Somogyi Néplap, 1959. szeptember (16. évfolyam, 204-229. szám)

1959-09-22 / 222. szám

A VASARNAP SPORTJA VASÁRNAPI LABDARÚGÓ-MÉRLEG Azzal kell kezdenünk, amivel az idei bajnokságban már oly sok­szor: a kaposvári csapatok ismét megmérettek# és könnyűnek ta­láltattak. . . Mielőtt elkészítenénk e heti mérlegünket, hadd mondjuk el elöljáróban: a kaposvári labda­rúgás olyan pontra érkezett, hogy e sportág szakembereinek h a 1 a­letlenül lóbálja a vörös lámoat. Nagyon vegyes benyomást kelte­nek NB Ill-as csapataink is. Ezek. után nézzük a vasárnapi labdarúgó-mérleget. A KMTE ugyan tisztes vereség­gel vesztett, de azért már sok, hogy immár hetedszer hagyja cl vesztesként a pályát. Pedig mi déktalanul a cselekvés me- lyen fogadkozások előzték meg a zejére kell lépniük. j Láng elleni találkozót! A játéko­.. 1 sok azt hajtogatták, hogy a Láng A jelen mar majdnem mentbe- ellen igyekszenek javítani. Persze, tetlen. Ennek ellenére cselekedni nem el^ csak fogadkozni. Hely­beli. Szinte érthetetlen, hogy az telenítjük, hogy a csapat egyik NB II-ben vagy az NB III-ban bázisának számító játékosa, Pam- megedződött, jó labdarugókból mer> nem az első, hanem a máco- alló együttesek hogyan tudnak dik csapatban kergette — eléggé ilyen gyenge teljesítményt nyujta- unottan — a labdát. If ven okok ni, mint jelenleg. Már most hozza mtatt gyengélkedik a KMTE. S kellene látni a jövő kialakításá­hoz. Ezért kell haladéktala­nul a cselekvés mezejére lépni. Kaposvár múltja kötelez. Volt bizony ugrásszerű javulást nem is várhatunk. A K. Kinizsi könnyű két bajno­ki pontot szerzett. Az a tény, hogy idő, amikor a kaposvári labdarú- a Pécsi Dózsa II. eredménye nem gás helyet kért és követelt, de kapott is a legjobbak versenyé­ben. Hosszú időn át a második vonal egyik legbiztosabb csapatá­nak számított Kaposvár. Ma az NB II-ben szereplő KMTE rendü­számít be, nagyon rányomta bé­lyegét a K. Kinizsi—P. Dózsa ü* találkozóra. Igaz ugyan, hogy a Kinizsi biztosan győzött, de mesz- szemenő következtetést levonni c győzelemből, helytelen lenne. A K. Dózsa, sajnos, gyenge tá­madósora miatt ismét vesztesként távozott a pályáról. Ezzel a csa­társorral nem is igen remélhető, hogy a csapat sikert ér eL A ka­posvári lila-fehérek egyre inkább besorolnak a sereghajtók közé, s elszakadnak a közép mezőnytől. Nem változott a kép a megyei bajnokságban sem. A listavezető K. Honvéd most is aránylag si­mán nyert, ha játéka nem volt is különösebben meggyőző. Hason­lóképp szerezte meg a két bajnoki pontot a Nagyatádi Kinizsi is. A meglepetés nélküli fordulóban fi gyeimet érdemel a tabiak tetsze tős győzelme Marcali ellenében, a KMTE lelkes fiatalokból álló második csapatának sorrendben immár negyedi impozáns győzel­me. Ha NB-s csapataink mérkőzésén nem láttunk is különösebben szín­vonalas találkozót, a megyei baj #nokságban annál inkább javul színvonal. És ez örvendetes épp­úgy, mint az, hogy ezen a héten sem állítottak ki egyetlen játékost sem a megyei I. osztályban. Széteső támadósora miatt vesztett az MTE Lánggyár - Kaposvári MTE 3:1 (1:0) Rozsnyai u., 1000 néző. V: Teleki. Láng: Kovács - Veres, Mészáros, Molnár - Hrubi, Tolonics - Gel- már, Szűcs, Steiner, Horváth, Szfcó- ja. Edző: Keszthelyi