Somogyi Néplap, 1961. szeptember (18. évfolyam, 206-231. szám)

1961-09-19 / 221. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1961. szeptember 19, P O R T_ HÍREK Művelődés Szórakozás Idegenben győzött, s továbbra is az Élcsoportban van a K. Kinizsi Az NB n. 7. fordulója a közép­mezőnyben némileg megváltoztatta a bajnokság sorrendjét. A vezető csapatok biztosan győztek. A se­reghajtók viszont egyre jobban le­szakadnak. A táblázat élén válto­zatlanul a Székesfehérvári Vasas csapata áll, bár egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, mivel a hete­dik fordulóba kitűzött Sztólinváros elleni találkozóját közös megegye­zéssel elhalasztották. A K. Kinizsi folytatta sikeres szereplését. Nemcsak hogy veret­lenségét őrizte meg a Pasaréti ütőn, hanem a lelkesen hajrázó Csapat a végén kiharcolta a győ­zelmet is, s továbbra is az élcso­portban tanyázik. Pasaréti út, 1000 néző. V: Bállá kinizsi: őri — Szigeti, Szili, Ger­gely — Szentgróti, Márkus — Tóth, Horváth, Herbei, Acs, Liéber. Edző: dr. Zádori László. Pénzügyőrök: Szabadkai — Molnár, Jerabek, Ta­kács — Czmór, Varga — Makádi, Kepes, Kajos, Matus, Mészáros. Edző: Nagy József. Már az első kaposvári lefutás után csak üggyel-bajjal tudtak menteni szögletre a hazai védők. Az ellentámadáskor viszont Mészá­ros szalasztott el egy kínálkozó al­kalmat. Hullámzó volt a játék. Előbb Matus lőtt őri kapuja fölé, aztán Ács bombázott Szabadkai kapuja mellé. A 8. percben az elég sokat bi­zonytalankodó kaposvári véde­lem 11-est hozott össze. Márkus, hogy mentse a menthetőt, kéz­zel ütötte ki a kap.uba tartó labdát. A megítélt büntetőnek Czmór állt neki, s laposan maid bárom méterrel a jobb karVa mellé küldte a labdát. A kővetkező kaposvári ellentáma­dásnál kimaradt a mérkőzés leg­nagyobb helyzete. Horváth kitöri) középre adott de Herbei, majd Lieber, aztán pedig Tóth szalasz­totta el a kínálkozó alkalmat. Nem volt elgondolás a kaposvári csa­társor játékában. Ezért a 13. perc­bén Zádori edző átrendezte a so­rokat. Tóth jobbhátvéd lett, Szi­geti fedezet, Szentgróti pedig csa­tár. Most már jobban ment a já­ték. A 19. percben megszületett a kaposváriak vezető gólja. Her­bei tört ki, bombalővésébe be- lelépték a védők, a labda Hor- váthhoz pattant, ő kicsúsztatott a balszélre Lieber elé, s a fia­tal balszélső 14 méterről nagy lövést eresztett meg, a felpat­tanó labda a vetődő kapus ke­ié között a jobb sarokba ju­tott. 1:0. Újrakezdés után a villámgyors Mé­száros hagyta faképnél Tóthot és Kaposvár, 1200 néző. V: Boros. KMTE: Kovács — Sütő, Darvas, Takács — Vigh, Vajda — Martin, Laki I., Zsoldos, Pammer, Laki II. Edző: Biczó István. Baja: Körmen- d5 — Barta I.3 Pollák, Disztrovics — Horváth, Borsodi — Adám, Már­ton, Onódi, Welling, Barta II. Ed­ző: Fekete-Kovács Győző. Az első helyzet a bajaiak előtt adódott: Márton már Kovácsot Is kicselezte, azutárt hosszan szöktei- te magát, s a labda kigurult az alapvonalon. A 