Somogyi Néplap, 1960. március (17. évfolyam, 51-77. szám)

1960-03-29 / 75. szám

A VASÁRNAP SPORTJA E» történt még as NB Il-ben Általában sima forduló vólt az NB II. keleti és nyugati csoport­jában egyaránt. A vártnál nehe­zebben győzött Székesfehérvárott a Győri Vasas ETO. Eredmények: Komló-EVTH 2:1 (1:1), Szállítók “-Mosonmagyaróvár 6:1 (3:0), Zala- egerszeg-Vác 3:1 (0:1), Győr—Szé­kesfehérvár 1:0 (1:0), Oroszlány- Láng 1:0 (0:0), PVSK-B. Spartacus 1:0 (0:0), Budafok-Pápa 2:0 (1:0). A L bajnokság állása a 20. forduló után: 1. Győr 20 16 2 2 42:6 34 2. Szállítók 20 12 5 3 38:15 29 3. Komló 20 11 4 5 40:21 26 4. Budafok 20 10 5 5 19:14 25 5. S2ékesfehérv. 20 10 1 9 43:3Z 21 6. Magyaróvár 20 7 5 8 25:35 19 7. Zalaegerszeg 20 7 5 8 20:30 19 8. B. Spartacus 20 7 4 9 28:33 18 9. Oroszlány 20 7 4 9 30:36 18 10­-11. EVTK 20 8 Z 10 27:33 18 10-11. Láng 20 6 6 8 18:22 18 12. Vác 20 7 3 10 21:28 17 13. KMTE 20 6 4 10 26:38 16 14. PVSK 20 5 5 10 23:32 15 15. Pápa 20 5 4 11 16:34 14 16. Sztálinváros 20 5 3 12 29:36 13 Egy győzelem, két vereség - 62 a kaposvári NB-s csapatok vasár­napi mérlege, \agyis a szurkolók egyik szeme nevet, a másik sír. Képes értelemben valóban novet a KMTE egyre nagyobb számú tá­bora. Az NB II- es kaposvári csa­pat ugyanis folytatta szép tava­szi sikersorozatát. Öt mérkőzésből 8 pontot szerzett az MTE, vagyis annyit, mint amennyit az őszi idény 15 találkozóján. Ha azt vesz- szük figyelembe, hogy ez alka­lommal éppen egy vetélytársat győzött le a KMTE), s ezzel három pontnyira maga mögé utasítót?a Sztálinvárost, akkor valóban örül­hetünk az MTE szép győzelmének, Persze nemcsak a KMTE, hanem a többi kiesőjelölt is szorgalma­san gyűjtögeti pontjait. Most, ami­VASÁRNAPI LABDARUGÓ- MÉRLEG kor a bajnoki idény kétharmadán túl vagyunk, igen érdekes képet mutat az NB II. táblázata. A 6. helyezett Mosonmagyaróvárnak 19 pontja van, s három pont választ­ja el a 13. helyen álló kaposvá­riaktól, s mindössze .hat az utolsó helyezett Szlálinvárostól. A most kezdődő hajrá minden bizonnyal igen érdekes lesz, hisz a 16-os me­zőny öt első helyezett csapatát ki­véve még valamennyi együttes ki­eshet. A KMTE vasárnapi győzel­mével nagyot lépett előre, s elke­rülheti a kiesést, A Kinizsi vereséggel tért haza Pécsről. A Pécs! Vasas fektette kétvállra a kaposváriakat, s ez a váratlan vereség bizony alaposan lelohasztotta a már-már lángoló lelkesedést a Kinizsi táborában. Hogyisne! Három pontra nőtt (a vesztetó pontok tekintetében) a Csepel Autó előnye. Aztán a Ki­nizsi amúgy is szűk játékosállo­mánya tovább csökkent. Ácsot ki­állította a játékvezető, » ez annyit jelent, hogy azonnal életbe lépett a bajai levonulással kapcsolatos felfüggesztett egyhónapos eltiltás. Tovább kénytelen fiatalítani a Ki­nizsi, s éppen a pécsi mérkőzés azt bizonyította, hogy a fiatalok egy része még nemigen érett meg ez olyan nagy csatákra, mint a Pécsi Vasas elleni találkozó volt. Akadt a mérkőzésnek egy olyan zavaró momentuma is, amely mel­lett nem lehet szótlanul elmenni. Pécsett az egyik Vasas »-rendező« (karszalag volt a karján) megrúgta Jezerit, a Kinizsi fiatal labdarúgó­ját. Lehetséges, hogy