Somogyi Néplap, 1958. szeptember (15. évfolyam, 206-230. szám)

1958-09-16 / 218. szám

Redd, 1958. szeptember 16. 4 SOMOGYI NÉPLAP A vasárnap sportja Továbbra is meddő a csatársor Délbudai Spartacus—K. Kinizsi 1:0 (0:0) Szép győzelmet ért el válogatottunk a lengyelek ellen Kaposvár, Kinizsi-pálya. 1500 né­ző. Vezette: Vízhányó (Budapest). Délbudai Spartacus: Pamuki - Neumann, Dobránszky, Hajdúk — Gazda, Vida — Huszár, Jávor, De­meter, Milosovics, Hoffmann. Ed­ző: Palotás Antal. K. Kinizsi: Kapp — Szigeti, Szili, Gergely — Barna, Márkus — Tóth, Bíró, Mózsi, Szentgróti, Stadler. Edző: Király Tivadar. Kinizsi támadásokkal kezdődött a mérkőzés és az első öt percben két helyzet is adódott. Előbb Stad­ler késlekedett a lövéssel és sze­relték, majd Bíró labdája csúszott el az ötösön álló Mózsi előtt. Az­után egyre jobban feljött a pesti csapat és pontos adogatással me­zőnyfölényt szerzett. A Kinizsi ré­széről sok hiba, rengeteg pontat­lan leadás jellemezte a játékot. A csatársor percekre eltűnt, nem tudta tartani a labdát. Ha egy- egy csatár el is jutott a pestiek kapuja elé, négy-öt védővel egye­dül állt szemben, mert társai nem zárkóztak fel. A 30. percben még­is megszerezhette volna a vezetést a Kinizsi. Márkus labdájával Mózsi tört ki, 6-7 méterre a kaputól lőni készült, amík.or Dobránszky hátulról szerelni próbálta. Mó­zsi nagyot esett, a labda kigu­rult az alapvonalon. A játék­vezető szögletet ítélt, holott 11-es járt volna, mert a hát­véd lába előbb Mózsit akasz-' tóttá, azután ért a labdához, ha ugyan hozzáért. Hiábavaló reklamálás következett, ezalatt Szentgrótit ápolták a pá­lya szélén, aki húzódást szenve­dett és gumiszcrítóval, bicegve tért vissza. A 40. percben Stadler ügyesen kifordult, lövése elcsú­szott volna a bal kapufa mellett, de a berohanó Tóth elérte és ne­héz szögből, szinte a kapufa tövé­ből mellé vágta a labdát. Kár volt elhamarkodni, mert itt már min­denki verve volt. Mózsi felvágása után Vízhányó játékvezető egyre több hibát követett el. A 43. perc­ben a Kinizsi ellen ítélt szabadrú­gást, majd a játékosokkal való vi­tatkozás után fordítva rúgatott. Azután hatalmas lesről Huszárt engedte el, aki végül is a kimoz­duló Happba lőtt. / Szünetben a Kinizsi öltözőjében a szokásos utasításokon kívül egy érdekes bejelentés hangzott el: ha ll-eshez jut a csapat, azt Rapp rúgja. Fordulás után már a 3. percben újabb nagy helyzetet hagyott ki Tóth. Mózsi ugratta ki kö­zépen a szélsőt, aki mintegy 6 méterről a kimozduló kapus mellett ballal a kapu mellé lött* Ót perc múlva Demeter kezet fog­hatott kaposvári társával: hasonló óriási helyzetet hagyott ki. Be­csapva Szilit, több méteres előny­nyel egyedül tört kapura, azon­ban kapu helyett a kifutó Rap- pot találta el. Röviddel később új­ra Rapp jól időzített kifutása, na meg a szerencse mentette meg a Kinizsi-kaput a góltól. Ezúttal is Demeter ugrott meg — lesről —^ Rapp lábbal szerelt (!), a lepattanó labda Milosovics elé került, aki az üres kapu mögé emelte. Nagy iramú, a határozatlan játékvezetés következtében túl ""kemény küzde­lem folyt a pályán. Feljött a Ki­nizsi, negyedóráig a Spartacus tér­felén folyt a játék. A csatársor azonban helytelenül