Somogyi Néplap, 1961. november (18. évfolyam, 258-282. szám)

1961-11-14 / 268. szám

w«« A VASARNAP SPORTJA A negyedik helyre tort fel a K. Dózsa ökölfífo-enapata almaiéban bővelkedett az t 'ivók 12. fordulója. A Cte- pe - Újpesti Dózsa találkozón - mindennapi eset történt, iegeskedő újpesti vezetők \ i rlegelési jegyzékre rossz sorrendben írták föl verseng­őik neveit, ezért esett át a súlyhatáron Fái György meg Kállai. Ilyen előzmények után játszi könnyedséggel nyert a Csepel, holott ha nincs ez a téve. lés, akár az újpestiek nyer­hettek volna 12:8-ra. Nagy íctlz- t. lem után győzött vasárnap • I őtt a Bp. Honvéd a Va- .>04 Dinamó ellen. A Honvéd biztosan tör a bajnoki cím el­nyerése felé. Vasárnap este a 5jportesamokban kettős vidéki tiksr született. A somogyi szí­ve -t az első találkozó ered­ménye dobogtatja meg inkább. Ért-kés győzelmet aratott a Ka osvári Dózsa a Vasas csá­vát i fölött. Ezzel a Dózsa 12- mvelte pontjainak számát, korábbi kiesőjelöltbői egy- s.~ be negyedik helyezett lett. mi tudott a Gyöngyösi véd is az MTK ellenében, g e találkozón a pehely­N gérdemelt győzelem K. Dózsá­in volt a Sportcsarnokban telt amikor bevonult a kiesésre álló két' csapat, a Vasas és. a K. Dézsa. A kaposváriak Háza táján i > • gtalanaág volt észlelhető. A n,. t >-vezetők szerették volna v.várit a légsúlyban Indítani (mert irr*, számítottak, hogy ezt a súlyt s - ásások üresen hagyják), Doro­súlyúak mérkőzése után már 5 ;l-re vezetett az MTK. Még két forduló van hátra,, s már aligha forog veszélyben a Budapesti Honvéd bajnoksá­ga. Az egyik kieső csapat most már minden bizonnyal az MTK lesz. Hogy melyik együt­tes mond még búcsút az NB 1-nek, az a következő forduló­ban a Gyöngyös—Vasas Dina­mó találkozón eldőlhet. A lá­tottak alapján a Vasas helyze­te látszik reménytelenebbnek. Az »kOlvlvd NB 1. állása: 1. Bp. Honvéd 11 8 S 1 125:95 18 2. Csepel 12 6 2 4 198:104 14 3. Ü. Dózsa 11 6 2 3 116:104 14 4. K. Dózsa 12 3 2 9 116:124 12 5. vasas Dinamó 12 3 5 4 118Í120 11 6. Gyöngyösi H. 12 3 3 6 112:126 9 7. Vasas 12 3 3 6 112:128 9 8. MTK 12 3 1 í 103:137 7 Hátralevő mérkőzések: November 19.: Gyöngyös—V. Di­namó, Bp. Honvéő—MTK, Ü. Dó­zsa—Vasas, K. Dózsa—Csepel. November 26.: Csepel—Gyöngyös, Vasas—Bp. Honvéd, mtk—ü. Dó­zsa, v. Dinamó—K. Dózsa. Az ugyancsak hátralevő Ü. Dó­zsa—Bp. Honvéd, mérkőzést a MOS7, .elnökségének döntése ér­telmében az utolsó forduló befe­jezése előtt hét közben le kell bonyolítani. Vasas 11:9 git pedig harmatsúlyban akarták szorítőba küldeni. Nyári azonban nem tudta hozni a légsúlyt, Így maradt aa eredetileg tervezett 8*z- azeállitás. A Vasas valóban nem Állított légsölyút, így 2:0-ás kapos­vári vezetéssel kezdődött a mér­kőzés. Majd egy kellemes megle­petéssel folytatódott: Nyári fölé­nyes győzelmet aratott Nádaski el­lenében. Egy pontozói melléfogás jelentett Izgalmat, amikor a Tóbi —Varga mérkőzésen a kaposvári fiú megérdemelt győzelme helyett döntetlent hirdettek. Aztán 9:3-ig nem volt megállás. Mindenki