Somogyi Néplap, 1956. augusztus (13. évfolyam, 180-205. szám)

1956-08-28 / 202. szám

SOMOGYI NEELAP Kedd, 1956. augusztus 28. HÍREK lyenként 34 fok felett. Várható Időjárás kedden estig: száraz idő, a Du­nántúlon néhány helyen záporeső. zivatar. Mér­sékelt déli, délnyugati szél. A meleg tovább tart. Várható legmagasabb nappali hőmérséklet ked­den 31—34. keleten he­Ezf is hallgassa meg.., A KOSSUTH-RÁDIÓBAN: Délután 6-kor: A lakásfronton. Riport- műsor. Este 9.10-kor: A rádióegyetem zenetör­téneti sorozat I. évfolyamának záróhang­versenye. A PETŐF1-RADI6BAN: Este 7.4C-kor: Európa hangversenyter­meiből. Közvetítés Helsinkiből a Sibe- lius-fesztiválról. — KAPOSVÁR ANYAKÖNYVI HÍREI: Születés: Illés József fia Zol­tán, Kidwiinger Ferenc fia Ferenc, Horváth János leánya Erzsébet, Sza­bó József fia Tibor, Ibriksz László fia Róbert, leánya Judit. — VIHAR, JÉGESŐ. Csütörtökön este és pénteken vihar vonult át me­gyénkén. A jégeső ‘károkat okozott a Lábodá, Állami Gazdaság dohónyveté- sében és a Balatomújhelyi Állami Gazdaság kertészetében. A kár mér­tékének megállapítása folyamatban van. — SZEPTEMBER 14-ÉN KEZD A SZÍNHÁZ. Szeptember 14-én ismét felgördül a függöny a kaposvári színháziban. Vörösmarty Csongor és Tümdé-jét mutatják be. MÜVELŐDÉgZÚRfiKOZis Színház; Kálmán Imre: Zsuzsi kisasz- szony. Tájelőadás Hévízen. Pártoktatás Háza: Könyvkölcsönzés és egyéni tanulás 9—19-ig. Megyei Könyvtár: Könyvkölcsönzés és olvasótermi szolgálat 9—11-ig. Délután zárva. Béke Szálló: Ma élő somogyi népmű­vészek kiállítása. Kippl-Rónai Múzeum: Kiállítások: So­mogy népművészetéről, ősrégészetéről, Kaposvár város történetéről, Kunffy- képkí állítás. MOZIK: Vörös Csillag: Egy szép lány férjet köp es Szabad Ifjúság: ök ketten. Csurgó: Uj partok felé. Barcs: Az élet hídja. Marcali: Ma este minden véget ér. Lengyeltóti: Borisz Godunov. Tab: Bíróság előtt. Igái: Húsz János. Nagyatád: Valahol már találkoztunk. Siófok: Vörös és fekete, II. rész. Zamárdi; Sötét csillag. Balatónföldvár: Csavargó. Balatonszemes: Gázolás. Balatonlelle: Békében élni. Balatonboglár: Gábor diák. — A CSURGÓI GYERMEKGYIL- KOSSÁG vádlottal ma reggel 8 óra­kor álnak a bíróság elé. Az első na pon, a vádlottak kihallgatásán a Me­gyei Bíróság zárt tárgyalást rendelt el._ A háromnapos tárgyalásra, fejle­ményeire és az ítélethozatalra la­puinkban visszatérünk. — KIRÁNDULÁS az Országos Me­zőgazdasági Kiállításra. A szeptem bér 2-án megnyíló Országos Mező- gazdasági Kiállításra az MSZT ki­rándulást szervez. Az 50 százalékos vasúti jegyekről és szállásról az MSZT gondoskodik. A kirándulásra jelentkezni lehet az MSZT megyei elnökségén. Érdekességek i nn en-o nn an Elverték a toborzókat A f első -baj crorszá g i Hohenwart községiből rendőri fedezettel kel­lett elmenekülniük egy ‘bonni toborzófilm ve­títőinek. Alig kezdték meg Blank toborzó'- tisztjei a hadkötele­zettséget propagáló film vetítését, a község hadszíntereket járt la­kosai és fiataljai félre­érthetetlenül