Somogyi Néplap, 1959. május (16. évfolyam, 101-126. szám)

1959-05-19 / 115. szám

A VASARNAP SPORTJA VASÁRNAPI LABDARŰGÓ-MÉRLEG Sovány két pontocska. Egy győ­zelemmel és egy vereséggel fel­érő döntetlen, no és egy súlyos vereség Kispesten — ez NB-es láb- j darúgó-csapataink vasárnapi mér­lege. Pedig e héten már többet vártunk. Elsősorban a KMTE-től. Azt reméltük, hogy NB Ill-as csa­patunk mint első számú bajnok­esélyes végre itthon, a hazai pá­lyán, a hazai közönség előtt javít, s feledteti a gyengébb tavaszi folytatást. Nem sikerült. Igaz, ezen a mérkőzésen is megállapít­ható volt, a KMTE formája fel­felé ível. Időnként jól is játszott a csapat, csak hát. . . Még mindig hiányzik a tavaszi rajtkor tapasztalt tűz, lelkesedés. Ami még meglepőbb: nem talál magárr a nagynevű ötösfogat. E körülmény megvizsgálása nem a mi feladatunk- Tény az, hogy va­sárnap este mindaddig, amíg meg nem erősítették a Bajáról érkező híreket, hogy ti. a Bácska is dön­tetlenül végzett, igen temetői han­gulat uralkodott a KMTE szur­kolótáborában. A bajai 2:2 hírére újból fellángolt a lelkesedés tüze. Egyöntetű volt a megállapítás: a KMTE még javíthat, és javítania is kell, ezt várja az egyre nagyobb szurkolótábor?.. A Kinizri kispesti kudarca elő­revetette árnyékát. Azért, a csapatban most ütötte fel az egyenetlenről, hogy az egyik kulcsember, Szili leállt, sze intünk elsősorban a vezetés felelős. Itt sem a mi feladatunk megvizsgál­ni ?. közrejátszott eseteket. De tény az, hogy éppen a legnagyobb veszély, a legfontosabb idősza: közepette esett 6zét a Kinizsi gár­dája, s ez bizony katasztrofális lehet... Dicsérő szavakat ezúttal is csak a nagyatádiakról lehet mondani. Amit az atádi együttes a tavaszi idényben végbevisz, az szebb, mint gyönyörű. Eddig csak az atádiak bíztak. Most már mi is be kell álljunk a bizakodók sorá­ba, s állítjuk, ha a folytatás is ilyen lesz, akkor a nagyatádiak igenis elkerülhetik a kiesést a hátralévő hat fordulóban. A megyei bajnokság a nagy gólarányú győzelmek jegyében telt el, legfeljebb csak a szám­szerű győzelmek Jelentik a meg­lepetést, egyébként a papírforma Budapesti tudósítónk távbeszélő jelentése: Ennyivel jobb volt a Kistext Kistext—K. Kinizsi 4:0 (1:0) Kispest, 600 néző. V: Pillér. Kistext: Katona — Kemény, Me­rész, Sáros! - Sátori, Majszki - Hús, Tóth, Kalmár, Laczkó, Török. Edző: Mátsay Ahdrás. Kinizsi: Rapp — Szigeti, Pálfalvai, Szatyin - Gergely, Márkus - Szentgróti, Bíró, Ács, Mózsi, Horváth. Edző: Király Tivadar. Eléggé borúlátó hangulat ural­kodott a kaposváriak öltözőiében. Rányomta bélyegét a csapatra, hogy az utolsó pillanatban fel kellett forgatni az együttest. Elég­gé csúszós, vizes' talajú pályán ha­zai támadásokkal kezdődött a mérkőzés. A 8. percben Tóth éles szögből a kaposvári kapura lótt. A labda Szatyin kezét érintet­te, a játékvezető ll-est ítélt. Sárosi állt neki a büntetőnek, s a balhátvéd éles lövése nyo­mán a labda a kapufa mellett hagyta el a játékteret. A kihagyott 11-es idegessé tette a Kistextet, s nem kis meglepetés­re a Kinizsi játszott nyugodtab- ban. Ez azonban nem sokat je­lentett, mert igen erőtlennek bi­zonyult a