Somogyi Néplap, 1956. szeptember (13. évfolyam, 206-231. szám)

1956-09-18 / 220. szám

4 SOMOGYI NÉPLAP Kedd, 1956. szeptember 18. ÍREK Várható időjárás kedden estig: felhőátvonuiások, több helyen kisebb esők. Élénk északnyugati, észa­ki szél. Hűvösebb idő. Várható legmagasabb nap­pali hőmérséklet kedden: 15—13 fok között. M Ü V E L Ö Q É J z ó R K Q z jj s Színház: Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde. Este fél 8-kor. Kálmán Imre: Zsuzsi kisasszony. Táj­előadás Büssüben. Pártoktatás Háza: Könyvkölcsönzés és egyéni tanulás 9—19 óráig. Somogy megye munkásmozgalmának kiállításit 16—19-ig. Meqyei Könyvtár: Könyvkölcsönzés és olvasótermi szolgálat 9—11-ig. Délután zárva. Tiszti Klub: Szakkörök munkanapja. TTIT-klub: Az ismeretlen Fonyód cím­mel előadás este fél 8-kor, a történelmi és a földrajzi szakosztály rendezésében. Előadó: Móricz Béla kutató. F.ippl-Rónai Múzeum; Kiállítások Ka­posvár történetéről. Somogy pásztormü- vészetéről. palóc népművészetről. ős­régészetről, Mikus Gyula keszthelyi fes­tőművész képkiállítása. MOZIK: Vörös Csillag: Travlata. Szabad Ifjúsáq: Koncert. Siófok: Dollárpapa. Zamárdi: Egymillió fontos bankjegy. Balatonföldvár: Rumjancev-ügy. Balatonszemes: sötét csillag. Balatonlelie: Első szerelem. Balatonboqlár: Párizs és tavasz. Fonyód: Döntő pillanat. Csurqó; Folyón túl. Barcs: Aki a feleségét szereti. Marcali: Első számú közellenség. Tab: Papa, mama, ő meg én. Lengyeltóti: Aki a feleségét szereti. Igái: Mary hercegnő. Ezt is hallgassa meg... A KOSSUTH-RADIÓBAN: Délután 5.10-kor: Részletek Sullivan: Mikádó című operettjéből. Este 8.20-kor: Szimfonikus könnyűzene- kari hangverseny. A PETÖFI-RADIÓBAN: Délután 2-kor: Részletek régi magyar operettekből. Este 7-kor: Glinka: Ivan Szuszanyin. Opera négy felvonásban. — Újjáalakult a mosdósi DISZ-«zervezet öntevékeny művészi együttese. A csoport a közelmúltban Scmogysárdon szerepelt. A fiatalok most a hagyományos, szüreti bálna készülnek, melyet 30-án rendeznek meg községükben. Férfi és női segédmunkásokat felveszünk. Baromfifeldolgozó Vállalat (Vágóhíd mellett). Üzemképes kötőgép, 6-os Buksi, el­adó. Cím: Huszár Tibor, Kaposvár, Dam­janich u, 27,, III. 11. ______ (227uój K ettőszobás, összkomfortos családi ház beköltözbetöséggel, ezenkívül 560 négyszögöl termő szőlő, gyümölcsössel, présházzal elf-dó. Kaposvár, Csatarna­köz 8.______________________________(22762) Kaposvárott gyönyörű helyen lakóház 150 termő gyümölcsfával, 400 négyszög­öl nemes szőlővel 59 000-ért eladó. Cím: Székelynél, Béla király út 20/c. _______ (22700) K épkeretezés műízléssel. Szirtes, Ber­zsenyi utca 8. _________________ 22 672 A Miskolci Üveggyárban ker­tészüvegnek és más erős üvege­zéshez alkalmas inkurrens mé­retű (18x28, 30x30 és 21x41,5 cm) drótüvegek kaphatók négy­zetméterenként 16,80 Ft-os áron. A helyszínen is átvehetők. de vasúton ládában is