Somogyi Néplap, 1962. május (19. évfolyam, 101-125. szám)

1962-05-22 / 117. szám

==A VASÁRNAP SPORTJA J» Újra nyílt a bajnokiág ax NB 18-lien A K. Kinizsi a kiesési zónában Az NB n. labdarúgó-bajnokság Izgalmas hajrája szállítja a váratlan eredményeket. Ki hitte volna, hogy a bajnokságra törő Szombathelyi Haladás Kőbányán kénytelen lesz egy ponttal meg­elégedni? A szombathelyiek döntetlenje és a BVSC újabb győzelme újra nyílttá tette a bajnokságot az NB II. nyugati csoportjában. Még érdekesebb lehet a véghajrá az elsőségért folyó harcban, ha a va­sárnap sorra kerülő Szombathely—BVSC találkozón a budapesti vás- utascsapat győzne. A K. Kinizsi most már végérvényesen becsúszott a kiesési zó­nába. A 11. helyen álló kaposváriak vetélytársai ugyanis kivétel nélkül mind pontot szereztek. A kaposvári csapat viszont — meddő csatársora miatt — újabb vereséget szenvedett Dunaújvárosban, s most már igen nehéz helyzetbe jutott. Ha a Kinizsi-vezetőknek a hátralevő négy fordulóban nem sikerül felrázniuk a tavaszi idény­ben igen gyengén szereplő csapatot, akkor a kaposvári együttes egy esztendő után búcsút mondhat a labdarúgó NB n-nek. Dunaújvárosi Kohász — K. Kinizsi 4:0 (1:0) Dunaújváros, 2500 néző. V: Kató-1 na. Dunaújváros: Sági — Bőröndi, Ligeti, Sulla — Magasházi, Lovász — Török, Takács, Tailósi, Mihály, Andriska. Edző: Lennert Ferenc. Kinizsi: őri — Tóth, Szili, Gergely — Szigeti, Márkus — Horváth, Bí­ró, Herbei, Szentgróíi, Szűcs. Ed­ző: dr. Zádori László. A széltől támogatott kaposvári csapat vezette az eláő támadáso­kat, s az 5. percben már az ötödik szögletét rúgta a K. Kinizsi. Gól- veszélyt azonban nem jelentették a kaposvári csatárok. Az első lö­vést is Márkus eresztette meg mintegy 28 méterről, és Sági csak üggyel-bajjal tolta a labdát szög­letre. Az első negyedórában nem váltózott a kép: a Kinizsi táma­dott. Ez időszak eseménye, hógy Herbei óriási helyzetből kapu mel­lé küldte a lábdát. Az első dunaújvárosi támadás viszont már gólt hozott. Tailósi —Mihály összjáték után Takács kapta a labdát, s futtából 14 méterről a hálóba lőtt. 1:0. Válaszként egy Kinizsi-szabadrúgás következett 20 méterről, ezt azon­ban Márkus mellé durrantotta. Az­tán. ismét a legveszélyesebb ka­posvári »csatár«, Márkus próbál­kozott meg a gólszerzéssel. Lab­dája a kapufáról vágódott le, Tai­lósi azonban, ott termett és fel­szabadított. A 44. percben a támadásba len­dült hazai csatárok elől Tóth csak kézzel tudta leütni a gólba tartó labdát. 11-es. A büntető­nek Ligeti állt neki, őri azon­ban jó érzékkel, a kapufa se­gítségével hárította a nem túl erős, de jól helyezett lövést. A MÁSODIK FÉLIDŐBEN is kezdetben a kaposváriak irányí­tottak, Sági gyakran volt munká­ban, bár nem voltak veszélyesek a lövések. A 6. percben Herbei kö­zelről nem találta el a kaput. Az­tán Szűcs guríthatott volna négy méterről az üres dunaújvárosi ka- I púba, de a döntő pillanatban el­esett. Fokozatosan a dunaújvárosi csapat vette át a játék irányí­tását, s ennek eredményeként a 26. percben el is dőlt a mér­kőzés sorsa. Mihály tört ki a kaposvári védők gyűrűjéből, s öt méterről a hálóba vágta a labdát. 