Somogyi Néplap, 1959. december (16. évfolyam, 282-306. szám)

1959-12-01 / 282. szám

A VASÁRNAP SPORTJA VASÁRNAPI LABDARÚGÓ MÉRLEG »Arany vasárnapja-« volt végre a kaposvári labdarúgásnak. Az idei bajnoki év folyamán ugyan­is még egy ízben sem született ilyen siker. Mindhárom NB-s csa­pat győzelemmel vonult le a pá­lyáról, pedig nem lebecsülendők voltak az ellenfelek. Megemberel­ték magukat a somogyi csatárok, hisz a három kaposvári csapat 11 gólt rúgott. A KMTE és a Kini­zsi egyet sem kapott. Ez a va­sárnapi hármas siker nagyot len- iabdarúgócsapataínk helyze- T.MTE előtt megcsillant a a megmenekülésre. A Ki- -jtt is ismét szabad az út .3kság felé. A Dózsa is kezd aszkodni a veszélyes zóná- i i. Persze mindez úgy követke­zet be, ha folytatásban még jó- néhány ilyen »arany vasárnap-« következik. A KMTE szép győzelme csak annak megleoetés a ZTE ellen, aki nem látta a találkozót. Ré­gen láttuk ilyen helyes játékfel­fogásban látszani az MTE-t. Végre , i?átran támadott a csapat, s a j bátor kezdeményezés gólokban is kifejezésre jutott. Kétségkívül a | szerencse is ez alkalommal a KMTE mellé szegődött. Gondolunk J itt a szerencsés második gólra. I De hogy mondja a közmondás? | A bátraké a szerencse! A KMTE I a m 'rk^r 'ssel befejezte az őszi idényt. Most a vezetőkön a oor, hogy az idei télen is úgy ké­szítsék fel a tavaszi rajtra a csa­patot, mint egy évvel ezelőtt, ak­kor talán . .. A K. Kinizsi 3:0-ás győzelmé­nek értékét növeli az, hogy a csapat tíz emberrel harcolta ki ezt. Az öröm mellett akad ezért üröm is. -1’TeTi: Ács "e’^^kezett magá­ról, s nem véletlenül jutott a ki- I állítás sorsára. Aztán az első fél­idő bosszantó hibás játéka. Szü­net után viszont a Kinizsi ízelítőt adott tudásából. Megmutatta azt, hogy ismeri a korszerű játékot. No és feltámadt a Kinizsi szív. Ez döntött. A K. Dózsa megismételte a. Ba­jai Építők elleni bravúrt. Szám­szerűleg is pontosan úgy alakult a mérkőzés, mint annak idején. Itt is a lelkesedés és nem utolsó sorban az akarás dicsérhető. Mert a biztos győzelem ellenére sem volt azért megnyugtató a Dózsa játéka. Az is hiba, hogy Csima azzal, hogy visszaütötte az őt bántalmazó játékost, súlyos hely­zetbe hozta saját csapatát. Meg­értjük Csimát emberileg, hogy nem könnyű olyan kritikus ese­tekben, mint a Wágner—Csima »külön mérkőzésen« úrrá lenni a felhevült idegek felett. Dehát azért sportember a sportember, nemdebár? A megyei bajnokságban nem ' k i ■ ? s.’Leg­feljebb az, hogy kikapott a Ta- szári Honvéd a K. V. Lobogótól. FeTtűnőin sok volt ezen a héten a kiállítás. A két védelem közti különbség döntött K. Dózsa-Bonyhádi Vasas 5:2 j[2:l) Korszerűbben játszott a KMTE Kaposvári MTE—Zalaegerszegi TE 3:0 (2:0) Kaposvár, 1500 néző. V: Dorogi. KMTE: Kovács — Takács, Egres, Darvas - Gál. Famirer - JutaM, Ti- szagáti, Vajda, Zsoldos, Papp. Edző: dr. Zádori László. ZTE: Barna — Gáspár, Németh, Petrik, Bélák, Kelemen — Bölcsföldi, Nagy, Dombai, Kovács, Répás!. Edző: Jenv Rudolf. Már az első kaposvári támadás góllal végző­dött. A 6. percben Kelemen a ZTE kapu előtt, mintegy 40 mé­terrel kézzel fogta meg a labdát, Vajda ívelte előre a szabadot az üresen álló Zsoldoshoz, aki for­dulásból, kapásból a jobb kapufa mellett a hálóba küldte a labdát. 1:0. A gól után is inkább a KMTE támadott, a zalaegerszegiek csak szórványosan próbálkoztak. 'Veszé­lyesebbek is voltak a kaposvári tá­madások, hisz a 16. percben Zsol­dos felesét Németh csak a gólvo­nalról tudta kivágni. A 19. percben nem várt körülmények között újabb gólt ért el a kaposvári csa­pat. Papp ívelte kapura a labdat, Barna leütötte azt. Nyolc-tíz játé­kos volt a labda körül, csak art lehetett látni, hogy Németh az alapvonalon kívülre rúgta a lab­dát, úgy, hogv az a- külső oldal­hálóban kötött ki. Dorogi játékve­zető azonban nem szögletet, hanem gólt ítélt, mert szerinte (Dorogi kö­zel állt a kapufához) a labda már előzőleg túljutott a gólvonalon, on­nan rúgták ki a zalaegerszegiek. 2:0. A ZTE látékosok heves rekla­málásba kezdtek. Három percig állt a játék. Dorogi a zalaegersze­gi vezetők és játékosok kérésére megkérdezte a partjelzőt, aztán megerősítette a gólt. A zalaegerszegi ellentámadások­ból csak egy távoli szabadrúgás­ra futotta, aztán megint a zala­egerszegi kapu forgott veszélyben. Papp átemelte a labdát a kifutó kapuson, Petrik csak a gólvonal­ról tudta kirúgni a labdát, némi szerencsével. Az utolsó percekben Kovács hárított nehéz helyzetben. Kaposvár, 600 néző. V: Schlarb • '.ácsalmás). K. Dózsa: Molnár II. — Güth, Il­lés, Deák — Kutasi. Kecskeméti — Csima, Nagy T., Nagyréti, Veverár^ Molnár III. Edző: Záborszki Jenő. Bonyhádi Szlavicsek — Wágner, Horváth, Borsodi — Molnár, Péter — Fláding, Pálos, Endrődi, Pataki, Szabó. Edző: Csordás Sándor. Már az első percben Veverán lövése nyomán a hálóba jutott a labda. 1:0. A Dózsa támadott, a 20. perc­ben azonban Endrődi húsz méte­res lövését elnézte Molnár II. és a bonyhádiak kiegyenlítettek. Válto­zatos volt a játék, a Dózsa irányí­tott. A 40. percben ismét a kapos­váriak szerezték meg a vezetést. I Nagy réti egyéni játék után a I IS-osról nagy lövést küldött kapu­ra, s a labda a lábak között a há­lóba jutott. 