megrendel­hetők. Miskolci üveggyár. Mis­kolc, Tatár u. 56. Fiatalok, figyelem! Jelentkezni lehet még vájáripari tanulónak az 504-es számú nagymányoki és az 508-as számú pécsi vájáripari tanuló intézethez. Tanulmányi Idő három év. Jelentkezhetnek azok a fiatalok, akik 14. életévüket be­töltötték, de nem haladták túl a 16. életévüket és az általános Is­kola VII'—VIII. osztályát elvégez­ték. Jelentkezni lehet a járási ta­nácsok munkaerögazdálkodási csoportjainál és Kaposvárott, Kossuth tér 51 szám, I. emelet, 1-es aitó. — Somogy megyei Ta­nács Munkaerőgazdálkodás! Osz­tálya^ __________ M egk ö n nyit i a közlekedést, vásároljon Dongó SCgédmotorkerékpárt. Kerékpárral együtt 9 hát i részletre kapható a kiskereskedelmi szaküzletben. • SPORT* Egy győzelem, egy döntetlen, egy vereség a magyar—jugoszláv labdarúgó találkozók mérlege Válogatott csapatunk javuló formát mutatva, biztosan győzött Belgrádban MAGYARORSZÁG—JUGOSZLÁVIA 3:1 (2:1) Belgrádban 65 ezer néző előtt a ma­gyar csapat az általunk már közölt ösz- szeállltásban lépett a pályára. Rögtön kezdés után kitűnt, hogy csapatunk magáratalált. Czibor már az 5. percben gólt szerzett. Igaz, hogy nem sokáig tar­tott a vezetés, mert két' perc múlva Pe- takovics kiegyenlített. A 26. percben Kocsis góljával újból vezetéshez jutott csapatunk, majd a második félidőben Puskás újabb góljával biztossá vált a magyar győzelem. A magyar együttes különösen a má­sodik félidőben játszott jól. 9 a mutatott játék alapján feltétlenül rászolgált a győzelemre. A magyar csapatban Gro­sics, Börzsei, Rózsik játéka emelkedett ki. A Belgrádban mutatott játék alap­ján bizakodással tekinthetünk a jövő vasárnap Moszkvában sorrakerülő szov­jet—magyar válogatott mérkőzés elé. JUGOSZLÁVIA B-MAGYARORSZÁG B 2:1 (0:1) A magyar csapat csak egy félidőn ke­resztül játszott Jól, szünet, után feljöt­tek a vendégek, s megérdemelten sze­rezték meg a győzelmet az elbizakodot­tan játszó B-csapattai szemben. JUGOSZLÁV IFJ. VAL. —MAGYAR IFJ. VÁL. 1:1 (1:1) Belgrádban a két ifjúsági csapat ta­lálkozóján a jugoszláv fiatalok játszot­tak valamivel meggyőzőbben. Atlétáink kettős győzelmet arattak a csehszlovákok fölött Rozsnyói világcsúcsot, Csermák, Fehér, Gyarmati a 4x400 méteres férfi és a 4x100 méteres női váltó országos csúcsot állított fel Szombat—vasárnap a Népstadionban mérkőzött1 a magyar és csehszlovák vá­logatott atléta női és férfi csapat. Az első napon a csehszlovák atléták sze­reztek vezetést. A második napon aztán felülkerekedtek atlétáink, akik a csú­csok sorozatával bizonyították be, hogy méltók a melbournei küldetésre. A pontverseny végeredménye: Férfiak: Magyarország —Csehszlovákia 113:99. Nők- Magyarország —Csehszlovákia 60:46. A csúcseredmények: 3000 m akadály: 1. Rozsnyói Sándor 8:35.6 p, világcsúcs. (A régi 8:39.8 p. Rzsiscsiny szovjet). Kalapácsvetés: 1. Csermák 62.35 m, országos csúcs. (A régi 61.82, Csermák.) 