2:0. A 35. percben Herbei küldte Sági kapuja mellé a labdát. A Kinizsi beszorult, s az eddig jól működő kaposvári védelem is megzavarodott. A 40. percben Török futott el s talált a hálóba. 3:0. A 42. perc­ben rosszul állt föl egy 20 mé­teres dunaújvárosi szabadrúgás­nál a kaposvári sorfal, s And­riska a sorfal fölött betalált a hálóba. 4:0. Csatársor ... csatársor w .. csa­társor! Ezt hajtogatták azok a ka­posvári szurkolók, akik elkísérték csapatukat a Dunaújvárós elleni nagy fontosságú mérkőzésre. Pa­píron ugyan nem ígért sok lehe­tőséget ez a találkozó, mert az ed­digi eredmények szerint a dunaúj­városi csapat volt a mérkőzés nagy esélyese. Ennek ellenére a kezdet­ben nagy becsvággyal, lelkesen s a mezőnyben jól is játszó kaposvá­riak sokáig nyílttá tudták tenni a mérkőzést. Ha csak egyetlen ép­kézláb csatára van a K. Kinizsi együttesének, az első félidőben el- dőnthette volna a maga javára a mérkőzést. Ebben az ötösfogatban azonban nincs olyan ~ember, aki gólt tud rúgni. (Ezt bizonyítja a tavaszi tizenegy mérkőzésen szer­zett 6 vérszegény gól.) Olykor még az üres kapuba sem találnak be a kaposvári csatárok. Nem csoda, ha a meddő csatárjáték után előbb- utóbb a védelem is összeomlik. Ez történt Dunaújvárosban az utolsó negyedórában. Ezért született sú- ' lyos kaposvári vereség, holott a játékidő nagyobbik szakaszában in­kább a Kinizsi volt támadásban. A szögletarány például 13:5 volt a kaposvári együttes javára. Ez persze gyenge vigasz. A dunaúj­városiakat az dicséri, hogy minder» helyzetből lőttek, s négy góljuk mutatja, hogy milyen jól. A dunaújvárosi csapat legjobbja ezen a mérkőzésen a 'Dombóvár­ról oda került Tailósi volt, aki olykor a mezőny fölé nőtt. Kitű­nően játszott Takács, Sági és Mi­hály is. A Kinizsi együttesében a közvetlen védelem tagjai jelesked­tek. Elsősorban Márkus, Gergely, Szigeti és Szili. Katona játékvezető nagyvona­lúan vezette a mérkőzést. AZ NB n. TOVÁBBI EREDMÉNYEI K. Lombik—Szombathely 0:0. BVSC—Pénzügyőrök 2:1. Sopron—Székesfehérvár 2:1. Traktorgyár—Szállítók 2:2. Oroszlány—Budafok 0:0. Zalaegerszeg—Magyaróvár 2:2. EVTK—B. Spartacus 1:0. Az NB II. állása: 1. Szombathely 26 18 5 3 55:16 41 2. 13VSC 26 15 8 3 45:19 38 3. Sz.-fehérvár 26 16 3 7 42:17 35 4. Oroszlány 25 10 11 5 31:23 31 5. B. Spartacus 26 10 11 5 32:25 31 6. Budafok 26 8 13 5 26:19 29 7. Dunaújváros 26 11 7 8 45:35 29 8. Szállítók 26 7 10 9 35:32 24 9. Magyaróvár 26 7 9 10 23:39 23 10. EVTK 26 7 8 11 27:32 22 11. K. Kinizsi 26 7 7 12 23:34 Z1 12. Sopron 26 5 10 11 31:40 20 13. K. Lombik 26 5 9 12 26:41 19 14. Traktorgyár 26 6 7 13 28:47 19 15. Zalaegerszeg 26 s 6 14 32:51 18 16. Pénzügyőrök 26 7 2 17 23:48 16 Ez van még bátra: Szombathely: BVSC, Sopron, Oroszlány, Traktorgyár. BVSC: Szombathely, EVTK, Du­naújváros, K. Kinizsi. Székesfehérvár: Traktorgyár, Oroszlány, Budafok, ZTE. Oroszlány: Szállítók, Székesfe­hérvár, Szombathely, Pénzügy­őrök. B. Spartacus: K. Kinizsi, Duna­újváros, K. Lombik, Mosonmagyar­óvár. Budafok: ZTE, Mosonmagyar­óvár, Székesfehérvár, Szállítók. Dunaújváros: Moson magyaróvár, B. Spartacus, BVSC, Ív. Lombik. Szállítók: Oroszlány, ZTE, Mo­sonmagyaróvár, Budafok. Mosonmagyaróvár: Dunaújváros, Budafok, Szállítók, B. Spartacus. ÉVTK: K. Lombik, BVSC, Trak­torgyár, Sopron. K. Kinizsi: B. Spartacus, K. Lom­bik, Sopron, BVSC. Sopron • Pénzügyőrök, Szombat­hely, K. Kinizsi, EVTK. K. Lombik: EVTK, K. Kinizsi, B. Spartacus, Dunaújváros. Traktorgyár: Székesfehérvár, Pénzügyőrök, EVTK, Szombathely. Zalaegerszeg: Budafok, Szállítók, Pénzügyőrök, Székesfehérvár. Pénzügyőrök: Sopron, Traktor­gyár, ZTE, Oroszlány. (A vastagon szedett ellenfél el­len idegenben játszik a csapat.) Hét pontra nőtt a K. Honvéd előnye a megyei bajnokságban Es történt as NB III-han Hova lett a PVSK 7 pontos előnye? Valóban, a már-már biz­tos bajnoknak látszó pécsi vasutascsapat a bajnoki hajrában alapo­san visszaesett. E héten például a kiesőjelölt Szekszárdi Petőfi rabolt egy pontot a pécsi vasutasoktól, s ezzel a vesztett pontokat tekintve 2 pontra csökkent a PVSK előnye a Pécsi BTC-vel szemben. E baj- nokságban még három forcv '-ó van hátra. A PVSK vasárnap a BTC- vei játszik. Ha a bőrgyárt » at győzne, elképzelhető, hogy nem a vasutasok nyerik a bajnok « A somogyi NB IlI-ás csapatok közül a Siófok MÁV Olajbányász SK értékes győzelmével följebb rukkó.t a bajnoki táblázaton. Siófokon most már könnyebben nézhetnek a jövő elé, mint egy hónappal ezelőtt. A KMTE — eléggé vérszegény — győzelme megcsillantotta a reményt a kaposvári csapat előtt a bennmaradásra. Ehhez persze a hátralevő három mérkőzésen lé­nyegesen jobban kellene az MTE-nek játszania, mint most vasárnap. Papíron még megmenekülhet a Bajai Bácska is. A K. Dózsa és a Pécsi Vasas azonban már nem. Siófok—B. Építők 2:1 (2:0) Siófok, 1000 néző. V: Lesán. Siófok: Istvándi — Hári, Fehér, Farkas — Nagy, Győrfi — Kováén, Szabó, Tóth. Papp, Horváth. Edzó: Radnai György. Baja: Disztl — Ulakity, Páncsics H., Vörös — Var­ga, Poözlancsek — Kreisz, Agatity, Páncsics I., Czeglédi, Bartulov. Edző: Onódi Béla. Szakadó esőben kezdődött a mér­kőzés. Az első támadásokat a ven­dég együttes vezette. Istvándi két ízben is csak bravúr árán tudta megmenteni kapuját a góltól. A 10. percben a siófokiak len­dültek támadásba, s ihind.iárt gólt is értek el. A gólhelyzetbe került Tóthot ugyanos az ötö­sön buktatták. A megítélt bün­tetőt Fehér értékesítette. 1:0. Ideges légkörben folytatódott a játék, sok volt a reklamálás. Kreisz a 20. percben megsértette a játék­vezetőt, emiatt kiállították. A tíz főre olvadt bajai csapattal szemben fölénybe került a hazai együttes, s a 25. percben újabb gólt ért el. A hátvéd Farkas tört előre, mintegy 35 méterről megcélozta a kaput, a labda a vizes, csú­szós füvön. megváltoztatta irá­nyát, s a meglepett Disztl mel­lett a hálóba hullt- 2:0. Szünet után megváltozott a já­ték képe. A bajai csapat elkese­redetten támadott, s a 14. percben Agatity góljával szépített a B. Építők. 