Somogyi Néplap, 1960. március (17. évfolyam, 51-77. szám)

1960-03-01 / 51. szám

©»SB ..... A VASARNAP SPORTJA l eases© VASÁRNAPI LABDARÚGÓ-MÉRLEG Megkezdődött. Hogy a szurko­lók mennyire várták ezt a vasár­napot, ékesen bizonyítja a mérkő­zések nézőszáma. Már szombaton a megyei bajnokság rangadóján kaposvári megyei nézőcsúcs szüle­tett. A megyeszékhelyen, amióta a legjobbak a Nemzeti Bajnokságban küzdenek, önálló megyei mérkő­zésen még sosem volt 1000 néző. A KMTE sem csábított még 3500 szur­kolót a pályára, mint most vasár nap. És nemcsak Kaposvárott, ha­nem majd valamennyi mérkőzé­sen kirukkoltak a szurkolók. Kü előzték meg a komlói csapatot, tú­lönösen Lengyeltótiban volt .telt 900 ház-«; a hazaiak mérkőzésére «zurkoló gyűlt össze. . ,_a_ Ilfivan ho£rv Nos, a csapatok rá is szolgáltak | előtt 10 gólt rúgott a Bajai Építők nek. A KMTE azonban nem adta jelenleg a híz a 1) mra. Ál ta I ában megäüa-! S^zatln nK, £ '*o£ZÜ: Ät Ä“ olyan Ip”. mint a nyitány, ha ezzel a kapósaán NB-s csapatok a meg- ielkesedéssel é, akarással küzd a szerezhető 6 pont közül ötöt gyűj­töttek. Megyei csapataink is általá­ban jó felkészültségről tettek ta­núbizony s * got. KMTE együttese, akkor az idény végéig még sok minden történhet... NB Ill-as csapataink közül első­sorban a Dózsát illeti elismerés. Szekszárdim tíz emberrel győzött a csapat bizonyítván, hogy komo- MTE-t - még legvérmesebb hí- j lyan készült a tavaszi idényre, s vei is - az ellen a Komló ellen, hogy a lila-fehér csapat tíz kö- amely ma az NB II. egyik legjobb j römmcl harcol maid, hogy elke- együttese. No meg vészes hírek I rülje a kiesést. A KMTE-vel kezdjük a sort. Ál­talában esélytelennek tartották az A Kinizsi egy félidőn at gyen­gélkedett. Nem tudni, ha nem jön közbe egy igazán szerencsés 11-es, miként alakul a mérkőzés. Igaz, a bajnoki táblázatra nem jegyzik fel, hogy a Kinizsinek meg kel­lett izzadnia a komlói 2:l-ért, a jövőt illetően azonban tovább kell javulnia ? csapatnak, ha az esé­lyesek sorában akar maradni. A megyei labdarúgó-bajnokság sok jó mérkőzést hozott, négy ta­lálkozó végződött döntetlenül. Az első fordulóban csupán Somogy- szob és Siófok csapata gyengélke­dett. A gyékényesiek nagyobb ve­reségét az magyarázza, hogy a KMTE II. .bomba csapattal« lépett pályára. Elindult tehát a kerek bőrlabda. Mostantól kezdve öt hónapon át hétről hétre pályára lépnek a ked­venc labdarúgók, hogy örömet szerezzenek vagy bosszúságot okoz­zanak h veiknek. Szép volt a nyi­tány. A megyei I. osztályban ítt- ott mégis volt kisiklás, öt labda­rúgót állítottak ki mindjárt az el­ső héten. Ez bizony sok, és arra figyelmeztet, hogy nem elég a sportszerűségi versenyről csak be­szelni, hanem cselekedni is kell. Derekasan harcolt a KMTE, s rászolgált az