Somogyi Néplap, 1961. augusztus (18. évfolyam, 179-205. szám)

1961-08-15 / 191. szám

A VASARNAP SPORTJA Már csak Székesfehérvár áll pontveszteség nélkül *az JXB 11, nyugati csoportjában A labdarúgó NB II. első három bajnoki fordulója azt tükrözi, hogy minden mérkőzésen késhegyig me­nő harc folyik a pontokért, s hogy alig van lényeges tudáskülönbség a csapatok között. A harmadik hét után már csak a Székesfehérvári Vasas az egyetlen, amely még nem vesztett pontot. Figyelmet érdem­lő a fehérváriak gólaránya. Az élen kialakulóban van a sorrend. A listát a fehérváriak vezetik a Szombathely és a BVSC előtt. A K. Kinizsi ama négy csapat közé sorolható, amely még nem szen­vedett vereséget. Pont nélkül áll a táblázaton a K. Lombik és a Pénzügyőrök csapata. E héten e bajnokságban az aláb­bi eredmények születtek: Budafok—EVTK 0:0. Traktorgyár—Bp. Spartacus 2:1. Oroszlány—Sztálin város 3:2. Sopron—Kőbányai Lombik 3:1. Székesfehérvár—Pénzügyőrök 3:1. BVSC—Mosonmagyaróvár 3:1. Szállítók—Szombathely 0:0. Az NB m. állása a után: 1. Székesfehérvár 2. Szombathely 3. BVSC 4. K. Kinizsi 5. Sopron 6. Oroszlány 7. Szállítók S. Budafok 9—11. B. Spartacus 9—11. EVTK 9—11. Traktorgyár 12. Sztálinváros 13. Mosonmagyaróvár 14. Zalaegerszeg 15. K. Lombik 16. Pénzügyőrök 3. forduló 3 3­3 2 1 3 2 1 3 12 3 2- 32- 3 11 3 11 3 11 3 11 3 11 3 1- 3 1- 3-1 3 - - 3 - ­- 9:1 »7:2- 7:3- 3:1 1 7:5 1 4:4 1 3:2 1 5:4 1 5:5 1 1:1 1 5:5 2 7:8 2 3:8 2 1:5 3 2:7 3 2:10 Ha csak egy góllövő csatára lett volna a Kinizsinek... Zalaegerszegi TE—K. Kinizsi 0:0 Zalaegerszeg, 4500 néző. Vezette: Gere. Zalaegerszeg: Kovács L — Ma­gyar, JVIihalecz, Nagy — Bélák, Kovács IL — Bölcsföldi, Mester, Szabó, Tóth, Tapoflczai. Edző: Mátsay András. Kinizsi: őri — Tóth, Szili, Gergely — Szigeti, Márkus — Horváti!, Szentgróti, Herbei, Szűcs, Laczkovics. Edző: rir. Zádori László. Már az első perc végén 1:1 lehe­tett volna az eredmény. Az első zalaegerszegi támadásnál, melyet Bölcsföldi vezetett, Szabó a döntő pillanatban rálépett a labdára, s elvesztette azt. Az ellentámadás során Horváth elől az utolsó pil­lanatban szögletre hárítottak a védők; Igen élénk volt a játék, melyet az oldal-hátszéltől támoga­tott Kinizsi irányított az első 25 percben, a befejezés azonban sor­ra sikertelen maradt, mert Herbei és Szűcs távoli lövését könnyen hárította a nyurga egerszegi kapu­védő. A szórványosan szóhoz jutó ZTE- csatárck közül Tóth ijesztette meg a maroknyi kaposvári szurkolótá­bort. A balösszekötő lövése a felső lécet súrolva hagyta el a játékte­ret. Kovács I. kapuja előtt viszont egy Laczkovics—Horváth ossz játék s egy rossz hazaadás után kelet­keztek meleg percek, de Horváth a befejezéssel adós maradt. Tíz percre feljöttek a hazaiak. A Ki­nizsi védelmére nagy munka há­rult, a hátsó emberek azonban hi­ba nélkül oldották meg feladatu­kat. Ha Nagy és Bölcsföldi túlju­tott a hátvédeken, akkor ott volt Őri, aki olykor