2:1. Az önfeláldozóan védekező siófo­kiak azonban megakadályozták a bajai csatárokat az újabb gólszer­zésben. Az első félidőben jól játszott a siófoki csapat, szünet után azon­ban már kevésbé, ennek ellenére dicséret illeti az együttest, hogy jó képességű ellenfelével szemben is meg tudta szerezni a kiesés szem­pontjából számára oly fontos két bajnoki pontot. Jók: Istvándi, Far­kas, Papp, Nagy, ill. Disztl, Pán­csics II., Vörös, Páncsics I. Kiskunhalas K, Dózsa 1 :0 (1:0) Kiskunhalas, 1200 néző. V: Win- disch. Kiskunhalas: Nagy — Tóth, Vár­hegyi, Jeremiás — Hornyák, Hirth — Tóth, Kocsis, Hődör, Fenyvesi, Jáger. Edző: Virág Ferenc. Dózsa: Molnár IT. — Hartmann, Illés, Güt.h — Szerep. Báli — Zsunics, Bódis, Veveráu, Farkas, Pámel, Edző: Záborszky Jenő. Az eltiltott Csimát és a beteges­kedő Molnár I-et, valamint Nagy- rétit nélkülöző kaposvári csapat kezdetben széllel szemben is irá­nyított. Három helyzetet is ki­hagytak ebben az időszakban a kaposvári csatárok. A mérkőzés egyetlen gólja a 44. percben esett, amikor a szélen elfutó Hődör beadás sze­rű lövése után a kapu előtt elszálló labdát a szél hirtelen lenyomta, s az a hálóba jutott. 1:0. A második félidőben a széltől támogatott kaposváriak támadtak többet. Egyenlítéssel azonban csak Veverán szabadrúgása kecsegtetett, azonban a jól játszó hazai véde­lem megúszta gól nélkül. Jók: A kiskunhalasi közvetlen védelem, továbbá Jáger, ill. Mol­nár II., Güth, Bódis. További eredmények: PBTC— Mohács 2:0, B. Bácska—P. Vasas 3:1, Székesfehérvár—P. Bányász 2:0, Sz. Dózsa—Ercsi 3:0, Sz. Petőfi —PVSK 1:1. A délnyugati NB III. állása: KMTE-Dombóvár 1:0 (0:0) Kaposvár, 300 néző. V: Antal. KMTE: Kovács I. — Vajda, Deák, Kovács III. — Szabó, Németh — Martin, Pammer, Laki, Zsoldos, Cseh. Edző: Radnai István. Dom­bóvár: Egyed I. — Beke, Halmos! I., Kalmár — Egyed II., Virágh — Gerencsér, Tapaszti, Herbszt, G. Kiss. Lehőcz. Edző: Vicze János. Már jóval a mérkőzés megkez­dése előtt megeredt Kaposváron az eső, s a cseri pálya szinte víz alatt volt, amikor kifutottak a csapa­tok. Az első támadásokat a vendég együttes vezétte, s Kovács gyakran volt munkában az első negyedórá­ban. A 25. percben viszont Cseh szöglete után kimaradt egy nagy kaposvári helyzet, mert nem akadt, aki az üres kapuba pöccintse a labdát. A rossz talajon nem alakulhatott ki szép játék. A labdarúgásnak in­kább a küzdő formáját láthatta a pár száz elszánt labdarúgóbarát a cseri pályán. Az MTE nagy aka­rással küzdött, nagyobbal, mint bármikor az utóbbi időben. To­vábbra is gyengélkedik azonban a csapat támadósora, s mi több, most már a fedezetpár játéka is színte­lenebb, mint korábban volt. Jók: Deák, Kovács ín., Martin, illetve Halmosi, Virágh és G. Kiss. 1. PVSK 27 18 4 5 63:21 40 2. PBTC 26 15 6 5 61:29 36 3. Sz.