Somogyi Néplap, 1958. április (15. évfolyam, 77-101. szám)

1958-04-08 / 82. szám

A vasárnap sportja GAZDAG SPORTMŰSOR várta a hármas ünnepek során a sport barátait. Szinte vala­mennyi sportág sportolói porond­ra léptek. Hatalmas érdeklődés is kísérte az ünnepi sportesemé­nyeket. Nemcsak a labdarúgó pá­lyákon gyűltek összek ezrek, ha­nem zsúfolásig megtelt az ököl­vívó viadal színhelye, a színház is. A szemerkélő eső ellenére is két-három ezer ember szemlélte a kerékpáros háztömbkörüli ver­senyt, a korcsolyázásnak is be­ülő kerékpáros küzdelmet. A vívók háromnapos küzdelem- sorozatán nagyszerű versenye­ket láthattunk. Igaz, hogy a verseny utolsó napján már fá­radt volt a közönség éppúgy, mint maguk a versenyzők. Felvonultak a tekézók is, akik­nek a küzdelméből a K. Építők csapatának teljesítménye emel­kedett ki. Megkezdték atlétáink is. A mezei bajnokság azonban igen gyenge és sivár volt. A fel­nőtt számokban mindössze ket­ten indultak. Az ifjúságiaknál is mindössze 14 versenyző állt rajt­hoz, a serdülőknél pedig csak tí­zen. Ha ehhez hozzávesszük, hogy női számokat nem is ren­deztek, akkor bizony cseppet sem biztató atlétáink helyzete. A legnépszerűbb sportágat a döntetlenek jellemezték. 0:2-ről, bár nehezen, de egyenlíteni tu­dott a Kinizsi a ZTE elleni mér­kőzésén. Nagyatádon a megye válogatottja 1:1 arányú döntet­lent harcolt ki a jó erőkből álló Vas megyei válogatott ellen. Ez az eredmény sikernek számít éppúgy, mint ifi labdarúgóink sárvári döntetlenje. Erre a 2:2-re az igazat megvallva, nem számí­tottunk. Beszámolónk az ünnepi sport- program egyes eseményeiről: 0:2-ről csak nehezen egyenlített a Kinizsi Zalaegerszegi TE—K. Kinizsi 2:2 (2:1) Kaposvár, 3000 néző. Vezette: Ifj. tiogh. ZTE: Barna - Gáspár, Németh, •trik — Bélák, Madár — Durgó, ovács, Dombai, Miilei, Bölcsföldi, lző: Csöngei Pál. Kinizsi: Rapp Szigeti, Szili, Pálfalvai - Ger- ly, Várvizi - Tóth, Szentgróti, ózsi, Márkus, Horváth. Edző: Zá- írszky Jenő. A hazai közönség jó mérkőzést jtett. A bizakodó hangulatot ónban már a 3. percben lehű­lte Rapp, a Kinizsi idegeskedő tpuvédője. Az történt ugyanis, hogy Dur­gó mintegy 35 méterről, a 16-os oldalmagasságából gyenge lövést eresztett meg. A kapus lójkézzel akarta felszedni a guruló labdát, azonban ráfize- ieít fölényesketíésére, mert az kiperdült kezéből és a labda a lába között a hálóba gurult. 1:0. itahnas potyagól, melyet néhány ■re múlva újabb követett. A 10. percben ugyanis balol­dalon gördült a vendégek tá­madása. Bölcsföldi a 16-os -árkáról, a baloldalról küldött egy félerös, ívelt labdát kapu­ra. Az idegeskedő Rapp a lab­da mellé ütött, s így az ismét a hálóba jutott. 