Somogyi Néplap, 1959. március (16. évfolyam, 51-75. szám)

1959-03-10 / 58. szám

A vasárnap sportja VASÁRNAPI LABDARÚGÓ MÉRLEG Belelendült a labdarúgás gépe­zete. Túl vagyunk már a második bajnoki fordulón, amely már ko­rántsem tartogatott a labdarúgás somogyi hívei számára annyi örö­met. mint az első. Egyedül csak a KMTE tudta megismételni múlt heti bravúrját. A kitűnő formá­ban lévő kaposvári NB Ill-as csa­pat ez alkalommal a hazai közön­séget ragadtatta tapsra s az NB Hl. bajnokesélyese biztos győzel­met aratott ezen a héten is. A Kinizsi a múlt héten csak sejtette, hogy nincs minden rend­ben a támadósor körül. Teljesen széteső csatárjátéka miatt valós körülmények között hagyta Pécsett a vasút-pályán a két bajnoki pontot NB Il-es csapatunk, ho­lott az ellenfél is igen gyenge volt. A Nagyatádi Kinizsi tisztes ve­reséggel tért haza Bajáról. A Ba­jai Építőktől Baján mindössze egy gólos vereséget szenvedett a csa­pat, s milyen balszerencsével. Saj­nos, a bajnoki táblázatra azt a jó játékot, amit a nagyatádiak kato­najátékosaik nélkül nyújtottak, nem lehet feljegyezni. Rangadó volt a megyei bajnok­ságban. Összemérte erejét a lista­vezető K. Dózsa s a nyomában lé­vő Siófoki MÁV Olajbányász SE. Az eredmény mutatja, hogy a Dó­zsa mennyivel jobb, mint a 2. he- Jyezett siófoki csapat, amely ezen a találkozón egy pillanatig sem tudta veszélyeztetni a kaposváriak győzelmét, annak ellenére, hogy a Dózsa sem remekelt. A Dózsa e győzelmével nagyot lépett a baj­noki cím elnyerése felé. A megyei bajnokság többi mér­kőzésén akadt néhány meglepetés. Ennek számit a K. V. Lobogó ba- latonboglári, és a K. Kinizsi II. fo- nyódi pontvesztése. Jól mutatko­zott be a Csurgói Egységes Falusi Sport Kör labdarúgó csapata, mely biztosan győzte le Marcalit. Széteső támadóiam miatt vesztett a Kinizsi Pécsi VSX-K. Kinizsi 1:0 (1:0) Pécs, 4000 néző. Vezette: Han- gyási. PVSK: Hámori I. - Lendvaí, Ta­mási, Szegedi — Mohácsi, Szőke — Kardos, Freppán, Ilosfaí, Vincze, Hámori II. Edző: Bodola Gyula. K, Kinizsi: Rapp - Szigeti, Szilt, Gergely - Mózsi, Márkus - Acs, Szentgróti, Pálfalvai, Kelemen, Stadler. Edző: Király Tivadar. Szél ellen indította útjára a lab­dát a Kinizsi középcsatára, Pál­falvai. Tapogatózással teltek el az első percek, s az erős széltől tá­mogatott pécsi csapat kezdetben védekezésre rendezkedett be. Tíz perc után azonban a pécsiek rá­jöttek, hogy az erőtlen kaposvári ötösfogattal szemben kár véde­kezni. Valóban, a kaposvári csa­tárok meg sem tudták közelíteni a pécsi kaput. Az ötletesebben, fürgébben játszó pécsi támadók viszont egyre inkább belelendül­tek. A 12. percben gól született. Freppán mintegy két méteres lesről indult el a labdával, a bíró azonban továbbot intett. Rapp kétségbeesetten indult ki kapujából, nem tudta azonban felszedni a labdát, hanem be­lerúgta azt Freppánba. Az ösz- szekötőről a labda Rapp fölött már-már a hálóba jutott, ami­kor Szili lábbal kirúgta a lab­dát éppen Hámori II. elé. A balszélső megcélozta a kaput, Szili azonban