7. percben ismét Márton ug­rott ki a védők közül, és a bal sarokba lőtt. 0:1. A KMTE támadott többet, a ven­dégek lefutásai azonban veszélye­sebbek voltak. Pammer szabadrú­gása a felső lécről pattant le. A 21. percben ő tálalt pompás ke­resztlabdát Zsoldos elé, a csa­tár futtában maga élé tette a labdát és kapásból nagy gólt lőtt. 1:1. Ragyogó teljesítmény volt. Az NB III. további eredményei PVSK—P. Bányász 2:1, Pécsi Va­sas—Mohács 1:0, Szekszárdi Dózsa —Székesfehérvár 2:1, Kiskunhalas —Dombóvár 1:1, Szekszárdi Petőfi —Ercsi 1:0. Az NB III. állása: 1. PVSK 5 4 1 _ 14:4 9 2. Sz.-fehérvár 5 4­1 18:7 8 3. PBTC s> 4­1 12:8 8 4. KMTE 5 3 1 1 10:10 7 5. Kiskunhalas 5 2 2 1 7:3 6 6. B. Építők 5 2 2 1 6:4 6 7. Sz. Dózsa 5 2 2 1 8:8 6 8. Dombóvár 5 2 1 2 7:6 5 9. Sz. Petőfi 5 1 2 2 5:9 4 10. P. Vasas 5 1 2 2 3:7 4 11. P. Bányász 5 1 1 3 8:8 3 12. Siófok 5 1 1 3 10:11 3 13. Ercsi 5 1 1 3 5:9 3 14. B. Bácska 5 1 1 3 6:12 3 15. Mohács 5­3 2 4:11 3 16. K. Dózsa 5 1­4 7:13 2 — A totó 12 találatos szelvénye: 11X22211X111. A 12 találatos szelvényre 103 395 Ft, a 11 találatosra 2231,25 Ft. a 10 találatosra 222,50 Ft nyeremény­összeg jut. (MTI) Az NB n. állása: 1. Sz.-fehérvár 6 5 1­13:1 11 2. Szombathely 7 5 11 17:4 11 3. BVSC 7 4 3­17:6 11 4. K. Kinizsi 7 2 5­8:4 9 5. Oroszlány 7 4 12 10:8 9 6. Traktorgyár 7 3 2 2 10:8 8 7. Sztálinváros 6 3 12 15:12 7 8—9. Budafok 7 2 3 2 7:7 7 8—9. D. Spartacus 7 2 3 2 ^Ó.T0 7 10. EVTK 7 3 13 9:10 7 11. Sopron 7 2 2 3 i::12 6 12. Szállítók 7 14 2 8:á 6 13. M.-magyaróvár 7 2-5 7:21 4 14. K. Lombik 7 115 6:13 3 15—16. Pénzügyőrök 7 1-6 7:19 2 15—16. Zalaegerszeg 7-25 7:19 2 Szigetit, s már csak egyedül állt őrivel szemben, amikor elvesztet­te a labdát. Két perc múlva or­dító helyzetből Kajos lőtt kapura, Őri azonban jó érzékkel hárítani tudott. Veszélyeztetett a Kinizsi is. Ismét Lieber célozta meg a kaput éppúgy, mint az előbb, de most Szabadkai védett. Aztán egy Acs- lövés szállt mellé. A 39. percben Mészáros előtt adódott úiabb al­kalom az egyenlítésre, őri azon­ban most is tisztázott. A MÁSODIK FÉLIDŐ fergeteges Pénzügyőr-támadások­kal kezdődött. Beszorult a Kinizsi. Még a hátvéd Takács is őri ka­puja előterében tanyázott, s lab­dája a kapufa tetejéről pattant ki az alapvonalon túlra. A 3. és az 5. percben ismét Takács célozta meg őri kapuját. A gól a levegő­ben lógott, s a 6. percben meg is született. A kitörő Matus lerázta Szilit és Márkust is, s amikor Őri ki­mozdult kapujából, mellette a hálóba lőtt. 1:1. Tovább tartott a hazaiak nyomá­sa. A Kinizsi jóformán nem tu­dott átjutni a félvonalon. A 10. percben. Varga, a 13. percben Mé­száros bombáit védte biztosan Őri. A 14. percben már a kapus is ver­ve volt, ekkor azonban hárított a kapufa. A 20. percben őri a kaputól mintegy 25 méterre kifutva láb­bal mentett. A labda ekkor két percre elhagyta a játékteret, s a bíró bejelentette a hosszabbítást. 