Somogyi Néplap, 1960. május (17. évfolyam, 102-127. szám)

1960-05-31 / 127. szám

SOMOGYI NfiPLAF 4 Kedd, 1960. május SÍ, SPORT Most már valóban lebillent a mér­leg nyelve. A Kaposvári MTE lab­darúgó-csapata kidőlt a sorból, a Székesfehérvártól elszenvedett ve­reség után búcsút mondóit az ~NB n-nek. Nem sikerült tehát ez év­ben sem megkapaszkodnia az NB IX-ben. Az okot nem lehet, de helytelen is volna egy rövid esz­mefuttatás keretében taglalni. Min­denesetre tanulságul szolgálhat az MTE újbóli kiesése nemcsak a KPVDSZ labdarúgói, hanem az egyetemes kaposvári labdarúgás számára is. No de erre majd ké­sőbb visszatérünk. Amikor a kaposvári labdarúgó szurkolótábor egyik szeme sír a KMTE kiesése miatt, másik szeme már majdnem nevet. A K. Kini­zsi, amely a múlt héten megcsil­lantotta a reményt, ez alkalommá! vasárnapi L ABD ARÜ GÓ-MÉRLEG huszáros bravúrt vitt vcgbe. A baj­noki hajrá talán legnehezebb aka­dályán jutott tail a csapat a bajai rangadón. Bátran harcolt a Kini­zsi és győzött. Ma már csupán 5 pont választja el attól, hogy jö­vőre mégiscsak legyén NB Il-es csapata Somogy megyének. A kiesés és feljutás körüli haj­rában sokan talán észre sem ve­szik, hogy a Kaposvári Dózsa mi­lyen elkeseredett harcot vív azért, hogy továbbra is az NB III. me­zőnyében maradhasson. Ez bi­zony nem lesz könnyű, mert olyan tömörülés, mint amilyen jelenleg van az NB Ill-ban, aligha volt va­laha a labdarúgás történetében. Jellemző, hogy a Bajai Bácska csapata vasárnap rangadót ját­szott, s még versenyben volt az 1. helyért. Minthogy a Bácska alul­maradt c. Kinizsivel szemben (közben a Baranya megyei Labda­rúgó Szövetség fegyelmi bizott­sága megsemmisítette a Bajai Bácska-Bonyhád 3:1 arányban végződött mérkőzés eredményét, s e két pontot 0:0 gólaránnyal a bonyhádiak kapták), a bajnokesé­lyes Bácska máról holnapra ki­esőjelölt lett. Ma még lehetetlen megjósolni, hogy a 25 vagy a 27 és 28 pontos csapatok közül me­lyik kettő esik még ki. Ha a Dó­zsa olyan jól játszik, mint Pécsett a Bányász ellen, s a balszerehcse nem üldözi annyira, mint vasári- nap, akkor még van reménye. A megyei bajnokság várt sima fordulóját ez alkalommal kelle­metlen epizód zavarta meg. Gyé­kényesen a Gyékényes-Csurgó ta­lálkozón 7 perccel a befejezés előtt félbeszakadt a mérkőzés. Három heti szünet után ismét három ki­állítás is történt a megyében. Meg­lepetést végeredményben csak a Honvéd újabb pontvesztesége je­lentett, no meg az, hogy a ma­gukra talált vasutasok tíz gólt rúgtak a teljesen szétesett Len­gyeltótinak, s az most már aligha kerülheti el a kiesést. Székesfehérvári Vasas—KMTE 4:1 (2:1) Kaposvár, 1700 néző. V: Lenkefi. Székesfehérvár: Varga - Szűcs, Bognár, Horváth II. — Dérfalvi, Németh - Kiss, Balogh, Szentes, Ispaics, Horváth I. Edző: Gábor Sándor. KMTE: Kovács - Szili, Darvas, Takács — Pados, P amin er - Jutási, Laki II., Egres, Zsol­dos, Papp. Edző: Zádori László dr. Alig tíz másodperc telt el a kez­dés óta, a KMTE-játékosok még hozzá sem értek a labdához, máris vezetést