2:0. eves kaposvári rohamok követ­etek válaszként a gyorsan be- ipott két gólra. A vendégek ért- tően, a kétgólos vezetés birtoká- n már csak védekeztek. Ennek edményeként beszorult a ZTE. ■mcsak állandóan a zalaegersze- térfélen folyt a játék, hanem Lute alig szabadult feí a zala- erszegi kapu a nyomás alól. A 1 azonban csak nem akart meg­illetni. A 16. perc körül, amikor t pattogott a labda a zalaeger- egi kapu előterében, a Kinizsi- pu hátamögött a közönség só­iban tumultus keletkezett, ösz- eszólalkoztak a kaposvári és za- egerszegi szurkolók, akik csak ban értették meg egymást, hogy T emberként bosszantották az “geskedő kaposvári kapuvédőt, kölcsönös bosszantás eredménye- nt egy részeg zalaegerszegi né- t állítólag Rapp a pólyáról ki- tva állón ütött. A közönség inban csak néhány perc múlva ■yelt fel a kapu mögötti inci- nsre, amelyre az ügyeletes ha- ->ági közegek a helyszínen sem 3tak fényt deríteni a körülállók entmondásai következtében. A :ékvezető a szünetben és a mér- zés végén is kijelentette, hogy m látta sem ő, sem partjelzői esetet, mert hisz a játékot ki- ték figyelemmel, Iközben a pályán rohamozott a aizsi. Záporoztak a kaposvári msek, amelyek azonban egyelő­mind célt tévesztettek. A kö­ltség biztatni kezdte a csapatot, *rt látta, hogy ez a mérkőzés ■g nincs elveszve. V 2Í. percben aztán szépített is i kaposvári csapat. Ismét tu- nultuőzus jelenet színhelye ■olt a zalaegerszegi kapu élő­ére. Mózsi lövése elakadt a ömörülő védőkön, másodszor s visszapattant a labda, most Már Horváth elé, aki a 11-es ájéltáről oly erővel vágta a >al felső sarokba a labdát, logy az fennszorult a háló és a hálótartó vas között. 2:1. zalaegerszegiek át sem jöttek a vonalon hosszú Időn át. Ennek enére sem sikerült az egyenli- mert a sziklaszilárdan álló za­laegerszegi hátvédhármas és a hozzájuk csatlakozó két fedezet és középcsatár, amely a védőfalat al­kotta, szinte szétrúgta a kaposvári csatársort. A játék egyre kemé­nyebbé vált. Több durva beleme- nés történt mindkét oldalról. A 40. percben jutott el ismét a ka­posvári kapu előterébe a vendég­csapat, s Miilei fejese jelentett ve­szélyt. Minthogy azonban Kovács lökte a kapust, a játékvezető már előzőleg sípolt. A 42. percben megismétlődött az első kaposvári gólhoz ha­sonló tűzijáték. Háromszor- négyszer ott pattogott a labda a gólvonalon, mig végül Bar­na meg tudta azt kaparintani. Egy perc múlva, amikor már a kapus is verve volt, akkor Mózsi lövését a kapufa men­tette. Határozottan szerencséje volt a zalaegerszegi csapatnak, hogy megúszta ezt a nagy rohamot gól nélkül. Szünet után a zalaegerszegiek percekre felhagytak védekező já­tékmodorukkal, s gyors szélsőik révén néhány támadást vezettek. Durgó és Bölcsföldi azonban mesz- sziröl célozgatták meg a kaput, de most már Rapp a helyén volt. A 10. perctől kezdve ismét beszorult a ZTE. A Kinizsi különösen a jobbszárnyon vezetett veszélyes tá­madásokat, ahol Tóth és Petrik vívtak egymással nagy harcot. A keménységéről jól ismert hátvéd nem egy esetben szabálytalanul választotta el a labdától a fürge jobbszélsőt. így történt ez a 26. percben is, amikor Pet­rik az ötösön akasztotta a ki­törő Tóthot. A bukdácsoló csa­tár elvesztette a labdát, a já­tékvezető is 11-esnek minősí­tette az esetet. A zalaegersze­giek tiltakoztak, egyik játéko­suk a letett labdát sportsze­rűtlenül el is rúgta, de aztán a játékvezető mégiscsak rendet teremtett. Horváth védhetet- lenül vágta a hálóba a labdát. 