Somogyi Néplap, 1962. szeptember (19. évfolyam, 204-229. szám)

1962-09-04 / 206. szám

A VASÁRNAP SPORTJA A K. Kinizsi kudarca Nincs már pontveszteség nélküli csapat az NB II-ben Sok megpróbáltatás érte már a kaposvári labdarúgótábort az NB II-ben. Néhány derűs nap után rendszerint nehéz idők következ­tek, amikor NB Il-es csapatunk bizony próbára tette szurkolótábo­rának idegeit. Olyan próbát azon­ban, mint amilyen a Mosonmagyar­óvár elleni kudarc, még nem élt át a legnépszerűbb sportág kapos­vári tábora. Ment már idehaza is rosszul a csapatnak. Volt idő, ami­kor három gólkülönbséggel is ki­kapott a Kinizsi, öt gólt azonban Kaposváron a Kinizsi hálójába bajnoki mérkőzésen még egyetlen ellenfél sem tudott rúgni. Ez első ízben a mosonmagyaróváriaknak sikerült. — Kudarc ... kudarc ... — ezt hajtogatta mindenki vasár­nap este Kaposváron. Mielőtt azon­ban a mérkőzés utánra terelnénk a szót, szóljunk az előzményekről. Amikor Kaposváron kútba esett az egyesülés terve, várható volt, hogy nehéz esztendőnek vág neki a Kinizsi. Nem kétséges, hogy az együttes megérzi annak az öt lab­darúgónak a hiányát, aki tavaly az oszlopa volt a csapatnak. Az új edző, Varga György bizony nehéz örökséget vett át. Elsősorban azért, mert a jelenlegi csapat játéktudá­sa erősen mérsékelt. Ami még fá­jóbb — a győri mérkőzést kivéve — küzdeni tudásból is gyengécskén áll a K. Kinizsi játékosgárdája. Gyönge csapat, lélektelen játék, ez már előreveti a kudarc árnyékát. A szurkolótábor, amelyre e rendkí­vüli nehéz helyzetbén igen nagy szükség volna, nem tud lelkesíte­ni. Azok, akik talán nem is olyan régen oly nagy lelkesedéssel bizto­sították az együttest, hogy jóban- rosszban kitartanak mellette, most a nézőtéren buzdítás helyett Intri­kálnak, fütyülnek, s húsz perccel a mérkőzés befejezése előtt tünte­tőén elindulnak haza. Ezek a té­nyezők együttesen juttatták el a jobb sorsra érdemes kaposvári NB Il-es csapatot a vasárnapi kudarc­hoz. Nem lesz könnyű megtalálni a kivezető utat. A K. Kinizsi kaposvári veresége mellett még számos meglepetés született az ötödik fordulóban. A BVSC a Szőnyi úton csak döntet­lent tudott elérni a Győri MÁV DAC ellenében. Zalaegerszeg le­győzte a Székesfehérvári Vasast. A nyugati csoportban nincs már pont­veszteség nélküli együttes, veret­len is mindössze kettő, a BVSC és a Kinizsit is verő Mosonmagyar­óvár. Elszenvedte első vereségét a K. Honvéd A siófokiak pompás győzelme Baja ellen Mosonmagyaróvár—K, Kinizsi 5:1 (2:1) Kaposvár, 3200 néző. Vezette: Va­das Gy. Mosonmagyaróvár: Horváth n. — Rúzsa, Becze, Tuba — Trapli, Né­meth —- Hérics, Gnám, Tóth, Poll- reisz, Salamon. Edző: Gőcze Sán­dor. K. Kinizsi: Őri — Balogh, Zaag, Gergely — Szigeti, Pálfal- vai — Tóth, Bíró, Stadler, Herbei, Szűcs. Edző: Varga György. Az első helyzet a vendégek előtt adódott az 5. percben: Hérics be­adását Pollreisz közelről kapu fölé vágta. A 11. percben gólt ért el a Kinizsi. Szűcs a balszélen ugratta ki Tóthot, akinek a kapu elé lőtt labdája Beczéről a hálóba pat­tant. öngóL 0:1. A mosonmagyaróváriakat hozta tűzbe a gól, s nagy lendülettel tá­madtak. Pollreász 20 méteres bom­bája csattant a kapufán, majd a 14. percben megszületett az egyen­lítés is. Szögletet Íveltek be az óváriak, a kaposvári védők röviden fe­jelték ki a labdát, s Hérics mintegy 18 méterről a lábak között is a hálóba talált. Őri későn vetődött. 1:1. Továbbra is a hazai kapu előteré­ben folyt a játék. A kapkodó védők hátráltak, csak a 16-os vonalán avatkoztak a játékba. Ez pedig ve­szélyes volt, mert Héricsék nagy erővel lőttek messziről is. Egy íz­ben Gnám 20—25 méteres lövését őri csak kiütni tudta, de a befutó óvári középcsatár nem talált ái üres kapuba. Húsz perc elteltével vette át a játék irányítását a Ki­nizsi. A bizonytalankodó Becze mellett többször is alkalom nyílt volna gólszerzésre, Horváth n. is »■teremtett* helyzetet rövid kiüté­seivel a kaposvári csatárok előtt, de azok közül senki sem tartóz­kodott a kapu előtt. Lövésekkel is csupán Stadler próbálkozott, azon­ban Horváth H. hárított. Ahogy a meddő fölény után lenni szokott, a másik oldalon esett góL A 42. percben ismét csak hát­ráltak Gergelyék, az óvári csa­tárok zavartalanul vezethették fel a labdát. Gnám a 16-osról lőtt, a labda Zaag lábáról a le­sen álló Pollreisz elé pattant, s ő közelről nem hibázott. 2:1. Az utolsó percben majdnem egyen­lített a Kinizsi, azonban a Horvá- thon átszálló labdát Becze a gól­vonalról kifejelte. SZÜNET UTÁN erőtlen, lanyha Kinizsi-támadások következtek, míg azután a 15. percben megpecsételődött a ka­posvári. csapat sorsa. Az óváriak szabadrúgása a Il-es pontra ívelődött, ott Zaag és Tóth ugrott fel fejelni, őri fö­löslegesen kiindult kapujából, s a csúsztatott labda fölötte akadálytalanul hullt a hálóba. 3:1. Ezután a Kinizsi teljesen összerop­pant, annál nagyobb kedvvel ját­szott a Magyaróvár. Csatársoruk szinte iskola játékot játszott a fej­vesztett kaposvári védők mellett. A 31. percben Tóth végigsétált a dermeüten néző Kinizsi-védők között, s a kifutó őri lábai kö­zött gurított a hálóba. 4:1. A kaposvári csapat csak vergődött a pályán, alig fejtett ki valami el­lenállást. A közönség megindult hazafelé. A 36. percben az óváriak még egy »-ajándék gólt* kaptak. Pálfalvai a 16-os oldalvonalá­nál szerezte meg a labdát, senki sem zavarta, ő azonban ahe­lyett, hogy elrúgta volna, ért­hetetlenül a középen tisztán álló Héricshez továbbította. Az ki is használta az alkalmat, s pár lépes után beállította a végeredményt. 