Somogyi Néplap, 1957. szeptember (14. évfolyam, 204-228. szám)

1957-09-24 / 223. szám

SOMOGYI NÉPLAP Kedd, 1951. szeptember 24. A magyar csapat jobb volt, a szovjet csapat jobban hajrázott Ökölvívóink Déldunántúl válogatott — Budapest utánpótlás válogatott 14:6 A déldunántúli válogatottat valójában a Kaposvári Dózsa csapata alkotta, hisz Jdleoc Dózsa öklözőbői és egy komlói versenyzőből tevődött össze a gárda. A Dózsa öklözői önmagukat múlták félül, amikor teljesen megérdemelten, nagy fölénnyel győzték le a budapesti után­pótlás válogatott csapatát. A találkozó Sztálinváros, 3000 néző. Vezette: Bor- zási. Sztálinváros: Lennert — Takács, UI1- mann, Schédl — Ladányi. Krasznal — Kőhalmi, Fejes, Lovász, Bédi, Hegedűs. Edző: Horváth Pál. Kinizsi: Rapp — Szili, Szigeti, Pálfal- val — Várvizi. Márkus — Tóth, Szent- gröti, Mózsi, Horváth, Stadler. Edző: Záborszky Jenő. Ragyogó időben, gyönyörű, füves pá­lyán kezd a két csapat. Az első percek tapogatózó, váltakozó mezőnyjátéka után a 6. percben már megvan aa első potyagól. Jobboldali támadás után Fetes laoos beadása elgurul a vé­dők között. Szili és Bédi fut a lab­dára, Szili elrűgás helyett tétovázik, és a benyúló Bédi lábáról a der- medten álló Rapp mellett hálóba perdül a labda. 1:0. A kevésszámú kaposvári szurkoló még ki sem kesereghette magát, máris benn van a másodk, még potyább gól. A 10. percben Feles a 16-osró! gyenge, lapos lö­vést küld kapura. R.app vetődve akarja fogni, de a labda kezéről ki­pattan Lovász elé, aki nyugodtan lő a hálóba. 2:0. fez már észrevehetőéin letöri a Kinizsit, Vasas fölény alakul ki. Előbb Fejestől pattan el jó helyzetben a labda, azután Pálfalvai lyukat rúg. Kőhalmi tisztán lőhet és Rapp kezei között — szeren­csére — szögletre csúszik a labda. A 17. percben egy hosszú labdára Stadler versenyt fut Takáccsal. Lennert is kifut, 'eléjük vetődik, olyan ízeitencsétlemül, hogy Takács térde a kapus füle mögött beszakít'ja a koponyáját. Az eszmélet­len kapust a mentők kórházba szállít­ják, helyére Schédl áll be. A súlyos bal­eset megzavarja a hazai csapatot, csap­kodni kezd és fokozatosan feljön a Ki­nizsi. A beszorult Vasas igyekszik las­sítani a játékot, hátúi adogatnak és mindenképpen akadályozni igyekeznek a Kinizsi-csatárokat1 a lövésben. Ez any- nyira jól sikerül, hogy Mózsiék a nagy fölény ellenére sem tudják próbám tenni a szükségkapust. Végre a 45. percben megtörik a jég. Tóth fut el a jobbszélen és hiába nyomja öt Krasznai, az alapvonal­nál beível. A labda átszáll a kapu előtt tömörülő védők fölött a nagy iramban érkező Sadler elé, aki fut­tából, kapásból védhetetlen gólt lő. 2:1. Szünetben a hazai közönség között borúlátó a hangulat. Abból a fölényből, melyet a Kinizsi a félidő második 'felé­ben kiharcolt, nem sok jóra következ­tetnek. A Kinizsinél Záborszky edző sok lövésre bizllatja a csatárokat. A másod ik félidőben hatalmas lendü­lettel, keményen kezd a hazai csapat. újabb diadala kiemelkedő eseménye volt a fiattal Papp Béla újabb nagyszerű győzelme. Ifjú­sági bajnokunk ez alkalommal a Bp. Vasas versenyzőjét, Szászt győzte le imponáló