László. KMTE: Kovács - Szili, Egres, Darvas - Gaál, Pados - Jutási, Tiszagáli, Takács, Zsoldos, Papp. Edző: Zá- dori László dr. Húszperces késéssel kezdődött a játék, mert a kiküldött játékveze- 'tők késve érkeztek. Rögtön a KMTE lépett fel támadólag, s egy Takács-Zsoldos összjáték után a balösszekötő éles szögből kapu mellé lőtt. Egy perc múlva ismét Zsoldos kapta a labdát, s közel­ről, fordulásból vérszegény lövést eresztett meg mellé. Változatos volt a küzdelem. Fokozatosan a Láng lett a többet támadó. Fel­tűnt, hogy a kaposvári csatárok milyen könnyen »eladják« a lab­dát. Egyébként a támadok gyenge játéka jellemezte a Láng csapatat is. Sok volt a rossz passz. A 22. percben Pados 25 méterről alig valamivel fölé küldött egy szaba­dot. A 25. percben óriási gólhelyzet kínálkozott Papp előtt. A bal- szélső Tiszagátitól kapott jó labdát, csak be kellett \Tolna gurítania a kapuba, de ő kapu mellé lőtt. Ebben az Időben nagy volt a ka­posvári nyomás, a gyenge támadó­sor azonban nem boldogult a tö­mörülő védelemmel. A 30. percben újabb gólhelyzet adódott a kaposváriak előtt, ez alkalommal Tiszagáti gyá- moltalankodta el az előtte pat­togó labdát. A 36. percben Ti­szagáti hozta jó helyzetbe Zsol- .dost, a balösszekötő azonban ismét hibázott. Percenként csak a szerencse mentette meg a Láng kapuját a góltól. De a nagy kaposvári nyomást ki­bírták a Láng-védők. A 40. perc­ben is Jutási elől mentettek nehe­zen. KMTE támad, KMTE bánja. A 45. percben az előrehúzódott kaposvári védőket könnyen hagyta faképnél a kiugró Stei­ner, és senkitől sem zavarva lőtt a hálóba, 1:0. A szünetben a KMTE öltözőjében felrobbant egy szódásüveg. Ko­vács és Szili megsérültek, a kapus mindvégig sántikált. A második félidőt a Láng kezdte jobban, s mezőnyfölényt harcolt ki. A 14. és 15. percben két nagy Láng-helyzet is kimaradt. A 20. percben a középcsatár Steiner teljesen egyedül állt a kapuval szemben, de hibázott. (A nagy helyzet előtt Egres, aki elöl kószált, ki tLidja hányadszor őrizetlenül hagyta a gyors kö­zépcsatárt.) Néhány perc múlva Kovács mentette meg ? biztos góltól kapuját. Változatos lett ismét a játék. A 25. percben Egres lövése nyomán a labda már-már az üres kapuba jutott, amikor a befutó Hrubi a gólvonalról kifejelte azt. Aztán az igen lassú Zsoldostól pattant el iá­mét jó helyzetben a labda. A 34. percben védelmi hibából újabb gólt ért el a Láng, ez alkalommal Kovács jött ki rosz- szul a kapujából, és Szűcs megszerezte a második gólt* 2:0. A 42. percben Sztója újabb góllal terhelte meg a kapos­vári hálót, 3:0. A 43. percben Tiszagátit dancsolták, a meg­ítélt szabadrúgásnak Papp állt neki, jól eltalált lövése nyo­mán a labda a sorfalról a jobb alsó sarokba vágódott, 3:1. Rendkívül tanulságos mérkőzést hozott a két csapat találkozója. Az első felidőben a kaposvári csapat óriási fölényben játszott. Olyannyi­ra, hogy a helyzetek sorát dolgoz­ta ki. Olyan helyzeteket - szám czerint hatot —, amiket művészet volt kihagyni. A kaposvári csatá­rok azonban »művészeknek« bizo­nyultak. Nem túlzás, de a Láng olykor szinte a pályán sem volt. Szünet után kiegyenlítettebb lett a játék. Ebben az időszakban a Láng már sokkal jobban játszott. A kaposváriak súlyosan hibáztak azzal, hogs