tudomá­sára hozták a tobor- zóknalk: nem óhajta­nak megismerkedni a NATO-hadsereggéL Nyomatékül még ala­posan el is verték a toborzókat. Az elő­adást abba kellett hagyni és csak a rend­őri fedezet mentette meg a lóhalólálban me­nekülő toborzókat a további ütíegektől. Szovjet tudósok az Antarktisz eddigi legalacsonyabb hőmérsékletét mérték A szovjet tudósok az eddigi legala­csonyabb hőmérsék­letet, mínusz 60,8 Cel­sius fokot mértek az antarktiszi szovjet tu­dományos állomáson'. Kézzel fogott 64 kilós harcsát egy jugoszláviai halász A Borba jelentése szerint Aleksizandar Szeledi szremszkii-kar- lovoi halász a napok­ban kora reggel csó­nakon sorra járta a Dunában előző este el­helyezett hálóit. Az egyik hálója közelé­ben alig néhány mé­terre a parttól, egy ha­talmas harcsára lett fi­gyelmes. A hal alig fél méter mély vízben süt­kérezett. Szeledi meg­ragadta a csónakban lévő baltáját és beug­rott a vízbe. Rövid ké­zitusa után több balta- csapással sikerült a hallal megbirkóznia. A ritka halászzsákmány másfél méter hosszú és 64 kg súlyú. Lezuhant egy óriáskerék Genova kolumbiai város vidám parkjában lezuhant egy óriáske­rék. A szerencsétlen­ségnek öt halálos és 22 sebesült áldozata volt. Elsüllyedt város romjaira bukkantak az Adriában A Politika pulai je­lentése szerint Porecs kikötőtől három mér­földre egy jugoszláv hajóroncskiemelő vál­lalat búvárai mintegy húsz méterre a tenger szintje alatt falak és oszlopok maradványai­ra bukkantak. Palá­ban nyaraló régészek véleménye szerint, egy római koriban elsüly- lyedt város romjairól van szó. 1079 halálos közlekedési baleset egy hónap alatt A nyugatnémet sta­tisztikai hivatal közlé­se szerint Nyugat-Né- metországban a közle­kedési (balesetekből eredő halálesetek és sérülések száma ta­valyhoz viszonyítva 6,1 százalékkal emelke­dett. Júniusban példá­ul 1079^01 vesztették életüket közlekedési balesetek következté­ben. Gyermek mellé intelligens nő elhe­lyezkedne. Cím a Kiadóban. (1302) Felveszünk vezető gépészeti vizs­gával rendelkező géplakatos, vagy csőszerelő képesítésű főgépészt. Jelentkezni lehet mindennap a Kaposvári Textilművek Jutái úti gyártelepén reggel 8 —16,30-ig, szombaton 13-ig. Férfi segéd­munkásokat is felveszünk. Dolgozó házaspár féléves gyermek mellé nappalra idősebb gondozónőt' ke­res. Telefon: 11-13, Kardos Imre, posta. (1303) Újonnan generálozott 125-ös Sport Puch sürgősen eladó. Bódis József, Szenna. ____________________________(17918) K ormányzatunk a lakosság fa­csemete- és szőlőoltvány-ellátásá- nak biztosítására akciót indított. A háztáji kertek és gyümölcsö­sök fejlesztéséhez szükséges fa­csemete- és szőlőoltványok be­szerzési feltételeiről a helyi föld­művesszövetkezetek adnak fel­világosítást. Nyaralókba, kerthelyiségekbe csővá­zas kertipad, asztal és szék beszerez­hető a Somogy megyei Vas- és Műszaki Nagvker. Vállalatnál. _____________(17909) F elveszünk kőműveseket állan­dó munkára és traktorosokat Hofherr-traktorra, állandó mun­kára