Somogyi Néplap, 1957. november (14. évfolyam, 256-281. szám)

1957-11-08 / 262. szám

4 SOMOGYI NÉPLAP Péntek, 1957. november 8. MELYIK FILMBEN LÁTTA ? A szovjet film ünnepe képrejtvény pályázata Lapunk október 26-tól 4 hétig minden számában közli egy szovjet színész, vagy színésznő számmal meg­jelölt fényképét. Egyidejűleg közöl­jük a képpel azonos számú megfej­tési szelvényt is. A négy héten át kö­zölt szelvényeket vágja ki és kitölt­ve gyűjtse össze. A 24. szelvény után valamennyit együtt küldje be a me­gyei Moziüzemi Vállalathoz, (Kapos­vár, Május 1 u.). Figyelem! Csak a lapból kivágott szelvény érvényes. Nyeremények: L díj: 100 darab mozijegy-szel­vény, II. díj: 80 darab mozijegy-szel* vény. III. díj: 40 darab mozijegy-szel­vény. IV. díj: 10x20 darab mozijegy­szelvény. V. díj: 50x10 darab mozijegy-szel­vény. A mozijegy-szelvények beváltha­tók 1958. december 31-ig a megye minden filmszínházában, bármely filmhez. Beküldési batáridő: 1957. novem< bér 30. Értékelés: 1957. december 31-ig, A nyertesek neveit a lap közli. A szovjet film ünnepe képrejtvény pályázata 12. í A színész neve:--------------------­X Melyik filmben j látta: | A beküldő neve I és címe: X Lakását otthonossá teszi, ha képeit StrassKer képkeretezőnél készítteti. Berzsenyi u, 8. ________ (1019) P ríma 125 köbcentis, piros, export Csepel, teleszkópos motorkerékpár 7500 forintért eladó. Zganyár, Háromfa. __________________________________________________________(1021) Vennék kétszobás családi házat, So­mogy megye területén, kb. 10 hold föl­dig, gazdasági épületekkel. Ugyancsak kétszobás házat, gazdasági épületekkel, 6 Idát. hold földdel. Cím: Vass Imre, Fe­hérgyarmat (Szatmár megy»), (11777) * 10 Eladnám Damjanich u. 5. sz. 5 szobás házamat, életjáradékra. Vincze Pálné, Május 1 u. 50. ____________________(11778) S zaxofon eladó. Ár megegyezés sze- rinl. Kiss Ferenc, Szenna 38, (11780) Ósztopán községben, Móricz Zségmond telepen 5 kataszter 825 kvadrát öl föld, gazdasági épületekkel, kétszobás, kony- hás, téglából épült házzal eladó 70 000 forintért1. Érdeklődni a fenti címen Keszthelyi Ferencnél._____ (11786) L ó- és marha-nyírást vállalok. Kis­faludy u. 61. Ugyanott eladó egy varró­gép.__________________________(11787) 1 0 —14-es HP villanymotor eladó. Má­jus 1 ti, 41. Tel.: 11-48._________(11788) V as- cs műszaki szakmában jártas ke- roskedősegédet instruktori munkakör betöltésére felvesz a Somogy megyei Vas- és Műszaki Nagyker. V. Kaposvár, Rákóczi tér 2. (11789) Életjáradékos házat megvételre kere­sek . Cí:;; -a II i-Totöl'cn__________(11790) E ladó 1 db rejkamié, 3 db fotel, 4 db szék. Cím a Magyar Hirdetőben, (11792) Ház eladó Vöröshadsereg útja 101. sz, alatt. Érdeklődni: Zöldfa u, 8, (11793) HIRDETMÉNY 1957. november 12-én 8 órakor a ka­posvári vásártéren a tsz-ek és egyéni parasztok hidegvérű kanca lovainak és csikóinak törzskönyvi előjegyzése és törzskönyvezése lesz. A törzskönyvi előjegyzésbe vetít kancákat a tulajdono­sok feltétlenül vezessék elő. ellenőrzés végett. Mindenki hozza magával a kan­ca fedeztetés! jegyét, jár lattevőiét, ha a kancának csikaja van, a csákót Is ve­zessék elő. — Városi Tanács VB Mező­gazdasági Osztály.________________<11794) L eányka és férfi kerékpár eladó Pauncz kerékpárjavítónál. Ady Endre u. 6. sz.. udvarban.______________(11795) ? . darab 60 kgi-os süldő é*>- 3® mázsa takarmányrépa eladó. Rózsa e. 43 (1022) Hofherr M1B magánjáró motor eladó. Lancsér Károly, Kuntelep.