kaposvári támadósor, s a hazai védelem minden esetben biztosan rombolt. A 15. percben Hús, két perccel később pedig Sá­tori lőtt kapu mellé, illetve fölé. Negyedóra után fokozatosan vette át a kezdeményezést a hazai csa­pat. Nagy fölénybe került a Kis­text. A 25. percben Hús a jobbössze­kötő helyére húzódva 10 mé­terről laposan a kapu közepét célozta meg, s a labda Rapp lába között és hasa alatt csú­szott be a hálóba, 1:0. Továbbra is a Kistext támadott. A 35. percben Hús három méterről lőtt Rapp kezébe. Ebben az időben olyan nagy volt a Kistext nyomása, hogy a Kini^i alig jutott el a Kis­text 16-osáig. Ha eljutott, akkor rendszerint le­sen akadtak el a kaposvári táma­dások. Szünet után Laczkó rögtön el­szaladt, begurított Töröknek, a csatár tiszta helyzetben lekésett a | labdáról, s Rapp menteni tudott. Egy perc múlva szögletrúgáshóz jutott a hazai csapat, ezt Hús ívelte, Török az ötö­sön senkitől sem zavarva előbb levette a labdát, majd a bal felső sarokba lőtt, 2:0. A 48. percben Kalmár ívelt be, labdáját Majszki küldte kapura, de a kapufát találta el. A vissza­pattant labdát Török alig valami­vel kapu mellé lőtte. Az 55*. percben már háromra növekedett a Kistext-gólok száma. Sárosi rúgott húsz mé­terről szabadot, a labda Kal­márhoz pattant, s a csatár 11 méterről megcélozta a jobb fel­ső sarkot, 3:0. A Kinizsi védelme összeroppant az állandó nagy nyomástól. A 60 percben már megszüle­tett a negyedik Kistext-gól is. Márkus labdáját a mezőnyben Majszki csípte el, elindult a kapu felé, s a 16-osról a léc alá vágta a labdát, 4:0. Rapp rajta volt a lövésen, de a labda ujjait érintve a hálóba ju­tott. A kaposváriak a »minden mind­egy« elv alapján támadni próbál­tak. A 16-osnál azonban újra el­fogyott a csatárok tudománya, pe­dig gólszerzési alkalmuk is volt, de nemigen akadt, aki vállalko­zott volna lövésre. Az utolsó ne­Kétségbeesetten gyűjtögetik pontjaikat a kiesőielöltek. A va­sárnapi forduló után, minthogy győzött a Kistext, a Budafok, s pontot szerzett a PVSK is, a K. Ki­nizsi odakerült a szakadék szélé­re. A Pécsi Dózsa nem bírt otthoná­ban sem a zalaegerszegiekkel. Eredmények: Zalaegerszegi TE—Pécsi Dózsa 1:1 (1:1) Pécs, 10 000 néző. V: Angyal. Komló—Szállítók 5:1 (1:0) Komló. 3000 néző. V: Virág. Budafok—Mosonmagyaróvár 1:0 (0:0) Mosonmagyaróvár, 1500 néző. V: Szabó. gyedóra enyhe kaposvári fölény jegyében telt el, de az eredmény már nem változott. A kiesés szempontjából döntő fontosságú mérkőzésen végig a Kistext csapata támadott, s ha csatárai pontosabban lőnek, akkor a kispesti csapat akár nagyobb arányban is legyőzhette volna a K. Kinizsit. A kaposvári együtte­sen meglátszott, hogy fel van fór- gatva a csapat. Minden bizonnyal ennek következménye, hogy a já­tékosok egy része nem értette meg, mit akar a másik. A véde­lem munkáját dicséret illeti a négy gól ellenére is, hisz a gyen­gén működő támadósor hibájából állandó nyomás nehezedett a Ki­nizsi hátsó soraira. A csapat tá­madósoráról még annyit: puhák, körülményesek a csatárok, s könnyen választhatják el őket a labdától. Egyénileg a Kistext csapatából a jó napot kifogó Hús, Merész, Sátori és