azt várta, hogy «nagyarányú kaposvári győzelem születik. A végén azon­ban Dunájetznek meg kellett Iz­zadnia a félnehéz súlyban, hogy meglegyen a győzelemhez szüksé­ges két pont. Végeredményben megérdemelt győzelmet aratott a kaposvári csa­Í iat a,; elszántan harcoló Vasas el­edében azért, mert a kaposvári fiúk nagyobb becsvággyal küz­döttek, jobb felkészültségről tet­ték tanúbizonyságot, s bizony na­gyobb arányú is lehetett volna a győzelem. No de ne legyünk mo­hók. Részletes eredmények (elő! a ka­posvári versenyzők): Légsflly: Dorog! ellenfél nélkül győzött. 2:0. Hármatsűly: Nyári ellen Ná- datki a második menetben feladta. Rögtön Nyári lépett föl támadó­iig, bátran ütötte a balegyenese­ket, jól sorozott. Amikor a máso­dik menetben Nádaskit fejelésért megintették, ekkor a Vasas ver­senyző feladta. 4:0. Pehelysúly: Sülé pvsz. szabol­csitól. A mozgékonyabb Szabolcsi két meneten at fölényben volt. Bár a harmadik menetben stílé bi­zonyult jobbnak, ez kévé* volt ah­hoz, hogy megakadályozza Szabol­csi győzelmét. 4:2. Könnyűsúly: Tóbi—Varga dön­tetlen. A bátran kezdő Vargával szemben Tóbi lassan melegedett bele, de aztán fölényes Biztonság­gal állította még Varga beugrá­sait. A második menettől varga már sokát szabálytalankodott, de csak nyolc figyelmeztetés után (!) intették meg a neatl versenyzőt. Két bíró 60:57 arányban Tóbit hoz­ta. a másik kettő viszont Vargát jelölte meg győztesnek, így leit döntetlen. 5:3. Kisváltósúly: Beretzky István pgy Pavinszk! ellen. Pavlnszki csak az első menetben volt egyen­rangú ellenfele Beretz.kynek, aki a második és harmadik menetben ellenállhatatlannak bizonyult. Az egyre jobban fejlődő kis beretzky egyhangú pontozással fölényesen győzött. 7:3. Váltósúly: Papo Béla kiütéssel győzött Blaskl ellen. Az -erőskö­dő- Blaskt hamarosan megismer­kedett Papp Béla jobbhorgával, amely a gyomorszájon ü|t; a Va­sas versenyzőre nyolcat számolta^, »Tovább- utátl Papp újból főidre küldte Blaskit, £ az hagyta, hogy kiszámolják. Megpróbálkozott ugyan mélyülést, színlelni, de-a vezetőbiró nem hagyta magát fél­revezetni, s kihirdette Papp kiüté­ses győzelmét. 9:3. Nagyváltósúly: Eerétzky 1. pvsz. Moldoványitől. Beretzky nem kí­vülről, hanem közelharcban akar­ta kicsikarni az egyéni és cíápat- győzeslmet. Ez nem sikerült,. A dön­tetlen talán, jobban megfelelt vol­na az igazságnak. 9:5. Középfúly: Hiba pvsz. Edócstől. Edőcá »klszurkálta- Hibát, s az csak elvétve tudta a jól elmozgó Edőcsöt megütni. 9:7. Félnehéz súly: Dunajetz pgy, Schlaghammer ellen. Végig Duna­jetz irányított, aki a be&arcban is jobbnak bizonyult ellenfelénél. A harmadik menetben Schlagham- mert meg 1» intették. 11:7. Nehézsúly: Kalmár pvsz. Csillag­tól. A majd húsz kilóval nehezebb, maga* termetű Csillag megpróbál­ta lerohanni Kalmárt. A kaposvá­ri fiút először jogosan intették meg fejelésért, a második intés azonban elhamarkodott volt. A harmadik menetben Kalmár szinté döntő fölénybe került. Ekkor ren­geteg tiszta ütéae volt, de a két intés ponthátrányát nem tudta be­hozni. 