mindent bal­oldalon erőltetett, ahol a sérült Szentgrótin és a rosszul játszó Stadleren elakadtak a támadások. Az eredmenytelen fölény után fel­szabadult pesti csapat Demeter és Milosovics révén egyre-másra ve­szélyeztetett, de Rapp mentett. A 34. percben a méteres lesen álló Milosovics elé pattant a labda, aki ellökte az utána ru­gaszkodó Szilit, azután senki­től sem zavarva tört kapura és rúgta a kifutó Rapp mellett a háló baloldalába a labdát. Két szabálytalanság is történt, de a gólt megadta a játékve­zető,, 1:0. Az utolsó tíz percben két sport­szerűtlen jelenet következett. Előbb Mózsi akaszkodott össze az őt megrúgó Dobránszkyval, azután Tóth rúgott az egyik pesti játékos után, az erélytelen játékvezető azonban mindkét eset fölött sze­met hunyt. A durvaságok köze­pette kimaradt két egyenlítési al­kalom is. A 40. percben Tóth kap­ta az ötösön lábra a labdát, de nem találta jól el, az utolsó perc­ben pedig Mózsitól tiszta helyzet­ben, a ll^es ponton pattant el a labda. Csúnya csatárhibák! így azután a felharsanó sípszó két pc% elvesztését jelentette. Nehéz bírálatot írni a Kinizsi játékáról anélkül, hogy ismétlé­sekbe ne bocsátkozzék az ember. Mert a nóta megintcsak a régi: a csatársor . .. Ezt a mérkőzést sem a védelem vesztette el, annak el­lenére, hogy Szili bizonytalanabb volt, mint máskor, igaz, a máso­dik félidőre feljavult. A fedezet­párra sem lehet panasz, közülük Márkus Gergely mellett a csapat legjobbja volt. A csatársor azon­ban hű volt önmagához! Tervsze- rntlenül, minden átgondolás nél- Iml próbáltak támadgatní, amit persze könnyen vertek vissza a pesti védők. Ha pedig helyze: akadt, elemi hibákat vétve ron­tották el azokat. Hol mind egy vo­nalban, oldalt tologatva próbálta^ előrejutni, hol hátramaradt az egész sor, kivéve azt, aki a tá­madást vezette. Állva várták a labdát, elbújtak védőik mellett, a szélsők tétlenül nézték, hogy az összekötők vrgy fedezetek rájuk viszik a labdát, meg sem próbál­tak helyezkedni, elfutni lövés egy sem ment a pesti kapu­ra. Ennyi hiba után nem csoda, ha három mérkőzés után mind­össze egy gólt eredményezett já­tékuk. Szentgrótit sérülése aka­dályozta. Bíró elfogódotían ját­szott, lassú is még, nem mert lö­vésre vállalkozni, de volt néhány ügyes, igen biztató megmozdulása. Benne nem csálódtunk, annyit nyújtott, amennyit várni lehetett tőle. Mózsi nagy kedvvel kezdett, de tíz perc után fokozatosan visz- szatért régi, lagymatag játékstí­lusához. Tóth sem tudta megköze­líteni igazi formáját, amit ő is játszhatna - ha akarna. Három gólhelyzetet kihagyott. Stadler csalódást okozott, alig volt jól megjátszott labdája. A Spartacus védelme jól állt a lábán, a csatársorból főleg Milo­sovics és Demeter jelentett ve­szélyt. Utóbbi a durvaságokban is kitűnt. Vízhányó játékvezető téves, ha­tározatlan ítéleteivel megzavarta a játékosokat. Erélytelen maga­tartásával kiengedte kezéből a já­tékot, arra máj; nem is vállalko­zott, hogy a kirívó sportszerűtlen­ségeket kellő szigorral megtorolja. Mayer Géza EZ TÖRTÉNT MÉG AZ NB II-BEN Budaíok-Oroszlány 1:0 (0:0) Kistext-Csepel Autó 2:1 (0:1) Székesfehérvár—Bp. Szállítók 1:1 (0:0) Sztálinváros—Pécsi VSK 3:0 (1:0) Zalaegerszeg—Vác 2:2 (2:2) Pécsi Dózsa—Komló 3:0 (0:0) Mosonmagyaróvár—Láng-gépgyár 3:1 (2:1) Utolsó a Kinizsi Az NB II. bajnoki táblázata a 3. forduló után azt mutatja, hogy eléggé kiegyenlített az NB II. me­zőnye. Már csak a Pécsi Dózsa az egyetlen csapat, amely nem vesz­tett pontot. A veretlenek száma is mindössze négy, a pécsiekkel együtt. A bajnoki táblázat na­gyon ingadozik. A Sztálinvárosi Vasas az utolsó helyről a 9.