szerzett Fehérvár. Horváth I. száguldott el a balszélen, közeli erős lövését Kovács csak kiütni *udta és a befutó Balogh a hálóba lőtt, 1:0. A hazaiak még fel sem Ocsúdtak, mikor az 5. percben újabb gólt kaptak. A felezővonal tájáról Balogh ugrott ki, lefutotta a védelmet és máris 2:0 az ered­mény. Nagy iramú, hullámzó já­ték folyt a pályán. A gyors fe­hérvári támadások mindig veszélyt jelentettek, annál kevésbé a KMTE lassú, tologatós akciói. A 16. perc­ben a kitörő Zsoldost Bognár sza­bálytalanul szerelte a 16-oson be­lül. A megítélt- 11-est Egres érté­kesítette, 2:1. Fokozatosan az MTE harcolt ki ,mezőnyfölényt, de gól­A MAGVAS VÍVÖBAJNOKSAG NAGY MEGLEPETÉSE: May bejutott e döntőbe Budapesten bonyolították le a magyar egyéni tőrvívó bajnokság küzdelmeit, ahol szép számmal akadt meglepetés. Ennek számít, hogy Sákovits és Szőcs nem ke­rültek be a döntőbe. Bejutott vi­szont a legjobb 8 közé May Attila, a K. Kinizsi tőrvívója. A bajnoki címet ismét Kamuti J. szerezte meg Gioiricza előtt. Máy 7. lett, de ez is igen nagy sikernek számít. helyzet nem adódott. Zsoldosék sorozatosan beugrottak a fehérvá­riak lestaktikájának, sokszor 3—4 csatár is lesen állt. A másik olda­lon Kovács segítette ki a bizony­talankodó védelmet, messze kifut­va háromszor is lábbal mentett. Az utolsó percben derűs jelenet adódott: Egres a leesett cipőjét vágta a labdához, az a hálóba is pattant, természetesen hiába. A II. félidő elején Pados és Is­paics futott egy labdára, s bár Pa­dosnak előnye volt, mégis a csatár érte el előbb a labdát, és a késve kimozduló Kovács mellet a kapu­ba gurított, 3:1. Az ellentámadás során Laki II. a kifutó Varga fö­lött a kapufát találta el. Ebben az időszakban is az MTE támadott többet, ennek ellenére a 15. perc­ben a vendégek értek el gólt. Hor­váth I. viharzott el ismét, beadá­sát Szentes 18 méterről bombázta a felső sarokba, 4:1. A gól után rö­vid ideig Fehérvár uralta a játék­teret, majd megint a hazai csanat jött fel. Ezúttal helyzetek is adód­tak, de a csatárok mindent ki­hagytak. így azután hiába szorult be az utolsó negyedórában a ven­dég csapat, az eredmény nem vál­tozott. A mérkőzés elején diktált nagy iramot mindkét csapat végig bírta. Ami mégis ?. fehérváriak javára billentette a mérleget, az a ha­zaiakkal szemben mutatkozó gyor­saságuk, robbanékonvságuk volt. Korszerű támadó játékuk is erre épült és eredményesnek is bizo­nyult. A küzdeni akarással a ka­posvári csapatnál nem volt baj, még 4:1 után sem adták fel és jó­részt fölényben is játszottak, de a helyzeteket kihasználni rém csak akarni, hanem tudni is kell. A székesfehérvári együttesből Bognár kimagaslót nyújtott. Rajta kívül Németh, Balogh, Ispaics, Horváth I. érdemel dicséretet. A KMTE csapatában igazán jó tel­jesítményt nem találunk. Talán Kovács, Darvas és Laki II. játéka mondható elfogadhatónak. Lenkefi játékvezetőnek több for­dított ítélete volt, s főleg az első félidőben alig alkalmazta az előny- szabályt. Ez történt még az NB II-ben: Általában a várt eredmények