ennek az ügynek a zöldasztalnál lesz foly­tatása, annál inkább, mert a játék­vezető igazoltatta a magáról meg­feledkezett rendezőt. Baján, mint várható volt, a Dó­zsa vereséget szenvedett az eléggé tartalékos Bajai Építőktől. A ka­posvári lila-fehérek ezzel a vere­séggel elég nehéz helyzetbe kerül­tek. Két héttel ezelőtt még 8. volt a Dózsa, most a többiek úgy nyo­mába szegődtek, hogy lecsúszott a 12. helyre. Ha ehhez még hozzá­vesszük, hogy a Kiskunhalasi ME- DOSZ is ma már 15 pontos csa­pat, akkor láthatjuk, hogy a dél­nyugati NB Ill-ban is kieshet az év végén még a 7. helyen tanyázó Bonyhád is. A megyei labdarúgó-bajnokság síma fordulót hozott, örvendetes, hogy Siófok tovább javul. A nagyatádiak is rendeznék sorai­kat. Újból csatasorba álltak Bicsá- kiék és a Taszári Honvédnak meg kellett hajolnia a »régi-« atádi csa­pat nagyobb tudása előtt Általá­ban elmondhatjuk, izgalmakban bővelkedő forduló volt a huszadik. Nem kétséges azonban, hogy a most megnyíló hajrá még több iz­galmat és érdekességet rejteget, mint a bajnokság első kétharmada. NB Ill-as eredm nyeh A vezető csapatok közül vere«= séget szenvedett a Kinizsin kívül a Pécsi BTC is. A második helytől kezdve nagy a tömörülés, a Csepel Autó azonban ismét meglépett. Eredmények: Csepel Autó—Bajai Bácska 2:0», Székesfehérvár—Dombóvár 3:1, K.- balasí Dózsa—Komlói Béta 2:1, Bácsalmás—PBTC 2:1, P. Dózsa II. —Szekszárd 3:0, K.-halasi MEDOSZ -P. Bányász 3:2. Az NB III. állása (a P. Dózsa II. eredményei nélkül): 1. Csepel Autó 20 14 1 5 53:27 29 2. Bajai Építők 20 10 6 4 36:25 26 3. K.-halasi D. ZO 12 1 8 45:28 25 4. K. Kinizsi 19 11 2 6 36:20 24 5. Bajai Bácska 19 10 4 5 27:18 24 6. PBTC 19 9 6 4 44:29 24 7. Bonyhád 19 10­9 30:29 20 8. Szekszárd 18 8 4 6 30:31 20 9. P. Bányász 20 8 3 9 36:33 19 10. Székesfehérv. 20 9­11 37:37 18 11. P. Vasas 20 6 6 8 31:35 18 12. K. Dózsa 19 7 4 8 28:35 18 13. Bácsalmás 20 7 4 9 28:36 18 14. K. MEDOSZ 19 7 1 11 39:35 15 15. Komló 19 2 3 14 17:45 7 16. Dombóvár 19 1 3 15 15:69 5 A végén majdnem baj lett . . . KMTE -Sztálinváros 3:1 (1:1) Kaposvár, 4500 néző. V: Váli. Erre sem számítottak a KMTE vezetői. A mérkőzés megkezdése előtt fél órával a pénztáraknál minden jegy elkelt. Eszményi lab­darúgó-időben. rekordközönség előtt álltak fel kezdéshez a csa­patok. KMTE: Kovács - Szili, Dar­vas, Takács - Gál, Pados - Ju­tási, Tiszagáti, Egres, Pammer. Papp. Edző: Zádori László dr. Sztálinváros: Zugéber - Böröndi, Ligeti, Cserpcs - Sulia, Krasznai - Török, Magasházi, Lovász, Nagy. Takács II. Edző: Ullmann István.' KMTE-támadással kezdó'dött a mérkőzés, és már a 2. percben ki­maradt egy ordító helyzet. Pappot buktatták, a szélső azonban meg­tartva egyensúlyát tovább vitte a labdát. Beadott középre, a jó ütemben érkező Pammer azonban erőtlenül kapu mellé gurított. A 8. percben viszont. Krasznai »ijesz­tette« meg a KMTE híveit. A nagy lövőerejű fedezet szabadrúgása a kapufán csattant. A 12. percben a lesgyanús helyzetben tartózkodó Takács II. kiugrott. Takács kétség- beesetten rohant a szélső után, s azt csak szabálytalanság árán tud­ta feltartóztatni a 16-oson belül. Vitathatatlan ll-es, a