fölénnyel. A nagyszerű mérkőzésen Papp mel­lett Nachladel, Tóbl, Füzesi, Riba, Mik- lai és Gerber harcoltak ki győzelmet. A mérkőzésre holnapi lapszámunk­ban részletesen visszatérünk. Előbb Márkust, majd I-Iorváthot talpalják le. A 4. percben egy könnyelműen oko­zott 11-es szertefoszlatja a kaposvári reményeket. Rapp ugrik fel egy labdáért, köz­ben az őt nyomó Bédi felé rúg. A megítélt büntetőt Bédi élesen a bal­sarokba lövi. 3:1. A harmadik könnyen szerzett gól föl­lelkesíti a Vasast és a közönség bizta­tása közben nagy iramot diktál. A 9. percben Lovász átiátsza Szilit és nehéz szög­ből erős lövést küld kapura. A lab­da a felugró Rapp testéről pattan a hálóba. 4:1. A Kinizsi erőtlen próbálkozásai sorra elhalnak a kitűnően romboló sztálin- városi védelmen, míg a hazai csatárok gyors megmozdulásai mindig gólveszélyt jelentenek. Egyre jobban kiütközik a kondícióbeli különbség a Vasas javára. Fejes lövése újra kipattan Rappról, de másodszor már tisztázni tud. A 29. perc­ben!!) kapja Schédl az első lövést, mesz- sziről, gyengén — a kezébe. Egy perc múlva Tóth a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyja ki. IMmegy Ullmann mellett, három méterről tisztán lőhet­ne, de pontosan a kapus ölébe helyezi a labdát. Azután újra a Vasas támad, Fejes hibáz ugyancsak nagy helyzetben, amikor a kifutó Rapp lábába lövi a labdát. A 36. percben nagy bírói hiba fosztja meg a Kinizsit a szépítés! lehe­tőségtől. Horváth ugrik ki, a 11-es pont tájékán hárem védőjátékos egyszerre löki, buktatja, de a játékvezető nem lát szabálytalanságot' ebben az esetben. A sztálinvárosiak is csodálkoznak, amikor tovább engedi a játékot. A következő percben Tóth lövése porzík a kapufa 'tövén, majd a 39. percben beállítják a végeredményt. Lovász és Bédi áthúzzák a Kinizsi védelmét a jobboldalra, azután a szabadon hagyott Kőhalmit ugratják ki, aki pár lépés után közelről a kapuba gurít. 5:1. A sztálinvárosi csapat jobb erőnlété­vel, gyorsaságával és korszerűbb tó- madójátékával megérdemelten nyerte a mérkőzést. A Kinizsi a második félidő­ben kifulladt és mikor egyenlítés he­lyett a felesleges 11-esből újabb gólt ka­pott, teljesen átengedte a játék irányí­tását a csonka hazai csapatnak. Erre az időszakra legjellemzőbb Záborszky edző véleménye, mely szerint az a labda volt csak a Kinizsi játékosoké. amelyikre a sztálinvárosiak nem futottak rá. Egyénileg Ullmann, Fejes, Bédi és Krasznai kimagaslottak a mezőnyből. A Kinizsinél csak Pálfalvai, Márkus, Mó­zsi és néha Stadler, Szentgróti nyújtot­tak elfogadható játékot. Borzási játékvezető gyakran a közön­ség befolyása alá került, ez érződött a játékvezetésén. SZOVJ ETU N lő — MAGYARORSZÁG 2:1 (1:1) Az idei év legnagyobb hazai vonatko­zásit labdarúgó eseményének számító szovjet—magyar válogatott labdarúgó találkozóra telt ház előtt került sor a Népstadionban. A két csapat az alábbi összeállításban lépett pályára: Szovjet­unió: Beljajev — Ogonykov, Keszorjev, Kuznyecov — Vojnov, Netto — Tatusln, Iszajev, Szimonyan, Sztrelcov, Iljin. Magyarorsezág: Grosics — Mátrai. Si­pos, SArosi — Bozsdk, Berendi — Sán­dor, Machos, Hidegkúti, Bundzsák, Len­kei. Gyors szovjet gól vezette be a mér­kőzést, amelyre csak a 26. percben tud­tak vátaszolni a magyar csatárok, ami­kor Bundzsák—Hidegkúti összjáték után a magyar középcsatár kiegyenlített. Szünet után végig támadott a magyar válogatott, helyenként nyomasztó volta magyar csapat fölénye, csatárainknak azonban nem ment a góllövés. Már-már úgy látszott, hogy döntetlenül végződik ismét a budapesti találkozó, amikor két1 perccel a befejezés előtt Sztrelcov ki­tört és Grosics mellett a hálóba juttatta a labdát. A magyar csapatot határozot­tan a balszerencse fosztotta meg a győ­zelemtől. Igaz, hogy az eredmény ki­alakulásában részes a kitűnő szovjet védelem, amely hallatlan nagy munkát végzett a mérkőzés folyamán, s szünet után gól nélkül tudta megoldani nehéz feladatát. SZOVJETUNIÓ B —MAGYARORSZAG B 1:1 (1:1) Moszkvában számunkra kellemes meglepetést hozott a találkozó. A ma­gyar csapat a vártnál jobb játékkal, megérdemelten harcolta ki a döntetlent. Az egri határban, az Eger-hegy ol­dalán terem Eger legjobb bora, a hí­res édes és erős medoc-noir. Szeredi János egri termelő egy olyan tőkét gondoz, amelyet 150 évvel ezelőtt szépapja telepített. Az öreg tőke az idén kitett magáért, terebélyes, kar­vastagságú csercsapjaiból kihajtott vesszői sötétpiros fürtökkel tömöttek, amelyek nem kevesebb, mint 30 ki­lót nyomnak. Még egyetlen évben sem adott ilyen gazdag termést. * * * A Belkereskedelmi Minisztérium sajtóosztálya közli: Az elmúlt héten a Szovjetunió belkereskedelmi mi­nisztériumának küldöttsége a magyar A MEGYEI I. OSZTÁLYÉRT SIÓFOK — BALATONBOGLÁR 1:1 (1:6) Siófok, 400 néző. V.: Németh (Zala). Siófok: Varga — Vörös II., Farkas, Gróf — Csepeli, Őri — Pálfi, Mirákovics, Tóth, Németh, Keszthelyi. Balat.onboglár: Czár — Szabó, Gerei. Kadlicskó — Fod­ros, Varga — Somogyi. Bakó, Harczag, Samu, Laboríalvi. G.: Tóth, ill. Bakó. Az első félidő a siófokiak fölényének je­gyében telt el. A siófoki csatárok közül azonban csak Tóth tudott eredményes lenni, aki a félidő vége felé megsérült. Szünet után Pálfit a játékvezető kiállí­totta. Tíz emberrel szemben aztán már veszélyeztettek a bítotonboglárak is. de góljukat lesből érték el. A játékvezető mindkét fél terhére sokat tévedett. Jók: Vörös II., Csepeli, Mirákovics, Gróf, SÍ. Czár, Gerei, Kadiicskó, Varga, Újvári István BÖHÖNYE—KINIZSI II. 7:1 (3:1) Böhönye, 600 néző. V.: Pozvai. Böhö- nye: Szabó — Szalai, Borsfái, Papp — Kovács, Tóth — Kiss, Vörös, Tánczos. Fülöp. Szita. Kinizsi: Tóth — Stander. Hartai, Caönge — Barna, Hideg - Harsányi, Hanzli, Gergely, Kiss, Ko­vács. G,: Tánczos 2, Szita 2 (egyet 11- esből), Kiss. Tóth, Fülöp, ill. Kovács ön­gól. Az első félidőt tapogatózó játék jel­lemezte. Szünet után a Kinizsi annyira visszaesett, hogy a böhönyeiek szánté tetszés szerint érték el góljaikat tíz em­berrel is, ugyanis Tánczos a 30. perc­ben megsérült és kiállt. Jók: Papp, Ko­vács, Tóth, Tánczos, Fülöp, a mezőny legjobbja, ill, Csönge, Barna. Baksa Sándor GYÉKÉNYES —BARCS 2:1 (0:0) Gyékényes. 