Somogyi Néplap, 1957. november (14. évfolyam, 256-281. szám)

1957-11-29 / 280. szám

6 SOMOGYI NÉPLAP Péntek, 1957. november 39. Tizenkét évi börtön Nehéz, de megérdemelt győzelem SEM SOK NÉHA Kaposvári Kinizsi—Szombathelyi Pamut 3:2 (2:0) Jól jött Kovács Rudolfnak, a har­minc éves cigánycsavargónak az el­lenforradalom: négy évi börtönbün­tetését töltötte éppen a szegedi Csil­lagban, s bár ez már a harmadik »üdülése« volt, mégis megörült a kiszabadulásnak. Egy-kettőre So­mogybán termett s alig három hét­tel a szabadulás után már folytatta szeretett mesterségét, a bűnözést. Két ló, egy kocsi Inke és Iharosberény között ván­dorolt az országúton, amikor arra jött a pápai sertéstenyésztő kocsi­ja, Németh Imre alsópáhoki lakos­sal, s Kovács Rudolf felkérezkedett rá. Jó tett helyébe nem mindig kell jót adni — gondolta, s miután Pusz- taszentpéteren mind a ketten alapo­san felöntöttek a garatra, átvette a lovak irányítását s a sandi erdő felé kanyarodott; S azután már nem volt nehéz az ittas Németh Imrét el­távolítani a kocsiról és a két lovai tovarobogni. Szerencsés rablás volt: lovak, ko­csi, pokrócok, zsákok, szerszámok kerültek tulajdonába s most már csak eladásukról kellett gondoskod­ni. Hiányos a bizalom Az apróbb dolgokon könnyű volt túltenni, 100—150 forintért elkeltek hamar. A kocsi a keszthelyi körhin- tásé lett 1800-ért. A lovak eladá­sa már nehezebb dió volt. Járlatle- vél kellett volna, mert nélküle bizal­matlanok a vásárlók. Hanem az­után Steinmetz Józseffel, undka- tesvérével csak sikerült megállapod­ni. 10 000 forintot ígért az újvárfal- vaá Steinmetz, de egyelőre csak 2 000-et fizetett ki, mondván, hogy a többit majd akkor, ha lesz járiat- levéL Közbelép az okirathamisító | Tavaly december közepén Kovács Rudolf , Somogyudvarhelyre utazott, ahol iddogálás közben összebarátko­zott a helybeli tanács hivatalsegéd- jérvel, Kovács Istvánnal, aki 300 forintért hajlandó volt munkaidő után bemenni a tanácsra, s onnan jártatlevelet csórt. Közös erővel töl­tötték ki és bélyegezték le azután a lakásra haza vitt bélyegzővel. Meg is elégedett volna ezzel Steinmetz, csakhogy most meg pénze nem volt a itiá’tralékos összeg kifizetésére. Eszébe jutott hát, hogy valamivel igazolni is kellene a lovak szárma­zását, mert a járlatlevélen ez nem szerepelt, s azt mondta Kovács Ru­dolfnak, ha ezt is meghozza, akkor fizet. Kovács Rudolf újra Udvarhe­lyen termett hivatalsegéd barátjánál s egy jókora áldomás után már ez az akadály is elhárult az útból: megvolt a származás igazolása. De Steinmetznek pénze még mindig nem veit. Odaadta hát szürke lovát a tartozás fejében, melyet azután a rabló el is adott sikeresen a marca­li vásáron. Érdemes-e verekedni? ______I Ed dig hiba nélkül ment a dolog, ám tanagnieszelte Kovács Rudolf hogy már körözi a rendőrség. Féle­ségével Budapestre utazott, ott búj- kált vagy két hónapig, aztán Kom­lóra mentek, onnan pedig Rátfa pusztára, ahol még dolgoztak is az állami .gazdaságban. Ez év júí'ius elején volt a pellérdi