Majszki játéka emelke­dett ki. A Kinizsiből Rapp az első gólnál hibázott. A hátvédhármas­ból, amíg ereje futotta, Pálfalvai és Szatyin játéka emelkedett ki, a fedezetsorban találjuk a csapat legjobbját, Márkust. A támadósor­ból csak Szentgróti mutatott va­lamit, a többiek színtelenül, mé­lyen az NB Il-es átlag alatt ját­szottak. Pillér játékvezető nem vétett kü­lönösebb hibát. Budai Spartacus—Vác 3:2 (2:0) Budafok, 1500 néző. V: Nagy S. Csepel Autó—Székesfehérvár 3:2 (2:0) Népliget, 300 néző. V: Losonczi. Sztálinváros—Láng 3:2 (2:1) Rozsnyai u., 1000 néző. V: Zsolt. Oroszlány—Pécsi VSK 0:0 Oroszlány, 1000 néző. V: Széki. Az NB I. 21. fordulójában ezút­tal csak egy meglepetés akadt. De az aztán vaskos. A Honvéd nagy gólaránnyal győzte le a bajnok- esélyes Vasast. Ez történt az NB Il-ben: Hova lett a KMTE kitűnő ötösfogata? KMTE—Pécsi BTC 1:1 (1:0) Kaposvár, Dófca-pálya, 1000 né­ző. V: Babits. KMTE: Kovács - Takács, Egres, Darvas — Gál, Pammer — Jutási, Vajda, Zsoldos, Szili, Papp. Edző: Zádori László dr. PBTC: Sarbak - Berta, Serdán, Szigeti - Szalai. Horváth - Hoffecker, Hauschli, Marton, Dara, Oskó. Edző: Kriva- nek Vilmos. Sokat ígérő KMTE támadások­kal kezdődött a mérkőzés és már az 1. percben Jutási elől Sarbak csak az utolsó pillanatban tudott menteni. Szórványos pécsi táma­dások mellett állandósult a KMTE fölénye, de ez csak a mezőnyben mutatkozott meg. A PBTC csatá­rai ritka elfutásaikkal több ve­szélyt jelentettek, mint a körülmé­nyes hazai támadósor. A 16. perc­ben Hoffecker átjátszotta az egész kaposvári védelmet, Kovács csak önfeláldozó lábravetődéssel tudta megszerezni a labdát. Nem sokkal később Hauschli nyargalt el, a le­maradt védők a 16-os vonalán kézzel fellökték. A szabadrúgást Szalai végezte, a bal sarokba tar­tó labdát azonban Kovács szög­letre nyomta. A közel félórás KMTE-fölény után a 29. percben végre megszületett a vezető gól. Pammer előreívelt labdáját Jutási a kapu élé húzta, Vajda elpöccintette a kimozduló ka­pus elől és Szili nyugodtan lőhetett az üres kapuba, 1:0. A hátralevő negyedórában sem változott a játék képe, a KMTE támadott, jól játszó fedezetei egy­másután dobták támadásba a csa­tárokat, de azok még érdemleges lövést sem küldtek kapura. Szünet után a KMTE továbbra is nagy akarással, nyugodtan, de változatlanul sok hibával és pepe­cselve szőtte támadásait. A 9. perc­ben ugyan Hauschli újra meg­ijesztette a kaposvári szurkolókat, megugrott, de lövése az oldalháló­ba akadt. Szögletek, majd végre Zsoldos lövése jelezték a KMTE eredménytelen fölényét. A meg­erősített védelem ellen a hazai csatárok nem találták meg az el­lenszert, a legöbb támadást közé­pen erőltették, ott pedig a 9-es számot viselő Marton, vagy pedig a sepregető Serdán mindent rom­bolt. Nem így a bizonytalankodó 1 KMTE-védelem. Az egyedül elöl tanyázó Hauschli minden meg­mozdulása veszélyes volt. A 20. percben is Egres csak kézzel tudta vissza­húzni a kitörő gyors csatárt. A szabadrúgás a 16-oson álló Hauschlihoz szállt, az levette a labdát, megfordult, igazított rajta egyet-kettőt, és a körü­lötte álló mozdulatlan védők között a felső sarokba lőtt, 1:1. Kovács