Somogyi Néplap, 1962. augusztus (19. évfolyam, 178-203. szám)

1962-08-22 / 195. szám

SOMOGYI tVÉFLAP 4 Szerda, 1962. augrusítn# tk SPORT I BVSC az NB II. Nyugati csoportjának élén Megszerezte első pontját a K. Kinizsi A harmadik bajnoki forduló a 1-ábdarúgó NB Il-ben újabb várat­lak eredményeket hozott. A rang­adó számba menő BVS C —Szállítók mérkőzésen fölényes biztonsággal nyert a vasutas csapat, s ezzel a bajnoki táblázat élére ugrott. A többi mérkőzésen szinte minde­nütt drámai küzdelem folyt a győ­zelemért. Néhol igen változatos vólt a mérkőzés. Pl. Zalaegersze­gen a ZTE a 60. percben már 4:0-ra vezetett, a végén nagyon meg kel­lett izzadnia, hogy minimális kü­lönbséggel győzzön. Meglepetésnek számít a Székesfehérvári Vasas nagyarányú győzelme Oroszlány­ban. A K. Kinizsi megszerezne első idei pontját. Talán lassan ö o- vácsoiódik a csapat. Ezen a re -- kőzésen hosszú ideig nyer. : áll­tak, szünet után azonban a ’ ;;:q3- vári védelem egyetlen mc;'ngása elég volt ahhoz, hogy egy-oi’Ven a Budafok. Így bé kellett érniük a hazaiaknak az egy ponttal. Magyar L. játékvezető sok hibá­val 1 vezette a mérkőzést. Téves íté­letei inkább a hazai csapatot súj­tották. FONAI LiASZLO K. Kinizsi—Budafok 1:1 (1:0) Kaposvár, 3500 néző. V.: Magyar L. A mérkőzés kezdete előtt a ka­posvári öltözőben új játékos is vet­kőzött. Zaag, a Testnevelési Főis­kola végzett hallgatója a kaposvá­riakhoz kérte átigazolását, s szom­baton az MLSZ át is igazolta az ugyancsak TF-es Kováccsal együtt. Záag láthatóan izgatottan készült első NB Il-es mérkőzésére. A két csapat az alábbi összeállításban fu­tott ki a pályára: Kinizsi: őri — Balogh, Zaag, Gergely Szigeti, Pálfalvai — Tóth, Jezeri, Bíró, Her­bei, Szűcs. Edző: Varga György. Budafok: Németh — Szabó, Haász, Dobes — Pécsi, Hortobágyi — Pé­csek, Bánkűti, Reviczky, Helinger Schmiedt. Edző: Marosvári Béla. Csapkodó, ideges játékkal kez­dődött a mérkőzés. A Kinizsi hig­gadt le «előbb, s hamarosan átvette a játék irányítását. Igaz, hogy a kapu előterében ez nem sokat je­lentett, mert a kaposvári csatárok alig jutottak lövéshez a jól záró budafoki védelem mellett. Az irány­zókkal is baj volt. Jezeri kétszer fölé durrantott, majd Herbei ugyancsak kétszer magasan a ka­pu íölé lőtt. A budafoki csatárok sem csillogtattak meg különösebb erényeket. A 16. percből Pécseiig 16.-ban Reviczky már csak őrivel állt szemben, de a kapus mindkét ízben hárítani tudott. Csaknem 30 perc telt így el, amikor végre megszületett a kaposvá­riak vezető “gólja. Szűcs kitört a védők gyűrűjéből, s 12 mé­terről nagy erővel rúgta a jobb sarokba a labdát. 