2. Zsivóczky 59.69 m, országos ifjúsági csúcs. 4x400 m férfi váltó: 1. Magyarország (Kovács, Pangert. Szentgált, Adamik) 3:09.8 p, új országos csúcs. 4x100 m női váltó; 1. Magyarország (Gyarmati, Orbán, Dénes, Neszméiyi) 46.7 mp, új országos csúcs. 80 m női gátfutás: 1. Gyarmati 111 mp, új országos csúcs. (A régi 11,2 mp, Gyarmati.) Súlylökés: 1. Fehér 14.35 m, országos csúcs. (A régi 14.23 m. Fehér.) Sorsdöntő 11-est hibázott a Kinizsi Pécsi Törekvés—K. Kinizsi 2tl (1:1) — FILM KÉSZÜL MÓRICZ ZSIG­MONDIRÓL. Még e héten elkészül egy új, dakumentumfilm a nagy íróról A film forgatókönyvét Mó­ricz Virág írta, rendező Jancsó Mliklós, operatőr Török Vidor. — EGY HAVI BÖRTÖN VERE­KEDÉS MIATT. Váradi István nagyatádi lakos nyolc napon ibelül gyógyuló könnyű testi sértést oko­zott feleségének. A Nagyatádi Já­rásbíróság könnyű testi sértés miatt 30 napi börtönbüntetésre ítélte. — TOLVAJ FUVAROST ÍTÉLT EL A BÍRÓSÁG. Gaál István mar­cali lakos a marcali vasútállomásról fuvarban búzát szállított. Szállítás közben két zsák búzát ellopott. A Marcali Járásbíróság ezer forint pénzbüntetésre ítélte. — TELT HÁZ A SZÍNHÁZ ÉVADNYITÓ ELŐADÁSÁN. A Csongor és Tünde bemutatóján több Budapestről érkezett vendég, köz­tük a központi lapok és a Magyar Rádió munkatársai is reszt vettek. — ORSZÁGOS állat- és kirakodó- vásár lesz szeptember 25-én Török- koppányban, 26-án pedig Kaposmé- rőn, Somogyszobon és Tabon. — HALÁLOS GÁZOLÁS A KA­POSVÁRI ÁLLOMÁSON. Szeptem­ber 14-én este 22 és 23 óra között a Cukorgyár felől az állomásra érke­ző vonat a bejáratnál elgázolta Papp János mozdonyfűtő,, 27 éves kaposvári lakost. A szerencsétlenül járt fiatalember részegen a vágá­nyok között sétált. Papp János a gá­zolás következtében a helyszínen meghalt. — ÜJ MOZI ÉPÜLT BALATON- BOGLÁRON. 600 ezer forintos költ­séggel 300 személyes korszerű mozi­épületet és 600 személyes szabadtéri mozit létesítettek. — EDDIG 20 TISZT SZERELT LE KAPOSVÁROTT. A leszerelt tiszteket az elhelyezésükre alakuló bizottság nyomban elhelyezte szak­májukban. — ÜJ ÁRAK A KAPOSVÁRI PIACON. Körte (Alexander) 2,10 és 2,80 között, téli alma 2,50 és 2,80 kö­zött. — OKTOBER 1-ÉN megkezdőd­nek a foglalkozások az Úttörő Technikai Állomáson. Az új tanév­ben 26 szakkörben 450 úttörő nyer felvételt. NYÍLT TÉR feleségemtől különváltan élek. Érte felelősséget nem vállalok. ________________Borbély Lajos, Kaposvár É ladó két szoba, két konyhás családi ház. Vétel esetén egyik lakás elfoglal­ható, Brassó u. 6._________________(1362) C saládi ház, 1600 négyszögöl terület­tel eladó. Vétel esetén beköltözhető. Cím: Bárdudvarnok, Szendihegy, Farkas János kovácsmester._______________(1361) L akással októbertől kiadom kezelésre kaposmérői szőlőmet házaspárnak. Cím a Kiadóban.________ (1360) Eladó: Osztcpán, Petőfi út 38. sz. ház. 2 szoba, előszoba, konyha, kamra, több melléképület. 