Somogyi Néplap, 1962. szeptember (19. évfolyam, 204-229. szám)

1962-09-11 / 212. szám

SÓM0GY1 KÉPLAP 4 Kedd, 1902. szeptember A ŐRT (I Kinizsi az KB IE, táblázat utolsó helyén Továbbra is szoros mérkőzések jellemzik az NB II. nyugati cso­portjának mérkőzéseit. A nyolc találkozó közül haton egy gól kü­lönbséggel nyert a győztes, egy la- o, j i átkoz* rabban a Mosonmagyaróvár ellen. Székesfehérváron azonban ez sem volt elég, mert a hazai csapat az első félidőben tartós fölényt ki­harcolva rúgott egy gólt. A Kinizsi Mosonmagyaróvár—I erre nem tudott válaszolni. A szé­BVSC — nem kis meglepetésre — döntetlenül végződött. Ugyanilyen meglepetés a Csepel-Autó első győ­zelme a Zalaegerszegi TE ellené- bén. A K. Kinizsi lényegesen job­ban játszott, mint egy héttel ko­kesíehérvári vereség annyit jelent, hogy a K. Kinizsi lecsúszott a táb­lázat utolsó helyére. Bizony ilyen gyengén még egyik esz'end-: bon sem sikerült a kaposvári NB Il-esek rajtja. HlREK Székesfehérvári Vasas—K. Kinizsi 1:0 (1:0) Székesfehérvár, 3500 néző. V.: Szabó L. Székesfehérvár: Varga —- Szűcs I., Bognár, Horváth I|. — Kárász — Kristály, Horváth III., ÁdíLmosI, Fister, Török. Edző: Moór Ede. K. Kinizsi: őri — Balogh, Zaag, Gergely — Szigeti, Pálfalvai — Tóth, Bíró, Stadler, Herbei, Szűcs. Edző: Varga György. Rögtön a fehérváriak lendültek bele, de aztán alább is hagyott a hazaiak lendülete. Negyedórán át unalmas mezőnyjáték folyt minden eredmény nélkül. A 16. percben Ká­rász szabadrúgáslövését hárította Őri. Nem sokkal később, amikor Horváth III. kitört Zaag mellett, a kapus lábbal hárított. A Kinizsi a 20. percben jutott el először a fe­hérvári kapuhoz. Szigeti húsz mé­terről rúghatott szabadót, ez azon­ban elakadt a sorfalbem. Még eb­ben a percben egy Herbei—Szűcs támadás kecsegtetett sikerrel, de belül nem akadt, aki befejezze a támadást. A 23. percben gólt lőtt a szé­kesfehérvári csapat. Egy bal oldalról átvágott labdát a les­gyanús helyzetben levő Török kapott, s az mintegy nyolc mé­terről védhetetlenül lőtt a há­lóba. 1:0. A gól felrázta a hazaiakat, a Kini­zsi beszorult, őri percenként volt munkában. A székesfehérvári tá­madósor tűzijátékot rendezett, de egyrészt elég pontatlanul lőttek a fehérvári csatárok, másrészt őri ismét jó napot fogott ki. A 44. percben a Kinizsi támadott, Tóth beadásszerű lövését Varga Stad­ler elől fölszedte. Szünet után a Kinizsi felhagyott Ez történt az NB lll-han Székesfehérvári MÁV Előre— K. Honvéd 1:0 (0:0) Kaposvár, 1800 néző. V: páldl. Székesfehérvár: Kiss — Pál, Ti­hanyi, Ribi — Pajor, Sárvári U. — Sárvári L, Ruzsics, Bognár, Hor­váth IL, Präger. Edző: Bódi Fe­renc. K. Honvéd: Bogyai — Bá­rány, Tamási, Héber — Hang, Gál — Szűcs, Németh, Tulok, Palko- vics, Haczkovics. Edző: Radnai Ist­ván. Jó