26 perc után ju­tottak el először Lieberék Szabad­kai kapujához. Ekkor a fürge szélső mellé lőtt. Ettől kezdve fo­kozatosan a Kinizsi került fölény­be, a hazaiak pedig visszaestek. Most a Pénzügyőrök szorultak be. A 43. percben gólt is hozott a kaposvári fölény. Bal oldalon futott a támadás, Horváth féi- magasan adta be a labdát, Lie­Ezután percekig nyomasztó volt az MTE fölénye, a félidő vége felé azonban a Bácska jött fel. Gól­helyzet több is akadt. Először La­ki I. lőtt közelről a kapusba, az­után Welling várt ki az üres ka­pu előtt, s Darvas szerelte, majd a kitörő Adám lövése pattant ki az eléje vetődő Kovácsról. A II. FÉLIDŐ nagy iramban kezdődött. A 13. percben gyors egymásutánban esett két váratlan gól jeléntette a két pontot. Körmendi I«bb?.i állított meg egy kiguruló labdát. Rögtön ki is rúgta, könnyelműen éppen a 16-os sarkán álló Laki Il-höz, s ő okosan ívelt a visszafutó kapus fölött a hálóba. 2:1. Kez­dés után újra a fiatal szélső fu­tott el, beadását több védő el­vétette, végül Laki I. lőtt. A labda a bal kapufa tövéről át­gurult ?. jobbra, s a befutó Zsoldos segítette át a gólvona­lon. 3:1. Ezután egy kicsit lanyhult az iram, azonban egy újabb bajai gól ismét felélénkítette ä játékot. A 29. percben szabadrúgás után Onódi lőtt közelről gólt. 3:2. A Bácska egyre keményebben küz­dött az egyenlítésért, ez gyakran durvaságba csapott át. Két nagy alkalmuk volt: előbb Welling lab­dája szállt az üres kapu mellé, majd Adám közeli lövése csúszott el a kapufa mellett. Az utolsó per­cekben Balta I. kétszer is durván leterítette Laki Il-t, akit végül öl­ben vittek le a pályáról. Feszült légkörben élt véget a mérkőzés. A találkozó során mindkét csa­patnak csak jó percei voltak; a Bácskának több, a KMTE-nek ke­vesebb. Bár főként Zsoldosék tá­madtak, a ritkábban előretörő ba­jai csatárok több gólhelyzetet te­remtettek az igen bizonytalan ha­zai hátsó alakzatok mellett. Főleg a fedezetpár játszott gyengén. A bajai csapat jobban. Ötletesebben futballozott, a helyzetek kihaszná­lásában azonban a kaposváriak voltak szerencsésebbek. A győze­lem csak ennek köszönhető. Az MTE-ből Kovács mellett ta­lán csak Sütő, Pammer és Laki II. játékát lehetett időnként elfogad­ni. A bajaiaknál Pollák, Horváth és Márton jó teljesítményt nvújtott. Boros játékvezető gyengén, ha­tározatlanul bíráskodott. Mayer Géz» bér remek vetődéssel, csukafe­jessel a hosszú sarokba fejelte azt. 2:L A Pénzügyőrök feladták. A 47. percben újabb kaposvári gól született: Szentgróti egy el­veszettnek hitt labdát kaparin­tott meg az alapvonalon, az ötösre visszajátszott Horváth elé, s annak még arra is volt ideje, hogy igazítson egyet, az­tán ő is megkereste a hosszú sarkot. 