5:1. Mélységes csalódást okozott já­tékával a K. Kinizsi. Ezúttal nem­csak rosszul, hanem lelkesedés, akarás nélkül is játszott a csapat. Az első félidőben az 1:1 után úgy látszott, hogy a beszorult Magyar­Szeptember 8—15-ig nagyszabású őszi vásár .v.v a nagybajaim földművesszövetkezetnél. Texlil-, ruházati és cipőáruk, vasműszaki és háztartási cikkek, óra, ékszer és ajándéktárgyak, játékok, könyv stb. nagy választékban vásárolhatók! Jó szórakozás ! — Kitűnő ételek és italok, hűsítők, fagylalt, cukrászsütemények. Kakaókóstoló, üdítőital-bemutató és - kóstoló, cukrásztermék-bemutató. (2977) óvár ellen sikerül megszerezni a győzelmet. S ha csak egy épkéz­láb csatára van is a Kinizsinek, aki kihasználja az ellenfél védel­mének a hibáit, ez sikerül is. Szü­net után teljesen összeroppantak a kaposvári játékosok, meg sem próbáltak küzdeni. Emellett nem tartották be a kapott utasításokat sem. A széleken alig vezettek tá­madást, a csatárok hátrahúzódva csak a mezőnyben játszadoztak. Igaz, hogy a fedezetpártól nem sok használható labdát kaptak. A gyors óvári csatárok mellett kiütközött a védelem lassúsága. Nem őrizték szorosan ellenfeleiket, azok szaba­don átvehették a labdát, s a hát­ráló védelem bizony sokszor át­járó ház volt. A magyaróvár! csa­pat a maga szintén bizonytalan­kodó védelmével, csupán két-há- rom gyors, jó képességű csatárá­val megérdemelten győzött, mert — akart. Azonban ilyen nagy gól­aránnyal ilyen könnyen nem mos­tanában nyer mérkőzést. A vendégek közül Tuba, Németh, Hérics, Tóth és Pollreisz volt a legjobb. A Kinizsi játékosai — ta­lán csak Baloghot kivéve — mind erőtlenül, formája alatt, lelkesedés nélkül játszott Mayer Géza AZ NB H. TOVÁBBI EREDMÉNYEI BVSC—Győri MÁV DAC 2:2, K. Lombik—B. Spartacus l.*l, Szállítók—Budafok 2:0, Dunaújváros—Oroszlány M, Csepel—EVTK 2:0, ZTE—Székesfehérvár 3:2, P V SK—C sepel-A utó 1:0. Az NB H. nyugati csoport állása: L BVSC 5 4 1 _ 11:5 9 2. Csepel 5 4­1 8:2 8 3. Szállítók 5 4­1 9:4 8 4. Székesfehérvár 5 3 1 1 13:4 7 5. M.-magyaróvár 5 2 3­10:5 7 6. B. Spartacus 5 2 1 2 4:3 5 7—9. EVTK 5 13 1 5:5 5 7—9. Győri MÁV 5 13 1 7:7 5 7—9. Zalaegerszeg 5 2 1 2 9:9 5 10. Dunaújváros 5 12 2 7:9 4 11. Oroszlány 5-4 1 8:12 4 12. Budafok 5 12 2 3:5 4 13. K. Lombik 5 11 3 4:8 3 14. PVSK 5 11 3 2:8 3 15. K. Kinizsi 5-2 3 5:13 2 16. Csepel-Autó 5-1 4 3:9 1 Mindenütt hatalmas érdeklődés előzte meg az NB III. negyedik fordulójának mérkőzéseit. Jellem­ző, hogy a legérdektelenebbnek látszó mérkőzésen is legalább 1000 néző gyűlt Ö3sze. Vajon van érdek­telen mérkőzés? Aligha. Az idei NB III. bajnokságnak külön va­rázst ad a négy feljutó. Mindenki, aki egy ktá energiát érez magá­ban, ezzel vág neki: megpróbál­juk! Ilyen könnyen