300 néző. V.: Horfátn Z. Gyékényes: Hadi — Baróti. Máté, Csa­bai — Kisiván, Miczók — Oletics, Her- bán. Hadi II., Horváth, Kocsmár. Barcs: Gál — Otartics, Kövesi, Kiss — Kapó­nak Marótt — Rózsavölgyi, Mayer, Kimpf. Zsibrek, Barakonyi. G.: Hor­váth 2, ill. Rózsavölgyi. Az első félórá­ban a barcsi csapat szépen játszott. Az­tán, ahogy fogyni kezdett a barcsiak ereje, űtry kerekedett felül a gyékénye- si csapat, amely jól használta ki a bar­csi védelem hibáit. Az eredmény eléré­sében részes a kitűnő gyékényesi vé- delem is. Kitűnő játékvezetés. Jók; Ba- rót'i, Csabai. Horváth, ill. Kövesi, Rózsa­völgyi, Barakonyi. Hegyi Tivadar MARCALI —FONYÓD 3:2 (2:1) Marcali, 500 néző. V.: Lévák. Marcali: Nagy — Grujber, Hajdú, Bognár — Ki­rály. Jakab — Takács, Besenyei, Bősz, Bácsics, Farkas. Fonyód: Hajas — Lise- kai, Oláh, Molnár I. — Szabó, Mol­nár ti. — Farkas, Horváth I.. Horváth II. , Vida, Ingár. G.: Bősz 3, 111. Molnár I., Horváth II. Hevesiramú mérkőzés volt, különösen az első félidőben. Szü­net után esett a játék színvonala. A megfiatalított marcali csapat lelkes já­tékkal harcolta ki a győzelmet. Jók: Hajdú, Bősz, Jakab, a mezőny legjobb­ja, ill. Llszkai, Molnár I.. Molnár II. Kálmán Sándor TAB —BALATONLELLE 5:3 (2:2) Tab, 600 néző. V.: Magyar. Tab: Csonka — Györke I., Fritz. Krutek — Györke II.. Szabó — Gerbely, Puha, Kuti, Czabula II., Czabula I. Balaton­ién©: Markovics — Molnár, Vörös, Má­tyás — Kingler, Gréczi — Petrus, Szűcs, Nádasdi, Cser, Horváth. G.: Pu­ha 2, Czabula I., Czabula II., Kuti. ill. Horváth 2, Cser. Jóiramú mérkőzés, a tahi csapat szünet utáni játékával meg­érdemelten győzött. Balatonlellét csak kitűnően védő kapusa mentette meg a súlyosabb vereségtől. Jók: Fritz, Puha, Czabula I., ill. Horváth, Markovics, a mezőny legjobbja. Dietzl Ede TASZÁFI HONVÉD —NAGYBAJOM 2:0 (2:0) Taszár, 450 néző. V.: Kosaras. Ta- szár: Haragó — Kemény, Pongrácz, Stündl — Cseh I., Remzső — Klusz, Horváth. Cseh II., Pámel. Sir.ka. Nagy­bajom: Hajdú — Zsobrák. Fehér, Hor­váth — Kovács, Vida — Giesz, Léránt, Simon, Sáringer, Bunovácz. G.: Cseh II., Pámel. Csak az első félidőben veit szép játék. Szünet! után helyenként túl ke­ménnyé vált a küzdelem. A taszári csa­pat ennyivel jobb volt. Jók: Haragó. Pongrácz, Remzső, ill. Hajdú, Fehér, Léránt. Terebes Sándor fhdgy. ZAMÁRD1 —SOMOGySZOB 6:2 (4:1) Zamárdi, 300 néző. V.: Piros. Zamár- di: Matyiké — Horváth, Lörinczi, Gu­lyás — Vörös, Czebei — Kriszbal, Tö­rök. Varjú, Kertész. Papp. Somogyszob: Banbina — Hosszú, Kovács. Bíró — Pálfi, Angyal — Lőczi. Kovács, Né­meth, Bálint, Futó. G.: Török 2, Varjú, Papp, Kriszbai, Kertész, ill. Hosszú. Bá­lint 11-esből. Változatos. jöiramű mér­kőzés, végig , a lechnikásabb hazai együttes irányította a játékot. A so- mogyszobi csapat igen lelkesen küz­dött.' Pappot a 44. percben a játékvezető kiállítatta. Jók* Lörinczi, Török, Vörös, a mezőny legjobbja, ill. Hosszú, Kovács, Bálint. Antal Ferenc LENGYELTÓTI —KH VASUTAS 3:1 Távbeszélő-zavar miatt nem kaptunk részletes jelentést1. Belkereskedelmi Minisztérium kép­viselőivel tárgyalásokat folytatott a belkereskedelmi választékcsere egyes kérdéseiről. A Szovjetunió olyan