születtek. Két fordulóval a befe­jezés előtt csak Pápa és a KMTE sorsa pecsételődött meg. A harma­dik kieső az EVTK, Vác és a PVSK közül kerül kL Eredmények: Győri ETO—EVTK 1:0, Láng-Vá­ci Petőfi 1:0, B, Spartacus—Mo­sonmagyaróvár 2:0, PVSK-Buda- fok 4:1, Oroszlány-Szállítók 1:0, Sztálinváros—Pápa 4:0, Komló—Za­laegerszeg 2:1. A bajnoki táblázat állása a 28. forduló után: 1. Győr 28 23 3 2 65:10 49 2. Szállítók 28 16 6 6 52:23 38 3. Komló 28 15 5 8 54:34 35 4. Sz.-fehérvár 28 15 1 12 58:42 31 5. Budafok 28 12 6 10 29:27 30 6. Láng 28 11 8 9 29:30 30 7. Magyaróvár 28 11 5 12 34:44 27 8. B. Spartacus 28 10 6 12 39:43 26 9. Oroszlány 28 9 8 11 37:44 26 10. Sztálinváros 28 10 5 13 44:41 25 11. Zalaegerszeg 28 R 9 11 26:40 25 12. EVTK 28 10 4 14 33:43 24 13. Vác 28 9 5 14 26:38 23 14. PVSK 28 7 8 13 31:48 22 15. KMTE 28 7 5 16 34:56 19 16. Pápa 28 6 6 16 20:48 18-HÍREK­— Béfejezte tavasai tervét a Nagyatádi Gépállomás. A nyá­ri munkához 14 univerzál trak­tort és 6 kazalozót várnak. — A MŰI T HETEN KEZ­DŐDTEK MEG a kaposvári Iparitanuló Iskolában az írás­beli szakmunkás-vizsgák. Az írásbelieken mintegy 550 utolsó éves tanuló vett részt. — Ruhát kapott ajándékba a gyermeknapon 10 kisfiú és kis­lány az öreglaki kertimagter- melő gazdaságban. Az ünnep­ségen az ifjúsági otthon nö­vendékei műsorral kedvesked­tek a kicsinyeknek. — SIPOSS GYULA KÖLTŐ vasárnap nyitotta meg a könyvhetet Tabon a járási mű­velődési házban. Csurgón jól sikerült a könyvhét első nap­ja: 1700 forint értékű könyv fogyott el. — 72 dunántúli középiskola több mint 2000 diákja találko­zott Keszthelyen a hagyomá­nyos Helikon-ünnepségen. Az ünnepségek vasárnap délután fejeződtek be. — A MIKSZÁTH-emlékün- nepségre hazánkba érkezett csehszlovák íródelegáció tagjai szombaton este megjelentek a Szakszervezetek Művelődési Házában tartott ünnepi könyv­hét megnyitón. Az ünnepségen Benke Valéria művelődésügyi miniszter is jelen volt. — Az 1300 tagú osztrák mun­kásküldöttség kétnapos ma­gyarországi tartózkodás után vasárnap délután utazott visz- sza Budapestről hazájába. — 200 forint pénzbírsággal sújtották Bosznai 1st vári csur­gói és Jakab György szentai lakost engedély nélküli építke­zés megkezdése miatt — Háromnapos kiállítást rendez a csurgói fmsz vasbolt­ja a járási művelődési házban kultúrcikk, háztartási gépek és egyéb áruk felsorakoztatásával. — A huszonharm&dik föld­mű vessző vetkezeti önkiszolgáló jbolt nyílik meg a hét végén 'Mennyén. — Konzervkiállítást és vá­5 árt rendez Lengyeltótiban a :>ldművrss7Ö vet kezet június dlsején és másodikén. — SÚLYOS ROBBANÁS TÖRTÉNT pénteken egy tou- louse-i lőporgyárban. Az épü­let a levegőbe repült. — öt és fél millió forint a somogyi takarékszövetkezetek betétállománya. — Július 6-án újjáválasztják az SZMT választmányát és elnökségét. Az elnökség tagjai brigádmunkában készítik el a beszámolót, a jelentést és a határozati javaslatokat. — AZ ARANY-, EZÜST- ÉS BRONZÉRMEKET hétfőn dél­után adták át a Budapesti Ipa­ri Vásár legjobb kiállítóinak. — 3245 hízott sertést vásárol­tak fel az idén a íonyódi já­rásban az év első öt hónapjára előirányzott 3230 darabbal szemben. A járásban az éves terv teljesítése céljából még 5010 süldőt állítanak hízóba.