2:2. A játék még keményebbé vált. Csak úgy szikráztak az összecsa­pások. Egy Ízben amolyan »kis szögletet« rúghatott a Kinizsi, mert Németh felvágta az alapvo­nalnál Tóthot. A lövések azonban nem sikerültek. Sót, a most már a támadásra is több gondot for­dító vendégek is veszélyeztettek. A 31. percben Durgó, a 33. perc­ben Bölcsföldi lövése szállt kapu mellé. Aztán Dombai csípett el egy rossz Márkus leadást, de 40 mé­terről csúnyán kapu mellé lőtt. A 40. percben Szentgrótit Petrik húz­ta kézzel vissza, de a szabadrúgás után felszabadítottak a védők épp­úgy, mint a másik oldalon, amikor Szili ölelte át a kitörő Milleit a 16-os tájékán. A megítélt szabad­rúgás azonban kapu mellé szállt. Az utolsó pillanatban még Rapp mentett nehéz helyzetben s véget is ért a mérkőzés. A közönség, amely jő mérkőzést várt a két középcsapat találkozó­jától, némi csalódással távozott. Nem a döntetlennel volt elégedet­len a nézők serege, hanem azzal, hogy nem látott játékot. Igaz, hogy ennek meg is van az oka. A tíz perc alatt bekapott két potyagól érthetően rányomta bélyegét a Ki­nizsi csapatára, a csapat játékára. A vendégek pedig a kétgólos előny birtokában feladták a támadás nyújtotta lehetőségeket, csak az eredmény tartására törekedtek. Az Csiky Gergely Szmház KAPOSVÁR—SOMOGY MEGYE Április 9. szerda, április 10, csütörtök este 7 órakor SHAKESPEARE: VÍZKERESZT Vígjáték 3 felvonásban Bemutató előadás! Április 11, péntek este 7 órakor, továbbá minden este 7 órakor, vasárnap délután 3 órakor HORVÁTH JENŐ: Tavaszi keringő Jazz-operett 3 felvonásban Jegyek előre válthatók: színházi jegyirodában. Telefon: J1-03. »el a labdát a kapu előteréből« jelszóval játszó, megerősített vé­delemmel szemben a kaposvári csatárok csak nehezen találták meg a rést. Amikor 2:2-re alakult a mérkőzés, akkor már a zalaeger­szegiek is megpróbáltak támadhat­ni. Ekkor viszont a játék túlfűtött légköre miatt keletkezett sok sza- baiytalanság tette kevésbé élveze­tessé a mérkőzést. A látottak alap­ján az eredmény igazságos. Igaz ugyan, hogy a Kinizsi 75-80 percig fölényben volt. Viszont az is igaz, hogy a vendégek gyors szélsőik révén, ha ritkán is, de veszélyt jelentettek. Egyénileg Rapp idegeskedéseivel egy ritkán látott potyagólt és egy potyaízű gólt hozott össze. Nem a mi feladatunk kivizsgálni, hogy valóban sportszerűtlenkedett-e a kapus. Ha igen, akkor minősíthe­tetlen magatartásáért vállalnia kell a következményeket. A hátvéd­hármas, Szigeti, Szili, Pálfalvai az első félidőben hibátlanul játszott, mérkőzés vége felé azonban mind­hárman többször hibáztak. A fe­dezetsorban Gergely most nem csillogott, de nem is vétett külö­nösebb hibát. Várvizi szokott já­tékát nyújtotta, s amikor szünet után csatár lett, ott jobban moz­gott, mint Márkus. Viszont Márkus a fedezet helyén nyújtott többet. A csatársor legjobbja Szentgróti volt, utána Tóth következik, aki a második félidőben sokszor el­lenállhatatlanul