Somogyi Néplap, 1957. december (14. évfolyam, 282-305. szám)

1957-12-10 / 289. szám

A vasárnap sporttá Vasárnapi labdarúgó mérleg Kaposvár — PAcs, sőt inkább Somogy — Baranya labdarúgó összecsapások voltak vasárnap, amikor két somogyi NB II-es csapat találkozott két pécsi együttessel. Ugyanakkor NB lll-as csa­pataink közül kettő szintén Baranya megyeiekkel találkozott. A mérleg elég kedvező. Két csapatunk legyőzte ellen­felét, míg a másik két találkozón dön­tetlen született. A legkellemesebb meglepetést a KMTE szolgáltatta. Aligha számítottak sokan arra Kaposvárott, hogy az MTE Péssett győzni tud. Ez az eredmény egyrészt örvendetes, de figyelmeztető is, amely jelzi, hogy a KMTE-ben több van, mint amit jelenlegi helyezése sej­tet. A Kinizsi nem tudott győzni a PVSK 'ellen, bár jobb volt, mint ellenfele. Az NS lll-as csapatok idényzárása, a K. Textilest kivéve. Jól sikerült. A K. Dózsa Szigetváron szerzett 2 értékes bajnoki pontot. Nagyatád döntetlenül végzett a PBTC-vel. A megismételt Csurgó—K. Textiles mérkőzés után a kaposváriak nyilván rájöttek arra az aranyigazságra, hogy jobb ma egy ve­réb. mint holnap egy túzok. Azaz sport­nyelvre átfordítva: jobb lett volna meg­elégedni a Csurgó elleni egy ponttal, mint a második mérkőzésen kikapni. Véget ért (egy mérkőzés kivételével) a megyei bajnokság I. osztályának küz­delme. őszi első a Barcsi HVSC csapata lett, amely az idéry végén jött fel, eddig mintegy »titokban gyűjtögetve« pontjait, szerezte meg az első helyet. Munkatársaink, tudósítóink az aláb­biakat jelentették a vasárnapi sportese­ményekről. ilj A Kinizsi állt közelebb a győzelemhez K. Kinizsi—Pécsi VSK 0:0 Kaposvár, 2000 néző. Vezette: Soós. Kinizsi: P.app — Szili, Szigeti, Pál- falvai — Mózsi, Márkus — Tóth, Szent- gróti, Stadler, Gergely, Horváth. Edző: Záborszky Jenő. Pécs: Hámori I. — Lendvai, Mohácsi, Szegedi — Túra, Ku­tas — Freppán, Göncz, Vincze, Győri- Kiss, Hámori II. Edző: Czibulka Mihály ár. Az eső a levegőben lógett, amikor kifutottak a csapatok. Sáros, mély pá­lya várta a mérkőzést, melyet agy gyors pécsi züglet vezetett be. Aztán feljött a Kinizsi, amelynek első érdemleges támadását Stadler vezette. A középcsa­tár lövését azonban biztos kézzel védte Hámori I. Két perccel később tumul­tuózus jelenet adódott a pécsi kapu előtt. Tóth lövése azonban elakadt a védőkön. Ezt követően negyedórán ál állandóan a pécsi térfélen folyt a játék. Egymásután három szögletet ért el a kaposvári csapat, de sem a szögletek, sem a csatárok támadásai nem jelen­tettek különösebb gondot Hámori I. kapusnak, aki biztos kézzel védte előbb Horváth, majd Tóth lövését. 