-fehérvár 27 14 7 6 58:39 35 4. Kiskunhalas 27 ÍZ 7 8 39:32 31 5. B. Építők 26 10 10 6 32:26 30 6. Mohács 27 11 8 8 45:41 30 7. P. Bányász 27 10 7 10 54:36 27 8. Sz. Dózsa 27 9 9 9 41:41 27 9. Dombóvár 27 11 4 12 47:51 26 10. Siófok 27 9 7 11 40:44 25 11. Sz. Petőfi 27 8 9 10 34:49 25 12. Ercsi 27 9 6 12 34:43 24 13. KMTE 27 9 4 14 31:54 22 14. B. Bácska 27 10 1 16 30:54 21 15. K. Dózsa 27 5 7 15 34:55 17 16. P. Vasas 27 4 6 17 23:49 14 A KMTE női asztaliteniszezőinek elsöprő győzelme Szünet után elállt az eső. Némi­leg állandósult a KMTE fölénye, KMTE-Szolnok 17:1 az erélytelen kaposvári csatárok azonban nem boldogultak a sport­szerűség határain belül keményen küzdő dombóvári védőkkel. Igaz, hogy egy ízben Cseh labdáját már csak a kapufa mentette. A 40. percben dőlt el a mérkő­zés sorsa. Laki a jobb szélen futott el, beadása Zsoldoshoz került, s az a mély talajon szinte úgy tolta a labdát a há­lóba. 1:0. Szolnokon . nagy érdeklődés, mel­lett került sor az NB n-es női csa­patbajnoki találkozóra. A KMTE javuló formában játszott, és el­söprő győzelmet aratott. Már 17:0 volt, amikor az utolsó mérkőzést Farkasné elvesztette, így alakult ki a végeredmény. Az egyéni ver­senyzők — Szereczné, Vinczéné, Balogh —, valamint a Gundiné— Vinczéné és a Szereczné—Farkasné páros százszázalékos sikerrel sze­repelt. A legközelebbi ellenfél az Egyetértés csapata lesz. Ha ezek után is holtverseny alakulna ki 9, KMTE és a Pálma között, akkor a szövetség döntése értelmében a két csapat semleges pályán — a tervek szerint Siófokon — újabb mérkőzést vív, s amelyik győz, az kerül föl az NB I. v osztályba. — A totó 12 találatos szelvénye; lxlllxlxxlxl. A 12 talá­latos szelvényekre 48 170 forintot, a 11 találatosakra 1771,25 forintot, a 10 találatosakra 232,50 forintot fi­zetnek szelvényenként. (MTI) Még négy forduló van hátra az 1961—62. évi megyei labda­rúgó-bajnokság küzdelmeibőL A jövő vasárnap azonban mar köny- nyen lehetséges, hogy bajnokot avat a megyei bajnokság. E héten ugyanis hét potnra nőtt a listavezető K. Honvéd előnye, mert So- mogyszobon is meg tudta szerezni a két bajnoki pontot, az ellenlá­basnak számító Tas zári Honvéd viszont Babócsán vereséget szenve­dett. Ezzel a taszárTáC" végképp kiestek a bajnokságért folyó versen­gésből. A K. Honvédet most már mindössze két pont választja el at­tól, hogy biztos bajnoknak tekintsük. Míg a bajnoki cím sorsa eldőlt, addig a kiesés elkerüléséért tovább dúl az ádáz harc. Itt még minden lehetséges. Még az is el­képzelhető, hogy az utolsó helyen tanyázó zamárdiak megmenekül­nek. A 9. helyen álló K. H. Vasutastól lefelé még minden csapatot fenyeget a kiesés réme. Olyan csapatokat találunk a kieső.jelöltek közt, mint a Marcali MEDOSZ, a Csurgói Spartacus, a K. V. Lobo­gó, Balatonlelle, Fonyód. Egy hét múlva persze lehetséges, hogy eset­leg felére csökken majd a kiesőjelöltek