________(1014) K isméretű páncélszekrényt megvétel­re keresünk. RÖVIKÖT, Kaposvár, Ady Endre u. 10,______________________(11785) E ladó Kecelhegyen ház, szőlő, szántó. Érdeklődni: Véseinél, ugyanott. (1006) Nagyatádon Zrínyi u. 57. sz. alatti 2 szoba, konyha, speizo®, előszobás csa­ládi ház, istálló és pajtával, 1000 négy­szögöl belsőséggel sürgősen eladó. Ér­deklődni ugyanott.__________________(1013) Füredi u. 103. sz. alatt házhely el­adó. Érdeklődni ugyanott.________(1016) S omogyjádon 3 szobás, modern ház. melléképületekkel, gyümölcsössel eladó. Állomástól 6 percnyire. Azonnal beköl­tözhető. Cfm: Somogyjád, Ujtlelep 360. sz. ____________________________(1017) Fényezett diófa háló ebadó. Kaposvár, Rákóczi tér 8. sz. (11796) Újdonságaink accumulátor­töltő holland robot­gép holland centrifugális szárítógép sarok hangszóró KAPOSVÁRI KISKERESKEDELMI V VILLAMOSSÁGI BOLTJA Kaposvár, Májas 1 utca 26. Tel.: 22-39.- A BALINKAI SZÉNBÁNYA dolgozói a november 7-ét megelőző három hét alatt 2000, az év eleje óta pedig összesen 38 700 tanná szenet termettnek terven felül. I~ FELAVATTÁK az ellenforrada­lom idején hősi halált halt szovjet katonáik síremlékét a Kerepesi-te- metőben. A sírmaléket a Kohó- és Gépipari Minisztérium dolgozói ál­líttatták fel.- ÁLLAT- ÉS KIRAKODÓ- VÁSÁR lesz november 9-én La- kócsa községben.- A KAPOSFŐ és VIDÉKE KÖR­ZETI FÖLDMŰVESSZÖVETKEZET meghívására Cicatricis Géza orszá­gos hírű méhész előadást tart a kaposszentbenedeki iskolában no­vember 10-én, vasárnap reggel 8 órai kezdettel a fészekmézfcamrás kaptárról és a méhészet aktuális kérdéseiről. Csiky Gergely Színház: Szirmai Albert: Mágnás i Miska. Bemutató előadás, este 7 órakor. Vörös Csillag: Prológ. 5, 7, 9 óra­kor. Szabad Ifjúság: Turistaszerelem. 5, 7, 9 órakor. Rippl-Rónai Múzeum: Ösrégészeti, várostörténeti, néprajzi, természettu­dományi kiállítások és a somogyi képzőművészek őszi tárlata. Nyitva: 10—14 óráig. Megyei Könyvtár: Könyvkölcsön­zés és olvasótermi szolgálat 9—11 és 13—19 óráig. Ifjúsági Könyvtár: Könyvkölcsön­zés 9—11 óráig. rTVTTVTrVTVVTVTVVTVVVTVVVTTVVTTVVTVT 6 [x a szelvényen 12 találat 50000 forint nyeremény a totón TTYYYTrrrTVTTTVYVVVVVfVVVTVTTYYTTVVV KÖSZÖN ETNYILVÁNITÁS Mindazoknak, akik szeretett édesanyánk, anyósunk, nagy­anyánk, ÖZV. HORVÁTH LAJOSNÉ sz. Major Mária temetésén részt vettek és fájdal­munkat bármi módon enyhíteni igyekeztek, ezúton mondunk kö­szönetét. Gyászoló család RÖVID sporthírek KINIZSI SZURKOLÓK! Kísérjétek el a csapatot Székesfehér­várra és buzdítsátok győzelemre! A va­sárnapi külön autóbuszra jelentkezni lehet a Magyar Hirdetőben. Utazási költ­ség 85 forint. — Kinizsi Baráti Kör. — Megyei birkózó értekezlet lesz no­vember 10-én de. 10 órakor a Megyei Tanács fdaz. 19. sz. helyiségében. A ta­nácskozásra ezúton is meghívj'ák a me­gye régi és jelenlegi birkózóit. A ta­nácskozás keretében megválasztják a megyei birkózó alszövetséget. ____________ Á llomástól 15 percre családi ház, gazdasági épületekkel eladó és elfog­lalható, ugyanott 500 négyszögöl szántó, 1300 négyszögöl rét eladó. Takács, Ró- mahegy 79. Béla király üt végénél. ____________________________________(11751) S omogyi Néplap Szerkeszti a szerkesztőbizottság. Felelős kiadó: Az MSZMP Megyei Végrehajtó Bizottsága. Szerkesztőség: Kaposvár, Sztálin u. 14. Telefon: 15-10, 15-11. Kiadóhivatal: Latinka Sándor u. 2/a. Telefon: 15-16. Somogy