1:0 a Kinizsi javára. A gól megzavarta a budafoki vé­dőket, a Kinizsi-csatárok azonban nem éltek a kínálkozó alkalom­mal. Zavarta a játékot a bíró so­rozatos tévedése is. A 38. percben például Szűcsöt csúnyán fölvágták a 16-oson belül a budafoki védők, a játékvezető sípja azonban néma maradt. SZÜNET UTÁN a Kinizsi kezdett jobban, mégis az 50. percben a budafokiaknak sikerült egyenlíteniük. Pálfal­vai a Kinizsi kapuja előtt mint­egy 20 méterre fölöslegesen szabálytalankodott; a megítélt szabadrúgást a rosszul felálló sorfal fölött Pécsi lágyan át­ívelte; őri kifutott kapujából, azonban a labdát nem ő, ha­nem a kitörő Schmidt érte el, s a hálóba pöccintette. 1:1. Nagy védelmi hiba volt! A Kinizsi egy ideig lendületesen támadott. Tóth fejesét csak üggyel-bajjal tisztázta Németh. Szűcs lövését a kapufa mentette, aztán budafoki percek következtek, de ekkor már a Kinizsi-védelem is biztosan állt őrt*, Az utolsó negyedórában na­gyon ellaposodott a játék. Sok volt a sportszerűtlen jelenet. A Kini­zsinél Pálfalvai, a budafokiaknál Szabó «-jeleskedett-« e téren. Még két Szűcs-lövés jelentette az ese­ményt, a labda azonban mindkét esetben elzúgott a kapu fölött. Alacsony színvonalú mérkőzést hozott a nagy érdeklődéssel kísért NB Il-es találkozó. A kaposvári csapat lelkesebbnek és jobbnak bi­zonyult ellenfelénél. Hogy mégis döntetlen eredménnyel ért véget a találkozó, annak egyrészt a meg­lehetősen meddő kaposvári tárna­ingása az oka. A döntetlen a Bu­dafokra nézve hízelgő. A Kinizsinél Őri több esetben ne­héz helyzetben tisztázott, viszont a gólnál fölöslegesen futott ki. A hátvédeknél Gergely bizonyult a legjobbnak, de jól mutatkozott be Záag, és átlagon felül játszott Ba­logh is. Szigeti volt a jobbik fede­zet; elöl Szűcsöt szép gólja, Tóthot harcos szelleme dicséri. A buda­fokiaknál Németh, Pécsi és Bánkú­ti játszott átlagon felül. As NB II. további eredményei: BVSC—Szállítók 2:0, Zalaegerszeg —Győr 4:3, B. Spartacus—Dunaúj­város 2:0, EVTK—Cs.-Autó 2:0, Mo­sonmagyaróvár— PVSK 1:1, Székes- fehérvár—Oroszlány 4:0. Az NB II. állása: 1. BVSC 3 3 - - 7 :2 6 2. Székesfehérvár 3 2 1 » 6:1 5 3—4. EVTK 3 1 2 - 3:1 4 3—B. Spartacus 3 2 - 1 3:1 4 5. Csepel 3 -15*4 6. Budafok 3 1 2 - 2:1 4 7. Szállítók 3 2 - 1 6:4 4 8—10. Győr 3 1 1 1 5:5 3 8—10. Magyaróvár 3 - 3 - 3:3 3 8—10. 2TÉ 3 1 1 1 5:5 3 11—12. Dunaújváros 3 1 - 2 2:4 2 11—12. K. Kombik 3 1 - 2 3:6 2 13. Oroszlány 3 - 2 1 3:7 2 14. K. Kinizsi 3--12 4:8 1 15. PVSK 3 - 1 2 1:3 1 16. Csepel-Autó 3 - - 3 IS ­A K. Honvéd idegenben, a Siófok otthonában döntetlent ért el Általában szoros eredmények jel­lemezték a labdarúgó NB III. Dél­nyugati csoportjának második for­dulóját. Érdekes, hogy négy pon­tot eddig csak a P. Bányásznak és a Szekszárdi Petőfinek sikerült gyűjtenie. A bányászcsapat ezzel a táblázat élére került. A