védőik nem fedezték szorosan a náluk sokkal gyorsabb Láng-csatárokat, ők aztán őrizetle nül rendszerint könnyen sziguld- hattak a kaposvári kapura. Volt a mérkőzésnek néhány olyan jelenete is, amely mellett nem lehet szótlanul elmenni. Amit ezen a találkozón Zsoldos és Papp műveltek, azt nem is lehet eléggé elítélni. Zsoldos trágárságait Papp nem bírta idegekkel elviselni, el­lökte magától klubtársát, és rá is taposott. A két magáról megfe­ledkezett labdarúgó érthetően vál­totta ki a kaposváriakkal szimpa íizáló szurkolók mély felháborodá­sát. Zsoldos tetőzte sportszerűtlen ségét azzal, hogy amikor edzője leparancsolta a pályáról, egy kéz­legyintéssel elfordult, s nem volt hajlandó lejönni a pályáról!!?). Végeredményben a mérkőzés sor­sát a KMTE tehetetlen támadósora döntötte el. Ha ez az ötösfogat, főként a belső hármas egy kicsit is gólerős, könnvüszerrel győzhe­tett volna a KMTE csapata. Kovács két gólban is ludas. Volt viszont két nagyszerű védése. A hátvédek, mint említettük, nem fedezték szorosan az ellenfél tá­madó játékosait. Feltűnt, hogy lassú Egres mennyire nem őrizte a leggyorsabb Láng-csatárt, Stei- nert. A fedezetek közül Gaál jól rombolt. Pados inkább védekezett. A két szélső sokszor jól futott el. Szép beadásokat is láttunk tőlük, a három belső azonban mindent elrontott. Takácsot és Tiszagátit legfeljebb nagy munkabírásáért il­letheti dicséret. Zsoldos volt a csa­pat leggyengébb tagja, tőle a leg­jobb labdák is rendre elpattantak. A Láng gyár csapatából Molnár, Mészáros, Hrubi és az igen gólve­szélyes Sterner játéka emelkedett ki. Telek játékvezető ritkán látott jó bíráskodásával hívta fel magára a figyelmet. Nagy József Javuló csatárjátékot mutattak a Kinizsi fiatalok K. Kinizsi Pécsi Dózsa II 4:1 (2:0) Kaposvár, Kinizsi-pálya, 1500 né­ző. V: Lévák. K. Kinizsi: őri — Sütő, Szili, Gergely - Acs, Márkus — Szent- gróti, Mózsi, Tall ián, Laczkovics, Herbei. Edző: Avar István. P. Dó­zsa II.: Vass — Udvardi, Szeder, Bernáth — Lovig, Csordás — Szabó, Csupák, S eh war a, Veverán, Veréb. Edző: Molnár László. A kezdeti Dózsa-támadások után a hazaiak első lefutása gólt ered­ményezett. A 4. percben Mózsi jól időzített labdával in­dította Szentgrótit, és a szélső lövésszerű beadását Laczko­vics közelről a hálóba lőtte, 1:0. A Kinizsi megfiatalított csatárso­rát felvillanyozta a gól, egymás­után vezették támadásaikat, a vé­gén azonban rendszerint hiba csú­szott az átadásokba. Hasonlóképp jártak a rutinosabb pécsiek is. az­zal a különbséggel, hogy körülmé­nyesen szőtt akcióikba legtöbbször a védők nyúltak bele. Schwara a 16-oson kanntt »alánd^klabdát« sem tudta érKk^íteni. mert hosz- szú lüktetését Őri elcsípte. A 22. percben Herbei ?. b?.lös."?zekr*ő helvén tört előre, a szabad •>** hagyott Talliánbnz látszott, aki a ki­futó Vr — rp'kít a T'al sarok­ba gurított, 2:0. Elé?? ló iramú változatos volt b játék. M’o a Déz'-a közében eről­tette a játékot, mindent, Schvúará- ra épített a^Mic? a Kinizsi a o.