-re ug­rott fel azzal, hogy legyőzte a PVSK-t. Meglepetésnek számít a Láng-gépgyár és a Pécsi VSK gyenge rajtja. Ezektől a csapatok­tól általában többet vártak. Még egy szomorú képet mutat a baj­noki táblázat. A Kinizsi utolsó helyen áll. Amióta a kaposvári csapat az NB Il-ben szerepel, még sohasem fordult elő akár csak az idény elején is, hogy sereghajtó legyen. A siralmas helyezésre megadja a magyarázatot a Kinizsi gólaránya: 1:6. A nyugati csoport­ban már valamennyi csapat tá­madósora legalább 3 gólt lőtt. A keleti csoportban is csak a sereg­hajtó Miskolci MTE »dicsekedhető azzal, hogy három mérkőzésen egy gólt szerzett. A bajnoki táblázat állása a 3. forduló után: 1. Pécsi Dózsa 3 3 9:1 6 2. Délb. Spartacus 3 2 1­3:1 5 3. Oroszlány 3 2­1 7:2 4 4. Vác 3 1 2­5:3 4 5. Szállítók 3 1 2­6:5 4 6. Mosonmagyaróvár 3 2­1 5:5 4 7. Komló 3 2­1 6:7 4 8. Csepel Autó 3 1 1 1 5:5 3 9. Sztálinváros 3 1­2 4:4 2 10. Budafok 3 1­2 6:7 2 11. Kistext 3 1­2 4:5 2 12. Székesfehérvár 3­2 1 3:4 2 13. Zalaegerszeg 3­2 1 3:5 2 14. Láng-gépgyár 3 1­2 3:6 2 15. Pécsi VSK 3­1 2 4:8 1 16. K. Kinizsi 3­1 2 1:6 1 Magyarország— Le ngyelorszog 3 ti (1:0) A lengyelországi Chorzowban 110 ezer néző előtt a kaposvári edzőmérkőzés első félidőben csa­patával lépett pályára a magyar csapat, vagyis Bakó - Kárpáti, Sipos, Sárosi - Szojka, Berendi - Budai II., Göröcs, Csordás, Tichy. Bencsics összeállításban. Miként Kaposvárott láttuk, lengyelországi mérkőzésén is kiegyensúlyozott, jó játékot nyújtott válogatott ti­zenegyünk. A mérkőzés előtt ál­talában a lengyel együttest tip­pelték győztesnek, s nemcsak a hazaiak, de Európa-szerte. A magyar csapat mégis biztosan győzött. A gólokat Csordás, Tichy és Budai lőtte. A lengyelek gól­szerzője Karpáti volt, a magyar hátvéd ugyanis a 84. percben ön­gólt vétett. A szakemberek véleménye, hogy a megújhodott magyar csapat el­ső bemutatkozása jól sikerült. Nemcsak az eredmény, a lengye­lek legyőzése jelzi ezt, hgnem az a játék is, amelyet megfiatalított válogatott együttesünk nyújtott. EfVébként még három vonalon találkoztak labdarúgóink a len­gyelekkel. Ezek során Lengyel- ország B-csapata 2:0 (2:0) arány­ban legyőzte a Népstadionban az igen gyenge játékot nyújtó B-vá- logatottunkat. Debrecenben az Utánpótlás Vá­logatott 6:2 (3:2) arányban bizo­nyult jobbnak, mint a lengyel utánpótlás csapat. A két ország ifjúsági együtte­seinek találkozóián 1:1 arányú döntetlen eredmény született. Tehát nem is olvan rossz a mérleg. Hát méf? ha B-válogatot- tunk nem vizsgázott volna elég­telenre!. ^^űvelődés cS zórakozás Vörös Csillag: Akkor Pá­rizsban. 