25 perc után a Kinizsi engedett va­lamit az iramból s percekre feljöttek a vendégek. A 26. percben majdnem gólt érteik el a pécsiek. Freppán lesről fu­tott el, a beívelt labda a kapufán gu­rult végig, s csak szöglet árán szaba­dult fel a Kinizsi kapuja. A 32. perc­ben Pálfalval könnyelműsködése kel­tett izgalmat s Rapp csak öklözéssel tu­dott tisztázni. Aztán változatos lett a játék, s hol -az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. A veszélyes pécsi támadásokra válaszként Gergely veze­tett veszélyét) támadást, melyet csak fault árán tudtok hárítani a pécsiek. A szabadrúgást elidegoskedték a Kfnrzöi- csatárok. A félidő utolsó percei a PVSK fölényének jegyében teltek el. a Kinizsi-védelem azonban jól állt a lá­bán. Igaz, hogy egy Ízben P.app csalt robinzonáddal tudott a kapufa segítsé­gével hárítani. Szünet után előbb szemerkélt, majd eleredt az eső. Változott a Kinizsi csa­pata, ugyanis az eddig fedezetet játszó Mózsi előrement a csatársorba, míg Gergely visszavonult fedezetnek. A fel­taposott sárban még több hibával ját­szottak a csapatok. Az első percekben ’smét a pécsiek veszélyeztettek s hét perc alatt három szögletet rúgtak. Az­tán ismét a Kinizsi vette át a játék irá­nyítását. A 8. percben Tóth—Gergely — .vlózsi — Szentgróti támadás futott vé­gig a pályán, a befejezés azonban nem ..került, mert Szentgróti lövése mellé szállt. A 10. percben Márkus ívelt a pécsi kapu elé, Horváth sarkalva küldte a labdát kapura, de Hámori I. ré­sen volt s remek vetődéssel védett. A Kinizsi fölénye állandósul. A játék a pécsi térfélen folyik s a vendégek csak szórványos lefutásokkal kísérleteznek. Igaz, hogy a pécsi jobbszárny Pálfalvai Jóvoltából egymásután két ízben ve­szélyes támadást vezet, de Rapp is a helyén van. A 20. perctől szinte egy pillanatig sera enged fel a Kinizsi nyo­más. A PVSK teljesen beszorul és vé­dekezik. Legtöbbször kilenc ember állja útját a kaposvári csatároknak a pécsi 16-oson. A 22. percben Stadler futott el s lőtt. de lövése célt tévesztett. A 24. percben az igen elemében lévő Márkus kBzdőt- te fel magát a kapu elé, de a« ö lövését Hámori I. védte. A 25. percben Mózsi hatalmas lö­vése szállt alig valamivel mellé. Ennél a lövésnél Hámori már verve voh Percekre ismét alábbhagyott az iram, de továbbra is a Kinizsi volt az irá­nyító. Az utolsó tíz percben teljesen be­szorult a pécsi csapat, amely már az Időt húzta. A 36. perc kecsegtetett is­mét góllal, de Horváth lövése elakadt, majd a visszapattanó labda Mózsihoz került, de a csatár nem jutott lövő- helyzetbe. A 41. percben Horváth, a 42. percben Márkus tört ki, de a befejezé­sek nem sikerültek, éppúgy, mint a 44, percben Tóth támadása, amikor a szél­ső mellé bombázott, s az eredmény 0:0 arányú eldöntetlen maradt. A közönség, amely az egyre jobban eleredt eső ellenére is helyén maradt, | elégedetten távozott a pályáról. Igaz ugyan, hogy elmaradt a hazaiak várt győzelme. Az is igaz, hogy a sáros, m’ly tala'on nem alakulhatott ki szép játék, de küzdelem annál nagyobb volt. Küzdőképességben a Kinizsi felülmúlta ellenfelét, amely viszont helyenként technikai húzásokban mutatkozott jobb­nak a Kinizsinél. A közönségnek tet­szett az, hogy a Kinizsi határtalan aka­rással küzdött, z erőnlét tekintetében is felülmúlta ellenfelét. Az, hogy még­sem született kaposvári győzelem, tel­jesen a talaj számlájára írandó, ame­lyen komoly labdarúgásról szó sem le­hetett. A látottak alapján a Kinizsi