áiirp egész szélességében vezétte táma­dásait. Főlez a I aczkovics—He~b?l balszárnv mozgott sokat. As a tin­tátok l«tkes 1rt(M-n t^b^ür raga'*- (BMta tan':’-'-' á közönséget.. A •-:>" percben Mózsi a kapufát találta el, azután Tallián erős lövését Vass majdnem a kapuba ejtette. A 42. percben Márkust a játékvezető ki­állította, Herbei húzódott hátra fe­dezetnek. Szünet után tíz emberrel is a nagy becsvággyal küzdő hazaiak irányítottak, a pécsiek játékán észrevehető volt, hogy a mérkőzé­sen nincs tét. A 12. percben Udvardi hazaadását Vass kiej­tette, a szemfüles Tallián el- kanalazt?. a labdát és bár elő­ször a fekvő kapusba lőtte, másodszor már nem hibázott, 3:0. Pár percre rákapcsolt a Dózsa, fö­lényt is harcolt ki, de veszélyes ellentámadásokat vezettek a sokat mozgó Kinizsi-csatárok is. A 23. percben Veréb az ötösről bombá­zott felé, azután Schwara sétál­hatott a kapuba a labdával, de Őri lábbal mentett. Azután Csupák felső sarokba tartó lövését nyomta szögletre szép vetődéssel a kapus. A Kinizsinél cseréltek: Mózsj lett. fedezet, jobban is mentAeki a já­ték, a kitűnően játszó Acs pedig a csatársorban is megtalálta he­lyét. Nem is tudett a Dózsa tartós rölényhez jutni, mert a csonka Ki­nizsi nem engedett az iramból. A csatárok négyen is ügyesen »kel­verték« a pécsiek védelmét. A 27. percben Szenteróti cselezte magát kö­zépre, váratlan lövésére Vass későn vetődött, és máris rez­geti a háló, 4:0. A vendégek négy perc múlva ér­ték el tiszteletgóljukat, amikor eg$ szép akció végén Csupák közelről a sarokba lőtt, 4:1. Ezután még Szabó sorozatos durva majd a Kinizsi támadásai közben ért véget a találkozó. Uj összeállítású csapatot, új já­tékstílust láthatott a Kinizsi tá­bora ezen a mérkőzésen. Ha nem is számít az eredmény a bajnok­ság szempontjából — és ez a ven­dégek játékán látszott is —, dicsé­rendő a Kinizsi-játékosok igyeke­zete és sokszor tetszetős, eredmé­nyes játéka. Különösen a csatárok gyors, sok mozgásos játéka nyerte el a közönség tetszését. Végre lát­hattunk egyéni kitöréseket és so­kat foglalkoztatták keresztlabdák­kal a szélsőket is. A fiatalok játéka a jövő szempontjából biztató. A pécsi csapat amolyan tessék-Iássók módon játszott. Egy-két megmoz­dulásukból azonban kitűnt, ha akarnának, nagyobb erőkifejtésre is képesek lennének. Egyénileg a Kinizsinél Őrinek volt egy parádés védése, a szeren­csével sem állt hadilábon. A véde­lemben Szili jól rombolt, Gergely újra a régi volt. Sütő bátor, ké­mény hátvédként mutatkozott be. A fedezetsorban Acs ritkán látott lelkes játékával csapatának egyik legjobbja volt. A csatársorban Herbei és Laczkovics játéka tet­szett legjobban. Tallián nagyon ipvekezett. de sokszor ellenfélhez adta a labdát. Mózsi csak egy-két io leadásával vétette magát észre. Szentgróti most nem kalandozott el a helyéről, akadt is egypár ki­tűnő lefutása. A pécsi csapatból Szeder, Csor­dás, Schwara és Csupák játéka mondható jónak. Le\ák játékvezető különösebb h1 bát nem vétett, Márkus kiáll-K azonban — véleményünk szerint A Szállítók Sztálinvárosban is győzni tudott Az NB II. Nyugati csoportjában továbbra is tartja vezető helyét és nagyszerű formáját a Szállítók csapata. A listavezetők ez alka­lommal Sztálinvárosból vitték ha­za a két bajnoki pontot. Továbbra is a vezető Szállítók nyomában van a Győri Vasas ETO, s nem kis meglepetésre a tavaly gyen­gélkedő Székesfehérvári Vasas foglalja el a táblázat 3. helyét. Egyébként felfordult világ van ma az NB II-ben. A