áru­cikkeket szállít, amelyeket a magyar ipar jelenleg nem termel, vagy mely­nek a termelése Magyarországon niég nem futott fel annyira, hogy a megnövekedett keresletet fedezhet­né. Érkeznek hűtőgépek, fényképező­gépek, karórák, mosógépek, evőesz­közök, porszívók, kerékpárok és egyéb használati tárgyak. A magyar belkereskedelem olyan cikkeket bo­csátott a Szovjetunió rendelkezésére, amelyekből bőséges készleteink van­nak, így főzelékkonzerveke-t, játék­árukat, szerszámokat és fogyasztási cikkeket szállít. NB III-as csapataink kifzül csak Gsurgó tudott győzni, de az aztán fölényesen Nehéz napjuk volt a somogyi NB III-as csapatoknak. Az egyre keményeb­bé váló és a színvonal tékintetében Is járuló NB III-as mérkőzések keretében csapataink közül csak a csurgóiak tud­tak győzni, akik nagy meglepetésre, biztosan terítették kétvállra a Dombó­vári YSE csapatát. Balszerencsés mér­kőzést vívott a K. Dózsa, amely 2:0-ás Csurgó—Dombóvári VSE 4:0 (2:0) Csurgó, 800 néző. V.: Csákányi. Csurgó: Kepler — Nagy l„ Jakoda, Hottó 11. — Szanyi, Molnár — Horváth, Vörös, Hottó L, Szabó, Nagy II. Dombó­vár: Egyed — Kaposi, Halmosi, Marosi — Arató, Tóth — Varga, Radnai, Kiss, Kulcsár, Kocsis. Heves csurgói támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés. Kezdetben azonban a befejezéssel rendre adósak maradtak a csurgói csatárok. Igaz, hogy ez a kitű­nően védő dombóvári kapus érdeme is, aki a legveszélyesebb lövéseket is biz­tos kézzel hárította. A 25. percben szép Nagy II.—Hottó I.—Szabó összjáték után a balösszekötő lövése védhetetle- nül vágódott a hálóba. 1:0. A gól látha­tóan megzavarta a dombóváriakat, akik­nek eddigi szilárd védelme kapkodni kezdett. A 32. percben úfabb gólt ért el a hazai csapat. Hottó 1. futott el, s ami­Bonyhád—Nagyatád 3:1 (1:1) Bonyhád, 800 néző. V,: Bors. Banyhád: .Ásvány — Horváth, Hege­dűs, Major — Felföldi, Péter — Várad!, Losonczi, Erődi, Réder. Szabó. Nagy­atád: Horváth — Szabó I., Dénes, Tát­rai — Papp. Vucskics — Frányő, Sel- meczi, Bicsáki, Makkos. Posta. Veszélyes hazai támadások vezették be a mérkőzést és előbb Losonczi, majd Erődi hibázott biztos gólhelyzetben. A hazaiak már a 10. percben góllá váltották fel fölényüket. Ekkor Sza­bó lövése jutott Horváth hálójába. 1:0, Már az ellentámadás során egyenlített - nagyatádi csapat, amely szögletet harcolt ki, Frányó szépen beívelt szögletet Hegedűs fejjel a 16-osra továbbította, onnan Posta kapásból a hálóba vágta a labdát. 1:1. Változatos volt a játék. A hazaiak töb­bet támadtak, az atádiak viszon gyors és jómozgású szélsőikkel veszélyeztettek. Kaposvár, 2000 néző. (Dombóvár). Pécs: Szedeli — Egervári, Becsei, Ke­resztes — Szommer, Halasi — Stell- sommer, Somogyvári, Rákóczi, Danaj- ka, Karácsonyi. Dózsa: Molnár II. — Csínra, Deák, Németh — Kutasi, Illés — Gflth, Kecskeméti, Hornyák, Veverán, Molnár III. A Dózsa jó játékkal ragadta magához kezdés után a játék irányítását1. A mérkőzés első gólja a 34. perc­ben Hornyák húsz méteres várat­lan lövéséből esett. öt perccel később Kecskeméti nagy lö­vése csattant a kapufán. Szünet után az 5. percben Molnár III. pompá­san futott el egész az alapvonalig, onnan labdája egy méterre a kapu elé szállt, s Güth bevetödve, háló­ba nyomta a labdát. 