ugyanis, miht az idén, soha többé nem lehet fel­jutni a Nemzeti Bajnokság H. osz­tályába. Ezért nagy máris a tö­mörülés az élen. A héten alaposan felborult a táblázat eleje. Elsősor­ban azért, mert a Kaposvári Hon­véd vereséget szenvedett Dombó­váron, s ezzel átadta a vezető he­lyet a pécsi csapatoknak. Nem kis meglepetésre a pécsszabolcsiak tör­tek az élre, a K. Honvéd pedig egy­szeriben a 4. helyre került. A Siófoki Bányász megszerezte első győzelmét. A Bajai Építők két vállra fektetése pompás fegyver­ténynek számít. Reméljük, hogy a siófoki folytatás Is jó lesz majd. Dombóvári VSE— K. Honvéd 1:0 (1:0) Dombóvár, 120« né*«. V: Nikolé- nyi. Dombóvár: sárkány — Fugli, Halmos! I., Kalmár — Beke, Egyed IL — Gelencsér, Tatai, Tisch­ler, Horváth, Ludas. Edző: Vicze János. K. Honvéd: Bogyai — Bá­rány, Tamási, Léber — Lang, Gaél — Veverán, Németh, Tulok, Pal­kó vies, Szűcs. Edző: Radnai István, A mintegy 300 főnyi kaposvári szurkoló lelkes buzdítása mellett fölénybe került a mezőnyben igen ötletesen játszó K. Honvéd csapa­ta. Negyedóra elteltével azonban látni lehetett, hogy a hatalmas ter­metű dombóvári védőkkel szemben nehezen fognak boldogulni a fi­nomkodó kaposvári csatárok. A negyedórás fölény végén Né­meth révén érvénytelen gólt szerzett a K. Honvéd, a bíró azonban azon a címen, hogy előzőleg akadályozták Sárkány kapust a védésben, szabadrú­gást ítélt. Húsz perc múlva kiegyenlítettebb lett a játék. Halmosi I. szabadrú­gása keltett a 25. percben izgal­mat, a jól eltalált lövés nyoipán a labda ugyanis alig szállt fölé. A 33. percben Palkó vies labdájával Tulok jutott jó helyzetbe, gyenge lövését azonban Sárkány biztosan védte. A 37. percben vezetéshez jutotr tak a dombóváriak. Gelencsér förgetegesen száguldott el a jobb szélen, beadása a jobb felső sarokba tartott. Bogyai fogni akarta a labdát, de kiej­tette, a kiperdülő labda Tischler elé került, s az a megkövült védők mellett lágyan a hálóba emelt. 1:0 a Dombóvári VSE javára. A szünetben Radnai edző nyuga­lomra intette az idegeskedő Hon­véd-játékosokat, s azt hangoztatta, hogy a kaposvári csatársor jobban húzza szét a dobóvári védelmet, igyekezzék kicsalni a hátravonult fedezeteket. Szünet után rögtön rohamozni kezdett a Honvéd, s már az 5. percben Szűcs beadását Veverán 10 méterről alig küldte kapu mellé. A dombóváriak csak alig-alig jutottak el Bogyai kapu­jáig. Igaz, hogy egy ízben Egyed négy csel után jó helyzetből mellé durrantott. Az utolsó fél órában Dombóvár elkeseredetten védeke­zett, a K. Honvéd ugyanígy táma­dott. Szűcs és Veverá^ egy időre helyet cseréltek. Ez lem segített, mert a dombóváriak megszállták a kapu előterét, s azon szinté lehe­tetlen volt keresztüljutni. Tíz perc­cel a befejezés előtt óriási tumul­tus