3:1. Éppen hogy csak újra kezdtek, amikor Bállá játékvezető véget vetett a mérkőzésnek. Érdekes, változatos mérkőzést hozott a Pasaréti úti találkozó. Bár szinte rekkenő volt e völgykatlan­ban a hőség, mégis majd mindvé­gig óriási volt az iram. Az első félidőben ezt felváltva diktálták a csapatok. Szünet után majd har­minc percig a Pénzügyőrök, aztán a Kinizsi szabta meg a tempó üte­mét. A harcból némi szerencsével a kaposvári csapat került ki győz­tesként. Sorsdöntő volt ugyanis a 0:0-ás állásnál kihagyott 11-es. Az­tán helyzetet is többet dolgoztak ki a Pénzügy őr-csatárok. Hogy mégsem ők rúgták a több gólt, ab­ban jelentős része van a kitűnő formában védő kaposvári kapus­nak. A találkozó sorsát az is el­döntötte, hogy a. kaposváriak* erőn­lét tekintetében felülmúlták ellen­felüket, s amikor az kifulladt a maga által diktált tempótól, a ka­posváriak újítani tudtak, ezért megérdemelten nyertek. A Kinizsinél a csapat, de a me­zőny legjobbjának Őri bizonyult. Kifutásai, közbelépései igen jól si­kerültek. A hátVédsorban Gergely, Tóth, Szili volt a sorrend. A fede­zetek közül Szigeti játszott jobban, Márkus a szokottnál sokkal gyen­gébb teljesítményt nyújtott. A tá­madósor és a csapat egyik leg­jobbjának bizonyult a mezőnvben is sokat dolgozó és gólerős Lie­ber. Rajta kívül Szentgróti dicsér­hető az ötösfogatban. A Pénzügyőrök csapatában Ta­kács, Matus és Mészáros játéka elégített ki. Bállá Gy. kifogástalanul, csak­nem hiba nélkül vezette a játék­vezetői szempontból elég nehéz mérkőzést. Kovács Sándor Az NB II további eredményei Szombathely—EVTK 5.1 (2:1), BVSC—Zalaegerszeg 6:1 (4:1), K. Lombik—Budafok 1:1 (0:0), Orosz­lány—Sopron 1:0 (1:0), Trakto^yá' —Mosonmagyaróvár 3:0 (2:0), Szál­lítók—B. Spartacus 1:1 (0:0). Siófok, 1500 néző. V: Rozsnyai. PBTC: Gergely — Keidl, Szőke, Torok — Szalai, Horváth —■ Posta, Győrfí, Szigeti, Hauschli, Oskó. Edző: Bárdos! László. Si"fok: Ist- vándi — Vörös, Fehér, Farkas — Győrfi, Peresztegi — Németh, Sza­bó, Tóth, Búza, Kovács. Edző: Rad- nai György. A nagy becsvággyal játszó hazai csapat vette át rögtön a játék irá­nyítását. A 17. percben góllá is érett a siófoki fölény. Kővé —Búza—Tóth volt a lab­da utTa, s a jobbösezekötő meg­szerezte a siófokiaknak a ve­zetést. 0:1. Nem sokáig tartott azonban a ha­zai nézők öröme. A 23. percben a fergetegesen támadó bőrgyáriak nagy tömegjelenetet idéztek elő Istvándi kapuja előtt, a kava­rodásban a labda Vörös kezét érintette, a játékvezető azon nyomban 11-est ítélt, s ezt Os­kó értékesítette. 1:1. Az egyenlítő gól után a bőrgyáriak kerültek fölénybe, mégis a 4Ö. percben az elfutó Peresztegi lövé­se nyomán csattant a labda a ka­pufán. Aztán a kitörő Kovácsot kézzel húzta vissza az egyik pécsi Baja, 2000 néző. V: Sutyor. Baja: Disztl — Heringer, Páncsics, Ulakiíy — Varga, Bálity — Kreisz, Poszlancsek, Rizsányi, Czeglédi, Ézsi. Edző: Onódi Béla. K. Dózsa: Molnár II. — Güth, Illés, Hart­mann — Molnár IV., Csima — Ve- verán I., Kecskeméti, Veverán II., Nagyréti, Gyurkity. Edző: Zá- borszky Jenő. Biztató Dózsa-kezdés után az 5. percben Ézsi elfutott Güth mellett, beadott, a védők röviden szabadí­tottak fel, s Kreisz nyolc méterről a hálóba lőtt, 1:0. Három