- A kaposvári Fiú Felsőkeres­kedelmi iski.la 1930-ban érettségi­zett IV/A, rv/B osztályú tanulói ez év június 18-19-én tartják 30 éves érettségi találkozójukat Ka­posvárott. (13739) Művelődés «Szórakozás Vörös Csillag. Május 30-tól június 1-ig: Meztelen igazság, (Korhatár nélkül.) 5, 7, 9 óra­kor. Szabad Ifjúság. Május 30-tól június 1-ig: 105 százalékos ali­bi. (10 éven alul nem ajánlott.) 4, 6, 8 órakor. Ripp’-Rónai Múzeum: Régé­szeti, néprajzi, természettudo­mányi és grafikai kiállítás. Megyei Könyvtár: Könyv- kölcsönzés és olvasótermi szol­gálat 9—11 óráig. Ifjúsági Könyvtár: Könyv­kölcsönzés 9—11 éráig. Időjárásjelentés Várható időjárás ma estig: felhős idő több helyen kisebb esővel, néhány helyen zivatar­ral. Mérsékelt, helyenként élénkebb északi, északkeleti szél. A nappali felmelegedés néhány fokkal erősödik. Vár­ható legmagasabb nappali hő­mérséklet 15—19 fok között.- 19 840 holdon vetettek ka­pásnövényeket a nagyatádi já­rás termelőszövetkezetei. Bur­gonyát az előirányzott 5340 hold helyett 6084 holdon ül­tettek. Az időszerű növényápo­lási munkákat 3200 t&z-tag végzi.- Befejezte az új gyümölcsfa- felmérést a Központi statisztikai Hivatal. Megé.Uapftották, hogy az országban összesen 87 millió gyü­mölcsfa van, csaknem háromszor több, mint amennyi 1933-ben volt.- Harminchat ország jelentkezett eddig a Karlovy-Vary-1 filmfesz­tiválra. A szocialista államokon kívül csaknem valamennyi számot­tevő tőkés ország is képviselteti magát. A fesztivál alkalmival az idén Is megrendezik a filmeszté­ták, kritikusok és alkotóművészek szabad vitafórumát. P. Bánfáss-K. Dézsa 2:0 (2:0) FécsbányatéLep, 500 néző. V: Si- meg. P. Bányász: Kovács - Ulrich, Vámos, Bauer - Varga, Weit - Pintér, Müller, Kássa, Gyurkó, Selymes. Edző: Keszler Mátyás. K, Dózsa: Molnár II. - Güth, Illés, Deák — Szvath, Kecskeméti - Ger- bely, Nagy, Veveráii, Nagyréti, Molnár ni. Edző: Záborszki Jenő. Dózsa-támadások vezették be a mérkőzést, majd a 3. percben Sely­mes révén a hazaiak veszélyeztet­tek. Aztán kiegyenlítettebbé vált a játék. A 13. percben Nagyréti be­sétálhatott volna a kapuba, de a 16-ostól lőtt, és Kovács védett. Há­rom szöglet jelezte a kaposváriak fölényét, mégis a 21. percben a P. Bányász rúgott gólt. Szoronga­tott a Dózsa, aztán Ulrich hosszan felszabadítóit, Müller kapta a lab­dát, ő Gyurkóhoz játszott, és az összekötő a tétovázó védők mel­lett a bal sarokba lőtt, 1:0. Válasz­ként Veverén bombázott a kapu mellé. A 40. percben újabb gólt rúgtak a hazaiak. Négy Dózsa-vé- dő is tehetetlenül nézte, hogy Sely­mes miként pöccinti Molnár II. mellett a hálóba a labdát, 2:0. A félidő utolsó percében Molnár III. szépíthetett volna, de két lépésről a kapu fölé lőtt. Szünet után is inkább a kapos­vári csapat irányított. A réc iek csak szórványos lefutásokkal kí­sérleteztek, és