volt a játék. G: Bódts, Szerecz, Szigeti, Kecskeméti, Hottó II. öngól, ill. Sebők. Jók: Bódis, Farkas, Csima, ill. Péczeli. Bartus Gyuláné K. ÉPÍTŐK—K. H. VASUTAS 3:0 (0:0) Kaposvár, Építök-pálya, 100 néző. V: Réczei. Építők: Szabó — Pápa, Horváth, Csabi — Várvízi, László — Jezeraiczkl, Balogh I., Balogh 11., Rab, Nagy. Edző: Várvízi Ká­roly. K. H. Vasutas: Illés — Tiha­nyi, Horváth; Mlseta — Németh L, Molnár — küttel, Németh II., Nagy 11., «ifcnás. Mike. Edző: Tőke Já­nos. A második félidőben feljavult a K. Építők csapata, s ilyen arány­ban is megérdemelten nyert. G: NR"v, Balogh II., Rab. Jók: Szabó, Páp'y Horváth. Csabi, Nagy, ill. Németh I., Molnár. Az első fél­idő 35. percében a játékvezető Jó­nást tiszteletlenségért kiállította. Nagy Géza A megyei bajnokság állása: 1. Taszár 10 10­­44:10 20 2. K. Dózsa 10 7 2 1 34:12 16 3. Nagyatád 9 7 1 1 19:6 15 4. KMTE 10 6 2 2 28:17 14 5. Lábod 10 5 2 3 20:14 12 6. K. H. Vasutas 10 6­4 19:18 12 7. K. V. Lobogó 10 4 3 3 18:17 11 8. M. Honvéd 10 4 2 4 12:9 10 9. M. MEDOSZ 10 4 2 4 17:’0 10 10. Csurgó 10 4 1 5 27:21 9 11. Barcs 11 3 3 5 15:25 9 12. Balstpnlelle 10 3 1 6 14:30 7 13. K. Építők 11 2­9 17:36 4 14. Somogyszob 10 1 1 8 9:24 3 15. Gyékény*s 11­­11 9:43­K. Kinizsi II. 11 4­7 28:33 8 — A totó 12 találatos szelvényes 12xxlxxxlllx. A 12 találatos szelvényekre egyen­ként 23 275 Ft, a 11 találatosakra 1112,50 Ft, a 10 találatosakra 140 Ft nyereményt fizetnek. ÉRTESÍTJÜK A T. UTAZÓKÖZÖNSÉGET, hogy október 28-án 0.00 órakor a MAVAUT vona­lain menetrend­változás lesz, menetrendkönyvek kaphatók. f elvilágosítással szolgál Kaposváron a MÁV AU T forgatni iroda a 15-84-es telefonszámon. 13. SZ. AKÖV. (67178)