2:1. Szünet után a hátközbeni moto­ros balesete miatt felén kötéssel játszó Csima,- mint szükség iobb- szélső nagyszerű egyéni teljesít­ményt mutal ott be. Két védőt is kicselezett, s lefutotta a hátvéde­ket, középre adott, a labda az egvik bonyhádi játékosról iránvt változtatott, s a befutó Molnár III. a hálóba fejelte azt. 3:1. Ügy lát­szott, hogy eldőlt a mérkőzés sor­A IL félidő: zalaegerszegi támadásokkal kezdő­dött. A o. percben Bölcsföldi az ötösről fölé lőtt. A 11.. percben Gál is csak a gólvonalról tudta a me­zőnybe visszavágni a labdát. A 20. percben Kovács előtt perdült fel jó helyzetben a labda. Maid egy 25 méteres szabadrúgást Németh kül­dött kapu fölé. A KlYfTE vissza­esett. különösen a támadókor tag­jai nem ismerték fel a ZTE új hadrendjét. Keményebbé is vált a ; játék. Dorogi játékvezető azon- ! ban megakadályozta annak elfaju­lását. A 31. percben, amikor Gás- I nár sportszerűtlenül a közönség | soraiba rúgott egy szabadrúgáshoz letett labdát. Dorogi kiállította a zalaegerszegi hátvédet. Két perccel később Pappot buktatták a 16-oson belül, tiszta ll-es, de a bíró sípja néma maradt. Csak a?: utolsó tíz percben jött fel az MTE. és ekkor úiabb kaposvári gól született. A fölényeskedve védő Barna vagy negyven méterre kijött a kapujá­ból. Meg is szerezte a baloldalon előrevágott labdát, s kényelmesen kirúghatta volna az oldalvonalon azt, ele cselezni próbált. Zsoldos azonban ügyesebbnek bizonyult, s I a megszerzett labdával maga mö­gött hagyva a kapust, megindult az üres kapu felé. Hiába állt a ka­puban Petrik és Bélák, s próbál­ták kézzel hárítani a jól eltalált labdát, az védhetetleniíl vágódott a felső léc alatt a hálóba. 3:0. Az utolsó percekben mindkét kapu előtt egy-.egy parázs jelenet adó­dott, de újabb gól már nem esett. A közepesnél magasabb színvo­nalú mérkőzést hozott a két hátul tanyázó csapat találkozója. A KMTE ayors, ötletes és időnként korszerű játékkal lepte meg ké­nyelmesen kezdő ellenfelét. Két­ségkívül az eredmény alakulásá­ban közrejátszott a második ka­posvári gól körüli huza-vona. Ez idegessé tette a vendégeket, s nvu- godtabbá a kaposvári csapatot. Végeredményben a látottak alap­• ián a KMTE rászolgált a gyöze- ’ lemre, még akkor is, ha szünet után a zalaegerszegi csapatnak is voltak helyzetei. I A kaposvári csapatban Kovács •Mtű^ően védett. A három hátvéd is hibátlanul játszott mindvégig. Egres azonban külön kiemelkedett a sorból. A győzelemben fő részei a két nagyszerűen játszó fedezet Gál és Pammer. A témadósor tag­jai a'három gól ellenére sem tün­tették ki magukat. Zsoldost mégis k-*t gólja. Vajdát hatalmas munka­bírása, Par>po,t és Tiszagátit időn­kénti jó já+éka dicséri. Jutásinak nem ment. A zalaegerszegi csapat­ban az NB ll-es válogatott I\arna er»>.óeinst keltett. Németh volt a legjobb hátvéd, de Petrik is iól rombolt. A két fedezet, közül Kele­men nv'-’-’tn+t többet. Elöl Dombai jelent még lendületet. Dorogi játékvezető nagy tapasz­talatával úrrá tudott lenni nehéz percekben is a helyeteken. Hatá­rozottan bíráskodott, ezt bizonvft,- 1a a második gólnál hozott ítélete is. Viszont Paon buktatásánál sze­rintünk mérlegelt. Kovács Sándor sa, de a bonyhádiak nem adták fel. Egy ellentámadás során a lab­da a baloldalon üresen álló Szabó­hoz került, s a fiatal szélső lövése megtalálta az utat a hálóba. 