tört kapura. A betegség után felépült Mózsi töb­bet nyújtott, mint amit vártak tő­le. Horváthot könnyen elválasztot­ták a labdától, de gólja, s az, hogy merte vállalni az ideges lég­körben a 11-es rúgását, feledteti hibáit. A ZTE csapatának a védelem a fő erőssége. Mindhárom hátvéd kitűnően rombolt. Kár, hogy Pet­rik tisztátalanul játszik. A fedeze­tek közül Bélák volt a jobb, a tá­madósorban Durgó és Bölcsföldi mozgékonyságával igen hasznos tagja a csapatnak. Kovács Sándor EZ TÖRTÉNT MÉG AZ NB II-BEN Láng Gépgyár—Pécsbányatelep 1:1, Délbudai Spartacus-Pécsi VSK 1:1, Szombathelyi Pamut-Zala­egerszegi Dózsa 1:0. Oroszlányi Bányász-Nagykanizsa 1:0, Veszp­rémi Haladás—Szekszárd 1:0, Mo­sonmagyaróvár—Székesfehérvár 1:0, Sztálinváros-Budafok 2:0. A bajnoki táblázat állása az NB II. nyugati csoportjában: 1. Győr 24 18 5 1 76:19 41 2. Sztálinváros 24 17 4 3 30:27 38 3. Pécsi VSK 23 12 '6 5 39:22 30 4. Láng Gép. 23 11 8 4 40:27 30 5. Budafok 23 13 3 7 37:34 29 6. Sz.-fehérvár 24 12 4 8 36:25 28 7. Zalaeg. TE 24 8 11 5 36:29 27 8. K. Kinizsi 24 11 4 9 47:39 26 9. Magyaróvár 24 12 2 10 35:31 26 10. Oroszlány 24 11 3 10 39:43 25 11. Délbudai Sp. 24 6 10 8 29:36 22 12. Veszprém 22 8 4 10 37:36 20 13. Pécsbányat. 24 6 8 10 25:35 20 14. KMTE 23 8 2 13 46:54 18 15. Szombathely 24 6 5 13 25:40 17 16. Nagykanizsa 24 5 7 12 24:56 17 17. Sopron 22 5 2 14 43:53 14 18. Zalaeg. D. 24 4 4 16 20:50 12 19. Szekszárd 24 3 2 19 22:80 8 VVWTVVVVVTVVVV Rippl-Rónai Múzeum: Ös­régászeti, város történeti, nép­rajzi, természettudományi ki­állítások. Gadányi Jenő kép- kiállítása és a Rippl-Rónai emlékkiállítás. Nyitva: 15—19 óráig. Vörös Csillag: Trapéz, 5, 7, 9 óraikor. Szabad Ifjúság: Trapéz. 4, 6, 8 órakor. Megyei Könyvtár: Könyv­kölcsönzés és olvasótermi szolgálat 9—11 óráig. Ifjúsági Könyvtár: Könyv­ke-lesönzés 9—11 óráig. Időjárásjelentés Várható időjárás kedden es­tig: erősen felhős idő, több he­lyen eső, havaseső, magasabb hegyeken havazás. Várható legmagasabb nap­pali hőmérséklet kedden 5—8 fok között. Távolabbi kilátá­sok: továbbra is éjszakai fa­gyok. — A totó 12 találatos szelvénye: x l X 1 X 2 2 x 1 törölve 1x2. A 12 találatos szelvény 69 821 fo­rintot, a ll találatos 2115 forintot, míg a 10 találatos szelvény 233 fo­rintot fizet. Jobb volt a budapesti ifik ökölvívó csapata Budapest ifj. válogatott—K. Dózsa ijf. 14:8 Hogy mennyire szükség volna Kaposvárott már egy sportcsarnok­ra, azt bizonyította ez a mérkőzés is, amelynek kezdetére ugyanis zsúfolásig megtelt a Csiky Ger­gely Színház. Az ökölvívás hívei nagy érdeklődéssel latolgatták az érdekesnek ígérkező találkozó esé­lyeit s azt számitgatták, hogy a három komlói versenyzővel meg­erősített kaposvári csapat kihar­colhat-e vajon egy döntetlent a legjobb fővárosi ifjúsági ökölví­vókkal szemben. Ez nem sikerült. A kaposvári csapat megérdemelt vereséget szenvedett a jobb erőkből álló bu­dapesti válogatottól. Az eredmény azonban túlzott, mert hiába egye­zett meg a pontozóbírák vélemé­nye a Lukács-Szabolcsi