egy pontra KMTE—Komiéi Bányász 2:2 (1:1) Kaposvár, 3000 néző. V: Pillér. KMTE: Kovács - Szili, Danas, Takács — Gál, Pados — Jutási, Horváth, Zsoldos, Pammer, Papp. Edző: dr. Zádori László. Komló: Lukács — Kanizsai, Palotás, Kom­lói — Molnár n., Molnár I. — Ga- rai, Cziráki, Perényi, Sós, Faragó. Edző: Hemmer Lajos. Tavasznak is beülő idő fogadta az NB II. kaposvári nyitányát. Igen jól előkészítették a pálya ta­laját, ez azonban a szurkolók meg­állapítása szerint inkább a kom­lóiaknak kedvezett. Nagy taps kö­szöntötte a pályára lépő csapato­kat. L FÉLIDŐ A KMTE középcsatára, Zsoldos indította el a labdát, s már az el­ső kaposvári lefutás góllal végző­dött. Papp nyargalt el a balszélen, jól szállt a beadás, a védők késlekedtek, s a szemfüles Ju­tási a hálóba nyomta a labdát, 1:0. A gyors gól felrázta az MTE-t, s egymásután vezette támadásait eb­ben az időben. Papp kétszer is jól futott el, de beadás helyett messziről nehéz szögből lőtt — eléggé önzőén —, s a komlói ka­pus hárított. Negyedóra múltán ju­tott szóhoz meglepetéséből a kom­lói csapat. A kaposvári védelem egyre inkább bizonytalankodni kezdett. A 18. percben a kaposvári hát­védek késlekedtek a közbe­avatkozással, Sós a jobbszélre keveredve tisztára játszotta magát, beadásnak szánt lövése a 16-os oldalvonaláról érkezett Kovács elé, s ő oly szerencsét­lenül ütött a labdába , hogy az a kapufa éléről a hálóba vágó­dott, 1:1. A komlói csapat egyre jobban be lelendült, mezőnyfölényt harcol4 ki, de komoly gólhelyzet egyik oldalon sem adódott. II. FÉLIDŐ Most a komlóiak vezették az el ső veszélyes támadást. Cziráki a jobb oldalról az oldalhalót talált el. Még tartott a komlói nyomás, ami­kor váratlanul a KMTE ért el újabb gólt. Pados mintegy 45 méterre ? komlói kaputól kap­ta a labdát, a fedezet egyet igazított rajta, maid hirtelen lövésre szánta marrát, s a jól eltalált labda a kapufa felső éléről a meglepett Lukács mö­gött a kapuba jutott, 2:1. Most már nyugodtabban játszott az MTE, de a komlói csapat nem ad­ta fel. Sőt a 12. percben parázs jelenet, iátszódott le Kovács ka­puja előtt. Először Garai eresztet meg nagy lövést, de Kovács ki­öklözte a labdát, ezt Perényi bom­bázta kapura, s Kovács másod­szor is menteni tudott. Egy erőtlen KMTE-támadás következett válasz­ként, de a 18. percben ismét Ko­vács kapuja forgott veszélyben, azonban mentett a kapufa. A sorozatos komlói támadások a 22. percben mégis góllá értek. Cziráki veszélyeztetett. A vete­rán csatár nagy lövést eresz­tett meg, a labda ismét a kapu­fán csattant, majd visszaper­dült Garai elé, s a szélső má­sodszorra nem hibázott, 2:2. Komlói percek következtek. Akkor volt különösen meleg a helyzet, amikor Szili »odaajándékozta« a labdát Sósnak, de a csatár hibá­zott. A másik oldalon