büntetőt Krasznai értékesítette, s a jobbra mozduló Kovács mellett a bal sa­rokba lőtt, 0:1. Válaszként Papp tá­voli lövése alig valamivel surrant el a kapu mellett. Belelendült az MTE, és ebben á2' időben sok for­más támadást vezettek a kaposvá­riak. A 29. percben másodszor is csak szöglet árán menekült meg a sztálinvárosi kapu, s végre meg­született a kaposvári gól. Papp ívelte be a sarokrúgást, a labda három kaposvári lábon is vándo­rolt, de senki sem jutott lövőhely- zetbe, viszont a szemfüles Egres elcsípte a labdát, és az üres ka­puba pöckölte azt, 1:1. Most sztá­linvárosi rohamok következtek vá­laszként, és Kovácsnak egy ízben kapujából 40 méterre kifutva kel­lett tisztázni. A félidő utolsó per­ceiben a KMTE támadott. A MÁSODIK FÉLIDŐ mindkét csapat idegeskedéseivel kezdődött. Érződött a játékon, hogy ez a mérkőzés mindkét csa­pat számára döntő fontosságú. A kaposváriak higgadtak le előbb, s ennek eredményeként három perc alatt két MTE-gól született. A 8. percben már a hetedik szög­letét rúgta a kaposvári csapat, is­mét Papp ívelte be a sarokrúgást, a lat\ át Pammer toldta meg a ka­punak háttal álló Egres felé, Eg­res hanyatt vetődve, ollózva véd- hetetlenül vágta a hálóba a labdát, 2:1, Ritkán látott szép gól volt! El­vesztették fejüket a sztálinváro- siak. A 11. percben a kitörő Pappot Ligeti a ll-es ponton felvágta. Ez is ll-es, bár a sztálinvárosiak két­ségbeesetten reklamáltak, váli já­tékvezető megkérdezte a partjel­zőt is, aztán újból a ll-es poiitrá mutatott. Néma csendben Pados állt neki a büntetőnek, s lövése nyomán a labda a bal kapufa beP ső éléről vágódott a hálóba, 3:1. Most lendült igazán bele a KMTE. A 12. percben Jutási, a 17. percben Papp egyéni játék után faképnél hagyta a hátvédeket. Zu­géber azonban mindkét e-etben parádés védéssel hárította a ne­héz helyzetet. A 20. percben vi­szont Kovács kapuja előtt kelet­kezett meleg helyzet. Takács II.I mer végig elég szürkén mozgott, mintegy három méteres lesről in- A vendégek legjobbja kiállítá- dult .ott hagyva a kaposvári Ta-1 sáig Zugéber volt. A hátvédek kácsot, három méterről azonban aránylag könnyen zavarba jöttek. Kovács fölött a kapufát találta el. Még Cserpes volt közülük a leg­megbízhatóbb. A fedezet Krasz' nai és az elöl-hátul sokat dolgozó Magasházi és Lovász nyújtott át­lagon felülit. Takács II. a balszé­len é" a kapuban is megfelelt. V "' ' Vakvezető olykor ingado­• Tkövetett néhány kisebb Tengedett két-három lest, en partjelzői is ludasak. K. S. IV bá.­Immár hagyományos, hogy A 23. percben emberelőnyhöz ju­tott a kaposvári csapat. Jutási sza­bályosan zavarta a kirúgáshoz ké­szülődő Zugébert. A kapus kivág­ta a labdát a mezőnybe, utána be­lerúgott Jutásiba. A játékvezető a partjelző intésére megállította a játékot, majd a partbíró meghall­gatása után kiállította Zugébert. Takács II. lett a sztálinvárosi ka­puvédő. »Most lehet gólarányt javítani«, hajtogatták a nézőtéren. Arra ugjanis senki sem számított, hogy a tíz főre olvadt Sztálinváros mi­lyen meleg negyedórát szerez majd % az ettől kezdve érthetetlenül hely- :• télén felfogásban játszó kaposvá-1* riaknak. Zugéber kiállítása