3:2. Erősített a Dózsa. S még csak a 14. percben iárt nz óra mutatója, ami­kor egy joDooldnv t"— —' -t indí­tott a kaposvári csapat. Nagy T. ügyes keresztlabdát adott Molnár III-nak. s a kis, szélső futtából nagy gólt lőtt. 4:2. Ezután Wágner egy összecsapás során megütötte Csi­mát. Csima visszaütött, s a játék- * bort ki állította, A 25. percben Nagvréti ll-cshől megszerezte csapatának az ötödik gólt. A hátralevő időben is a Dózsa támadott, de a most már jobban játszó bonyhádi védelem megaka- dálvozta a további gólszerzést. Változatos, jó mérkőzést hozott a két csapat találkozója. A nagy becsvággyal játszó K. Dózsa táma­dósora jobbnak bizonyult, mint az elég veszélyes hírben álló bonyhá­di ötösfogat. Aztán az is döntött, hogy a két védelem közül a Dó­zsáé állt jobban a lábán. A hazai környezetben védő Szlavicsek na­gyon indiszponált volt, s ez is köz­re látszott abban, hogy a Dózsa aránylag könnyen szererte meg gén értékes győzelmét. Egyénileg Molnár II., elég sokat bizonytalankodott, meglátszott rajt* hogy kihagyott. A hátvédeket nem érheti panasz, Illés dolgozott közü­lük legtöbbet. A fedettek közül Kutási, elől Veverán és Nagy T. játszottak jól. Csima k-’'1'* /g néhány szép dolgot mutatott, Mol­nár III-at góljai dicsérik. A bony­hádi csapatból - Borsodi, Molnár, Péter, Fláding és Endrődi játszot­tak átlagon felül. Schlarb játékvezető-4*. szemű bí­rónak bizonyult. Jól kéa»$t is tajf* tolta 'a mérkőzést, csr a p vf*'% felé tévedett két ízben is. amik. * tévesen állította meg lesen a ka­posvári csatárokat. EL E. . Az NB III. további eredményei: Kiskunhalasi Dózsa—Csepel Autó 2:1 (2:1). A mérkőzés az 59. perc­ben félbeszakadt Kiskunhalason* mert egy néző berohant a pályára, és tettleg bántalmazta a játékveze­tőt. Bajai Építők—Pécsi Vasas 0:0, Pécsi BTC—P. Bányász 0:0, P. Dó­zsa II.—Bácsalmás 5:1. Komlói Bé­ta—Kiskunhalasi Kinizsi 1:0, SzeL- szárd—Dombóvár 5:1. MEGYEI I. OSZTÁLY NB n-es eredmények: Győr—PVSK 3:0. Láng—Sztálin- város 3:0, Pápa—Erzsébeti VTK 2:1. Komló—Mosonmagyaróvár 6-0. Budafok—Szállítók' 1 :(>(!), Székesfe­hérvár—B. Spartacus 2:1, Oroszlány —Vác 1:0. MAGYARORSZÁG— OLASZORSZÁG 1:1 (0:0) Firenzében 60 ezer néző előtt ke­rült sor a Gerő Kupa sorsát el­döntő mérkőzésre. A magyar csa­pat Tichy góljával megszerezte a vezetést, de az olaszok Cervato ti­zenegyesével egyenlített. Váloga­tottunk támadósora nem játszott olyan jól, mint legutóbb a néme­tek ellen. 