nem láthatta a labdát, mert meg se mozdiilt a lövésre. A gól után cserélt az MTE. Egres ment előre, Szili lett hátvéd. De ez sem használt, a fellelkesült pé­csi csapat most már több csatár­ral is támadott és Dara lövése Kovács kezét érintve csúszott ka­pu fölé. A szögletrúgásból majd­nem baj lett, de Pammer jókor tisztázott. A feszült légkörben egyre több szabálytalanság csúszott a Játékba. Babits játékvezető sokat vitatko­zott, nehezen tudott rendet ’tarta­ni a pályán. Az egyre inkább ke­ményedé belemenéseknek Darvas adta meg az árát, akit egy dur­vasága után a 42. percben a játék­vezető leküldött a pályáról. Még két alkalma lett volna az utolsó percekben a kaposvári csapátnak a győzelem megszerzésére, de Pam­mer szabadrúgása a 16-osról fölé szállt, és ugyancsak elkerülte a kaput Jutási kapáslövése. A sok huza-vona és vitatkozás miatt két perces hosszabbítás után ért vé­get a mérkőzés. Kellemetlen meglepetéssel vég­ződött a találkozó. A bajnoki táb­lázat második felében tanyázó, Pontot vesztett a Igen éles, izgalmas hajrá jellem­zi a Délnyugati NB III. utolsó for­dulóit. Nem ment az élenjáróknak. Nemcsak a Kaposvári MTE, ha­nem a Bajai Bácska is pontot vesztett. A bajaiakat majdnem Bonyhád csapata terítette kétváll- ra. A forduló eredményei: Bajai Bácska—Bonyhád 2:2 (1:1) Baja, 2000 néző. esélytelen Pécsi BTC, amely a múlt vasárnap otthonában szenve­dett súlyos vereséget Bázaksrety- tyétől, reális körülmények között igen drága pontot vitt el a KMTE- től. Pedig az akarással most nem volt különösebb hiba. Azonban a lelkesen küzdő kaposvári csapat hiába játszott túlnyomórészt fö­lényben, csatársora ezúttal is tel­jesen tehetetlennek bizonyult a kapu előtt. Lövéssel alig-alig pró­bálkoztak, az adódó egy-két gól­helyzetről pedig sorra lemaradtak. Az egyetlen előretolt pécsi csatár, Hauschli egymagában veszélye­sebbnek bizonyult, mint az egész kaposvári ötösfogat. Zsoldost tel­jesen kikapcsolta a játékból az őrzésére hátravont középcsatár, Marton. Jutási változatlanul gyen­ge formában van, a két összekötő legtöbbször hátrahúzódva a me­zőnyben játszott, Papp csak fel­vitte a labdát, de lövésre nem vállalkozott, így nem sok dolga akadt Sarbaknak. A védők sem álltak biztosan a lábukon, gyak­ran zavarba jöttek, Hauschlit pe­dig képtelenek voltak tartani. A gól előtt elaludtak. A csapat leg­jobb része a fedezetpár volt. Ennek megfelelően az egyéni tel­jesítményeket vizsgálva elsősorban Pammer és Gál érdemel dicsére­tet. Rajtuk kívül Takács és a me­zőnyben Papp játszott elfogadha­tóan. A pécsi csapat legjobb em­berei Szigeti, Hoffecker, Hauschli és Marton voltak. Babits játékvezető az első fél­időben jól, szünet után már több hibával vezette és fokozatosan ki­engedte kezéből a mérkőzést. Mayer Géza Bajai Bácska is Bácsalmás—Símontornya 2:0 (1:0) Bácsalmás, 1000 néző. Szekszárd—Pécsi Vasas 1:0 (0:0) Pécs, 400 néző. Bajai Építők—Balinka 3:2 (2:1) Bodajk, 1000 néző. Nagykanizsa—Bázakerettye 5:0 (3:0) Bázakerettye, 500 néző. Pécsi Bányász—Dombóvár 10:0 (6:0) Pécsbányatelep, 300 néző. Az egyik pontra rászolgáltak az atádiak Székesfehérvári MÁV—Nagyatád 1:1 (0:0) Székesfehérvár, 