5, 7, 9 órakor. Szabad Ifjúság: 101-es sas. 4, 6, 8 órakor. Dózsa kertmozi. Megosztott szív. Negyed 8 órakor. Rippl-Rónai Múzeum: ősré­gészeti, várostörténeti, népraj­zi és természettudományi ki­állítások. valamint a Ri.ppl- Rónai képkiállítás. Megyei Könyvtár: Könyv­kölcsönzés és olvasótermi szol­gálat 9—11 óráig. Ifjúsági Könyvtár: Könyv­kölcsönzés 9—11 óráig. rHIREI<-| — Az Állami Kereskedelmi Felügyelőség Somogy megyei vezetője Forró Sándort, a sió­foki Sirály ital,bolt felszolgá­lóját 400 forint pénzbírsággal sújtotta szabálysértés miatt. — Mtntakönyvtárrá fejlesz­ti a Nagyatádi járási Könyv­tár a csökölyi, rinyaszenbkirá- lyi és görgetegi népkönyvtára­kat. — Klotz János zöldség- és gyümölcsfelvásárlót a len­gyeltóti járásbíróság társadal­mi tulajdon sérelmére ismé­telten elkövetett sikkasztás miatt 6 hónapi börtönre és 600 forint pénzbüntetésre ítél­te. továbbá kötelezte a kár — 3479 forint — 60 nap alatt va­ló megtérítésére. — Német megrendelést ka­pott az Agyagiparosok Házi­ipari Szövetkezete az ÁLTEX Külkereskedelmi Vállalat kép­viselője révén. A mintapéldá­nyokat már elküldték a meg­rendelőnek. — Gyümölcsaszalással kísér­letezik, a Baromfikeltető Ál­lomás a csibekeltetés szünete alatt. Az eddigi eredmények kielégítőek, valószínűleg ha­marosan megkezdik nagyobb tételű alma, szilva és egyéb gyümölcs aszalását. — Orvosi hírek. Értesít­jük a város lakosságát, hogy a VI. számú orvosi körzetbe dr. Glos Gézát neveztük ki körzeti orvosnak. Rendel: az Ezredév utcai 13. számú or­vosi rendelőbein de. 10-től 12- ig, du. 17—18 óráig. Lakása: Vöröshadsereg u. 1. Telefon: 19-56. A XIII. sz. orvosi kör­zetbe az újonnan kinHvezeitt körzeti orvos dr. Arató Mik- lósné. Rendel: Ezredév u. 13. sz. orvosi rendelőben de. 10-től 12-iig, du. 17—18 óráig. Laká­sa: Bajcsy-Zsilinszky u. 38/b. Telefon: 10-97. Az Ezredév ut­cai orvosi rendelő telefonszá­ma 24-21, és 10-75. — Városi Orvosi Hivatal. — Az elsők között vannak az Agyagiparosok Háziipari Szövetkezetének készítményei a brüsszeli vilá,©kiállításon ke­lendőség szempontjából, a Népművészeti Tanácshoz ér­kezett jelentés szerint. Latinkáékra emlékesünk Nyár volt, szomorú nyár. Fe­hérterroristák csizmái tapostak rá a csecsemőkort sem élő prole­tárdiktatúrára. Félelem ülte meg a lelkeket. Rettegés szállt a bé­kés hajlékokra. Véres bosszúval ült tort a hatalmi trónról száz- harminchárom nappal előbb le­döntött, de hamarjában felugró burzsoázia. Jaj volt annak, aki együttműködött a tanácsköztár­sasággal. Orgovány, Siófok, Mar­cali ... 1919 ... Héjjas Ivánok, Francia Kiss Mihályok, Prónai Pálok vérgőzös ármádiája sza­badult rá a népre. ősz volt, szomorú elejű ősz. Éjszaka. A füvet dús harmat öntözte, hűvöses szellő lengede­zett. Latinka Sándor és fogva tartott társai végüket járták a kaposvári börtönben. A cellatár­sak csak annyit tudnak róluk, hogy ma, 39 éve, a szeptember 16-ra virradó éjszakán fehér banditák kihurcolták őket a fog­házból, ahol már hetek óta a legválogatottabb módszerekkel bántalmazták őket, és többé so­ha senki sem látta egyiket sem. A Nádasdí-erdőben puska dör- rent, s az öt bátor kommunista holtan bukott az általuk meg­ásott sírba. Ma, harminckilenc évvel már­tírjaink tragikus vértanú halá­la s két esztendővel a véres el­lenforradalom után rájuk emlé­kezünk. Nem 1919 augusztusa is­métlődött-e meg 1956 