teljesítménybérrel és éjjeli pótlékkal. Munkásszállás és élel­mezés biztosítva. Illőolajkutató Kísérleti Gazdaság, Daránypusz- ta. Tab mellett. Pianinót vagy zongorát keresek bér­be. Cím: Kaszti: Marx u. 8,_______(1299) E ladó a Szent László u. 11. sz. szoba- konyhás ház. Érdeklődni lehet: Kardos, Május 1 u. 51, sz._________________(130Q) F élkeményfa hálószobabútor eladó Laktanya utca 2._________________(17924) B eköltözhető 2 szobás ház, 325 négv- szögöl gyümölcsös Fonyódon eladó Cím az Állami Hirdetőben,_______(17923) Jó állapotban lévő 100-as Wanderer eladó. Megtekinthető: Kaposvár Sziget­vári u. 54. ’ (17927) SPORT A nagy győzelem ellenére sem volt meggyőző a Kinizsi játéka K. KINIZSI—SZIKRA GÁZMÜVEK 6:1 (2:1) Eladó egy príma hangú feles hegedű. Irányi Dániel u. 19. sz. (17887) Szoba-konyhás lakást vennék. Schusz tér. Ezredév u. 11. (17933) Meheszek, figyelem! Mézet minden mennyiségben veszünk. Mindenféle mé­hészeti cikket raktárunkon tartunk Mé- hészbolt, Kaposvár, Május 1 u. 40. sz. Eladó ház 3 szoba, 2 konyha, 1 speiz- zal és egyéb épületekkel, megegyezés után beköltözhető. Kaposvár, Jut'ai út 19- sz-______________ (1301) F elhívás! A Pécsi Szénbányászati íroszt bányamunkásokat keres Kere­set 1000 forinttól felfelé, felső határ nincs. 1 éves szerződéskötés esetén a tr®fzt 600 forint jutalmat ad. Tiszta szállást, bőséges ellátást és munkaru­hát biztosít a tröszt. Jelentkezni lehet a járási tanácsok munkaerőgazdálko­dási csoportjainál és Kaposvárott Kos­suth tér 5. (I. emelet) alatt. — Somogy Os^áf Tanács Munkaerőgazdálkodási SOMOGYI NÉPLAP Felelős szerkesztő: Horváth János Felelős kiadó: Tóth István Szerkesztőség és kiadóhivatal: Kaposvár Latinka S. u. 7. Tel - 15-11 Somogy megyei Nyomdaipari Vállalat Nyomdáért felel: Hida« Jánin Kaposvár, Dózsa-pálya, 4500 néző. Ve­zette: Foór. A Nemzetiségi Hét befejezésének sportműsorában kapott helyet NB Il-es csapatunk első őszi mérkőzése. Hatal­mas érdeklődés is kísérte a találkozót, melyen nemcsak a Kinizsi kaposvári szurkolói vonultak fel nagy számban, hanem a küiönvonatokkal, külön autó­buszokkal Kaposvárra érkezett vidékiek is. A mérkőzés előtt a Kinizsi vezetősége ügy döntött, hogy helyt ad Mózsi kérel­mének, s elengedik büntetésének hát­ralévő részét. A megbetegedett Várvizi helyettesítésére Szeder edző Gergelyt jelölte ki. A két csapat az alábbi ösz- szeállításban lépett pályára: Kinizsi: Mezőfi — Szigeti, Molnár I., Pálfalvai — Bódis, Gergely — Mózsi, Dérfalvi, Vigh, Stadler, Horváth. Edző: Szeder István. Gázművek: Tóth — Ku- koda, Márton, Horváth — Wild, Rigó — Molnár, Lukász, Pereszlényi, Szondi, Szaniszló. Edző: Jónás Zoltán. Gyenge játék, vezetést szereznek a vendégek A vendégcsapat már az első lefutá­sával veszélyeztette Mezőfi kapuját. De alig szabadítottak fel a védők, máris Mózsi került jó helyzetbe a Gázművek kapuja előtt, lövése azonban: fölé szállt. Aztán percekre tapogatódzó lett a já­ték. Egy formás Stadler—Dérfalvi tá­madás után a kitörő