keletkezett a dombóvári kapu­nál, a labda félmagasan szállt el a kapuvonal fölött A kaposváriak gólt reklamáltak ahelyett, hogy valaki belevetődött volna a lab­dába, és a hálóba küldte volna. Még néhány kemény belemenés történt az utolsó tíz percben, de az eredmény már nem változott. Nem volt alaptalan Radnai Ist­ván aggodalma a mérkőzés előtt A K. Honvéd első helyezése és ed­digi veretlensége ugyanis felpap­rikázta a több tartalékkal kiálló, de határtalan lelkesedéssel küzdő dombóváriakat A vasutas csapat nem mutatott ugyan különöseb­bet ezen a mérkőzésen, de küzdeni oroszlánmódra küzdött A Honvéd játszott Láttunk néhá&f technikai bravúrt a játékosoktól, néhány formás támadást is vezettek a ka­posvári csatárok, góllövő tudomá­nyuk azonban csődöt mondott Ezért történt, hogy Bogyai kapus egyetlen hibája elégséges volt ah­hoz, hogy a Dombóvár győztes­ként vonuljon le a mindvégig élénk iramú, izgalmakban bővelkedő, he­ves mérkőzésről. Kitűntek: Egyed H., Tatai, Hor­váth, Sárkány, ilL Tamási, Gaál, Németh. Nikolényi játékvezető mindkét íél terhére követett el néhány hi­bát A K. Honvéd szerintünk sza­bályos gólt rúgott Kovács Sándor Siófok—Bajai Építők 2:1 (0:0) Siófok, 1200 néző. V: Horváth J. Siófok: Lstvándi — Farkas, Fe­hér, Balogh — Peresztegi, Győrfi — Nemeth, Tóth, Papp, Szabó. Horváth. Edző: Fischer Sándor. Ba­ja: Disztl — Bálity, Páncsics II., Ulakity — Nagy, Varga — Rizsá- nyi, Agatlty, Mikus, Czeglédi, Pál­mai. Edző: Onódi Béla. A vendégcsapat lendületes tá­madásaival kezdődött a találkozó. Mikus már az első percben izga­lomba hozta a hazai szurkolókat ugyanis a bajai csatár jó helyzetét ügyetlenkedett el, s a siófoki vé­dők csak nehezen tudtak felszaba­dítani. Ezután a hazaiak lendül­tek bele. s Németh lövése kecseg­tetett sikerrel. Változatos lett a játék, mindkét csapat kivette ré­szét a támadásból. A csatárók azonban itt is. ott is hibáztak. ~ Szünet után a siófoki csapat len­dült jobban bele, s ennek eredmé­nyeként az 5. percben vezetést is szerzett. Ritkán látctt szép gól szü­letett. Horváth futott ©I a szélen, Papphoz játszott, az egyből Tóth elé továbbított, s a siófoki gólzsák futtából, kapásból ha­talmas gólt lőtt. 1:0. Most nagy fölénybe került a sió­foki csapat, a vendégek azonban hosszú ideig állták a hazaiak nyo­mását. A 35. percben végképp eldőlt a mérkőzés sorsa. Tóth mintegy 25 méterre a bajai kapu előtt kapta a labdát, egyet igazított rajta, aztán Disztl mellett a hálóba lőtt. 2:0. A siófokiak leálltak, nem így a bajaiak, s a 40. percben szépítet­tek. Mikus labdáját Varga kapta, az megtalálta az utat lstvándi hálójába. 