iramban indult a mérkőzés, esemény azonban alig akadt. A székesfehérváriak több eredmény­telen szögletet értek el, a honvé­dek meddő támadásokkal próbál­koztak. Az első formás akció a 21. percben született: Haczkovics át­ívelt labdáját Szűcs a léc alá fejel­te, de Kiss' szögletre mentett. Fel­tűnően sok átadási hiba jellemezte a Honvéd játékát, és a máskor olyan ügyesen kombináló csatárok most egészen kezdetleges stílusban próbálták áttörni a védelmet. Kö­zépen erőltettek mindent, cipelték a labdát, a 16-nál is keresztbe to­logattak lövés helyett. Az sem se gftett, amikor Szűcs és Haczkovics helyet cserélt. Szünet után Szűcs labdája a gól­vonal előtt szállt el, Tulok azonban centiméterekkel lemaradt róla. Az­után Németh a kapu torkában áll­va hibázott. A 20. percben egy sza­badrúgás után Kiss kiejtette a lab­dát, Gál rálőtte, a labda azonban a védők lábáról a felső kapufára perdült. Pár perc múlva Tulok fe­jese után csattant a labda a felső kapufán. Közben egy gyors ellen- támadás során Sárvári H futtából élesen lőtt, Bogyai csak szögletre tudott menteni. A fehérváriak az időt húzták, igyekeztek tartani a labdát, a mezőny közepén passzol- gattak. A 39. percben végképp a ven­dégek mellé szegődött a sze­rencse. Tamási és Ruzsics fu­tott egy előrevágott labdára, Ta­másinak némi előnye is volt, balszerencséjére azonban meg­csúszott, elesett és a fehérvári összekötő zavartalanul lőhetett a kifutó Bogyai mellett a há­lóba. 1:0. Végre felébredt a Honvéd, de ké­sőn. Kapujához szögezte ellenfelét, s egy ízben egyenlítési alkalom is nyílt, de Palkovics az ötösön lyu­kat rúgott. Nem várt vereséget szenvedett itthon a K. Honvéd. Balszerencséje is volt a kaposvári csapatnak, a kudarc oka elsősorban mégis a csatársor rossz játóka. Baj volt a küzdőszellemmel is. Most már fi­gyelmet érdemel az a tény, hogy egy sportszerűen, de kemánven küzdő, jó romboló védelem ellen harmadízben nem képesek gólt rúgni a finomkodó csatárok. Jók:Klss, Pál, Bognár, Horváth II., ill. a Honvéd védelme és fede­zetpárja. Mayer Géza öt perccel a befejezés előtt csak a szerencse és a kapufa mentette meg Greifenstein ka­puját a góltól. Az erős Iramú, a mérkőzés egyes szakaszában színvonalas mérkőzé­sen igazságos döntetlen eredmény született. Mindkét oldalon főleg a védelmek jeleskedtek. A közvetlen védelem mellett kitűnt a szekszár­di csapatból Bosnyák és Hőmann, a siófoki együttesből Tóth és Ovől- fl. / DR. ÜJVARI ISTVÁN védekező taktikájával, s olykor hat emberrel is támadott. A »-nyilt si­sak- taktikája meglepte az eddig nagy fölényben levő fehérváriakat, s kapkodni kezdtek. Most a Kini­zsi rohamozott, Stadler két ízben, majd Herbei is egyszér nagy lö­vést eresztett meg. Varga kapus azonban biztosan hárított, éppúgy, mint