utanB« ugyanis a kaposvári csatárok egy-£ szerűen nem találták el a kaput,? , . , . , , , , vagy ha a labda kapura szállt,? hCLZÜTlk felSZCLbudulCLSÚTLCLiZ szinte csak vánszorgott. A másik ^ évfordulóján a magyar if- oldalon viszont előbb Krasznai.K Hnln-stafptávnl kö­majd Lovász futottak el, s csak? }usag naia-siajeiavai KO üggyel-bajjal szabadult fel a ka-S szontl a felszabadítót. Na­pú. A 38. percben a rohamozó sztá-% pokon át különböző helyek- linvárosiak két ízben is a kapu-,] rAi inshilrmlt staféták- s bp- fát találták el. Aztán Krasznai sza-J TOl tnaulnalC Staféták, S Oe badrúgása akadt meg a sorfalban,? hálózzák szinte az egesz OT- s csak nehezen szabadult fel Ko-í szágot. Zászlókat hímeznek, yacs kapuja. Kti .perccel a befe-i szalaaokat készítenek n Há- lezés előtt azonban a KMTE nö-0 szaiagoKai KeszueneK. a na velhette volna góljainak számát. \ la-váltó stafétabotjára, ame- Papp tisztára játszotta Pammert, \ Ivek viszik az üzenetet a a csatár besétálhatott volna a ka-V fpU-nhadítókhnz púba, de nagy gólt akart rúgni, s|i leiS^aoaailOKnoz. a labda csúnyán föl-mellé szállt. 5 Az idei Hala-stafetara Bírálat; várható volt, hogy aj még az eddiginél is nagyob- mérkozes donto fontossága miatt? hníc nnitnv plnkétziiletpk ezen a találkozón nem alakul ,• oaK VOLTOK az eiOKeszuieien. majd ki szép játék. Nos, amikor? Hogyisne, hisz április 4-én a csapatok levetkezték kezdeti ide-? hazánk felszabadulásának berni®“«?*’ a^Ja^d.arú “^“‘szfpsé-\ 1S- évfordulóját ünnepeljük. gélt mind a hazai, mind a vendég* S ez a jubiláns dátum még együttes, a kaposvári támadósor inkább megdobogtatja fiata­szeleken vezetett támadásai, a • x. i \ a sztálinvárosi csatárok és a fedezel 1 es felnőttek Szivet. A Krasznai lövöereje sok veszélyes 1 Hála-váltó északi ága tegnap helyzetet teremtett mindkét kapu • reggel már útnak indult szolgál, hogy °aVagyokrsan ’*'beWSve” i Szombathelyről Győrön, kezeit balszerencsés u-es utáni, Veszprémen, Székesfehérvá- QenT,ve'ztetté,k e* fei.üket. s vonron át Budapest irányába digJharmmcmp?rcéTSát”<gtyUjátózoti»' Somogy megyén a déli ág az MTE, hogy megérdemelte a két’» halad keresztül. Ez ma reg- góios vezetést. Hogy a sztálini á-? gél indul Zalaegerszegről. rosi csapat milyen jó együttes az.1 7, . . az utolsó negyedórában bizonyo- ? ^4.. 15 órakor Poganyszentpe- sodott be, amikor a tíz főre olvadt/ tér fiataljai fogadják a Za­Támadósor nélkül nem lehet mérkőzést nyerni Pécsi Vasas—K. Kinizsi 2:1 (1:0) Pécs, 300 néző. V: Biczó. P. Vasas: Szedeli — Egervári, Becsei, Berki — Rákóczi, Somogy- vári - Stelzammer, Kőhalmi, Szop- ka, Aifgyal, Danajka. Edző: Bár- dosi László. Kinizsi: Őri - Acs, Szigeti, Sütő - Jezeri, Márkus - Tailián, Szentgróti, Laczkovics, Horváth, Herbei. Edző: Avar Ist­ván. A pécsiek vezették az első tá­madásokat, s már az 5. percben gólt ért el a hazai csapat. Márkus lyukat rúgott, megszerezte a lab­dát a fiatal Angyal, akinek bomba- VV»WW/AVWAVWW erős lövése védhetetlenül vágódott j jobb oldalra, amikor a kapus ki- a hálóba, 1:0. Negyedóra után jöt- ; mozdult kapujából, fölötte át- tek fel a kaposváriak, de csak a; emelte a labdát, 