somogyi csapatok döntetlenjei közül a Honvédé az értékesebb, hisz ide­gen pályán érte el. Mohács—K. Honvéd 0 :0 Mohács, 1500 néző. V: Kleiber. Mohács: Horváth — Bárácz, Te- mesi, Gyévai — Kővári, Vida — Reichspach, Kárász, Pleck, Pest, Bánfai. Edző: Ruff Ferenc. K. Hon­véd: Markó — Bárány, Tamási, Léber — Kirbauer, Gál — Veve- rán, Németh, Tulok, Palkovics I., Szűcs. Edző: Radnai István. Mohácsi támadásokkal kezdődött a mérkőzés elég nagy iramban. Hol az egyik, hol a másik kapu előterében folyt a játék. A védel­mek azonban jól zártak. A 35. peteben már sakk-matt volt a mo­hácsi védelem, Veverán lövését azonban a kapufa hárította. A má­sodik félidő kezdetén nagy lendü­lettel támadott a mohácsi csapat, negyedóra elteltével azonban fel­jött a Honvéd, átvette a játék irá­nyítását, de gól nem esett. Mindvégig érdekes, változatos küzdelmet hozott a két csapat ta­lálkozója s a látottaknak megfe­lelő igazságos döntetlent. Jók: Bá­rácz, Gyévai, Kővári, illetve Mar­kó, Tamási, Palkovics I. Pajor Gáspár Siófok—Kiskunhalas 2:2 (2:1) Siófok, 1200 néző. V: Papp. Siófok: istvándi — Farkas, Fe­hér, Hári — Peresztegl, Győrfi — Németh, Tóth, Papp, Szabó, Hor­váth. Edző: Fischer Sándor. Kis­kunhalas: Nagy — Csabankó, Vár­hegyi, Jeremiás — Zalai, Hirth — Schverla, Homyák, Csermák, Jä­ger, Mester. Edző: Virágh István. Már az első kiskunhalasi táma­dás góllal végződött. A 3. percben szögletet rúgott a halasi csapat, Jáger kapura fejelt, a pattogó lab­________________ _ ____________f da Hári lábáról a sarokba hullt. d ósor és a védelem egyetlen meg- A gól nem törte le a hazaiakat, és a 10. percben Tóth kiegyenlített. Ezután kimaradt három nagy sió­foki helyzet, majd a 35. percben Tóth vezetést szerzett. Szünet után a siófoki csapat Sza­bó révén növelhette volna előnyét, a fiatal csatár azonban — egye­dül állva szemben a kapussal — hibázott. Nem így Jáger, alti a 8. percben váratlan góllal kiegyen­lített. Ezután meddő mezőnyjáték következett. Az idénykezdet ellenére igen jó iramú és színvonalas játékot hozott a két csapat mérkőzése. Siófok jobb volt, csatárai azonban a helyzetek hosszú sórát kihaszná­latlanul hagyták. Hogy csak dön­tetlent ért el a hazai együttes, an­nak oka az is, hogy a siófokiak átvették a vendégek csapkodó já­tékstílusát. Jók: Fehér, Győrfi, Papp, Tóth, illetve Várhegyi, za­lai, Hirth, Jáger. Dr. Üjvári István TOVÁBBI NB. I7I-AS EREDMÉNYEK N. Bányász—N. Dózsa 3:1, Sz, Petőfi—Sz. Dózsa 3:2, Pécsszabolcs —Székesfehérvár 1:1, Pécsi Bá­nyász-Pécsi BTC 2:1, Kalocsa— Nagymányok 3:3; a DVSE—B. Épí­tők mérkőzés elmaradt, mert a partbírók nem érkeztek meg. A barátságos mérkőzést a bajai csa­pat nyerte 4:3 arányban. ,A labdarúgó NB m. állása: 1. P. Bányász 