0:2. Ekkor még kevesen gondoltak arra, hogy ezt a . találkozót a pécsi csapat nye­ri meg. Fokozatosan visszaestek azon­ban a Dózsa fedezetei, főként Illés, de erőtlenné vált a csatársor játéka is. A Szünet után a védekezésre berendezke­dett Nagyatáddal szemben állandó fö­lényt harcolt ki a bonyhádi csapat. A 20. percben Váradi é,s Tátrai együtte­sen harcoltak egy labdáért. Tátrai szögletre akart menteni, éle­sen küldött lövése azonban a kapu­ba talált, öngól. 2:1. A váratlan és balszerencsés gól letörte az eddig telkesen játszó nagyatádi csa­patot, s a 24. percben Váradi újabb gólja végképp megpecsételte az atádi csapat sorsát. Az utolsó percekben ugyan feljött Nagyatád, de az eredményen változtat­ni már nem tudott. A helyzetek alapján a bonyhádi csapat megérdemelten ju­tott a két bajnoki pont birtokába. Jók: Hegedűs, Váradi, illetve Frányó, Posta. Horváth Miklós beívelt szögletirúgás a kavarodást Karácsonyi használta ki, aki a hálóba bombázott. 1:2. Fölénybe került a pécsi csapat, s a 31. percben egy túl szigorúan megítélt 11-esből Rákóczi kiegyen­lített. 2:2. A Dózsa-védelem kapkodott, s Halasi a 36. percben a Dózsa-vé- dőktől kísérve juttatta hálóba a labdát. 3:2. Egy perccel később 11-eshez jutott a Dózsa, Hornyák azonban csúnyán kapu mellé lőtte a büntetőt. Az utolsó percek eseménye Stellsommer és Veverán ki­állítása volt. S az eredmény már nem változott. Két ellentétes félidőt hozott a köze­pesnél magasabb színvonalon mozgó találkozó, ahol a mutatott játék alapján inkább a döntetlen lett volna Igazságos. Jók: Becsei, Keresztes, Danajka, illetve Molnár II., Németh, Kecskeméti. Textiles 2:1 (2:1) tévedés megfosztotta legalább az egy ponttól, melyet a mutatott játék alap­ján megérdemelt volna. Jók: Héjjá®, Hompola, Győrfi, illetve Nagyréti, Földi, Szilvási. — A totó 12 találatos szelvénye: 2 x xx 1111x121. 12 találatos szel­vény nem akadt. 11 találatot Is mind­össze 23 pályázó ért el, akiknek nye­reménye egyenként 15 603 forint, a 10 találatos szelvény 1520 forintot, míg a 9 találatos szelvény 177 forintot fizet. Pécsi Vasas—Kaposvári Dózsa 3:2 (0:1) V.: Horváth 10. percben egy után Szigetvár— K. Szigetvár, 900 néző. V.: Moth. Szigetvár: Héjjas — Boronkai K., Sa­mu®, Bor ónk ai Gy. — Horváth, Hom­pola — Mohó, Győrfi, Tolnai, Bódis, Matók. Textiles: Kovács — Juslts, Máté, Végh — Szilvási, Műdig — Nagy, Pe- resztegi. Földi, Palkovics, Nagyréti. Kezdés után a Textiles vette át a já­ték irányítását és tetszetős összjátékkal próbálta bevenni a szigetvári kaput, de a kemény hazai védők jól álltak lábu­kon. Szigetvár csak lefutásokkal kísér­letezett. A 15. percben Győrfi lesen kapta a labdát, hiába intett a partjelző, a játékvezető nem sípolt cs a csatár zavartalanul lőtt a hálóba. 1:0. A Textiles fokozta az iramot és ennek eredményeként a 24. percben Földi közelről egyen­lített. 