30 db gyümölcsfa. (1356) Terméryértékesítő ős Raktározási V. telepén (Nosztránál) termelőszövetkeze­tek és egyéni gazdák részére vetőmag- tisztítást végzünk. (22691) Az ÉM 3. sz. Mélyépítő Vállalat (Pécs, Malomi út 80.) ipari tanu­lókat felvesz kőműves és ács szakmában. Korhatár 14—16 évig. A vállalat étkezést, szállást, munkaruhát és rendeletben előírt fizetést biztosít. Tanulmányi idő két év. Szükséges iskolai vég­zettség VI. általános. Jelentkezni lehet a vállalat munkaügyi osz­tályán IX. 20-ig. KÉKKÚTI ÜDÍTŐ GYÓGYVÍZ ismét kapható! A KÉKKÚTI GYÓGYVÍZ kiváló ízű és üdítő hatású. Kiválóan alkalmas bor ke­veréséhez, mert ízesítő ha­tása mellett színváltozást nem okoz és az alkohol káros hatását közömbösíti A KÉKKÚTI GYÓGYVÍZ kiváló üdítő hatása mellett elsőrendű természetes gyógyszer gyermekbetegsé­gek — különösen gyomor- savtúltengés —- eseteiben. Pótolja a calcium hiányt, javítja az étvágyat Telep: Kékkút, Révfülöp mellett Termeli Gyógyvíztermelő Vállalat, Budapest, VI., Bajcsy-Zs. u. 15/a. Ára: 1,5 literes csatos palackokban 2,40 Ft Pécs, 1000 néző. Vezette: Fülöp. Pécs: Hámori I. — Göttlinger, Mohácsi, Sze­gedi — Freppán, Hernádi — Szőke. Ka- kuszi, Hámori II.. Túra, Károlyi. Edző: Polgár Gyula. Kinizsi: Molnár II. — Szi­geti, Molnár I., Pálfalvai — Bódis, Ger­gely — Szentgróti, Mózsi, Vigh, Dérfal­vi. Stadler. Edző: Szeder István. Biztató kezdés, de a folytatás elmarad Az első támadást a pécsiek vezették. Kakuszi lövése azonban célt tévesztett. A kirúgás után újabb pécsi támadás kö­vetkezett, melyet Bódis a 16-os sarkán megakasztott. A fedezet a labda birto­kába jutva kereste, hogy kihez továb­bíthatná azt. Jól látta, hogy Stadler megindul a szélen, ezért hosszú, mintegy 40 — 50 méteres labdával futtatta a szél­sőt, aki könnyűszerrel hagyta el őrzőiét s a 16-os sarkán bekanya­rodott, majd a kimozduló kapus mel­lett pompás gólt lőtt, 0:1. A gyors és váratlan gólra heves pécsi támadások következték válaszként. Már a 3. percben meleg helyzet adódik a Kinizsi-kapu előtt. Túra azonban jó helyzetben kapu mellé küldte a labdát. A 10. percben Molnár II-nek minden tu­dására szüksége volt, hogy Károlyi lö­vését ártalmatlanná tegye. Szinte állan­dóan a Kinizsi térfelén folyt a játék, s hamarosan kitűnt, hogy a Kinizsi-táma­dósor ebben az összetételben sem át­ütőképes. Molnár II-nek igen sok dolga akadt, a kapus azonban jól állt a lá­bán. épp úgy, mint a hátvédhármas, amelynek tagjai hősiesen küzdöttek. A 22. percben vezette a Kinizsi második valamirevaló támadását. Stadler futott el ismét, visszagurított Mözsihoz, aki a 16-osról hatalmas lövést küldött, amely az oldalhálóban kötött ki. Egyenlítenek a pécsiek, ismét kimarad a 11-es A 20. percben Bódist fejberúgták. Mó­zsi lett a fedezet. Bódis a jobbszélre állt. A 25. percben Molnár I. mintegy 18 méterre a kaputól kezezett. A meg­ítélt szabadrúgásnak Göttlinger állt ne­ki, s hatalmas erejű