október­novemberében? Ekkor újra bűn volt kommunistának lenni, s megint Latinkák után vadásztak az utcákon, a hajlékokban. Fe­hér terror ütötte fel fejét az egész országban. Ismét íeltá- pászkodtak sírjukból a bukott rend országunkon kívül és belül lévő oszlopai, hogy leszámolja­nak a magyar néppel. Megint csak árulók látszottak közre, hogy kiteperjék a fegyvert a kézből. Mint 1919-ben is. De a történelem igazsága, hogy 1956- ban akadtak sokan, akik nem engedték megismétlődni mind­azt, aminek 1919-ben egyedül nem bírt ellenállni a magyar nép. Ennek köszönhető, hogy ma népi hatalom van Magyar- országon, s népünk építheti azt a rendet, amiért Latinkáék éle­tüket áldozták: a szocializmust. Erősek, verhetetlenek akarunk lenni. Ennek jegyében készülünk megülni jövőre az első proletár- diktatúra negyvenedik évfordu­lóját is. Emlékszünk a mártí­rokra, Latinkára és harcostár­saira. S az emlékezet megfeszíti izmainkat. Erőt, törhetetlen ma­gabiztosságot önt belénk, véghez visszük, amit Lenin magyar ka­tonái, Október magyar követei nem tudtak megvalósítani, mert elbuktak. Nem volt ekkora különbség a két csapat között KMTE — Nagyatád 6:1 (2:1) A megyei I. osztályból jelentjü] Nagyatád, 800 néző. V: Horváth. KMTE: Istvándi - Takács, Eg­res, Darvas — Pammer, Németh — Jutási, Tiszagáti, Cserpes, Zsoldos, Szili. Nagyatád: Horváth — Tálas, Dénes, Vucskics — Tamás II., Sza­bó V. - Varga, Selmeczi, Kanizsai, Bicsáki, Posta. Az első negyedóra nagyatádi tá­madások jegyében zajlott le, s a 8. percben Kanizsai szabadrúgásból vezetést is szerzett csapatának, 0:1. A gól után meleg percek kelet­keztek a kaposvári kapu előtt. A 10. percben ugyanis Posta lefu­totta a védőket, de jó helyzetből mellé lőtt. A 11. percben Kanizsai kapáslövése szállt valamivel fölé. Ebben az időben ötletesen és jól játszott az atádi csapat. A KMTE feltűnően idegeskedett. Húsz perc után fokozatosan a KMTE lendült támadásba. A kaposváriak fölénye a 33. percben eredményezett gólt.* Ekkor Pammer—Szili—Zsoldos össz- Játék után a balösszekötő labdája talált utat a hálóba, 1:1. A 40. perc­ben Zsoldos Pammer labdájával ugrott ki, és lőtt újabb gólt, 2:1. Szünetben nagy sikerű tornabe­mutatóra került sor. A falusi dol­gozók spartakiádjának országos döntőjén szereplő női tornászcsa­pat mutatta be gúlagyakorlatait. Újrakezdés után ismét nagyatádi negyedóra következett. Istvándi gyakran volt munkában. Előbb Vasárnap szabadnapos volt a K. Dózsa ökölvívó csapata, mert a hármas csoport másik két részt­vevője mérkőzött egymással Kom­lón. Ez a találkozó meglepetést hozott. A Komlói Bányász ugyan­is 12:8 arányban legyőzte a Sztá­linvárosi Vasas ökölvívó-csapatát. Ez a győzelem azt jelenti, hogy a K. Dózsát már csak egy lépés vá­lasztja el az NB I-be jutástól. Ha ugyanis a K. Dózsa jövő vasárnap — akár csak ll:9-re is — legyőzi a Komlói Bányászt Komlón, ak­kor már bejutott az NB I-be. A komlói mérkőzésen egyébként Fülöp, Mészáros, Molnár, Gyökér, Oláh és Bödő szerzett győzelmet a Varga, majd Selmeczi lövéseit mentette üggyel-bajjal. Aztán Bi­csáki öt méterről a kapufát ta­lálta el, Kanizsai, pedig az üres kapu mellé lőtt. Negyedóra után ismét a KMTE vette át az irányítást, s a