2. Sz. Petőfi 3. K. Honvéd 4. Pécsszabolcs 5. Kiskunhalas 6. Bajai Építők 7. PBTC 8. Siófok 9. Kalocsa 10. Nagymányok 11. N. Bányász 12. Székesfehérvár 13. Mohács 14—15. Dombóvár 14—15. Sz. Dózsa 16. N. Dózsa 2 2 - - 4:1 4 2 2 - - 6:3 4 2 1 1 - 5:2 3 2 1 1 - 5:3 3 2 1 1 - 3:2 3 1 1 - - 1:0 2 2 1 - 1 6:4 2 1 - 1 - 2:2 1 2 - 1 1 5:8 1 2 - 1 1 3:3 1 2 - 1 1 4:7 1 2 - 1 1 1:2 1 2 - 1 1 0:3 1 1 - - 1 2:4­1 • • 1 1:3 ■ — A totó 12 találatom szelvénye: X2XXX1X1221X. A 12 talál&tos szelvény 273 460 fo­rintot nyert. A 11 találatotoknak 8286, a 10 találatosoknak 805 fo­rint nyeremény jut. A K Dózsa is pontot vesztett Barcson Tassár tört az élre a megyei bajnokságban A Somogy megyei labdarúgó­bajnokság harmadik fordulója né­hány érdekes mérkőzést hozott. A bajnoki táblázat első—második he­lyezettjének találkozóján a taszá- riak biztos győzelmet arattak a Marcali MEDOSZ ellen. Ezzel a tavalyi második helyezett csapat tört a bajnokság elére. Ügy fest. hogy a Taszárl Honvéddel számol­ni kell a továbbiak során, hisz ez az egyetlen pontveszteség lélktiU csapat. A K. Dózsa erejéből Is, éppen úgy. mint a KMTE-éböl két héttel ezelőtt, csak döntetlenre fu­totta Barcson. Odahaza a barcsi csapat mindenki számára nehéz el­lenfél, Meglepetésnek számit a K. V. Lobogó győzelme Marcaliban, s az, hogv a Nagyatád 6 gólt rúgott Kaposváron az Építőknok. Ügy látszik, ez utóbbi csapat csak ám nyéka annak az együttesnek, mely tavaly a meglepetések sorát szál­lította, és a középmezőny élén végzett. Még mindig két olyan csapat van, amelyik nem szerzett pontot. Eredmények (helyszűke miatt csak röviden számolunk be a va­sárnapi fordulóról): K. V. LOBOG0—MARCALI HONVED 2:1 (1:1) Marcali, 500 néző. V: Horváth Z. Lagymatag első félidő után a má­sodikban mindkét csapat igen jól játszott. A marcaliak elszalasztot­tak az egyenlítési alkalmat. G: Gergő, Varga (öngól), 111. Pataki. NAGYATÁD—IS. ÉPÍTŐK »51 1:1) Kapcsvár, 200 néző. V: Domb- rovszky. Az Építők védelme cső­döt mondott. G: Poéta (5), Simon. HL Nagy II. BALATONLELLE— SOMOGYSZOB 2:2 (1:1) Balatonlelle, S00 néző. V: Huber. Előbb a somogyszobtak vezettek, azután Balatonlelle. A vendégek védelmi hibából egyenlítettek. G: Zsigmond (11-esből), Baluka, ill. Bálint, Bállá. K. H. VASUTAS—CSURGÓ 2:1 (OKI) Kaposvár, 10« néző. v: prefek. Egyenlő erők küzdelméből némi szerencsével a hazaiak kerültek ki győztesként G: Csepragi, TaUtán, 111. Nagy. LABOD—GYÉKÉNYES 5:0 (4:0) Lábod, 700 néző. V: Juhász. A lábodi csapat jól játszva kihasz­nálta a vendégek védelmének 10 perces megingását G: Keszi (2), Prokli, Molnár, Bosfai. TASZAR—MARCALI MEDOSZ 5:2 (5:2) Taszár, 300 néző. V: Zsoldos. A mindvégig sportszerű mérkőzésen négy tizenegyes volt és