a 39. percben a fiatal Horvátb- nak volt mérkőzéslabdája, de mcgilletődött, s nyolc méterről gyengén a kapusba lőtt. Ezzel aztán mindkét csapat el is lőtte puskaporát, s beletörődtek a döntetlenbe. BÍRÁLAT: Eszményi labdarúgó-időben, jó talajú pályán élvezetes, szép mér­kőzést hozott a két csapat talál­kozója. Nem látszott, hogy még csak az idény elején tartunk, hisz kezdettől fogva szinte végig nagy volt az iram. A két jól felkészült csapat nagy küzdelmében az tük­röződött, hogy a Komlói Bányász egyénileg jobb képességű labda­rúgókból áll, mint a kaposvári csapat. Ezt a többletet azonban a hazai együttes határtalan lelkese*- déssel pótolt?.. Olykor meg-meg- csiUant mindkét csapat tudása. ttunk szép váltásokat, ötletes "kombinációkat. Mégis főleg a lab­darúgás küzdő jellege domboro­dott ki. Küzdeni a KMTE tudott lobban. Ennek eredménye, hogy az NB II. sereghajtója kétszer is vezetést tudott szerezni, s percekre közelebb került a győzelemhez. Ha a kaposvári védelem több elgon­dolással játszik, s olykor nem kap kod, a másik pont is Kaposvárott maradhatott volna. Noha a Komlói Bányász jobb csapat, mint az MTE, a derekasan harcoló kapós váriak megérdemelten jutottak az egyik bajnoki pont birtokába. Egyénileg: a KMTE-ben Kovács az első gólban ludas. Volt viszont néhány parádés alakítása. A hát­védsor s egyben a csapat leg­jobbja Darvas volt: kitünően rom­bolt. s majdnem hiba nélkül látta el feladatát. Jól küzdött Takács is. Szili többször kcnnyelműsködött. A két fedezetnek nem ment. Pados góljával mégis részese lett a siker­nek. A támadósorban csak Papp játékát lehet dicsérni. A többiek jó kezdés után visszaestek. A fia­tal Horváth ereje Is elég hamar elfogyott, s a második félidőben már nagyon indiszponáltan ját­szott. A komlói csapat új kapusa nem remekelt, a második gól lelkén szárad. A hátvédsorban Komlói játszott legtisztábban hasznosabban, Kanizsai, de külö­nösen Palotás sokat »faragtak«. A két fedezet volt a csapat legjobb­ja, különösen Molnár I. A táma­dósorban Garai, Sós és Cziráki je­leskedtek. Pillér játékvezető határozottan vezette a mérkőzést, és jól kéz­ben tartotta azt, bár időnként I mérlegelt. MEGYEI BAJNOKSÁG KMTE II.—GYÉKÉNYES 3:0 (1:0) Kaposvár, 2000 néző. V: Kovács. KMTE H: Istvándi — Földi, Eg­res, Boldogh — Németh, Vígh — Laki II., Tiszagáti, Vajda. Laki I., Laki III. Edző: Radnai István. Gyékényes: Mészáros — Rltecz, Baróti, Aradi — Máté, Szolnoki — Sebestyén, Oletics, Ivancsics, Já­nosa, Gergelics. Edző: Micsók Já­nos. Az NB Il-es játékosokkal te­litűzdelt KMTE végig kezében tar­totta a játék irányítását. A gyéké­nyesiek szívósan és eredményesen védekeztek. G: Vígh, Vajda, Eg­res. Jók: Földi, Németh, ill. Mé­száros, Baróti. K. H. VASUTAS—BARCS 1:1 (0:0) Kaposvár, Cseri