találkozón, véleményünk szerint Lukács nem szenvedett vereséget. A mérkőzésnek egyébként volt egy kellemetlen előjátéka is, amely azonban a kulisszák mögött ját­szódott le. Amikor a Somogy me­gyei ökölvívó Alszövctség lekö­tötte ezt a találkozót a budapesti alszövetséggel, akkor megállapodás történt a részletekre vonatkozóan is. így többek között benne volt az egyezségben, hogy miután nem lesz semleges pontozó, a mérkő­zést felváltva egy budapesti és egy kaposvári bíró vezeti. A pon­tozást pedig két fővárosi és két kaposvári pontozóbíró végzi. Köz­vetlenül a mérkőzés előtt azonban a budapesti csapat vezetői beje­lentették, hogy a MÖSZ-től utasí­tásuk van(!?), hogy a mérkőzést csak úgy lehet lebonyolítani, ha két budapesti és egy hazai bíró pontoz. A fővárosi csapat vezetői azt is kijelentették, hogy máskü­lönben nem hajlandók a találko­zóra kiállni. A K. Dózsa vezetői értetlenül álltak e bejelentés előtt, de ekkor már nem lehetett semmi mást csinálni, így aztán a mérkőzés folyamán Bányai és Kecskés dr. felváltva vezettek, Erős (Bp.), Dévényi (Bp.), Szabó dr. (Kaposvár) pedig mindvégig pontoztak. Eredmények (elöl a budapesti versenyzők): Papírsúly: Juranicsot leléptették Bereczki III. ellen. A budapesti fiú le akarta rohanni Bereczkit, aki fokozatosan feljött. A második menet után már zúgott a taps, amely a kitűnő Bereczkit köszön­tötte. A harmadik menetben Be­reczki olyan fölénybe került, hogy ellenfele csak támolygott, s Bá­nyai vezető biró, helyesen, lelép­tette a budapesti versenyzőt. 0:2. Légsúly: Egri pontozással győ­zött Makk ellen. Egri nem egyszer kettős fedezékből hirtelen táma­dásba ment át, a második menet­ben ugyan nyolcat számoltak Eg­rire, de jobb volt, mint kaposvári ellenfele, aki későn kezdett haj­rázni. 2:2. Harmatsúly: Morvái pontozással győzött Hirkó ellen. A komlói fiú ügyes, jó szemű versenyző. A má­sodik és harmadik menetben azon­ban roggyant lett. Keveset is ütött. 4:2. Pehelysúly: Szabolcsi pontozás­sal győzött Lukács ellen. Az első és második menetben meglepetés­re Lukács harcolt ki fölényt. Ez különösen az első menetben volt meggyőző. A harmadik menetben Szabolcsi kerekedett felül, de sze­rintünk nem győzhetett. A ponto­zók mégis Szabolcsi győzelmét lát­ták. 6:2. A közönség hosszan tün­tetett a helytelen Ítélet ellen. Könnyűsúly: Szász pontozással győzött Sólymos ellen. Sólymos ügyes öklöző, de csak megszorí­tani tudta Szászt. Legyőzni nem, annak ellenére, hogy a bírák vé- i leménye megoszlott. 8:2. Kisváltősúly: Pauer II. feladta Papp ellen. Papp okosan állította I meg a rohamozó Pauert. A máso­dik menetben akár ki is üthette volna a most már védekező pesti fiút. A harmadik menetben, ami­kor Pauer ismét roggyant lett. Marton edző bedobta a törülközőt. 8:4. Váltősúly: Berkó ellen pontozás­sal győzött Dunajecz. Dunajecz az első két menetben tartózkodóan öklözött, a közönség elégedetlen is volt vele. A harmadik menetben azonban azt nyújtotta, amit való­jában tud. s ez bőségesen elég volt a győzelemhez. 