megyei Nyomdaipari Vállalat Nyomdáért felel: László Tibor. Végre magám talált a Kinizsi Kaposvár, Kinizsi-pálya, Vezette: Kőrös. A hét közben tartott mérkőzés ellené­re Is nagy tömeg volt kíváncsi az egyre javuló Kinizsi szereplésére, abban re­ménykedve, hogy ezen a mérkőzésen a jó játék majd gólokban is megmutatko­zik Az előjelek jók voltak, mert a be­tegségéből felgyógyult Pálfalvai és Mó- zsi újra helyet kapott1 a csapatban. A két együttes felállítása a következő volt: K. Kinizsi: Rapp — Szili, Szigeti, Pál­falvai — Barna, Márkus — Tóth, Mózsi, Stadler, Szentgróli, Horváh. Edző: Zd- borszky Jenő. Oroszlányi Bányász: Pá- kozdi — Triff-Árkosi, Mészáros, Illés — Gáspár, Makkal — Knitzky, Eozsik, Ra- pai, Galgóczi, Móricz. Edző: Csapkay Károly. Alig pattogott még a labda egy-két percig a mezőnyben, amikor a Kinizsi máni9 gólt ért el. Mózsi labdájával Horváth ugrana ki, de Triff-Árkosi kézzel üti el a lab­dát a kitörő csatár elől a 16-oson belül. A megítélt 11-est Márkus a baira vetődő kapus mellett a jobb­sarokba lőtte. 1:0. Két perc sem telt el, és a közönség har­sány biztatása közben máris bent volt a második. Mózsi öt embert is kicselezett, Hor- váthhoz játszott, az a tisztán álló Stadlerhez és a középcsatár lapos lövésére hiába vetődött Pákozdi. 2:0. Az ellentámadás során Rappnak kell lábbal mentenie. Élénk, válozatos volt a játék, mindkét csapat tetszetős ado­gatásokkal igyekezett támadni. A 13. percben Knitzky nagy lesről indult, a part­jelző nem intett és a szélső átívelt labdáját Móricz közelről a hálóba fejelte. 2:1. Támadott a Kinizsi, de a csatárok kissé lemaradtak, így nem volt ember a be­fejezésnél. Aztán Horváth tétovázott jó helyzetben, majd a kitörő Tóthot nyom­ták lövés előtt, így mindkét helyzet ki­maradt. A 25. percben az oroszlányi védelem hoz össze egy gólt. Mészáros rövid hazaadását a szem­füles Mózsi elcsípte és a kifutó ka­pus fölött a hálóba emelte; 3:1. Tetszett a közönségnek a Kinizsi jő és eredményes játéka, rég nem hallott buz­dítás harsogott a pályán. De meg is hálálták a kaposvári fiúk. öt perc múl­va Mózsi—Stadler összjáték után Stadler lövése a bal kapufáról Tóth elé pattant, a szélső még egyet iga­zított a labdán, aztán lapos, igazi Tóth-bombát küldött a hálóba. 4:1. A 35. percben Oroszlány érte el az első szögletet és majdnem baj is lett belőle. Rapp a labda mellé ütött, két védő is lyukat' rúgott a kapu szájában, de Mó­ricz két méterről, óriási helyzetben a kapu mellé lőtt. A félidő utolsó percei­ben újra a Kinizsi támadott, főleg Márkus dobta jó labdákkal előre a csa^ tárokat. A második félidő első percében les- gólt' ért el a Kinizsi, amit öt perc múl­va az oroszlányiak is megismételtek, természetesen mindkettő érvénytelen volt. Azt'án percekig ellaposodott me­zőnyjáték folyt, mindkét csapat enge­dett az iramból. A Kinizsi-csatárok ne«» tartották a labdát', de a vendégek seat boldogultak a kaposvári védőkkel. Ne­gyedóra után kezdett élénkülni az iram, de a Bányász-védők kihasználták, hogy a játékvezető egyre jobban kiengedte kezéből a mérkőzést és túl keményen, sokszor szabálytalanul akasztották -peg a Kinizsi támadásait. Mégis akadt gól­helyzet, amikor Mózsi átadását Horváth közelről a hálótart'ó rúdnak lőtte, majd ugyancsak ő rúgott labda mellé két mé­terre a kaputól. A 25. percben újabb gólt ért él az igen ötletesen, lendüle­tesen játszó hazai csatársor. Tóth— Mózsi—Tóth összjáték után Tóth a 16-osról helyezett lövést kül­dött kapura. Pákozdi rajta volt ugyan a labdán, de a melléről ki­pattant Horváth elé, aki a léc alá lőtt. 5:1. A 34. percben szépített Oroszlány, ai»i- kor egy előrsvágott labdára Rapai ki­ugrott Szigeti mellől és a kifutó Rapp mellett a kapuba gurított. 