Somogyi Néplap, 1959. április (16. évfolyam, 76-100. szám)

1959-04-07 / 80. szám

A VASARNAP SPORTJA vasárnapi labdarúgó mérleg Úgy látszik, megártott a 2 heti pihenő. Csapataink nem tudták úgy folytatni, mint két héttel ez­előtt. Minthogy NB-s csapataink mindinkább elkényeztetnek ben­nünket, a szurkolók egy része elé­gedetlenül távozott a K. Kinizsi— Sztálinváros mérkőzésről. A Kini­zsi ugyanis »csak« egy pontot szerzett. Igaz, a kaposvári NB Ií-es csapat kezében volt a helyzet kul­csa. Az adódó helyzetek alapján nyernie is kellett volna a Kinizsi­nek, de a látott játék szerint igaz­ságos a döntetlen. A KMTE Bázakerettyéről egy ér­tékes bajnoki ponttal tért haza. Joggal féltek a kaposváriak a bá- zakerettyei kirándulástól, mert a tavaszi idényben veretlen bázake­rettyei csapat odahaza különösen veszélyes ellenfél. A balszerencse is a KIVI TE-1 üldözte, hisz 88 per­cen át tíz emberrel játszott. Ezért értékes a bázakerettyei 1:1. A Nagyatádi Kinizsinek ártott meg leginkább a pihenő. Úgy lát­szik, az atádiakat kissé elkápráz­tatta az EVTK elleni húsvéti siker. A majdnem biztos győzelem tuda­tában pályára lépő atádi csapat el- könnyelmüsködve a mérkőzést, újabb vereséget szenvedett, és ez­zel végképp odalett minden re­mény. A megyei bajnokságban a Kapos­vári Dózsa elszenvedte első vere­ségét. A barcsiaknak sikerült az idei küzdelmek során első ízben kétvállra fektetniük a listavezető K. Dózsát. A Dózsa vereségével újra nyílt lett a bajnokság, hisz a vesztett pontok tekintetében most már csak egy ponttal és jobb gól­aránnyal vezet a Dózsa a siófokiak előtt. Mindent egybevetve elmondhat­juk erről a szép tavaszi vasárnap­ról, hogy a labdarúgó-sport hívei általában szép játékot, jó mérkő­zéseket kaptak, örvendetesen ja­vul mind az NB II., NB III., de a megyei bajnoki küzdelmek szín­vonala is. Még egy feltűnő jelen­ség: ezen a héten igen gyengén ment a kaposvári csapatoknak. A két NB-s és a négy megyei csa­pat közül csak egy: a K. V. Lobogó tudott győzni, de az is kaposvári ellenféllel szemben. Eettís tajBSfciba miatt lett csak döntetlen K. Kinizsi — Satálinvárosi Kohász 2:2 (1:1) Kaposvár, 4500 néző. Vezette: Me­K. kinizsi: Rapp — Szigeti, Szili, Gergely — Mózsi, Márkus — Acs, Bíró, Szentgróti, Keleplen, Hor­váth. Edző: Király Tivadar. Sztálinváros: Zugéber — Takács L, Zalai, Cserpes — Magasházi, Krasznai — Török, Ligeti, Tonka, Lovász, Takács II. Edző: Ullman István. Fergeteges Kinizsi-rohamok ve­zették be a mérkőzést, s már a 3. percben Ács lesgólja lázba hozta a közönséget, amely minden egyes akciót nagy tapssal jutalmazott. Joggal. Ritkán látott szép játékot mutatott ebben az időszakban a Kinizsi, s a kaposváriak fölénye a 8. percben góllá érett. Horváth kanyarodott ki a jobb oldalra, aztán odasarkalta a labdát Mó­zsi elé, s az előrehúzódó fede­zet 14 méterről pompás gólt lőtt: 1:0. Továbbra is a Kinizsi támadott, s két perc múlva, amikor a fiatal Bíró három ellenfelet lerázva nagyszerűen gurított középre, majdnem ismét megrezdült a háló. Márkus azonban nem jól találta el a labdat, s az peregve a