11 .-9. A mérkőzéseket Sárközi ét Schermer fölváltva vették. Ponto­zott Farkas, Kulcsár, Marton és Schmidt. Kovács Sándor Az ökölvívó NB L további ered­ményei: Csepel—O, Dózsa 14 ti. Bp. Honvéd—V. Dinamó 12:». Gyöngyösi Honvéd—MTK 11:9. A K. Kinizsi hazai veresélje a labdarúgó NB II. egyik legnagyobb meglepetése v 13. labdamgó-hnjtiDlri for- ?/ía már nyolcpontos a Zala­egerszeg is. A K. Kinizsi a 10. helyre csúszott, de hogy milyen tömör a középmezőny, azt mu­tatja, hogy az 5. helyezett Bu­dafoknak csak 2 ponttal van több, mint a 10. kaposváriak­nak. Az NB n. Nyugati csoport állá­;iő sz NB II. Nyuga ' tjáe->.n esupfen két megle- éáe*el szolgáit. Az egyik, ; -.3- <• Ä*Aegerszegi TE pon­ti' öZciZctc a SzáUítoktól Bu- U-esten. Még ennél is vasko­sabb meglepetésszámba megy a K. Kinizsi hazai veresége a -okáig sereghajtó Kőbányai Lombik csapatától. ' A kapos­vári csapatnak ez alkalommal a védelme mondott csődöt. Ezért következett be a nem várt vereség. A Nyugati csoportban tovább tart a -három nagy-: a Székes- fehérvár, a Szombathely és a RVSC versenyfutása az őszi e' > őségért Most már valószí- cú, hogy a fehérváriaké lesz félidőben az első hely. A hát­só'-" mindinkább felzárkóznak. sa: 1. Sz.-fehérvár 13 11 1 1 29:5 23 2. Szombathely 13 10 2 1 31:5 22 3. BVSC 13 8 4 1 23:8 20 4. Oroszlány 13 6 4 3 16:13 16 5. Budafok 13 5 4 4 17:12 14 6. B. Spartacus 13 5 4 4 17:18 14 7. Sztálinváros 13 5 3 5 28:22 13 8. Szállítók 13 4 5 4 19:19 13 9. EVTK 13 5 3 5 17:17 13 10. K. Kinizsi 13 3 6 4 15:15 12 11. Sopron 13 4 3 6 21:26 11 12. Traktorgyár 13 3 3 7 12:17 9 13. Zalaegerszeg 13 2 4 7 13:27 a 14. Magyaróvár 13 3 2 8 11:18 8 15. K. Lombik 13 2 2 9 13:30 6 16. Pénzügyőrök 13 3 ­10 12:33 6 eredményben némi szerencsével szerezte meg a győzelmet a K. Lombik csapata a megtorpant K. Kinizsivel szemben. No és azzal, hogy a kőbányai védelem ezen a találkozón jobbnak bizonyul« a kaposvárinál. A K. Lombik csapatában Búcsú- házi bizonyult a legj óbbnak, a ka­pus egyúttal a mezőny legjobbja Is volt. Kitünően játszott a hátvéd­hármas és Makrai. A kaposvári csapatban csak Márkus és Herbei játékát lehet dicsérni. Ternóczki Játékvezető jól vezet­te a mérkőzést. Fonai László További NB ll-es eredmények Székesfehérvár—Oroszlány 2:0. Sztálinváros—B. Spartacus 1:1. Szombathely—Sopron 3:0. Pénzügyőrök—Traktorgyár 1:0. Budaiok—Mosonmagyaróvár 2:1. BVSC—EVTK 1:0. Zalaegerszeg—Szállítók 1:1. Áz NB III. további eredményei PVSK—Sz. Petőfi 1:0. Bajai Bácska—P. Vasas 1:0. Ercsi—Sz. Dózsa 3:1 (Szekszárdon!). P. Bányász—Székesf. MÁV 1:1. Pécsi BTC—Mohácai TE 1:1. Az NB ni. táblázat állása: 1. PVSK 11 9 11 26:7 19 2. Pécsi BTC ll 722 23:15 16 3. B. Építők . 