2:1. Az első félidő unalmas játéka után meglepően érdekes, izgalmas volt a második negyvenöt perc. Ebben az időszakban a siófoki csapat ötletes játékkal tartós me­zőnyfölényt harcolt ki. Tóth pom­pás góljai eseményszámba men­tek, s még az sem von le sokat a siófoki siker értékéből, hogy a csapat az utolsó percekben köny- nyelműsködött, s ez egy gólt je­lentett a lelkesen küzdő vendégek­nek. Végeredményben második fél- ideji játékával megérdemelten aratta első idei győzelmét a Sió­foki Bányász. Jók: lstvándi. Fehér. Papp, ill. Páncsics H., Varga, Mikus. Dr. Üjvári István EZ TÖRTÉNT MÉG AZ NB HI-BAN Pécsi BTC—Mohács 2:1, Pécsszabolcs—Nk. Dózsa IMI, Kiskunhalas—Nk. Bányász 1 Ml, Kalocsa—Pécsi Bányász 1:1, Székesfehérvár—Sz. Petőfi 3:0, Sz. Dózsa—Nagymányok 2:0. A bajnoki táblázat állása az NB Ill-ban: % 1. Pécsszabolcs 4 3 1­10:4 T 2. Pécsi BTC 4 3­1 15 ^ 6 3. P. Bányász 4 2 2­5:2 6 4. K. Honvéd 4 2 1 1 10:3 5 5. Kiskunhalas 4 2 1 1 4:3 5 6. Sz. Petőfi 4 2 1 1 7:6 5 7. Székesfehérvár 4 1 2 1 4:2 4 8. Baja 3 1 1 1 2:2 3 9. Dombóvár 3 1 1 1 4:5 3 10. Siófok 3 1 1 1 5:7 3 11. Nk. Bányász 4 1 1 2 4:6 3 12. Mohács 4 1 1 2 3:6 3 13. Nk. Dózsa 3 1­2 2:4 2 14. Sz. Dózsa 4 1­3 4:9 2 15. Kalocsa 4 ­2 2 7:17 2 16. Nagymányok 4 ­1 3 4:9 t Taszár 13 gólt rúgott a megyei bajnokság sereghajtójának E héten is váratlan eredmények sorát szolgáltatták a megyei baj­nokság csapatai. A legkiemelke­dőbb teljesítmény a Tas zári Hon­véd nevéhez fűződik. A kitűnően rajtoló együttes 13 góllal terhelte meg a gyékényes! vasutasok háló­ját bizonyítva, hogy a csapat ki­tűnő formában van, de azt is, hogy a megyei bajnokság újonca nem­igen üti meg e bajnokság mércé­jét. Az ötödik forduló meglepeté­sei közül a legkiemelkedőbb a lá- bodiak balatoniellei győzelme. Lá- bod ma már idegenben is ütőké­pes csapatnak látszik. Érdekesen hullámzik a Marcali Honvéd tel­jesítménye. Ez alkalommal saját otthonában szenvedett vereséget az M. Honvéd a nagyatádiaktól. Álta­lában az otthon játszó csapatok­nak nemigen ment. Otthonában kapott ki a marcaliak és a leileiek mellett a K. Kinizsi II. és a K. Építők csapata is. Ez utóbbi pedig már 3:0-ra vezetett, a hajrában azonban a csurgóiak felülkereked­tek. A kaposvári rangadó jellegű találkozó, a Vörös Lobogó—KM TE mérkőzés igazságos döntetlennel ért véget. Az ötödik forduló leg­nagyobb meglepetése az, hogy a tavaly kieső jelölt K. Hunyadi Vas­utas most a táblázat második he­lyén áll. Tudósítóink az ötödik forduló mérkőzéseiről az alábbiakat jelen­tették: K. V. LOBOGD—KMTE 3:3 (2:1) Kaposvár, Textiles-pálya, 400 néző. V: NáraL Vörös Lobogó: Mé­száros — Nagy, Kiss, Borda — Perreg, Műdig — Zacommcr, Végh, Lukács, Zsohár, Gergő. Edző: Hor­váth Béla. KMTE: Kovács I. — Ko­vács II., Kovács III., Deák — Vaj­da, Vigh — Laki, Zimonyi, Né­meth, Pammer, Szili. Edző: Egres László. Jó iramú mérkőzés. A i KMTE hamarosan vezetést szerzett, aztán a Vörös Lobogó húzott el : 3:1 arányban. 