másodszor fejjel mentett, de balszerencséiére a labda ismét Hámori Il-höz ju­tott. aki újból kapura lőtt. Szili vetődve vállárai a gólvonalról csak beljebb secítení tudta már a labdát, 1:0. Ekkor még kevesen gondolták, hogy a mintegy két másodperc alatt lejátszódó jelenetet követő gól el is döntötte a mérkőzés sor­sát. A gólra a Kinizsi erőtlen tá­madásokkal válaszolt. Stadlemak kecsegtető h elyzete tere/ntődött, a gyámoltalan csaiér azonban a tö­megbe rúgta a labda: Aztán a 22. percben yrnásután háromszor Mózsi rúgta a labdát előbb sza­badrúgásból a sorfalba, majd mész­sztről föle 'és mellé. Egyre gyakrabban veszélyez­tetett a PVSK. Különösen a jobbszámy találta meg az utat több ízben Rapp ka­puja felé s egy ízben a kapuvédő csak lábbal tudott menteni. A má­sik oldalon két Kinizsi-szöglet te­remtett veszélyes helyzetet, mind­kettőt Szentgróti ívelte be, majd Acs fejelte, de előbb Hámori I. j védett, másodszorra pedig Acs ka­pu mellé küldte a labdát. A fél­idő utolsó perceiben ismét a pécsi j csapat jött fel, két szögletet is rúglak a pécsi csatárok, de Rapp a helyén volt. Szünet után mindenki azt vár­ta, hogy a széltől támogatott kaposváriak veszik át a játék irányítását. Maguk a pécsi szurkolók is ke­vésnek tartották kedvenc csapa­tuk egy gólos előnyét. Hamarosan kiderült azonban, hogy felesleges az aggodalom, mert a játék képe most sem változott, sőt a pécsiek. szél ellen levették a labdát, pon-; tos adogatásokkal igyekeztek meg­közelíteni Rapp kapuját, s az 50. percben Vincze lövésénél már Rar>p is verve volt, de a kapufa mentett. Válaszként kis híja, hogy egy kü­lönös gól nem született. Rapp kaparintotta meg a lab­dát, nagy erővel rúgta azt ki, úgyhogy a jól eltalált labda a pécsi 16-oson ért földet, onnan I pontosan a bal felső sarokba tartott és Hámori I. csak ügy- i gyel-bajjal tudta Rapp «-kapu- i ra lövését« szögletre hárítani, j Aztán ismét a pécsiek veszélyez- , tettek. Vincze két ízben is alig valamivel kapu mellé küldte a j labdát. A játék egyre keményebbé vált, majd durvasággá fajult. A játék­vezető miatt azonban a magukról megfeledkezett pécsi és kaposvári labdarúgók azt csinálhattak a pá- j lyán, amit akartak. A 18. percben | oiyan tömegjelenet volt a bíró kö- i rül, hogy csak a pécsi kapuvédő: nem magyarázkodott Hangyási bí-j rónak. A játékvezető azonban nem tudott rendet teremteni. Ettől j kezdve különösen sok volt a bele- J menés meg a törlesztés, játék vi­szont semmi. A 32. percben Mózsi gyenge lövésje jelentette az ese­ményt. Hámori T. azonban bizto-! san védett. A pécsiek húzták az időt, a kaposváriak még idegeseb- ! bek lettek. A 88. percben gördült az első | valamirevaló kaposvári táma­dás a pécsi kapu felé, ekkor Mózsi labdájával Márkus ug­ratta ki Pálfalvait, de a szünet után balszélre húzódott Kini­zsi-csatár ügyetlenül kapu fölé küldte a labdát. Egy perc múl­va a Kinizsi kihagyta a mér­kőzés legnagyobb helyzetét. Közvetlenül a befejezés előtt, ugyanis Ács nyargalt el a jobbszélen, középre ívelt, a labda