lövése a sorfal mellett zúgott kapura. Molnár II. nem tudta megfogni az igen éles labdát, az visszapattant éppen Kakuszihoz, aki hat méterről fel'el védhetetlenül továbbította a hálóba a pécsi csapat egyenlítő gólját, 1:1, Újabb pécsi támadások következtek, s Kakuszi lövését Molnár II. alig tudt'a szögletre ütni. A 45. percben 11-esihez jutott a Kinizsi. Szentgróti igen szép labdával ugratta ki Vfghet. akit a ka­putól mintegy nyolc méterre, amikor lövésre lendítette lábát, hátulról elka­száltak. A játékvezető habozás nélkül 11-est ítélt. Előbb Dérfalvi állította le a labdát a 11-es pontra, de aztán nem merte a büntetőt elvégezni, mire Bódis fu­tott neki, s csúnyán kapu mellé vágta a labdát. Szünet után megváltozott a játék képe Az első félidő helyenként nyomasztó pécsi fölényét enyhe Kinizsi-fölény vál­totta fel. Az első helyzet is a Kinizsi­csatárok előtt kínálkozott. Stadler újból lefutotta a nehézkes Göttlingert, nem került azonban lövőhelyzetbe, ezért visszagurított Dérfalvinak, aki azonban késlekedett, s a védők közbeléptek. A másik oldalon viszont Szőke gyors tá­madása után csattant a kapufán a lab­da. Csapkodóvá vált a játék, mindkét csapat igen sok hibával játszott, s fő­ként a csatárok játszottak tervszerűtls- nül. Ismét a 25. percben született meg a mérkőzés sorsát eldöntő újabb gól. A 16-os oldalmagasságából Kakuszi ívelt be egy szabadrúgást. Pálfalvai és Molnár II. késlekedtek megzavarni a fejelni készülő Káro­lyit, aki három méterről a hálóba juttatta a pécsi rsapat vezető gólját, A gól után sem változott a kép, s to­vábbra is alíicsonyszinvonalú csapkodó játék folyt a pályán. Dérfalvi 'erőtlen lö­vése. Molnár I. csúnyán kapu fölé lőtt szabadrúgása jelentett még eseményt, aztán Dérfalvi beívélt szöglete csúszott végig a felső kapulécen és vége is lett a mérkőzésnek. Lélek nélkül játszott a Kinizsi A találkozó a vártnál jóval alacso­nyabb színvonalú játékot eredménye­zett. Mindkét csapat eléggé álmosan, és Igen sok hibával játszott. A pécsi együt­tes az első félidőben többet támadott. Ebben az időben a pécsi csapat előtt több alkalom nyílt a gólszerzésre, csa­tárai azonban tehetetlennek bizonyultak. A Kinizsi-csatársor, ha lehet, még szét- esőbben játszott, mint a pécsi támadó­sor és ez az ötös,fogat volt ismét a fő­részese annak, hogy a csapat alul ma­radt a pécsi mérkőzésen. Ami a kihagyott büntetőrúgást illeti az már egyenesen tragikus. A Kini­zsi ez évben immár a hatodik 11- esí hagyta kihasználatlanul. A most kihagyott 11-es különösen sorsdön­tő volt, mert hisz ha azt értékesítik, úgy nyil­ván a pécsi öltöző hangulata lett volna félidőben oly ideges, mint a Kinizsié volt. De nemcsak a 11-es kimaradása volt az oka a pécsi vereségnek, hanem az a lélektelen, széteső játék is, amit a Kinizsi csapata nyújtott. Ha az együttes csak részben játszik oly lelkesen, mint egy héttel ezelőtt a komlói