11 5 4 2 16:9 14 4. Mohács 12 5 4 3 22:18 14 5. Székesfel »érvár 11 5 3 3 27:18 13 ö. Kiskunhalas 11 5 2 4 13:11 12 7. KMTE 11 5 2 4 15:21 12 8. P. Bányász 11 434 21:14 11 9. B. Bácska 11 5 15 14:19 11 10. Dombóvár 11 4 2 5 19:lf 10 11. Sz. Dózsa 11 3 4 4 13:17 10 12. Ercsi 12 4 2 6 19:23 10 13. Sz. Petőfi 11 3 3 5 10:19 9 14. siófok 11 3 2 6 19:21 3 15. K. Dózsa 2 18 13:2ö 5 18. p. vasas 1 2 8 5:20 4 é totó 12 találatos szelvénye: 1, 2, 2, 1, 1, 2, 2, 2,.x, X, 1, 2. A 12 találatos szelvényre 30 163,65 Ft, a 11 találatodra 645 Ft. a 10 tia- lálatosra 30 Ft nyeremény jut egyenként. (MTI) Gyengén ment iVH Ut as csapatainknak is Szomorú szerep jut ebben a, bajnoki évbén a Délnyugati NB III-ban szereplő somogyi csapatoknak. A bajnoki táb­lázat sereghaj tol között talál­juk most már nemcsak a K. Dózsát, hanem a Siófoki MÁV Olajbányász SK-t is: E héten ugyanis mindkét csapat veresé­get szenvedett. A K. Dózsa rá­adásul Kaposváron maradt alul a Kiskunhalasi MEDOSZ-szal szemben. Egyre inkább úgy látszik, hogy a kaposvári lila­fehérek az idén búcsút mon­danak az NB Ill-nak. ,A sió­fokiak is nehéz helyzetbe sod­ródták. A KMTE e héten Dom­bóváron szerzett ugyan egy pontot, de amilyen tömör á mezőny középütt, még a KMTE-nek is lehetnek kiesési gondjai. Ebben az NB III-as csoportban a PVSK biztosán tör az őszi elsőség felé.* Még úgy-aihogy a Pécsi BTC tud a vasutasokkal lépést tartani. Kiskunhalasi MEDOSZ-K. Dózsa 1:0 (1:0) KápoíVár, Dózíá-pálya, 269 néző. adáiSíerü lövése elszállt a Dózsa­kapu előtt, a Vedet nem érték el á labdát, Hődör viszont igen, s a V: Slpák. Kiskunhalas: Boros — Homyák, Várhegyi, Tóth " Hirth, Csermák — Sehwerla, Hődör. Fenyvesi, Ja­ger. Mester. Edző: Virágh István. K. Dózsa: Boldog — azerécz, illés, Hafl.rnann — Csimá, Molnár 1. (a korábban Molnár IV. nevet viselő Kt mióról Kaposvárra került Mol­nár lasz ezentúl a Dózsa csapatá­ban Molnár I.) — Veverán II.. Bó- dis, veverán I.. Kecskeméti, Nagy­rét!. Edző: zabórszky Jenő. Már az első negyedórában két erditó helyzetet hagytak ki é 06- zsá-csatárok. Főként Véverán I. Aztán sorrendben négy kapósvári szöglet jelezte a hazaiak fölényét. A kiskunhalasi csapat csak olykor- olykor jutott el Boldog kapujához. A 35. percben váratlanul gólt ér­ték el á vendégek. Mester éles, be­esatár közelről a hálóba lőtt. 1:4. Továbbra iá a Dózsa támadott. A második félidőben sem válto­zott a kép. Legföljebb annyiban, hogy ekkor már csaknem végig a kiskunhalasi l'6-os tájékán folyt a játék. Rengeteg lövés szállt á ha­lasi kapor,. Boros azonban jól állt őrt, s ha ő már verve volt. akkor rendszerint (három Ízben is) men­tett. a kapufa, s az eredmény .már nem változott. A kaposvári iámadósor és á ven­dég csapát védelmének párharcát hozta a közepes szinten mozgó ta­lálkozó. A mindvégig támadó Dó­zsa helytelen Játékfclfogásának kö­vetkezménye a nem vitt vereség. Jók: Boros, Várhegyi, Fény veil. Ui. Molnár I. Bajai Építők—Siófok 2:0 (1:0) Baja, 2699 néző. V: Horváth. Baja: Disztl — Heringer, Pán- csics I., Dla’klty — Varga. Bálity — Krelsz, Rizsányt, Páncsice II., Poszianesek, Ezsl Edző: Onódi Bá­la. Siófok: István dl — Vörös, Far­kas, Balogh — Nagy, Peresztegl — Kovács, Sier, Tóth, Búza, Hor­váth. Edző: Radnai György. Siófoki támadások