kapos­váriak fölénye gólokban is meg­mutatkozott. A 16. percben Ju­tási futott el, lövése nyomán a labda Horváth hasa alatt a hálóba vágódott, 3:1. Ezután a nagyatádi csapat érthetetlenül feladta. A ka­posváriaknak még arra is módjuk volt, hogy iskolajátékot- mutassa­nak be. A 28. percben (Zsoldos, a 32. percben Szili, majd á 34. perc­ben Tiszagáti szerzett gólt csapa­tának, s így született meg a 6:1. Érdekes mérkőzést hozott a két csapat találkozója, s le kell szö­gezni, hogy a látottak alapján nem volt akkora különbség a két csa­pat között, mint azt az eredmény sejteti. A KMTE ugyan a mérkő­zés nagyobbik felében többet tá­madott és irányított, de a félidők első negyedóráiban az atádiak is sokat veszélyeztettek. A KMTE nagyobb tudása és korszerűbb já­téka révén mégis rászolgált a győ­zelemre. A valós eredmény azon­ban 2, esetleg 3 gólos kaposvári győzelem lett volna. Jók: Pam­mer, Jutási, Zsoldos, ill. Dénes, Tálas, Szabó V. komlóiaknak. A sztálinvárosi pon­tokat Csesznek I., Csesznek II., Klug és Cseke szerezték. Ez utób­bi ellenfél nélkül győzött. Igen érdekes volt az Oláh-Király mér­kőzés, ahol a két nagy ütésre me­nd versenyző közül Oláh bizonyult jobbnak. A nehézsúlyúak találko­zóján a sztálinvárosi Lombos két­szer földre küldte Bödőt. Másod­szor Bödőre nyolcat számoltak, amikor Lombos feladta, mert en­nél az ütésnél eltörött az ujja. Az ökölvívó osztályozok állása a második forduló után: 1. K. Dózsa 2 2 - - 32:6 4 2. Komlói Bányász 2 1 - 1 14:26 2 3. Sztálinvárosi V. 2 - - 2 12:26 ­CSURGO-SOMOGYSZOB 4:1 (3:1) Somogyszob, 300 néző. V: Hor­váth Z. Csurgó: Kepler — Németh, Szanyi, Hottó II. — Molnár, Ol­vasó — Raffa, Hottó I., Bata, Her­ber, Nagy II. Somogyszob: Barbi- na — Szekeres, Angyal, Németh — Szotirisz, Imre — Gőbölös II., Ko­vács, Gőbölös I., Bálint, Szecsődi. A tartalékos somogyszobi csapat­tal szemben a vendégek rögtön fölényt harcoltak ki, s már a 3. percben vezetést szereztek. Erre a gólra még tudtak válaszolni a hazaiak, de az újabb csurgói gó­lokra már nem. Szünet után a já­ték egyre inkább'eldurvult. A já­tékvezető előbb Hottó I-et, majd Imrét, később pedig Szanyit ki­állította. E játékszakasz sportér­téke már csaknem a nullával volt egyenlő. G: Nagy II., 2, Raffa, Bata, ill. Gőbölös n. Jók: Molnár, Nagy, Hottó II., ill. Barbina, Né­meth, Bálint. A játékvezetőnek korábban kellett volna határozot­tabban fellépnie, ez esetben meg­akadályozhatta volna a játék el­fajulását. Kisgyura Károly KAPOSVÁRI VÖRÖS LOBOGO- TASZÄRI HONVED 4:1 (3:0) Kaposvár, Textílművek-pálya, 200 néző. V: Lévák. KV Lobogó: Kovács — Perreg, Szilvási, Balogh — Simon, Műdig - Nagy, Végh, Susenka, Nagyréti, Bencze. Ta- szár: Haragó — Kemény, Balogh, Pongrácz — Stündl, Remzső - Horváth, Pámel, Szakály, Dargai, Sinka. Jó iramú mérkőzés volt, amelyen a Vörös Lobogó lépett fel támadólag, s már a 4. percben vezetést szereztek a textilesek. A későbbiek során is inkább a Vö­rös Lobogó irányította a játékot, amint ez a gólokban is megmu­tatkozott. A Vörös Lobogó már 4:0-ra vezetett, amikor a Honvéd csapatának sikerült szépítenie. A 72. percben, 4U-es mérkőzésállás­nál Pániéit a játékvezető utánrú- gásért kiállította. G: Nagy réti 