száma. De lehet, hogy csak az utolsó fordulóban kapunk majd feleletet arra, hogy melyik négy csapat mond búcsút a megyei bajnokság I. osztályának. Az e heti fordulóban a babócsaiak győzelmén kívül a legmeglepőbb a Marcali Honvéd csurgói sikere. Barcs biztosan nyert Nagyatád ellen. A K. V. Lobogó úgyszintén Fonyód ellenében. Zamárdi Lábod legyőzésé­vel olyan helyzetbe került, hogy esetleg még megmenekülhet. Eredmények: K V. LOBOGD—FONYÓD 2:0 (2:0) Balatonboglár, 100 néző. V: Hal­mos. G: Jezemyicki, Végh. K. HONVÉD—SOMOGYSZOB 2:0 (1:0) Somogyszob, 200 néző. V: Süme­gi. G: Veverán, Németh. ZAMÄRDI—LABOD 1:0 (0:0) Zamárdi, 200 néző. V: Zsoldos. Zamárdi: Papp — Abonyi, Kovács, Török — György, Bóna — Hegyi, Friesz, Nagy, Pusztai, Kriszbai. Ed­ző: Béday Ferenc. Lábod: Hornai — Balogh, Kiss, Szokolics — Kis­gál, Kovács II. — Prokli, Koczka, Ilosfai, Varga, Kovács I. Edző: Kanizsai Gyula. Szakadó esőben játszották a mérkőzést. A győztes gól a 89. percben született, szer­zője Török volt. Jók: Kovács, György, Nagy, ill. Hornai, Szoko- lics, Varga. TAB—K. ÉPÍTŐK 1:1 (1:1) Tab, 300 néző. V: Dombrovszki. BABÓCSA—TASZAR 3:1 (2:0) Babócsa, 300 néző. V: Horváth II. L. A lelkes hazai együttes erő­teljesebb játékával megérdemelten jutott a két bajnoki ^>ont birtoká­ba. G: Karosi, Bóla, Paksica, ill. Fafkas. Jók: Gyurán, Paksica, Bo- da, ill. Fafkas, Kovács, Rigó. BARCS—NAGYATÁD 3:0 (1:0) Barcs, 100 néző. V: Kosaras. Barcs: Gál — Tuba, Bednyák, Papp — Csoór, Sinkó — Rózsavölgyi I., Rózsavölgyi II., Zsibrek, Mayer, Marton. Edző: Juhász Vilmos. Nagyatád: Kurucz — Krivarics, Vuéskics, VojkoVics — Nezdci, Sza­bó — Bencze, Selmeczi, Tátrai, Si­mon, Posta. Edző: Selmeczi Ist­ván. Már az első percben gólt ért el a hazai csapat, s gólra törőbb játékával megérdemelten késztette megadásra a kissé lagymatagon küzdő atádiakat. G: Rózsavölgyi II., Zsibrek, Rózsavölgyi I. Jók: Tuba, Bednyák, Rózsavölgyi I., Zsibrek, BALATONLELLE—K. KINIZSI II. 1:0 (1:0) Balatonlelle, 100 néző. V: Temesi. G: Zsigmond. MARCALI HONVÉD—CSURGÓ 2:0 (2:0) Csurgó, 300 néző. V: Opemicza. G: Horváth, Puskás. A MARCALI MEDOSZ—K. H. VASUTAS mérkőzés elmaradt. A két fél nem tudott megegyezni a kezdési időpontban. A K. H. Vas­utas felnőtt csapata játék nélkül utazott vissza Kaposvárra. Ifjúsági együttesét a K. H. Vasutas nem is vitte magával Marcaliba. A megyei bajnokság állása: 1. K. Honvéd 27 20 4 3 104:18 4s 2. Taszár 27 17 3 7 69:34 37 3. Barcs 28 16 í 11 48:38 33 4. K. Építők 27 11 9 7 56:40 31 5. M. Honvéd 28 13 5 10 46:53 31 6. Nagyatád 27 11 6 10 64:38 28 7. Tab 28 9 7 12 40:45 25 8. Lábod 27 11 3 13 47:69 25 9. K. H. Vasutas 26 10 4 12 38:42 24 10. Csurgó 26 9 5 12 44:41 23 11. M. MEDCSZ 26 9 5 12 40:46 23 12. K. V. Lobogó 27 3 7 12 34:43 23 13. Somogyszob 27 8 7 13 42:78 23 14. Fonyód 27 8 6 13 33:39 22 15. Babócsa 27 8 6 13 54:66 22 16. Balatonlelle 26 9 4 13 32:69 22 17. Zamárdi 26 7 ,5 14 44:73 19 K. Kinizsi 1L 30 16 1 7 103:62 