Szűcs lövését. Tartóssá vált a kaposvári fölény, azonban meddő maradt. Fél óra elteltével jöttek fel a fehérváriak, a Kinizsi-véde­lem azonban Jól zárt. A 30. perc­ben Adémosl egy összecsápás so­rán megsérült, néhány percig sán- tikált a pályán, majd lement. A tíz főre olvadt Székesfehérvár most már elkeseredetten védekezett, hogy tartsa egygólos előnyét. T,z sikerült is. A Kinizsi támadósora a 16-osig ugyan szépen kombinált, de ott nem akadt, aki föltegye az i betűre a pontot. Érdekes, változatos mérkőzést hozott a székesfehérvári NB Il-es találkozó. A játék ügy kezdődött, hogy a fehérvári csapat biztosan nyer. Bizony az első félidőben Jó párszor a szerencse is közrejátszott abban, hogy Örl hálóját csak egy ízben rezegtették meg a sokat, de elég pontatlanul lövő fehérvári csatáról:. Szünet után ismét bebi­zonyosodott annak a szólásmon­dásnak igaza, hogy legjobb véde­kezés a támadás. A támadásba len­dült K. Kinizsivel szemben az NB II. élmezön-ében tanyázó Székes- fehérvár Időnként beszorult. Ha csak egy gólerős csatára van a K. Kinizsinél:, a fehérvári mérkő­zésen legalább egy pontot szerzett volna a csapat. Erre"* mutatott Já- j ték »lénián rá Is szolgált volna a kaposvári egvüttcs. Kitűntek: Szflcs I., Uo-ndr. Runpcrt, Hor­váth m., 111. örl, Balogh, Gergely, Szigeti. Szabó T„ Játékvezető néhány ki­sebb hibát követett el. fl és párt- blröla egyaránt ludas abban, hogy a gól előtti leshelyzetet nem is­merte föl. KOVÁCS SÁNDOR Időjárás Várható időjá- itlg: rás kedd estig erős éjszakai le­hűlés, fokozódó nappali felme­legedés. Éjjel északnyugaton kisebb felhőát­vonulások, va­lószínűleg eső nélkül. Időnként élénk délnyugati szél. A völgyek­ben hajnali párásság. Várható leg­magasabb nappali hőmérséklet 22 —26 fok között. — 248. számú Farkas János úttörőcsapat néven egyesült a Csurgói II. sz. Általános Is­kola két úttörőcsapata. Az avatási ünnepséget szeptem­ber 29-én tartják meg. Ebből az alkalomból a MÁV Pécsi Igazgtósága csapatzászlót aján­dékoz a csurgói úttörőknek. — TÖBB MINT 4000 BÉR­LETET VÁSÁROLTAK me­gyénkben eddig a Csiky Ger­gely Színház 1962/63. évi elő­adásaira. — DÉLSZLÁV NEMZETI­SÉGI TALÁLKOZÓT rendez­nek vasáma- Lakácsán. Dél­előtt nagygyűlés lesz. Ognye- novics Milan, a Magyarorszá­gi Délszlávok Szövetségének főtitkára tart ünnepi beszédet. Ezután megyénk és Baranya megye délszláv művészeti együttesei adnak műsort. Föl­lép a Délszláv Központi Tánc- együttes is. Este táncmulatsá­got tartanak. — Több, mint 7000 forint jövedelemre tett szert ebben az évben a Nagyberényi Álta­lános Iskola falusi ifjúsági szövetkezete. Pénzükből le­mezjátszót és hanglemezeket vásároltak, a tobábbiakban hangszereket és zongorát akarnak beszerezni. A TÖBBI MÉRKŐZÉS EREDMÉNYE: Nagykanizsai Dózsa—Bajai