1:1. A 32. percben egy. erősen vitatható 11- ből Szigetvár újra megszerezte a veze­tést és győzelmet jelentő gólt. Egy előrevágott labdára Tolnai és Jusits futott rá, a hátvéd érte el előbb, el is rúgta, közben a neki- rohanó Tolnaival együtt elesett. Szabálytalanság nem történt, a Já­tékvezető azonban érthetetlenül 11-est ítélt, amit Tolnai értékesített. 2:1. A félidő végén Jusits megsérült és ettől kezdve a balszélen statisztált. Nagyréti húzódott a helyére. A második félidő első 15 percében Szigetvár támadott, azután újra a Texti­les vette át a játék irányítását, de a szárnyaszegett csatársor már nem tu­dott újabb gólt elérni. Mindkét félidőben a kaposvári csapat támadott többet ezen a joinamű mérkő- 1 zésen. Balszerencséje, hogy két bírói Szünet utáni játékával megérdemelten nyert a KMTE KMTE-PVSK 4:1 (1:1) Kaposvár, 2000 néző. Vezette: Gondi. A hét közben eltiltott Egres bünteté­sét megfellebbezték a KMTE-vezotők, s a másodfokú fegyelmi hatoság hat hó­napra felfüggesztette Egres eltiltását, így aztán nem kellett felforgatni a vé­delmet a KMTE-nél s a két csapat az alábbi összeállításban lépett pályára; KMTS: Kovács — Takács, Egres, Dar­vas — Papp, Pammer — Morvái, Ti- szagáti, Zsoldos, Szili, Vigh. Edző: Had­ijai'István. PVSK: Hámori I. — Lendval, Mohá­csi Szegedi — Túra, Hernádi — Győri- Kiss, Csete, Göncz, Kutas, Hámori II. Edző: dr. Czibulka Mihály. A KMTE-védelem kapkodása jelentet­te az első eseményt. A 4. percben Egres fejese majdnem öngólt eredményezett. Aztán fokozatosan fölényt harcolt ki a KMTE, s a 6. és 8 percben egymásután háromszor nyílott gólszerzési alkalom a kaposvári csatárok előtt. A helyzetek azonban kimaradtak. A 21. percben váratlan gól szüle­tett. Pammer 28 méteres szabadrú­gása a sorfal mellett a meglepett Hámori kapujába jutott. 1:0. A gól után feljött a pécsi vasutas csa­pat és a Túra által támogatott pécsi tá­madósor több veszélyes helyzetet terem­tett, Kovács azonban mindent mentett. A 31. percben megszületett az egyenlítő gól. Túra labdáját Csete kapta, akinek lövése védhetetlenül vágódott Kovács hálójába. 1:1. A KMTE-védők kapkodni kezdtek, g a 37. percben Kovács csak alig-alig tudta védeni Egres hazaadását. A másik ol­dalon viszont Zsoldos—Szili összjáték után az összekötő fejese kapu fölé szállt. Az utolsó percekben Mohácsi sán- tikálni kezdett. A jobbszélre állt, s Tu- ra vonult vissza középhátvédnek. Ettől kezdve elszlntelenedett a pécsi csapat játéka, de esett a mérkőzés irama is. A játék csak a második félidő 15. per­ce után vált élénkebbé. Ekkor Szili be­ívelt labdáját küldte Zsoldos jó hely­zetből kapu fölé. Két perccel később azonban szinte megismétlődött az előb­bi eset, azzal a különbséggel, hogy Zsoldos most Túra és Hámori mel­lett a hálóba fejelt. 2:1. A gól szárnyakat adott a KMTE-nek, amelynek támadásai ebben az időszak­ban igen szépen gördültek. A 20. perc­ben Szili még hibázott, de a ?3. percben, amikor Zsoldos egyéni játékkal kitört, s a 11-es pontról ismét a hálóba lőtt (3:1), akkor már biztossá vált, hogy a KMTE megnyeri a mérkőzést. A 25. percben Szili smculütötte az egyik pécsi védőt. A sportszerűtlenkedő játékost a játék­vezető kiállította. A tíz főre olvadt KMTE azonban továbbra Is kezében tar­totta a játék irányítását. A 30. percben megszületett a mérkőzés legszebb gól­ja. A »labdát el nem adni« jelszóval küzdő KMTE-játékosok lábán embertől emberhez vándorolt a labda. Egy ilyen Pammer —Papp —Zsoldos összjáték után a Játékba lendült középcsatár ismét megtalálta az utat a hálóba. 