8:6. Nagyváltósúly: Belányi ponto­zással győzött Bereczki II. ellen. A magyar bajnokságon Bereczki legyőzte Belányit, most azonban igen bátortalanul öklözött. Belá­nyi tisztábban ütött, s ezzel nyert. 10:6. Középsúly: Edőcs pontozással győzött oláh ellen. A kitűnő fő­városi versenyző ellen Oláh elég jól megállta a helyét. Edőcs a ma­gyar ökölvívás egyik legnagyobb ígérete. A komlói Oláh is tehet­séges. 12:6. Félnehézsúly: Bitter pontozással győzött Bednanics ellen. A ke­mény Bittér le akarta rohanni Bednanicsot, azonban majdnem ráfizetett, mert a menet végén Bednanics elkapta őt és meg is roggyant a pesti fiú. A második menettől azonban Bitter nagy fö­lényben volt. A harmadik menet­ben Bednanics már csak támoly­gott. 14:6. Nehézsúly: Kecső pontozással vesztett Kalmár ellen. Miként a magyar bajnokságon, úgy Kalmár most is biztos győzelmet aratott. Kalmár rászolgált a közönség el­ismerő tapsára, mert nagyon oko­san, s ami a nehézsúlyúaknái szo­katlan, fürgén öklözött. Győzel­me nem volt vitás. 14:8. A somogyi védelem szerzett egy pontot Nagyatádon Vas megye—Somogy megye 1:1 (1:0) Nagyatád, 1000 néző. V: Gondi. Igen élénk érdeklődés előzte meg Nagyatádon a megyék közötti fel­nőtt válogatottak mérkőzését. A rossz időjárás ellenére is össze­gyűlt 1000 néző, amely általában borúlátó volt a mérkőzés kimene­telét illetően. A támadósor össze­állítása nem tetszett a szurkoló- tábornak. Úgy mondották, erőtlen ez a csatárser, s ez később be is bizonyosodott. A két csapat a következő össze­állításban kezdett: Vas: Taubert — Tóth (Erdélyi), Marton, Vörös — Benes, Szálai — Horváth, Nagy, Szabó, Lengyel, Szandi. Somogy: Horváth — Csima, Dénes, Máté — Kutasi, Műdig — Török (Nagy), Kecskeméti, Selmeczi (Kanizsai), Pámel, Posta. Somogyi támadások vezették be a mérkőzést, s már a 4. percben csak üggyel-bajjal tudta védeni a vasiak kapusa Posta lövését. A 16. percben Posta pompás beadása jó helyzetben találta Törököt. A jobb­szélső azonban elidegeskedte a kí­nálkozó alkalmat. Negyedóra el­telte után a vendégek vették át a játék Irányítását. Fölénybe került a Vas megyei csapat, s ez a 28. percben gól­lá is érett. Ekkor Horváth ug­ratta ki jó labdával Szabót, aki egyből a hálóba lőtt. 1:0. Beszorult a somogyi csapat és a 38. percben Lengyel lövése a ka­pufát súrolva hagyta el a játékte­ret. Két perccel később Horváth fejesét a somogyi Horváth kapu- védő csak bravúr árán ütötte ki a felső sarokból. Ebben az idő­szakban izgalmas, változatos játék folyt a pályán. Vas megyei fölény jellemezte a küzdelmet, s ha a so­mogyi csatárok támadást is tud­tak indítani, legfeljebb a 16-osig jutottak el. Szünet után a vendégcsapatnál egy, a somogyi együttesnél — a kiírás nyújtotta lehetőségnek megfelelően — két csere történt. A közönség Kanizsait követelte kö­zépcsatárként. A válogatók helyt is adtak a szurkolók kérésének. A játék képe csak annyiban vál­tozott, hogy a Vas megyei csapat szinte egy kapura játszott. A so­mogyi védelem azonban kitűnően állt a lábán, s a vendég csatársor erejéből csak egy lesgólra futotta, ami természetesen érvénytelen volt. Aztán váratlanul megszületett a somogyiak egyenlítő gólja. A beszorult védők közül Csima hosszan szabadított fel. Elöre- vágott labdája éppen Kecske­métihez került. A csatár le­rázta őrzőjét és elfutott. Oda­gurított Kanizsaihoz, s az örök­ifjú nagyatádi csatár megta­lálta az utat a hálóba. 