Épí­tők 1:1, Kalocsa—Nagykanizsai Bá­nyász 4:3, P. Bányász—Mohács 1:0, PBTC—Szekszárdi Dózsa 4:3, Nagy­mán yok—Dombóvár 1:0. A délnyugati NB m. állása: AZ NB Tf. TOVÁBB* EREDMÉNYEI Csepel—Oroszlány 1:0, Dunaújvá­ros—PVSK 2:1, B. Spartacus—szál- lítök 2:1, K. Homblk—EVTK 2:1, Mosonmagyaróvár—BVSC 1:1, Cse- pel-Autő—Zalaegerszeg 3:1, Győri MÁV DAC—Budafok 1:0. A bajnoki táblázat állása: 1. P. Bányász 5 3 2 ­6:2 8 L Csepel 6 5 ­X 9:2 10 2. PBTC 5 4-1 19:8 8 2. BVSC 6 4 2 . 12:6 10 3. Kiskunhalas 5 3 11 6:3 7 3. Székesfehérvár 6 4 1 1 14:4 9 4. Pécsszabolcs 5 3 11 10:6 7 4. Magyaróvár 6 2 4 11:6 8 5. Székesfehérvár 5 2 2 1 5:2 6 5. Szállítók 6 4 ­2 10:6 8 6. Sz. Petőfi 5 2 2 1 8:7 6 6. B. Spartacus 6 3 1 2 6:4 7 7. K. Honvéd 5 2 12 10:4 5 7. Győr 6 2 3 1 8:7 7 8. Baja 4 12 1 3:3 4 8. Dunaújváros 6 2 2 2 9:10 6 9. Siófok 4 12 1 6:8 4 9. EVTK 6 1 3 2 6:7 5 10. Kalocsa 5 12 2 11:20 4 10. Zalaegerszeg 6 2 1 3 10:12 5 11. Nk. Bányász 5 113 7.T0 3 ll. K. Lombik 6 2 1 3 6:9 5 12. Dombóvár 4 112 4:6 3 12. Oroszlány 6- 4 2 8:13 4 13. Nk. Dózsa 4 112 3:5 3 13. Budafok 6 12 3 3:6 4 14. Nagymán yok 5 113 5:9 3 14. Csepel-Autó fi 1 1 4 6:10 3 15. Mohács S 1 1 3 3:7 3 15. PVSK fi 1 1 4 3:10 3 16. Sz. Dózsa 5 1 - 4 7:13 2 16. K. Kinizsi fi- 2 4 5:14 2 1318 bútorutalványt osztott síét a harmadik ne­gyedévre az SZMT munkásel­látási bizottsága. 400 háló­szoba- és konyhagamitúrával többet vásárolhatnak részlet­akcióban a megye dolgozói, mint az előző negyedben. A modem fémbútorokból pótke­retet is kapott a megye. — Természetvédelmi talál­kozó. Keszthelyen rendezi meg a Hazafias Népfront az idei természetvédelmi talál­kozót szeptember 14-én és 15- én. Megyénket a találkozón hárman képviselik. HIRDETMÉNY vnüuftLŐDés 19 SZORQHOZQS VÖRÖS CSIHLAC FIHMSZ1NHAZ HALÁL A CUKORSZIGE­TEN. Csehszlovák film. 14 éven alul nem ajánlott. Előadások kezdete 5, 7, 9 órakor. (Szeptember 12-ig.) SZABAD IFJÚSÁG F1HMSZ1NHAZ AMIKOR A FÁK MEG NAGYOK VOLTAK. 10 éven alul nem ajánlott. Előadások kezdete 4, 6, 8 órakor. (Szeptember 12-ig.) BALATONI MOZIK MŰSORA A Kaposvári Cukorgyár értesíti az üzemre fölvett dolgozóit, hogy a répafeldolgozás f. hó 13-án, csü­törtökön kezdődik. Az erőtelepre felvettek 12-én, szerdán, míg az összes többi munkahelyre felvet­tek 13-án, csütörtökön jelentkezze­nek munkára a műszakbeosztásuk­nak megfelelő időpontban. A dol­gozók munkabeosztását a részük­re kiadott felvételi lap tartalmaz­za. A munkakezdés napján az I. műszakra felvettek reggel 5 óra­kor, a II. műszakra felvettek du. l órakor és a IH. műszakra fel­vettek este 9 órakor Jelentkezzenek a cukorgyárban. Felvételi lapját, személyi Igazolványát, munkaköny­vét és MIH-lapját minden dolgozó feltéUenül hozza magával. (66705) Szeptember U-én: BAHATONBOGHAR