va­lamivel — különösen második félideji játéka alapján — közelebb állt a győ­zelemhez, a szerencse azonban elpár­tolt a kaposváriaktól. Igaz, hogy a ven­dégek kevesebb helyzetükből is két ízben — amikor P.app csak a kapufa segítségévei tudott menteni — majd­nem goit szereztek, akkor azt kell mondani, hogy az eredmény valós. A csapatoknál mindkét oldalon a vé­delmek tüntették ki magukat, amelyek egy-egy pillanatnyi megingástól elte­kintve. szinte hibátlanul oldották meg feladatukat. Jól harcoltak a fedezetek is, míg a támadósorok tudománya mindkét oldalon a sárba fúlt. Egyénileg a Kinizsinél Rapp hibátla­nul védett, volt 3—4 pompás öklözése. A hátvédsorban Szili volt a legjobb, utána Szigeti következett. Pálfalvai né­hány esetben jól lépett közbe, négy esetben azonban hajmeresztő könnyel­műséget követett el. Mózsi a fedezet poszton kitűnő volt. a csatársorban már korántsem volt annyit játékban. Márkus végig kitűnő volt, s a mezőny legjobb­jának bizonyult. Tóthnak csak pillanatai voltok, sokszor szinte gyámoltalanul játszott. Szentgróti vegyes benyomást keltett, nem volt olyan jó, mint leg­utóbb. Stadler nem bírt Mohácsival. Lövéseit sem kísérte szerencse. Ger­gely inkább a fedezet poszton nyújtott jobbat. Mint fedezet, hibátlanul játszott. Horváthnak volt pár szép elfutása, kár. hogy lövésed nem sikerültek. A pécsi együttes legjobbjai is a vé­dők voltak, Hámori I. és a három hát­véd hiba nélkül játszott. Túra már ko­pik. A csatársorban Göncz és Győri- Kiss jelentettek állandóan veszélyt. Soós játékvezetőnek a nehéz talajon nem volt könnyű dolga, de Jól látta el feladatát. Kovács Sándor Korszerű játék — biztos győzelem KNTE-Péesbánfdelepl Bányász 3:1 (3:0) Pécs. Tüzér utoa, 400 néző. Vezette: Gé«zi. KMTE: Boldog — Takács, Egres, Dar­vas — Pammer, Vajda — Jutási. Papp, Tiazacjáti, Zsoldos. Morvái. Edző: F.ad- nai István. Pócsbányateiep: Kovács — Illés. Sárközi, Varga — Molnár, Farkas — Kása, Pintér, Mező, Keszler, Oskó. Edző: Krivanek Vilmos. Szélcsendes, ködös időben kezdődött a Játék és igen barátságtalanul kopog­tak a bőrszegek a keményre fagyott sokikon. Az első percek "merevségében, csapkodásába«! egyik csapat sem tu­dott fölényt kiharcolni, aztán fokozato­san a KMTE melegedett bele jobban. A 9. percben eredménytelen KÍMTE-szög- leí és enyhe mezőnyfölény jelzi a ka­posvári csapat jobb játékát. A 15. perc­ben « második szöglet már gólt is ered­ményezett. Morvái végezte a sarokrúgást, lab­dája lövésszerűen, félmagasan szállt be és a védők előtt álló Pammer fejőről élesen vágódott a hálóba. 1:0. Kezdés után ogy perces néma tisztelet- adás következett a napokban tragikusan elhunyt pécsbányatelepi vezetőségi tag emlékének. A gól után Bányász-táma­dások következtek. Nem sokáig tartott azonban a kaposváriak megtorpanása, ötletes gvors, pontos adogatásokkal is­mét átvették a játék irányítását. Jutási már az ülés közeiében ji.rt, amikor Varga »kitette« az alapvonalon túlra, de a síp néma maradt. A 23. percben Jutási ívelte be a KMTE harmadik szögletét. A védőkről lepattant lab­dát Papp akarta lőni de Farkas beletalpalt. A játékvezető mintegy 14 méterre a kaputól közvetett sza­badrúgást ítélt a hazaiak ellen. Pammer okosan átívelte a labdát a védők fölött az ellenkező oldalra és Zsoldos magasan felugorva, mes­teri fejessel küldte az alsó sarokba. 