kiesés ellen küsz­ködő Budafok és Láng csapata is ott van az első hat között. Az újoncok közül az Erzsébeti VTK szerepel a legjobban. A KMTE vigasztalanul utolsó, a Sztálinvárosi Vasas is a 15. helyen tanyázik. A vártnál gyengébben szerepel idén a Mosonmagyaróvár, Zalaegerszeg. Oroszlány és a Pé­csi VSK csapata. Eredmények: Szállítók—Sztálinváros 1:0 (0:0) Sztálinváros, 6000 néző. V: Sran- kó. Győri Vasas ETO—Mosonmagyaró vár 2:0 (1:0) Mosonmagyaróvár, 4500 néző. V: Benkő. Vác—Székesfehérvári Vasas 0:0 Vác, 2500 néző. V: Szkokán. Pápai Textiles—Zalaegerszeg 1:0 (1:0) Pápa, 2800 néző. V: Pillér. B. Spartacus—Budafok 2:1 (1:0) Mező u. 4000 néző. V: Kasza. Komlói Bányász—Oroszlány 3:0 (2:0) Komló, 1500 néző. V: Balia B. A bajnoki sorrend után: a 8. forduló 1. Szállítók 8 6 2­16:5 14 2. Győr 8 6 1 1 16:3 13 3. Székesfehérvár 8 5 1 2 23:11 11 4. B. Spartacus 8 5 1 2 16:11 11 5. Budafok 8 4 2 2 10:9 10 6. Láng 8 3 3 2 10:8 9 7. EVTK 8 4 1 3 11:15 9 8. Komló 8 3 2 3 14:9 8 9. Vác 8 3 2 3 12:9 8 10. Pápa 8 3 1 4 8:17 7 11. Magyaróvár 8 2 2 4 14:18 6 12. Zalaegerszeg 8 2 2 4 8:16 6 13. Pécsi VSK 8 2 1 5 12:13 5 14. Oroszlány 8 2 1 5 10:19 5 15. Sztálinváros 8 2­6 17:16 4 16. Kaposvári MTE 8 1­7 8:26 2 Az NB III. további eredményei Pécsi Bányász—Bácsalmás 6:1 (3:0) Pécsbányateleo, 300 néző. Pécsi BTC—Bajai Építők 3:3 (2:2) Pécs, 2500 néző. Bajáról mintegy 1500 szurkoló kísérte el Pécsre a B. Építők csapatát. Bonyhád—Kiskunhalasi Kinizsi 2:0 (0:0) Bonyhád. 1100 néző. Csepel-Autó—Székesfehérvári MÁV 3:2 (1:2) Székesfehérvár, 1600 néző. Szekszárd—Komlói Béta 2:0 (0:0) Szekszárd. 1000 néző. Bajai Bácska—Pécsi Vasas 1:1 (1:0) Baja, 1500 néző. A bajnoki táblázat állása* 1. Csepel-Autó 2. Pécsi BTC 3. Pécsi Dózsa Ét. 4. Bajai Építők 5. Szekszárd 6. K.-halasi Dózsa 7. Bajai Bácska 8. Bonyhád 9. K. Kinizsi 10. Pécsi Bányász 11. Pécsi Vasas 12. Bácsalmás 13. Sz.-fehérvár 14. K. Dózsa 15. K.-halasi Kinizsi 16. Dombóvár 17. Komlói Béta 7 6 _ 1 24:11 12 7 4 3­23:10 11 9 5 1 3 26:15 11 8 5 1 2 18:11 11 7 5 1 1 12:9 11 8 5­3 21:14 10 8 3 3 2 12:10 9 8 4 1 3 10:12 9 7 3 2 2 16:9 8 8 4­4 16:12 8 9 3 2 4 15:20 8 7 3 1 3 12:12 7 8 2­6 13:19 4 7 1 2 4 7:13 4 7 1 1 5 12:22 3 7 1 1 5 7:26 3 8­1 7 3:22 1 Meddő a K. Dózsa támadósora K.-ha!asi Dózsa-Kaposvári Dózsa 3:1 (3:0) Kaposvár, Dózsa-pálya, 800 néző. V: Pazar. Kiskunhalas: Szilágyi — Répási, Molnár. Szebeni — Hon ti, Csapi — Für, Odri, Janecz, Szekeres, Pus­kás. Edző: Folcz Tóbiás. K. Dózsa: Molnár H. — Illés. Deák, Csima — Nagy A., Kutasi — Veverán, Nagy T., Gerbely, Nagyréti, Molnár III. Edző: Záborszki Jenő. Gyors gól vezette be a mérkő­zést. Kezdés után ugyanis Janetz villámgyorsan kiugrott, faképnél hagyta az elbámész­kodó védőket, és a sarokba lőtt. 1:0. A gyorsan bekapott gólra ideges játék következett a kaposváriak részéről. A vendégek viszont gyors és korszerű játékukkal von­ták magukra a figyelmet. Lassan elült a kaposváriak idegeskedése, kiegyenlítettebb lett a küzdelem, mindkét kapu elett kínálkozott egy-egy alkalom a gólszerzésre, de a csatárok oontotlanul lőttek. A 31. percben újabb gilt szerzett a kiskunhalasi csapat. Deák elfejelhette volna a lab­dát, de fejese rosszul sikerült. A labda a középhátvéd