búcsú, ahol verekedés tört ki,. s Kovácsné, hogv mentse férjét, a rendőrségre szaladt segítséget kérni. A rendőrség segí­tett is, bekísérte az egész társaságot, s az igazoltatásnál azután minden­re fény derült: Kovács Rudinak nem volt érdemes verekedésbe ke­veredni. Ezzel körülbelül le is zárul a rabló-história. Még csak annyi tör­tént, hogy Kovácsné felkereste Al- sópáhokon Némethéket azzal a cél­lal, hogy egy kis hamis tanúzásra kérlelje. De ez az akció sem sike­rült, így került ő is — harmadiknak — a vádlottak padjára. Az ítélet Három napon át tárgyalta a csur­gói járásbírósáig Tanr tanácsa az ügyet, míg végre a rengeteg tanú kihallgatása után november 22-én sor. került az ítélethozatalra. Ko­vács Rudolfot visszaesésben elköve­tett rajblás és két megvesztegetés miatt 12 évi börtönre, Kovács Ist­vánt közokirathamisítás miatt és két tiltott előny elfogadásáért 2 évi börtönre, Kovács Rudolfnót hamis tanúzásra való rábírás bűntettében — TJtfy Anna és Mindszenthy 1st» ván, a Magyar Rádió énekesei lép­nek fel a Tiszti Klubban a »Lehul­lott ä rezgő nyárfa« címmel megren­dezésre kerülő magyar nóta esten december 1-én, vasárnap este 8 óra­kor. Az énekeseket Sántha Ferenc és népi zenekara kíséri. — A somogyi állami gazdaságok a jövő hét folyamán teljes egészében befejezik az őszi mélyszántást. Eddig már 11 000 holdas területen, végezték el a. munkát, mely az összes állami gazdasági szántók 70 százalékát te­szi ki. :— A Kaposvölgye szarvasmarha- tenyésztési hónap záróünnepélyére december 8-án kerül sor Ráksi köz­ségben. Ezen a napon Magyari And­rás elvtárs, a földművelésügyi mi­niszter első helyettese tart előadást, majd sor kerül a díjak kiosztására. — A Felsőbogáti Állami Gazda­ságbán gépészeti tanfolyam indult november 19-én, melynek hallgató­sága 12 jelentkezőből máris 22-re szaporodott. A tanfolyamot a főgé­pész Vezeti. Ugyanitt megkezdte munkáját két ezüstkalászos tanfo­lyam is, mintegy 50 gazda részvéte­lével. — Filmvetítés Bolháson. Szerdán este zsúfolásig megtelt a bolhási földművesszövetkezet vendéglője. Nem csoda, hiszen ^tavaly óta most vetítettek először a 'faluban. Örven­detes az a tény, hogy a Nagy baráti Állami Gazdaság és Bolhás község Időzött elsimultak az ellentétek és remélhetőleg most már minden hé­ten találkozik a kötónség Mózes Lászlóval, a baráti »«»gépésszel. 1 évi börtönre ítélték. Kovács Ru­dolf egyelőre még az előző négy év­ből visszamaradt hét hónapját üli s csak azután veheti sorra megér­demelt tizenkét esztendejét, — bár az ítélet még nem jogerős. Védő és ügyész egyaránt fellebbezett, de nem valószínű, hogy a fellebbvitel könnyítést adna: 12 év börtön nem sok néha — ha megérdemelték! FEHÉR KÁLMÁN — Sáqvár községben országos állat- ős kirakodóvásár lesz december 3-án, kedden. — Nagy sikerrel mutatta be a Marcali Járási Művelődési Ház szín­játszó csoportja Molnár Ferenc Dok­tor úr című zenés bohózatát. — Áramszünet. Az Áramszolgál­tató Vállalat értesíti a lakosságot, hogy december 1-én, vasárnap reggel fél 8-tól fél 11-ig áramszünet lesz a város egész területén. A vásártér­től kimenő 15 kw-os vidéki áram­körökön ugyanaz nap reggel fél 8-tól délután 4 óráig lesz áramszünet. — Az alsóbogáti KISZ-fiatalok lombfűrész segítségével szép, fából készült ajándékokat készítenek ka­rácsonyra. Csiky Gergely Színház: Priestley: Váratlan vendég. Bemutató előadás. Este 7 órakor. Szirmai: Mágnás Miska. Tájelő­adás Nagyatádon. Vörös Csillag: Örök visszatérés. 