2:0. Ezután megint hazai rohamok következ­tek, de a körülményesen Játszó csatá­rok nem boldogultak a kitűnő KMTE fedezetekkel és védelemmel, akik kü­lönösen a levegőben voltak korlátlan urak. A 35. percben Egros fölényeske- déee mégis majdnem gólt eredménye­zett, rósz hazaadását Pintér elcsípte és Egres csak kézzel tudta visszatartani a kitörő csatárt. A 36. percben góllal végződő, korszerű támadást láthatott a közönség. A ió formában lévő Jutáéi a felező­vonaltól vezette a labdát, kicselezte az öt támadó pécsieket és a 16-os 1 táján pontosan táialt a kiugró Mor­va!" elé, aki a kifutó kapus mellett nem hibázott. 3:0. Most már nyugodtan játszott a KMTE és egy-két szép húzásra elismerően bólo­gattak a nézők. Különösen a három előretolt, gyors csatár — Jutási, Zsol­dos és Morvái — helycserés, hosszú kere-zttabdákloal indííott támadásai kel­tettek elismerést és jelentettek veszélyt Kovács kapujára, A második félidőben nagy irammal kezdett a pécsi csapat, de az elkesere­dettel vé lekérő KMTH-fiűk nellott lö­véshez nem tudtak jutni. Most bevált a taktika, mert a két hátra húzódott csatár. Tiszaigáti és Papp bizony sokat segített a védelemnek, a kullancsként tapadó Vajdai pedig teljesen semlege­sítette s csatársort vezényö Keszlert. így aztán . sak egy szögletet eredmé­nyezett a nagy hazai hajrá, ennél Bol­dogot lökték a levegőben, aki az arcára esett és percekig ápolásra szorult. A 15. percben a kaposvári hármasfogat újabb meglcpetés'jzerű támadása majd­nem negyedik gólt eredményezett. Zsol­dos fejese azonban most a kapu előtt emberbe akadt. Marva! kapáslövését pedig védte Kovács. Ahogy fogyott a pécsi játékosok ereje, úgy engedett' a nyomás is és kiegyenlített lett a játék. Az eredményteleni^gen a Bányász já­tékórái egyre kíméletlenebb emberre- menéssel igyekeztek változtatni és már a hazai közönség is sokallta egyik-má­sik játékos durvaságát. A 24. percben veszélytelen pécsi támadás hozta meg a tiszteletgólt. Szerelés közben a 16-oson belül Pammer kezét érte a labda. A ha­zai iátékosok 11-est kiáltottak és a játékvezető pillanatnyi tétovázás után meg is adta. Ezt Szöllősi la­posan lőtte a hálóba. 3:1. A felengedett, csúszóssá vált talajon most kezdődött az igazi küzdelem. A Bányász-játékosok mindent beleadtak, hogy fordítsanak az eredményen, de a kaposváriak bírták az iramot, A 36. percben Boldog kifutva mentett Oskó elől. a két' játékos összecsapott, mind­kettő megsérült. Oskót ki is támogatták a pályáról. Boldog sántikálva bár, de a kapuban maradt. Még egy szöglet fu­totta a hazaiak erejéből, ezt Boldog k!