igyekeztek tartani az eredményt. A Dózsa-csatárok tucatnyi helyzetet hagytak kihasz­nálatlanul, s egyszerűen képtele­nek voltak bevenni a jó napot ki­fogó Kovács kapuját. Közepesnél nagyobb iramú, időn­ként színvonalas, jó játéket hozott a két csapat találkozója. A pécsi csapat azzal nyert, hogy kevés helyzetét Ls jól kihasználta. Egyénileg Kovács, Várnom, Var­ga, Gyurkó és Selymes, 111. Mol­nár II., Kecskeméti és Molnár IIL tűnt ki. K. Kinizsi—Bajai Bácska 1:0 (0:0) Megyei bajnokság Baja, 3000 néző. V: Fósa. Kinizsi: Mezőfi - Sütő, Szigeti, Gergely — Acs, Márkus - Tallián, Szentgróti, Stadler, Herbei, Hor­váth. Edző: Kiss István, Baja: Kör­mendi - Bóliner, Ihos II., Bisztró- vies — Borsodi, Csanyik - Gorjo- nácz, Sipos, Welling, Dujmov II., Gugán. Edző: Onódi Béla, Hangpróbával kezdődött. A Ki­nizsit elkísérő S—400 szurkoló lel­kes buzdítása mellett lépett az igen göröngyös, rossz talajú pályára a csapat. Kezdetben nem is találták fel magukat a hepehupás talajon a Kinizsi labdarúgói. Már az első percben Acs, a másik oldalon pe­dig Gugán elől pattant el jó hely­zetben a labda. Öt perc utá-n a Kinizsi kapott jobban lábra. Szé­pen gördült az első kaposvári tá­madás, de sem Stadler, sem Tal­lián, sem pedig Szentgróti nem jutott a bajai kapu előtt lövő hely­zetbe, pedig üres volt a kapu. Élénkült a játék, és a kaposváriak irányítottak. A 13. percben Stad­ler—Szentgróti adogatás után Szent­gróti lövését csak nehezen védte Körmendi. Majd Márkus 40 mé­terről küldött nagy bombáját a felső sarokból szögletre nyomta kj nem kis szerencsével a bajai ka­puvédő. Közben a bajaiak is ke­resték a laposan, hosszú kereszt- labdákkal játszó kaposváriak el­lenszerét. A bajai csatárok is le­vitték a labdát a földre, és a 26. percben meg is ijesztették a Ki­nizsi szurkolótáborát. Dujmov. II. kitört a jobbösszekötő helyén, és hálóba is küldte a labdát, de Pósa játékvezető jól látta, hogy Weiling lesen állt, és zavarta Mezőfit a vé­désben. A bajaiak reklamáltak, a játékvezető azonban hajthatatlan maradt. A lesgól megzavarta a ka­posváriakat, és percekre feljött a bajai csapat. Gugán lövése alig zú­gott el a kapu mellett. Aztán Me­zőfi jó párszor tisztázott biztos kézzel. A 37. percben Stadler előtt nyílt alkalom a gólszerzésre. Kör­mendi ugyanis kiejtett egy labdát, de Stadler elmélázott. SZÜNET UTÁN bajai rohamok következtek. Vá­laszként Herbei próbálkozott, de Körmendi a csatár fejéről kiöklöz­te a labdát. A másik oldalon Gu­gán lövését védte nehezen Mezőfi. Majd abból keletkezett veszélyes helyzet, hogy Márkus rossz leadá­sát Sipos elcsípte, a csatár kitört, és húsz méterről hatalmas lövést eresztett meg. Mezőfi csak bravxír- ral mentette meg kapuját a góltól Agy, hogy szögletre ütötte a lab­dát. Ezzel a bajaiak egyelőre el is lőtték puskaporukat, és követke­zett a Kinizsi. Stadler szép lövése jelentette az eseményt, de most Körmendi védett bravúrosan. A kö­zönségnek tetszett a játék, gyak­ran zúgott a taps a szép akciók nyomán. Nem tudni, hogy egy