valameny- nylt értékesítették. G: Farkas (3, mindhármat 11-esből), Kovács, Né­meth, ül. Szántó (11-esből), Hajdú. BARCS—K. DÓZSA 2:2 (1:0) Barcs, 500 néző. V: Szilvást A barcsi csapat már a 7. percben ve­zetett, a Dózsa azonban egyenlí­tett s vezetéshez Is jutott. Az utolsó negyedórában a barcsi csa­pat a kapujához szegezte a vendé­geket, de csatárai csak egyenlíte­ni tudtak. G: Marton, Rózsavölgyi, ill. Bödls, Bednyák (öngól). KMTE—K. KINIZSI n. 3:2 (2:2) Kaposvár, 700 néző, V: Fenyves!. G: Fammer (ll-esböl), Vajda, Laki, ill. Stadler, Tökälyi (U-esből). A 60. percben Tökölylt a játékvezető kiállította. A megyei bajnokság állása: BALATONI MÜSOKKALAIIZ Tas2ár K. Dózsa K. V. Lobogó Nagyatád M. MEDOSZ Lábod K. H. Vasutas KMTE Csurgó M. Honvéd Barcs Somogyszob Balatonlelle Gyékényes K. Építők ______ 3 3 3 2 2 2 3 2 3 2 3 2 3 2 2 1 3 1 2 1 3 - 3 - 3 - 3 - 3 ­- - 14 1-12- - 4- 1 Í0 -18 -17 -16 1-5- 2 11: -13 Z 1 3: 2 13 1 2 3 -31 -31 :3 :7 :7 14 1 Augusztus 22-iu: balatonboglAr Mai lányok. (Szélesvásznú szov­jet film.) balatonfoldvar Fedett kert: Aki átmegy a falon. (Nyugatnémet film.) BALATQNFENYVES Feltámadás I—II. (Szovjet film.) BALATONLELLE Park: Három testőr, Mllady bosszúja. (Francia film.) Fedett kert: Túl fiatal a szere­lemre. (Angol film.) BALATONSZARSZO Névessünk. (Amerikai fűm.) BALATONSZEMES Hófehérke és a 7 törpe. (Ameri­kai film.) fonyOd Kert: Ne fogadj el édességet ide­gentől. (Angol film.) Terem: A világ minden aranya. (Francia film.) SIÓFOK Kert: Aki átmegy a falen. (Nyu­gatnémet film.) Terem: Nagyváros örömei. (Fran­cia film.) ZAMÄRDI Kert: A kétéltű ember. (Szovjet film.) ALATÖNLELLE Állaim egységek. ROZSAKÉRT BAR. Éjszakai mu­lató. Előzékeny kiszolgálás. Ze­nét Horváth Jenő zeneszerző (zon­gora), Novák Antal (dob). Enekpl: Hegedűs sári. Nyitva este 9-től rég­gel 4-ig. I VÖRÖS CSILLAG. Szálloda és étterem. Kitűnő konyha, hal es ételkülönlegességek. palackozott borok, rövid és hűsítő Italok, ká­vé. Zene: Csépi zenekar. Nyitva reggel 8-tól éjjel 2-ig. HANGULAT. Eszpresszó, kertbe- lyiség. Sütemény, fagylalt és Ital­különlegességek. Kitűnő krémká­vé. Tánc. Zongoránál: Láng János. Nyitva de. io-töl éjjel 4-lg. Szórakozó­helyek : balatonmAria-fürdö Földművesszövetkezeti egység: A KÉT JO BARÁT kisvendéglő, minden időben friss ételekkel, jó minőségű italokkal várja a kirán­dulókat és vendégeket. Zene: ifj. Tóki és tánczenekara. Jó könyv, jó szórakozás! VÁSÁROLJON KÖN/VET! (2848) BALATONBERÉNY Földművesszövetkezeti egység: HATARCSARDA kisvendéglő. Jó házias étkeztetés, olcsó árak, bo­rok, rövid és hűsítő italok. Zene: Borzók Kiss János és tánezéneka- ra. BALATONFENYVES Földművé sszövetkezeti egységek: ' kupa kisvendéglő. Olcsó és Íz­letes