átszállt Hámori I. fölött (mert a kapus a labda alá fu­tott). Stadler előtt megnyílt a gólszerzési alkalom, a gyámol­talan csatár azonban az üres kapu mellé fejelte a labdát. Ezzel aztán vége is lett a. mérkő­zésnek. Alacsony színvonalú, az NB II- höz méltatlan mérkőzést hozott a két csapat, találkozója. A két gyenge formában lévő együttes kö­zül a pécsi vasutas csapat meg­érdemelten nyert, elsősorban azért, mert lelkesebb volt, mint a K. Ki­nizsi. Aztán az is a PVSK java a billenti a mérleget, hogy a pécsi ötösfogat ötletesebb volt a kapós várinál, amely ezen a mérkőzésen teljesen csődöt mondott. A 2x45 perc alatt játékot jóformán nem láttunk. Csapkodást, durva bele- menéseket azonban annál többet. És éhben elsősorban a játékvezető ludas. A Kinizsi veresége mégsem teaffdó á játékvezető számlájára. E fájó pontvesztés oka kizárólag az a tehetetlen, széteső támadósor. amely ezen a mérkőzésen szinte észre sem vetette magát. Jellem­ző, hogy a széltől támogatott ka­posvári csatársor helyett a kapu- védő Rapp volt az, aki megkísé­rt te a gólszerzést. Ez a körül­mény mindennél ékesebben bizo­nyít j?., hogy mit nyújthatott a pécsi találkozón a Kinizsi ötösfo­gata. A balsiker oka az is. hogy né­hány játékos nem szűrte le a múlt heti gyengébb játék tanulságát, s egyik-másik labdarúgót elszédítet­te a Vác ellen elért három gól. Kétségkívül volt némi elbizako­dottság is a Kinizsi játékában, ezért kellett a csapatnak gyenge ellenféltől is vereséget szenvedni. Egyénileg a PVSK együttesében Lendvai, Mohácsi, Kardos, és Frep­pán tüntette ki magát. A Barcsról Pécsre került Ilosfaí (aki Laczkó néven szerepel Pécsett) nem so­kat mutatott. A Kinizsiből csak a közvetlen védők játéka elégített ki, bár az első félidőben a véde­lem tagjai is több hibát vétettek. Szili, Mózsi és Márkus nyújtottak időnként áltagon felülit. A táma­dósorban csak Kelemen igyekeze­te dicsérhető. Pálfalvai és Stadler kerékkötője volt e sornak. Hangyási játékvezető igen gyen­ge napot fogott ki, erélytelen volt. E formájában nem alkalmas NB-s mérkőzés vezetésére. Kovács Sándor A megyei I. osztályból jelentjük Jó játék, biztos győzelem! Kapo*rt*ri Ml F—Févsi l««o« 4:0 (8:0) Kaposvár, 2000 néző. V: Opomi- cza. KMTE: Kovács - Szili, Takács, Darvas — Gál, Vajda - Jutási, Eg­res, Zsoldos, Pamrrmr, Papp. Edző: Zádori László dr. Pécsi Vasas: Szedeli — Halasi, Becsei, Danajka — Szomor, Harsányt — Szopka, So- mogyvári, Rákóczi, Jauch, Kará­csonyi. Edző: Bárdos* László. Nagy érdeklődés közepette ke­rült sor az MTE idei első hazai szereplésére. Az érdeklődést erő­sen fokozta a Bajai Bácska ellen szerzett értékes győzelmük, s nem utolsósorban a Pécsi Vasas játék­tudásának jó híre. A mérkőzés pontosan 3 órakor kezdődött el. Az első öt percben tapogatózó mezőnyjáték alakult ki: lassan, kényelmesen lerdüitek já­tékba a csapatok. Áz MTE kapott előbb lábra, s ragadta magához a kezdemé­nyezést. Ez a 7, percben már meg is hozta gyümölcsét. A ha­zai csapat szöglethez jutott, Papp szépen ívelt beadását a jól