fejéről a lesen álló Für elé pattant, s a halasi csatár megszerezte a második gólt. 2:9. Egy perc múlva ismét veszélybe került a kaposvári kapu, de a vé­dők felszabadítottak. A Kaposvári Dózsa csak erőtlen támadásokat tudott indítani. Nem így a kiskun- halasi együttes. A 40. percben a nyurga kiskunhalasi középcsatár, Janecz ismét kiugrott, s bár Deák kézzel is megpróbálta vissztartani, ő kitépte magát Deák karjaiból, és máris nar­daszor táncolt a labda Molnár II. hálójában. 3:0. A második félidőben átrendezte sorait a K. Dózsa. Gerbely, Illése Deák összeállításban játszott a hátvédhármas. Csima csatár lett. De ez sem sokat használt, mert Csima próbálkozásai is sikertelen­nek bizonyultak. Esett a játék ira­ma is, a kiskunhalasiak engedtek az ütemből. A Kaposvári Dózsa fölénybe került, de meddő csatár­sora hosszú időn át tehetetlennek bizonyult. Végre a 42. percben Veverán lesgya­nús helyzetből megszerezte a kaposváriak tiszteletgólját. Közepes színvonalú játék, in­kább küzdelem jellemezte a két belügyi csapat kaposvári találko­zóját. Kezdetben ideges volt a lég­kör. Aztán az erőteljesebben ját­szó, technikailag is jobban képzett kiskunhalasi lila-fehérek felülke­rekedtek, s játékuk alapján rá­szolgáltak a győzelemre. Főként a gyors támadójáték erénye a kis­kunhalasi csapatnak, s ez az ő javára döntötte a mérkőzést. A ka­posvári csapat vészes gólszegény­ségben szenved. Ka a helyzeteket csak részben használják ki a ka­posváriak, akkor is könnyen dön­tetlen lehetett volna. Egyénileg a kiskunhalasi Janecz a mezőny legjobbjának bizonyult. Deák nem tudta őt tartani. Ülés már inkább. Rajta kívül Szilágyi; Molnár és Hont! játszott jól. A kaposvári együttesben Kutasi, Il­lés és Nagyréti játéka dicsérhető. Pazar játékvezetőnek több téves ítélete volt, ezekkel egyaránt súj­totta mind a kaposvári, mind a kiskunhalasi csapatot. MEGYEI BAJNOKSÁG Megyei bajnokság állása 1. K. Honvéd 7 7 — — 31:7 14 2. Nagyatád 7 5 1 1 24:12 11 3. Tab 7 4 — 3 19:10 8 4. Csurgó 7 3 2 2 16:11 8 5. Barcs 7 3 2 2 13:9 8 6. KMTE II. 7 4 — 3 23:16 8 7. Lengyeltóti 7 4 — 3 16:17 8 8. Taszár 7 3 1 3 8:13 7 9. Siófok 7 3 — 4 14:18 6 10. K. H. Vasutas 7 3 — 4 10:15 6 11. K. V. Lobogó 7 3 — 4 14:27 6 12. Marcali 7 2 1 4 14:18 5 13. Somogyszob 7 2 1 4 19:25 5 14. Zamárdi 7 2 1 4 13:21 5 15. Balatonlelle 7 2 — 5 13:19 4 16. Gyékényes 7 1 1 5 9:18 3 NB l-es eredmények Csepel-Szombathely 2:0 (2:0) U. Dózsa-Vasas 2:0 (1:0) Tatabánya-Bp. Honvéd 1:0 (1:0) MTK—Dorog 3:1 (2:0) Salgótr*.rián—Szeged 2:0 (2:0) BVSC—Diósgyőr 1:1 (1:1) Pécs—Ferencváros 3.2 (2:2) Pécsett 20 000 néző gyűlt össze a találkozóra, Bajáról is 1500-an ér­keztek külön von utón! Nagyon sok volt a kaposvári szurkoló is. A Fe­rencváros kezdett jobban, s kez­detben Albert két gólja után úgy festett, hogy simán győz. Hegyi góljaival azonban kiegyenlített a K. HONVÉD—Z AM AUDI 4:0 (1:0) Zamárdi, 400 néző. V: Csizi. Honvéd: Horváth — Bíró, Fehér, Bélics — Szabó. Szalai — Hering, Tamás, Máj zik, Berta, Ágfalvi. Edző: Gadányi Ferenc. Zamárdi: Mányoki — Hegyi, Lőrinci. Abo- nvi — György, Bóna — Török, Vö­rös, Kriszbai, Kertész, Szili. Edző: Győri János. Az első félidőben hatalmas iramú volt a mérkőzés. A széltől támogatott kaposvári