bravúrosan men­tett. A félidő utolsó 10 percében inkább a Kinizsi-csatárok próbál­koztak, sikertelenül, s még a két egyszerű szabadrúgást is csúnyán kapu mellé küldte előbb Szentgró­ti, majd Márkus. SZÜNET UTÁN rögtön őrinek nyílt alkalma bi­zonyítani tudását, s biztosan há­rította Tóth bombalövését. A tá­madásba lendült hazaiak közül még Bélák is igyekezett a kaput bevenni, de ő is olyan pontatlanul lőtt, mint Tapolczai meg a többi egerszegi csatár. Negyedóra elted- tével változott a kép. Kétszer is Laczkovics vezetett formás táma­dást, s mindkét ízben pontosan a tisztán álló Szentgrótihoz gurított. A jobbösszekötő az első esetben nem találta el a labdát. Másodszor sikerült a ráfordulás, a gólba tar­tó labdát azonban a kapufa sarka kifelé pergette. Még két percre szóhoz jutottak a hazaiak, a ka­posvári védők azonban Szilivel az élen biztosan mentettek, aztán szinte állandósult a kaposvári fö­lény. A 27. percben Laczkovics tört ki biztatóan, de lövés helyett »feladta-« a labdát a kifutó Ko­vács I-nek. Aztán Szentgróti lőtt futtából mellé. Az utolsó öt perc­ben már mindkét csapat belenyu­godott - a döntetlenbe, s az ered­mény tartására törekedett. Elénk játékot, nagy és változa­tos küzdelmet hozott a két csapat találkozója. A zalaegerszegi tárna- dcsor, amelyet a hétközi edzések­ről igen jó hírek előztek meg, a széleken vezetett gyors támadások' kai akarta meglepni a kaposvári védőket. A tapasztalt Bölcsföldi s a kétségkívül tehetséges Tapolczai ezúttal azonban emberére talált. Sem Gergely, sem pedig Tóth nem hagyta őrizetlenül szélsőjét, így csak ritkán válhatott igazán ve­szélyessé a szélekről induló táma­dás. Belül pedig Szili és Szigeti volt az »úr-« a védekezésnél. A csaknem hiba nélkül játszó kapos­vári hátsó- alakzat túl nehéz dió­nak bizonyult az átszervezett ZTE ötösfogata számára. A másik ol­dalon már nem volt ilyen tömör védelmi fal a kaposvári csatárok előtt. Hogy mégsem rúgott gólt a Kinizsi, az annak a vészes gólsze­génységnek tudható be, ami most már hétről hétre jellemzi a csa­patot. Helyzetet nem egyet, de leg­alább ötöt-hatot kidolgozott a me­zőnyben olykor jól adogató Kini­zsi-csatársor, de Szentgróti, Hor­váth és Laczkovics a döntő pilla­natban mindig hibázott. Herbei tá­voli lövései is pontatlanok voltak. A látottak s az adódó helyzetek alapján az eredmény a hazai csa­patra nézve hízelgő. A Kinizsi aránylag könnyen szerezhette vol­na meg a második bajnoki pontot is Zalaegerszegen. A csapat játéka javul, s határozottan reményekre jogosít. Egyénileg a Kinizsinél minden védőt dicséret illet. Ismét Szili nőtt e csapatrész tagjai fölé. Elöl csak a fiatal csatárok játékkedve s igyekezete dicsérhető. Szűcs a bemutatkozásnál nem keltett csa­lódást. Talán nagyon is akart, ezért elfáradt, s olykor egy-egy időszakra eltűnt. A ZTE csapatá­ban a fő erősség a kapus Kovács I., aki feledtetni tudja nagynevű elődjét, Barnát. A Kanizsáról Egerszegre