helyezkedő Egres nagy nyu- j galommal a hálóba fejelte, 1:0. j A gól után is az MTE támadott és irányította a játékot. Látni lehe­tett, hogy a vendégeknek ezen a mérkőzésen >*nem sok keresniva­lójuk« lesz. I A 17. percben újabb gól szü- ! letett. Jutási elviharzott a jobbszélen, a 11-es pontra ívelt labdáját a kifutó kapus elvé­tette, Egres a nagy kavarodás­ban a hátrább és nála jobb helyzetben lévő Pammer elé juttatta azt, aki felismerve a helyzetet - hogy a kapus nem ál! a helyén —, 14 méterről ka­pásból a hálóba lőtt, 2:0. Szép, villámgyors akció volt, gyors elgondolással és még gyorsabb hely zetf elismeréssé]. A Vasas-vé- éclem — Becseivel az élen — a já­tékidő ezen szakaszában kemény és határozott volt, de nem tudott ellenállni az MTE ötösfogatának. Csatársoruk sem jelentett komo­lyabb veszélyt, csak Rákóczi hoz- t-> olykor zavarba az MTE védel­mét. A 42. percben egy szép MTE- akció után újból gól született. Jutási kapu eíá ívelt lab'ája át&Zciílt a fejek fölött, Egres ggsse&sa futott, mesterien hátra­húzta azt az ötös vonalára, ahol Zsoldos szinte kirobbanva a védők közül, hálóba fejelte, 3:0. A második félidő már nem ho­zott ilyen szép, érdekes játékot. Ennek két főoka volt. Az MTE mintha megelégelte volna az ered­ményt, a pécsiek pedig taktikát változtatva durva, kíméletlen bele- menésekkel akarták ellensúlyozni a hazaiak első félidőbeli fölényét és mutatott jó játékát. A játék színvonalatlanabbá, de egyben ki­egyensúlyozottabbá vált. Ä kapos­vári kapu is többször forgott ve­szélyben. Az 57. percben a ké­ny elmeskedő KMTE-védők mellett Szonka, a Vasas jobbszélsője haj szállal lőtt a kapu mellé, a 63. percben Karácsonyi hagyott ki­használatlanul egy kecsegtető gól­helyzete*: az oldalhálóba lőtt köz­vetlen közelről. A KMTE kevesebbet, de veszé­lyesebben támadott. A 75. perc­ben a mérkőzés legszebb gól­ját láthatta a közönség. A pé­csi védelem felszabadító rúgá­sát Pammer a pécsi térfél kö­zepéről gyönyörűen ollózva, a 16-os vonalára ívelte, ahonnan Zsoldos kapásból, hatalmas erővel a hálóba bombázta. A k*pus utána sem nyúlt, a vé­dők is csak azt látták, hogy a labda a hálóba vágódott, 4:0. Ritkán látott szép gól volt. Ettől kezdve eldurvult a mérkőzés. Eb­ben különösen a pécsi játékosok jeleskedtek. Kíméletlen, durva be- lemenésekkel tarkították a játék­idő ezen szakaszát. Fappot három esetben is csúnyán felvágták. A játékvezető kiengedte kezéből a bíráskodást. Végül a sok szabály­talanságot és kíméletlen, veszélyes játékot a 79. percben Danajka "ki­állításával igyekezett megállítani. Danajka ugyanis durván, szándé­kosan a második esetben terítette i le Panpot. A játékidő utolsó per- ! reiben már nem történt említésre I méltó esemény, mindkét csapat i belenyugodott az eredménybe. A KMTE ilyen arányban is megérdemelten győzött, s jutott a két pont birtokába. A kaposvá­riak mindvégig jobban, tervsze­rűbben játszottak ellenfelüknél. Az I első félidő — mint már említettük — szén, színvonalas játékot hoz o'* Kár, hocrv ? m^sod^k félidő