pálya, 200 néző. V: Szigetvári. Kaposvár: Illés — Wéber, Nagy, Tihanyi — Karai, Miseta — Cze- ne, Németh, Benedek. Jónás, Hor­váth. Edző: Tőke János. Barcs: Jobbágy — Bednyák, Hamarics, Papp — Maróti, Otartics II. — Otartics I., Göncz, Filiszár, Mayer, András. Edző: Szóvári György. A vasutas rangadó nagy küzdelmet, de a vártnál alacsonyabb színvo­nalú játékot hozott. A nagy becs­vággyal játszó vendégek szünet után hamarosan Papp váratlan lö­véséből megszerezték a vezetést. Válaszként a kaposváriak Horváth révén egyenlítettek. Nagy küzde­lem indult meg a győztes gólért, ennek hevében Papp elragadtatta magát, s tiszteletlen beszédért a játékvezető kiállította. A tíz főre olvadt barcsiak nem adták fel, sőt a vége felé ők támadtak töb­bet. Igazságos döntetlen. Jók: Nagy, Karai. Németh, ill. Hama­rics. Otartics II., Mayer, András. Határozott, jó játékvezetés. K. S. NAGYATÁD—SIÖFOK 4:1 (4:0) Nagyatád, 600 néző. V: NáraL Nagyatád: Köves — Bogdán, Vojkovics, Krivarics — Tálas, Sel- meezi II. — Makkos, Selmeczi I., Simon, Posta, Wirth. Edző: Selme­czi I. István. Siófok: Varga - Farkas, Balog, Egyed — Nagy, Györfi — Vörös, Sier, Tóth, Sza­bó, Búza. Edző: Haragh Tibor. Az első félidőben élvezetes já.ték folyt játékvezető előbb Simont, pályán. A jó napot kifogó ha- Surit kiállította. Igazságos hamarosan egyenlített. A hazaiak védekeztek. Ebben az időszakban egyre keményebbé vált a mérkő­zés. sok volt a szabálytalanság, a majd dön­zaiak ebben az időben sorra érték teilen. G: Nyers, illetve Lábas, el góljaikat. Szünet után viszont Jók: Jónás. Kovács, Németh, ül. mindkét csapat kifulladt. Ekkor Perreg, Jusits, Lábas. már sok volt a durvaság. Búza megsérült, és kiállni kényszerült. Simont a játékvezető állította ki. G: Selmeczi I., 3, Simon, ill. Sier. Jók: Bogdán, Selmeczi II., Selme­czi I., ill. Tóth, Búza. MARCALI—SOMOGYSZOB 5:2 (1:1) Marcali, 500 néző. V: L vak. Marcali: Szántó — Bácrics, Haj­dú. Király — Ihász, Bertók — Kis­Magyar Ernő ZAMARDI—TAB 2:1 (1:0) Zamárdi. 500 néző. V.: Horváth G, Zamárdi: Mányoki — Lőrincz.II, Török I., Lőrincz I. — Vörös, Papp — Kriszbai, Friesz, Kertész, György, Török II. Edző: Győri Já­nos. — Tab: Veisz — Simon I.; Gj'örke I., Krutek — Györke II., Garabon — Simon II., Puha. Cza- bula I.. Szabó, Czabula II. Edző: borsó, Bene. Takács. Jakab, Far- j Barna Ferenc. A mély talajú pá- kas. Edző: Abonyi Károly. So- j lyán mindvégig heves küzdelem mogyszob: Angyal — Mayer. Hosz- j folyt. A hazai csapat főként ná­szú, Simon — Kovács II.. Németh gyobb lelkesedésének köszönheti Dombi, Kovács I.. Gőbölös, Bá­lint, Futó I. Edző: Kolozsvári Ist­ván. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. Szünet után a ha­zai csapat szinte tetszés szerint ér­te el góljait. G: Takács 2, Jakab, Kisborsó, Bertók, ül. Bálint 2. Jók: Hajdú, Bene, Takács, ill. Ma­yer, Dombi, Bálint. Jó játékveze­tés. Kálmán Sándor LENGYELTÓTI—K. V. LOBOGÓ 1:1 (1:0) Lengyeltóti, 900 néző. V: Szabó II. Lengyeltóti: Bódis — Jónás, Su- ri. Kovács — Németh, Porcz — Leier, Csordás, Helyes. Nyers, Mi- letics. Edző: Bodor József. K. V. Lobogó: Kaizer — Lukács, Perreg, Szilvási — Simon, Jusits — Végh, Zimonyi, Marton, Kovács II., Lá­bas. Edző: Horváth Lajos. A ha­zai csapat kapott jobban labra, s a 6. percben Nyers a vezetést is megszerezte a lengyeltótiaknak. Azután fokozatosan feljöttek a vendégek is. Szünet után a Vörös Lobogó volt a többet támadó, s értékes győzelmét. G.: Lőrincz I.; Kriszbai, ill. Puha I. Jók: Mányo­ki, Papo. Kriszbai. illetve Györ­ke I.. Garabon, Szabó. Jó játék- vezetés. Dr. Fazekas Mihály CSURGÓ—BALATONLELLE 2:2 (1:0) Csurgó, 400 néző. V: Fenyvesi. Csurgó: Kepler — Németh, Hot- tó II., Olvasó — Bata, Varga — Sebestyén, Sótonyi, Nagy II., Hot- tó I.. Rostás. Edző: Pápa Imre. Balatonlelle: Takács — Petrus; Szabó, Kriska — Kindler, Szűcs I. — Pesti, Papp, Szűcs II., Cser, Horváth. Edző: Pesti János. Az el­ső félidő kiegyensúlyozott, olykor élvezetes játékát a második fél­időben kemény, inkább csapkodó játék váltotta fel. A hazaiak töb­bet támadtak, a vendégek jól használták ki helyzeteiket. Olva­sót a 70. percben kiállította a já­tékvezető. G: Nagy II.. Bata, ül. Papp, Szűcs II. Jók: Hottó II., Bata, Nagy II.. Hottó I., ill. Ta­kács, Szűcs I., Papp, Szűcs II. Halmai Emil Ez történi még az NB ll-ben Kikapott a Székesfehérvári Va­sas, méghozzá Fehérváron. Ez ta­lán a forduló legvaskosabb meg­lepetése. Minthogy a Szállítók is csak döntetlent értek el a Láng ellen, így a győriek előnye már 4 pontra nőtt. Eredmények: Győri Vasas ETO—Sztálin város 2:0 (1:0) Váci Petőfi—Pápa 3:2 (3:0) Vác, 3500 néző. Mosonmagyaróvár—Székesfehérvár 1:0 (1:0) Székesfehérvár, 4500 néző. A bajnoki táblázaton a helyzet nem változott lényegesen. A sorrend a következő: Győr, 10 000 néző. 1. Győr 16 13 1 2 36:5 27 Szállítók—Láng 0:0. 2. Szállítók 16 10 3 3 28:13 23 Fóti út, 2800 néző. 3. Budafok 16 8 4 4 15:13 20 Zalaegereszegi TE—B. Spartacus 4. Sz.-fehérvár 16 9 1 6 38:23 19 3:1 (2:0) 5. Komló 16 7 4 5 30:18 18 Zalaegerszeg, 2500 néző. 6. B. Spartacus 16 7 3 6 27:27 17 Pécsi VSK—Oroszlány 2:2 (1:1) 7. Vác 16 7 2 7 20:22 16 Pécs. 4000 néző. 8. Láng 16 5 5 6 17:19 15 Budafok—EVTK 1:0 (0:0) 9. Magyaróvár 16 5 5 6 19:26 15 Budafok, 2500 néző. 10. Oroszlány 16 5 4 7 23:30 14 A KMTE jövő vasárnapi ellenfe­11. ZTE 16 5 4 7 15:25 14 le. az EVTK nem játszott rosszul. 12. EVTK 16 6 1 9 19:29 13 Szünet után fölényben is volt a 13. Pápa 16 5 3 3 15:28 13 Budafokkal szemben, de az erzsé­14. PVSK 16 4 4 8 21:25 12 berti támadósor gólképtelennele 15. Sztálinváros 16 5 t 10 28:30 11 bizonyult. 