került Mihalecz is biz­tos pont hátul. Elöl a két szélső a legjobb, de a jól működő ka­posvári védelem feltörésére ők is gyengének bizonyultak. Gere játékvezető jól kézben tar­totta a mérkőzést, s hiba nélkül vezette azt. Kovács Sándor Nagy sport és közönségsiker a kaposvári motorversenyen Gyengén rajtoltak a somogyi NB 111-as csapatok Egyre népszerűbbé válik a mo­torsport Kaposvárott. Lgeutóbb a szarkavári crossversenyen láttuk, hogy sok ezer barátja van e tech­nikai sportágnak. Most az ugyan­csak népszerű háztömbkörüli gyorsasági verseny csalogatott majd tízezer nézőt az utcára a me­gyeszékhelyen, ahol vasárnap reg­gel 3 órától délután 2-ig a moto­roké és a motorosoké volt a szó. Az, hogy nemcsak területünk legjobbjai vetélkedtek e gyorsasá­gi versenyen, hanem olyan kiváló versenyzők, mint Bába, Geszler, Petró, Csepregi, vagy a Kaposvá­rott oly népszerű »Hatos«, azaz a brünni nemzetközi versenyre ké­szülő Szabó El. László, természe­tes, hogy növelte az érdeklődést. No meg a verseny színvonalát is. Ez utóbbival elégedett is volt a hálás szurkolótábor, amely ünne­pelte az országos bajnokság vagy a területi futam győzteseit, és saj­nálta az olyan balszerencsés ver­senyzőt, mint a »kis Szabó«, aki már »utcahosszal« vezetett’'a 125-03 speciál gépek futamában s majd­nem az egész mezőnyt lekörözte, amikor az MZ-je leállt. Egyébként elég sok volt a géphiba és emiatt a kiállás, de ingyen senki sem kapott bajnoki pontot Kaposvá­rott. A nagy sikerű versenyen külön sikert aratott a magyar ipar egyik büszkesége, a Csepel versenymo­tor, amely Bábával a nyergében maga mögé utasította a világmár­kának kikiáltott japán Hondát. Kimagasló teljesítményt nyújtott a legjobb átlagot futó Csepregi György. A 250-es futam megnye­rése után a 350-esek között is fö­lényesen vezetett, azonban a 17. kör után géphiba miatt kiállni kényszerült. A vidéki motorosok közül a ka­posvári Végvári Imre szerepelt leg­jobban. Az országos 250-es futam­ban az előkelő 3. helyen végzett, s helyezést érhetett volna el a 350-esek között is, a startnál azon­ban késve indult motorja. Később balszerencsésen összeakadt klub­társával, Belezraival, s mindketten buktak, de azért folytatták a ver­senyt. Végvári két területi elsősé­get is szerzett. A jól sikerült verseny végén Szentgróti Béla, az MBS megyei motoros klubjának elnöke osztotta ki a tiszteletdijakat és érmeket. Országos verseny: 125 ccm sportgépek (15 kör): 1. Bába (MHS KMK, Csepel) 28:47.8, 2. Geszler (Ü. Dózsa, Hon­da) 28:48.6, 3. Zaboreczki (MHS KMK, Csepel) 30:14.8. 250 ccm sportgépek (20 kör): 1. Csepregi (Bp. Honvéd, Jawa) 36:12.4, 2. Nagy (Bp. Honvéd, Ja­wa), 37:19.1, 3. Végvári (Kaposvári MHS, Jawa) 37:31.1. 350 ccm sportgépek (20 kör): 1. Spáth (MHS KMK, Jawa) 36.31, 2. Bürger (Ü. Dózsa, Jawa) 36:44, 3. Bába (MHS KMK, Jawa) 36:47. Oldalkocsis gépek (10 kör): 1. Simon—Korpás (Bp. Honvéd, BMW* 18:45.8, 2. Gaál—\yilheim (Bp. Honvéd, BMW) 18:53.4, 3. Péter—Zaprel (MHS KMK, BMW) 19:27. Területi bajnokság: 125 ccm sportgépek (15 kör): 1. Hoffmann (Pécsi Dózsa, Da- nuvia), 2. Veik (MHS Kaposvár, Danuvia), 3. Lőrincz (MHS Kapos­vár, Csepel). 