kapufa mellett hagyta el a játékteret. Negyedóra múlva hagyott csak alább valamit a Kinizsi lendülete. Ekkor már szórványosan szóhoz jutottak a vendégek is, s a 20. percben egyenlítettek. Ártatlan támadás gördült ek­kor a kaposvári kapu felé, Lo­vász mintegy 25 méterre Rapp kapujától hirtelen lövésre szánta magát, s a jól eltalált labda a későn vetődő Rapp mel­lett a bal sarokba jutott: 1:1. A váratlan gól lehűtötte a már- már túlvér'mes reményeket. Most már nem volt annyi lendület a Ki­nizsi támadósor játékában, mint kezdetben. A Sztálin városi csapat viszont egyre jobban belelendült, s némi fölényt is harcolt ki. A 43. percben Ligeti óriási helyzetből Rappba rúgta a labdát, majd ami­kor az visszapattant, másodszor Gergely szabadított fel. Szünet után újból Kinizsi-roham következett, s ezt egymásután két szöglet jelezte. A 7. percben a második sarok­rúgást Szentgróti ívelte be. Ra­vasz, csavart labdája majdnem a gólvonalon esett le. Nagy tö­mörülés keletkezett, s Horváth bepöccintette a labdát, melyet Márkus a gólvonalon túlról még beljebb segített: 2:1. A vendégek reklamáltak, de hiába. Továbbra is élvezetes, szép volt a játék, s a Kinizsi irányított. A 23. percben Horváth kapáslövését védte bravúrosan Zugéber. Aztán Szentgróti szép labdája szállt alig valamivel kapu fölé, majd pedig Ácsnak nyílt alkalma, hogy gól­lövő helyzetbe juttassa Szentgró- tit, de a jobbszélső önzőén kapu mellé lőtt. A 28. percben újabb potyagólt kaoott a Kinizsi. Rann ügyetle­nül futott ki kapujából, s ért­hetetlenül a 16-oson kívül kéz­zel ért a labdához. Felállt a sor­fal, de Krasznai a sorfal mel­lett a rosszul helyezkedő Rapp hibájából a hálóba küldte a labdát: 2:2. A 39. percben kínálkozott még egy alkalom a Kinizsi-csatárok előtt a gólszerzésre. Horváth oda­tálalt Ács elé, a szélsőnek csak be kellett volna pöccintenie a labdát a hosszú sarokba, ő azonban nagy lövést küldött — kapu fölé. Az utolsó percben mindkét fél már csak az időt húzta. Mit láttunk a mérkőzésen? Mind­végig magas színvonalú játékot. Küzdelem volt ez a javából, ame­lyen két jó formában levő csapat csillogtatta meg olykor-olykor a labdarúgás sok-sok szépségét. A játékidő nagyobbik szakaszában a Kinizsi volt fölényben. Több hely­zetet is dolgoztak ki a kaposvári támadók, de a befejezéssel bizony már adósak maradtak. A játék ira­ma is azt mutatta, hogy az idény közepén erőnlétileg is jól állnak a csapatok. Végeredményben a lá­tottak alapján az eredmény igaz­ságos, noha a sztálinvárosiak mindkét egyenlítés alkalmával csak Rapp hibájából jutottak gól­hoz. Egyénileg sok volt a jó teljesít­mény mindkét csapatban. A Kini­zsinél Szili, Gergely, Márkus, Bíró Mózsi és Szentgróti játszott átlagon felül. Rappról már elmondtuk vé­leményünket, Horváth lassú és kö­rülményes, a többiek megfeleltek. A sztálinvárosi csapat legjobbja Zalai, de jó volt Magasházi, Krasz­nai, Török, Ligeti és Lovász is. Mecseki játékvezető jól vezette a mérkőzést. Nem volt igazuk azoknak, akik (amikor odalett a Kini zsi-vezetés) elégedetlen kedtek vele szemben. Kovács Sándor 38 percen át