Mágnás Miska. bahatonföhdvab Aki átmegy a falon. BALATONÉ ELLE Hamis alibi. BALATONSZEMES Milliók kerlngője. BALATONSZARSZO A kalandor. BALATONFENYVES A próba folytatódik. FONYOD Terem: A rendőr. Kert: Hófehérke és a 7 SIOFOK Terem: Az utolsó vacsora. ZAMARDI Szerelem és a másodpilóta. — Jól sikerűit műsoros kampánynyitó bált tartották szombaton este az ÉDOSZ művelődési otthonban. Va­sárnap délelőtt pedig az évad első ismerétterjesztő előadá­sát rendezték meg. Az előadá­son mintegy háromszázan vet­tek részt. — A 3004-ES KORMÁNY­HATÁROZAT ALAPJÁN 14 tsz-elnök, 48 agronómus és 18 főkönyvelő részesül jövede- lemkiegészitésben a kaposvári járásban. (I Pßtf’rt Iß DETE'f Elf Apróhirdetések ara: hétköznap szavanként 1,- Ft, vasit- és ünnepnap 2,- Ft. Az első szó két szónak számit. Legkisebb hhdetés ld - Ft. Hirdstéseket felvesz a Somogyi Néplap Lap­kiadó Vállalat, Kaposvár, Latinka s. u. 2. sz. Telefon 15-16. A hirdető felek postán Is feladhatják és telefonon Is be­mondhatlak hirdetéseiket. ADÄS-VETEL Kétszámyú bejárati ajtó, Zephir kályha, kihúzható ebédlőasztal el­adó. Kaposvár, Kossuth L. u. 71. (930) Olajkályhát vennék. Cím: Czeg- lédlné, Kaposvár, telefon 14-15. ______________________ (984) E lcserélném Érdligeten (állomá közelében) levő egyszobás. öss2 komfortos lakásomat kaposváriért Cím a kiadóban. (x Austin 750 köbcentis 4 szemé­lyes kiskocsi eladó. Selyem Lajos, Nemesdéd. (859) Artrő könyvelésben Jártas és k<! , pesített könyvelői vizsgával rendel kező nyugdíjast keresünk. Cim kiadóban. (sois Eladók 28 akós kád, 12—16 akós hordók. Csendes, Kéthely. (977) Szekszárdi Feicti— 1:1 (0:0) Siófok Szekszard, 1000 néző. V.: Kulcsár. Szekszárdi Greifenstein — Cser, Gcliér, Garamvölgyi — Simon, Bosnyák — Gufch, Taliga, Wallin- ger, Hómann, Roskai. Edző: Ta­mási László. Siófok: Istvándi — Farkas, Fehér, Balogh — Pcreszte- gi, Hári — Németh, Tóth, Papp Győr fi, Horváth. Edző: Fischer Sándor. A siófoki összeállításból kiderült, hogy hiányzik Szabó, akit Fischer edző fegyelmi okok miatt nem vett számításba a szek­szárdi mérkőzésen. Az első fél­idő első szakaszában a siófoki csa­pat Játszott fölényben, a hazaiak csak a félidő vége felé jutottak né­hány ízben szóhoz. Sztihet után a hazai csapat hatalmas iramot kez­dett diktálni, húsz percig nagy nyomás nehezedett a siófoki véde­lemre. A 17. percben Taliga lövése a hálóba jutott, de nyolc perccel­később a. siófokiak legeredmé­nyesebb csatára, Tóth is gólba vágta a labdát. Az egyenlítő gól felrázta a siófoki csapatot, s most már mind gyak- mbban támadott. A K. DSzsa hazai pontvesztése a megyei labdarúgó-bajnokság legnagyobb meglepetése Trabant Limousin kitűnő állapot­ban eladó. Varga, Csokonyavison- ta, telefon 11. (66971) Akácoszlop eladó. Kaposvár, Pázmány