csapat csak öngóllal szerzett veze­tést. Szünet után teljesen szétesett a zamárdiak játéka, s ez a táma­dósor képtelen értékesíteni kínál­kozó helyzeteit. Amikor egy erő­sen vitatható 11-esből a Honvéd kettőre növelte góljainak számát, a mérkőzés sorsa eldőlt. G: Barta 2, egyet 11-esből, Tamás, Lőrinci öngól. Kitűntek: Bíró. Szalai, Ág­falvi. Máj zik, ill. Mányoki, Lőrin­ci, György. Közepes játékvezetes. Dr. Fazekas Mihály SIÖFOK—K. H. VASUTAS 4:2 (2:1) Siófok, 500 néző. V: Dombrovsz- ki. Siófok: Kiss — Vörös II., Balog. Kádár — Nagy, Egyed — Pál fi. Sier, Tóth, Búza. Keszthelyi. Edző: Haragh Tibor. Kaposvár: Illés — Tihanyi, Garai, Nagy II. — Mol­nár, Németh — Bánkúti. Zsebe, Benedek, Tóth. Jónás. Edző: Tő­ke János. Jó iramú, igen kemény, sőt, helyenként túlkemény mér­kőzés volt. A hazai csapat nagy becsvággyal játszott, és nagyobb arányú győzelmét csak a kitűnő napot kifogó Illés, kaposvári ka­puvédő akadályozta meg. A siófo­ki védelem könnyelműségei oly­kor sok meleg helyzetet teremtet­tek a hazai kapu előtt is. G: Tóth ?.. Sier. Keszthelyi, ill. Tóth 2. Jók: Vörös, Egyed, Pálfi, Búza, ill. Illés, a mezőny legjobbja, Németh, Bánkúti, Tóth. Jó játékvezetés. Újvári István dr. TASZ ARI HONVÉD—CSURGÓ 2:2 (1:1) Taszár, 500 néző. V: Bárdos (Pécs). Taszár: Maiácsics — Temesi, Kalló, Vad — Gyimesi, Dargai — Borók, Zilahi, Szakáll, «Gy. Nagy, Kerékgyártó. Edző: Eisler Lajos. Csurgó: Kepler — Szanyi, Hottó II., Olvasó — Hottó I., Szokol — Sebestyén, Horváth, Nagy I., Sza­bó, Nagy II. Edző: Pápa Imre. Ki­egyensúlyozott első félidő után a lelkesen küzdő vendégcsapat a 47. percben vezetést szerzett. Bár a taszáriak fölényt harcoltak ki, mégis csak nehezen sikerült az egyenlítés. Először Zilahi egy ll-est kapu mellé lőtt. A 88. perc­ben végre sikerült kiegyenlíteni a nagy becsvággyal játszó ha­zaiaknak. G: Dargai, Szakáll, ill. Szokol 2. Jók: Gyimesi, Dargai, Borók, ill. Kepler, Sebestyén, Hottó II. Közepes játékvezetés. Zufall Béla SOMOGYSZOB—LENGYELTÓTI 4:2 (3:2) bélbUMstuawu Ugatta* a kedélyeket,»elhamarkodott ítélet volt. Somogyszob, 400 néző. V: Teme­si. Somogyszob: Barbina — Pálfi, Hosszú, Németh — Kisgyura, Ko­vács II. — Szecsődi. Kovács I., Gő- bölös, Bálint, Szalai. Edző: Kolozs­vári István. Lengyeltóti: Benkő — P. Dózsa, és Dujmov, miként Ka-1 Jónás, Horváth. Suri — Parrag, posvárott, most is 17—18 méterről Porcz — Somogyvári, Csordás, a hálóba bombázott. Ezzel a pécsi Kenczes, Nyers, Miletics. Edző: csapat győzött. A mérkőzésen a j Bodor József. A látékidő mindkét Ferencváros játszott majd mind- j szakaszában egyenrangú ellenfelek végig fölényben, a határtalan lel- küzdöttek a pályán. A nagy lelke- keseciéssel küzdő pécsiek azonban J sedéssel küzdő lengyeltótiak két- tartalélcos csapattal is megérne- szer is vezetést szereztek. A ha- melten szerezték meg a győzelmet. ‘ zaiak azonban kiegyenlítettek, sőt szünet után a győzelemre is fu­totta erejükből. Bálint egy ll-est Benkő kapusba lőtt. G: Gőbölös 3, Bálint, illetve Nyers 2. Jók: Bar- bina, Pálfi, Németh. Gőbölös. ill Suri, Parrag, Somogyvári, Nyers. Jó játékvezetés. fcis&yura Károly — A totó 12 találatos szelvénye: 1, 1, 2, 1, x, 2, 2, 1, 1, 1, 1, 2, A i2 találatos szelvény 84 399 forin- mt, a 11 találatos 1214 forintot, s 10 találatos szelvény 122 forintot i ÍU£4> TAB—MARCALI 5:0 (2:0) Tab, 500 néző. V: Magyar. Tab: Molnár — Györke I., Fritz# Simon — Györke II.