tíz emberrel játszott a KMTE Bázakerettyei Bányász—Kaposvári MTE 1:1 (1:0) Bázakerettye, 500 néző. Vezette: Ihász. Bázakerettye: Laksz — Tóth Bó- genrieder, Szőke — Dezső, Tamas I. — Férhezli, Lukvár, Tamás II., Horváth, Cseh. Edző: Siröckl Lász­ló. Kaposvár: Kovács — Szili, Eg­res, Darvas — Vigh, Gál — Jutá­si, Papp, Takács, Zsoldos, Schusz- ter. Edző Zádori László dr. A festői környezetben fekvő, pom­pás talajú bázakerettyei pályán ki­tűnő időben, nappal hátban kezdte a játékot a KMTE. A mérkőzés rosszul kezdődött a kaposváriak számára. A 2. percben Schuszter látva, hogy Laksz egy pillanatra el­vesztette a labdát, megpróbál­ta azt megszerezni. Sikertele­nül, s oly szerencsétlenül esett keresztül a földön fekvő kapu­son, hogy térde kifordult. Csak negyedóra múlva tért vissza a balszélső a pályára, hogy aztán öt perc múlva végképp kiáll- jon. Schuszter sérülése megzavarta a kaposváriakat, s a csapat védelme igen sokat idegeskedett. Az első negyedórában néhány veszélyes helyzet adódott Kovács kapuja előtt, s amikor a 15. percben Egres lyukat rúgott, csak Hprváíh ügyetlenségén múlt, hogy egyedül allva a kapussal szemben öt lé­pésről kapu fölé lőtt. Egy perc múlva azonban már ja­vítottak a bázakerettyei csatárok, j Az ismét tétovázó KMTE-véde- I lem mellett Tamás kapta meg a labdát, s mintegy tíz méter­ről védhetetlenül küldte a lab­dát Kovács hálójába. 1:0. A gól után a kaposváriak átren­dezték soraikat. Takács hátra ment balhátvédnek. Darvas középhátvéd lett. Egres húzódott előre. . Ettől kezdve már nem volt olyan egyol­dalú a játék, mint az első negyed­órában. Sőt, szórványosan támad- gatott is a kaposvári csapat, s a 40. percben alkalma nyílt volna az egyenlítésre is. Zsoldos Jutási elé játszott, a szélső azonban kapu fö­lé lőtt. A másik oldalon Tamás I. nagy lövését hárította Kovács. Köz­vetlenül a félidő vége előtt nagy keveredés támadt a bázakerettyei kapu előtt, de Zsoldos fejéről le­szedték a labdát. Szünet után ismét a básake- rettyeiek léptek fel támadólag. A 47. percben a tétovázó Darvas mellett Tamás kitört, s már egye­dül állt Kováccsal szemben, de ne­kirúgta a labdát a dermedt kapus­nak. Aztán másodszorra is felsza­badított a tömörülő KMTE-véde- lem. A másik oldalon viszont két­szer is nagy tömegjelenet keletke­zett Laksz kapuja előtt, de sem Papp, sem Jutási nem jutott igazi lövőhelyzetbe, s a védők közbelép­tek. Szép és élvezetes volt a játék, amelyet azonban sokszor félbesza­kított a játékvezetői sípszó, mert a hazaiak nemegyszer a megenge­dettnél keményebben léptek köz- ke. A 62. és a 64. percbe« Kovács i két ízben is bravúros védéssel hív­ta fel magára a figyelmet. A 68. percben Lukvár nagy lövését véd­te ismét Kovács. Ebben az időben megint nagy volt a bázakerettyeiek nyomása, de az utolsó tíz percben a KMTE vette át a játék irányítását. Ek­kor beszorultak a hazaiak. A 80. percben Papp szépen futott el, od aj átszőtt Egreshez, de Egres elmélázott. Majd ugyancsak Egres bátortalanul kapu mellé küldte a labdát. Csak nem akart megszületni a KMTE egyenlítő gólja, amely egészen a 