meccsen, ak­kor az igen gyengén játszó pécsi csa­patot könnyűszertel legyőzhette volna a Kinizsi. Két jó védelem és két igen gyenge csatársor harca jellemezte ezt a közepes színvonalú, álmos, unalmas mérkőzést. A pécsi csapatban nem- voltak kiemel­kedő teljesítmények. Hámori |. kapus­nak jóformán nem is igen volt dolga. A hátvédhármasban Mohácsi, a fedezet­sorban Hernádi, a támadósorban Túra, Kakuszi és helyenként Károlyi játszott jól. A Kinizsi csapatában Molnár II. jó- pár nehéz labdát fogott. A második gól­nál azonban késlekedett aj közbeavatko­zással. A nátvédhármas legjobbja Mol­nár I, volt'. De a két szélsőhátvéd. Szi­geti és Pálfalvai is mindvégig jól ját­szott. Különösein Szigeti mutatott javuló formát. Bódis hamar megsérült, sérülé­séig jót játszott, attól kezdve viszont csak statisztált. A 11-est nem lett volna szabad sérülten vállalnia. Gergely kissé halványabb volt, mint az előző mérkő­zéseken. A támadósorban Stadler volt ez alkalommal a legjobb. Többízben könnyűszerrel hagyta faképnél védőjét. Csatártársai hibája az, hogy alig fog­lalkoztatták. Megfigyeltük, egylzben 20 percen keresztül egy laibdát sem kapott. Kielégített Szentgróti játéka is. aki meg­lepő bátran, s aránylag kevés hibával látta el feladatát. Mózsi,' aki fedezetnek vonult vissza a sérült Bódis helyére, be­bizonyította, hogy nem fedezetposzt az igazi helye. Sokszor elörehúzódott, s késlekedett a visszamenéssel. Dérfalvi a vártnál sokkal gyengébben szerepelt Erőtlen volt játéka, vigh formán kívül van. Egyetlen kitörésén kívül semmi mást nem mutatott. Fülöp játékvezetőnek volt néhány for­dított ítélete. Ezek inkább a Kinizsit súj­tották. Kovács Sándor EZ TÖRTÉNT MÉG AZ NB ll-BEN: Kontó—Szállítók 4:0. Sztálinváros— Vác 4:1, Dinamó-—Budafok 0:0, Vasas Izzó—Sopron 2:1, Nagykanizsa—Bp. Szikra 2:0. Zalaegerszeg—Pénzügyőrök 0:0. Gázművek—Győri Vasas 3:0!!í A Nyugati-csoport állása: 1. Komló 19 12 5 o 40:15 29 2. SztáUnváros 19 13 3 3 44:18 29 3. Vasas Izzó 19 10 4 5 31:19 24 4. Győri Vasas 19 10 3 6 35:21 23 5, Nagykanizsa 19 6 9 4 23:18 21 6. Budafok 19 7 7 5 24:25 21 7. Pénzügyőrök 19 9 2 8 29:21 20 8. Vác 19 7 6 6 28:30 20 9. Zalaegerszeg 19 7 5 7 26:25 19 10. Dinamó 19 5 7 7 19:21 17 11. Pécs 19 7 3 9 25:33 17 12. Bp. Szikra 19 4 8 7 22-29 16 13. K. Kinizsi 19 7 1 1 1 33:45 15 14. Szállítók 19 4 5 10 18:39 13 15. Sopron 19 3 5 11 17:33 11 16. Gázművek 19 4 1 14 24:46 9 Jegyzet: A Vasas Izzó—Bp. Szikra 2:1 és a Vasas Izzó—Pécsi Törekvés 1:0 arányban végződött mérkőzéseket annak Idején a vesztes csapatok megóvták. Első fokon a bizottság helyt adott az óvásnak, mely ellen viszont az Izzó fel­lebbezett. A Fellebbviteli Bizottság helyt adott a Vasas Izzó fellebbezésének s a mérkőzéseket a pályán elért eredmény­nyel igazolta. így a Pécsi Törekvéstől és a Bp. Szikrától a legutóbb feltünte­tett eredményből 2—2 pontot le kellett vonni. A megyei bajnokságért