vezették be a mérkőzéat, a 19. percben mégis a hazaiak értek el gólt. Ezsl be­adását a védők elvétették, s Var­ga biztosan lőhetett a hálóba. t:0. A csúszós talajon elég sok hibá­val játszották a csapatok. Ebben a félidőben Inkább a hazaiak irá­nyítottak. Szünet után megváltozott a Já­ték képe. A siófokiak nagy becs­vággyal küzdve főlényt harcoltak ki, s a 65. percben Tóth a hálőba is lőtt, a játékvezető azonban les elmén nem adta meg a gólt. A 70. percben a kitörő Tóthot ,a l6-o«on belül buktatták. A bírói síp azon­ban néma maradt. Förgetegesen rohamozott a siófoki csapat, mégis öt perccel a befejezés előtt a Ba­jai Építők növelte góljainak szá­mát Páncslcs II. révén. 2:0. Balszerencsés mérkőzést vívott Baján a mezőnyben Jól játszó Olajbányász csapata. Támadősorá- ból nagyon hiányzott a hétközi ed­zésen megsérült Fehér. A döntet­len inkább megfelelt volna a lá­tottaknak. Jók: Páncslcs I., tlla- kity, Varga, Ezsi, ill. Vörös, Far­kas, Nagy, Peresztegl. Dr. CJvári István KMTE—Dombóvár 1.1 (0:0) Dombóvár, 1000 néző. V: Tóth. KMTE: Kovács I. — Sütő, Ta-- kács, Kovács II. — Szabó, Pados — Laki I., Martin, Németh, Zsol­dos. Vigh. Edző: Biczo István. Dombóvár: Egyed —. Halmost II., Ha lm osl I.. Potó — Beké. Kalmár — Gelencsér, Tapaszti, Herbszt, G. Kiss, Lehőcz. Edző: Vicze János. Rögtön a hazaiak lendültek tá­madásba, s a KMTE beszorult. A 17. percben G. Kiss 30 méteres szabadrúgása a kapufán csattant. A 23. percben Kovács védte Herbszt gólba tartó labdáját.. Eb­ben az időszakban a KMTE csak Laki I. és Németh révén próbál­kozott, de ezek a kísérletek nem voltak veszélyesek. Szünet után megváltozott a já­ték képe. Most már inkább a KMTE irányított. Az 52. percben gólt* is értek el a kaposváriak. Jobb oldalon futott a kaposváriak támadása, ezt Laki I. vezette, a szélső beívelt, s a jó ütemben ér­kező Zsoldos megszerezte a veze­tést a KMTE-nek. 1:0. Továbbra is a kaposváriak maradtak támadás­ban. Laki I. a 63. percben kihagy­ta a mérkőzés legnagyobb helyze­tét: nem találta el az üres kaput. Már úgy látszott, hogy a kapos­vári csapat győztesként vonul le a pályáról, amikor a 90. percben egy kapu előtti kavarodásból Ta­paszti kiegyenlített. 1:1. Közepes szinten mozgott a két csapat találkozóvá. A tovább fiata­lított KMTE megmutatta erényeit is. Helyenként — különösen szü­net után — jól mozgott a kapos­vári csapat. A KMTE-bői a kapu­védő Kovács, továbbá Szabó, Pa« dós és Zsoldos játéka emelkedett ki. A dombóvári együttesből fő­ként Halmosi I., Tapaszti és Herbszt játéka tetszett. Kőbányai Lombik—K. Kinizsi 3:2 (1:1)-aposvar, 3500 nezó. V: t "ezky. " . Lombik: Búcsúházi — Szabad­kai övári, Kun — Aranyosi, Ké­re-es — Makrai, Hebrank, Peller, Szepesi, Magyar. Edző: Kósa Jó- ' - <- :. Kinizsi: őri —- Tóth, Szili, Gergely — Szigeti, Márkus — Acs, Horváth, Szentgrótt, Herbei, Stad- let. Edző: dr. Zádori László. \ mérkőzés előtt a kaposvári szurkolók nagyobb hányada biztos hazai győzelmet várt. Szép szám­má-. akadtak viszont olyanok, akik teltek e találkozótól mondván, hogy a kiesési zónában tanyázó csa p-atok kiszámíthatatlanok:. Az age ályoskodóknak lett igazuk. Bar a K. Kinizsi az első félidőben igen sokat támadott, a befejezés csak egyszer sikerült. Viszont a vendé­gek támadásai mindig veszélyesek Vtak. Egy ilyen Lombik-támadás során a 10. percben a szabadon ha- g' tt Hebrank a kifutó őri mel- a hálóba talált, s megszerezte csapatának a /vezetést. 