kapos­vári szöglet volt a gyorsan beka­pott gólra a válasz. A harmadik sarokrúgás után a gólba tartó lab­dát kézzel ütötték ki a bajai vé­dők, vitathatatlan 11-es. A büntetőt Veverán I. csúnyán kapu mellé küldte. A kihagyott ll-es’ föllelke­sítette a hazaiakat, s kirúgás után rögtön Czeglédi szerezte meg a fél­vonalon a labdát, lefutotta a vé­dőket, s a hálóba lőtt. 2:0. A má­sodik gól után 30 perces mezőny­játék k' »vetkezett, melyben in­kább a kaposvári csapat veszélyez­tetett. — Kaposvár anyakönyvi hírei: Születés: Szabó Gyula leánya, Ka­talin, Páli Ernő leánya, Judit, Hor­váth József leánya. Edit, Rigó László fia, Zoltán, Ricza István leánya, Erika, Csádi Géza leánya, Piroska, Arbogárd Ferenc fia, Ti­bor. Házasság: Kálecz Ferenc—Dö­me Margit, Varga István—Jakab Mária, Répás Boldizsár—Pintér Er­zsébet, Fürdős János—Sós Mária, Hám oil Pál—Bódi Gizella, Negye- des Lajos—Kocsolai Mária, Kis- tóth János—Kalmár Ilona, dr. Farbaki Iván—Jónás Magdolna. Halálozás: Ferenczi Katalin 67, Ress Lajos 52 éves. — HÁROMMILLIÓ FORIN­TOT fordítottak az idén Fo­nyód fejlesztésére a községfej­lesztési alapból. Több utcát le­köveztek, és bővítették a víz­vezeték-hálózatot. — A betakarítás után me­gyénk mindem községében megkezdik a termelőszövetke­zetek egészségügyi felelőseinek képzését. 600 egészségügyi fe­lelős részére szerveztek tanfo­lyamok — AZ ÜDÜLÉSI IDÉNY TAPASZTALATAIT tárgyal­ták meg a fonyódi járás üdü­lési állandó bizottságának leg­utóbbi ülésén. Megállapították, hogy a Somogy megyei Ven­déglátó Vállalat nem készült fel kielégítően az idényre, ugyanakkor a Budapesti Bel­városi Üzemi Vendéglátó Vál­lalat kiemelkedő forgalmat bonyolított le. — A vállalat ifjúságának helyzetét és a munkavédelem problémáit szakszervezeti tag­gyűlésein tárgyalják meg az Építőipari Vállalat dolgozói. Október 15-ig a taggyűléseket valamennyi munkahelyen meg­tartják. — SZÜRETI MULATSÁGOT és felvonulást rendezett vasár­nap a bodvicai KlSZ-szerve- zet. — Országos állat- és kirakodóvá­sár lesz szeptember 20-án Barison éc Kaposmérőn. (3868) NAGYATÁD—ZAMAF.DI 9:1 (3:1) Nv yatád, 500 néző. V: Görög. Nagyatád. Kumcz — Tátrai, IzSúk, Vojkovics — Sasvári, Simon — hátvéd. A játékvezető érthetetlenül nem alkalmazta a vonatkozó sza­bályt, csak szabadrúgást ítélt. SZÜNET UTÁN ismét a kapufa segítségével sza­badult meg a pécsiek kapuja a góltól. A 13. percben viszont Szigeti— Hauschli összjáték után a kö­zépre szálló labdát Posta ka­páslövéssel küldte a hálóba. 2:1 a bőrgyáriak * javára. A pécsiek a vezető gól megszer­zése után teljesen védekezésre ren­dezkedtek be, s bármilven elkese­redetten támadott is most már mindvégig a hazai együttes, az eredmény nem változott. Jó iramú, helyenként Igen érde­kes mérkőzést hozott a két csapat találkozója. A játék színvonala kü­lönösen az első félidőben elégített ki. A második félidőben a bőrgyá­ri vezető gól után már csak küz­delem folyt. A hazai együttes a döntetlenre rászolgált volna. Jók: Gergely, Torok, Szigeti, Os­kó, ill. Fehér, Farkas, Tóth. Rozsnyai játékvezető ítéletei in­kább a siófoki csapatot sújtották. Dr. Üjvári István A II. FÉLIDŐ kezdetén nagy lendülettel vetette Játékba magát a kaposvári csapat. A Dózsa-fölény az 58. percben ho­zott eredményt. Ekkor Veverán II. 12 méterről talált Disztl hálójába. 