125 ccm speciál gépek (10 kör): 1. Bálint (P. Dózsa, Mondial), 2. Lőrincz (MHS Kaposvár, Csepel), 3. Hoffmann (P. Dózsa, Csepel). 250 ccm sporfcgépek (20 kör): 1. Végvári (MHS Kaposvár, Ja­wa), 2. Takács (P. Dózsa, Jawa), 3. Bálint (P. Dózsa, Misina). 350 ccm sportgépek (20 kör): 1. Végvári (MHS Kaposvár, Ja­wa), Z. Beleznai (MHS Kaposvár, Jawa). Megyei I» csatőly Három újonc ismét kitett magáért Három mérkőzésen mindössze egy bajnoki pontot gyűjtöttek a somogyi NB III-as csapatok a rajt­nál. “Bizony gyengécske kezdet ez! Az átszervezett KMTE erényeiből keveset, hibáiból annál többet mu­tatott. Az új ötösfogat a mezőny­ben szépen játszik, csakhogy med­dő. Szilit már az első mérkőzésen kiállították, s ez azt jelenti, hogy ha fölmentenék is, sem játszhat 1 három héten át, mert érvénybe lé­pett az emlékezetes siófoki felfüg­gesztett büntetése. A siófokiakat nem érheti vád. Derekasan harcoltak, azonban a lelkesedés nem volt elégséges a tavaly Is a legjobbak sorába tar­tozó Székesfehérvári MÁV ellené­ben. A legkellemetlenebb meglepetés­sel a Dózsa szolgált híveinek. A sokak által titkos bajnok esélyes­ként emlegetett kaposvári lila-fe­hér csapat rácáfolt e derűlátásra. Az újonc Ercsitől elszenvedett sú­lyos vereségből ugyan messzeme­nő következtetést levonni nem le­het, ez az 1:4 mégis komoly fi­gyelmeztetés a Dózsa-vezetők szá­mára. Beszámolóink az NB IlI-ban tör­téntekről. Pécsi Vasas—KMTE 2:2 (1:0) Kaposvár, 2000 néző. Vezet­te: Schmierer. P. Vasas: Szili — Schillin- ger, Becsei, Berki — Somogy- vári, Oszwald — Szopka, Da- nyi, Stelzammer, Hoyck, Tóth. Edző: Tamási László. KMTE: Kovács — Szili, Darvas, Vigh — Vajda, Pados — Martin, La­ki I., Pammer, Zsoldos, Laki II. Edző: Biczó István. Kezdettől fogva az MTE irá­nyította a játékot, a pécsiek védekezésre rendezkedtek be. Amíg. azonban a hazai csatár­sor támadásai meddő tologatá­sokba fulladtak, a Vasas előre­tolt 2—3 támadójának minden gyors kitörése veszélyes volt. A 12. percben Szopka, később Stelzammer állt már csak Ko­váccsal szemben, a kapus azon­ban mindkét esetben bátor és szerencsés belevetődéssel men­tett. A másik oldalon Laki I. lövése csúszott el a kapu előtt, majd Pammer szabadrúgását az utolsó pillanatban nyomta léc fölé Szili. Három eredményte­len KMTE-szöglet után a ven­dégek. ugyancsak szögletből szerezték meg a vezetést. Da- nyi nagy lövését Kovács a fel­ső sarokból ütötte ki szögletre. A beívelt labdát Stelzammer fejelte kapura, a Szopka közel­ről a hálóba lőtte, 1:0. Az MTE rohamozott, beszorította ellen­felét, de a csatárok még a 16- oson belül sem lőttek. A II. FÉLIDŐ első percében Laki II. beadá­sa szinte a gólvonalon gurult végig — kihasználatlanul. Eb­ben az időszakban szépen