7Ö0 néző. V: óvá­ri. Székesfehérvár: Müller — Pál- Homolya, Szilasi — Puger, Hor­váth II., Strohmayer, Csuti, Bog­nár, Lukács, Nagy. Edző: Varga Miklós. Nagyatád: Horváth — Bog­dán, Dénes, Vojkovics — Szabó V., Simon — Selmeczi, Orosz, Vucskics II., BIesáki, Posta. Edző: Dombóvári András. Úgy volt, hogy pályaavató mér­kőzést játszik Fehérvárott a nagy­atádi csapat. Azonban a hatalmas esőzés következtében a hazai ve­zetők mégis meggondolták. így az esőtől felázott de különösebben nem rossz talajú salakos pályán került sor a mérkőzésre. Förgeteges hazai támadások ve­zették be a mérkőzést. A minden­áron győzni akaró hazai együttes néhány játékosa rögtön kímélet­len játékba kezdett, s ennek ered­ményeként a 4. percben Horváth II. úgy le­terítette Oroszt, hogy a csatár ettől kezdve már nem bírt ját­szani. A tíz főre olvadt atádiakkal szem­ben fölényt harcolt ki, a hazai csa­pat. Különösen a 20. perc körül adódott néhány nehéz helyzet Horváth kapuja előtt, de a jó na­pot kifogó kapuvédő a legmele­gebb helyzeteket is tisztázta. A 18. percben Csuti, a 20. percben Bog­nár lövését védte biztosan az atá­di kapus. A 30. percben Bognár labdáját csupán bravúrral tudta menteni Horváth. Az atádi együt­tes csak az utolsó öt percben jött fel, de veszélyes nem tudott len­ni a fehérvári kapura. Szünet után megváltozott a já­ték képe. Főként a nagyatádi jobb szárny — Selmeczivel az élen — lendült bele, s ekkor al­kalom nyílt volna a vezetés megszerzésére is. A 14. percben Bicsáki lőtt gyen­gén. A 18. percben Posta úgrott ki a fél pályáról, de félt, hogy be­érik, s távoli lövését biztosan há­rította Müller. Ismét a fehérváriak következ­tek. Strohmayer labdájával Lukács ug­rott ki, de Horváth ismét a he­lyén volt. Egyre több lett a sport­szerűtlen jelenet. A játékvezető tűrte a kíméletlen játékot. A 37. percben Vojkovics köny- nyelműen az alapvonalon kí­vülre rúgta a labdát, a beívelt sorakrúgás jól szállt középre, s az előre húzódott Pál a há­lóba fejelte a labdát, 1:0. A nagyatádiak nem adták fel, s a 41. percben sikerült az egyenlí­Eredmények: Ferencváros—BVSC 0:0. Bp. Honvéd—Vasas 4:1 (0:1). Tatabánya—G3rőr 2:1 (0:1). MTK—Dorog 1:0 (1:0). Csepel—Szombathely .3:0 (1:0). Diósgyőr—Salgótarján 2:0 (1:0). A labdarúgó NB I. bajnoki táb­lázatán egyébként az MTK meg­erősítette vezetőhelyét. Hosszú évek óta először fordul elő, hogy a csepeliek a 2. helyen állnak. Alul ádáz harc folyik a kiesés elkerüléséért. A győriek sorsa már megpecsételtnek látszik. Rajtuk kí­vül Miskolc, BVSC, Diósgyőr, Szombathely és Dorog ’pályázik« a második kieső helyre. Bizonyos, hogy itt még nagy csaták lesznek, és a kieső jelöltek sok meglepetést okoznak. tés. Bogdán ívelt előre egy szabad­rúgást, s az előrehúzódó Dénes két vé­dőt is kicselezve hálóba juttat­ta a labdát. 1:1. A nagyatádi csapat tehát Szé­kesfehérvárott is folytatta sikeres tavaszi szereplését. Igaz ugyan, hogy a játékidő nagyobbik részé­ben a fehérvári csapat játszott fö­lényben, de az okosan védekező nagyatádi hátsó sorokkal szemben nem boldogultak a fehérvári csa­tárok. Szünet után már elég gyak­ran támadgatott a nagyatádi csa­pat is, s ha Orosz meg nem sérül, talán még nagyobb meglepetés is születhetett volna Székesfehérvá­rott. Jók: Pál, Homolya, Csuti, ÜL Horváth, Dénes, Simon, SelmeczL Horváth Miklói A bajnokság állása: 1. MTK 30, 2. Csepel 28, 3. Vasas 27, 4. Bp. Honvéd 25, 5. Tatabánya 25, 6. U. Dózsa 23. 