2:1. A 88. perc- 16-osig futotta az erőtlenül játszó j ben izgalmas jelenetek játszódtak támadók tudományából. A Vasas- > le a pályán. Az oldalvonal mentén védelem rendszerint könnyűszer-! egy a játéktéren kívülre, került rel tisztázott. A hazaiak fölényé-1 labdáért kiinduló Jezerit az egyik nek jegyében ért véget az első fél- | rendező megrúgta. Csoportosulás Ma halad át Somogy megyén a Hála-váltó idő Szünet után kiegyenlítettebb lett a játék. A kaposváriak is több ízben veszélyeztettek, de nem akadt csatár, aki megcélozza Sze­deli kapuját. A 65. perc sorsdöntő fordulatot hozott a Kinizsi számá­ra. Acs összeakaszkodott Danaj- kával, a szélső átesett Acs lábán, a fekvő Acs megrúgta a pécsi csa­tárt, és ezért Biczó játékvezető Ácsot kiállította. Érthetően ideges lett a kaposvári csapat, s ez az idegeskedés a 78. percben pécsi gólt hozott, Ez alkalommal Stel­zammer talált őri hálójába, 2:0. támadt, a játékvezető igazoltatta a rendezőt, aztán tovább folytató­dott a küzdelem, de az eredmény már nem változott. Izgalmas, erős iramú mérkőzést hozott a két csapat találkozója, amelyre legfőképp a támadósorok tehetetlensége nyomta rá a bélye­gét. A két ötösfogat közül a pécsi volt kevésbé rossz, és ez eldön­tötte a mérkőzés sorsát. A kapos­váriak vereségében kétségkívül az is közrejátszott, hogy az amúgy is eléggé tartalékos csapat Acs ki­esése után tíz főre olvadt. A lá­tottak alapján a pécsi csapat rá­szolgált a győzelemre. Egyénileg a pécsi együttesből Rákóczi, Somogyvári és Angj’al tüntette ki magát, a kaposvári csa­patból Szigeti, Sütő és Márkus já­téka dicsérhető. * ... 0 A gól után a Kinizsi vette át az utjai. Nem is volt ez kis fel- S irányítást. A 80. percben Laczko- adat, hisz 200-nal több község fvics lőtt fölé jó helyzetből, a 84. szeretett volna hekcmptnlód- ? Percben Horváth végre betalált a szereiéit volna oeuapcsoioa- S hálóba, a balösszekötő jól ismerte ni a váltóba. Természetesen ? fel a helyzetet, kikanyarodott a ez lehetetlen. Viszont a me- <J -----------­------------------------------­g yei KISZ-bizottság az Ifjú- ? mm n -mm w n i nrnr/C J/i sági Sport Bizottsággal kar- •, jfj Gr Y E / J iVl/A Ä/4 G öltve csillagváltót szervezett, Jj s igy 82 község fiataljai mé- csurgó—zamAedi 5:3 (2:l) gis aktív részvevői lesznek í„Csur.6ó> 30® né2-ő. v: Kovács Gy. a megyénkén keresztülhala- $ -°sl dó váltónak. Majdnem száz J bestyén, Sótonyi, Bata, Hottó I., község több mint kétszáz ? Nagy. Edző: Pápa Imre. Zamárdi: szalagja, zászlaja kerül rá a jj iT -“öíS. “pap™ ­stafétabotra, melyet Napos- iKriszbai, Friesz, Kertész, György, váróit 14.15 órakor fogadnak i Török ír. Edző: Győri János. Kö­ünnepélyesen a Szabadság parki emlékműnél. A kaposvári búcsúztatás után a’ Hála-váltó elindul további útjára, Pécsre, on­nan Szekszárd, Kecskemét, Hódmezővásárhely, Szeged, Békéscsaba, Debrecen útvo­nalon viszik a váltóbotot Záhony határállomás felé. zepes iramú, színvonalú mérkőzés. A hazaiak játszottak majd mind­végig fölényben. A támadósorok jól működtek, de a védelmek már kevésbé, különösen a csurgói vé­delem hibázott sokat. G: Sótonyi 2, Bata, Nagy. Sebesyén, 111. Priesz