NAGYATÁD —SIŐFOK 3:1 (2:0) Nagyatád, 500 néző. Vezette: Hor­váth II. L. Nagyatád: Köves — Szabó I.. Dénes, Tátírai — Vojkovics, Simon — Frányó, Németh, Kanizsai, Bicsáki, Vucskics 1. Siófok: Gersei — Vörös IL, Varga dr.. Horváth — Papp, Csepeli — Szilágyi, Szabó, Bujtor I.. Németh II., Gáspár ÍII. A nagy lendülettel kezdő hazai csapat már az első percekben ve­zetést szerzett. Aztán kiegyenlítettebb lett a játék. A siófoki védelem a les­taktikát erőltette. Ennek következménye azonban újabb nai^atádl gól lett. Szü­net után a siófokiak kezdeményeztek többit, az atádi védelem azonban jól állt a lábán. Góllövok: Vucskics I., Ka­nizsai és Frányó, illetve Gáspár III. Jók: Szabó I., Simon, Kanizsai, illetve Szilá­gyi, a mezőny legjobbja, Vörös II. és csepeli. Horváth Miklós BALATONBOGLÁR —K. V. METEOR 0:0 Balatonboiglár, 500 néző. Vezette: Horváth (Nagykanizsa). Boglár: Kovács — Biró, Gerei, Erödi — Fodros, Varga — Laki, Kiss, Egres, Székely, Herczeg. Meteor: Tóth — Vajda. Hámori, Ta­kács II. — Németh, Pammer- —• Witz- mann, Nincsevics, Morvái, Tiszagáti, Gál. Mindkét csapat nagy erűvel vetet­te magát a küzdelembe. Az első ne­gyedórában sok helyzet adódott a ka­puk előtt, a csatárok azonban elideges- kedték a kínálkozó alkalmakat. Ahogy lehiggadt a játék, úgy jöttek fel a ha­zaiak. A Meteor-védelem azonban igen jól tömörült. De a jól záró bogiári hát­védhármas is szinte csirájában elfojtot­ta a kaposváriaknak főleg a széleken vezetett támadásait. Szünet1 után esett a játék Irama, s a labdarúgásnak inkább a küzdő jellege kezdett kidomborodni, mely helyenként keménnyé is vált. Egy Tiszagáti—Herczeg összecsapás után a játékvezető a balatonboglári játékost ki­állította. A hátralévő fél órában a beg- lári csapat tíz emberrel is szívósan vé­dekezett. S helyenként még veszélyez­tetni is tudtak a bogiáriak, akik lelke­sedésükkel feltétlenül rászolgáltak az egyik pontra. A listavezető K. V. Me­teor csapata csalódást keltett' Balaton- bogláron. Jók: Kovács, Erqai, a mezőny legjobbja, Bíró Gerei, illetve Tóth, Há móri. Takács II., Pammer. Molnár József K. DÓZSA—K. TRAKTOR 3:0 (2:0) Kaposvár, 600 néző. Vezette: Biró. Dózsa: Molnár — Béki Dékány, Miklós- falvi — Janda, Blazlnovics — Simon, Kecskeméti, Süki, Németh, Tóth, Trak­tor: Katafai — Sajfi, Güth. Illé-s —- i., Kao II. — Biró, Tóth, Szanyi, Giesz, Kovács. Lendületes Dózsa-táma- dásoldtal kezdődött a bajnokesélyes és a kiesőjelölt küzdelme. Rövidesen azon­ban kitűnt, hogy a Dózsa még mindig nem talált magára, s a túlságosan kö­rülményes és helytelenül felforgatott Dózsa-csatársor hosszú időn át nem is tudott megbirkózni a keményen, de sportszerűen védekező Traiktor-véde­lemmel. A Dózsa csak kapushibából szerzett vezetést, s ez a gól kissé le­törte a Traktort. Szünet után váratla­nul a Traktor lépett fel támadólag. Csa­tárai azonban a jobbnál jobb helyzete­ket hagyták kihasználatlanul. Aztán he­lyenként a Dózsa is veszélyeztetett, s egy ilyen támadás befejezése végképp eldöntötte a mérkőzés sorsát. A Dózsa győzelme nem. volt meggyőző. Góllövök: Janda. Németh, Süki. Jók: Dékány, Mik- lósfalvi. Janda, Blazlnovics. illetve Sajti, Güth, Tóth, Rab I. K. KINIZSI II.