ételekkel, minőségi italokkal áll a kirándulók és nyaralók ren­delkezésére. Zene: Ifj. Balogh Ká­roly és tánczenekara. VIGADÓ kisvendéglő (állomás mögött). Előfizetéses és csoportos étkeztetés, kitűnő szórakozás. Han­gulatos zene. Dankó Lajos szalon- zenekara. BECSALI CSÁRDA Magy. . —> nalászcsárda, halkülőn- legességek, badacsonyi borok. Sál­lai Misi nótakóltő és népi zeneka­ra. Autóparkirozó. Nyitva de. lé­tői éjjel 2-ig. MUSKÁTLI ÉTTEREM. Budai kisvendéglőhöz hasonló étterem, Schramli zene, menük, társas ebé­dek és vacsorák megrendelhetők. Ragyogó környezet. PIPACS — ­ÁCS. Olcsón, jól reggelizheti Újonnan átalakított bisztrószerű reggeliző hely. Saját készítményű kuglóf, kalács és más friss sütemé­nyek. Hldegkonyha készítmények. Nyitva reggel 7-től. ZÖLD LUGAS. Étterem. Elsőren­dű konyha, halételek, egész nap IV. oszt. büfé árak. Reggeliző hely. Italok, fagylalt, kávé és sült ke­szeg. Esténként tánc. Zenét Bányai Ferenc schramli zenekara szolgál­tatja. BALATONSZEMES Állami egységek: VIGADÓ ÉTTEREM. KlJtÖA« kun ha, hal- és ételkülönlegessé­gek, palackozott és folyó borok nagy választékban, hűsítő Italok, presszókávé. II. oszt. árak. Zene: Hirek József és tánczenekara. Nyit­va reggel 8-tól éjjel 2-ig. MÓKUS CUKRÁSZDA. Süte­mény- és fagylaltkülönlegességek, palackozott borok, rövid és hűsítő italok, minőségi presszó kávé. Ze­ne: Balogh—Varlay duó. Nyitva de, 10-től éjiéi 2 óráig. FASOR ÉTTEREM. Kert helyisé­ges családias étterem, rendezvé­nyekre alkalmas zene nélküli hely, cukrászsütemények, fagylalt, krém­kávé. II. oszt. árak. Nyitva reggel 8-tól este 10 óráig. Izzacltsággátíó és szagtalanító krém. Jól használható, módéra, mű- anyag flakonban. Ara: 1T Ft, K. Kinizsi H. :12 ­~5 2 HPRO'H IPDETt'f Etf iranrapn m Egy Ids Singer varrógép műsze­részek részére eladó. Kaposvár, Rózsa u. 7. (880) Balatonfenyves-alsón Fő út 130. alatti 800 n-öl szóló szoba-konyhá­val eladó, elcserélhető. Dóczl An­tal, Lenti. (876) Kaposvár legszebb részén, főút­vonal mellett (közművesítés van) 1200 n-öl házhely belütetett gyü­mölcsfával sürgősen eladó. Érdek­lődni: Kaposvár, Hunyadi János U- 44. (871) Kaposvár, Szigetvári u. 154. szá­mú kétszoba-konyhás, szuterénos ház kerttel — beköltözhetően — 60 000-ért eladó. (831) Kaposvár, Füredi u. 8. számú házrész beköltözhetően, fizetési könnyítéssel eladó. Ugyanitt 5 má­zsa széna eladó. Érdeklődni du. 3 után. (883) Wartburg személykocsi tartalék alkatrészekkel Igényesnek eladó. Érdeklődni minden nap 16 órától: Kaposvár, Géza u. 17. (42703) Puskin utca 20. számU ház eladó, részben beköltözhető. Érdeklődni: Kovács János, Kaposvár, Kanizsai ÉK 34-es őrház. (42702) Háromszobás udvari ház (Kapos­vár, Dimitrov u. 58.) életjáradékra