P. u. 116. Érdeklődni du. 2-től. _____ (956) A hatodik forduló mérkőzéseiről tudósítóink az alábbiakat jelentet­ték: KMTE—GYÉKÉNYES 3:2 (2:0) Gyékényes, 400 néző. V.: Kovács Gy. KMTE: Molnár — Kovács II., Vigh, Kovács Hl. — Vajda, Né­meth — Laki, Zimonyi, Pammer, Nagy, Cseh. Edző: Egres László. Gyékényes: Mészáros — Ivancsics I., Máté, Horváth I. — Bozsik, Ge­lencsér I. — Gergelics, Horváth II., Horváth III., Molnár. Gelencsér II. Edző: Róka Lajos. Az MTE már 3:0-ra vezetett, a végén azonban a lelkes gyékényesiek csaknem ki­egyenlítettek. G: Zimonyi, Nagy, Laid, ill. Horváth II., és Horváth Hl. Jók: Zimonyi, Nagy, Laki, ül. Máté, Horváth II., Horváth III. MARCALI (3:0) MEDOSZ—BARCS M Marcali, 500 néző. V.: TemesL M. MEDOSZ: Törzsök — Takács, Ja­kab, Settler — Pímpauer, Kosi — Németh, Hosszú, Kisborsó, Szántó, Molnár. Edző: Bősz Ádám. Barcs: Gaál — Krapecz, Bednyák, Tuba — Zsibrch, Berda — Rózsavölgyi, Marton, Túróczi, Sinkó, Mayer. Ed­ző: Szóvári György. A belelendült hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten győzött a szétesően játszó barcsiak ellen. G: Németh 2, Szántó, Hojszú. A 35. percben Zsib- roket, az 55. Dcrcben Szántót a já­tékvezető kiállította. Jók: Jakab. Settler, Pimpauer, Németh, ill. Bednyák, Rózsavölgyi, Túróczi. KALMAN SÁNDOR NAGYATÁD—K. V. LOBOGO 1:0 (0:0) Nagyatád, 300 néző. V.: Zsoldos. Nagyatád: Horváth — Krivarics, Simon ÍI., Vojkovics — Vucskics, Tamás — Makkos, Szabó, Izsák, Simon I., Posta. Edző: Bicsáfci Sán­dor. Lobogó: Mészáros — Nagy, Kiss, Borda — Perreg, Műdig — Zacommer, Végh, Lukács, Zsohár, Gergő. Edző: Horváth Béla. Nagy küzdelem folyt a végig színvonalas mérkőzésen, a győztes gólt öt perc­cel a befejezés előtt Vucskics sze­rezte húsz méteres szabadrúgás­ból. Jók: Horváth, Simon II., Posta, ill. Nagy, Borda, EFJ. HORVATH MIKLÓS TASZÁR—BALATONLELLE 4:1 (2:0) Taszár, 300 néző. V.: Várvízi. T. Honvéd: Szobonya — Bogyilla, Bel- kó, Magyar — Fekete, Szórádi — Erdélyi, Farkas, Vándori, Kovács, Hádinger. Edző: Jobban Ferenc. Balatonlelle: Kriska — Varga II., Szabó, Kindler — GrécZi, Horváth — Petrus, Szűcs, Baluka, Cser. Szántó. Edző: Lugósi Ernő. A ven­dégek az első perctől kezdve csak védekeztek, s helyenként durva játékkal próbálták megakadályozni a taszári csatárokat a gólszerzés­ben. A 60. percben Horváthőt után- rúgásért a játékvezető kiállította. G: Kovács 2, Fekete, Farkas ll-es- ből, ül. Szűcs 11-esbŐl. Jók: Szó­rádi a mezőny legjobbja, Szobónya, Farkas, ill. Szűcs, Cser. VADAS MIKLÓS SOMOGYSZOB—K. ÉPlTÖK 2* (0:0) Nagyatád, 700 néző. V: Dómb- rovszki. Somogyszob: Barbina — Simon. Bálint, Németh — Kiss, Szá­lai — Palotai, Szűcs, Hosszú, Dom­bi, Takács. Edző: Selmeczi István. Építők: Szentes — Pápa, László, Horváth — Bévárdi, Balogh