egye' részeit kissé clkönuyelműsbödték a hazaiak. Természetes, ehhez hoz­zájárult az, hogy tartózkodókká váltak a kíméletlenül játszó Pécsi Vasas védelmével szemben. Az MTE csatárai különösképpen ki­tűntek gyors helyzetfelismeréseik­kel, határozottságukkal és góllövő­készségükkel. A Vasastól többet vártunk, a játékidő legnagyobb ré­szében alárendelt szerepet játszot­tak s kénytelenek voltak megha­jolni az MTE nagyobb tudása előtt. Bár mutatott játékuk alap­ján is azt kell mondanunk, hogy több van a csapatban, mint ami Ht kijött. Az MTE csapatából Egres, Jutási. Pammer és Papp voltak a legjob­bak. Zsoldos góljaival tűnt ki. öt egyébként ketten is őrizték, ennek ellenére mégis megrúgta góljait. A Pécsi Vasasból Becsei, Szopka, Rá­kóczi és Karácsonyi nyújtották a legjobb teljesítményt. A játékvezetőről már elmondtuk véleményünkéi.: erélytelen volt, s kiengedte kezéből a mérkőzést. Wirth Lajos Megérdemelten nyerte a Dóz^a a rangadót K. DÓZSA—SIÓFOKI MÁV OLAJBÁNYÁSZ SE 3:0 (2:0) Kaposvár, 800 néző. V: Csákányi. Dózsa: Molnár IL — Güth, Deák, Cslma — Nagy A.. Kutas) Vete­rán, Nagy T., Tacsi, Kecskeméti, Molnár ni. Edző: Féti' sv n. Siófok: Bujtor - Egyed Balogh, Gróf - Nagy, Szilágyi ~ Vó fi., Búza, Mirákovics, Németh, Keszt­helyi. Edző: Harág Tibor. A rangadó csapatainak játékosai nagy becsvággyal vetették magu­kat a küzdelembe. A Dózsát a ösztönözte, ha győz, hiTrom tiszta ponttal előzi meg vetélytársót. A siófokiak azért küzdöttek, hogy eiébe kerüljenek a Dózsának. Nos, a mérkőzés azt mutatta, hogy a Dózsa jobban készfiit fel. Már a játékidő első felét nav kaposvári fölény jellemezte. Ebben a- idő­szakban egységesebben, jobban játszott, a Dózsa, mint a siófoki csapat. Aztán a Cóz.a-csatárok ügyesen is használták ki a sió­foki védelem megingásait. A 35. percben Tacsi ,iól ismerte fel helyzetet és megszerezte csapa­tának a vaateiést, őt perc múlva pedif ueyancásK Tacsi volt az, aki Kecskeméti iab 'flát a hálóba jut­tatta. Szune' nt- n is nózsa-támadások vezették he a játékot s már a' 3. r - agy Tibor lövése nvo- man úiabb gólt ért el a Dózsa. Szí.in feljött a siófoki csapat is, ’ csatárai rendszerint csak a 16-osIt jutottak el. ott elfogyott a csatárok lövőtudománya. Még a legjobb helyzeteiket is kihagyták. Dedig a játékidő vége felé a Dó­zsa visszaesett és Siófoknak több ízben alkalma nvfit a szépítésre. Végeredményben a mutatott já­ték alapján a Dózsa megérdemel­ten nyerte a rangadót. Egyénileg a kaposváriaktól Deák, Csima, Nagy A.. Tacsi és Kecskeméti tűnt ki. A siófoki együttesből csak vörös, Balogh és Németh igye­kezete dicsérhető. Csákányi játékvezető nagvszerű bíráskodá'-sal vonta magára a fi­gyelmet, igen jó volt a partielzói- vel való együttműködése is. W. L. BAECS-BALATONLELLE 4:3 (1:1) Barcs. 