4:1. A pécsiek ekkor Túrát ismét előre vit­ték. de már késő volt. A KMTE ugyanis ebben az időszakban pompásan ját­szott. Még akkor sem tört meg a len­dülete a csapatnak, amikor a 37. perc­ben az érthetetlenül szabálytalankodó, a játékostársát megrúgó Tiszagátit is kiállította a játékvezető. A KMTE még kilenc emberrel is fölényt harcolt ki, s Pammer hatalmas bombája a 38. percben kis híja, hogy nem jutott a hálóba. Mezőnyjátékkal ért véget az ér­dekes, változatos és helyenként szín­vonalas mérkőzés. A korábbi vereségsorozatra érthetően megfogyatkozott Kaposvárott a labda­rúgás iránt érdeklődők tábora. Az alig több mint kétezer néző azonban nem bánta meg. hogy kiment a KMTE—PVSK találkozóra, mert a KMTE ezen a mér­kőzésen lelkes és szünet után jó Já-' tékkial rukkolt elő. A KMTE csapatának nagy akarása végű' is diadalt aratott'. Nem nevezhető véletlennek ez a győ­zelem. Igaz az, hogy a pécsiek hadrend­jét megzavarta Mohácsi kiválása, de az Is igaz, hogy a KMTE, amikor a csapat tiz, majd kilenc főre olvadt le, is kezé­ben tudta tartani a mérkőzést. Különö­sen szünet után voltak percek, amikor a KMTE nemcsak lelkesen, hanem jól is játszott. Véleményünk szerint ezen a ta­lálkozón jobb is volt, mint a PVSK és teljesen megérdemelte a csapat a győ­zelmet. Egyénileg az MTE-ből Kovács, Takács, Darvas és Pammer játéka emel­kedett ki. Ez utóbbi a csapat legjobbja volt. Szünet után nagyon feljavult Papp, Zsoldos és Vigh is. Tiszagáti és Szili sportszerűtlen magatartását semmi sem menti. A vendégeknél Túra korát meg­hazudtoló frisseséggel a csapat leg­jobbja volt. Rajta kívül Szegedi, Lend- vai, Göncz és Győri-Kiss játszott átlagon felül. A játékvezetőnek nem volt nehéz dolga. Kapus nélkül is győzött a jobbik csapat Sztálinváros—K. Kinizsi 5:1 (2:1) vezetés után engedte ki kezéből a már biztosnak látszó győzelmet, s szenve­dett vereséget. Minimális arányban ma­radt alul Szigetváron a K. Textiles és a védekezésre berendezkedett Nagyatád sem tudott megbirkózni Bonyhádon a hazaiakkal. Részletes beszámolóink: kor Egyed kifutott eléje, a csatár Vö­rös elő játszott, aki senkitől sem za­varva lőtt a hálóba. 2:0. Az első félidő aránylag kiegyensú­lyozott játéka után a második félidőt a csurgóiak hatalmas fölénye jellemezte. A játéknak eme szakaszában a dombó­váriak mindössze két ízben jutottak el a csurgói kapu elé. A nagy hazai fö­lény a második félidő 3. és 20. percé­ben érett góllá. Előbb Kaposi haza­adásnak szánt labdáját szerezte meg Hottó I. és vágta a hálóba (3:0), majd pedig Nagy II. beadását juttatta hálóba Vörös. A mindvégig szép és sportszerű mér­kőzésen a csurgói csapat megérdemel­ten szerezte meg győzelmét. Jók: Sza­bó, a mezőny legjobbja, Jakoda, Mol­nár, Horváth, ill. Egyed, Kaposi, Kiss. Halmai Emil RÖVID BELFÖLDI HÍREK I