2, Nagy, Végh, ill. Szakály. Jók: Perreg, Szilvási, Nagy, Nagyréti, ill. Kemény, Remzső, Szakály. Jusits József KH VASUTAS-K. KINIZSI II. 4:2 (3:1) Kaposvár, Kinizsi-pálya, 600 né­ző. V: Bíró L. KH Vasutas: Illés — Wéber, Nagy II., Nagy I. — Mol­nár, Németh — Tallián, Jónás, Bőhm, Tóth, öh. K. Kinizsi II.: Cry — Szerecz, Szatyin, Sütő - Várvízi, Kosicsár — Cser, Farkas, Horváth, Pálfalvai, Kovács. A vasutasok lapos játékukkal némi flöényt harcoltak ki és a bizony­talankodó Kinizsi-védelem mellett egymásután érték el góljaikat. A négy gólból háromban Öry is »ben­ne volt*«. A második félidő 20. percében Bíró játékvezető — mert szerinte a. nézőtérről valaki egy kaviccsal megdobta — lefújta a mérkőzést. G: Tóth 2, Jónás, Tal­lián, ill. Horváth 2. Jók: Nagy I., Németh, Tóth, ill. Szatyin, Sütő, Horváth. M. G. SIOFOK-BARCS 2:0 (0:0) Siófok, 500 néző. V: Magyar. Siófok: Varga - Vörös II., Balogh, Egyed - Nagy, Szilágyi -- Pálfi, Tóth, Keszthelyi, Mirákovics, Né­meth. Barcs: Gál — András, Ma­rót!, Papp - Zsibrek, Sínkó — Rózsavölgyi, Makk, M^yer, Otar- tics, Szentgyörgyí. Lendületes bar­csi támadásokkal indult a játék, melyet az zavart meg, hogy a 7. percben egy összecsapásnál Sinkó megsérüld és kiállt. A tíz főre ol­vadt vendégekkel szemben a ha­zaiak teljesen átvették a játék irányítását, és nagy fölénybe ke­rültek. A barcsiak szervezetten és jól védekeztek, de balszerencséje is volt a siófoki támadósornak, amely ebben az időszakban négy kapufát rúgott. Szünet után Sinkó újra beállt, de a balszélen csak statisztált. Ebben a játékrészben is a siófoki csapat volt a többet tá­madó, míg a vendégek inkább csak lefutásokkal kísérleteztek. A 26. percben született meg a már régfn esedékes gól Keszthelyi lö­véséből. A 35. percben Németh beállította a végeredményt. A miudvégig sportszerű mérkőzésen teljesen megérdemelten győzött a hazai csapat. A barcsiakat inkább csak lelkesedésük dicséri. A játék­vezető jól látta el feladatát. Újvári István dr. MARCALI—BALATONLELLE 7:3 (3:1) Marcali, 600 néző. V: Nyári Jó­zsef. Marcali: Vincze — Mirkó, Hajdú, Bácsics — Grujber, Lajos — Kisborsó, Bene, Borbély, Szecs- kó, Farkas. Balatonlelle: Marko- vics - Gréczi, Horváth, Vörös - Szekeres. Zsigmond — Gergye, Papp, Nádasdi, Cser, Somogyi. Élénk érdeklődés kísérte a mar­cali csapat első hazai mérkőzését. Az első percek majdnem csalódást sejtettek. A 4. percben ugyanis a lelleiek szerezték meg a vezetést. A fokozatosan belemelegedő hazai csapat azonban nemcsak egyenlí­teni tudott, hanem hamarosan be is biztosította a győzelmet, amely­hez nem fért kétség. G:'Kisborsó 2, Grujber 2, Farkas 2, Bene, ill. Cser 2. Somogyi. A játékvezető nem vétett különösebb hibát. JókH Mirkó, Lajos, Kisborsó, ill. Vö­rös, Gergye, Cser. Kálmán Sándor TAB-FONYOD 2:0 (2:0) Tab, 500 néző. V: Gadányi. Tab: Csonka — Györke I., Fritz, Kiül­tek — Györke II., Kuti — Ger- bely, Puha, Czabula I., Czabula 11., Szabó. Fonyód: Hajas — Mol­nár I., Liszkai, Oláh - Gyárfás, Szabó I. — Gadányi, Vida, Szabó 11., Farkas, Szántó. Közepes ira­mú, de a vártnál alacsonyabb színvonalú mérkőzést hozott a két csapat találkozója. A hazaiak ugyan tartós fölényt harcoltak ki, de a