* Garabon — Szabó, Puha I., Czabula I,, Puha 11., Krutek. Edző: Barna Ferenc. Marcali: Szántó — Bácsics, Lajos, Király — Bene I., Ihász — Szecs- kó, Bene II., Takács, Kisborsó, Farkas. Edző: Abonyi Károly. Vál­tozatos, jó iramú mérkőzés. Az el­ső félidőben mindvégig kiegyen­súlyozott játék folyt. Szünet ir^7i merőben megváltozott a játék ké­pe, a marcali csapat fokozatosan visszaesett, s csak a tabi csatáro­kon múlt, hogy nem született még nagyobb arányú tabi győzelem. G: Czabula I. 3. Krutek, Szabó. Jók: Molnár, Györke I„ Garabbn, 111. Szántó, Király, Ihász. Jó já­tékvezetés. Dietzel Ede NAGY A T AD—BALATONLELLE 4:1 (2:0) Balatonlelle, 400 néző. V: Isztl. Nagyatád: Horváth — Tálas', Vucskics II., Vojkovics — Sasvári; Simon — Sárdi. Selmeczi, Bicsáki, Posta, Bállá. Edző: Kőszegi Imre. Balatonlelle: Hartman — Kindler, Gréczi, Szűcs II. — Szűcs I., Sza­bó — Gergye, Papp, Nádasdi, Cser, Petrus. Edző: Pesti János. Alacsony színvonalú, de végig jó iramú mérkőzést vívott a két csa­pat. A mérkőzés sorsát a nagyatá­diak nagyobb tapasztalata és ka­pu előtti határozottsága döntötte el. Az eredmény a látottak alap­ján igazságos. G.: Posta 3, Selme­czi, ill. Papp. Jók: Horváth, Sas­vári, Selmeczi, Posta, illetve Szűcs 11., Szabó, Papp, Petrus. Isztl já­tékvezetőnek volt néhány fordított ítélete. Molnár József BARCS—GYÉKÉNYES 3:0 (2:0) Barcs, 300 néző. V.: Nárai. Barcs: Jobbágy — Bednyák, Or*= tatics II., Papp — Maróti, Hama- rics — Rózsavölgyi I., Göncz, And­rás, Mayer, Szili. Edző: Szóvári Györgv. Gyékényes»: Jávor — Zámbó, Ba- róti, Aradi — Ritecz, Füstös — Sebestyén, Oletics, Tóth, Szolnoki, T"~csmáros. Edző: Miczók János. i epe iram és színvonal. Barcs a második félidőben nyomasztó fölényben játszott, de nagy fölé­nyét csak három kapufa és egy gól jelezte. A 75. percben 3:0-ás ál­lásnál a gyékényesi kapus egy kivetődésnél megsérült. Ettől kezd­ve Tóth védett, de a barcsi csa­tárok neki sem tudtak már gólt lőni. G.: Göncz, Szili, András, Jók: Bednyák, Hamarics, Mayer, Szili, illetve Baróti, Tóth, Szolnoki. Jó és határozott játékvezetés. Göndöcs Jenő KMTE II.—K. V. LOBOGÖ 7:1 (4:0) Kaposvár, Textiles-pálya, 100 né­ző. V.: Fenyvesi. KMTE: Istvándi — Nincsevics* Vigh, Fülöp — Vajda, Pammer — Laki II., Horváth, Boldog, Laki I.» Laki III. Edző: Radnai István. K. V. Lobogó: Kovács — Susen- ka, Szilvási, Marton — Simon, Ju- sits — Lukács, Végh, Szabó, Lá­bas, Balogh. Edző: Horváth La­jos. A mutatott játék alapján nem volt olyan nagy különbség a két csapat között, mint azt az ered­mény sejteti. A KMTE 7 gólja közül négy-ötben ludas a Vörös Lobogó kapusa is. G.: Pammer, Laki II. 2—2. Laki I. Laki III, Bol­dog, illetve Végh. Jók: Vigh, Laki 11., Horváth, Laki III., ill. Simon. n SUSZ felhívása Az alábbi játékosok csüíc.nökön; f. hó 24-én 3 órakor alsó szerelés­sel tartoznak megjelenni a Kini­zsi-pályán: KMTE: Istvándi, Gaál, Laki Lajos; K. Honvéd: Bíró, Ung­vári, Fehér, Majzik. Tamás. Bar- (ha; Kinizsi: Márkus, Herbei. Tal­lián. Széni grőti, Havrillai, Bíró; K. Dózsa; Csima, Nagyréti.