5IÖFOK-TAB 3:1 (2:0) Siófok, 600 néző. V: Darázsi. Sió­fok: Maya — Farkas, Balogh, Győr­it — Nagy, Egyed — Vörös II.. Tóth, Sier, Keszthelyi. Búza. Edző: Haragh Tibor. Tab: Weisz - Györ- ke I., Fritz, Krutek — Simon I., Garabon — Simon II., Puha I., Györke II., Czabula I., Czabula II. Edző: Barna Ferenc. Mindvégig a hazai csapat irányított, s a ven­dégek csak 3:0 után tudtak szé­píteni. G: Tóth, Sier (ll-esből), Keszthelyi, ill. Czabula I. Jók: Farkas, Balogh, Egyed, Keszthe­lyi, ill. Györke I., Krutek, Cza­bula I. Fritzet a játékvezető a 62. percben kiállította. Kiváló játék­vezetői hármas! Dr. Üjvári István NAGYATÁD-CSURGO 2:1 (0:0) Nagyatád, 400 néző. V: Horváth G. Nagyatád: Horváth — Tálas, Vojkovics, Bogdán — Sasvári, Si­mon — Makkos, Selnieczi, Kani­zsai, Bicsáki, Posta. Edző: Szűcs Béla. Csurgó; Kepler — Olvasó, Mottó II., Németh - Varga, Hottó I. — Sebestyén, Sótonyi, Bata, Sza­bó, Nagy II. Edző: Pápa Imre. Kemény, helyenként durva mér­kőzés. A 70. percben Bicsákit és Szabót a játékvezető kiállította. G: Kanizsai, Bicsáki, ill. Nagy II. Jók: Tálas, Simon, ill. Olvasó, Hot- tó IL Horváth Miklós GYÉKÉNYES—ZAMÁRDI 2:1 (1:1) Gyékényes, 300 néző. V: Juhász. Gyékényes: Mándi - Zámbó, Ma­rót!, Bállá —. Máthé, Szolnoki — Sebfestyén, Ivancsics, Báli, Oletics, Kisiván. Edző: Miczók János. Za- márdi: Mányoki — Lőrinczi II., Tö­rök, Lőrinczi I. — Vörös, Papp — Kriszbai, Friesz, Kertész, György, Hegyi. Edző: Győri János. Jó ira­mú, sportszerű mérkőzés, megér­demelt győzelem. G: Bállá, Báli, ill. Kertész. Jók: Baróti, Máté, Ivancsics, ill. Mányoki, Lőrinczi I. Jó játékvezetés. Baróti Lajos BALATONLELLE-SOMOGYSZOfc 2:0 (1:0) Balatonlelle, 200 néző. V: Teme- si. Balatonlelle: Takács — Gréczi, Szabó, Kriska — Kindler, Horváth — Papp, Nádasdi, Szűcs, Cser, Pet­rus. Edző: Pesti János. Somogy- szob: Angyal — Simon, Bálint, Né­meth — Kovács II., Kovács I. — Dombi, Csima, Gőbölös, Kertész, Hóka. Edző: Kolozsvári István. Csapkodó, alacsony színvonalú mérkőzés, amelyen végig a ha­zaiak voltak nagy fölényben. Hét perccel a befejezés előtt Angyal egy vetődéstől megsérült, s kór­házba szállították. G: Gréczi, Ná­dasdi. Jók: Szabó, Takács, Szűcs, ill. Angyal, Bálint, Németh. Hajas Gyula LENG YELTÖTJ-B ARCS 0:0 Lengyeltóti, 500 néző. V: Lévák. Lengyeltóti: Bódis - Jónás, Suri, Kovács — Polgárdi, Németh — So- mogyvári. Csordás, Parrag, Nyers, Poroz. Edző: Bodor József. Barcs: Jobbágy — Bednyák, Hamarics, Papp — Zsibrek, Otsrtics TI. — András, Mayer, Otartics I., Göncz, Teveli. Edző: Szóvári György. Vál­tozatos játék, kiegyenlített küzdés lem, jó védelmek, gólképtelen csa­társorok. Az eredmény igazságos. Jók: Polgárdi, Németh, ill. And­rás, Otartics I. Kitűnő játékveze­tés. Magyar Ernő K. HONVÉD-KL H. VASUTAS 4:1 (3:0) Cseri pálya, 200 néző. V: Magyar P. Honvéd: Tóth - Bíró, Fehér, Aprohh'deté§ek