16. aROTT* KMTE 16 3 3 10 18:36 9 Á megyei bajnokság 1. K. Honvéd 16 13 2 1 53:13 28 2. Tab 16 10­6 44:20 20 3. Taszár 16 7 5 4 33:23 19 4. Csurgó 16 7 4 5 33:24 18 5. Marcali 16 8 1 7 42:31 17 6. Lengyeltóti 16 7 3 6 25:40 17 7. Barcs 16 5 6 5 22:20 16 8. Nagyatád* 16 8 1 7 41:31 15 9. KMTE II.* 16 8 1 7 43:36 15 10. Balatonlelle 16 5 5 6 32:37 15 11. Siótok 16 6 3 7 26:32 15 12. K. V. Lobogó 16 5 4 7 24:39 14 13. Zamárdi 16 7 1 9 26:39 13 14. K. H. Vasutas 16 5 1 10 22:38 11 15. Gyékényes 16 4 3 9 18:39 11 16. Somogyszob 16 2 4 10 24:47 8 * két büntetőpont levonva. Megyei ifjúsági bajnokság Meglepetés a lenje a Dózsa K. Kinizsi döntet« ellen. Ugyancsak Az NB 111-ból jelentjük Kovács Sándor Többet vártak a Kinizsitől Komlón K* Kinizsi—Komlói Béta-akna 2sl (Osl) Komló. 120) néző. V: Szabó I. Kinizsi: Őri - Tálas, Tóth, Ger­gely — Szigeti, Márkus — Szent- gróti, Mózsi, Acs, Herbei, Horváth. Edző: Avar István. Komló: Baksa- Somogyvári, Trischler, Takács- Göncz, Bocsor - Tóth II., Deák, Sör, Farkas, Király. Edző: Farkas József. v Az első negyedórában kiegyen­lített játék folyt a pályán. Ebben az időszakban nem alakult ki ko­moly helyzet a kapuk előtt. Maid fokozatosan fölénybe került a Bé­ta-akna. Király, Farkas és Sör óriási helyzeteket hagytak ki. A 39. percben veaetést szerzett a komlói csapat. Tóth II. ug­rott ki, a csatár egérutat nyert, s amikor őri kimozdult kapu jából, a kapus felett a hálóba emelte a labdát, 0:1. A Kinizsi megzavarodott, s a gól után is a Komlói Béta játszott nagy fölényben. Szünet után feljött a Kinizsi. Egyre-másra vezette támadásait a kaposvári csapat, de a támadókor tervszerűtlen játékán minden el­halt. Az 57. percben szerencsés gól­hoz jutottak a kaposváriak. Baksa kapus már birtokba vet­te a labdát, amikor beleütött Acs arcába. Minthogy az eset a 16-oson belül történt, a já­tékvezető ll-cst Ítélt. A bün­tetőt Horváth értékesítette, 1:1. A Kinizsi átcsoportosította tárna- dósorát, Horváth lett a középcsa­tár, Szentgróti a balszélső. Szentgróti új szerepkörében jól mutatkozott be, nagyszerűen futott el a »'alfélen, hirtelen lövésre • ■’? és a lab­da a meglő,: kanu: me1 lett a hálóba vágódott, 2:1« A másik oldalon még egyszeri méláz el a második gólnál, bizony Tóth n. veszélyeztetett, de felsza­badult a kaposvári kapu. Az utol­só negyedórában a Kinizsi már csak az eredmény tartására töre­kedett. Közepes iramú és színvonalú mérkőzést hozott az élénk érdek­lődéssel kísért találkozó. A lab­darúgás komlói hívei csalódottan szemlélték a tavaly még NB Il-es K. Kinizsi csapatának olykor öt~ lettelen, tervszerűtlen játékát. Ha Baksa, a komlóiak kapuvédője nem ragadtatja el magát, s nem a