összekötő jó hely­zetből mellé lőtt. A másik oldalon Bó­dis könnyelműségéből keletkezett majd­nem baj. A késlekedő fedezet mellett szabadon törtek előre a Gázmüvek csa­tárai, s Molnár csak kézzel tudta men­teni a helyzetet. A 18 méteres szabad­rúgás azonban kapu fölé szállt. A 20. percben Stadler—Horváth összjáték után a balszélsö már lőhetett volna, ehelyett beguritott, Vigh meglepetésé­ben lyukat rúgott, s oda lett' a jó hely­zet. A játékidő e részében elég sok volt a csapkodás. A játékosok egymás hi­báiból éltek, és kevés tervszerűséget láttunk mind a Kinizsitől, mind a Gáz­müvektől. Különösen a támadósorok játszottak sok hibával. A 30. percben ártatlannak látszó tá­madás gördült a Kinizsi-kapu felé, a beívelt labdára a Gázművek Mol­nárja Jó ütemben érkezett s hálóba juttatta a Gázművek vezető gólját, 0:1, megzavarodott, s Kinizsi térfelében A Kinizsi-védelem majd 10 percig a folyt a játék. Egyenlít, majd felülkerekedik a Kinizsi A 40. perc hozta meg az egyenlítést. Horváth egy elveszettnek látszó labdát kaparintott meg, azt begurította Vigh- hez, s a nagy lendülettel ráfutó középcsa­tár védhetetlenül vágta a hálóba a Kinizsi egyenlítő gólját, 1:1. Egy perccel később Mózsi előtt nyílt volna alkalom újabb gólszerzésre, de a szélső hibázott. A 44. percben Mózsi és Vigh együttes erővel törtek kapura, s a középcsatár lábáról ismét a háló­ba került a labda, 2:1. A második félidőben a Gázművek csak tíz emberrel lépett pályára. Az el­ső félidő végén ugyanis egy Mózsi— Horváth összecsapásnál a Gázművek balhátvédje rosszul esett a földre és ki­újult sérülése. Mégis a 10 emberrel ját­szó Gázművek csapata vezette az első támadást. Molnár I. könnyelműsködé- séböl csaknem gólt kapott a Kinizsi s a kitörő Pereszlényi elől Bódis csak’az utolsó ^ pillanatban tudta saját kapuja föle rúgni a labdát. Meleg helyzet volt. Aztán ismét fölénybe került a Kinizsi. A 6. percben Horváth nagyerejű lövé­sét Tóth csak kiütni tudta. a jó ütemben érkező Dérfalvi már biztosan talált a hálóba, 3:1. 2 kihagyott 11-es, 3 újabb gól A vendégek beszorultak. A 15. perc­ben a lövőhelyzetbe jutott Dérfalvit a 16-oson belül felvágták. A megítélt 11-est Horváth gyengén lőtte, s azt Tóth kivédte. Mózsi 30 méteres lövése je­lentett újabb eseményt, majd a 18. perc­ben Sfödler buktatásáért megítélt újabb 11-est Vigh vágta kapu mellé. A közön­ség bosszankodott a kihagyott 11-esek miatt. A 22. percben Vigh mintha csak jóvá akarta volna tenni előbbi hibáját, nagyszerűen tört ki. A rátámadó hátvédek elől Horváth- hoz játszott, aki visszagurftotta a labdát, melyet a középcsatár is­mét védhetetlenül vágott a háló­ba, 4:1. Szép támadás, szép gól volt. Épp ügy, mint a 27. percben a Horváth—Stadler — Mózsi összjáték befejezéseként szüle­tett ötödik gól. Sőt, egy perccel később a játékba lendült Mózsi újabb gólt szer­zett. Vigh hosszú keresztlabdával ug­ratta ki a középcsatár helyén Mózsit, aki mellel maga elé vette a labdát, s a kimozduló kapus mel­lett 