kis kutyus a bajai vagy a kaposvári csapatnak szurkolt-e, de vagy két percig nem tudták elkergetni a pályáról, s emiatt állt is a játék. Aztán játékvezetői labdával foly­tatódott a küzdelem. Ismét a Ki­nizsi irányított. A 20. percben megszületett a mérkőzés sorsát el­döntő gól. Ács a felezővonal tájé­kán kapta a labdát. Hárman is zavarni igyekeztek őt, de átkígyó­zott rajtuk. A kapu előtt húsz mé­terrel látta, hogy a balszélre hú- zódett Kerbel tisztán van, kigurí­tott. Herbelnek kapóra jött a lab­da a bal lábára, s a fiatal csatár védhetetlenüí bombázott a hosszú sarokba, 1:0. A vezetőgól meg­nyugtatta a kaposváriakat, s ide­gessé tette a hazai együttest. Még hevesebbé vált a küzdelem. Egy ártatlan összecsapásnál Herbei szemhéja felrepedt, s csak három perc múlva, miután leragasztották, tért vissza a pályára. A_ 28. perc­ben Horváth fejelt érvénytelen gólt, mert akadályozták a bálái kapust. A 32. percben Stadler megkaparintotta a labdát Bóhner elől, szabad volt az út, de a csa­tár nem ismerte fel a helyzetet. A 36. percben Tallián futott el szé­pen. beadását Herber fejéről ismét leütötte Körmendi. A bajaiak kö­zül Csanyik próbálta bevenni Me­zőfi kapuját, de szöglet árán fel­szabadult a kaposvári kapu. A 42— 47. perc között a Kinizsi-labdarú­gók már csak tartották a labdát, ha kellett, visszafelé is gurigáztak. nehogy az ellenfél a labda birtoká­ba jusson. A bajai kapu előteré­ben folyt a játék, amikor'Pósa já­tékvezető lefújta, a mérkőzést. Rangadó volt a javából. Két jó formában lévő, nagy becsvággyal küzdő csapat sportszerű küzdelmét hozta a találkozó, s az irreális ta­laj ellenére is a labdarúgás sok szépségét tartalmazta. Sok volt a gyors, korszerű, helycserés táma­dás. Jól zártak a védelmek. Ki­tűnő labdákat adtak csatáraiknak a fedezetek. Mondhatnánk, alig volt gyenge pontjuk a csapatok­nak. Ezért zúgott gyakran a taps mind az egyik, mind pedig a má­sik oldalon, s bizony az ember szinte sajnálta, hogy az egyik fél­nek vesztesként kellett elhagynia a játékteret. Hogy a Kinizsi miért győzött, azt a mérkőzés után Pósa, az ismert nevű játékvezető fejezte ki legtömörebben. Azt mondotta, hogy a kaposváriak játéka lendü­letesebb volt, s még jobban tud­tak alkalmazkodni a nehéz talaj­hoz, mint a hazai együttes. A Kinizsi az idény legjobb játé­kával megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Egyénileg a kaposvári csapatban a hátsó sorok kimagaslót nyújtot­tak. Különösen Acs volt elemé­ben. s a mezőny legjobbjának bi­zonyult. Mezőfi, Szigeti, Gergely, Márkus és Sütő hibátlanul ját­szott mindvégig. Olykor bravúrok­ra is futotta erejükből. A támadó­sorban teljes egészében senkit sem lehet dicsérni, bár Szentgróti s fő­ként a balszélen Herbei olykor nagyszerű dolgokat csináltak. Hor- váthnak középen ment jobban, Tallián szünet után javult fel. Stad­ler nem középcsatár. A Bácska csapatából Körmendi minden véd- hetőt védett. A hátvédsor leg­jobbja Bóhner volt, a fedezetek közül Borsodi, a támadósorból pe­dig Dujmov II. játszott átlagon fe­lül. Pósa játékvezető és két. partblrá- ja nagyvonalúan, hiba nélkül látta el feladatát. K. S. Az NB III. további eredményei; P. Dózsa n.