87. percig váratott magára. Ekkor Darvas rúgott szabadot a saját 16-osától nem messze. Mintegy 60 méteres lö­vése Egrestől Papphoz jutott, 6 a kapu elé tálalt, és ott termett Zsoldos, aki félig háttal a ka­punak állva, fejjel a meglepő­dött kapus mellett a hálóba fe­jelt. 1:1. A hátralevő három percben már mindkét csapat csak az időt húzta. — Jó mérkőzés volt — így mon­dották a bázakerettyei vezetők és szurkolók — és joggal. A tavaszi idény két veretlen csapatának ta­lálkozója nemcsak nagy küzdel­met, hanem jó játékot is hozott. Kétségkívül rányomta bélyegét a mérkőzésre az a tény, hogy a KMTE mindvégig tíz emberrel ját­szott. A csonka kaposvári táma­dósor nem is működött olyan jól, 1 vnt máskor. Igaz, hogy ebben lu­das a fedezetpár is, amely ezen a találkozón nem állt feladata ma­gaslatán, nem tudott igazi összekö­tő kapocs lenni a védelem és a tá­madósor között. Végeredményben mindkét fél elégedett volt az ered­ménnyel. A hazaiak azért, mert a listavezetőtől elvenni egy pontot, szép teljesítmény, a KMTE pedig azért, mert csonka csapatától nem is várhatott többet. A helyzetek alapján a bázakerettyei csapat állt közelebb' a győzelemhez. Egyénileg Szőke, Dezső, Tamás II., illetve Kovács, Darvas, Zsoldos és Papp játéka emelkedett ki. Ihász játékvezető nagyvonalúan vezette a mérkőzést. Egyáltalán nem zavarta néhány ittas szurkoló fenyegető bekiabálása. Kovács Sándor As első félidőben elkőnnyelmiisködte Nagyatád Dombóvári VSE—Nagyatádi Kinizsi 2:1 (2:0) Nagyatád, 1200 néző. Vezette: Opernicza. Dombóvár: Egyed — Somogy vá­ri, Kalmár, Siklósi — Ambrus, Fenyvesi — Gelencsér, G. Kiss, Halmosi, Andor, Molnár. Edző: Bánhegyi Béla. Nagyatád: Horváth — Tálas, Dénes, Vojkovics — Vues- kics II., Szabó V. — Selmeczi, Sas­vári, Kanizsai, Simon, Posta. Edzó: Dombóvári András. Az idei esztendő rekordközönsé­ge biztos hazai győzelmet várt csa­patától. Valóban lendületes atádi rohamok vezették be a mérkőzést, mégis a 12. percben G. Kiss, a későn vetődő Horváth mellett a háló­ba küldte a labdát. 1:0. Nem változott a kép; továbbra is a hazaiak támadtak. A puhán, kényelmesen játszó hazai ötösfo­gat azonban nem boldogult az igen keményen védekező dombóvári vé­dőkkel. A 32. percben egy gyors dom­bóvári támadás ismét góllal végződött. Ez alkalommal új­ból G. Kiss volt a gólszerző. 2:0. A gól szárnyakat adott a dombó­vári csapatnak, s ettől kezdve töb­bet is támadott, mint a hazaiak. A 38. percben Gelencsér a kapufát találta el. A 44. percben szépíthe­tett volna a nagyatádi csapat, de KaniTirni kétszer is a kapusba lőt- *•» a labdát. Szünet után a széltől támogatott Nagyatádi Kinizsi kapott jobban lábra. A 9. percben már hazai gól­nak tapsolhatott a közönség, Selmeczi jó labdáját ugyanis Sasvári a hálóba vágta. 