1:0. A csú­szós, mély talajú pályán sok hi­Tar- előre a szabadot, s Acs a kifutó kapus fölött a hálóba fejelt. 1:1 Az egyenlítő gól után nagy to- lénybe került a Kinizsi. Herbei két bombalövését csak nehezen védte Bucsitházi. Egymás után négy szögletet rúgtak a kaposváriak, de a Lombik-védők mindig hárítot­tak A 40. percben ismét egy Markus-szabadrúgás szállt előre Most Herbei fejelt jól, a .kapus is verve volt, de mentett a kapufa. SZÍ NÉT UTÁN ismét Kinizsi-támadásokkal kezdő­dött a Játék. A 48. percben Herbei kitűnő helyzetben lyukát rúgott. Az 56. percben a tétovázó Szili mellett Makrai szerezte meg a lab­dát; három csel után a kitörő csa­tár a hálóba lőtt. 2:1 a K. Lombik Javára. Egyre keményebbé vált a játék. Mindkét fél részéről be-be- csúszott néhány durva belemenés. A Kinizsi átcsoportosított. Tóth előrement a támadósnrba, s rög­tön góllal Is mutatkozott be. A 70. percben ugyanis egy sikeres lefu az.ua, ii ici. y waxaju pctiy au dajjn. .. - - ... "jr ------—- *— — b ával játszott mindkét együttes, )*** “J-N» .tYéfl.bo' 'ett . csatár sok volt a pontatlan labda. A *°* VSÍfL s«!Í,Iött' után Ma* rozatos Kinizsi-támadások a 1& IbeJeruSott Ger- percben értek góllá. Márkus Ívelte fn2?£- A játékvezető Magyart ki­állította. A Lombik teljesen véde- lembe vonult, elöl csak két csa­A Vasas ar őszi első az NB l-ben A labdarúgó NB I. osztályában befejeződött az őszi forduló. E hé­ten a Vasas újabb győzelmet ara­tott Salgótarjánban, s ezzel meg­őrizte őszi első helyét. Tatabánya a 2., az Ü. Dózsa a 3., a Dorog pedig a 4. helyen áll. Az újoncok feltörtek, Ózd a 9., Komló a 11. Sereghajtó Szeged és Gytőr csa­pata. A forduló eredményei: Vasas— Salgótarján 1:0, Szeged—Bp. Hon­véd 2:1, Ü. Dózsa—Győr 5:2, Kom- ló—Pécs 1:6, Ferencváros—Dorog 2:0, Tatabánya—MTK 3:0, Ózd— Csepel 3:2. tara ta’ctózkodott. Bizony nem u€=y látszott, hogy ezt a találkozót a fővárosi csapat nyert. A 83. perc­ben mégis a K Lombik javára dőlt el a mérkőzés. Ojból bizonvtalan- kodott a Kinizsi-védelem, és Sze­pesi labdája megtalálta az utat őri hálójába. 3:2. Nem mozgott magas szinten ~ találkozó. Igen értékes két bajnoki pont került a Kőbányai Lombik birtokába. Jórészt atért, mert a Kinizsi-védelem igen bizonytalan volt. A vendég csapat csak szór­ványos lefutásokkal kísérletezett, ezek azonban minden esetben nagy gondot okoztak a megzavarQ- dott védőknek. A Kinizsinél baj volt a küzdőszellemmel is. Vég­Az otthon játszó csapatok győztek a megyei bajnokságban A meglepetést e héten a Marcali Honvéd okozta azzal, hogy legyőzte