—K.-halasi MEDOSZ 3:2, Bácsalmás—P. Vasas 2:0, Szé­kesfehérvár—Szekszárd 2:0, Bony- hád—Komló 1:0, Csepel Autó—Ba­jai Építők 4:0. A Dombóvári-Kis­kunhalasi Dózsa mérkőzés elma­radt. A bajnoki táblázat állása: 1. K. Kinizsi 27 16 4 7 55:29 36 2. Csepel Autó 27 16 3 8 61:38 35 3. Pécsi BTC 26 12 8 6 59:37 32 4. Kh. Dózsa 25 14 3 8 51:31 31 5. Bajai Építők 26 12 7 7 47:34 31 6. Bonyhád 27 14 1 12 35:40 29 7. Bajai Bácska 26 12 4 10 33:28 28 8. Szekszárd 26 11 6 9 41:40 28 9. P. Bányász 27 12 3 12 52:44 27 10. K. Dózsa 27 11 5 11 43:45 27 11. Sz.-fehérvár 27 12 2 13 49:45 26 12. Kh. MEDOSZ 26 11 3 12 S2:42 25 13. Pécsi Vasas 26 9 7 Í0 40:44 25 14. Bácsalmás 27 10 5 12 39:54 25 15. Komló 26 3 4 19 25:62 10 16. Dombóvár 26 2 3 21 2132 7 K. V. LOBÖGÖ-K. HONVÉD l:l (1:1) Kaposvár, Textiles-pálya, 200 né­ző. V: Fenyvesi. Vörös Lobogó: Kovács I. — Lukács, Kovács II., Szilvás! — Zimoriyi, Jusits — Me­cseki, Susenka, Marton, Simon, Végh. Edző: Horváth Lajos. Hon­véd: Kubatov - Vörös, Fehér, Ge- rőházi — Szabó, Vidákovics — Bar- tulov, Tamás, Máj zik, Barta, Ág­falvi. Edző: Gyenes Antal. Sport­szerű mérkőzés volt. A látottak alapján a Vörös Lobogó könnyen nyerhetett volna. G: Végh, ill. Majzik. Jók: Lukács, Kovács II., Jusits, Marton, Simon, ilL Fehér, Bartulov, Majzik. Tolnai László SOMOGY SZOB—TAB 2:2 (2:2) Somogyszob, 300 néző. V: Csizi. Somogyszob: Angyal - Mayer, Hosszú, Németh — Kovács II., Si­mon - Gőbölős, Bálint, Kovács I., Deli, Szalai. Edző: Kolozsvári Ist­ván. Tab: Weisz — Györke I., Fritz, Krutek — Garabon, Simon I. — Lőrincz, Simon II., Barna, Cza- bula H., Puha II. Edző: Barna Fe­renc. Alacsony színvonalú, csapko­dó játék folyt. A lélektel énül ját­szó somogyszobiak 2:0 után kien­gedték kezükből a győzelmet. A 65. percben Bálintot és Barnát a játékvezető kiállította. G: Szalai, Kovács n., ill. Lőrincz, Simon II. Jók: Kovács n., ilL Györke I., Fritz. Kisgyura Károly K. VASUTAS-LENGYELTÓTI 1012 (5:2) Kaposvár, Vasutas-pálya, 200 né­ző. V: Lévák. Vasutas: Mohácsi - Wéber, Nagy II., Nagy I. - Karai, Miseta — Horváth, Németh, Jónás, Kúti, Bencs. Edző: Tőke János. Lengyeltóti: Bódis - Jónás, Suri, Kovács - Németh, Polgárdi - So­— A totó 12 találatos szelvénye: x 2 x 1 X 2 1 1 2 1 2 1. A 12 talá­latos szelvény 23 046 forintot, a 11 találatos 908 forintot, a 10 találatos 128 forintot fizet. Vigaszdíjra a 21. hét 9 találatos szelvényei jogosul­tak. mogyvári. Csordás, Parrag, Nyers,1 Porcz. Edző: Hruska István. Végig nagy fölényben játszott, s ilyen arányban is megérdemelten győ­zött a kaposvári vasutas csapat. G: Bencs 4, Kúti, Németh'2—2, Jónás, Horváth, ill. Csordás, Nyers. Jók: Wéber, Nagy II., Kúth, Jónás, a mezőny legjobbja, ill. Parrag, Nyers. Baksa Imre SIÖFOK—MARCALI 5:0 (1:0) Balatonújhely, 300 néző. V: Hor­váth Z. Siófok: Varga - Vörös, Balogh, Győrfi — Nagy, Egyed - Németh, Sier, Tóth, Szabó, Keszt­helyi, Edző: Haragh Tibor. Mar­cali: Szántó — Bácsics, Jakab, Bog­nár — Király, Ihász — Palancsa, Grujber, Horváth. Bertók, Farkas. Edző: Abonyi Károly. A lelkesen küzdő vendégeknek nem volt el­lenszerük az ez alkalommal igen jól játszó hazai csapattal szem­ben. Az 5:0 megfelel a játék képé­nek. G: Tóth 3, Sier, Németh. Jók: Varga, Németh, Tóth, Szabó, ill. Szántó, Ihász, Palancsa, Farkas. Dr. Újvári István BARCS-TASZARI HONVÉD 5:2 (4:0) Barcs, 500 néző. V: Nyári J. Barcs: Gál — András, Bednvák, Papp — Zsibrek, Otartics II. — Otar- tics I., Göncz, Filiszár, Mayer, Márkus. Edző: Szóvári György. Taszár: Fekete - Temesi, Kalló, Kemény — Dobos, Zilahi — Török, Paczur, Faludi, Vellai, Borók. Ed­ző: Biczó István. Élvezetes, jó já­tékot hozott a két csapat találko­zója. A barcsiak igen jól használ­ták ki helyzeteiket az időnként öt­letesen játszó Ta szári Honvéddel szemben. G: Otartics I. 3, Göncz. Márton, ül. Vellai. Borók. Jók: Bednyák, Otartics I., Otartics II., Márton, ill. Török, Paczur, Vellai. Göndöcs Jenő ZAMARDI—BALATONLELLE 2:2 (2:0) Balatonlelle, 400 néző. V: Nárai. Zamárdi: Mányoki - Lőrinczi II., Lőrinczi I., Jánosi — Papp I., Papp II. — Török, György, Keriész, Friesz, Bóna. Edző: Győri János. Balatonlelle: Takács — Gréczi, Sza­bó II., Gróf — Szabó I., Szekeres - Petrus, Papp, Kovács, Szűcs L, Horváth. Edző: Pesti János. Mind­két félidőben a széltől támc atott csapat játszott jobban. Egyaránt ki is használták helyzeteiket. G: Friesz 2, ill. Szűcs I., Horváth. Jók: Lőrinczi I., György, Friesz, ül. Ta­kács, Gréczi, Szűcs I. Hajas Gyula KMTE II.—NAGYATÁD 4:1 (2:1) Kaposvár, 1000 néző. V: Szabó II. KMTE II.: istvándi - Vigh, Gál, Ivánfi — Németh. Vajda — Hor­váth, Tiszagáti. Suszter, L?ki I., Laki III. Edző: Radnai Tstván. Nagyatád: Krivarics - Tálas II., Bogdán. Izsák - Voikovics, Sas­vári — Makkos, Selmeczi I., Sel- meezi II., Simon. Posta. Ed^ő: Selmeczi István. Közepes és színvonalú mérkőzés volt. Különö­sen az atádiak játékán látszott, hogy nincs tét a találkozón. G: Suszter 2, Horváth, Tiszagáti. ill. Posta. Jók: Istvándi, Horváth, Suszter, ill. Bogdán, Izsák, Posta. CSURGÖ-GYÉKÉNYES 2:2 (2:0) félbeszakadt Gyékényes, 400 néző. V: Molnár. A két szomszédvár találkozója nagy csatát hozott. Már-már dön­tetlen született, amikor a 83. nerc­ben a játékvezető a csurgói Na­gyot kiállította. Mivel a játékos vo­nakodott elhagyni a pályát, a já­tékvezető lefújta a mérkőzést G: Sebestyén 2, ül. Ivancsics, Szolno­ki. A megyei bajnokság állása: 1. K. Honvéd 26 20 3 3 81:24 43 2. Tab 26 16 2 9 61:32 32 3. Siófok 26 13 4 9 49:40 30 4. Csurgó 25 11 7 7 48:33 29 5. K. V. Lobogó 26 11 6 9 38:41 28 6. Taszár 26 11 5 10 56:45 27 7. Marcali 26 12 3 11 60:50 27 8. Barcs 27 10 7 10 41:37 27 9. Balatonlelle 26 9 6 11 48:50 24 10. K. Vasutas 27 11 2 14 48:56 24 11. Nagyatád* 26 11 2 13 59:49 22 12. Zamárdi 26 9 4 13 41:64 22 13. Somogyszob 26 6 7 13 37:67 19 14. Lengyeltóti 26 6 6 14 26:74 18 15. Gyékényes 25 5 6 14 31:61 1» * két büntetőpont levonva.