1:1. Továbbra is a vendégek támad­tak, de most már szórványosan el­jutottak a kapu elé a somogyiak is. A 34. percben Vörös kézzel ütötte le a labdát a 16-oson belül. Tiszta ll-es, de a játékvezető to- vábbot intett. Egy perc múlva Kecskeméti előtt kínálkozott al­kalom a gólszerzésre, az apró ter­metű csatár azonban az ötösről kapu mellé küldte a labdát. Az utolsó tíz percben csak úgy zápo­roztak a lövések Horváth kapujá­ra. A kitűnő kapuvédö azonban mindent hárított, s a 44. percben, amikor már ő is verve volt, ott termett a gólvonalon Dénes, aki ■ már-már gólba tartó labdát kife­jelte, így az eredmény már nem változott. A két megye találkozóján a ven­dégcsapat nagyobb technikai fel- készültségről tett tanúbizonyságot, s korszerűbben is játszott, mint az egyéni játékot erőltető somogyi csapat. A lendületesebben játszó vendégek több gólhelyzetet is tud­tak teremteni, s ha nem áll a vé­delem hivatása magaslatán, akkor bizony könnyen győzhetett volna a Vas megyei csapat, amelyből Marton, Lengyel és Szandi játéka emelkedett ki. A somogyi együt­tes legjobbjai Horváth, Dénes, Csi- , ma és Máthé voltak. 1 Horváth Miklós Csonka forduló volt az NB (-ben, ahol hétközben a Ferencváros csa­pata 1:0 arányban legyőzte a Honvédet, az Újpesti Dózsa 2:0 arányban Diósgyőrt. Döntetlenül végződött az MTK—Csepel találko­zó, ahol 1:1 volt az eredmény. Ta­tabánya Pécsett győzni tudott 2 li­re, Szombathely l:0-ra legyőzte Dorogot, míg a Szeged-Komló ta­lálkozó 1:1 arányú döntetlennel végződött. A csonka forduló lebonyolítása után a Ferencváros csapata került a táblázat élére, a Fradi most már egy tiszta ponttal vezet az MTK előtt. A harmadik helyre ismét a Tatabánya csapata tört fel. Nagy­jából kialakult a kiesők csoportja is. A három utolsó helyezett ugyanis most már 6 ponttal van elmaradva a 11. helyezett Csepel­től. A lista utolsó helyezettjei csak abban egyeznek meg, hogy mind Szegednek, mind Pécsnek, mind pedig Komlónak 11—ll pont­ja van. RÖVID SPORTHÍREK {Magyar óra a IV C-ben A magyar férfi és női csapat# egyaránt vezet a magyar—francia i torna viadalon a befejezés előtt, a Nvilik ,lit, __ A vártnál gyengébben szerepel-\ cs^ , ,*5SZ .az nek Bukarestben ifjúsági vívóinké ““'™lep a katedrára ta- A párbajtőrözők nem jutottak oe * (n“™°Juk> ff: ferner Gezáné.be- a döntőbe, most már csak a kard-PjJ* az osztálykonyyet es végignéz csapatban reménykedhetünk. megannyi figyelő leány és fiú „ , , _ ' ^ __ f arcan. Én is szorongóvá leszek az Hazaérkezett Madridból a Vasasj labdarúgó csapata, amely ma baj-i noki mérkőzést játszik a Salgó-' tarján! Bányásszal. A Real Madridi utolsó padban. Hiába, a diáksztv nem tűnik el