5, 7, 9 órakor. Szabad Ifjúság: Mert szegény vagy, hamarabb kell meghalnod. 5, 7, 9 órakor. Rippl-Eónai Múzeum: Várostörté­neti, ősrégészeti, néprajzi, természet­tudományi kiállítások és a Rippl-Ró- nai emlékkiállítás. Nyitva 19—14 óráig. Megyei Könyvtár: Könyvkölcsön­zés és olvasótermi szolgálat 9—11 és 13—19 óráig. Ifjúsági Könyvtár: Könyvi*«esen- aés 9—>11 éréig. Szombathelyen, mint az várható volt. Igen mérsékelt érdeklődés kísérts a csütörtök délután sorra kerülő Szom­bathelyi Pamut—Kaposvári Kinizsi ko­rábban elmaradt NB IX-es labdarúgó mérkőzést. Mintegy 400 néző övezte a szombathelyi Postás-pályát, amikor Sza­bó Sándor játékvezető sípjelére az alábbi falállításban pályára léptek a csapatok: K. Kinizsi: Rapp — Szili, Szigeti, Pál- falvai — Szentgróti, Márkus — Tóth. Mózsi, Stadler, Ács, Horváth. Edző: Zá- borszky Jenő. Szombathely: Burutz — Szakács, Takács, Szabó — Németh, Mo­nostori — Csutak, Bencze, Paikó, Pék, Szálai. Edző: Kiss Jenő. Eszményi labdarúgó időben a szom­bathelyi Palkó indította el a labdát. Az első percek a szombathelyieké voltak, akik egymásután négy szabadrúgást ér­tek el 20—25 méterre a kaposvári ka- utól. Veszély azonban egy ízben sem eletkezett. Tíz perc után bontakozott ki elő­ször a Kinizsi támadása. Blöbb Mózsi—Tóth—Szentgróti táma­dás után a fedezet lövését védte Bu­rutz, majd egy Szentgróti—Stadler— Horváth támadás kecsegtetett góllal, a szélső azonban elmélázott. Negyedóra után változatos játék alakult ki és a kaposvári csapét került enyhe fölény­be. A csatárak lövései azonban rendre célt tévesztettek. A szombathelyi szór­ványos lefutások nemigen jelentettek veszélyt, mert előbb Pék. majd pedig Palkó csúnyán kapu fölé küldte a lab­dát. A 32. percben született meg a Ki­nizsi vezető gólja. Ács ugratta ki Stadlert, a középcsatár kikanyaro­dott a balszélre, az ötös magassá­gából beadott, s a szemfüles Tóth az elmélázott szombathelyi kapus mellett a hálóba fejelt. 1:0. Egy perccel később újabb kaposvári gólnak örvendezhetett a maroknyi so­mogyi szurkolótábor. A támadás Ácstól indult ki, aki a felező vonalon tört ki. Amikor a ráfutó Takács szerelni akarta, hát­ra sarkalt a középen álló Horváth- hoz, akinek nagyerejű lövését Bu­rutz csak kiütni tudta, s a befutó * Stadler most már vódhetetlenül lőtt a hálóba. 