500 néző. V: Csizi. Barcs: Gál - András, Maróti, Hamancs — Zsibrek, Rózsavölgyi II. - Rózsavölgyi I., Göncz, otar- tics II., Mayer, Szili. Edző: Szó­vári György. Balatonlelle: Hart- mann - Kindler. Gréczi, Zsigmond- Szűcs I., Petrus - Somogyi. Papo. Geajve, cser, Horváth. Ed­ző: Pesti Janos. Langyos játék ve­zette be a mérkőzést, s a széltől támogatott barcsi csapat vezető Jől’ára. gyorsan válaszoltak a ven- degek. Szünet után a szél segítsé­gevei vezetéshez jutott a leilei csa­pat, s amikor Barcsból Hamari- csot a játékvezető az 55. percben kiállította, úgy festett, hogy a ven­dégek esetleg győznek. A tíz főre olvadt barcsi csapat azonban lel­kes játékba kezdett, és megfordí­totta a vesztésre álló mérkőzést. A 80. percben a játékvezető a ba­latoniéiul Gergyét is kiállította. G: Otartics II., Göncz, Máver, Szili, ill. Somogyi, Horváth. Jók: Rózsavölgyi IT., Rózsavölgyi I., Mayer, ill. Gréczi, Zsigmond, So­mogyi. Közepes játékvezetés. Göndöcs Jenő NAGYBA JOM—TASZÄRI HONVÉD 3:2 (2:0) Nagvbaiom, 300 néző. V: Magyar. Nagybajom: Kovács II. — BaPa, Glesz, Kovács I. — Léránt, Szálai — Bunovácz, Horváth, Gölcz. Tibol, Vida. Edző: Glesz Gvula. Taszár: Gálfí - Temesi, Kalló, Tóth - Pi­ka, Zilahi — Kovács, Nagy, Szlu- ka, Pámel. Sinka. Mindkét félidő­ben a széltől támogatott csapat irányított. A valamivel meggvő- zőbb hazai együttes 2:2 állás után erősíteni tudott és ezzel nyert. G: Vida, Bunovácz, Tibol, ill. Pámel, Sz.luka. Jók: Giesz Horváth, Gölcz, Tibol, ill. a hátvédhémnas és Pá­mel. Kitűnő bíráskodás. S. S. TAB-ZAMÄRDI Irt) (Irt» Siófok. 500 néző. V: Nagy Z. Tab: Molnár - Györke I., Fritz, Krutek — Kutj, Czabula II. — Ger- bely. Puha. Czabula I., Lőrincz, Szabó. Edző: Barna Ferenc. Za- márdi: Mányoki — Abonvi, Lőrin- czi. Hes:vj — Réday, Vörös — Cze- bei, Török, Kertész, Kriszbai, Hor­Bajai Épftók- Nagyatádi Kinizsi 1:0 (1:0) Baja, 2ö90 néző. V: Ligeti. Mint azt már'korábban hírül ad­tuk, a nagyatádi katonajátékoso- kat elvezényelték Atádról, így a csapat »-régi« felállításban lépett pályára az NB III. egyik bajnok­esélyese ellen. A Nagyatádi Kini­zsi összeállítása a köveikező volt: Horváth — Bogdán, Dénes, Voj- kovics — Vucskics II., Szabó V. — Tálas, Vucskics I., Kanizsai, Si­mon, Posta. A nagy lelkesedéssel és becs­vággyal küzdő nagyatádi csapat mindvégig egyenrangú ellenfele volt a tavaly még NB LE-es Bajai Építőknek. Az első félidő 18. per­cében egy gyors bajai támadás be­fejezéseként Teket a hazaiaktól szerezte meg a vezetést. Szünet után nagyon eldurvult a játék, s ennek következményeként Czeglédit a Bajai Építők csapatá­ból a játékvezető a 70. percben ki­állította. Az N. Kinizsi körömsza­kadtáig harcolt az egyenlítésért, de a támadósor nem boldogult az ieen kemény hazai hátvédhármas­sal. A látottak alaoián könnyen meg- születhetett volna Baján, ahol bebizonyosodott, hogy s nagyatádiaknak nem kell idegenbe menniük játékosért, hisz vannak hazai fiúk is, akikre lehet számí­tani. A nagyatádi együttesből főként Horváth, Dénes és Posta tüntette ki magát. Az NB III. további eredményei E héten sem hiányzott a megle­petés a délnyugati NB III-ból. Ez alkalommal ismét a Pécsi Bányász okozott kellemetlen meglepetést híveinek, s kellemeset a kaposvári szurkolóknak. A bányász csapat