2:1. A gól után nyomasztóvá vált az atádiak fölénye, még Dénes is a dombóvári kapu előterében tanyá­zott, de mindhiába. Dombóvár sziklaszilárdan védekezett, s a tá­madók nem találták meg a rést. így az eredmény már nem válto­zott. Nem elég csak támadni. Ezt a tanulságot szolgáltatta ismét a Nagyatádi Kinizsi vasárnapi játé­ka, mert való igaz, hogy a játék­idő nagyobbik szakaszában a nagy­atádi csapat játszott fölényben. Ez a fölény azonban meddő volt. Az eredmény alakulásában az is köz­rejátszott, hogy az első félidőben valahogy túl könnyen vette a játé­kot a nagyatádi csapat. így vég­eredményben azt kell mondani, hogy az igen lelkesen játszó ven­dégek rászolgáltak a két bajnoki pontra. Egyénileg a dombóvári csapatból G. Kiss emelkedett ki, aki a me­zőny legjobbjának bizonyult, raj­ta kívül Egyed és Gelencsér ját­szottak igen jól. A nagyatádi együttesből Vucskics IL, Selmeczi és Posta teljesítménye volt átlag feletti. Opernicza játékvezető nem vétett különösebb hibát. Horváth Miklós Sidó 2. lett a férfi egyesben az asztalitenisz VB-n A dortmundi asztalitenisz világ­bajnokságon a legnagyobb megle­petést kétségkívül a sokak által elparentált Sidó Ferenc szolgáltat­ta, aki Harangozó. Murakami, Van Csuan-jao és a kétszeres világbaj­nok japán Ogimüra legyőzésével beverekedte magát a férfi egyes döntőjébe. Itt kínai ellenfelet ka­pott a kitűnő magyar versenyző, s alulmaradt. Run Kuo-tong 3:1 arányban győzte le Sidót. 1959. évi férfi egyéni világbajnok: Kun Kuo-tong (Kínai Népköztár­saság), 2. Sidó (Magyarország), 3. Somogy 5. lett a falusi dolgozók I. őszi-téli spartakiádján A Sportcsarnokban lebonyolí­tott falusi dolgozók L őszi-téli spartakiádjának országos döntőjé­ben legjobb falusi sportolóink kez­detben ragyogó sikerrel kecsegtet­tek. Női asztalitenisz csapatunk (Eu törné, GM nagyatádi kettős) végül is megszerezte az elsőséget. Férfi csapatunk azonban csak a középdöntőig verekedte fel ma­gát, ott elvérzett. Nem ment a sak­kozóknak sem, így az összesített pontversenyben (nem hivatalos pontverseny) Somogy csapata az 5. helyen végzett. A falusi spor­tolók eme vetélkedésén Pest me­gye versenyzői szerepeltek a leg­jobban. Végeredményben elégedettek le­hetünk az őszi-téli spartakiád or­szágos döntőjén elért eredmé­nyeinkkel és helyezésünkkel. En­nek értékelésére a későbbiek so­rán még visszatérünk.- A totó 12 találatos szelvénye: xl212xl2212x. 12 talála­tos csak egy akadt, ennek nyere­ménye 436 376 forint, a 11 találatos szelvény 5133, a 10 találatos szel­vény pedig 714 forintot fizet. Ogimura (Japán) és Milles (USA). Női egyéni világbajnok: Macuza- ki (Japán), 2. Egucsi (Japán), 3. Szun Mei-jin (Kínai NK) és Cu Cun-hui (Kínai NK). Férfi páros világbajnok: Ogimu­ra, Murakami (Japán), 2. Stipek, Vyhanovsky (Csehszlovákia), 3. Berczki, Földy (Magyarország) és Alser, Rakel (Svédország). Női páros világbajnok: Namba, Jamaizumi (japán), 2. Egucsi, Ma- cuzaki (Japán), 3. Szun Mei-jin, Cu Cun-hui (Kínai NK) és Haydon, Rowe (Anglia). Vegyespáros világbajnok: Ogi­mura, Egucsi (Japán), 2. Muraka­mi, Macuzaki (Japán), 3. Szun Mel» jin, Van Csuau-jao (Kínai NK) es Lantosné, Bérezik (Magyarország). Döntés született a szivacsos ütőt illetően. A kongresszus úgy hatá­rozott, hogy szivaccsal nem sza­bad többé játszani, csak 2 milli­méteres gumiütővel vagy 4 milli­méteres softtal. A világbajnokság egyébként a japánok további előretörését