2:0. A hazaiak nem adták fel. Az utolsó percekben két ízben is veszélyes szom­bathelyi támadás gördült a pályán, s a 41. percben Mózsi olyan veszélyesen fejelte haza kapusának a labdát, hogy abból majdnem öngól lett. Szünet után az első támadást a Szombathelyi Pamut vezette, mégis a 3. percben a Kinizsi ért el gólt. Ez a támadás a Kinizsi 16-osáról indult. Szili — Mózsi—Szentgróti adogatása úgy gör­dült, hogy a szombathelyiek nem is ér­tek a labdához. Szentgróti remek labdával ugratta ki Stadlert, aki azonban látta, hogy Horváth még jobb helyzetben van, ezért átlépte a labdát. Valóban, Horváthnak még igazítani is volt ideje és lövése nyomán a kapufa éléről vágódott a hálóba a har­madik kaposvári gól. 3:0. Ezután szombathelyi percek következ­tek. Ezek a támadások azonban csak három szögletet eredményeztek. A 15. percben Stadler—Horváth összjáték után a balszélső lövése a kapufáról jó­val a gólvonalon túlra vágódott a föld­re. Sőt a labda másodszorra is túlju­tott a gólvonalon, de a játékvezető to- vábbot1 intett. Ezt a meg nem adott gólt csúnya jelenet követte a pályán. Burutz leütötte Tóthot, de a játékvezető, aki kiengedte kezéből a mérkőzést, semmit sem látott, sőt hagyta a sportszerűtlen jelenetek egész sorozatát is. Feljöttek a hazaiak és beszorult a Kinizsi, amely 3:0 után mintha megelégelte volna az eredményt. A 26. percben aztán góllá érett a szombathelyiek fölénye. Rapp mór Csutakot megzavarhatta volna a lövésben, cíe tétlenül nézte, hogy a csatár Palkóhoz játszik és a szom­bathelyi középcsatár nem hibá­zott. 3:1. A 35. percben meleg percek adódtak a Kinizsi kapuja előtt. előbb azonban Rapp, majd Pálfalvai szabadított fel. Az utolsó tíz percben teljesen el­durvult a mérkőzés. Az MLSZ Somogy megyei Alszövetségének közleményei: FELLEBBVITEL! BIZOTTSÁG HATÁROZATAI: 1. Marcali SK fellebbezését Farkas Béla játékosuk ügyében elutasítja. 2. Somoqytarnóca SK fellebbezését a kadarkúti mérkőzéssel kapcsolatban el­utasítja és az I. fokú határozatot jóvá­hagyja. 3. Kaposújlak SK fellebbezésére a szabás! ólmai adt mérkőzés tárgyában az I. fokú határozatot, az újrajátszást jóváhagyja. 4. K. Kinizsi é'9 Balatonlelle fellebbe­zésében a bizottság később hoz határo­zatot, amikor az MLSZ elvi döntése megérkezik. INTÉZÖBIZOTTSÁGI HATÁROZATOK: Az intézőbizottság Karád II., Adánd, Vltyapuszta SK labdarúgó csapatát a bajnokságból törli, miután nevezett csapatok már több ízben nem utaztak el bajnoki mérkőzésre és ezzel a baj- tiökság rendszabályait megszegték. EDZŐK TESTÜLETÉNEK KÖZLEMÉNYE: A Somogy megyei Labdarúgó Edzők Tanácsa december 2-án du. 2 órakor tartja összejövetelét a megyei tanács fsz. 19. sz. tanácstermében. A megye terü­letén működő edzők megjelenése köte­lező. Előadó: dr. Zádori László, aki be­számol az országos edzőértekezletről. IFJÚSÁGI BIZOTTSÁG KÖZLEMÉNYE: Ismételten felhívja a bizottság vala­mennyi sportkör figyelmét1, hogy az 1950. szeptember 1. után született Ifjú­sági játékosokról jellemzésüket küldjék raegi annak érdekében, hogy a megyei ifjúsági válogatottat megfelelő időben fel tudjuk készíteni. I. SZ. FEGYELMI BIZOTTSÁG HATÁROZATAI: Elnök: Gavora Zoltán. Székelyhídi Miklóst, a Zamárdi SK játékosát 6 hónapra, 1958. május 26-ig mindennemű labdarúgó mérkőzéstől el­tiltjuk. Az 