fi. Kertész. Jók: Hottó II., Nagy, ? Hottó I.. a mezőny legjobbja, 111. ■, Papp II., Friesz, György. ■, Halmai Emil Jj SIOFOK-BARCS 2:0 (1:0) Balatonüjhely, 500 néző. V: Hor­Miként az elmúlt észtén- íG- siófok: varga - vörös n., ______te c sapat bizony keservessé tette a? Iából érkező váltót. S rövid győzelmet, s ha az MTE nem áll? ,, ,,,, .. olyan szoros barátságban a mér- % ünnepség után a Vülto elm- kőzésen a szerencsével, bizony aí dúl Kaposvár felé. végén könnyen baj lehetett volna. S Szikora István, a megyei nemVfőg°ki őly^jó napo^'háS ISB elnöke nagy gonddal Pammer két nagy helyzetét nem '« állította össze a Hála-váltó megyei ifjaknak. hagyja kihasználatlanul, nagyobb aranyu is lehetett volna a kapos­váriak győzelme. Egyénileg a KMTE-ben Kovács hibátlanul védett, szerencséje is volt. A hátvédsor tagjai sokat bi­zonytalankodtak. A két fedezet volt a legjobb csapatrész. Jól ját­szott Gál is, de Pados a mezőny­ből kiemelkedett. Nem méltatla­nul kapott sok tapsot. A támadó­sorban Jutasí és Papp sok veszé­lyes támadást vezetett a széleken. Egres körülményes volt. de góljai­ért minden dicséretet megérdemel. Tiszagáti lelkesen küzdött. Pam­dőkben, az idén is a mun­kásőrség motorkerékpáro­sai viszik a váltóbotot, amelynek útja minden bi­zonnyal diadalmenet lesz Balogh, Farkas - Nagy, Egyed - Németh, Tóth, Sier, Búza, Keszt­helyi. Edző: Harag Tibor. Barcs: Jobbágy - Bednyák, Hamarics, Papp — Zsíblek, Otartics II. — András, Rózsavölgyi, Filiszár, Ma- yer, Szili. Edző: Szóvári György.---------------- j r.uáu; ozuvaxi txj^orgy. S omogyon keresztül. A Hála- Ji Jó iramú, színvonalas mérkőzésen , ? különösen az első félidőben volt stafétát 15.40 orakor Gödre- j, jó a játék, a két támadósor közti 'srentmnrtmvnnl nrUril- nt Sn- i különbség döntött. G: Sier, Tóth. szentmarionnal aajaic at z>o \ Jők. Egyetlj Németh, Farkas, m. mogy fiataljai a Baranya ? Zsibrek, András, Mayer. I, Dr. Üjvári István. GYEKENYES-K. V. LOBOGO 3:2 (2:1) kézilabda Bajai Építők—K. Dózsa 3:0 (1:0) A KMTE női csapata nyerte a terembajnokságot A nőknél már befejeződött a küz­delem. A ferficsapatoknál még egy forduló hátravan. A nők csoport­jában veretlenül, fölényesen a KMTE együttese nyerte a terem- bajnokságot. A férfiak mezőnyé­ben az első számú esélyes a K. Honvéd. Eredmények: Nők: KMTE-VöföS Lobogó 15:7 (6:2). Leánygimnázium II.—Leánygimná­zium I. 8:4 (3:0). Férfiak: Taszár I.-taázár n. 21:20 (11:9). K. Honvéd—Kiskorpád 19:7 (8:6). Táncsiés-LK. Honvéd 22:13 (11:6), tanítóképző—ISK 22:21 (12:10). A női bajnokság végeredménye: 1. KMTE 2. Leánygirnn. II. 3. Leánygirnn. I. 4. Tanítóképző 5. Vörös Lobogo Baja, 3500 néző. V: Rolléder. Baja: Disztl - Schvertwégel, Varga, Major — Heringer, Poszlan- csek - Kreisz, Czeglédi, Papp, Bo­ros, Ézsi. Edző: Tamási László. K. Dózsa: Molnár II. — Gerbely, Illés, Deák — Kutasi, Szvath — Veverán, Bódis, Nagyréti, Kecskeméti, Mol­nár III. Edző: Záborszki Jenő. A kaposvári csapat öltözőjében az utolsó pillanatban izgalom ke­letkezett. A játékvezető vette ész­re, hogy Nagy Tibor orvosi enge­délyének nincs dátuma. Emiatt a már bemelegített csapatba Nagy helyett a fiatal Bódis került be. Általában idegeskedés nyomta rá bélyegét a kaposváriak játékaiba, s az enyhe fölényben játszó hazaiak a 27. percben Czeglédi ll-esből rú­gott góljával megszerezték a veze­tést, 1:0. Szünet után továbbra is álmos játékkal folytatódott az elég unal- 4 1 - 3 21:25 2 más küzdelem. A 12. percben sze- 4 - - 4 21:38 - rencsés gólt értek el a hazaiak. 