bizo­nyította, ha nem is került japán versenyző a férfi egyes döntőjébe. Japán most aratta eddigi legna­gyobb sikerét. Ennyi világbajnok­sággal még sohasem tértek haza a japánok, mint DortmundbóL Ez történt még az NB II-ben: Nevezhetnénk a »2:2-k napjá­nak« a nyugati NB II. 20. fordu­lóját. A nyolc találkozóból négy végződött ilyen arányban döntet­lenül. Nem hiányzott a meglepetés sem. Pontot vesztett a listavezető Komlói Bányász, de továbbra is megőrizte előnyét, mert Pécsett is döntetlenül végződött a rangadó. A forduló eredményei: Vác—Láng 1:0 (0:0). Rozsnyói u. 4000 néző. V: Szigeti. Komlói Bányász—Délbudai Spar­tacus 2:2 (2:1>. Komló, 4000 néző. Oroszlányi Bánj'ász—Csepel Autó 2:2 (2:1). Dunaharaszti, 3000 néző. Pécsi VSK—Pécsi Dózsa 2:2 (1:1). Pécs, 10 000 néző. V: Dorogi. Budafok—Szállítók 0:0. Budafok, 2000 néző. UEFAtorna: OLASZORSZÁG- MAGYARORSZÁG 1:0 (Irt)) Ifi labdarúgó válogatottunk ed­digi sikeres szereplésére nem tud­ta feltenni a pontot. Olaszország ellen balszerencsés mérkőzést ví­vott a sérültekkel teletűzdelt csa­patunk. így is csak 1:0 arányban maradtunk alul. Kistext-Székesfehérvár 4:3 (2:1). Kistext-pálya, 2500 néző. V: Ems- berger. Zalaegerszeg-Mosonmagyaróvár 1:0 (1:0). Mosonmagyaróvár, 2000 néző. V: Markovics. A K. Kinizsi jövő vasárnapi ellenfele Barna ki­tűnő védése révén szerezte meg a két bajnoki pontot Mosonmagyar­óváron. Győztek a KMTE ellenlábasai Különösebb meglepetés nélkül zajlott le az NB III. 20. fordulója. Eredmények: Pécsi Vasas—Pécsi BTC 3rt) (1:0) Pécsi Bányász-Balinkai Bányász 8rt) (4:0) Bajai Bácska—Nagykanizsai Bá­nyász 4:1 (1:0) % Bajai Építők-Bácsalmási Petőfi 2:1 (1:0) Szekszárdi Petőfi-Székesfehérvá- ri MÄV 2:0 (2:0) Simontomya—Bonyhádi Vasas 2:0 (1:0) A megyei bajnokságból jelentjük BARCS-KAPOS VARI DÖZSA 1:0 (0:0) Barcs, 1000 néző. V: Boda. Barcs: Gai - Anurás, iViaróti, Papp - Ha- maiies, utaracs jli. — Rózsavölgyi 1., Rózsavölgyi II., Zsibrek, ivia- yer, szili, eoző: szóvári György. Dózsa: Molnár ti. — Gúth, DeaK, Csima - Pacsi, Kutasi - Yeverán 11., Nagy T., Csizmadia, Kecske­méti, Molnár III. Edző: Fényes István. Széllel bátban kezdte a já­tékot a megyei bajnokság listave­zetője, de csak erőtlen támadáso­kat iáttunk tőle. A barcsiak rit­kábban, de ilyenkor veszélyeseb­ben támadtak. Az első izgalmas jelenet a 20. percben keletkezett, ekkor a Dózsa kapuvonalától egy méterre egyszerű szabadrúgást ítélt Boda játékvezető. A gólvona­lon sorakozott fel valamennyi Dó- zsa-játékos, így nem tudták érté­kesíteni a barcsiak a kínálkozó alkalmat. Aztán egyre jobban be­lelendült a Dózsa, és sorra vezette veszélyes támadásait. Gál azonban nagyszerűen védett. Szünet után percekre beszorult a kaposvári csapat, gól azonban nem esett. Aztán változott a kép: a Dózsa támadott, de Gál nagyon elemében volt. Hatvan perc múlva jött fel a barcsi csapat, ekkor már a Dózsa védelme gyakran ke­rült zavarba. Kapkodtak és vesze­kedtek a Dózsa-játékosok. Ez a 75. percben meg is bosszulta ma­gát. Zsibrek ugyanis hat méterről a megdermedt Molnár II. mellett a hálóba küldte a