ját­szottak a hazaiak, pontos ado­gatásokkal vezették támadásai­kat, s a 10. percben megszüle­tett az egyenlítés. Martin elcsí­pett egy reménytelennek látszó labdát, beadott, Laki 1. közel­ről a kapust találta el, a fel­pattanó labdát Zsoldos fejelte be 1:1. Azután a bizonytalan­kodó kaposvári védelem mel­lett újra a pécsiek jutottak ve­zetéshez. Előbb Darvas rövid hazaadásánál ugyan Kovács tu­dott még menten, de a 22. percben már tehetetlen volt. Stelzammer faképnél hagyta Darvast, és a kifutó Kovács mellett a sarokba lőtt, 2:1. A 28. percben ismét Stelzammer ugrott ki, Kovács 20 méterre a kaputól kézzel mentett, Be­csei bomba szabadrúgását pe­dig a sarokból nyomta szöglet­re. A 30. percben Szilit után- rúgásért a játékvezető leküid- te a pályáról. Tíz emberrel is a KMTE támadott, a pécsiek 8—9 emberrel védekeztek. Az utolsó percekben két szögletet értek el a hazaiak, a második után Zsoldos fejelt kapura, s a labda Schillinger fejéről pat­tant a hálóba, 2:2. A további KMTE-rohamok nem vezettek eredményre. Élénk iramú, alacsony szín­vonalú mérkőzésen mindkét csapat sok hibával játszott. A tisztes eredmény elérésére tö­rekedő pécsiek eleve a védeke­zésre ügyeltek legjobban. A mezőnyt így a játékidő nagy részében az MTE uralta, de ezt a fölényt csatárai nem tud­ták gólokban is kifejezni. Egyénileg a Vasasból Szili, Becsei és Stelzammer játéka emelkedett ki. A hazaiaknál Kovácson kívül még Martin nyújtott jó teljesítményt. Pados is jól játszott, de sokszor fö­löslegesen cselezgetett A bajnoki táblázat állása az első forduló után: 1. Bajai Építők 1 1 _ 1:0 2 2. Ercsi 1 1­_ 4:1 2 3. Kiskunhalas 1 1 . . 3:1 2 4—5. PVSK 1 1­­2:1 2 4—5. Székesfehérvár 1 1­­4:2 2 6—11. Bajai Bácska 1­1­1:1 1 6—11. KMTE 1­1­2:2 1 6—11. Mohács 1­1­2:2 1 6—ll. Pécsi Vasas 1­1­2:2 1 6—11. Szeksz. Dózsa 1­1 . 2:2 1 6—11. Szeksz. Petőfi 1­1­1:1 1 12—13. Dombóvár 1­­1 1:2­12—13. Siófok 1­­1 2:4­14. Pécsi BTC 1­­1 1:3­15. K. Dózsa 1­. 1 1:4­16. P. Bányász 1­­1 0:1­A megyei labdarúgó-bajnokság második fordulója hozott néhány váratlan eredményt. A legvasko- sabb meglepetést a K. Építők okozta híveinek, do a taszári szur­kunknak is. Az Épltók bizonyítja, hogy nem méltatlanul kertilt a megyei I, osztályba, ültettek ma­gukért a babócsaiak is: hellén is pontot tudtak szerezni. Az M. Hon­véd megnyerte a hazai rangadót, legyőzte az M. MEDOSZ-t. Hideg zuhany érte a K. V. Lobogót, a ü. H. Vasutast Csurgón, illetve Nagyatádon. Ugyanígy a K. Kini­zsi H-t a Honvéd-páíváu: az NB U-es tartalék együttes csaknem két­számjegyű vereséget szenvedett.