II., — Nagy H.. Balogh I., Nagy I., Rab, Deíineseff. Edző: Várvízi Károly. Jó iramú mérkőzés, amelyen a ja­vuló formát Játszó szobi csapat akár nagyobb arányban is győzhe­tett volna. A 80. percben Szűcsöt és Horváthot a játékvezető kiállítot­ta. G: Palotai, Szűcs. RÓZSAVÖLGYI ISTVÁN CSURGÓ—K. KINIZSI II. 6:2 (5:0) Kovács, Koczka, Ilosfai, Molnár. Edző: Kanizsai Gyula. Jó iramú mérkőzésen a hazai támadósor az egyéni játékot erőltette, s ez meg- bosszúlta magát. G: Németh L. Jók: Illés, Nagy a mezőny legjobb­ja, Horváth, Küttel, ill. Szokolics, Kiss, Balogh, Kovács. BOSZNAI GYULA K. DÓZSA—MARCALI HONVÉD 0:0 Kaposvár, 500 néző. V.: Németh. Dózsa: Molnár II. — Güth, Csima, Hartmann — Bali, Nagyréti — Far­kas, Kecskeméti, Bódis, Veverén, Molnár III. Edző: Záborszki Jenő. Marcali: Iszak — Imre, Potó, Visz- meg — Maczenauer, Oberth — Pa­taki, Horváth, Szűcs, Petrina, Pa- lacskó. Edző: Borsfái Géza. Mind­két csapat támádÓ3ora igen körül­ményes volt. Az eredmény igazsá­gos. KARTUS GYULANÉ A megyei bajnokság állása a ha­todik forduló után: 1. Taszár 6 6 - - 34:7 12 2. K. H. Vasutas 6 5-1 12:10 10 3. K. Dózsa 5 3 2 - 16:4 8 4. Nagyatád S 4 - 1 13:4 8 5. M. MEDOSZ 6 4-2 16:10 8 6. K. V. TyObogó 5311 11:5 7 7. Csurgó 53-2 19:22 6 8. KMTE 5 2 2 1 11:9 6 9. Lábod 6 3-3 10:9 6 10. M. Honvéd 5 2 1 2 5:5 5 11. Barcs 6 1 2 3 6:15 4 12. Somogvszoh «114 7:10 3 13. Balatonlelle 6-15 5:22 1 14. K. Építők 6 - - 6 6:73­13. Gyékényes 6 - - 6 3:29­K. Kinizsi n. 6 1 - 5 11:20 2 Csurgó. 200 néző. V: Csécsei. Csurgó: Gyaja — C2merk, Hottó I., Szabó — Bausz, Bata — Vörös, Fü­zes, Nagvvizeli, Sótonyi, S?.bők. Edző: Bolla József. Kinizsi: Mohá­csi — Kiss, Csönge. Hegedűs — Tökölyí, Gulyás — Németh, Ta­kács. Bíró TI., 6imon. Bíró III. Ed­ző: Váradi Lajos. A tartalékos ha­zni c^npat is fölényes biztonsággal győzött. G: Sótonvi '3. Sebők 2, Ba­ta, ill. Bíró III. és Takács. HALMAI ÁRPÁD K. H. VASUTAS—LABOD 1:0 (0:0) 350 köbcentis IZS motorkerékpár oldalkocsival príma állapotban el­adó. Somogyfajsz, Petőfi út 106.. Tóth. (3017) Életjáradékra beköltözhető házat vennék. Telefon 24-83. (66710) Eladó 3 köbméter nyárfapadló. Edde, általános iskola. * (66716) Eladó két kárpitozott fotel. Meg­tekinthető: Kaposvár, Lenin u. 23. (66706) Szemes kukorica nagy mennyi­ségben eladó. Kaposvár, Pázmány Péter u. 100. (66713) Beköltözhető 2 szoba-öszkomfor- tos családi ház, új, adómentes, 220 n-öl eladó. Siófok, Vak Bottyán u. 1. (22087) Kétszemélyes világítós rekamié Jó állapotban eladó. Kaposvár, Kas­sa u. 20. Megtekinthető délután 3­tól._____________________________(66721) Két szoba-konyhából, kamrából álló ház beköltözhetően eladó. Ka­posvár, llegyalja u. 5. (66724) Somogy megyei Allatforgalmi Vállalat megvételre kínál aratógép­zsineget. Érdeklődni