5:2. Az utolsó percekben egyre fogyott a lendület, mindkét csapaton kiütköztek a fáradtság jelei. A vendégek beletö­rődtek a vereségbe, a Kinizsii pedig ta­lán a vasárnapi székesfehérvári mérkő­zésre gondolt, amikor nem adott ki mindent magából. Az utolsó tíz másod­percben aztán mégis változott az ered­mény. Szentgróti egyedül tört kapura a baloldalon és mintegy 18 méterről küldött hatalmas lövése a hálóban kötött ki. Szép gól volt. 6:2. Mire Pákozdi kikotorta a hálóból a lab­dát, vége is volt a mérkőzésnek. A közönség lelkes tapssal köszöntötte a Kinizsi csapatát, amely ezen a mér­kőzésen meg is érdemelte ezt. Annak ellenére, hogy a mezőnyben közel egyenrangú ellenfele volt Oroszlány, tervszerű, lelkes játékával és főleg fá- javult csatársorával ilyen arányban is reálissá tette győzelmét. Reméljük, hogy most' már a magára talált, önbizalmát visszanyert csapat ezután is hasonló jő teljesítményt nyújt. Egyénileg Rapp nem vétett hibát, a gólokról nem tehet. A héfvédsorból Szili és Pálfalvai kitűnően. Szigeti vala­mivel halványabban játszott.. A fedezet­sorban találjuk a mezőny legjobb em­berét, Márkust, aki most tudásához méltót nyújtott. Barna kemény volt, fő­leg az első félidőben volt jó. A csatár­sor ebben a formában bevált. Stadler mozgékonyságával egyre jobban bele- szokik közéocsiatár szerepébe, a csapot egyik legjobbja volt1. Mózsi újra nagy- kedvvel játszott, majdnem minden goi előkészítésében benne volt. Horváth egyre jobban formába lendül. Tóth is kiheverte betegségét, jó hátvédje mel­lett is veszélyes volt' a kapura. Szent- gróti hátravontan játszott, ezt a szere­pét fáradhatatlanul töltötte be, gólja azt mutatja, hogy most már meg meri cé­lozni a kaput is. A vendégcsapatból illés, Makkai és Galgóczi játéka emelkedett ki. Kőrös játékvezető az első félidőben jól, azután gyengébben, erélytelenül ve­zette a mérkőzést. Mayer Géza K. Kinizsi—Oroszlányi Bányász 6:2 (4:1) 3000 néző. Lelkesen és jól játszott a KMTE KMTE—Szombathelyi Pamut 2:1 (1:0) Szombathely, 800 néző. Vezette: Kol­lár. KMTE: Kovács — Takács, Egres, Dar­vas — Tiszagáti, Pammer — Jutási, Morvái, Zsoldos, Papp, Szili. Edző: Rad- nai István. Szombathely: Mészáros — Takács, Szabó, Száléi — Monostori, Pal­kó — Takács II., Kalmár, Pék, Halvax, Gyuta. Edző: Ki9s Jenő. Volt valami csakazértis hangulat a mérkőzés kezdete előtt a kaposváriak öltözőjében. A fiúk arról beszéltek, hogy ezen a mérkőzésen meg kell kez­deni a pontgyűjtést, ha a csapat bent! akar maradni az NB II-ben. Belátoga­tott a kaposváriakhoz Molnár Sándor, a Szombathelyi Haladás baihátvédje, aki 2:1 es kaposvári győzelmet várt. A mérkőzés szemerkélő esőben kez­dődött heves szombathelyi támadással. A 3. percben Pék hatalmas lövését Ko­vács alig tudta szöglet árán menteni. Majd a beívelt sarokrúgásból ismét szög­let lett. Lassan mégis felszabadult a kaposvári kapu. A 7. percben Morvái lövése zúgott el a kapu felett. Ettől kezdve állandósult a kaposváriak fölé­nye. Szép, tervszerű adogatások követ­keztek, a befejezés azonban nem akart sikerülni. Előbb Jutási lövése repült az oldalhálóba, majd Morvái lövését védte szépen Mészáros. Aztán Szili lőtt igen gyengén a kapus kezébe. A hazaiak csak a 24. percben vállalkoztak. Ekkor Halvax lövése szállt el Kovács kapuja felett. A 33. percben született meg a KMTE gólja. Tiszagáti fejelt kapura egy szögle­tet, Szili fejjel megtoldotta és a lab­da utat talált a hálóba. 