39 flPM'HIMETFfElf Apróhirdetések ára: hétköznap szavanként 1,— Ft, vasár- és ünnepnap 2,— Ft. Az első szó két szónak számít. Legkisebb hirdetés 10 - Ft. Hirdetéseket felvesz a Somogyi Néplap Lap­kiadó Vállalat, Kaposvár, Latinka S. u. 2. sz. Telefon 15-16. A hirdető felek postán is feladhatják és telefonon is be­mondhatják hirdetéseiket. ADÁS-VÉTEL A Böhönyei Vegyesipari Ktsz-nél eladó 1 db 500-as, jó állapotban le­vő gyalugép. Olcsó árért megkap­ható. Megtekinthető minden nap 8—17 óra között a ktsz raktárában. (2731) Kaposvári kétszoba-összkomfor- tos, kertes ház eladó, esetleg ha­sonló nagybudapestiért elcserélhe­tő. Hortobágyi, Kisróma-hegy 1. (Kefegyár mögött.) (26259) Eladó kovácsműhely-f elszerelés, komplett hegesztőapparát, villany- motor. Kaposvár, Frankel Leó utca 19. _____________________________(26276) 2 50-es nagy kerekű Jawa eladó. Nagykanizsa, Kinizsi u. 31. (2421) 125-ös Danuvia motorekrékpár eladó. Érdeklődni lehet: Szita Vin­ce, Kaposvár, Beloiannisz u. 32. _____________________i__________ (571) F ord-Taunus személygépkocsi, jókarban, húszezerért eladó. Déghy Pál, Zalavár. (581) Balatonfenyvesen, vasútállomás­hoz közel 200 n-öles vízparti telek 9000 Ft-ért eladó. Balatonfenyves, Vachot S. u. 12., órás. (582) Keveset futott 407-es Moszkvics eladó. Dr. Schulcz, Tab^ (583) Balatoni villát, porszívót, fűrész­poros kályhát, angol, német Ling- vafon-lemezeket vennék. »Előnyös vétel« jeligére a kiadóba. (584) KÖSZÖNETNYILVÁNÍTÁS Köszönetét mondunk mind­azoknak, akik KISS ISTVÁN temetésén részt vettek, és részvétükkel fájdalmunkat enyhíteni igyekeztek. Gyászoló család (2419) Keveset használt fekete Pannó­nia, 20-as vadászpuska eladó. Zi- mány, Illés. (25286) Házhelyet vennék lehetőleg bel­városban. Cím 26271-es számon a hirdetőben.___________ (26271) K étszobás, összkomfortos, külön­álló, cserével beköltözhető belvá­rosi öröklakás jutányosán eladó. Cím 26285. számon a hirdetőben. ____ (26285) M agyaregresen József Attila ut­ca 34. számú családi ház, ugyan­ott. 125-ös szürke tankos motorke­rékpár eladó. (26284) Nagy testű strasszer postagalamb tény észpárok, kétajtós jégszekrény eladók. Péter, Kaposvár, Ädy E. U. 7._______________________________________(26231) 2 50-es Jawa eladó, vagy oldalko­csis motorkerékpárra elcserélhető. Balatonlelle, Kossuth L„ u. 48. (26258) Beköltözhetően eladó egyszoba- konyhás ház lakáscserével Kapos­vár ,_Kerté^_utci_l. sz. alatt( (26277) Eladó nagy gyümölcsösben új, félig kész, 5 helyiségből álló villa 1000 n-öl szántóval. Fonyód, Szt. István u. 67. (7057) Egyszobás, nyári konyhás, élés­kamrás házrész 25 000 Ft-ért be­költözhetően eladó. Kaposvár, Brassó u. 16. sz. (Kelemen.) (26257) Teljesen új Pannónia oldalkocsis motorkerékpár sürgősen eladó. Ér­deklődni lehet: Kaposvár, Magyar U. 17. (26253) GYÁSZJELENTÉS Fájdalommal tudatjuk, hogy I szeretett ÖZV. HAHOTI JÖZSEFNE 1962. május 19-én 86 éves ko- I rában elhunyt. Temetése má- I jus 22-én