a vállalat anyágosztályán, 15-34-es telefonon. (66725) Eladó 96 basszusos, 14 váltsó tan­góharmonika. Kaposvár, Sallai u. 22. (66722) Házhely eladó Egyen esi út leg­szebb helyén. Érdeklődni vasárnap kivételével minden nap. Kaposvár, Gárdonyi u. 24. (66660) Stabilkazán fűtői vizsgával é szakmai gyakorlattal rendelkez fűtől keresünk. Más ipari szak mával rendelkezők előnyben. Cir a kiadóban. <302( Hosszú gyakorlattal juhásznak ej helyezkednék. Cím a kiadóban. (97( Az ÉM Veszprém megyei Allan: Építőipari Vállalat fölvételre ke rés kőműves-, ács- és segédmur kásokat, valamint kubikosokat a; kai, pápai, kislődi, veszprémi é várpalotai munkahelyekre. Jelem kezni lehet a munkahelyeken vág a vállalat központjában, Veszprén Rákóczi tér 10. sz. alatt. ÜtiköH séget fölvétel esetén térítünk. (3011 Férfi segédmunkásokat fölve szünk. ÉM Parkettagyártó Vállala Kaposvár, Cseri út 2. (667b Plakátragasztót napi 4 órás mu kakörbe azonnal felveszünk. J lentkezés du. 2—3-ig a Magyar Hi detőben. (6672 Képesített könyvelő állást váltó? tatna. Ajánlatokat 36720-as számr a hirdetőbe. (6672( V EGYE S A Vas megyei Tanács Eü. Szak iskolájának igazgatósága 1962. ne vember 1-én 3 éves, munka me! letti ápolónői tanfolyamot ind volt tüdőbeteg nők részére. Rés? letes tájékoztatót az iskola ige? gatósága ad. Szombathely, Paraj; vári út 13. Jelentkezési határid 1962. október 1. (853r Bútorozott szoba két személyne kiadó. Érdeklődni: Kaposvár, Csei Út 47. (66721 Elcserélném házfelügyelői lakáso­mat. Kaposvár. Április 4. u. 7. sz. (979) Becsületes asszonyt keresek, al nyugdijamért meggondozna. Cír 66719-es számon a hirdetőben. (6671! Esett a színvonal az NB l-ben Az ötödik forduló eredményei: Vasas—Győr 2:1, Ferencváros— DVSC 2:2. Komló—Salgótarján 1:1, Szeged—Pécs 1:0. MTK—Szombat­hely 2:0. A bajnoki táblázat élén Szeged áll 7 oonttnl, 2. 3 Dorog. 3. a Bp. Honvéd. 4. a Vasas, 5. Sal­gótarján, 6. Ü. Dózsa, 7. Győr 6—6 ponttal, a Ferencváros 2 ponttal 13. helyen áll. Lábod, 600 néző. V: Juhász. Ka­posvár: Illés — T’hanyi, Nagy. Mi- seti — Horváth. Molnár — Kütt-1, Németh L., Jónás, Németh R., Csepregi. Edző: Tőke János. Lá­bod: Hornal — Szokolics, Kiss, Mi- hóka —• Balogh, Varga » Rezsi, — \ totó 12 találatos szelvénye: lx22xxlllxll. A 12 találatos szelvényekre egyen­ként 137 923,75 forintot, a 11 talá- la to sakra 3727,50 forintot, a 10 ta- lalatosakra 378,75 forintot fizetnek A Mezőgazdasági Kiállítás vendégeit -várja Budapesten a Fővárosi Idegenforgalmi Hivatal. Szállásáról, szórakozásáról gondoskodik a Fővárosi Idegen forgalmi Hivatal Városnéző autóbuszjáratok, színházjegyek, egyéni és csoportos szállások Budapest, VRoosevelt tér 5. Telefon: 180-201. 381-106. A kiállításon keresse fel az idegenforgalmi pavilont! (2971)