csatárok lövései egyrészt nem voltak elég pontosak, másrészt el­haltak a jó napot kifogó Hajas karjaiban. A mérkőzés utolsó per­cében ll-eshez jutott a tabi csa­pat, Szabó büntetőrúgását azon­ban Hajas kivédte. A játékvezető újrarúgást rendelt el. Szabó má­sodszor is megcélozta a kaput, de .Hajas vetődéssel ismét mentett. G: Czabula I. 2. Jók: Fritz, Kru- tek, Czabula I., ill. Hajas, a me­zőny legjobbja, Liszkai, Oláh. Jó játékvezetés. Dietzl Ede K. DOZSA-NAGYBAJOM 1:0 (0:0) Nagybajom, 500 néző. V: Csizi. K. Dózsa: Molnár II. — Güth, Deák, Illés — Kutasi, Nagy A. — Csima, Kecskeméti, Tacsi, Nagy T., Veverán I. Nagybajom: Ko­vács I. — Zsobrák II., Fehér, Ko­vács II. — Sáringer. Giesz — Zsob­rák I., Léránt, Matyók, Tibol, Gyurkó. A mérkőzésen, de külö­nösen az első félidő játékán meg­látszott a K. Dózsa nagyobb já­téktudása és NB III-as tapaszta­lata. Szünet után azonban várat­lanul feljöttek a hazaiak, és ek­kor már kiegyenlített volt a já­ték. Könnyen döntetlen lehetett volna az eredmény. G: Nagy T. Jók: Molnár II., Illés, Kutasi, ill. Kovács I., Léránt, Fehér. Vida László ZAMARDI—BALATONBOGLAR 1:1 (1:0) Balatonboglár, 400 néző. V: Isztl. Zamárdi: Mányoki — Horváth, Lő- rinczi, Hegyi — Bédai, Papp — Kriszbai, Czebei, Török, Kertész, Vörös. Balatonboglár: Czár — Bí­ró, Herczeg, Varga — ■ Gerei, Fod­ros - Kiss, Nagy, Bakó, Vanya, Laborfalvi. A Balaton-parti ME- DOSZ-rangadó inkább küzdelmet hozott, mint szép játékot. Az első percekben a hazaiak ragadták ma­gukhoz a kezdeményezést, és ek­kor Vanya csaknem megszerezte a .vezetést. Mányoki azonban szög­let árán hárított, sőt tisztázta a sarokrúgásból adódó veszélyes helyzetet is. Fokozatosan kiegyen­lítetté vált a játék, majd a za- márdiak kerültek enyhe fölény­be. Góljukat mégis kapushibából érték el. Ugyanis Czár elnézte Kertész távoli lövését, amely a kapus feje fölött a hálóba jutott. Szünet után is inkább a zamárdi csapat irányította a játékot. Igazi gólhelyzet azonban nem akadt, sőt a tíz percre fellángolt hazaiak Kiss lövésével ki is egyenlítettek. Nagy küzdelem kezdődött a győztes gó­lért, ennek megszerzésére Krisz- bainak nyílt volna alkalma, de a csatár elidegeskedte helyzetét. Végeredményben a közepes szín­vonalú mérkőzésen igazságos ered­mény született. A zamárdiak va­lamivel közelebb álltak a győze­lemhez. Kitűntek: Mányoki, Lő- rinczi, Papp, ilL Bíró, Herczeg, Vanya. A játékvezetőnek nem volt nehéz dolga a mindvégig sport­szerű mérkőzésen. Nem is hibá­zott. KQvács Sándor — A totó 12 találatos szelvénye: 2211 21x2x11 x. A 12 talá­latos szelvény 103 624 forint 50 fil­lért, a 11 találatos 2041 forint 80 fülért, míg a 10 találatos szelvény 253 forintot fizet. Időjárásjelentés Várható időjárás ma estig: derült idő, holnap nyugaton kisebb felhőátvonulások, még eső nélkül. Gyenge déli szél, néhány helyen kisebb eső. A nappali felmelegedés kissé erősödik. Várható legmaga­sabb nappali hőmérséklet 23— 26 fok között. — 5962 és 4960 forintot fi­zetett ki az Állami Biztosító Horváth János kisgyaláni, il­letve Valter Imre ráiksi lakos­nak az állatállományukban esett kár térítéseképpen. Horváth Miklós Már csak egy lépés hiányzik a K. Dózsa ökölvívóinak az NB I-hez