4 4 - - 53:20 8 4 3 - 1 27:28 5 4 2 - 2 18:28 4 C sik y Gergely Színház BEMUTATÓ ELŐADÁS: Április 1-en, péntek este 7 órakor (Cslky-bérlet) DARVAS JÓZSEF kétszeres Kossuth-díjas: KORMOS ÉG Dráma. További előadások: Rendéző: SALLOS GABOR. Április 2-án, szombat eiste 7 órakor (Somlay-bérlet) Április 3-án, vasárnap du. 5 órakor (Bérletszünet) Április 4-én. hétfőn du. 5 órakor (Bérlétszünet) Jegyek a bérleti előadásokra is elővételben válthatók a színházi jegyirodában, Május 1. u. 23., telefon: 11-03. (11504) Gyékényes, 300 néző. V: isztl. I Gyékényes: Mészáros — Zámbó, Baróti, Aradi - Máté, Szolnoki - | Sebestyén, Molnár, Iváncsics. Já­Czeglédi húsz méteres lövése át- 'i ' i.-„EdZÖ 1 t Cs?rti szállt Molnár II. feje fölött, a láb- i £ S'hS i ' V1" da a kapufáról a kapus hátára [ Á ~ Jusns, Zi­!T\%^rnej.0^ «| ^°rfík lt elügyetlenkedte a helyzetet. Ezzel oda is lett az utolsó gólszerzési alkalom. Viszont a bajaiak hét perccel p. befejezés előtt újabb gólt szerezhettek. Czeglédi ellökte Szvathot. Rolléder játékvezető azonban tovább engedte a játékot, és az összekötő zavartalanul ad­hatta a labdát a tiszta helyzetben álló Kreisznek, s az öt méterről a hálóba lőtt, 3:0. Alacsony színvonalú játékot ho­zott a két csapat találkozója. Elég­gé erőtlenül játszott a bajai csa­pat is, de a K. Dózsa játékából is hiányzott a lendület. A kapos­váriak már kezdettől fogva scinte beletörődtek ?. vereségbe. Meg sem kísérelték, hogy változtassanak azon. Egyénileg a bajai csapatból Var­ga, Major és ¥»oszlancsek, a ka­posvári együttesből Gérbely, Illés, Deák és Kutasi játéka érdemel di­cséretet. — A totó 12 találatos szelvénye: 2 111x2x111x1. Minthogy a totómérkőzések általában a vá­rakozásnak megfelelően alakultak, igen sok volt a nyeremény, s ala­csonyak a nyereményösszegek. A 12 találatos szelvény 2484 forintot, a ll találatos 144 forintot, a 10 ta­lálatos szelvény 29 forintot fizet. Vigaszdíjra a 12. hét 8 találatos szelvényei jogosultak. vezetést, de Máté kapu mellé lőtt egy ll-est. Később azonban a ha­zaiak jobban használták ki hely­zeteiket. G: Iváncsics 3. ill. Ko­vács II., Lábas. Jók: Molnár. Iváncsics, ül. Kovács II., Lábas. Baróti Lajos K. H. VASUTAS-BALATONLELLE 3:1 (2:1) Kaposvár. 200 néző. V: Szigetvá­ri. Kaposvár: Illés - Wéber, Nagy, Tihanyi - Karai. Miseta - Czene. Németh. Bencs, Kuti, Jónás. Edző: Tőke János. Balatonlelle: Takács - Petrus, Gréczi, Kriska - Kind- ler, Szekeres - Papp, Szűcs, Sza­bó. Cser. Baluka. Edző: Pesti Já­nos. Az első félidő kiegyenlített já­tékot hozott. Szünet után a vas­utasok szinte odaszegezték a ka­puhoz a vendégcsapatot. Szekerest a 75. percben a játékvezető után- rúgásért kiállította. G: Kúti. Bencs, Jónás, ill. Papp. Jók: Ka­rai, Németh, Kúti, ill. Papp. Baksa Imre LENGYELTOTI-TAB 1:1 (0:0) Lengyeltóti, 900 néző. V: Hor­váth Z. Lengyeltóti: Bódis - Jó­nás, Horváth, Kovács — Parrag Polgárdi — Somogyvári, Csordás. Németh, Nyers, Porcz. Edző: Bo­dor József. Tab: Weisz - Györke I.. Fritz, Krutek - Györke II.. Pu­ha II. - Rácz. Puha L, Simon IT. Czabula II.. Szabó. Edző: Barna Ferenc. A vendégek támadásaival kezdődött a játék, s a tabiak is szereztek vezetést. A nagy leik®«* sedéssel . játszó . lengyeltóti cs-.pat a 90. percben egyenlített, újra­kezdésre már nem is volt idő. G: Csordás, ill. Czabula II. Jők: Jó* nás, Kovács, ill. Fritz, Puha I. Magyar Ernő NACfYATAD—TASZAR 3:1 (0:0) Nagyatád, 500 néző. V: Fenyvesi. Nagyatád: Horváth — Bogdán. Bi~ csáki, Vojkovics - Sasvári, Sza­bó III. - Selmeczi, Makkos. Posta, Németh, Simon. Edző: Selmeczi István. Taszár: Fekete — Temesi, Kalló, Kemény — Gyimesi, Zilahi — Faludi, Karádi, Überer, Pámel, Vellai. Edző: Eizler Lajos. Köze­pes színvonalú, de jó iramú mér­kőzés volt. A hazaiak mezőnyfö- lényt harcoltak ki, s helyzeteiket is jobban kihasználták. G: Posta 3, ill. Vellai. Jók: Vojkovics, Selme­czi, Posta, ill. Fekete, a mezőny legjobbja. Horváth Miklós K. HONVÉD-MARCALI 3:1 (0:1) Marcali, 1100 néző. V: Juhasz. Honvéd: Tóth — Vörös, Fehér, Ge- rőházi — Szalai, Szabó — Bartu- lov, Tamás, Majzik, Barta, Ag­fa] vi. Edző: Gyenes András. Mar­cali: Szántó — Bácsics, Hajdú, Ki­rály - Bertók, Ihász - Takács, Be­ne, Kisborsó, Jakab, Farkai. Ed­ző: Abonyi Károly. Rekordközön- ség gyűlt össze a bajnokjelölt Hon­véd marcali mérkőzésére. Nagy iramú, változatos mérkőzést ho­zott a találkozó, amelyen majd­nem mindvégig a Honvéd irányí­tott. Az első félidőben mégis a hazaiak szerezték meg a vezetést. Szünet után viszont rákapcsolt a Honvéd, és 15 perc alatt három gólt lőtt. Az utolsó húsz perc is­mét a marcaliaké volt, de az ered­mény nem változott. Végered­ményben a Honvéd együttese rá­szolgált a győzelemre. Gr Bartu- lov, Barta, Majzik, ill. Jakab. Jók*. Fehér, Gerőházi, Bartulov, ill. Bácsics, Király, Ihász. KMTE H.—SOMOGYSZOB 3:0 (2:0) Kaposvár, 3000 néző. V: Lévák. KMTE II.: istvándi - Boldog, Vigh, Földi — Németh, Vajda — Laki II., Horváth, Laki I., Laki in., Susz­ter. Edző: Radnai István. So­mogy szob: Barbina - Mayer. Bá­lint, Németh — Kovács II., Simon — Dombi, Kiss, Kovács I., Szent- györgyi, Takács. Edző: Kolozsvári István. A mérkőzésre rányomta bélyegét, hogy ez a találkozó a hivatalos bajnoki táblázaton nem jön számba. Kényelmesen játszot­tak a hazaiak, de a vendégek is. G: Suszter, Laki I.. Vajda. Jók: Vigh, Vajda, Laki H., ül. Bálint, Dombi. A megyei bajnokság állása a 20. forduló után: 1. K. Honvéd 20 15 2 3 64:21 32 2. Tab 20 12 1 7 51:26 25 3. Csurgó 20 9 5 6 43:31 23 4. Taszár 20 9 6 5 40:30 23 5. Marcali 20 9 2 9 49:41 20 6. Barcs 20 7 6 7 29:28 20 7. K. V. Lobogó 20 8 4 8 34:45 20 8. KMTE II.* 19 10 1 8 52:41 19 9. Balatonlelle 20 7 5 8 45:46 19 10. Siófok 19 8 3 8 31:33 19 11. Lengyeltóti ::o 7 5 8 26:49 n 12. Nagyatád* 20 9 1 10 49:41 17 13. K. H. Vasutas 20 8 1 11 27:41 17 14. Zamárdi ZO 7 2 11 34:51 16 15. Gyékéns^es 20 5 3 12 24:49 13 16. Somogyszob 20 3 6 11 28:53 1* * két büntetőpont levonva,