­Bizfosan nyert a Barcsi HVSC s ezzel őszi első lett BARCS —FONYÓD 5:0 (4:0) Barcs, 300 néző. V.: Horváth II. L. Barcs: Gál — Kiss, Kővesi, Papp — Pandur, Semsd — Rózsavölgyi, Maysr, Kimpf, Barakonyi, Szili. Fonyód: Haja- — Liszkai, Oláh, Molnár II. — Horváth, Szabó — Farkas, Vida, Molnár I., Bog­nár. Szántó. G.: Kimpf 3, Szili, Barako­nyi. A barcsi csapat már ez első fél­időben bebiztosította győzelmét, s ha szünet után engedett is az iramból és könnyelműsködött a csapat, biztosiam győzött. A barcsi együttes ezzel őszi bajnok lett. Jők: Kővesi, Pandur. Kimpf, Barakonyi, ill. Molnár II.. Szántó. Ifjúsági mérkőzés: Barcs—Fonyód 5:0. Göndöcs Jenő EZ TÖRTÉNT AZ NB II-BEN: Székesfehérvár—Szombathelyi Ha­mut 3:0 félbeszakadt. Láng Gépgyár— Negyloamieea 3:0, Zalaegerszegi TE— Budafok 0:0, Oroszlány—Sopron 3:0, Mosonmagyaróvár—Veszprém 3:0. Sztá- línváres—Zalaegerszegi Dózsa 3:1, Győ­ri Vasas ETO—Széké«árd 7:# ütötte, azután az utolsó percekben is­mét a KMTE támadott. Papp lövése azonban emberbe akadt. Zsoldosét pe­dig Kovács védte. Az öltözőben a kaposvári játékosok örömét csak Boldog sérülése zavarta meg, akinek aa alsó lábszárán lévő se bét a pécsi kórházban kellett össze­varratni. Az üröm és elégedettség jogos volt. mert valóban jól Játszott a csapat és küzdeni is jobbár, tudott, mint ellen­fele. Jól zárt a védelem, hisz a pécsiek jóformán lövéshez sem jutottak, a csa­társor pedig tartani tudta a labdát és kevés helyzetéből i9 hármat értékesí­tett. Az eredmény híven tükrözi a két csapat mutatott játéka között lévő kü­lönbséget Egyénileg nehéz valakit is kiemelni a kaposvári csapatból, mert szinte nem volt gyenge pont. mindenki azt nyúj­totta.' amit legjobb képessége alapján várni lehetett. Boldogot nem tették ko- mo'y próbára a pécsi csatárok. A nagy munkáját eredményesen végző hátvéd- hármas legjobbja Darvas volt, de Egres és Takács teljesítményét is csak egy-egy könnyelmüsködésük rontja. Igen sok­oldalúan és végig jól játszott Pammer, fedezettársia. Vajda főleg Keszlerrel volt elfoglalva, utóbbi rovására. A csa­társor két tagja, Tiszaqát! és Papp ki­tűnően harmemikázott, vitte fel a lab­dákat, védekezett, támadott. De minden dicséretet megérdemel Jutási, Zsoldos és Morvái, akik bemutatták a modern, gólratörő, gyors csatárjátókot. A hazai csapatból Farkast, Pintért és Oskőt illeti dicséret. Géczi játékvezető — a 11-es talán tül szigorú megítélésén kívül — nagy­vonalúan. hiba nélkül vezette a játékot. Mayer Géza SPORTHORGASZOK FIGYELMÉBE! Az 1957. évi fogási eredmény nap­lókat folyó hó 25-Lg le kell adni, mean ennek elmulasztása esetén a következő évben horgászengedélyt nem adnak. Begyüjtöhelyek: Kimmel József képke­retező, Lenin u. 12.. Neményi István órás, Májua 1 u., Szávi István és Va­das József sport társaknál. Vezetőség TOVÁBBRA IS TATABÁNYA VEZET Az NB I. vasárnapi fordulójában a tatabányai ooapat Szegeden is győzni tudott s ezzel továbbra is a táblázat élén maradt. A többi mérkőzésen általá­ban « várt eredmények születtek. Eredmények: Vasas—Csepel 2:1, Hon­véd—Dózsa 4:3, Ferencváros—Salgótar­ján 5:2. MTK—Szombathely 1:0. Pécs— Dorog 3:1, Diósgyőr—Komló 3:1, Tata­bánya—Szeged 1:0. — A totó 12 találatos szelvénye: 1 2 