eladó. Egy lakrész elfoglalható. Megtekinthető de. 11 és 17 óra kö­zött­__________ (42885) E ladó kétszer egyszobás, konyhás ház mellékhelyiségekkel beköltöz­hetően. Kaposvár, Mező u. 57. _______________________________(42696) K unffy-képek eladók. (Akt és portré.) Cím 42686-os számon a Magyar Hirdetőben. (42686)] Azonnali beköltözhetőséggel házi eladó. Kaposvár, Hámán Kató u. 8.! ___________ (42644)] Modem ebédlő, Singer varrógép, márkás kávéskészlet, konyhabútor eladó. Cím 42687-es számon a Ma- gyar Hirdetőben._____ (42587) H áromhónapos, derbigyőztes szül lóktól származó hím vizslakölyölt eladó. Érdeklődni Kaposváron. Be­loiannisz _u. 30. (42694) Kaposmérőben Kossuth Lajos u. 77. számú ház beköltözhetően el­adó. (42697) Oldalkocsis zöld Pannónia mo­torkerékpár eladó. Kaposvár, Kis- gát u. 13.__________(42692) T ricikli, nagy teherbírású, eladó Zolnai kerékpárjavitónál, Kapos­vár, Ady Endre u. 13. (42700) Fekete Pannónia sürgősen ol­csón eladó. Érdeklődni: Berda Já­nos szerelő, Berzsenyi utca, gőz­fürdő udvarban. 442701) Szoba-konyhás lakásomat elcse­rélném hasonlóért, Kaposvár, Ka­nizsai utca 84. (882) A pusztakovácsi földművesszö- vetkezet az 1. 6Z. vegyesáru bolt­jába szakképzett boltvezetőt ke­res. A bolt átlagos havi forgalma 150 000 Ft. A bolt kétszemélyes, de besegítővei is elfoglalható. Erköl­csi bizonyítvány szükséges. Fölvé­tel esetén útiköltséget térítünk. Jelentkezni lehet az frnsz ig. elnö­kénél. (2951) Villan: osipari, gépipari és építő­ipari technikust fölvesz az Áram­szolgáltató Vállalat kaposvári igaz­gatósága.______________________(42890) A TRANSZVTLL kaposvári gyá­ra gyakorlott esztergályosokat ke­res fölvételre azonnali belépéssel. Jelentkezés a Vasvári Pál utcai I. sz. telepen. (42689) köszönetnyilvánítás Köszönetét mondunk mind­azoknak, akik édesapánk, TÓTH ISTVÁN temetésén részt vettek, és részvétükkel fájdalmunkat enyhíteni igyekeztek. Gyászoló család. (4352) ^IBBSEDPl 20-án este elvesztett szatyrot tu­lajdoné«* átveheti Színiknél, Ka- posvár, Berzsenyi u. 16. (884) bergamettes napolaj Egyenletesen, fölégés nélkül ___________barnít,_________(2849) B ALATONSZÁRSZÓ Állami egységek: VÉN DIÓFA. Étterem, büfé. Ma­gyaros ételkülönlegességek, palac­kozott és tájjellegű borok, rövid és hűsítő italok. Kerthelyiség, autó- parkírozó. II. oszt. árak. A büfé­ben IV. oszt. árak! Zene: Kutas! Béla és tánczenekara. Nyitva reg­gel 7-től éjjel 2-ig. STRAND VENDÉGLŐ, zenés kis­vendéglő, kitűnő halételek, jo konyha, hűsítő italok nagy válasz­téka. Zongoránál Dénes László, dobol Parádl Géza Sándór. KICSI ESZPRESSZÓ. Nagy süte­ményválaszték, fagylalt, krémkávé. hűsítő Italók. Állatorvos feleségével üres al­bérleti szobát keres. 