1957. november 10-ón lejátszott és az idő rövidsége miatt előbb lefújt' Sió­fok ifi —Zamárdi ifi bajnoki mérkőzést a pályán elért eredménnyel Siófok ja­vára igazoljuk. Az 1957. november 24-én lejátszott Siófok—KH Vasutas mérkőzést az utób­bi megóvta. Az óvás másodpéldányát megküldjük Siófoknak 8 napon belüli írásbeli észrevételezés végeit, visszavá- rólag. II. SZ. FEGYELMI BIZOTTSÁG HATÁROZATAI: Elnök: Turbékl János. Tamásovics Józsefet, a Somogyvári SK játékosát a Szbk. 302. §. 1. bekezdés alapján 2 bajnoki mérkőzéstől eltiltjuk. A tévesen közölt 8 bajnoki mérkőzést megsemmisítjük. Somogyvár SK óvását Nagyberek el­len elutasítjuk, az óvásdíj visszatartva. Bene Gyulát, a Táskái SK játékosát 2 bajnoki mérkőzéstől eltiltjuk. Az 1957. november 10-én lejátszott Kaposvári Téglagyár —Ecseny 4:l-es mérkőzést Ecseny SK megóvta. Az óvást elutasítjuk, mert a bemutatott igazolás­ban az orvosi igazolás kelte 1957. no­vember 5. Az óvásdíj visszatartva. Az elmaradt Heresznye—Babócsa mérkőzés újrajátseásl időpontja 1957. december 15.. az eredeti sorsolás sze­rint. III. SZ. FEGYELMI BIZOTTSÁG HATÁROZATAI: Elnök: dr. Mozsqai Géza. Illés Ottót, a Zimányi SK játékosát a kiállítással megbüntetettelek vesszük. Lovász Sándort, a Hetesi SK Játékosát a kiállítással megbüntetettelek vesszük. Kötelezzük Szegerdő SK-t, hogy nyolc nap alatt, felfüggesztés terhe mellett Iharos SK-nak 93,50 forintot fizessen meg, ami az elmaradt mérkőzéssel kap­csolatban merült fel. Kötelezzük Drávaíamási SK-t, hogy nyolc napon belül, felfüggesztés terhe mellett 52 forintot fizessen meg Po­lony SK-nak, mert 1957. november 17-én a kitűzött mérkőzésen nem jelent meg. Ezt meghaladó költségigényét hiteles bi­zonylatok hiányában elutasítjuk. Az 1957. november 24-1 Taszár II.— Szentgáloskér mérkőzést a pályán elért' 10:l-es eredménnyel Taszár javára iga­zoljuk. Az 1957. november 24-i Kaposhomok — Ráksi elmaradt ’ mérkőzés két pontját 0:0 gólaránnyal Kaposhomok javára iga­zoljuk. A tavaszi fordulót Kaposhomo- kon kell lejátszani. Kötelezzük a Ráksi SK-t, hogy felfüggesztés terhe mellett, nyolc napon belül 106,20 forint költsé­gét Kaposhomok SK-nak megfizessen. Az 1957. naivember 24-i Mernye —So- mogyqesztí mérkőzés két pontját 0:0 gílaránnyal Somogygeszti javára igazol­juk. Cziráki Ferenc elnök, Péter János főtitkár. Lakását otthonossá teszi, ha képeit Straszer képkereteidnél keretezteti. Ka- posvár. Berzsenyi u. 8. (1019) 150-es esztergapad eladó, vagy elcse­rélném egy MIB motorért sürgősen. Horaiez Béla, Kőkút, posta: Kadarkút. ____________ (11929) E ladó egy 100-as Sachs motorblokk, vagy Dongó motorért cserélhető. Hegy- alja u. 30. (1093) Szénsalak loapható díjtalanul. Rendeli szabóság. Május 1 u. 29. (11935) Eladó 8—10 HP-s benzinmotor és egy köves daráló. Nagybajom, Pálmajor 74. Szálai István. (1091) Az É. M. All. Somogy megyei Építőipari Vállalat állandó üvegező szakmunkásokat felvesz Jelentkezés: Kaposvár, Május 1. u. 57. Eladó világos, keményfa hálószoba­bútor. Ady