211xllllxx. A 12 találatos szelvény 23 978. a 11 találatos 1350 fo­rintot. míg a 19 teíálatos szelvény 153 forintot fizet. AZ NB Ul-ÉRT Csurgói Petőit—K. Textiles 1:0 (0:0) Kaposvár, 100 néző. V.: Bárdos. Csurgó: Kepler — Németh, Jakoda, Hottó II. — Molnár, Szanyi — Horváth, Bata, Hottó l„ Szabó. Nagy II. Textiles: Kovács — Susenka, Szilvás!, Juslts — Végh, Műdig — Nagy. Peresztegi, Máté, Paikovics, Földi. A Kinizsi—PVSK mérkőzés előtt bi­zony alig 100 néző volt kíváncsi a ko­rábban 1:1 arányban végződött, de a játékvezetői műhiba miatt megsemmi­sített c újrajátszandó mérkőzésre. A 100 nézőnek több mint fele csurgói volt s a csurgói szurkolók harsány hajrá, Csurgó! biztatása vezette be a mérkő­zést. A mély talajú pályán sokat hi­báztak a játékosok. A 4. percben a csurgói 16-oson belülről megítélt egy­szerű szabadrúgás keltett izgalmat. Majd váU3zkónt két Jakoda-szabadrú- gás Jelentett veszélyt a Textilesek ka­pujára, de Kovács a helyén volt. Akadt Is dolga a nyurga kapuvédőnek, mert a csurgói csatárok, különösen a bal­szárny, gyakran veszélyeztettek. Fel­tűnt, hogy a csurgói csapat nemcsak lelkesebb volt, mint a kaposvári együt­tes, de az összjáték tekintetében is fe­lette állt ellenfelének. Szünet után folytatódott a küzdelem a győztes gólért. Előrevetette ugyanis az árnyékát, hogy amelyik csapat egy gólt rúg, az nyer. Nos, a géllövós nem Kagyotádi Kinizsi Nagyatád, 700 néző. V.: Széki. Nagyatád: Horváth — Szabó, Dénes, Tátrai — Tálas, Vucskics — Sárdi II., Selmeczi, Kanizsai, P.icsákl, , Posta. PBTC: Beck — Nógrádi, Serdán, Foór — Tömör, Horváth — Berta, Hauschli, Szigeti, Szalai, Lapis. Szemerkélő esőben, a széltől támo­gatott nagyatádi csapat kapott jobban lábra s harcolt ki enyhe fölényt. Igazi gólhelyzet csak egy alakult ki, de Posta a döntő pillanatban hibázott, s kapu mellé küldte a labdát. Az atádi támadá­sokra a vendégek csak szórványos tá­madásokkal feleltek 9 egyelőre Horváth könnyűszerrel háritett. A 30. percben gólt ért el a hazai csapat. Bicsáki Indított e: támadást. Mikor látta, hogy Kanizsai elindul, kiugratta a középcsatárt, aki aztán elhúzta a labdát Serdán mellett, s megcélozta a Jobbsarkot. Az irány­zók Jó volt, s a labda védhetetlonül vágódott a hálóba. 1:0. Szflnst után megváltozott a játék ké­pe. A széltől támogatott vendégek ke­ment a csatároknak. Gól azonban mé­gis csak született. Mégpedig a 11. perc­ben, amikor Hottó I. lövésébe Végh be­letette a lábát, s a labda védhetetlenüi vágódott a hálóba. Öngól. 1:0. A göi után a csurgóiak nyugodtabbak, a Textilesek idegesebbek lettek. Igaz, nyítt volna alkalmuk a Textiles csatároknak az egyenlítésre, de az erőtlen csatárok sorra hibáztak. A másik oldalon vi­szont előbb Nagy II. lesgólt ért el, amit a játékvezető természetesen nem adott meg, majd Jakoda 22 méteres szabad­rúgása csattant a kapufán. Az utolsó percekben elfajult a játék és ebben különösen a textilesek »jeleskedtek«. Sok volt a szabálytalan belemenós, míg végül is a játékvezető Susenkát a 36. percben kiállította. A csurgói tábor