Apróhirdetés ára: hétköznap sza­vanként 1,- Ft, vasárnap 2,- Ft. Legkisebb hirdetés 10 szó. Az első szó két szónak számít. Hirdetése­ket felvesz a Somogyi Néplap Lap­kiadó Vállalat, Kaposvár, Latinka Sándor u. 2. Telefon: 15-16. A vidékiek postán is feladhatják hir­detésüket. Arát a megjelenés után közöljük a feladóval, s befizetési csekket küldünk. ADÁS-VÉTEL 14 méhcsalád NB—Hunor-feLszere- léssel eladó, motorkerékpárt 100 köbcer. ti méterig beszámítok. Ugyanott családi ház, kétlakásos, beköltözéssel, szabadkézből eladó. Érdeklődni: Nagyatád, Kolozsvári u. 19.. Vörös László. (10156) Piros Panni motoromat 4500-ért eladnám. Leveleket »Sürgősen« jeligére a Kiadóba kérek. (10155) Somogvjádon az állomástól ~300 méterre a 287. sz. 2 szobás családi ház eladó. Érdeklődni a fenti cí­men. _______________ (10150) 30 00 tíb hazai tetőcserép eladó. Petőfi u. 63.. Balogh.________(10512) F iadó 500-as oldalkocsis Standard motorkerékpár jó állaootban. sür­gősen. Cím: Fellai Imre, Nikla. _____________ (10149) 2 db 200 kg-os zsírsertés eladó. Kanizsai út 75.________________(10503) Ä Nagyszeben u. 2. sz. családi ház beköltözhetőséggel eladó. Ér­deklődni szombat délután és va­sárnap egész nap.____________(10504) B alatonlelle Üsző 35-ös szoba, konyha, speizos ház eladó beköl- tözhetőséggel. Érdeklődni: Németh Jenő. Somogyszob, Nagybaráti­puszta._____ (10515) 3 000 km-t futott kékesszürke Ber- va és 80 basszusos, 5 prim váltós Gálotia tangóharmonika, mindkettő kifogástalan állapotban eladó. Meggyes, Nemesdéd. .> (10153) Cserépkályha eladó. Tóth Lajos U. 9. (12105) Eladó egy darab generálozott A— 6 lóerős MIA-motor. Ivaposmérő, Kossuth L. utca 150. (10514) Építéshez betonkavicsct, folyam­homokot vagontételben, bármilyen mennyiségben szállításra vállal a berzencei Jobb Élet Termelőszövet­kezet. Telefon: Berzence 3. (10151) Kis családi ház eladó. Cím a Ki­adóban. (10516) Simpson moped sürgősen eladó. Megtekinthető vasárnap délelőtt I 8-12-ig, Május 1 u. 23. (10520) ÁLLAS 200 kg-on felüli bízott sertés el­adó. Nagy litván, Kisgáti-dülő 14. (12109) A MÉSZÖV műszaki ellenőri ál­lás betöltésére keres mérnököt vagy műszaki ’ szakképzettséggel rendelkező személyt. Jelentkezés a MÉSZÖV terv főosztályán, telefon 13-47. (10502) Háznál takarítást vállalok. Címe­ket a Kiadóba kérek. ’ (10519) VEGYES A Beloiannisz utcában gyermek­kerékpárt találtam, igazolt tulaj­donosa a Toldi M. u. 7. sz. alatt átveheti. * (10518) R A D I Ó K 'W Velence R 646 1. 11SO Ft Velence R 636 II. 1080 Ft Szimfónia 946. 1460 Ft Diadal R 846. 