Endre u. 10., Varga. (11960) 3 db 7 collos, 5.50-cm-es fenyögeron- da eladó. Virág u. folytatás 92. (11961) Eladnám tanyámat. Családi ház. két szoba, konyha, kamra, magtár, minden­féle melléképület, 11 kh. föld. Kapos­várhoz 9 km. vasútállomás 500 méter, kövesút közvetlen. Érdeklődni, levélbe« is: G árváé Pál. Kiír ép ás, u. p. Topo- nár, (11962) 10 mázsás, teiásályás mérleg eladó. Nádor u. 9. fU«S> Toponáron, Sztálin u. 31. sz. alatt 10 méteres épületre minden faanyag el­adó. ______(11964) M otor nélkül, 12 kalapácsos, új Hofherr-doráló ezennel eladó. Benedek József, Ráksi. (11967) Fehér, mély gyermekkocsi eladó. Damjanich u. 22,_________________(11968) Eladó Kecelhegyen szőlő, szántó, ház. gyümölcsössel, egyben vagy külön-kü- lön. Érdeklődni Véseinél, Kecelhegv 21/a.__________________ (1092") K ét szoba, konyha, kamrából álló házrész a belvárosban eladó. Érdeklőd­ni: Bertalicsnál, Berzsenyi u. 12., üz­letben. (1098) Ezredév u. 1. sz. alatt az első emele­ten 3 szobás, összkomfortos, Bajcsy- Zsilinszky utcára néző öröklakás eladó. Felvilágosítást ad Bereczki ügyvéd, Ady E. m3, sz. (1099) Bem u. 1. sz. alatti ház beköltözhető- séggel eladó. Í11945) 10 darabból álló, szép, tölgyfa ebédlő eladó. Damjanich u. 58. __________(11950) M éhészek! Hunor és NB kaptárait most kaphatók. Mézet magas áron vá­sárolunk + mülépet adunk. Méhészbolt, Kaposvár. (11958) Elvesztettem egy szemüveget fekete tokban. Kérem leadni Május 1 u. 33., festőhöz. Nagy. (1102) Somogyi Néplap Szerkeszti a szerkesztőbizottság. Felelős kiadó: Az MSZMP Megyei Végrehajtó Bizottsága, irerkesztőség: Kaposvár. Sztálin u. 1« Telefon: 15-10, 15-11. Kiadóhivatal: Latinka Sándor u. 2/a. Telefon; 15-10. Somegy megyei Nyomdaipari Vállalat A 37. percben a kíméletlenül játszó Ta-' kács leterítette Ácsot, akit kivittek a pályáról és már nem is tért vissza. Ta­kácsot viszont a játékvezető kiállította. Két perccel később Tóth a kapust tá­madta. Odarohant hozzá Szálai, aki be­lerúgott Tóthba, Tóth viszont meg'ökte 'i hátvédet, a játékvezető mindkettőt le- küldte a pályáról. Az utolsó öt percben a Kinizsi már csak az időt húzta, eb­ből azonban majdnem baj lett', mert Csutak a 43. percben szépített. Az utolsó percekben is a szombathe- ‘yiek támadtak, de az eredmény már nem változott. Élénk iramú, de közepes színvonalú mérkőzést hozott a két csapat találko­zója, amelyen a kaposvári együttes ját­szotta a kultúráltabb labdarúgást. Ezt a hazai csapat kíméletlen játékkal pró­bálta ellensúlyozni, s miután a gyengén működő játékvezető JnSndent megtűrt a pályán, így a mérkőzés elfajult. A lá­tottak alapján a Kinizsi rászolgált a győzelemre, annak ellenére, hogy az utolsó percek sok meleg helyzetet hoz­tak a Kinizsi számára. A kaposvári csapatban mindenki ön- feláldoizóan játszott. Az együttes leg­jobbjai Szili, Szigeti, Pálfalvai, Márkus Szentgróti és Mózsi voltak. Tóth csalt az első félidőben játszott kitűnően. Szü­net után visszaesett. Rapp idegességé­nek köszönhető a két gól. Stadler, Acs és Horváth csak időnként elégítettek ki. A szombathelyi együttesből Takács, Szabó és Bencze játéka dicsérhető. A játékvezetőről már elmondtuk vé­leményünket. Kovács Sándoi A MEGYEI II. OSZTÁLYBÓL JELENTJÜK; SOMOGYVÁR—TÁSKA 2:2 (1:2) Somogyvár. 