érthető örömmel . fogadta a győzelmet, melyet Földi a mérkőzés lefújása utón azzal »bosszult« meg. hogy az egyik csurgói Játékost arculütötte. A mutatott játék alapján a csurgói csapat rászolgált a győzelemre, s mint már mondottuk, lelkesedésben, de já­téktudásban is felülmúlta ellenfelét. Jók: az egész csurgói csapat, amelyből külön kitűnt Kepler, Jakoda, Molnár, Szabó- és Nagy II. A Textiles csapatból csak Kovács és Szllvási Játékát lehet kiemelni. . j ' t-Pécsi BTC 1:1 (1:0) rültek fölénybe. Rendre gördültek a écsi támadások az atádi kapura és orváthnak ugyancsak akadt védeni valója. A 11. percben megszületett a ven­dégek egyenlítő gólja. Lapis futott el a balszélen, amikor látta, hogy szabad az út, kapura húzott, s Horváth mellett a hálóba lőtt. 1:1. A gól után is inkább a pécsi csapat tá­madott. Igaz, hogy négy perccel a be­fejezés előtt Kanizsai előtt alkalom nyílt a győzelem megszerzésére. A kö- zépcoatár azonban az ötösről kapu mel­lé küldte a labdát. Ezzel aztán el is dőlt a mérkőzés sor­sa, ahol a látottaknak megfelelően, igaz­ságos döntetlen eredmény született. Azért igazságos ez az e«»dmény, mert a szép számú szurkolótábor két ellen­tétes félidőt láthatott. Az elsőben a ha­zaiak, szünet utón a vendégeli ját­szottak jobban. Jók: Horváth, Dénes, Kanizsai, illetve Tömör, Horváth, LaplS. Horváth Miklós K. Dózsa— Szigetvári Zrínyi 2:0 (0:0) Szigetvár, 600 néző. V.: Hammer. Dózsa: Molnár I. — Csima, Deák, Il­lés — Silt, Tacsi — Németh, Kecske­méti, Veverán, Nagy T., Molnár III. Szi­getvár: Hó.ijas — Moha, Somps, Hor­váth — Baracskai l„ Szomor — Ba­racskai II.. Zsigmond. Táskái. Bódl, Hompola. Kiegyenlített játékot hozott az első félidő. A kapuk elég gyakran forogtak veszélyben. Különösen a kaposvári csa­tárok hoztak össze sok helyzetet, vi­szont mindkét oldalon a csatárok tudo­mánya rendszerint a 16-osnál már el­fogyott. Ebben az időszakban kitűnt Molnár I. nagyszerű formája, aki két ízben is biztos gólnak látszó helyzetet tisztázott. Szünet után sűrűsödni kezdtek a Dó- zsa-támadások, s csaknem állandósult a kaposvári csapat fölénye. A 20. percben szerzett vezetést a Dózsa. Molnár III. futott el a szélen, az alapvonalról visz- szagurltott a 11-es pontra, s Kecske­méti habozás nélkül vágta a labdát a hálóba. 1:0. A gól szárnyakat adott a kaposváriaknak, akik heves iramot kezdtek diktálni. Ennek eredményeként a 30. percben csaknem ugyanúgy is­métlődött meg a jelenet, mint az első gólnál. Ismét Molnár III. tört ki, s fu­tott el a szélen. Újból középre gurított s a jó ütemben érkező Veverán nagy erővel küldte a hálóba a labdát, meg­szerezve a Dózsa második gólját. 2:0. A mérkőzés hátralévő részében a Dó­zsa akár még két-három gólt is szerez­hetett volna, de a szigetvári védelem most már jól zárt s az eredmény nem változott. A lelkesen, s helyenként Igen ötlete­sen játszó Dózsa megérdemelten sze­rezte meg nem várt győzelmét, amely­re a látottak alapján teljesen rászol­gált. Jók: Molnár l„ Csima, Deák, Kecs­keméti, a mezőny legjobbja, ill. Héjjas, Baracskai I. és Hompola. (kis) 158x190-69, két db új, háromszárnyas ablak, külön is eladó. Ugyanott gyalu- padot vennék. János u. 27. Benke. (31) «.e.