“ A megyei bajnokság mérkőzé­seiről tudósítóink az alábbiakban számolnak be: K. HONVÉD—K. KINIZSI IL 9:1 (4:1) Kaposvár, Honvéd-pálya, 400 né­ző. V: Csizi. Honvéd: Vakli — Zsáqtbók, Vi­rág, Gerőházl — Várnagy, Vörös — Borcsik, Bartulov, Simon, Turáni, Király. Edző: Horváth Géza. Kini­zsi: László — Talpas, Tálas, Sza- tyitt — Simon, Bíró — Gergely II., Horváth J., Jezeri, Lieber, Stad­ler. Edző: Gyenes Antal. A Kini­zsi tartalékcsapatának nagy nevek­ből átló együttese csődöt mondott. A Honvéd Igen ötletesen és jól ját-- szőtt. G: Borcsik 4, Bartulov 3, Turáni 2, ill. Stadler. FONYÓD—SOMOGYSZOB 1:1 (1:0) Somogyszob, 200 néző. V: Kosa­ras. Fonyód: Jártás — Gelencsér, Liszkai, Farkas II. — Gyurina, Molnár — Bakó, Vida, Péter, Sza­bó, Farkas I. Edző: Hajba József. Somogyszob: Barbina — Németh. Hosszú, Nagy — Szálai, Kovács II. — Gőbölös, Dombi, Bálint, Novak, Takács. Edző: Hosszú László. Igaz­ságos döntetlen. A hazaiak az utol­só percben 11-esböl egyenlítettek. G: Gyurina, 111. Bálint 11-esből. Jók: Jártás, Liszkai, Gyurina, Ili. Németh, Hosszú, Nagy, Szálai. Rózsavölgyi István CSURGÓ—K. V. LOBOGO 5:1 (2:1) Csurgó, 400 néző. V: Lévák. Csurgó: Kepler — Szirják, Sóto- nyi, Hottó H. — Karsai, Hottó I. — Nagy, Gelencsér clr., Bata, Ros­tás, Szabó. Edző: Nagy József. K. V. Lobogó: Mészáros — Susenka, Kovács, Borda — Perreg, Novak — Juslts, Lábas, Kiss, Zaccommer, Molnár. Edző: Horváth Béla. A 60. percben Novákot, a 05. perc­ben Molnárt a Vörös Lobogóból kiállították, Így a 'hazaiak arány­lag könnyen győztek. G: Nagy 3. Rostás 2, 111. Borda. Jók: Szirják, Hottó II., Gelencsér dr., Bata, Ros­tás, ül. Susenka, Lábas. Halmai Emllné BALATONLELLE—BABOCSA 4:4 (2:1) BalatonleUe, 300 néző. V: Görög. Balatonlelle: Hajas — Gréczi, Kindler, Petrus — Szabó, Szekeres — Baluka, Cser, Kriska, Horváth, Mátyás. Edző: Pesti János. Babó- csa: Harasztia — Gyurán, Bútor, Boda — Kovács, Milávecz — Ka­rost, Bóla, Paksicza, Bukóvics, Mi- lánkovics. Edző: Sptevla Károly. A hazaiak technikásabban játszot­tak, a vendégek lelkesebbek vol­tak, s jól használták ki a megingó lellei védelem zavarát. G: Mátyás, Szabó I., Kriska, Balúka, ül. Mi- lánkovics, Paksicza, Bóla és Kind­ler öngól. Jók: Gréczi, Szabó, Kris­ka, ül. Kovács, Karost, Paksicza. H. Gy. TAB-IÁBOD 5:0 (2:0) Tab, 500 néző. V: Nárai. Tab: Weisz — Györke I., Cza- bula, Krutek — Lőrincz, Farkas — Fritz, Puha I., Györke II., Puha II., Németh. A tabi csapatnak Székesfehérvár—Siófok 4:2 (3:1) Siófok, 2000 néző. Vezette: Studier. Székesfehérvár: Kiss — Pál, Tihanyi, Szilasi — Bognár, Neubauer — Markovics, Káro­lyi, Homolya, Kovács IV.. Prä­ger. Edző: Bódi Ferenc. Siófok: Istvándi — Vörös I., Fehér, Farkas — Balogh, Szabó — Kovács, Tóth, Peresztegi, Búza, Horváth. Edző: Radnai György. A megilletődötten kezdő ha­Ercsi Kinizsi— K. Dózsa 4:1 (1:1) Ercsi, 400 néző. Vezette: Klei­ber. Ercsi: Kiss — Tóth, Gólics, Versics — Vindics, Járfás — Rumpler, Tímár, Dolmány, Horvátli, Nagy. Edző: Felkai János. Dózsa: Molnár II. — Szerecz, Hartmann, Illés — Molnár IV., Veverán II. — Ve- verán I., Kutasi, Gyurldty, ’Nagyréti, Molnár III. Edző: Zá- borszky Jenő. Kezdés után a széllel hátban játszó kaposvári csapat vette át a játék irányítását, de fölé­nyét hosszú időn át nem tudta gólra váltani. A 