du. 1 órakor lesz [ a Keleti temetőben. Gyászoló család. | (586)_________ E ladó Kaposvár, Nagyszeben u 8. sz. alatt házhely. Érdeklődni: Balázs, Berzsenyi u. 37. (26252) Eladó Kaposváron, Hámán Kató (volt Mikszáth) utcában 500 n-öl házhely két részben is. Érdeklőd ni 12. szám alatt. (26244) Eladók Kaposváron Kölcsey u. 18., Erdősor u. 7. számú házak be­költözhetően, nagy telekkel. Ér­deklődni 5 után. (26250) Építkezéshez különböző osztályú tégla minden mennyiségben kap­ható. Érdeklődni: Répáspuszta, El­ső ötéves Terv Tsz. Telefon: To- ponár 10. (26264) Kétszoba-konyhás ház eladó. Vé­tel esetén egy szoba, konyha el­foglalható. Kaposvár, Béke u. 16. (Z6272) Kifogástalan állapotban levő Wartburg eladó. Töröcske, Kocsis József. (26275) CSERE Budapesti kétszobás főbérleti la­kást cserélnék megegyezéssel ha­sonló kaposváriért. Sürgős. Cím a kiadóban. (580) Balatonszéplaki 40 személyes üdülőnkbe szakácsnőt és konyha­lányt felveszünk június 1-től szep­tember 15-ig. Fizetés megegyezés szerint. Cím: Adria Selyemszövő­gyár, Budapest, X., Gyömrői út 60. (21782) A memyei fmsz 1. sz. büfé-fala­tozójába egy szakképzett italbolt­vezetőt keres. Jelentkezni lehet az fmsz ig. elnökénél személyesen vagy Írásban. Erkölcsi bizonyít­vány szükséges. (2754) GYÁSZJELENTÉS Fájdalommal tudatjuk, hogy S INKÁI KALMANNÉ 1962. május 20-án 72 éves ko­rában elhunyt. Temetése má­jus 22-én du. fél 4 órakor lesz a Nyugati temetőben. Gyászoló család. (2425) _____________ A Böhönyei Vegyesipari Ktsz ké­pesítéssel rendelkező számviteli munkaerőt keres kontírozó köny­velői munkakör betöltésére. (2732) VE G Y E S A Somogy megyei Finommecha­nikai és Gépjavító Vállalat rádió- javító részlege rádió, televízió, le­mezjátszó és magnetofon szaksz: - fű javítását rövid határidőn belül vállalja. Kívánságra helyszíni ja­vítást is végez, illetve a készülé­ket javításra, majd elkészülte után hazaszállítja. (26210) Paprikás zsír, avas szalonna, faggyú, töpörtyű, olaj, nyers zsi­radék szappanná való felfőzését váll aljuk. Postán is lehet címünk­re szappannak valót küldeni. A kész szappant postán visszaküld­jük. Egy kiló olvasztott hulladék­zsiradékért egy kiló és ötven deka szappant készítünk. Címünk: Ter­melőszövetkezet, Kiskorpád (So­mogy megye). (7062) Állami gazdaságok, tsz-ek, fi­gyelem! Szénporos tégla égetés be­tanítását 80—85 százalékos égetési eredménnyel anyagi garancia mel­lett vállalom. Díjazás megegyezés szerint. Cím a kiadóban. (556) H A Z ÁSSÁL 68 éves Özvegyember keresi 60— 65 éves, Kaposvár környéki asz- szony ismeretségét házasság céljá­ból. Három szőlőm van. Leveleket »576 számra« jeligére a kiadóba kérek. (576) GYÁSZJELENTÉS Fájdalomtól megtört szívvel tudatjuk, hogy felejthetetlen férjem, édesapánk, nagy­apánk, ZSOLNAI VILMOS 1962. május 19-én 67 éves ko­rában tragikus hirtelenséggel elhunyt. Temetése május 23-án du. fél 4 órakor lesz a Nyugati temetőben. Gyászoló család. (2123) ____________________________