nyomtalanul az évek­kel. De nincs idő sokáig izgulni, már száll az első kérdés és Szűcs ios u. 4. sz. alatt. Érdekes adatok szovjet Moszkva (MTI). Mint isme­retes, február 21-én egy egy­lépcsős szovjet geofizikai raké­ta, amely másfél tonna súlyú műszert repített, 473 kilométe­res magasságra emelkedett, s ezzel megdöntötte az amerikai rakéta 380 kilométeres világ­csúcsát. A. Blagonravov akadémikus, világhírű rakéta-szakember a Moscov News című angol nyel­vű újságban érdekes részlete­ket ismertet a világrékcrder rakétáról. Blagonravov elmondja, a ra­kéta nagy emelőképessége le­hetővé tette, hogy az eddiginél a világrekorder rakétáról egyébként április 14-én az esüi Margit megkezdi feleletét az el órákban külön repülőgépen érke-Jmúlt századokbeli magyar költők zik meg Budapestre, mert 13-an a f népi programjáról. Kicsit akado- Real Madrid játékosainak egy re-f zjk de azért csak kialakul a he- sze a spanyol válogatottban Por- i |yes válasz. tugália ellen játszik. 1 _ a nép behozása az irodalomba A K. Kinizsi Baráti Kör tiy:sas-Ja népi élet tárgyával, a népi nyelv gépkocsit indít Nagykanizsára a f eszközével és a népi hősök szere- Nagykanizsai Bányász—K. Kinizsi f peltetésével kezdődött. Petőfi Já- vasárnapi NB 11-es bajnoki labda-i nos vitéze és a Helység kalapácsa iúgó mérkőzésre. Jelentkezni leheti erre a programra a legmeggyő- a Magyar Hirdetőben, Kossuth La- J zőbb példa. Ez csak egy részlet a feleletből, mert már Kórusz Margit beszél Csokonai és Fazekas reális ábrá­zolásáról, majd Czciner Gábor a Ludas Matyi megjelenésének kö­rülményeiről, Mester Gyula e köl­tői elbeszélés mondanivalójáról, Sifter Ferenc pedig — akinek könyvtárában máris háromszáz kötet jobbnál jobb könyv gyűlt ,, u i rössze - a János vitézről tart rö- tobb műszert szereljenek bele.JVjd előadást. Különösen értékes adatokat J Bizony ez már az érettségire va- szereztek a tudósok az atmcsz-ilö.felkészttlés- Nem elég egy-két FA— f szót mondani valamiről, szattato­fera ionizált rétegeinek oss/.e-\san> okosan f,S3zc kcU foglalni a tetelerol, különösen az elektro-i tárgyat. Erre példa Soós Ferenc ncik koncentrációjáról. Érdekes? felelete, aki Arany Toldiját tag­í'™gÚ}^?ktf Vf«ezu* a Arany "barátságánál. Km fába épített műszerek segítse-Jvács Ferenc többet is mondhatott gével a meteoritofcról is. Aj volna róla. a legutolsó felelő Ma­rakéta kerületének négy pont-? pfE Erzsi. Már csengetnek, mire ,, __________ ,_ti „ fbefejezi a fiatal és az idős Toldi á n különleges műszereket he— , összehasonlítását. lyezték el. A műszereket védőt Már csengetnek, vége a magyar lemezek 120 kilométeres ma-?6rának a csurgói Csokonai vitéz rassápnn szétnvíltok k n rrm-* Mlhaiy a!ta!anos gimnázium IV/C. gassagon SzetnyiltaK, S a mu , osztályában. Becsukódik az ajtó, szerek megkezdték a me-. s feltör mögötte a diákok zsivaja, réseket. Az adatokat telemet-' nevetése, olyan nagyon jók voltak rikus berendezés segítségével * ezek a tízpercek egy-egy rögtön továbbították a Földre. i komoly óra után ... (fehér)