20. percben Molnár II. egy vetődéskor megsérült, s ez később zavar­ta őt a védésben. A 28. perc­ben Nagyréti mintegy 25 mé­terről nagy gólt lőtt, 1:0. a K. Dózsa javára. Nem sokáig ve­zetett azonban a csapat, mert a 36. percben Dolmány kiegyenlí­tett, 1:1. A II. FÉLIDŐ a hazaiak támadásával kezdő­dött. A 18. percben I-I"rv ~'th n késlekedő védők mellett veze­tést szerzett az ercsi csapat­nak, 2:1. A Dózsa néhány erőt­len támadással próbálkozott. Az ötösfogatnak azonban nem "ízlett« a hazaiak időnként túl kemény játéka. A hajrában megpecsételődött a kaposvári lila-fehér csapat sorsa. Ot perccel a befejezés után ugyan­is Tímár a hálóba talált, s már 3:l-re vezetett a Kinizsi. Majd a 44. percben egy 28 mé­teres szabadrúgásnál rosszul állt fel a Dózsa sorfala, és Nagy a hálóba bombázott, 4:1. Az erősen tartalékos kapos­vári csapat nem sok eséllyel in­dult a mérkőzésen. A felfor­gatott együttes védelme is könnyen sebezhető volt, rá­adásul Molnár II. sérülése még bizonytalanabbá tette e hátsó sorokat. Elől a csatárok, mint mondottuk, nem tudtak ellen­szert találni az ercsieknek a szabályos játék határát túllépő kemény küzdőmodorával szem­ben. Jók: Tóth, Járfás, Horváth, ‘ Nazry, IPetve Veverán II. és i Molnár III. zai csapattal szemben gyors két gólt ért el a vendégegyüt­tes. Már a második percben a kitörő Kovács IV. futtából a hálóba talált, 1:0. A 8. percben pedig Károlyi növelte a székes- fehérvári gólok számát, 2:0. Fokozatosan lehiggadt a sió­foki csapat, támadásba lendült, s n 20. percben Tóth góljával szépített, 2:1. Nem sokkal ké­sőbb Horváth elszalasztottá az egyenlítési alkalmat, ugyanis az üres kapu mellé lőtt. A fél­idő utolsó percében Markovics viszont betalált Istvándi háló­jába, 3:1. SZÜNET UTÁN ismét a vendégek kaptak job­ban lábra, majd kicgyenlíletté vált a játék. A 65. percben Károlyi—Homolya összjáték után a fehérvári középcsatár a hálóba küldte a negyedik gólt, 4:1. Egy perccel a befejezés előtt Búzának sikerült szé­pítenie, 4:2. A gyorsabban, korszerűbben játszó vendégcsapat rászolgált a győzelemre, bár az eredmény alakulásában jelentős szerepet játszott a gyorsan bekapott két gól, továbbá hogy 2:l-nél a siófokiak elszalasztottak az egyenlítési alkalmat. Jók: Kiss, Pál, Tihanyi, Prä­ger, illetve Fehér, Szabó, Tóth. Dr. Üjvári István nincs edzője. Lábcxl: Hornai — Ba­logh I., Kiss, Balogh II. — Kiágál, Vámosi — Róth, Keszü, Hordós!, Koczka, Kovács. Edző: Kanizsai Gyula. A megilletődötten játszó vendégekkel szemben a technikás hazai csapat könnyen nyert. G: Puha í. 2, Györke II., Lőrincz, Czabula. Jók: Györke I., Czabula, Puha I. a mezőny legjobbja, ül. Ka&zi, Koczka. Dietzel Ede NAGYATÁD—K. H. VASUTAS 4:0 (1:0) Nagyatád, 500 néző. V: Kiszeüák. Nagyatád: Kurucz — Krafcsik, Bogdán, Vojkovlcs — Sasvár), Si­mon — Nagy, Selmeczi I., Selme- czi II., Izsák, Posta. Edző: Selme­czi István. K. Vasutas: Illés - We­ber, Nagy, Karai — Horváth, Jó­nás — Küttel, Tallián, Karlovics, Szíjártó, Mike. Edző: Tőke János. Alacsony színvonalú, helyenként durva mérkőzés. Az atádiak há­rom ll-esből csak egyet tudtak ér­tékesíteni. G: Izsák 2, Posta Ll-es- ből, Selmeczi I. Jók: Kurucz, Bog­dán, Vojkovlcs, Selmeczi l„ üL Nagy, Karai. Horváth Miklós K. ÉPÍTŐK—TAS2ARI HONVÉD 4:2 (2:1) Kaposvár, Építők-pálya, 300 néző. V: Dombrovszky. Építők: Szabó — Csekk, László, Bévárdt — Balogh, Zaccommer — Kiss, Nlncsevlrs, Nagy, Rab, Deák. Edző: Várvízi Károly. Taszár: Bel- szer — Rácz, Faludi, Martis — Do­bos, Kruzulík — Farkas, Überherr, Erdei, Kátai, Vellal. Edző: Jobban Ferenc. A megyei bajnokság újon­ca, a K. Építők nemcsak lelkese­désben múlta felül a Honvéd csa­patát, hanem játéktudásban Is, s az eredmény csak annak meglepe­tés, aki nem látta a mérkőzést. G: Nagy és Balogh 2—2, ül. Kruzsilk, Überherr. Jók: Szabó, , Balogh ii-é’o, .ucák, ül. Faludi. Kruzsiik. Nagy Géza BARCS—ZAMARDI 2:0 (2:0) Barcs, 500 néző. V: Kiss. Barcs: Gál — András, Bednyák, Papp — Zsibrek, Otártics — Ró­zsavölgyi, Csór. Sinkó, Mr.r.on, Mayer. Edző: Juhász Vümos. Za- márdi: Papp II. — Abonyi, Lő- rinczi, Török — Kovács, Vörös — Jánosi, Friesz, Tóth, Nagy, Bóna. Edző: Béday Ferenc. Bár a hazai csapat a vártnál gyengébben ját­szott, győzelmét Így is könnyen bebiztosította, G: Marton 2. Szóvári György MARCALI HONVÉD- MARCALI MF.DOSZ 3:2 (1:1) Marcali, 1000 néző. V: Szekeres. Honvéd: Ap.iok — Földes, Obert, Viszmeg — Katona, Gál — Betol­na, Varga, Bulik, Augusztin, Jári. Edző: Borz Adám. MF.DOSZ: Szán­tó — Hosszú, Pimpauer, Kési — Bene, Ihász — Takács, Jakab, Marko'dcs, Klsborsó, Farkas. Ed­ző: Abonyi Károly. A hazai rang­adó mindvégig sportszerű légkör­ben folyt le. Egyenlő erűk küz­döttek a pályán. A nagyobb lel­kesedéssel játszó honvédéit a haj­rában,, amikor a MEDOSZ csapata másodszor is kiegyenlített, újítani tudott, s megérdemelten győzött, d: Varga 2, Augusztin. ill. Földes önéri és Farkas. Jók: Obert. Ka­tona, Petrina, varga, 1Ü. Bene, Jakab, Farkas. Benke Lajos AZ W H. TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Kiskunhalasi MEDOSZ—Pécsi BTC 3:1. PVSK—Dombóvár 2:1. Szekszárdi Dózsa—Mohács 2:2. Szekszárdi Petőfi—Bajai Bácska 1:1. Bajai Építők—P. Bányász 1:0. A bajnokság állása: 1. Barcs 2 2 - - 7:4 4 2. Csurgó 2 1 1 - 6:2 3 3. Fonyód 2 I I - 4:2 3 4. K. Építők 2 1 1 - 5:3 3 5. Babrtcsa Z I I - 6:4 3 6. Nagyatád v 1 1 - - 4:0 2 7. K, Honvéd 1 1 - - 6:1 2 8. Tab 2 1 - 1 5:4 2 9. K. V. Lobogó 2 1 - 1 5:5 2 10. Zamárdi 2 1 - 1 4:5 2 11. Marcali Honvéd 2 1 - I 3.4 2 12. Somogyszob Z - 1 1 4:5 1 13. Balatonlelle 2 - 1 1 5:7 1 14. Taszári Honvéd 2 - 1 1 2:5 1 15. K. H. Vasutas 2 - 1 1 1:5 1 16. Marcali MEDOSZ 2 - - 2 2:5 ­17. Lábod 2 - - 2 4:10 ­18. K. Kinizsi II. 2 - - 2 4:14 ­— A totó 12 találatos szelvénye: 1111111x211 2.'A 12 talá­latos szelvényre 35 906,25 Ft-ot, a 11 találatosra 1703,75 Ft-ot, a 10 tar lálatosra 215 Ft nyeremény jut