labdát, 1:0. A Dózsa reklamált, a játékvezető a par tbíró megkérdezése után meg­erősítette a gólt. Most már a bar­csi csapat irányított, bár közben GáJnak ismét akadt védenivalója. A 80. percben érvénytelen gólt szereztek ?. barcsiak. Most már vé­gig irányított a hazai csapat, de a7 eredmény nem változott. Jó iramú, kemény, de nem dur­va színvonalas mérkőzést hozott a két csapat találkozója. A Dózsa játszott technikai fölényben, de a hazaiak lelkesedése és főként Gál kapus védése mindent ellensúlyo- *gy a győzelmet is megérde­melték a barcsiak. Jók: Gál. a me­zőny legjobbja, Papn, Otartics II. S7;iH' ni- Deák. Csima, Ku­SkveíeTéíemétÍl M°lnár “• JÓ *­Gőndöcs Jenő CSURGÖ-ZA.MAKDI 3:0 (3:0) Csurgó, 400 néző. V: Bognár. Csurgó: Kepler - Nagy I., Hottó I., Kollarovics — Olvasó, Molnár — Sebestyén, Szabó, Nagy II., Bata. Herber. Edző: Pápa Imre. Zamár- i di: Mányoki - Abonyi, Lőrínczi, | Hegyi - Béday, Vörös - Török, l György Kertész, Kriszbai, Szili. ' Edző: Béday Ferenc. Az első fél­idő közepes, a második félidő ala­csony színvonalú játékot hozott. A csurgói csapat már a 30. másod- percben megszerezte a vezetést. A mérkőzés sorsa már akkor eldőlt, amikor a 13. percben a sportsze- rutlenkedő Hegyit a játékvezető kiállította. Minthogy a hazai csa- pat támadott, a vendégek csak védekeztek, az eredmény valós, sőt a csurgóiak nagyobb arányban is győzhettek volna. G: Nagy II. Sebestyén. Jók: Nagy I., Olvasó, Molnár, Nagy n., ill. Lőrinczi, Tö­rök. A játékvezetőnek volt néhány tévés itelete. y Halmai Emilné SIOTOK-FONYÓD 6:2 (4:1) fjlófok. 600 néző. V: Dobszai. Siófok: Maya»— Vörös, Balogh, Egyed — Nagy, Németh — Keszt­helyi, Búza, Tóth, Szilágyi, Pálfi. Edző: Haragh Tibor. Fonyód: Kar­dos — Gyurma, O^h, u. — Nagy, Bognár - Gadányi, Vida, Molnár L, Liszkai, Szántó. Edző: Molnár Lajos. Színvonalas, jó ira­mú mérkőzést hozott a találkozó. A hazaiak támadósora különösen az első félidőben játszott jól, bár ekkor is elég sok helyzet maradt kihasználatlanul. Általában a tá­madók tüntették ki magukat a mérkőzésen. A szemfüles fonyódi csatárok is jól használták ki a siófoki védők zavarát. A siófokiak ilyen arányban is megérdemelten győztek. G: Tóth 2, Búza 2, Keszt­helyi 2, ill. Liszkai, Szántó. Kitű­nő játékvezetés. Újvári István dr. MARCALI-TASZABI HONVÉD 2:0 (Őrt)) Marcali, 600 néző. V: Horváth Z. Marcali: Deák — Grujber, Hajdú, Bessenyei — Ihász, Király — Szecs- kó, Bene, Bősz, Kisborsó, Farkas. Edző: Bősz Adám. Taszár: Gálfi — Balogh, Temesi, Vad — Kalló, Zilahi — Stündl, Sinka, G. Nagy, Pámel, Kerékgyártó. Edző: Stündl László. Mindvégig sportszerű mér­kőzés volt, amelyen jobb csatár- játékával a hazai csapat a máso­dik félidőben bebiztosította győ­zelmét. Az eredmény valós. G: Farkas, Kisborsó. Jók: Grujber, Hajdú, Király, ill. Temesi, Vad, Stündl. Jó játékvezetés. Kálmán Sándor BALATONLELLE—K. HUNYADI VASUTAS 2:1 (1:0) Balatonlelle, 400 néző. V: Schwei­tzer. Balatonlelle: Hartmann — Szegi, Szabó, Gréczi - Szűcs, Sze­keres — Somogyi, Zsigmond, Cser, Papp, Horváth. Edző: Pesti János. K. H. Vasutas: Illés — Wéber, Nagy I., Nagy II. — Zsebe, Németh - Oh, Tallián, Tihanyi, Vörös, Bene­dek. Edző: Tőke János. A lelkesen játszó hazaiak sok helyzetükből az első félidőben Papp révén veze­tést szereztek. Szünet után inkább a vendégek támadtak többet, de támadósoruk igen tehetetlennek bizonyult. A hazai csapat főként lelkes játékának köszönheti meg­érdemelt győzelmét. G: Papp, Zsig­mond, ill. Nagy n. Jók: Hart­mann, Szabó, Zsigmond, Papp, ill. Illés, wéber, Németh. Jó játékve- zetés- Bükki János K. V. LQBOGÖ-K. KINIZSI II. 3:1 (0:0) Kaposvár, 600 néző. V: Nyári Ist­ván. K. V. Lobogó: Kovács - Sw- senka, Perreg, Lukács — Simon, Szilvási - Bencze, Lábas, Saabé, Nagyréti, Végh. Edző: Radnai Ist­ván. Kinizsi II.: Tóth - Standom Szatyin, Borda. - Kosícsár, Pálfal- vai — Hegedűs, Várvízi, Farkas, Kiss, Cser. Edző: Gyenes Antal. Lanyha iramú mérkőzés, amelyen szünet utáni jobb csatárjátékával megérdemelten győzött a K. V. Lo­bogó csapata. G: Végh 2, Simon* ül. Borda 11-esből. Jók: Perreg* Simon, Nagy réti, Végh, iü. Tóth* Szatyin, Kosicsár. Muráth József SOMOGYSZOB- BALATONBOGLÁR 7:1 (3tl) Somogyszob, 400 néző. V: Nagy Z. Somogyszob: Barbina — Pálfi, Hosszú, Szekeres - Kisgyura, Né­meth — Dombi, Kovács, Acs, Bá­lint, Angyal. Edző: Kolozsvári Ist­ván. Baíatonboglár: Varga — Sza­bó, Bíró, Kovács — Gerei, Fodros — Oros, Mészáros, Herczeg, Nagy* Laborfalvi. Edző: Takács Károly. Az igen tartalékosán felállt bala- tonboglári csapat csak 25 percig bírt ellenállni a heves hazai roha­moknak. Ekkor megindult a gól- özön, s különösen Bálint volt ele­mében. A bogiári védők mellett hatszor lőtt hálóba a jó napot ki­fogó somogyszobi csatár. G: Bá­lint 6, Kovács, ill. Gerei ll-esböl. Jók: Hosszú, Szekeres. Bálint, Né­meth, a mezőny legjobbja, ilL Varga, Szabó, Gerei, Herczeg. Jó játékvezetés. Kisgyura Károly NAGYYBAJOM—TAB 2:2 (1:1) Nagybajom, 500 néző. V: Magyar Péter. Nagybajom: Kovács I. - Szalai, Giesz, Gyurkó — Léránt, Kovács II. — Bunovácz, Horváth, Gölcz, Tibol, Bállá. Edző: Giesz Gyula. Tab: Molnár - Györke I., Fritz, Krutek - Györke H., Cza- bula I. - Gerbely, Puha, Kuti, Lő- rincz, Szabó. Edző: Barna Ferenc, Igen nagy iramú mérkőzés vol't. Tab kulturáltabb labdarúgást mu­tatott be, mint a hazai csapat, Nagybajom együttese azonban lel­kesedésben felülmúlta ellenfelet, s ez elég volt a döntetlenhez. A mindvégig szép és sportszerű mér­kőzésen sok szép lövést láttunk, továbbá mindkét oldalon kitűnő kapusteljesítményeket. Kitűntek: Kovács I., Szalai, Léránt, Tibol, ill. Molnár, Györke I., Czabula I.* Puha. GOGOL: Csikv Gergely Színház Díszbemutató! GOGOL születésének 150-ik évfordulója alkalmából 1959 ép rilis 10-én, péntek este 7 órakor Komédia 3 felvonásban Rendezte: SALLÓS GÁBOR Április 10, péntek este 11, szombat este 12, vasárnap du. 14, kedd este 15, szerda este 13, csütörtök este 21, kedd délután 7 Csíky bérlet 7 Somlay bérlet 3 Kisfaludy bérlet 7 Blaha—Déryné bérlet 7 Odry bérlet 7 Jászay—Rátkai bérlet 3 Ifjúsági előadás. Jegyek bérleti előadásokra is előre válthatók a színházi jegyirodában, Május 1 u. 23. Telefon: 11-03.