2:1. A várt folytatás azonban el­maradt, s másfél perc múlva Czeg­lédi beadása után Kreisz lőtt a há­lóba. 3:1. A Dózsa nem adta fel, támadott, de csatárai két ízben is csak a kapufát találták el, no meg kihagytak néhány helyzetet. A 75. percben végképp eldőlt a mérkő­zés sorsa: egy 18 méteres szabad­rúgás során Ttreisz a hálóba ta­lált. 4:1. Ha mérlegre tennénk a két csa­pat teljesítményét, azt látnánk, hogy a játékidő nagyobb szakaszá­ban a kaposvári csapat támadott, irányított. Mégis megérdemelt a hazai együttes győzelme, mert a bajai védelem sziklaszilárdnak bi­zonyult, a kaposvári hátvédhár­mas jobb oldala viszont átjáróház volt. A gólarány még’s túlzott. Jók: Disztl, Páncsics, Kreisz, Ez3i, ül. Kecskeméti, Veverám II* — Korszerűsíti az Útépítő Vállalat a siófoki motelhez ve­zető bekötő utakat. Parkolóhe­lyet is létesítenek a motel kör­nyékén. — AZ ELSŐ FÉLÉVI ERED­MÉNYEKET ismertetnék, és tagfelvételt tartottak tejnap a Marcali Vegyesipari KTsz köz­gyűlésen. — 160 Somogy megyei tsz­tag üdült az idén Hark&nyfür- dőm, húszán pedig a Hazafias Népfront balatoniadéi üdülő­jében. A tsz biztosítási csoport a jövő évi nagy munkák kez­detéig még 500 tsz-tagot (idül­tet az ország különböző tá­jain. — NÉVADÓ-ÜNNEPSÉGET rendeztek a nagyatádi földmű­vesszövetkezetben. A 75 meg­hívott vendég részvételével megtartott ünnepségen Vránícs István KlSZ-titkár kisfia a László nevet kapta. — Negyvenhárom fiatal pártszemináriumon, negyven­négy fiatal pedig a Világ tér­képe előtt kör második évfo­lyamának előadásaim vesz részt a siófoki ktsz-ekből az ősszel meginduló politikai ok­tatáson. — MUNKAVÉDELMI KI­ÁLLÍTÁST RENDEZ a MÁV kaposvári gócpont szakszerve­zeti bizottsága. A jövő héten megnyíló kiállításon plakátok, fényképek ismertetik a bizton­ságos munka föltételeit, ezen­kívül néhány munkavédelmi szempontból jó és rossz szer­számot is bemutatnak. — 2400 meccslabdát expor­tált eddig a harmadik negyed­évben a Kaposvári Szíjgyártó KTsz. — Közületek, figyelem! A III. negyedévi kötbéres építőanyag­utalványokat legkésőbb e hó 25-ig váltsák be a TÜZÉP-telepeken. Kaposvári TÜZÉP Vállalat. (58794) Tálas, Selmeczl I., Bícsáki., Mak­kos, Posta. Edző: Selmeczi Ist­ván. Zainárdi: Papp II. — Abonyi, Lőrlnczi, Török — Vörös, Bóna — Hegyi, Frlesz, Kovács, Tóth, Hor­váth. Edző: Bodor Pál. Szünet után a gyenge erőnlétű vendégcsapat egy-keítöre öss/.eroppant, s ekkor már majdnem számolatlaiiul estek a gólok. A mérkőzés vége felé eldurvult a játék, s a 80. percben Bicsákit kiállította a játékvezető. G: Makkos, Selmeczi 