ugyanis Pécsett csak döntetlen eredményt ért el a Székesfehér­vári MÁV-val szemben, így a táb­lázaton a KMTE egy ponttal meg­ugrott a pécsiektől. Nehezen győ­zött Balinkán a Bácska. A forduló eredményei: Pécsi Bányász—Székesfehérvár 0:0 Nagykanizsai Bányász—Szekszárd 3:2 (2:1) Baia* Bácska—Balinkai Bányász 2:1 (1:1) Pécsi BTC-Bonyhádi Vasas 2:0 (1:0) Bázakerettye-Bácsalmás 7:1 (2:0) [ váth. Edző: Béday Ferenc. Válto­zatos iramú játék folyt, a vendég tabi csapatnak több helyzete volt, s ezek közül Lőrincz az egyiket jól használta ki. A 44. percben ugyanis az összekötő jól eltalált labdája a kapufáról védhetetlenül vágódott a hálóba. Szünet után már esett a játék irama és csap- kodóbb Is lett. Az eredmény azon­ban nem változott. Jók: Györke I., Fritz, Puha, ill. Mányoki, Lőrinczi, Hegyi. Közepes játékvezetés. Dr. Fazekas Mihály I K. H. VASUTAS-SOMOGYSZOB I 3:1 (2:0) Kaposvár, Cseri-pálya, 300 néző. j V: Szilágyi. Kaposvár: Illés — Wéber, Nagy I., Nagy II. — Zsebe, Németh — Bán­kúti. Tallián, Tihanyi, Tóth, Óh. i Edző: Tőke János. Somogyszob; Barbina — Pálfi, Angyal, Németh | - Kisgyura, Bíró — Acs, Szotirisz, Kovács, Bálint, Szecsődi. Edző: Karácsonyi János. A széllel szem­ben játszó vasutasok megszerez­ték a vezetést, s mindvégig nagy fölényben voltak. Az első félidő jó irama után szünet u*án csök- ! kent a játék lendülete. A hazai csapat nagyobb arányban is győz­hetett volna. G: öh 2. Nagy II., i ill. Bálint 11-esből. Jók: Wéber, j Nagy TI., Németh, a mezőny leg­jobbja, 111. Barbina. Angyal, Né­meth. A játékvezető néhány íté­letével nem értettünk egyet. BALATONBOGLÁR- K. V. LOBOGÓ 1:1 (1:1) Balatonboglár, 400 néző. V: Bog­nár. Balatonboglár: Varga II. - Bíró, Herczeg. Kovács III. - Gerei, Fod­ros - Kiss, Nagy, Bakó, Mészáros, Laborfalvi. Edző: Kerczeg Tibor. K. V. Lobogó: Kovács — Susenka, Perreg, Marton - Műdig, Szilvás! — Végh, Simon, Szabó, Lábas, Bencze. Edző: Radnai István. Az erős széllel szemben játszó Bala- tonboglár kezdetben néhány for­más támadást vezetett és gyakran veszélyeztetett. Igaz, hogy a ven­dégek is több parázs helyzetet te­remtettek a boglár! kapu előtt. Szünet után elcsendesedett a szél, de esett a játék is. A 46. percben Szabó a K. V. Lobogó javára meg­ítélt ll-e«t a kapufának lőtte. G: Gerei, ill. Szabó. Jók: Herczeg, Kovács III.. Gerei, Nagy, ill. Su­senka, Perreg, Műdig. Szabó. Molnár József CSURGÓI FSK—MARCALI ! MEDOSZ 3:0 (2:0) j Csurgó, 400 néző. V: Juhász. I Csurgó: Kepler - Olvasó, Hottó IL, Nagy I. — Hottó I., Molnár — Sebestyén, Bata, Herber, Szabó, i Nagy II. Marcali: Deák - Hajdú, , Bősz, Lajos - Ihász, Bene - Ki- . rály, Szecskó, Besenyei. Kisborsó, I Farkas. Edző: Bősz Adám. Kezdés után rögtön a hazai csapat Vette I kezébe a játék irányítását, sőt ‘ mindvégig kezében tartotta a kez- i deménvezést. A vendégek elég szárnyszegetten támadtak, s nem okoztak komolyabb gondot a hazai védőknek. A csurgói csapat igen lelkesen játszott. G: Sebestyén 3. 