1:0. A hazaiak Pék révén vezettek ellentá­madást, á csatár lövése azonban a 16- osról célt tévesztett. Szünetben a KMTE öltözőjében nyu­godt volt a hangulat. A pályán azonban már idegeskedett a csapat1. Még csak a 7. percben járt az óra mutatója, amikor a szombathelyi csapat egyenlített. Egy jobboldali váratlan támadás befejezéseként Gyuta s tömörülő védők között is hálóba kotorta a labdát. 1:1. A kaposváriak reklamáltak, mondván, hogy Gyuta kézzel továbbította a lab­dát a hálóba. Néhány csúnya jelenet következett, a partbíróhoz siető kapos­vári játékosokat az egyik rendező meg­ütötte. Három percig állt a játék « utána kiegyenlített küzdelem követke­zett. A kaposvári védelem ebben az időszakban meg-megingott. Darvas két ízben lyukat rúgott, majd pedig egy gólveszélyes hazaadással rémítette meg a kis hazai szurkoló csoportot. Aztán ismét kaposvári fölény következett. Ne­gyedórán keresztül lábról-lábra szállt a labda és a 23. percben megcsillant a vezetés reménye is. A félpályáról kitörő Morvái átemelte a labdát a kifutó ka­puson, a labda azonban a földet érintve a kapufára pattant és elhagyta a játék­teret. Ezután néhány veszélyes szom­bathelyi támadás következett. Három ízben Pék célozta meg Kovács kapuját, de Kovács a helyén volt. A 40. percben küldött lövés fölé szállt. Az utolsó öt percben heves iramot diktált a kapoe- vári csapat. Baloldalon futott a KMTE támadása, Jutási középre játszott, a meglepett szombathelyi védelem között Zsoldos kilépett és a hálóba vágta a labdát. 2:1. A gól után ismét Szilinek nyílt alkal­ma. Ezúttal azonban a csatár hibázott, éppúgy, mint a következő percben ki­törő Zsoldos. Már Sötétedett, amikor a játékvezető véget vetett a mérkőzésnek, amely a kaposvári csapat teljesen meg­érdemelt győzelmét hozta. Ha a KMTE valamennyi mérkőzésén ilyen lelkesen játszott volna, akkor ma előkelőbb helyen állna a táblázaton. De nemcsak lelkesen, hanem, különösen az első félidőben, jól Is játszott az MTE. Jól szőtték a csatárok a támadásokat, de ez alkalommal jól álltak a lábukon a védők is. Egyénileg, nehéz volna ki­emelni, hogy kik voltak jók. A csapét minden egyes tagja kitett magáért, Ko­vács, Egres, Tiszagáti és Jutási játéka, külön is dicséretet érdemel. A szombathelyi csapatból Takács, Saa­bé és Pék dicsérhető. A játékvezető sokat hibázott, de ítéletei az eredmény kialakulását nem befolyá­solták. Kovács Sándor Totó-tájékoztató 45. HÉT Anyagtorlódás miatt e héten rővidí- ett formában adunk tanácsot a tippe­lőknek. Alant közöljük a Népsport1, a Népszabadság, a Népakarat és a Somo­1. Magyarország—Norvégia 2. Sopron—Sztálinváros 3. Kaposvári MTE—Győr 4. Nagykanizsa—Zalaegerszegi TE 5. Csepel Autó—Blikk-alja 6. Hatvan—Bp. Előre 7. Pereces—Miskolci MTE 8. Békéscsaba—Vác 9. Szegedi Vasutas—Pénzügyőrök 10. Alessandria—Napoli 11. Sompdoria—InternaaionaJ« 12. Spal—Bologna i A pótmérkőzésekre tippjeink: 1, 1, x, gyi Néplap tippjeit. A—Néosport, B—Népszabadság, C Népakarat, D—Somogyi Néplap. A BCD 1 1 1 1 2 X 2 2 2 2 X 2 2 X 2 1 X 2 X 1 X 1 1 X 1 1 X 2 1 1 1 2 2 X X 2 1 X 1 1 2 1 X 1 X 1 X 1 1 X 1 1 X 2 1 X 1 X 1 1 1 X 2 1 X X 1 2 1 X 2 1 X X 1 1 X 1 X 1 1.