3—3, Simon, Sasvári, Tálas, ill. Kovács. Jók: Sasvári, Selmeczi L, Posta, ill. Ko­vács. Horváth Miklós K. ÉPÍTŐK—FONYOD 2:2 (1:1) Kaposvár, 200 néző. V. Horváth II. L. Építők: Szabó — Csekk, László, Hosszú — Várvízi, Zaccom- mer — Delineseff, Nincsevics, Ba­logh, Rab, Deák. Edző: Várvízi Ká­roly. Fonyód: Jártas — Gelencsér, Liszkai, Farkas II. — Gyurina, Molnár — Bakó, Vida, Pintér. Sza­bó, Farkas I. Edző: Hajba József. Változatos mérkőzés, az Építők szereztek vezetést, viszont szünet után a vendégcsapat vezetett 2:l-re hosszú időn át, s csak nehezen egyenlített a ^posvári együttes. Igazságos döntetlen. G: Nincsevics 2, ill. Bakó 2. Jók: László, Várvízi, Nincsevics, ill. Járfás, Molnár, Ba­kó. TASZAR—K. H. VASUTAS 3:0 (3:0) Kaposvár, 200 néző. V: Szigetvá­ri. Taszár: Beiszer — ftScz, Rigó, Fekete — Dobos, Kruzslik — Er­dei, Farkas, Uberherr, Faludi, Vel- lai. Edző: Jobban Ferenc. K. H. Vasutas: ülés — Tihanyi, Nagy, Kovács — Horváth, Miseta — Né­meth, Kuti, Jónás, Szíjjártó, Tal- lián. Edző: Tőke János. A me­zőnyben egyenrangú ellenfelek küzdöttek, a támadósora azonban a vendégcsapatnak volt jobb, s ez­zel megérdemelten nyert. G: Uber­herr 2, Faludi. Jók: Rigó, Dobos, Überherr, ill. Horváth, Kuti. Pozsgai Miklós CSURGÓ—BABÖCS A 3:0 (0:0) Csurgó, 500 néző. V: Németh. Csurgó: Kepler — Lőrincz, Sóto- nyi, Németh — Karsai, Szirják — Nagy, Gelencsér dr., Rostás, Hot- tó, Sebők. Edző: Nagy József. Ba- bócsa: Vörös — Boda, Harasztia, Gyurán — Bolla, Bútor — Karosi, Vidák, Paksicza, Bukovics, Pető. Edző: Spievla Károly. Közepes ira­mú« mérkőzés, amelyen az első fél­időben a vendégek meglepetésre igen jól játszottak. Szünet után tíz perc alatt három Fölt rúgott a csurgói támadósor, s ez eldöntötte a mérkőzés sorsát. G: Nagy, Szir­ják, Sótonyi. Jók: Lőrincz, Sóto- nyi, Németh, Nagy, ill. Boda, Bú­tor, Karosi. Ifj. Halmai Emil MARCALI HONVÉD— SOMOGYSZOB 3:3 (1:1) Marcali, 300 néző. V: Kovács. M, Honvéd: Apjok — Földes, Óbert, Viszmeg — Katona, Gál — Hor­váth, Varga. Bulik, Tárnái, Au- gusztin. Edző: Bősz Adám. So- mogyszob: Barbina — Kovács, VÖRÖS CSILLAG FILMSZÍNHÁZ MATRÓZ A RAKÉTÁBAN (korhatár nélkül). Előadások kezdete 5, 7, 9 órakor. SZABAD IFJÜSÁG FILMSZÍNHÁZ BAKARUHÁBAN (14 éven alul nem ajánlott). Előadások kezdete 4, 6, 3 órakor. NAGYATÁDI MŰVELŐDÉSI HÁZ ORDÍTÓ EGÉR (angol film). Előadások kezdete 6, 8 óra­kor. RIPPL-RÓNAI MÚZEUM Vaszary-emlékkiállítás. Nyitva 15—19 óráig. MEGYEI KÖNYVTÁR Köcnyvkölcsönzés 9—11-ig, ol­vasótermi szolgálat 9—11-ig. IFJÚSÁGI KÖNYVTÁR Könyvkölcsönzés 9—11 órá­ig­Időjárásjelentés Várható időjárás ma estig: az ország nagy részében to­vábbra is derült, száraz idő. Az északi határmegyékben ki­sebb felhőátvonulások lesznek, és egy-két helyen záporeső, zi­vatar.lehetséges. Mérsékelt dél­nyugati, nyugati szél, a meleg tovább tart. Várható legmaga­sabb nappali hőmérséklet 27— 31 fok között. (MTI) — HALAT ÁRUSÍT körze­tében a magyar atádi földmű­vesszövetkezet. Minden