3:2-es Lobogó veze- l tésnél Végh hagyott ki egy ordító helyzetet. Nem sokkal a befejezés 1 előtt Zimonyi harmadik góljával sikerült az MTE-nek kiharcolnia a döntetlent. Az eredmény a látot­tak alapján igazsága*. Gü Zsohár, Zacommer, Lukács« ül. Zimonyi (3). Jók: Kiss, Perreg, ilL Kovács 111., ZimonyL Tolnai László TASZAR-GYÉKÉNYES 13:0 (10:0) Taszár, 300 néző. V: Molnár. Ta­szár: Szobonya — Bogy illa, Berkó, Magyar — Fekete, Szórádi — Er­délyi, Farkas, Vándori, Kovács, Hádlnger. Edző: Jobban Ferenc. Gyékényes: Mészáros — Horváth 1., Máté, Ivancsics I. — ivancsics 11., Gelencsér I. — Németh, Mol­nár, Gelencsér II., Horváth H., Musitás. Edző: Róka Lajos. Az első félidőben nyújtott pazar já­ték után szünet után lefékezett a Honvéd. Győzelme ilyen arányban is megérdemelt. A gyékényesieket mindvégig lelkes és sportszerű já­tékuk dicséri. G: Vándori (6), Er­délyi, Kovács, Farkas (2—2). Há- dinger. Jók: Erdélyi, a mezőny leg­jobbja, Farkas, Vándori, ilL Hor­váth I., Horváth H. Vadas Tibor CSURGÓ—K. ÉPfTÖK 5:3 (0:2) Kaposvár, 200 néző. V: Horváth L. n. Csurgó: Gyaja — Péczeli, Hottó II., Hcttó I. — Bausz, Se­bők — Vörös, Füzesi, Rostás. Só- tonyi, Nagy. Edző: Bolla József. K. Építők: Szentes — Csek, Hor­váth, Pápa — Bévárdi, László — Balogh. Jezemicki, Nagy, Rab, Deák. Edző: Várvízi Károly. A 60. percben az Építők csapata már 2:0 arányban vezetett, s szinte biztos győztesnek látszott, amikor egy gyors gól után összezavarodott a hazai védelem, s negyedóra alatt a csurgói csapat nemcsak kiegyen­lített, hanem a győzelmet is ki­csikarta. G: Nagy (3), Sótonyi, Se­bők, ül. Balogh (2), Nagy. Jók: Hottó II., Sótonyi, Nagy, ül. Pápa. Balogh. Nagy Géza LÁBOD-BALATONLELLE 2:1 (2:1) | Balatonlelle, 200 néző. V: Kovács Gy. Lábod: Homai — Szokolics, | Kiss, Mihóka — Balogh, Varga — Keszi, Kovács T., Molnár, Ilosfai. I Kovács n. Edző: Kanizsai Gyula, j Balatonlelle: Markovics — Gréczi, l Szabó, Molnár — Kindler, Varga I. — Varga n., Szűcs, Cser, Zsig- mond, Szántó. Edző: Papp Gyula. A lelkesebben és ötletesebben ját­szó vendégek nem érdemtelenül j u- tottak a két bajnoki pont birtoká­ba. G: Kovács, Molnár, ill. Zsig- mond. Jók: Kiss, Keszi, Kovács I., ill. Kindler. Hajas Gyula K. DÓZSA—K. KINIZSI II 3:2 (1:0) Kaposvár, Kinizsi-pálya, 1500 né­ző. V: Kiszelák. Dózsa: Molnár II. — Szerecz, Csima, Hartmann — Kecskeméti, Nagyréti — Szigeti, Bódis, Veverán, Farkas, Molnár III. Edző: Záborszky Jenő. K. Ki­nizsi II.: Mohácsi — Kiss, Csönge, Tökölyi — Bognár, Gulyás — Né­meth, Takács, Jezeri, Simon, Lász­ló. Edző: Váradi Lajos. Közepes iramú és színvonalú mérkőzés, amelyre rányomta bélyegét, hogy a találkozónak nincs tétje. G: Bó­dis, Veverán, Szigeti, ül. Jezeri (11-esből) és Simon. Jók: Csima, Kecskeméti, Veverán, ill. Csönge, Gulyás. V. L. BARCS—SOMOGYSZOB 3:1 (1:1) Barcs, 500 néző. V: Prefek. Barcs: Gál — Tuba, Bednyák, Krapecz — Otartics II., Zsibrek — Rózsavöl­gyi, Marton, Berda, Sinkó, Mayer. Edző: Szóvári György. Somogy- szob: Barbina — Simon, Bálint, Németh — Kiss, Hosszú H. — Pa­lotai, Dombi. Hosszú I., Szalai, Ta­kács. Edző: Selmeczi István. Élénk iramú, változatos mérkőzés. A ven­dégcsapat az első félidőben ered­ményesen védekezett. Szünet után felülkerekedett a barcsi vasutas csapat, s egykettőre bebiztosította győzelmét. A 75. percben a barcsi Sinkót és a somogyszobi Kisst a játékvezető kiállította. G: Sinkó, Marton (11-esből), Mayer, ill. Ta­kács. Jók: Otartics II., Zsibrek, Mayer, ül. Barbina, Bálint, Takács. Göndöcs Jenő NAGYATÁD— MARCALI HONVÉD 2:1 (0:0) Marcali, 300 néző. V: Srilvási. Nagyatád: Horváth — Krivarics, Simon I., Vojkovics — Vucskics, Simon II., Posta. Edző: Bicsáki Sándor. Marcali: Iszak — Imre, Potó, Viszmeg — Maczenauer, Oberth — Pataki, Horváth, Szűcs, Petrina, Palacskó. Edző: Borsfái Géza. Különösen szünet után volt élénk a játék. A mérkőzés sorsát Posta két perc alatt lőtt két gólja döntötte el a vendégek javára. G: Posta (2), ill. Palacskó. Jók: Si­mon I., Tamás, Posta, ill. Potó, Pataki, Szűcs. Kálmán Sándor K. H. VASUTAS- MARCALI MEDOSZ 4:2 (2:2) Kaposvár, 300 néző. V: Domb- rovszky. Vasutas: Illés — Horváth, Nagy, Miseta — Jónás, Molnár — TalLián, Németh L., Csepregi, Né­meth R., Mike. Edző: Tőke János. Marcali: Törzsök — Kosi, Jakab, Settler — Pimpauer, Ihász — Mól- ] nár, Hosszú, Hajdú, Szántó, Far- I kas. Edző: Bősz Adám. A 3. perc- ; ben a nagy becsvággyal küzdő ha- j zaiak szereztek vezetést, aztán két ; gyors góllal a vendégek fordítot­ták meg a mérkőzés állását. Szünet után felülkerekedett a vasutas csa- . pat, s megérdemelten szerezte meg I a győzelmet. G: Mike, Németh L., Kósi és Ihász (öngól), ill. Hosszú, Szántó. Jók: Nagy, Jónás, Molnár, ill. Törzsök, a mezőny legjobbja, Jakab. T. J. A megyei állása: labdarúgó-bajnokság i. Taszár 5 5­­30:6 10 2. K. H. Vasuta: 5 4­1 11:10 8 3. K. Dózsa 4 3 1­16:4 7 4. K. V. Lobogó 4 3 1­11:4 5. Nagyatád 4 3­1 12:4 6 6. Csurgó 5 3­2 19:12 6 7. Lábod 5 3­2 10:8 6 8 M. MEDOSZ 5 3­2 12:10 6 9. KMTE 4 1 2 1 8:7 4 10. M. I-Ionvéd 4 2­2 5:5 4 11. Barcs 5 1 2 2 6:10 4 12. Somogyszob 5­1 4 5:10 1 13. Balatonlelle 5­1 4 4:18 1 14. K. Építők 5­­0 6:21 ­15. Gyékényes 5­“ 5 1:26 ­K. Kinizsi II. 5 1 “ 4 9:14 2- A totó 12 találatos szelvénye: 2 2 11x21 2 1 1 1 1. Tamás A ÍZ találatos szelvényekre égvén* ként 8543.75 forintot., a ll ta’álato» sakra 256,25 forintot, a 10 találato­Makkos, Szabó, Izsák, 1 sakra 35 forintot fizetnek. (MTI)