10 méterről a hálóba bombá­zott, 6:1. A 35. percben mintegy 45 méterre a Kinizsi-kaputól Szigeti feleslegesen ösz- szeakaszkodott Szaniszlóval. A hátvéd megrúgta a balszélsőt, amiért a játék­vezető kiállította Szigetit. Bódis lett a jobbhátvéd. Vigh a fedezet. Egy két tá­madást is vezettek ekkor a vendégek. Aztán újból a Kinizsi támadott, s Hor- váthnak alkalma nyílt a gólszerzésre is, de lövése mellé szállt. A 43. percben Stadler kapufalövése jelentette az ese­ményt, s aztán a játékvezető a mérkő­zés végét jelezte. Van még javítanivaló a csapatmunkában Első őszi mérkőzésén tehát tetszetős arányú győzelmet aratott a Kinizsi. Ko­rai volna azonban e győzelem fölött örömünnepet ülni. Ugyanis nem volt meggyőző a Kinizsi játéka. Amíg teljes csapattal küzdött a Gázművek együtte­se, addig a bajnoki táblázat utolsó he­lyezettje egyenrangú ellenfele volt a Kinizsinek, sőt ez időben vezetett is a Gázművek csapata. A sérülése miatt ki­állt Horváth lényegesen meggyengítette a Gázművek közvetlen védelmét, s ez­után már nem volt nehéz feladata a Ki­nizsinek bebiztosítania győzelmét. A kihagyott helyzetek sorozata, valamint a két 11-es rúgás elhibázása azt mutat­ja, hogy nincs minden rendben a Ki­nizsinél. A mutatott játék is csak he­lyenként elégített1 ki. Sok volt a csapko­dás, kevés volt a tervszerűség a Kini­zsi játékában. Egyre inkább kitűnik, hogy Stadlernek és Horváthnak, a két szélsőjátékosnak egy oldalon való sze­repeltetése nem helyes. Különösen ak­kor nem, amikor a jobboldalon egyál­talán nincsen szélső. A Gázművek csapata is némi csaló­dást keltett. Az volt az érzésünk, hogy a csapat a nyári kupában túljátszottá magát. Fáradtnak tűnt az együttes, amely a második félidőben szinte sem­mit sem mutatott. Egyénileg a Kinizsi csapatában Me­zőfi hibátlanul védett. A hátvédhármas legjobbja Pálfalvai volt, utána Molnár I., Szigeti .a sorrend. Ez utóbbi teljesítmé­nyét azonban lerontja az a kiállítás, me­lyet könnyűszerrel elkerülhetett volna. A fedezetek közül Gergely meglepő jól játszott. A támadásból és a védekezés­ből egyaránt kivette részét. Bódis kissé lassúnak tűnt, s körülményes is volt. A fámadósorban Vighnek ment a legjob­ban. Végre megtalálta góllövő-cipőjét is. Dérfalvi az első félidőben, Mózsi pedig szünet után játszott jól. Stadler nem összekötő. Horváthtól csak néhány el­futást láttunk a szélen, a befejezéssel azonban adós maradt. A Gázmüveknél Tóth védte a védhe­tők Rajta kívül csak Márton és Ríqó, valamint sérüléséig Horváth játszott jól. Molnár időnként1 volt veszélyes. Foór játékvezető csupán néhány ki­sebb hibát vétett. De nem is volt túlsá­gosan nehéz dolga. Kovács Sándor Ez történt még az NB ll-ben Nagykanizsai Bányász—Pécsi Törek- vé s 5 * 2 Győri Vasas—Budafoki Építők 6:0(1) Komlói Bányász—Bp. Szikra 1:0 Sztálinvárosi Vasas—Pénzügyőrök 2:0 Sopron—Zalaegerszeg 0:0 Szállítók—Vasas Dinamó 0:0 Váci A bajnoki” táblázat dúló után: állása a 16. for­1. Sztálinváros 16 ii 2 3 31:15 24 2. Komló 16 