hét csütörtökén szállítanak halat a körzetbe. — Virágzik a vadgesztenye a nagyatádi parkban. A fa teljesen virágba borult, noha leveleinek zömét már lehullat­ta. Hosszú, Nagy — Németh. Szalai — Dombi, Gőbölös, Bálint, Kovács II., Takács. Edző: Hosszú László. Ala­csony színvonalú mérkőzés volt, melyen a 20. percben Szalai meg­sérült, s végleg elhagyta a játék­teret. A tíz főre olvadt Somogy- szob lelkes játékával rászolgált az egyik bajnoki pontra. G: Varga 2, Augusztin, ill. Bálint 2, Gőbölös. Jók: Földes, Varga, Tamai, ill. Hosszú, Nagy, Bálint. Kálmán Sándor K. HONVÉD—LÄBOD 8:0 (3:0) Kaposvár, 200 néző. V: Domb- rovszld. Honvéd: Vakli — Zsám- bók, Virág, Gerőházl — Várnagy, Vörös — Bartulov, Gál, Simon, Turáni, Paczai. Edző: Horváth Géza. Lábod: Pornál — Balogh, Kovács, Schilling — Vámosi, Kis- gál — Prokli, Keszi, Hordós!, Kocz- ka, Kovács. Edző: Kanizsai Gyula. A Honvéd együttese nagyon ele­mében volt, végig irányított, s ilyen arányban is megérdemelten nvert. G: Turáni 4, Bartulov 3, Gál. Jók: Várnagy, Vörös, Bartu­lov, Gál, Turáni, ül. Pornai Vá­mosi, Keszi. TAB—MARCALI MEDOSZ 2:2 (2:1) Tab, 300 néző. V: Nárai. Tab: Weisz — Györke I., Fritz. Krutek — Czabula, Garabon — Rácz, Pu­ha I., Györke II., Németh, Puha II. Edző: Kapcsándi Tstván. Mar­cali: Szántó — Hosszú, Settler, Ki­rály — Ihász, Jakab — Varga, Be­ne, Kosi. Kisborsó, Takács. Edző; Abonyi Károly. Sportszerű mérkő­zés, változatos játék, mindkét csa­pat támadósora sok hibát vétett. A lelkes vendégek rászolgáltak az egy pontra. G‘: Németh, Györke II., ül. Bene, Kisborsó. Jók: Cza­bula, Garabon, Rácz, ill. Settler, Jakab, Takács. Dietzel Ede BALATONLELLE—BARCS 4:1 (3:0) Barcs, 400 néző. V: Temesi. Ba- latonlelle: Kriska — Szekeres, Sza­bó II., Petrus — Szabó I., Miilei — Mátyás, Cser, Szűcs II., Horváth, Baluka. Edző: Pesti János. Barcs: Gál — András, Filiszár, Tuba — Marót!, Otp.rtics II. — Berda, Zsib- rek, Slnkó, Csór, Marton. Edző: Juhász Vilmos. A rosszul és lélek- teienül játszó hazai csapat védel­me különösen gyenge volt, ez az oka a súlyos vereségnek. G: Baiu- ka 2, Szabó II., Szabó I., ill. Ber­da. Jók: Szabó II., Szabó I., Cser, Baluka, ill. Sinkó, Csór. Göndöcs Jenő K. KINIZSI II.—K. V. LOBOGO 3:2 (1:1) Kaposvár, 300 néző. V: Siposs. Kinizsi II.: Mohácsi — Markovics, Tálas, Pálfalvai — Talpas, Simon — Géczi, Bíró, Stabler, Jezeri, Szűcs. Edző: Gyenes Antal. Lo­bogó: Mészáros — Zaccommer, Ko­vács, Borda — Novák. Perreg — Jezemicki. Végh, Susenka, Lábas, Molnár. Edző: Horváth Béla. Csap­kodó játék, alacsony színvonal, megérdemelt győzelem. G: Stad­ler 2, Jezéri, ill. Molnár 2. Jók: Markovics, Talpas. Stadler, Ül. Kovács, Jezernicki, Molnár. Horváth Lászlé K. Kinizsi—Pénzügyőrök 3:1 (1:0) A KMTE felzárkózott az élhez az NB ttl-han KMTE - Bajai Bácska 3:2 (1:1) Pécsi BTC - Siófok 2:1 (1:1) A K. Honvéd megerősítette vezető helyét a megyei hajnokséghen Bajai Építők—K. Dózsa 4:1 (2:0)