kaposváriak aligha tértek volna győztesként haza a komlói talál­kozóról. A látottak alapján a Ki- n:zsi nem is szolgált rá a győze­lemre. A lelkesen játszó hazaiak legalább egy pontot megérdemel­tek volna. Egyénileg a Kinizsiből a fiatal Tálas, továbbá Tóth és Gergely, elöl Szentgróti és Acs tűnt ki. A hazai együttesben találjuk a me­zőny legjobbját. Takácsot, rajta kívül Göncz játéka dicsérhető. Vízhányó Imre A pécsi csapatok »fekete vasár­napja« jeüemzi a Délnyugati NB III. első fordulóját. Arra még nem volt példa, ami most történt. Valamennyi pécsi együttes vere­séget szenvedett! (Hogy teljes le­gyen a pécsiek »fekete vasár­napja«, kikapott a kedvenc Pécsi Dózsa is az NB I-ben. Csupán a PVSK szerzett egy pontot.) A legnagyobb érdeklődés a K.- halasi Dózsa—Pécsi BTC mérkő­zést kísérte. A pécsiek simán ve­reséget szenvedtek Halason. Igaz, hogy a Kinizsi jövő vasárnapi el­lenfele igen jó formában van. Nagy harc lesz a negyedik kieső hely elkerüléséért. A versenytfutó Bácsalmás, a K. Dózsa és a Szé­kesfehérvári MÁV egyaránt győz­ni tudtak. Székesfehérvár és a K. Dózsa idegenben. A forduló eredményei: Kiskunhalasi Dózsa—Pécsi BTC 4:2 (2:1) Kiskunhalas, 2000 néző. Csepel Autó—Dombóvár 3:0 (1:0) Dunaharaszti, 800 néző. Székesfehérvár—Pécsi Vasas 5:2 (2:1) Csima sérülése miatt 10 főre olvadt a Dózsa K, Dóz«a—Szekszárdi Petőfi 2:1 (2:0) Szekszárd. 1200 néző. V: Ham- j mer. K. Dózsa: Molnár II. - Güth, Il­lés, Deák — Szvath, Kutasi — Ger« bely, Kecskeméti, Csima, Nagy­réti, Molnár Hl, Edző: Zaborszki Jenő. Szekszárd: Frey - Szigeti, Cser, Prokli - Simon, Bosnyák - Hóman, Terebesi, Benács, Szörényi, Török. Edző: dr. Abrahám László. A kaposvári csapat nagy becs­vággyal vetette magat a küzde­lembe, s a kaposváriak gólra tőre játéka meg is hozta az eredmé­nyét. A 17. nercben Molnár kirúgását Kecskeméti ügyesen kezelte le, kiugratta Nagyrétit, o lefutotta védőit, kicselezte a kapust is és a hálóba lőtt, 1:0. A 29. perc­ben úiabb kaposvári gól sz. letett. Molnár Hl. vezrf'e a t? marást ? baloldalon, középr játszott Nagy rétihez, s as ele méhen lévő csatár 11 méterről védhetetlenül bombázott a há­lóba, 2:0. A második gól után a szekszáiv diak rájöttek, hogy ennek fele sem tréfa, ők próbálták átvenni a kezdeményezést, s a 38. percben Török előtt alkalom is nyílt a gól­szerzésre, de a fiatal szélső a2 üres kapu fölé lőtt. A második félidő rosszul kezdő­dött a kaposváriak számára. Az 5. percben Csima egy összecsapásnál rosszul esett a földre, elvesztette eszméletét, s kórházba kellett szállítani. Néhány perc múlva folytatódott a játék, s a kaposvá­riak sorai érthetően megzavarod­tak. Szinte nyomasztóvá vált a ■ zekszárdiak fölénye, de ól csak ? 