9 5 2 29:14 23 3. Győr 16 10 1 5 33:16 21 4. Budafok 16 7 5 4 23:23 19 5. Vác 16 6 6 4 22:22 18 6. Pénzügyőrök 16 8 1 7 25:16 17 7. Nagykanizsa 16 4 9 3 19:15 17 8. Bp. Szikra 16 5 7 4 18:20 17 9. Izzó 16 7 2 7 24:15 16 10. Zalaegerszeg 16 6 3 7 22:24 15 11. K. Kinizsi 16 7 1 8 31:34 15 12. Pécsi Tör. 16 6 3 7 19:25 15 13. Dinamó 16 4 5 7 16:20 13 14. Szállítók 16 4 4 8 14:28 12 15. Sopron 16 2 5 9 15:29 9 16. Gázművek 16 2 1 13 14:39 5 Jól mutatkoztak be a K. Dózsa ökölvívói K. Dózsa—Sztálinvárosi Építők 19:3 800 néző. Vezette: Geb­Kaposvár, hardt. Ugyancsak a Nemzetiségi Hét sport- programjában szerepelt az őszi idényre készülődő K. Dózsa ökölvívóinak ba­rátságos mérkőzése. Némi izgalmat keltett a sztálinvárosi csapat késése. Délután 2-kor azonban befutott a sztá- linvárosiakat szállító autóbusz, s fél­órás késéssel ugyan, de meg lehetett kezdeni a mérkőzést. A sztálinvárosi csapaton meglátszott a hosszú út fára­dalma. Legtöbb versenyzőjük nem bír­ta erővel a küzdelmet. A Dózsa öklöző! közül néhányan máris jó formában van. Takács, Wágner, Jakab, Dőry és Gerber különösen jó formát mutatott. Részletes eredmények (elöl a kapos­vári versenyzők): Takács kiütéssel győzte le Ottót. A mérkőzés csak másfél percig tartott, amikor a mérkőzésvezető a földre ke­rült Ottót kiszámolta. 2:0. Trimmel pontozással győzött Brotya ellen. Mindkét versenyző igen lanyhán kezdett, s komolytalanság miatt meg is intették őket. Trimmel nagyon idény- eleji formában öklözött, győzelme nem volt meggyőző. 4:0. Wágner pontozással győzött Horváth ellen. A nap legszebb mérkőzését vívta a kéü versenyző, ahol nemcsak küzdel­met, hanem igen sok szép ütésváltást is láttunk. Wágner mindhárom menetben jobb volt. 6:0. Sülé vesztett Tóth ellen. Az előző mérkőzés lendülete ráragadt a két fia­tal versenyzőre, akiknek küzdelméből a valamivel többet ütő Tóth került ki győztesen. 6:2. Jakab győzött Szokolai ellen. Szokolai a második menetben megroggyant Ja­kab hatalmas ütésétől, s aztán fel is ad­ta a kilátástalan küzdelmet. 8:2. Hergert győzött Beleznai ellen. A sztálinvárosi fiú rendre fogásban kere­sett menedéket Hergert horgai elől. A dulakodással tarkított mérkőzésen a harmadik menetben Beleznait sorozatos szabálytalanság miatt leléptették. 10:2. Dőry pontozással győzött Mihalkó el­len. Dőry csak játszadozott ellenfelével, »vigyázott« rá, hisz azt csinált vele, amit akart. 12:2. Miklai kiütéssel győzött Vlahócz el­len. Vlahőcz először nyolcig volt földön, majd egy újabb ütés állón találta és kiszámolták. 14:2. Gerber győzött Szabados ellen. Az el­ső összecsapások után Szabados feladta a mérkőzést. 16:2. Dévai—Várallai döntetlen. Nagy üté­sek jellemezték a két öklöző összecsa­pását. Dévai többet és pontosabban ütött. Szerintünk győzelmet érdemelt volna. 17:3. Komlenecz győzött Csillag ellen. A nagy melegben a két nehézsúlyú alig- alig mutatott valamit. Alig egy pár ütés volt. A döntetlen lett volna az igazsá­gosabb eredmény. 