Csurgót. Vala­mennyi otthon j'átszó csapat nyert Egy súlyos sérülés tör­tént Lábodon : Keszi, a hazaiak játékosa lábát törte. Három játékost állítottak ki a 12. for­dulóban. NAGYATÁD- BARCS 3ti (0:0) Nagyatád, 600 néző. V.: NáraL Nagyatád: Kurucz — Krivarics, Tátrai, Vojkovics — Nezdei, Si­mon — Németh, Selmeczi, Szabó IS., Posta, Nagy. Edző: Selmeczi István. ■ Barcs: Gál — Tuba, Fíli- szár, Papp — Sinkó, Otartics — Rózsavölgyi, Mayer, Berda, Cso- ór, Marton. Edző: Juhász Vilmos. A védekezésre beállt barrsi csa­pat szünet után visszaesett, s ek­kor aránylag könnyen érte el gól­jait a hazai együttes. Góllövők: Posta 2 (egyet 11-esből), Simon. Jók: Tátrai, Simon, Szabó XI., Posta, illetve Filiszár, Otartics. Horváth Miklós K KINIZSI «I.—BALATONLELLE 6:3 (2:1) Kaposvár, 1000 néző. V.: Csizi. Kinizsi: Mohácsi — Simon, pál- falvai, Csönge — Bognár, Tálas — Szűcs II., Bíró, Markovics, Jezeri, Szűcs I. Edző: Gyenes Antal. Ba- latonjelle: Kriska — Gréczi, Szűcsj Szekeres — Lovas, Petrus — Má­tyás, Szabó J., Kovács, Cser, Ba- luka. Edző: Pesti János. A Kini­zsi .megerőltetés nélkül érte el góljait. Védelme viszont könnyen sebezhető volt. A lellei csapatból Szűcsöt és Csert, a Kinizsiből Markovicsot tiszteletlenség miatt kiállították. Góllövők: Bognár. Je­zeri 2—2, Szűcs I., Szűcs II„ illet­ve Kovács 2-t (egyet 11-esből) és Mátyás. Horváth László LABOD—ZAMARDI 4:0 (2:0) Lábod, 500 néző. V.: Várról. Lábod: Hornai — Balogh, Jako- da, Schilling — Kisgál, Kiss — Prokli, Keszi, Kocka, Hordósi, Kovács. Edző: Kanizsai Gyula. Za- ipárdi: Herczeg — Hegyi, Török, Kovács — Vörös, Kertész — Krisz- bai, Frlesz, Nagy, Tóth, Vízvári. Edző: Fodor Pál. A 48. percben Keszi egy becsúszó szerelésnél lá­bát törte. A 10 főre olvadt lábodi csapat is könnyen, biztosan és megérdemelten győzött. Pedig Ja­kodé és Kisgál egy-egy 11-est is elhibázott. Góllövők: Prokli 2, Ja- koda, Kocka. Jók: Kiss, Prokli, Kocka, Hordósi, illetve Herczeg, Kovács. Bokor Antal K. V. LOBOGO—FONYOD 4:1 (3:0) Kaposvár, Textiles-pálya, 50 né­ző. V.: Németh. Kaposvár: Mészáros — Fodor, Pereg, Borda — Nagy, Zakofflmer — Lukács, Susenka, Jusits, Végh, Molnár.,Edző: Horváth Béla. Fo­nyód: Járfás — Gelencsér, Lisz- kai, Farkas II. — Csapó, Molnár — Gyurina, Vida, Pintér, Papp. Farkas I. Edző: Haiba József. A magára talált Vörös Lobogó jó csatárjátékkal a vártnál köny- nyebben győzött. Góllövők: Végh 2, Lukács, .Tusits 11-esből, illetve Gelencsér. Jók: Mészáros. Pereg, Nagy, Végh, illetve Liszkai, Mol­nár. Tolnai László T ASZAR—BABÖCS A 5:1 (}:0) Taszár, 300 néző. V.: Temesi. Taszár: Aoostol — Rácz, Rigó, Radács — ötvös, Dobos — E”dé- lyi, Farkas, Überherr, Faludi, Vei- lai. Edző: Jobban Ferenc. Babó- csa: Vörös — Gyurán, Hnrasrtia, Boda — Spievla, Bútor — Vidók. Karosi, Paksicza, Bukovics, M'lá- veez. Edző: Spievla Károly. Az első félidőben kiegyenlített volt a játék, szünet után viszont nagy fölénybe kerültek a hazaiak. s ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Góllövők: Vellai,' Faludi 2—2, Dobos, illetve Spievla. Jók: ötvös, Faludi, Vellai, illetve Spievla, Vid-ák. Vadas Tibor K. HONVÉD—SOMOGYSZOB 5:0 (2:0) Kaposvár, 300 néző. V: Pető. Honvéd: Vakli — Váradi, Vöi’ös, Gerőházi — Várnagy, Gál — Bor- csik, Major, Simon, Turápi, Pac- zai. Edző: Horváth Géza. Somogy- szob: Barbiná — Kiss, Szalai, Nagy — Kincses, Kovács — Dom­bi, Hosszú, Gőbölös, Bálint, Si­mon. Edző: Hosszú László. Jó iramú, sportszerű mérkőzésen vé­gig a Honvéd irányított. Az öt gól mellett a Honvéd-csatárok még tengernyi helyzetet hagytak ki­használatlanul. Góllövők: Turáni, Paczai 2—2, Major. Jók: Váradi, Vörös, Gál, Simon, illetve Szalai, Nagy, Hosszú, Bálint. K. H. VASUTAS—MARCALI MEDOSZ 2:0 (0:0) Kaposvár, 200 néző. V.: Schweit­zer. Kaposvár: Illés — Wéber, Nagy, Miseta — Szíjártó, Horváth — Tál- lián, Kúti, Karai, Jónás, Mike. Edző: Tőke János. Marcali: Bak- sa — Hosszú, Settler, Hajdú — — Király, Ihász — Markovics, Ja­kab, Pimpauer, Bene, Takács. Ed­ző: Abonyi Károly. A marcali csa­pat az első félidőben kitűnően vé­dekezett, szünet után viszont már volt a védelemnek sebezhető pont­ja. Góllövők: Tallián, Szíjártó (ll- esből). Jók: Wéber, Szíjártó, Tal­lián, illetve Settler, Eene, Ta­kács. Pozsgai Mikló* MARCALI HONVÉD—CSURGÓ 2:0 (2:0) Marcali, 300 néző. V.: pomb­rovszki. Marcali: Apjok — Obere, Varga II.» Kovács — Katona, Gál — Hor­váth, Varga I., Bulik, Egri, Petri- na. Edző: Szigeti Ferenc Csurgó: • 18. K. Kinizsi II. Kepler — Szirják, Sótonyi, Koító II. — Hottó I.» Péczeli — Nagy II., Bata, Nagy I., dr. Gelencsér, Se­bők. Edző: Nagy József. Jó ira­mú mérkőzés. A lelkes hazai csa­pat megérdemelten győzött a szét­eső játékot nyújtó csurgóiakkal szemben. A 80. percben Varga I. 11-est hibázott. Gpllövők: Va’-ga I., Egri. Jók: Apjok, Varga I., Eg­ri, ill. Keppler, Sótonyi, Sebők. - Kálmán Sándor K. ÉPÍTŐK—TAB 2:0 (0:0) Kaposvár, 200 néző. V.: Görög. Kaposvár: Szabó — Gyulai, Bé- várdi, Horváth — Várvízi, Balogh — Kiss, Nincsevics, Hosszú, Rab; Delineseff. Edző: Várvízi Károly. Tab: Weisz — Győrke I., Czabula, Krutek — LŐrincz, Györke II. — Rácz, Puha II., Puha I., Németh. Szabó. Edző: Kapesándi István. Az első félidőben a tabi csapat egyen­rangú v ellenfél volt, szünet után viszont a jobb erőnlétben leve Építők kerekedett felül. Góllövők: Kiss, Delineseff. Jók? Szabó, Hor­váth a mezőny legjobbja, Várvízi, illetve Weisz, Czaöula, Puha i. Nagy Géza A megyei labdarúgó-bajnokság állása: 1. K. Hondád 11 9 1 1 50:9 11 2. Taszár 12 8 1 3 32:16 r 3. Nagyfád 11 8­3 40:14 it 4. K. Építők 12 5 6 1 29:16 ii 5. T?ú 12 5 2 5 26:23 l: 6. uarcs 11 6­5 22:21 1 7. M. MEDOSZ 11 5 1 5 18:20 l s. K. H. Vasutas 11 5 1 5 16:23 1 9—10. Csurgó 12 4 2 6 22:22 1 9—10. Fonyód 11 4 2 5 19:19 l 11. K. V. Lobogó 11 4 2 5 19:20 1 12. B.-lelle 11 4 2 5 18:27 1 13. N. Honvéd 11 4 2 -5 20:34 1 14. Somogyszob 12 3 3 6 22:38. 9 15. Lpbod . 11 4­7 23:40 s 16. Babócsa 11 2 2 7 16:32 6 17. Zamárdi 11 2 1 8 18:36 z 18. K. Kinizsi H. 12 8 1 3 62:36 1