-colcoznetöseggel eladó e Klapka u. 19. sz. 1 szoba, konyha, speizos ház. _________________(32) E lcserélném a Klapka u. 10. sz. alatt lévő 1 szoba, konyha, kamrás lakáso­mat (magányos ház) hasonló nagyságú belvárosiért, megegyezés szerint. (32a) Bem u. 1. sz. ház beköltözhetőséggel eladó,__________________________________(33) 1 40 — 160 kg közötti angol hízott aer­tés eladó. Nádor u, 14.______________(34) E ladó 2 szobás ház. Toponár, Állomás a. 3._________________________________(1128) Béres Lajos várdai lakos 1956. VII. 17-én 460. jksz. alatt Várdán kiállított B 620 399. számú bika járlatlevele sem­mis. Járási tanács 17 485—957. (28) Kaposvárott a Buzsáki dűlőben 1485 négyszögöl házhely eladó. Érdeklődni Jután, Rákóczi u. 17.______________(1121) M éhészek! Hunor és NB kaptárai most kaphatók. Mézet magas áron vá súrolunk + mülépet adunk. Méhészbolt Kaposvár.__________________________(11958 Autószerelő elhelyezkedne, harminc­éves gyakorlattal. Dieselben, elektromos­ban gyakorlott. Cím a Hirdetőben. (20) 4 A Vityapusztai Állami Gazdasági Í 400 mázsa jó minőségű idei termő-, sű kendert vállalatnak, ktsz-nek.f esetleg magánosoknak elad. A t i kender Gilla-pusztai telepünkön^ i megtekinthető. Bővebb felvilágosí- á i tást a gazdaság vezetősége nyújt f Vityán. 4 A Nagyatádi Járási Művelődési Ház^ \ filmszínházának műsora: f f Dec. 10-én: Éjszaka lányai. Olasz—í * fru ícla film. 16 éven felőlieknek.! Előadások kezdete 5. 7 órakor, f Fájdalommal tudatom, hogy szeretett férjem, DR. VARGA GYULA december 9-én elhunyt. Temetése 11-én du. fél 3-kor a Keleti-temető halottasházából. ßzv. Varga Gyulérté 220 négyszögöles, közműves házhely oladó. Érdeklődni a 28-00 számú tele­fonom__________________________________(14) láeköltözhetőséggel kétszobás, -sízute rénos családi ház eladó. Mezőesokomya. József Attila u. 10. Kontra Sándor. (18) Értesítjük a kaposvári és vidéki gaz­dákat, hogy pálinkafőzés! Igényüket fo­lyó hó 10-ig jelentsék be a Kaposvár. Berzsenyi u. 49. sz. alatti szeszfőzdénél, mert annak üzemeltetését rövidesen le­állítjuk. Üzemvezetőség. (30) Beköltözhető házat, házrészt, vagy öröklakást keresünk azonnali megvétel­re államvasűti dolgozóktól. Beloiannisz utca környéki ajánlatok előnyben. Ár­ajánlatokat MÁV Nevelőintézetbe kér­jük, Kaposvár, Beloiannisz u. 15, (27) időjárAsjeleivtés Vérható időjárás kedden estig: felhőátvonulások, több helyen eső, vagy havazás. Mérsékelt, időnként élénk délnyugati, nyugati, majd északnyugati szél. A hőmérséklet csökken. Várható legmagasabb nap­pali hőmérséklet kedden 3—6 fok kö­zött ____________________________ S omogyi Néplap Szerkeszt! a szerkesztőbtrctt«á* Felelős kladő: Az MSZMP Megy» Végrehajtó Bizottsága. Szerkesztőség: Kaposvár. Sztálin u. 14 Telefon: 15-10. 15-11. Kiadóhivatal: Latlnka Sándor u. 2/n. Telefon: 15-16. Somegv megyei Nyomdaipari Vállai«« Nyomdáért felel: László Tibor.