—BARCS 9:3 (4:1) Kaposvár, 200 néző. Vezette: Hencz. Kinizsi: Tóth — Csima, Szatyra, Hideg — Valkó, Várvizi — Jutási, Zsoldos. Hornyék, Subosits, Szabó. Barcs: Gál — Kővári II., Czeczeli, Otartics — Spievla, Semsi — Rózsavölgyi, Kovács, Ilosfai, Barakanyi, Szili. Az igen jó napot kifo­gó és erőteljes Kinizsi-támadósorra] szemben a kapkodó barcsi védelem te­hetetlennek bizonyult. A Kinizsi ilyen arányban is megérdemelte a győzelmet. Góllövők: Hornyák 3, Szabó és Subosits 2—2, Zsoldos. Várvizi, Illetve Kovács, Barakonyi, Otartics. Jók: Szatyin, Hor­nyák, Szabó, illetve Otartics, Kovács. FONYÓD —K. TÖREKVÉS 2:0 (0:0) Kaposvár, 100 néző. Vezette: Lévák. Fonyód: Szabó — Oláh. Darvas, Vitális — Hajba, Liszkai — Farkas, Kárpáti, Molnár I., Monlár II.. Szántó. Törekvés: Illés — Györki, Nagy, Jónás — Molnár, Vörös — Benedek, Gerencsér, Szellő, Solymosi, Beck. A fonyódi csapat a várt­nál jobban és lelkesebben, míg a Tö­rekvés gyengébben s igen szétesően ját­szott. A közlekedésiek csapatát mintha elbizakodottá tette volna egy hét előtti szép győzelme. A fonyódi csapat jobb volt es megérdemelten győzött. Góllö­vők: Molnár I.. Farkas. Jók: Darvas. Szabó, Illetve Molnár, Solymosi. K. V. LOBOGÓ — BALATONLELLE 2:2 (1:0) Balato.nlelle. 300 néző. Vezette: Hor­váth Zoltán. Lobogó: Ruzsás — Jugo- vics, Serdán, Máté — Bognár, Műdig — Földi. Szvath, Szilvási, Varga, Posta. Balatonlelie: Hartmann — Szekeres, Vö­rös, Rezi — Szűcs, Gróf — Mátyás, B-rth Cser Petrus. Horváth. A mérkő­zés úgy indult, hogy a Lobogó nagy fölénnyel győz. Az első félidőben a ka­posvári csapat1 ugyanis több gólt is rúg­hatott volna. Szünet után a lelkes ha­zaiak ellensúlyozták a Lobogó nagyobb tudását, s két góljukkal kiegyenliiettek Góllövök: Szvath, Földi 11-esből, illetve Szűcs, Gróf. Jók: Jugovics, Műdig, Var­ga, Illetve Hartmann, Vörös, Gróf. Nem volt 12 találat a totón A totó 12 találatos szelvénye a kö­vetkező: 2 x 22x12x212 2. A be­küldött szelvények között 12 találatos egy sem akadt. 11 találatot 31 pályázó ért el. akiknek nyereménye egyenként 19 560 forint. A 10 találatos szelvény 1276 forintot, míg a 9 találatos 225 fo­rintot’ fizet. Kaposvári Vas- és Fémipari Kombinát esztergályosokat, gép- és épületlakato­sokat. öntő-formázókaf, valamint férfi segédmunkásokat felvesz. Jelentkezni lehet mindennap 3—16 óráig a munka­ügyöm___________________ _________(22756) S OMOGYI NÉPLAP Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: Tóth István Szerkesztőség és kiadóhivatal: Kaposvár. Lattnka S. u. 7. Tel.: 15-11 Somogy megyei Nyomdaipari Vállalat Nyomdáért felél: Hlda« Ján»i