1 Jók: Molnár, a mezőny legjobbja, i Hottó II., Sebestyén, ill. Bene, , Szecskó, Kisborsó. Erélyes, jó já­tékvezetés. Halmai Emil FONYÓD—K. KINIZSI II. 3:3 (2:0) | Fonyód, 200 néző. V: Lévák. Fonyód: Kardos — Bognár, Oláh, Molnár II. - Nagy, Vida — Gadá- ! nyí, Liszkaí, Molnár I., Gerencsér, j Szántó. Edző: Molnár Lajos. Kini- I zsi II.: Gáspár — standor, Szat>in, Borda — Kosicsár, Kiss — Hegedűs, | Bíró, Várvízi, Farkas, Horváth. Ed­ző: Gyenes Antal, változatos játék folyt, mindkét kapu előtt izgalmas pillanatok zajlottak le. Igen érde­kesen alakult p mérkőzés. A fo- nyódi 2:0-ás vezetésre a vendégek három góllal válaszoltak, a hazai csapat a befeje^é" előtt négy perc­cel egyenlített A látottak alapján az eredmény igazságos. G: Szántó, Oláh 11-esből. Gadányi, ill. Hor­váth 2, Hegedűs. Jók: Oláh, Ga- dányi, Szántó, ill. Szatyin, Kiss, Horváth. Jó játékvezetés. Gimesi László Megyei ifi bajnoki eredmények Zamárdi—Tab 4:4 Balatonboglár—K. V. Lobogó 3:0 K. Kinizsi—Fonyód 5:0 KMTE—Nagybajom 2:0 K. H. Vasutas—Somogyszob 9:2 K. Dózsa-Siófok 3:2 Csurgó—Marcali 3:0 Barcs—Balatonlelle 5:0 Ez történt még az NB II-ben Általában a várt eredményeket hozta a második tavaszi bajnoki forduló. Egyetlen meglepetés a Szállítók győzelme a Sztálin városi Kohász felett. Sok volt a szoros mérkőzés. Eredmények: Komlói Bányász-Mosonmagyar- óvár 1:0 (1:0). Komló, 3000 néző. V: Vadas. Pécsi Dózsa—Oroszlányi Bányász 2:1 (0:1). Oroszlány, 1400 néző. V: Angyal. Szállítók—Sztálin város 1:0 (1:0). Fóti út, 2500 néző. V: Petri. Db. Spartacus-Xistext 2:1 (2:0). Budafok, Duna-part, 1500 néző. V: Gál. Láng—Csepel Autó 2:2 (2:0). Du­naharaszti, 2000 néző. V: Vízhányó. Váci Petőfi—Budafok 3:0 (1:0). Vác, 2100 néző. V: Hegyi. Székesfehérvári Vasas—Zalaeger­szegi TE 1:0 (0:0). Székesfehérvár, 3500 néző. V: Horváth L. Sok volt a meglepetés az MB l-ben Eredmények: MTK-BVSC 4:0 (2:0) Miskolc—Ferencváros 0:0 Csepel—Salgótarján 5:1 (1:0) Diósgyőr—Bp. Honvéd 1:1 (1:0) Vasas-Dorog 2:2 (1:1) Szombathely—Győr 1:0 (0:0) Tatabánya—Újpesti Dózsa 2:0 (Irt)) — A totó 12 találatos szelvénye: X x 1 X. 1 1 2 1 2 2 2 1. A 12 talá- latos szelvény 45 494 forintot, a 11 találatos 1544 forintot, míg a 10 ta- lálatos 176 forintot fizet. Négy bajnokságot szereztek a X. Dézsa ökölvívói Pécset Négy bajnokságot szereztek a K. Dézsa ökölvívói Pécsett. Igen gyér mezőny — mindössze 38 versenyző — indult a Pé­csett megrendezett délnyugati területi egyéni ökölvívó-baj­nokságon. A K. Dózsa ökölvívói közül Dorogi. Tóbi, Füzesi és Miltlai nyertek bajnokságot. A K. Dózsa nyerte a csapat pont­versenyt is. A versenyről rész­letes beszámolót halnapi szá­munkban adunk. JKílq, beszei'ezketS és minden házban nélkülözhetetlen már a osogép Villany és kézi hajtású mosógépek kaphatók az ÁLLAMI KISKERESKEDELMI ÉS FÖLDMÚVESSZÖVETK.EZETI SZAKBOLTOKBAN CSIKY GERGELY SZÍNHÁZ _______KAPOSVÁR-SO kOGY MEGYE_______ M inden este 7 órakor, vasárnap du. 3 órakor is JACOBI: SYBILL Nagyoperett 3 felvonásban Jegyek elővételben válthatók a színházi jegyirodában. Május 1 u. 23. Telefon: 11—03.