19:3. Mayer Géza A totó 12 találatos szelvénye: 1111 22221 12 x. A 12 találatos szelvény 61 440 forintot, a 11 találatos 2513 fo­rintot, míg a 10 találatos 256 forintot fizet. ft HEGYEI BIIHOKSAGERI A Fonyód—K. V. Lobogó mérkőzést kivéve nem volt meglepetés a megyei labdarúgóbajnokság 18. fordulójában, ahol általában az esélyes csapatok sze­rezték meg a győzelmet. Legnagyobb küzdelem Siófokon folyt a bajnoki pon­tokért. Balatonboglár is nehezen sze­rezte meg a két pontot. A bajnokesélye­sek közül a K. Dózsa fölényesen győ­zött, a K. V. Meteornak meg kellett •küzdenie a két pontért. Mindinkább le­szakadnak a kiesőjelöltek: a Balatonlel­le, a K. Traktor és a K. Törekvés. BALATONBOGLÁR- BALATONLELLE 3:1 (2:1) Balatonboglár, 600 néző. Vezette: Haj­dú. Boglár: Kovács — Bíró, Gerei, Erő- di — Fodros, Varga — Samu, Kiss, Eg­res, Székely, Bakó. Lelle: Hartmanu — Kingler, Székely, Rezi — Szűcs, Szeke­res — Vörös, Bolla, Nádasdi, Gróf, Pesti. Nagy érdeklődés kísérte a két szomszéd község vetélkedését, amely mindvégig jóiramú, változatos mérkő­zést hozott. A nagyobb tapasztalattal rendelkező balatonboglári csapat ne­héz, de megérdemelt győzelmet szer­zett. Góllövők: Kiss, Egres, Bakó, illet­ve Nádasdi. Jók: Kovács, Gerei, Erődi, Kiss, illetve Rezi, Szekeres, Nádasdi, Pesti. Molnár József BARCS-CSURGÓ 5:1 (4:0) Barcs, 400 néző. Vezette: Horváth Z. Barcs: Gál — Kővári II., Kiss, Semsi — Ilosfai, Kővári I. — Rózsavölgyi, Göncz. Kimpf, Kovács, Szili III. Csurgó: Kep­ler — Csabai, Hottő L, Németh — Pápa, Nagy I. — Sebestyén, Hottó II., Vörös. Jakoda, Nagy II. A barcsi csapat volt mindvégig a többet támadó. A jól záró csurgói védelem az első félidőben csak 30 percen át tudta eredményesen fel­tartóztatni a barcsi támadókat. Utána rendre estek a gólok. Szünet után már engedett az iramból a barcsi csapat, s helyenként feljöttek a vendégek is. Gól­lövök: Kimpf 4, Göncz, illetve Vörös. Jók: Kovács, Kiss, Kimpf, illetve Nagyi., Hottó II.. Németh. Göndöcs Jenő SIÓFOK-K. TRAKTOR 1:0 (0:0) Siófok, 500 néző. Vezette: Varga (Za­la). Siófok: Gersei — Vörös II., Var­ga dr.. Egyed — Szabó, Csepeli — Gás­pár II., Búza, Horváth, Németh II., Gás­pár III. Traktor: Katafai — Sajti, Güth. Illés — Rab I., Rab II. — KohanóczkL Tóth I., Tóth II., Bedics, Giesz. Gyenge színvonalú, közepes iramú mérkőzésen mindvégig a hazai csapat volt fölény­ben és irányította a játékot. Az erőtle­nül játszó és tehetetlen siófoki támadó­sor azonban csak nehezen boldogult a helyenként túl keményen védekező Traktor-védelemmel. Csepeli a 76. perc­ben 11-est hibázott. A győztes gól öt perccel a befejezés előtt esett, amikor Horváth lesgyanús helyzetből a hálóba juttatta a labdát. A gól után Rab II. és Gáspár II. összeakaszkodott, a játék­vezető azonban csak Gáspár Il-t állítot­ta ki. Jók: Vörös II., Varga dr., Gás­pár III., illetve Katafai, Güth, Giesz. Dr. Újvári István FONYÓD-K. V. LOBOGÓ 1:0 (0:0) Fonyód. 