7. Ferencváros 23, 8. Salgótarján 21, 9. Dorog 17; 10. Szombathely 17, 11. Diósgyőr 16, 12. BVSC 15, 13. Miskolc 14, 1L Győr 11 pont. A totó 12 találatos szelvénye: U 1, 1, 1, x, x, 1, 1, x, x, 1, 2. A 12 találatos szelvény 38 429 forintot, a 11 találatos 1360 forintot, míg a 10 találatos 156 forintot fizet. Vigasz­díjra a 19. hét 9 találatos szelvé­nyei jogosultak. — Különautóbusz indul a május 24-i Nagykanizsa—KMTE labdarú­gó-mérkőzésre. Jegyelővétel az IBUSZ-nál május 22-ig. NB I-es eredmények: A megyei bajnokságból jelentjük: K. H. VASUTAS—ZAMARDI 8:1 (1:0) Kaposvár, cseri pálya, 200 néző. V: Schweizer. Kaposvár: Illés — Wéber, Nagy 1., Tihanyi — Tóth, Németh — Óh, Tallián, Nagy II., Kúti, Benedek. Edző: Baksa Imre. Zamárdi: Má- nyoki — Horváth, Lőrinczi, Vörös — Béday, Bona — Kriszbai, Ker­tész, Török, György, Szili. Edző: Béday Ferenc. Több mint fél órán át kiegyenlített játék folyt. Aztán a 35. percben a vasutasok meg­szerezték a vezetést. Szünet után egy perc alatt két gól esett. Előbb a zamárdiak egyenlítettek, majd a vasút újból vezetést szerzett. Az­tán fokozatosan elfogyott a ven­dégcsapat ereje, az együttes ösz- szeroppant. A széltől támogatott K. H. Vasutas, amely az utóbbi időben meglepő jó játékot mutat, tetszés szerint rúgja góljait. G: Tallián 3, Kúti 2, Oh. Nagy II., Nagy I. ll-esból, illetve Török. Jók: 'Wéber, Nagy I., Oh, illetve Béday, Török. Jó játékvezetés. SIÓFOK—K. KINIZSI II. 3:1 (2:1) Siófok. 500 néző. V: Boda. Siófok: Kiss — Vörös II., Ba­logh, Kádár — Nagy, Egyed — Mirákovics, Tóth, Búza, Németh, Keszthelyi. Edző: Haragh Tibor. Kinizsi II.: Tóth — Decsi, Szili, Borda — Kutas, Kosicsár — Hege­dűs, Standor, Várvízi, Szerecz, Cser. Edző: Gyenes Antal. A nagy lendülettel támadó hazai csapat a 20. percben már 2:Q-ra vezetett. Aztán fokozatosan feljött a Kini­zsi. Szünet után egy ideig válto­zatos küzdelem folyt, aztán a sió­foki csapat került döntő fölénybe, de igen sok helyzetéből csak egyet tudott értékesíteni a siófoki ötötsfogat. G: Tóth 2, Németh, ill. Standor. Kitűntek: Balogh, Nagy, Tóth, Keszthelyi, illetve Hegedűs, Várvízi. Jó játékvezetés. Újvári István dr. SOMOGYSZOB—NAGYBAJOM 7:0 (5:0) Somogyszob, 500 néző. V: Kosa­ras. Somogyszob: Barbina — Pálfi, Hosszú, Németh — Kisgyura, Szo- tirisz — Dombi, Kovács, Angyal, Bálint, Szecsődi. Edző: Kolozsvá­ri István. Nagybajom: Györkös — Richter, Giesz, Mühlbacher — Sá­ringer, Kovács II. — Csere, Ma­tyók, Kovács I., Bunovácz, Hor­váth. Edző: Giesz Gyula. A szél­sőséges teljesítményt nyújtó so- mogyszobi csapat meglepő köny- nyedséggel fektette kétvállra a tartalékos nagybajomiakat. Mi­ként az eredmény is mutatja, mindvégig a hazaiak irányítottak. Szünet után annyira összeroppant a vendégcsapat, hogy mindössze háromszor jutott túl a felezővona­lon. Ekkor azonban már a so- mogyszobi csatároknak sem