300 néző. V.: Kiszelák. Somogyvár: Rádics — Molnár, Domon­kos. Szentpáli — Kapitány, Maitz — Haraszti, Országh, Herczeg, Eöri, György. Táska: Haszon — Kiskator, il­lés, Nikiad — Dörnyei, Kisdörnyei — Mire tű, Bere, Palicskó, Lukács, Tóth. G.: Országh, Szentpáli 11-esből, ill. Palics­kó, Domonkos öngói. Kiegyenlített első félidő után a hazai csapat került fö­lénybe, de a kilenc emberrel védekező Táskával szemben nem boldogultak a csatárok. Tamásovics József KARÁD —KMTE 1!. 6:2 (3:2) Karád, 500 néző. V.: Guszman. Ka­rád: Ácsbók — Krukk, Simon, Szűcs — Matlsa, Veres — Babai II., Zákányi. Pintér, Vach, Pápai. KMTE II.: Ducsaí — Riedler, Torok, Bakó — Tücsök. Ko­vács — Nagy. Miaitinka, Vajda, Gál. Kosa. Az elbizakodott KMTE Il-t meg­lepő könnyen győzte le a nemcsak lel­kesen. hanem jól is játszó hazai csa­pat. G.: Pintér 3, Babai II. 3. 111: Kosa 2. Jók: Babai II., Vach, Ácsbók. Pintér. Veres, ill. Kosa, Gál, Martinka. Torok. Mészer János K ÉTHELY — BALATON Kl L1TI 2:2 (0:2) Kéthely, 250 néző. V.: Simon. Kót- hely: Szabó — Varga, Kinics. Csuha — Molnár, Jakabfi — Peczeli, Voss. Hor­váth T., Hosszú, Horváth I. Balatonki- liti: Horváth I. — Ángyán, Kis9, Illés — Borsó, Rafael — Hencz I., Hencz II.. Varga, Horváth G. Babai. Erős iramú mérkőzés. Horváth T. egy 11-est kiha­gyott. G.: Hosszú. Horváth T., 111. Hencz I., Hencz II. Nébli Vendel KADARKÚT—LÁBOD 3:1 (1:1) Kadarkút. 300 néző. V.; Kozma. Ka­darkút: Korányi — Tóth I., Szukics, Ru- nicz — Csapó, Vida — Gerencsér, Tóth II., Mihóka, József, Papp. Lábod: Szeífrid — Pánovics, Tóth, Hetinger — Lieber, Varga — Andrai, Botlik, Kovács L., Kovács G., Bácsi. Erős iramú mér­kőzés, a hazai csapat magabiztosan játszva, megérdemelten győzött. G.: Jó­zsef, Mihóka, Papp, ill. Kovács L. Jók: Tóth I., Szukics. József, Csapó, ill. Ko­vács G., Pánovics. Botlik. BABŐCSA —HÁROMFA 5:4 (2:3) Babócsa, 500 néző. V.: Prefek. Ba- bóosa: Suszter — Tislér, Bála, Bilkai — Bakó, Virovecz — Berki, Boda. Vidák, Bukovies, Bicsák. Háromfa: Kovács — Berendiás, Győrfi. Kávás — Karosi, Koósiz — Zganyár. Berendiás II., Vi­dák, Fülöp, Fonyódi. Durvaságokkal tarkított, mindvégig kemény és változa­tos mérkőzés. A hazai csapat csak a 'hajrában kerekedett felül. G.: Vidák 2. 1 Boda, Bicsák, Berki, ill. Karosi 2, Vidák. ' Fonyódi. Jók: Boda, Vidék, Bilkai, ill. Győrfi, Berendiás I, Karosi. Kovács T:bor További eredmények: I Somodor—Igái elmaradt’, Sornogysárd ‘ --Nagyberki 4:0, Nagytoldipuszfca Gázló 2 2 Ecseny — Felsőm o-család 4:0, Só­in ogyszil—Zics i:0, K. Téglagyár—Me- Bőcsiokjoinva 2:1, Baliatonszemes—Tap- sony el.Maradt. Kötc se—öreglak 6:2. Belatanszemtgyörgy—Nagyberek 1:2, K. Dózsa II.—Felsöbcgát 2:0, K-apos- mérö—Ilenesanye 9:2. Csurgó II.—S#- n*o*rytiarnóea 2:1, * Berzemce NagyMá«