300 néző. Vezette: Magyar. Fonyód: Hajas — Szabó, Darvas, Vitá­lis — Horváth. Liszkai — Farkas, Oláh, Bihalovics, Kárpáti, Molnár. Lobogó: Ruzsás — Perreg, Serdán, Máté — Bognár, Műdig — Jugovics, Végh, Su- senka, Földi, Posta. Változatos, Helyen­ként szép játékot hozott a két csapat találkozója, s a magára talált fonyódí együttes mindvégig többet támadott. A fonyődiak teremtettek több helyzetet, s akár több gótl is szerezhettek volna. A Lobogó-támadósor azonban nem bírt a jól játszó fonyódí védelemmel. Góllövő: Molnár. Jók: Darvas, a mezőny legjobb­ja, Hajas, Molnár, illetve Perreg, Ser­dán, Máté. Gimesi László NAGYATÁD —K. TÖREKVÉS 3:0 (1:0) Nagyatád, 600 néző. Vezette: Biró. Nagyatád: Köves — Kovács, Dénes, Tát­rai — Szabó II., Simon — Frányó, Sár­ái II., Bicsáki, Vucskics. Szabó I. Tö­rekvés: Illés — Farkas, Nagy, Jónás — Molnár, Vörös — Háncs, Gerencsér, Benedek, Beck, Németh. Közepes ira­mú mérkőzésen a gólhelyzeteit jobban kihasználó hazai csapat1 szerezte meg a győzelmet. A vendégek támadósora szétesöen és ötlettelenül játszott. Gól­lövők: Szabó I. 2 és Frányó. Jók: Tátrai, Dénes, Simon, illetve Nagy. Benedek, Illés. Horváth Miklós K. V. METEOR —MARCALI 3:1 (1:1) Kaposvár, 4000 néző. Vezette: Lehár. Meteor: Tóth — Takács I„ Hámori, Ta­kács II. — Vajda. Pammer — Witz- mann. Morvái, Gál, Tiszagáti, Mayer. Marcali: Pápai — Szívós, Jakab, Hajdú — Grujber, Király — Varga, Bene, Pé­ter, Sz.ifcó, Farkas. Mindvégig nagyira- mú és szép mérkőzésen a listavezető K. V. Meteor csak nagy küzdelem után szerezte meg a két pontot. 60 percen át teljesen kiegyenlített volt a játék, sőt a marcali csapat határtalan lelkesedése révén úgy festett, hogy esetleg megle­petés születik. Az utolsó, félórában azonban felülkerekedett a llete-or s két gyors góllal bebiztosította a győzelmet. Góllövők: Witzmamn, Morvái, Hámori, illetve Farkas. Jók: Takács II., Vajda, Pámmer, illetve Jakab, Bene, Szabó. K. DÓZSA —K. KINIZSI II. 6:0 (4:0) Kaposvár, 600 néző. Vezette; Kovács B. Dózsa: Kovács — Béki, Dékány, Miklósfalvi — Janda, Vérségi — Tóth, Blazinovics, Süki, Kecskeméti, Németh. Kinizsi II.: Molnár II. — Szatyln, Né­meth, Csima — Szentgróti, Hideg — Hosszú, Bajzik, Zsoldos, Szabó, Suszter. A lila-fehérek csapata az első 30 perc­ben kitűnően játszott. A Kinizsi tarta­lékgárdája ez időben alig-alig jutott szóhoz, s gyors négy gól jelezte a Dózsa fölényét. A későbbiek során, különösen a második félidőben a Dózsa engedett az iramból, a játék ellaposodott, unal­massá vált. Csak az utolsó percekben élénkü't fel ismét a küzdelem, s ez újabb két Dózsa-gólt eredményezett. Góllövők: Tóth 3, Süki 2 és Németh. Jók: Janda, Tóth, Blazinovics, Süki, il­letve Németh, Szentgróti, Hideg. Az ifjúsági bajnokság eredményei: Siófok—K. Traktor 8:0(!) Fonyód—K. V. Lobogó 6:1 Nagyatád—K. Törekvés 2:0 Balatonboglár—Balatonlelle 1:3 K. V. Meteor—Marcali 1:1 K. Dózsa—K. Kinizsi 0:3 A Barcsra kisorsolt Barca—Csurgó ifi mérkőzés elmaradt, mert a csurgói csapat későn érkezett meg a mérkőzés színhelyére, s már csak a felnőttek