16. percben szülé­sit 11-esből. Zörén: i átese t Güth lábán a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Terebesi ér­tékesítette, 2:1. Továbbra is a szekszárdi csapat játszott nagy fölényben. A kapos­váriak azonban szívósan védekez­tek, s ha a megerősített hátvéd­sort olykor áttörtek is a szekszárdi csatárok, akkor Molnár n. min­dent hárított. A találkozóra — érthetően — rá­nyomta bélyegét a kaposvári kö­zép rsatár, Csima súlyos sérülése. A mérkőzés sorsát mégis eldön­tötte az, hogy a kaposváriak gyors két góljára a tehetetlen hazai tá­madók szinte képtelenek voltak válaszolni. Hiába játszott a játék­idő nagyobbik felében fölényben a hazai csapat, a vendég együttes - tegyük hozzá, megérdemelten — a két bajnoki pont birtokába ju­tott. Jók: Molnár II., a mezőny leg­jobbja, Illés, Szvath, Molnár III. ül. Simon és Török. Dr. Tucsni László Pécs. 300 néző. Bajai Bácska—Pécsi Dózsa II. 4:3 (2:1) Pécs. 200 néző. Bajai Építők—Pécsi Bányász 4:3 (1:1) Baja. 2500 néző. Bácsalmás—Bonyhád 2:1 (0:1) Bácsalmás, 700 néző. A bajnoki táblázaton egyre in­kább megugranak a csepeliek. Előnyük most már 4 pont. A táblázat állása: 1. Csepel Autó 17 13 1 3 51:23 27 2. Bajai Építők 17 10 4 3 32:22 24 3. Pécsi BTC 17 9 5 3 42:26 23 4. K. Kinizsi 17 10 2 5 37:19 22 5. K.-halasi D. 17 10 1 6 42:27 21 6. Bajai Bácska 17 9 3 5 23:20 21 7. Szekszárd 17 8 3 6 30:30 19 8. P. Dózsa II. 17 8 2 7 44:32 18 9. Bonyhád 17 8 1 8 24:27 17 10. P. Bányász 17 7 2 8 30:28 16 11. P. Vasas 17 5 5 7 26:33 15 12. Sz.-fehérvár 17 7 10 32:36 14 13. K. Dózsa 17 5 4 8 27:35 14 14. Bácsalmás 17 5 4 8 25:35 14 15. K.-halasi K. 16 4 1 11 23:37 9 16. Komlói Béta 17 2 3 12 15:41 7 17. Dombóvár 17 2 3 12 16:53 7 siófoki ifik simán kikaptak Atá- don, a barcsiak pedig Kaposvárott a K. H. Vasutastól. A megyei ifi-bajnokság eredményei: K. H. Vasutas—Barcs 3:2. KMTE—Gyékényes 5:0. Nagyatád—Siófok 4:2. Lengyeltóti—K. V. Lobogó 4:1. Csurgó—Balatonlelle 4:0. Marcali—Somogyszob 8:0. K. Kinizsi—K. Dózsa 2:2. Zamárdi—Tab 2:0. NB !-es eredmények: Csepel-MTK 2:1 (1:1). 1 Újpesti Dózsa—Szeged 2:1 (1:0). BVSC—Tatabánya 1:1 (1:0). Bp. Honvéd—Dorog 5:1 (0:1). Vasas—Szombathely 4:2 (1:1). Diósgyőr—Pécsi Dózsa 5:0 (3:0). Ferencváros—Salgótarján 3:1 (1:1). A bajnokság állása: 1. Újpesti Dózsa 23, 2. MTK 18, 3. Bp. Honvéd 18, 4. Ferencváros 17. 5. Vasas 17, 6. Diósgyőr 15, 7. Tatabánya 15, 8. Csepel 14. 9. Sze­ged 12, 10. BVSC 11. 11. Dorog 10, 12. Szombathely 9, 13. Pécs 9, 14. Salgótarján 8 ponttal.- A totó 12 találatos szelvénye: Z 2 2 l x 1 1 1 x x x 2. A 12 talá­latos szelvény 203 324 forintot, a 11 találatos 5213 forintot, a 10 ta­lálatos 435 forintot fizet. A spaitakiád megyei döntőre készülnek a kiskorpám nöl sakkozók. Pump Margit (balról), a kaposvári jáí3S bajnoka szeretne a megyei bajnokságon is jól szerepelni.