1770 Ft Kaphatók az állami kiskereskedelmi vál­lalat és a földművesszövetkezetek szak- boltjaiban. Forgalomba hozza : Somogy megyei Vos és Műszaki Nagykereskedelmi Vállalat Kaposvár. (12108) Bédity — Szabó. Szalai — Mészá­ros, Tamás, Májzik, Barta, Agfalvi. Edző: Gadányi Ferenc. K. H. Vas­utas: Illés/— Wéber, Nagy I., Kúti — Molnár, Németh — Benedek, Jó­nás, Tihanyi, Nagy II., Horváth. Edző: Tőke János. Közepes ira- \ mú és színvonalú mérkőzés, me- | lyen mindvégig a Honvéd irányí­tott, s ilyen arányban is megérde­melten győzött. A második fél­időben Molnárt a játékvezető ki­állította. G: Tamás 2, Máj zik, Barta, ill. Nagy I. (ll-esből). Jók: Fehér, Tamás, Majzik, Barta, ill. Wéber, Kúti. Baksa Imre K. V. LOBOGÖ-TASZÁRI HONVÉD 2:1 (0:1) Textiles-pálya, 100 néző. V: Dob- szai. K. V. Lobogó: Kovács — Lu­kács, Pereg, Ungár - Simon, Ju- sits — Susenka, Végh, Szilvási, Zi- monyi, Lábas. F.dző: Horváth La­jos. Tas zár: Fekete - Kemény, Kalló, Vad — Gyimesi, Zilahi — Borók, G. Nagy, Temes-i, Pámel, Darg'ai. Edző: Eizler Lajos. Két ellentétes félidő volt, a szünet után nagyon feljavult K. V. Lobo­gó megérdemelten Fordította meg a már vesztésre álló mérkőzést. Kemény, helyenként túl kemény játék folyt a pályán. G: Zimonvi, Végh, ill. Borók (ll-esből). Jók: Kovács. Pereg, Simon, Zimonyi, ill. Kalló, Zilahi, Borók. Jó játék- vezetés. Tolnai László KMTE n.—MARCALI 4:3 (2:2) Kaposvár, 300 néző. V: Szigetvá­ri. KMTE II.: István di — Földi* Pados, Szili - Németh, Laki T. - Ivánfi, Laki II., Nmcsevics, Vigh, Laki in. Edző: Radnai István. Marcali: Szántó — Bácsics, Hajdú* Bérlők - Király. Ihász - Varga, Takács, Jakab, Kisborsó, Farkas. Edző: Abonyi Károly. Változatos, helyenként jó iramú mérkőzés, egyenlő ellenfelek. A KMTE II. jobban használta ki helyzeteit. G: Vigh (ll-esből). Laki liM Pa­dos, Ivánfi, ilL Kisborsó, Jakab, Farkas. Határozott, jó játékvezetés. Jók: Pados, Szili, ill. Hajdú, ihász. — A totó 12 találatos szelvén ve: x 1 x x r*l 2 1 1 2 x 2. A 12 talá­latos szelvény 134 200 forintot, a 11 találatos Z346 forintot, míg a 10 találatos szelvény 225 forintot fizet. Somogy megyei Útfenntartó és Parképítő Vállalat Árok u. 4. szám alatti telepén különféle fajtájú franciabsrackfa eladó (12101) Somogyi Néplap Az MSZMP Somogy megyei Bizottsága é* a SomogN megyei Tanács lapja. Felelős szerkesztő: KJSDEAK JÓZSEF. Szerkesztőseg: Kaposvár. Sztálin u. 14. Telefon: 15-10. 15-11. Kiadja: a Somogyi Néplap Lapkiadó Vállalat, Kaposvár, Latinka S. u. 2. Telefon 15-16. Felelős kiadó: WlKTB LAJOS. Készült a Somog.v megyei Nyomda­ipari Vállalat kaposvári üzemében, Kaposvár, Latinka S. u. tí. — 4248 Nyomdáén felel LÁSZLÓ TIBOR igazgató. Ten észt 1 • a Magyai Posta Elő­fizethető: a helyi postahnfatoű’knáJ és DoPtáské?'oesltőknél Előfizetési díj egy hónapra ll.- Ft. December 2-ig < a Vörös Csillog Vilmsxínhá* műsorai *S^VWVVV*V%v\*\VV^\V*V\\.V*Vii^VVX\VV**,»*%VVYv:»-v» * ii (J)wl Lép.éj a Magyar fii m