8—18 óráig 12-20 telefonon. ____ (42698) H árom férfinak ágy kiadó. Cim 42699-es számon a hirdetőben. ________________________________(42699) I skolai utóvizsgákra felnőttek magánelőkészltése. Kaposvár. Jó­zsef Attila u. 12. (42677) EEEEEEES Egy 42 éves és sgy 30 éves szóke elvált asszony keresi értelmiségi, magas termetű élettársit. Levele­ket -Erkölcsös« jeligére 42693-as számra a hirdetőbe. (42693) gyászjelentés Fájdalommal tudatjuk, hogy I a szeretett édesanya, nagy­anya, anyós, ÖZV. FERINCZ SANDORNE I 1962. augusztus 20-án 80 éves 'órában rövid szenvedés után elhunyt. Temetése augusztus | 23-án du. 4 órakor lesz Nyugati temetőben. (4353) Sziklai család. FONYOD Állami egységek: 150 ÉVES PRÉSHÁZ. Hangulatos kirándulóhely. Kitűnő borok, ál­landóan kapható halászlé. Túrós csusza. Népi zenekar. Autóval és motorral megközelíthető. Balatoni nyári esték kellemes hangulatát megtalálja, ha felkeresi a fonyódi strandón OYUNuv- HALASZ zenés éttermünket. Válto­zatos ételek, Italok, szolid III. oszt. árak. Nyitva minden nap 10—24 óráig. Táne este 6 órától éjfélig. Somogy megyei Vendéglátó. BALATONBOGLAR Állami egység: HULLÁM kisvendéglő. Elsőrendű konyha, fővárosi tánczenekar, presszó. Támascbédek és -vacso­rák megrendelhetők. Földművesszövetkezeti egységek: HALASZKERT vendéglő-étterem. Hal- és egyéb ételkülönlegeaségek, minőségi borok, presszó. Zene: Kovács Árpád és tánczenekara. Tsrsasebédek és -vacsorák meg­rendelhetők. Telefon 77. BOGLÁRKA presszó. Fagylalt- és cukrászsütemény-különlegességek, rövid és hűsítő italok, palackozott borok nagy választékban. Zene: Orbán Dénes és tánczenekara. BALATONFÖLDVÄR Állami egységek: MOTEL étterem. Elsőrendű kony­ha. figyelmes kiszolgálás. Zen*: Fóthy tánczenekára. Nyitva 24 óráig. BALATON GYÖNGYE étterem, presszó. Hangulatos kerthelyiség, kitűnő ételek. Zene: dr. Garay tánczenekara. “Vó# 'j'-. BIZTOSÍTÁS = BIZTONSÁG! (2881) SIÓFOK Állami egységek: MATRÓZ étterem, 1. oszt. kony­ha, ételkülönlegességék, előzékeny kiszolgálás. Zene: Tufán László és tánczenekara, FOGAS HALASZKERT étterem a prsta mellett. Hal-ételkülörtleges- ségek. Zene: Kóczéh Gyula és né­pi zenekara. BOKHARAPO. Mjl jellegű bo­rok, Hangulatos, hárfás zenekar szórakoztatja kedves vendégeinket az üjabb helyiségekkel bővült köz­kedvelt siófoki Borharapúban. ✓TN KŐRÖSHEGY Állami egység: FLECKEN CSÁRDA. Flecken, elgánypeesenye, sült házi kolbász, csárda-imbisz, sült és főtt virslL Táj jellegű borok. Gyönyörű kör­nyezet. Koródl Károly és népi ze­nekara. Autóparkirozó. Nyitva du. 4-től éjfélig. SZÁNTOD RÉV csárda. Kitűnő ételek, halkülönlegességek, flecken és más ételkülönlegességék. A Borharapo- hoz hasonló helyiségben fájborok. Kerthelyiség. Presszó. Autópark*» rozó.