ment olyan jól, mint az első félidőben. Az eredmény a látottak alapján valós. G: Bálint 3, Dombi és Ko­vács 2—2. Jók: Dombi, Kovács, Bálint, ill. Györkös, Giesz, Buno­vácz. Jó játékvezetés. Kisgyura Károly TAB—BALATONLELLE 1:0 (0:0) Balatonlelle, 300 néző. V: Hor­váth G. Tab: Molnár — Györke I., Fritz, Krutek — Györke II., Garabon — Gerbely, Puha, Czabula I., Szabó, Lőrinc. Edző: Barna Ferenc* Ba­latonlelle: Hartman — Szekeres, Gréczi, Petrus — Bolla, Horváth II. — Nádasdi, Papp, Cser, Szűcs 11., Gergye. Edző: Pesti János. Vé­gig jó iramú, de elég alacsony színvonalú mérkőzés volt. Vég­eredményben a szokottnál gyen­gébben játszó tabi csapat csak némi szerencsével szerezte meg a győzelmet. Az elmúlt hetekhez képest alaposan átszervezett lel­telek az egyik pontra rászolgáltak volna. G: Gerbely. Jók: Györke I., Fritz, Gerbely, Szabó, illetve Hartmann, a mezőny legjobbja, Gréczi, Horváth II., Cser. Jó já­tékvezetés. Molnár József MARCALI—K. V. LOBOGO 2:0 (2:0) Marcali, 600 néző. V: Prefek. Marcali: Szántó — Bessenyei, Hajdú, Lajos — Király, Ihász — Grujber, Szakács, Bene, Kisbotső, Szecskó. Edző: Abonyi Károly. Ka­posvár: Kovács — Susenka, Per­reg, Marton — Simon, Szilvási — Lukács, Végh, Lábas, Nagyréti, Jusits. Edző: Radnai István. Sokan voltak kiváncsiak a Siófokot 5:0- ra verő K. V. Lobogó játékára. Aztán a mérkőzésen hamarosan kitűnt, hogy a hazai csapat van jobb formában. A marcaliak vet­ték át a játék irányítását, s a 17. percben icisborsó. a 22. percben pedig Grujber gól formájában is kifejezésre juttatta a marcaliak fölényét. Szünet után is inkább a marcali csapat támadott. Ezt jelzi, hogy a marcali csatárok a mér­kőzés folyamán öt kapufát lőttek. A mérkőzés vége felé feljöttek a vendégek, de a hazai védelem Hajdúval az élen mindent hárí­tott. végeredményben kitűnő mér­kőzésen az idény legjobb játékát nyújtó marcali csapat megérde­melten szerezte meg a győzelmet. Kitűntek: Hajdú, a mezőny leg- iobbla, Király. Bene, 111. Perreg, Végh, Nagyréti. Kitűnő játékveze- tés Kálmán Sándor K. DOZSA-TASZÁRI HONVED 5:0 (2:0) Kaposvár, Dózsa-pálya, 600 né­ző. V: Oparnica. K. Dózsa: Mol­nár I. - Güth, Deák. Illés - Nagy .4.. Kutasi - Veverán, Nagy T., Csima, Kecskeméti, Molnár III. Edző: Fényes István. Taszárt Hon­véd: Madácsics - Vad, Temesi, Kalló - Zilahi, Gyimesl - Stündl, Pániéi, Szakáll, Dargai, Kerék­gyártó. Edző: Juhász József. A ja­vuló formát mutató Dózsa szem­füles és gólképes szélsőivel, vala­mint Csima lendületes csatárjáté­kával biztosan győzött. A taszárlak a számszerű eredmény ellenére sem játszottak alárendelt szerepet, több helyzetük is akadt, de ki­használni egyet sem tudtak. Di­cséretükre válik, hogy sportsze­rűen és lelkesen küzdöttek az utolsó percig. G: Veverán 3, Mol­nár III. 2. Jók: Deák, Kutasi, Csi­ma, Veverán, Molnár III., illetve Madácsics, Pámel, Dargai. Jó já­tékvezetés. M. G. BARCS—BAJLATONBOGLAR S:0 (3U>) Barcs, S00 néző. V: Nárai. Barcs: Gál — Hamarics, Marót!, Papp — Zsibrek, Otartics II. — András, Rózsavölgyi II., Rózsa­völgyi I., Mayer, Szili. Edző: Szó- vári György. Balatonboglár: Lá­zok — Bíró, Gerei, Kovács — Sza­bó, Fodros — Galambos, Boros* Vanya, Nagy, Laborfalvi. Edző: Dombrovszki Henrik. Felhőszaka­dás előzte meg a mérkőzést. A tüzes, csúszós talajú, de nem sá­ros pályán a minden csapatrészé­ben Jobb hazaiak gyorsan bebizto­sították a győzelmet. A találko­zón a barcsi csapat nemcsak ered­ményesen, hanem igen jól is ját­szott. G: Szili 3, Rózsavölgyi II.; Rózsavölgyi I., Mayer 11-esből. Jók: Papp, Rózsavölgyi I., Mayer, Szili, ül. Kovács, Nagy, Laborfal- vl. Nárai játékvezető nem vétett kü­lönösebb hibát. Feltűnő volt azon­ban, hogy partjelzőit nemigen vette figyelembe. Göndöcs Jenő CSURGÓ—FONYOD 4:0 (1:0) Csurgó, 300 néző. V: Juhász. Csurgó: Bolla — Nagyvizeli, Hottó I., Németh — Szanyi, Ol­vasó — Sebestyén, Nagy I., Szabó, Bata, Nagy II. Edző: Pápa Imre. Fonyód: Horváth — Kovács, Oláh, Molnár II. — Nagy, Csapó — Ga- dányi, Vida, Liszkai, Farkas, Vass, A fonyódi csapat azt jelentette, hogy nincs edzője! Jó iramú, mindvégig sportszerű mérkőzést hozott? a két csapat találkozója. Az erősen megfiatalított fonyódi együttes az első félidőben megle­pően Jól tartotta magát. Szünet után időnként nyomasztó lett a hazaiak fölénye, s ekkor már biz­tossá vált a hazai győzelem. En­nek ellenére Fonyód csapata to­vábbra Is lelkesen harcolt. G: Ba­ta 2, egyet 11-esből, Sebestyén; Szabó. Jók: Hottó I., Szanyi, Nagy I.. Szabó, 111. Oláh. Molnár H., Vi­da. Jó játékvezetés. Halmai Emil SZEGFI LÁSZLÓ TAVBESZÉLÖ- JELENTESE TEMESVÁRRÓL: K. Dózsa—Temesvár-Nagy várad vál. 11:9 Kellemes utazás után érkeztünk meg portyánk első állomására, Te­mesvárra. Vendéglátóink igen szí­vesen fogadtak bennünket. A mér­kőzés után is óriási érdeklődés nyilvánult meg. Kedden este, ami­kor szorítóba léptünk, mintegy négyezer néző övezte a sporttele­pen felállított ringet. Csapatunk­nak nagy közönségsikere volt. A fiúk legjobb tudásuk szerint har­coltak, s ha a kezdet kezdetén nem sújt bennünket pontozói té­vedés, akár nagyobb arányban is győzhettünk volna. A mérkőzésen felváltva egy ma­gyar és egy román vezetőbíró mű­ködött, ugyanakkor lelváltva tör­tént a pontozás is. Eredmények: Légsúly: Dorcgi-Mercz döntet­len. Dorogit lepontozták, mert jobb volt s győznie kellett volna. Harmatsúly: Nyárit a 3. menet­ben leléptették Cole ellen. Nagy vezetőbírói tévedés. Cole rogy- gyant és harcképtelen volt, ami­kor a vezetőbiró Nyárit léptette le. A közönség is tüntetett a bíró el­len. Pehelysúly: Tóbi pontozással vesztett Farkas ellen. Az idei ro­mán bajnok szoros küzdelem után győzte le Tóbit. Könnyűsúly: Papp ellen Balázs a 3. menetben feladta. Papp Béla ellenállhatatlan volt. Kisváltósúly: Füzesi pontozással vesztett Paviu ellen. Szoros mér­kőzés volt. Váltósúly: Dőri ellen Levisent a 2. menetben döntő fölén/ címén leléptették. Nagyváltósúly: Dunajetz—Búza döntetlen. A két jól képzett öklö­ző mérkőzését a közönség végig­tapsolta. Közópsúly: Gerber-Briher dön­tetlen. Félnehézsúly: Budai ellen Peit a 2. menetben feladta. Nehézsúly: Kovács pontozással győzött Soloca ellen. Legközelebbi mérkőzésünket ked­den est? Nagyváradon vívjuk. A harmadik találkozóra nem Ara­don, hanem Crajován szombaton este kerül sor. Mindenki egésssé- fies.